Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 13 éve
tamasboldizsar New England Patriots 270
"És ha a tavalyi TdF győzelmét elveszik akkor a SzerencsétlenBalfaszSenki fogja kapni a győzelmet. Úgy is meg lesz magyarázva miért ér kevesebbet, mint Nibali 3. helye az idei Giro-n, de attól Tour győztes lesz."

Én ezt sehol nem írtam. Ne keverj a többiekkel. 😊

A véleményünk nem egyezik. De a bíróság majd dönt.
(Ennek most nem néztem utána, de nem úgy van, hogy tűszúrások nem lehetnek a versenyzőkön? Mintha valamikor hoztak volna ilyen szabályt. A vérdopping úgy elég nehézkes.)

Azért azt ne feledjük, hogy Basso idén nagyon készült a Tour-ra. Már télen elkezdte a felkészülést. Ami nem sokakra jellemző. Így egyáltalán nem biztos a Schleck siker Contador nélkül se. Meg persze Riis szerintem sokkal többet jelentett Schleck-nek, mint azt sokan itt gondolják...
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Valverdenél a doppingra dns bizonyítékja volt az olaszoknak... Szóval Valverde sokkal rosszabbul állt és mégis mindene megmaradt.
Ha CAS ellene ítél a tavalyi Tourt igen bukja. Én az ideire írtam, hogy nem. Az idei dolgokat meg biztos nem veszik el. Kb. a kerékpársport halála lenne. Úgy lesz, mint Valverdénél, hogy amikor dönt a CAS utána lesz eltiltva. Talán a cyclingnews-on volt erről egy jó cikk. Ha megtalálom linkelem.

A CAS pedig előszeretettel szeret a játékosoknak, csapatoknak kedvezni a nagy sportszövetségekkel szemben. Pluszban szeret olyan ítéletet hozni ami a sportot megváltoztatja. Ez esetben szerintem az lesz, hogy Contador felmentést kap és minden szernek meg kell adni egy határértéket ami fölött tiltás jár. Mert nonszensz, hogy egy olyan dolog miatt tiltanak el ami a teljesítményt nem befolyásolja és bekerülhet más által is a szervezetedbe (értsd: nem szándékosan). Az, hogy meg a versenyző saját magáért felel, hogy mit eszik persze igaz, de a józan ész határain belül. Minden ételt nem lehet megvizsgálni. (Persze ettől még Contador ugyanúgy doppingolt, mint szinte minden élmenő. Én a szabályt tartom hülyeségnek ilyen formában. Jó ügyvéddel pedig nagyon is támadható és Contadornak az van. Ha bizonyítják, hogy hús által is bekerülhet ilyen kis mennyiség akkor nyert ügye van. Ezt pedig nem nehéz. Nem hiába mentette fel a spanyol szövetség is elég egyértelműen. A mostani uborka ügy még segít is neki...)tamasboldizsar
Az a minta nem versenyről származott, szóval versenyről nehezen lehetett volna utólag eltiltani. Ahogy Basso-t se lehetett. Contador vérében Clenbuterol van és azt a mintát versenyen szedték tőle. Ez csak sokkal rosszabb helyzet

És ha a tavalyi TdF győzelmét elveszik akkor a SzerencsétlenBalfaszSenki fogja kapni a győzelmet. Úgy is meg lesz magyarázva miért ér kevesebbet, mint Nibali 3. helye az idei Giro-n, de attól Tour győztes lesz.

Az idei eredményeit tényleg nem lesz könnyű elvenni, és valóban nem tenne jót a sportnak, egy dopping eset se tesz jót.

A spanyolok egyébként nagyon védik a versenyzőiket, amiért én nem ítélem el őket, de pont azért az, h ők felmentik Contadort még nem életbiztosítás. Contador húsos sztorija pedig sántít pár helyen, és az ügyészek is lehetnek nagyon jók

Az igazság laikusul valahogy így hangozna:
Contador a TdF előtt használt Klenbuterolt hogy lefogyjon, az viszont nem ürült ki teljesen a véréből így amikor azt kapta vérdopping keretében, megbukott.

Ezért fognak mindent megtenni, h bizonyítsák bűnösségét. A szervezőket meg nem kell hogy érdekelje hogyan jutott a szervezetébe a tiltott szer, a szabályok szerint kizárhatják utólag. Jó döntés nincs. Ha még 1 győztest kizárnak utólag nem tesz jót a sportnak, ha valaki aki megbukott tiltott szerrel és úgy nyer, és megtarthatja, az rossz fényben tünteti fel a versenyt...

Majd kiderül. Lehet hogy megtarthatja, szerintem nem.

Schleck szempontjából nem is számít. Tavaly fél percre volt Contadortól, percekkel vert mindenki mást. Ezért nem a többiekkel van egy kategóriában. Contadort leszámítva a TdF-en ami a lényeg, a spanyolon kívül mindenkit megver már 2 éve. Menchovék a közelébe se érnek...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
tamasboldizsar New England Patriots 270
Valverdenél a doppingra dns bizonyítékja volt az olaszoknak... Szóval Valverde sokkal rosszabbul állt és mégis mindene megmaradt.
Ha CAS ellene ítél a tavalyi Tourt igen bukja. Én az ideire írtam, hogy nem. Az idei dolgokat meg biztos nem veszik el. Kb. a kerékpársport halála lenne. Úgy lesz, mint Valverdénél, hogy amikor dönt a CAS utána lesz eltiltva. Talán a cyclingnews-on volt erről egy jó cikk. Ha megtalálom linkelem.

A CAS pedig előszeretettel szeret a játékosoknak, csapatoknak kedvezni a nagy sportszövetségekkel szemben. Pluszban szeret olyan ítéletet hozni ami a sportot megváltoztatja. Ez esetben szerintem az lesz, hogy Contador felmentést kap és minden szernek meg kell adni egy határértéket ami fölött tiltás jár. Mert nonszensz, hogy egy olyan dolog miatt tiltanak el ami a teljesítményt nem befolyásolja és bekerülhet más által is a szervezetedbe (értsd: nem szándékosan). Az, hogy meg a versenyző saját magáért felel, hogy mit eszik persze igaz, de a józan ész határain belül. Minden ételt nem lehet megvizsgálni. (Persze ettől még Contador ugyanúgy doppingolt, mint szinte minden élmenő. Én a szabályt tartom hülyeségnek ilyen formában. Jó ügyvéddel pedig nagyon is támadható és Contadornak az van. Ha bizonyítják, hogy hús által is bekerülhet ilyen kis mennyiség akkor nyert ügye van. Ezt pedig nem nehéz. Nem hiába mentette fel a spanyol szövetség is elég egyértelműen. A mostani uborka ügy még segít is neki...)
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Valverdét nem kapták el doppinggal a Vuelta győzelme alatt, se előtte. Contadort elkapták doppinggal a tdf győzelme alatt.
Ez leírhatatlanul nagy különbség a bíróságon.

Szóval ha bűnösnek találják Contadort, akkor a tavalyi TdFről mindenképp ki kell zárni, tehát onnantól kellene eltiltani, ami az idei Giro-t is érinti. Hisz nem is indulhatott volna rajta. De a TdF-et egyszerűen sehogy se tarthatja meg, ha bűnösnek találják.

Nem vagyok jogász, de rosszabbul áll a szénája, mint Valverde-nek

A CAS meg nem szokott csak úgy mindenkit felmentegetni...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
tamasboldizsar New England Patriots 270
Azért a tavalyi TDF-nél ne felejtsük el, hogy azért volt esélye Schleck-nek, mert kb. Contador annyira gyenge volt, mint soha. Főleg az időfutamon. Ha ott azt hozza amit előzetesen várnak akkor egész sima Tour lett volna.
Azt se hagyjuk ki, hogy ebben a sportban nagyon nagy szerepe van a csapatvezetőnek. Riis alatt Schleck rengeteget fejlődött most lehet megtorpan és úgy néz ki, hogy Contador-ra pedig jó hatással van Riis.

"ha utólag kizárják Alberto, márpedig ki kell, akkor Scarponi vagy Nibali nyer."
Ha a CAS a WADA-nak és az UCI-nak ad igazat (sok esélyt nem látok rá) ezt a Giro-t nagy valószínűséggel megtarthatja és ha nyeri a Tour-t azt is. (Lásd: Valverde-esete aki a Vuelta győzelmét ugyanúgy megtarthatta és az ítélet után lépett az életbe) Másik érv: Ha Contadort eltiltják nagy valószínűséggel csak akkor is egy évre. Ha ezeket a címeket elveszik akkor az 1 év eltiltás le is járt szinte és kb. olyan mintha semmi nem történt volna, mert a következő évben Contador ismét szétveri a mezőnyt. Plusz a kerékpársportnak se tenne jót ha az elmúlt 2 Tour és 1 Giro győzelmet elveszik és utólag kiosztják.
Vagyis gyakorlatilag 2 lehetőség áll fenn:
1. Contadornak ad igazat a CAS
2. Contador ellen ítél majd augusztus elején, de augusztustól lép életbe az eltiltás. Tehát a sikereit megőrizheti.

Schleck-re visszatérve:
Persze ha egy Giro-ra vagy egy Vuelta-ra ráfeküdne nagy eséllyel megnyerné, de akkor a Tour-on sehol se lenne. Úgy néz ki, hogy a Tour 2. esetleges első helye neki többet ér. Pedig évek múlva a sok 2. helyel csak egy lesz a sok közül, míg Nibalinak ott lesz a Giro.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 790 — #NoStress
(Dopping téma nem releváns, mindenki doppingol, ki bénábban, ki ügyesebben.)Sobri Jóska
Sobri te általánosítassz!! és az rosssz! Nem mondhatod, h mindenki doppingol amíg mindenki meg nem bukott. Meg ártatlanság vélelme 😛 😀Black_Adder
Ez poénnak gyenge, riposztnak súlytalan, de legalább szórakoztató. Neked.

Valamint lehet, hogy Armstrong 28 éves koráig nem nyert TDF-et, viszont nyert VB-t (22 évesen!), svájci, luxmbourgi, kört, Dauphiné Libérét, Triple Crown-t a világon elsőként (ráadásul kétszer), egynaposokat, szakaszokat, amerikai bajnokságot, van olimpiai érme, triatlonban "ezt-azt" (pl sprintfutó világbajnokságot), és legyőzte a rákot.
Ezzel szemben eddig Schleck mikor nyert küzdelemben, bárkit is legyőzve? Mikor ütött meg valakit kiélezett harcban?
Nekem semmi bajom Andy-val, szimpi kis kerekes, de maximálisan igazat kell adjak Soldinak abban, hogy csak a TDF-re fókuszál, ez nekem túl mainstream dolog, teljesen ellentétes a Bartali, Binda, Coppi, stb képviselte kerékpározásfelfogásommal.
Valamint a nevét egy Dallas WR-ről kapta (Lance Rentzel), és komoly Longhorns drukker, ami nem érv de érdekes adalék.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 843 — Nega Scott
Andy még abban a korban van, amikor évről-évre jobbak szoktak lenni a kerékpárosokBlack_Adder
A legtöbben anno Cunegoról is ezt mondták, most meg... De Andy biztos, hogy nem ragad meg a mostani szintjén. TT-ben rohamosan fejlődik, ha azt nézzük, hogy egy év alatt mennyire fel tudta magát hozni (szvsz Bobby Julich-nak nagy köze volt hozzá).
más: Szegény Millar szakaszgyőzelméről senki sem beszél, pedig hatalmas időt ment.gerle
Cunego egyszer ment egy jó háromhetest, amúgy ő rövidebb időre való, jó kis egynapos menő ma is.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 843 — Nega Scott
Schleck jelenleg erősebb, mint a többiek, ezért készül a Tourra, aminek kiemlkedően a legnagyobb a respektje. Ha eljön most a Girora keménykedni, simán odaver Scarponinak legalább három percet. De ő nem erre készül, mert a Tour második helyjelen esetben többet ér, mint akár egy Vuelta-győzelem, mégha ez a krónikákba nem is így kerül. De szerintem pénzügyileg is jobban jön így ki, meg azt tényleg sokkal többen nézik. Ettől még nem lesz korzakos vagy ilyesmi, de jelenleg erősebb, mint Nibaliék.

több mint 13 éve
gerle 185 — Buckeye
Andy még abban a korban van, amikor évről-évre jobbak szoktak lenni a kerékpárosokBlack_Adder
A legtöbben anno Cunegoról is ezt mondták, most meg... De Andy biztos, hogy nem ragad meg a mostani szintjén. TT-ben rohamosan fejlődik, ha azt nézzük, hogy egy év alatt mennyire fel tudta magát hozni (szvsz Bobby Julich-nak nagy köze volt hozzá).
más: Szegény Millar szakaszgyőzelméről senki sem beszél, pedig hatalmas időt ment.

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Két dolog, az hogy kinek mi a röhejes változó. Schleck megpróbálja azt Hogy megvédje Contador. Egy fiatal versenyzőről mondod hogy nem jó mert meg nem nyert Nah puff. Ellotted a neveket Basso,nibali,mencsov Nibali látjuk mit tud, a másik kettő megpróbálta amit most schlek próbál elverni TDF menoket lebogtek ezért mentek máshova illetve hat az olaszok Girora nyílvan jobban figyelnek. Sartre más ő azért jóval jobb versenyző mint a többi és szenvedett Lance mögött eleget hogy kiérdemelje a TDFet .
A másik Schleck tavalyi TDFét tulmisztifikalják. Attól hogy majdnem elverte Contadort nem jelenti azt hogy többet akár közelébe is ér. Ullrich is mennyi ideig majdnem megverte Lancet...
Egyenlőre van Contador és a futottak még kategória , ebből Schleck a legígéretesebb hogy valaha megveri Cotadort szerintem Soldi ezt te is belathatod. És a tavalyi alapján 3 hetesben bármelyik embert elveri most. Hidd el ha esetleg rájön hogy Contadorral nem tud mit kezdeni fog más GT-t nyerni.
Még a GT győzteses dologhoz annyit fűznék példaként Heras 3x nyert Vueltat de ettől még sok jobb versenyző volt akkor aki TDF rangossaga miatt inkább eselytelenként körözött Lance mögött. (ui imádom Herast , nem bántásból írtam nagy versenyzőnek tartom)Toca
1. Nem mondom, hogy nem jó, csak azt, hogy semmivel nem jobb, mint a többi másodhegedűs.
2. BlackAdder: nem írtam le, csak azt írtam, hogy egyelőre semmivel nem jobb és több, mint a többi másodhegedűs. Fejlődhet még, de kell is, mert egyelőre nem mutatott egyetlen versenyen sem semmi különöset.
3. Sőt... Semmivel nem tartom ígéretesebbnek, mint Bassót, vagy bárkit. (és pont ez a mondanivalóm lényege, hogy ők így mindannyian egy kasztba tartoznak, akik le vannak maradva Contadortól) Max a kora miatt van benne több potenciál, de azt senki nem tudhatja előre, hogy ki is jön, vagy sem. Lásd Cunego mekkora császárként indult, azt nem sok lett belőle, mert megrekedt a fejlődésben.
Schleck mindig három hétre készül, azon sem nyer, minden máson pedig nulla, ezzel szemben a többiek nem kizárólag arra a három hétre teszik fel az évüket, így a Touron értelemszerűen Schleck mögött zárnak, viszont ennek megfelelően már vannak is eredményeik, sikereik, diadalaik GT-ken. És bizony egy Vuelta 1. hely többet ér, mint a Tour 2. hely, mert az győzelem, ami ott van a történelemkönyvekben. Schlecket soha nem láttam még odaverni egy mezőnyt, vagy nagy diadalt aratni, persze kiválóan ment, de akit igazán ott kellett volna hagynia azt nem tudta, vagy meg sem próbálta, pedig csak arra a 3 hétre készült. Sokszor láttam ostobán versenyezni.

Bassót pl (egyelőre) jóval nagyobb kerekesnek tartom, ahogy Mencsovot is. De a most sokat ostorozott Nibali a spanyoloknak fontos, mellesleg Schlecket is soraiban tudó mezőnyben nyerte meg a Vueltát. Most annyi történt, hogy a 2 olasz, akinek ez volt az év versenye, csak Contadortól kapott ki, a többieket odaverték 4 perccel, ami azért tisztes különbség. Pechük, hogy Contador is eljött, de Nibali tavaly nagyon okos versenyzéssel lopta el a győzelmet a spanyol armadától. A Contador vs 2. helyezett különbségéből pedig kár messzemenő következtetéseket levonni, mert Contador formája is más és más (pl ezen a Girón mozgásra is sokkal jobban ment, mint a tavalyi Touron), ráadásul ő az a versenyző, aki szarik a különbségre, nem ver oda annyit, amennyit tudna, csak az összetettre koncentrál. Ha ezt biztonságban érzi, nem is támad, vagy max uccsó km-en.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Pocs Los Angeles Chargers 863 — All hail the king
Hihetetlen, hogy nem unjátok még, hogy ugyanazt ismétlitek újra és újra. Rajna már elmondta a lényeget kb 3 sorban.

több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Shleck még mindig fiatalabb mint amikor Armstrong az elsőt nyerte. Nem gondoljátok, h kicsit korai leírni? Persze hypeolni is az, de attól h még nem nyert senki én szurkolhatok neki. Sőt ha túl sokat nyer majd, lehet h ellene fogok szurkolni, ki tudja...

Andy még abban a korban van, amikor évről-évre jobbak szoktak lenni a kerékpárosok, és már tavaly is majdnem sikerült neki. Tudom h ezt roppant nehéz felfogni, de még Nem ért véget a pályafutása. Aztán lehet h olyan lesz mint Ulrich, csak még 1-et se fog nyerni, de akkor is örülnék ha akkora pancser lennék mint ő...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
(Dopping téma nem releváns, mindenki doppingol, ki bénábban, ki ügyesebben.)Sobri Jóska
Sobri te általánosítassz!! és az rosssz! Nem mondhatod, h mindenki doppingol amíg mindenki meg nem bukott. Meg ártatlanság vélelme 😛 😀

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Toca Minnesota Vikings 18 972 — Vikings fan
Két dolog, az hogy kinek mi a röhejes változó. Schleck megpróbálja azt Hogy megvédje Contador. Egy fiatal versenyzőről mondod hogy nem jó mert meg nem nyert Nah puff. Ellotted a neveket Basso,nibali,mencsov Nibali látjuk mit tud, a másik kettő megpróbálta amit most schlek próbál elverni TDF menoket lebogtek ezért mentek máshova illetve hat az olaszok Girora nyílvan jobban figyelnek. Sartre más ő azért jóval jobb versenyző mint a többi és szenvedett Lance mögött eleget hogy kiérdemelje a TDFet .
A másik Schleck tavalyi TDFét tulmisztifikalják. Attól hogy majdnem elverte Contadort nem jelenti azt hogy többet akár közelébe is ér. Ullrich is mennyi ideig majdnem megverte Lancet...
Egyenlőre van Contador és a futottak még kategória , ebből Schleck a legígéretesebb hogy valaha megveri Cotadort szerintem Soldi ezt te is belathatod. És a tavalyi alapján 3 hetesben bármelyik embert elveri most. Hidd el ha esetleg rájön hogy Contadorral nem tud mit kezdeni fog más GT-t nyerni.
Még a GT győzteses dologhoz annyit fűznék példaként Heras 3x nyert Vueltat de ettől még sok jobb versenyző volt akkor aki TDF rangossaga miatt inkább eselytelenként körözött Lance mögött. (ui imádom Herast , nem bántásból írtam nagy versenyzőnek tartom)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Giro d,Italia - Contador útban a legendák közé - HÁTTÉR

Budapest, 2011. május 29., vasárnap (MTI) - A spanyol Alberto Contador vasárnap 2008 után másodszor nyerte meg a Giro d,Italiát, ezzel összességében hatodik diadalát aratta a három nagy kerékpáros körversenyt figyelembe véve.
A 28 éves kerekesen kívül mindössze négyen - az olasz Felice Gimondi, a belga Eddy Merckx, az egyaránt francia Jacques Anquetil és Bernard Hinault - mondhatják el magukról, hogy győztek a Girón, a Tour de France-on és Vuelta a Espanán is.
Szintén beszédes adat, hogy mindössze tíz olyan versenyző akad, aki legalább ötször nyert a háromhetes viadalokon. Ugyancsak mindössze kilenc kerekesnek - köztük Contadornak 2008-ban - sikerült egyazon évben legalább két diadalt aratnia a nagy körversenyeken, s ebből őt leszámítva a "Giro-Vuelta duplázás" Merckx-nek (1973) és az olasz Giovanni Battaglinnak (1981) jött össze.
A 3 nagy körversenyen legalább 5 győzelmet arató versenyzők:
------------------------------------------------------------
Eddy Merckx (belga): 11 (5 Tour, 5 Giro, 1 Vuelta)
Bernard Hinault (francia): 10 (5 Tour, 3 Giro, 2 Vuelta)
Jacques Anquetil (francia): 8 (5 Tour, 2 Giro, 1 Vuelta)
Lance Armstrong (amerikai): 7 (7 Tour)
Fausto Coppi (olasz): 7 (2 Tour, 5 Giro)
Miguel Indurain (spanyol): 7 (5 Tour, 2 Giro)
Alberto Contador (spanyol): 6 (3 Tour, 2 Giro, 1 Vuelta)
Gino Bartali (olasz): 5 (2 Tour, 3 Giro)
Alfredo Binda (olasz): 5 (5 Giro)
Felice Gimondi (olasz): 5 (1 Tour, 3 Giro, 1 Vuelta)

A mindhárom nagy körversenyt megnyerő versenyzők:
-------------------------------------------------
Anquetil: 5 Tour de France (1957, 1961, 1962, 1963, 1964), 2 Giro d,Italia (1960, 1964), 1 Vuelta a Espana (1963)
Contador: 3 Tour (2007, 2009, 2010), 2 Giro (2008, 2011), 1 Vuelta (2008)
Gimondi: 1 Tour (1965), 3 Giro (1967, 1969, 1976), 1 Vuelta (1968)
Hinault: 5 Tour (1978, 1979, 1981, 1982, 1985), 3 Giro (1980, 1982, 1985), 2 Vuelta (1978, 1983)
Merckx: 5 Tour (1969, 1970, 1971, 1972, 1974), 5 Giro (1968, 1970, 1972, 1973, 1974), 1 Vuelta (1973)

Contador totálisan kiemelkedő. Mögötte az összes többi másodrangú kerekes, Schleck is, Nibali is, meg bárki. A különbséget az jelenti köztük, hogy vki - Contador aktuális hiányát kihasználva - tudott GT-t nyerni, vki (még) nem. Schleck semmivel nem nagyobb versenyző egyiknél sem. Ő egész évben arra a 3 hétre gyúr, más komoly versenyen nem indul, vagy futottak még, mint most a kaliforniai körversenyen, így tud 2. lenni Touron. Szép siker mondhatom. 😊 Mások nem mindent a Tourra tesznek fel minden egyes évbenm, így ők legalább tudnak nyerni, mert nem ezt a "na majd most megmutatom" faszságot játssza, hogy 3 hétre tesz fel mindent, így csurran-cseppen egyeseknek (Basso, Mencsov, Nibali, Sastre) vmi nagyobb siker. De persze ha Contador indul, akkor erre minimális az esély. A diadal nélküli hype (Schleck) pedig röhejes. Én ennyit mondtam.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 843 — Nega Scott
Szerintem lehetetlen összehasonlítani különböző generációk mezőnyeit. Contador most kiemelkedik, lehet, hogy kiemelkedett volna 10, 20 30 éve is, lehet, hogy nem. Mások voltak a körülmények is, tök felesleges erről vitatkozni. Az Armstrong-érában is mindenki szar volt olyan értelemben, hogy közük nem volt Lancehoz, Ullrichnak is csak néha, kb. annyira mint tavaly Schlecknek Contadorhoz. Az, hogy a Lance-éra után ő csak "színesít" az elég erős, lévén az idei formáját elnézve ha a doppingügye nem durvul el akkor már a negyedik Tourját nyerheti 28 évesen, ergo még Armstrong rekordja sincs elérhetetlen messzeségben, de jelenleg az öt győzelem tök reális ami Armstrong előtt ugye rekord volt. Meg a mezőny amúgy többől áll, mint az összetett, szerintem pl. elég jó kis sprinterrészleg van most, Cavendish is simán legenda lehet, de vanank mögötte is egész jó bringások.

Nibalinál pedig jelenleg nyilván jobb Schleck, ettől még kevesebbet ért el eddig. De most egy háromhetesen vagy akár egynaposon is nyilván Schleck a jobb, Nibali nem véletlen nem a Tourra gyúr, ott neki köze nem lehetne a dobogóhoz. Az még nem dőlt el, hogy ki a nagyobb lúzer 😀 de tulajdonképpen mindegy is.

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 78 553 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ilyen néha egymásra acsarkodó hszeket olvasva örülök annak, hogy én Stuart O' Grady fan vagyok kerékpárban. Nála nem kell olyan dolgok miatt aggódni, mint összetett - és mégis szép pályát kerekezett össze az évek alatt. 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 790 — #NoStress
Kvülállóként, vagyis engem Schleck is, Contador is hidegen hagy szurkolóként (én Lance, Lars + Bartali/Coppi drukker vagyok maximum, ha ki kell emelni a kerékpársportból neveket), a következőt gondolom erről az egész vitáról:
Ez a mostani mezőny egyszerűen fos. Fos a Bartali/Coppi-, a Hinault-, a Merckx-, de még az Indurain-, vagy az Armstrong-érához képest is.
Fosok az olaszok, fosok a kelet-európaiak, fosok a spanyolok, a franciák (már időtlen idők óta).
Ebből a mezőnyből teljesen kiemelkedik Contador, szinte egyedüliként. (Dopping téma nem releváns, mindenki doppingol, ki bénábban, ki ügyesebben.)
Schleck nem emelkedik ki. Sosem ütött meg senkit látványosan, sosem kerekedett senki fölé nagy küzdelemben. Hozta amit tud, se többet, se kevesebbet.
Én Soldival ellentétben nem vagyok eredményfétisiszta, ha visszamenőleg "kapna" Schleck 2-3 GT győzelmet, vagy egy Contador nélküli mezőnyben idén behúzná a TDF-t, attól még ugyanolyan ergya lenne.
De ebben a fos időszakban a legkevésbbé ergya.
Ez az időszak úgy lesz évtizedek múlva az évkönyvekben, hogy az Armstrong utáni és a(z eljövendő bringássztár) XY közötti interregnum, amit a doppingügyek, és Contador tett kissé érdekessé. Schleck a lábjegyzet lábjegyzete lesz, ha ő nem bukik be dopinggal hamarosan.

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 696 — TODDHERREMANS79
Megjegyeztük hogy Nibali egy kalap szar volt tegnap. Te meg jöttél hogy nyert már GT-t.

És? Nem mondtuk hogy nem nyert GT-t, de attól még egy kalap szar volt tegnap, és úgy összességében nézve is a Giron. Ezen nincs mit szépíteni. Bevallom Schlecket tényleg kár volt belekevernünk, mert most Nibaliról volt szó. A múltja ellenére szvsz. Nibali jelene totál reménytelen.
JA és nem azt mondtam/tuk hogy Schleck mekkora egy császár, de az most már világossá válhat mindenki számára, és a Te számodra is, hogy egy versenyző van aki Contadorral fel tudja venni a versenyt...
Elfogultak vagyunk... ez tény... de Te sem vagy kevésbé 😉eaglesmcnabb
Én mondjuk azért örülnék egy giro 3. helynek, bár csalódtam Nibaliban ezen a Giro-n azért nem egy kalap szar. És már csak azért se kell ilyeneket írni mert még a végén valaki az ellentáborból meglovagolja ezeket a kijelentéseket, és az értelmesekre nem reagálva csak ezekkel fog foglalkozni.
Egyébként is inkább próbálja meg legfeljebb nem sikerül neki, mint h ne csináljon semmit. A verseny akkor izgalmas, ha valaki támad, valaki leszakad.
Scarponi és Nibali is sokat próbálkozott 0 sikerrel, de még mindig jobb, mint ha meg se próbálták volna...

Egyébként itt is el lehet mondani, h ha utólag kizárják Alberto, márpedig ki kell, akkor Scarponi vagy Nibali nyer.
Szvsz Schleck jobb mint Nibali, /*amit több észrevétlen maradt érvvel is alátámasztottam*/, de ettől még Nibali is jó kerékpáros. És szükség van ilyen versenyzőkre a pelotonban.

amit fel tudok ellene hozni, az, az a szánalmas nyilatkozata volt a Zoncolan után...Black_Adder
Jó tényleg elragadtattam magamat, és erősen fogalmaztam.
Fenemód rühellem az olaszokat, Nibalit meg főleg... És éppen ezért jó volt látni őket szenvedni.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Megjegyeztük hogy Nibali egy kalap szar volt tegnap. Te meg jöttél hogy nyert már GT-t.

És? Nem mondtuk hogy nem nyert GT-t, de attól még egy kalap szar volt tegnap, és úgy összességében nézve is a Giron. Ezen nincs mit szépíteni. Bevallom Schlecket tényleg kár volt belekevernünk, mert most Nibaliról volt szó. A múltja ellenére szvsz. Nibali jelene totál reménytelen.
JA és nem azt mondtam/tuk hogy Schleck mekkora egy császár, de az most már világossá válhat mindenki számára, és a Te számodra is, hogy egy versenyző van aki Contadorral fel tudja venni a versenyt...
Elfogultak vagyunk... ez tény... de Te sem vagy kevésbé 😉eaglesmcnabb
Én mondjuk azért örülnék egy giro 3. helynek, bár csalódtam Nibaliban ezen a Giro-n azért nem egy kalap szar. És már csak azért se kell ilyeneket írni mert még a végén valaki az ellentáborból meglovagolja ezeket a kijelentéseket, és az értelmesekre nem reagálva csak ezekkel fog foglalkozni.
Egyébként is inkább próbálja meg legfeljebb nem sikerül neki, mint h ne csináljon semmit. A verseny akkor izgalmas, ha valaki támad, valaki leszakad.
Scarponi és Nibali is sokat próbálkozott 0 sikerrel, de még mindig jobb, mint ha meg se próbálták volna...

Egyébként itt is el lehet mondani, h ha utólag kizárják Alberto, márpedig ki kell, akkor Scarponi vagy Nibali nyer.
Szvsz Schleck jobb mint Nibali, /*amit több észrevétlen maradt érvvel is alátámasztottam*/, de ettől még Nibali is jó kerékpáros. És szükség van ilyen versenyzőkre a pelotonban.

amit fel tudok ellene hozni, az, az a szánalmas nyilatkozata volt a Zoncolan után...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 696 — TODDHERREMANS79
Megjegyeztük hogy Nibali egy kalap szar volt tegnap. Te meg jöttél hogy nyert már GT-t.

És? Nem mondtuk hogy nem nyert GT-t, de attól még egy kalap szar volt tegnap, és úgy összességében nézve is a Giron. Ezen nincs mit szépíteni. Bevallom Schlecket tényleg kár volt belekevernünk, mert most Nibaliról volt szó. A múltja ellenére szvsz. Nibali jelene totál reménytelen.
JA és nem azt mondtam/tuk hogy Schleck mekkora egy császár, de az most már világossá válhat mindenki számára, és a Te számodra is, hogy egy versenyző van aki Contadorral fel tudja venni a versenyt...
Elfogultak vagyunk... ez tény... de Te sem vagy kevésbé 😉

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
De Elvakult a fanokkal persze kár is vitatkoznSoldados
Egyszer vitatkoznál magaddal 😂Black_Adder
Látom kifogytál az érvekből és megy a jól bejáratott lemez... A tények makacs dolgok... Nem vagyok se Contador, se Barca, se Nibali-fan. Dícsérem én az ellenséget is, ha megérdemli (pl idén GB) és szidom a kedvencet is, ha rászolgál. Csak tudom ezt nehéz észrevenni, mert akkor a Jolly Joker-érvet nem lehet használni ellenem... 😉 De ne magatokból indulj ki, hogy képtelen vagy elismerni kedvenced gyengeségét, vagy a rivális eredményét. Én képes vagyok rá, muszáj is, ez a szakmám. 😉

További szép napot. Egy hétre megint elég volt ebből az oldalból.Soldados
Leírtam az érveimet már sokszor, amikre nem tudsz reagálni azokra nem is reagálsz inkább.
Amúgy amiket írtál azokat nem vettem magamra azért nem is reagáltam rájuk, ugyanis én a Giro-t izgalmasabbnak tartom mint a tdf-et, az ilyen vitákban mindig a Giro oldalán álltam, és egy olasz kerékpárost se idiótáztam le, és Schlecket se hypeoltam túl, csupán amikor te idejössz ócsárolni akkor Érvekkel védem, mert szerintem egy szimpatikus jó versenyző, és akkor is szurkolni fogok neki ha tényleg soha nem nyer semmit. De ha a bíróságon van igazság, akkor gyakorlatilag már TdF bajnok, ami viszont Nibali nem, és nem is látom, h miként tudná ott megverni Schlecket.
ÉN sosem írtam, h Schleck a legjobb, ha valakinek szurkolok, azzal szemben veled ellentétben nem vagyok nagyon elfogult, csak ha valakit utálok. Az meg h másokat pont TE nevezel elvakultnak, már megbocsáss, de MEGA LOL. Kiheréled a tényeket, 1000 ből kiválasztod azt a 3-mat ami a te igazadat támasztja alá, a többit meg nem veszed tudomásul. Akkor se ha leírjuk, te csak ismétled a saját érveidet, szépen elbeszélünk egymás mellett, mint egy Csehov drámában aztán besértődsz. Na ez aztán tényleg tökéletes konfliktus kezelési módszer, és még meg vagy lepődve, h néhányan belefáradtunk h veled vitatkozzunk, érveket hozzunk fel, stb...

szerk: Ja igen többször elismertem Contador teljesítményét ezen a Giro-n is, a TdF-en is, tán explicite mondtam is a dopping ügye előtt, h megérdemelten nyert. Más sportban elismertem amikor a kedvencem gyenge teljesítményt nyújtott (Real pl), Schleck teljesíményével viszont elégedett vagyok, mert a tdf 2. hely igen is nagy szó.

szerk2: a jolyjoker érv ellened vajon hogy alakult ki?

szerk3: Nibali sokkal jobban kikap Contadortól, de jobb mint Andy? Ez hogy? ERRE hozzál érveket!!

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
De Elvakult a fanokkal persze kár is vitatkoznSoldados
Egyszer vitatkoznál magaddal 😂Black_Adder
Látom kifogytál az érvekből és megy a jól bejáratott lemez... A tények makacs dolgok... Nem vagyok se Contador, se Barca, se Nibali-fan. Dícsérem én az ellenséget is, ha megérdemli (pl idén GB) és szidom a kedvencet is, ha rászolgál. Csak tudom ezt nehéz észrevenni, mert akkor a Jolly Joker-érvet nem lehet használni ellenem... 😉 De ne magatokból indulj ki, hogy képtelen vagy elismerni kedvenced gyengeségét, vagy a rivális eredményét. Én képes vagyok rá, muszáj is, ez a szakmám. 😉

További szép napot. Egy hétre megint elég volt ebből az oldalból.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
De Elvakult a fanokkal persze kár is vitatkoznSoldados
Egyszer vitatkoznál magaddal 😂

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Euskaltel bő keret a TdF-ra:
http://www.velo-club.net/article.php?sid=62826

Örülök,hogy Samu újra megpróbálja.