OFF topik

30 feliratkozó

több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 600 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Lábműtét utánra legális fájdalomcsillapítás ötletek nőknek? Komolyan mondom nem hiszem el, hogy ilyen nem vényköteles szarokkal küldik az embert haza, amik marékszámra zabálva se tudnak semmit enyhíteni...
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 490 — Bears & Illinois fan
Én emlékszem rá, kifejezetten jó humorú, szépen fogalmazó ember volt, tényleg szerették az emberek.

 index.hu/belfold/2021/05/27/akit-mindenki-jogeross-palnak-ismert/

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 054 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Nem csak a mienk a bolygo, es a kulonbozo novenyek es allatok kihalasanak jelentos reszeert az emberiseg a felelos. Az a minimum amit tehetunk, hogy megprobaljuk reszeit megorizni az elovilagunknak.
Borbinho
De, csak a mienk a bolygó.
Az ember az egyetlen öntudattal rendelkező faj a Földön.
És ha képes kiírtani más fajokat, akkor ez a természet rendje.
Ha kihal egy faj, vagy az egyik kiírtja a másikat, az az evolúció része, maga az organikus önszabályozás.
(Ha minket írtana ki a koronavírus vagy egy eddig csendben meglapuló szuperintelligens pintyfaj, akkor meg az lenne a természetes evolúció, az önszabályozás.)
Persze ha az egyik fajnak (az embernek) ebbe módja van belenyúlni, az is organikus, szóval engem nem zavar az ilyen visszatelepítősdi, csak értelmét nem látom.
Persze ha az egyik fajnak (az embernek) ebbe módja van belenyúlni, az is organikus, mind a leopárd, mind a tasmán ördög létezése, semmi hasznuk nincs, nem részei semmilyen olyan körforgásnak, ami érdemben kihat az életünkre.
Egyetlen valós oka van, szavazatszerzés az ezo-öko-bio agyhalottak között, ál-zöldeskedés, semmi más.
Sobri Jóska
"De, csak a mienk a bolygó."
Nem, ez a bolygó senkié (hacsak nem vagy vallásos, mert akkor a miénk 😉)
"Az ember az egyetlen öntudattal rendelkező faj a Földön."
Nem, minimum a delfinek és a majmok szintén rendelkeznek öntudattal (hacsak az öntudat alatt vallásos módon nem a lelket érted 😉)
"És ha képes kiírtani más fajokat, akkor ez a természet rendje."
A természetnek nincsen semmiféle rendje (hacsak nem vagy vallásos, akkor van isteni rend 😉)
"Ha kihal egy faj, vagy az egyik kiírtja a másikat, az az evolució része, maga az organikus önszabályozás."
Az evolúcióban nem létezik organikus önszabályozás.
"...akkor meg az lenne a természetes evolúció, az önszabályozás.)"
Nem, nincs természetes evolúció sem, csak evolúció van, jelző nélkül.
"Persze ha az egyik fajnak (az embernek) ebbe módja van belenyúlni, az is organikus,"
Nem, nem organikus, ennek a jelzőnek sincs semmi értelme az evolúció mellé rakva.
"...a leopárd, mind a tasmán ördög létezése, semmi hasznuk nincs, nem részei semmilyen olyan körforgásnak, ami érdemben kihat az életünkre."
Nem az, a fajok diverzitásának csökkenése kihat minden más fajra, így az emberre is.
"Egyetlen valós oka van, szavazatszerzés az ezo-öko-bio agyhalottak között, ál-zöldeskedés, semmi más."
Nem, a világon létezik a rövid távú önérdeken kívül más érzelem/személyes mozgatórugó is.

Szép munka 😉
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 082 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Neki miben nincs?

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
gyeek LSU Tigers 7 998 — Stromfeld Aurél fan
George Carlinnak van igaza.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Mert senki sem kívánhatja, hogy kihaljon a világ legbüdösebb állata.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
Ezekre a visszatelepitesekre mi szukseg van? Termeszetes ellensege miatt szorultak ki, miert kell az okologiai egyensulyba beavatkozni csak azert, hogy "jofejek" legyunk?

 index.hu/techtud/2021/05/26/tasman-ordog-erszenyes-ausztralia-kolykok-tasmania/
undisputedly
ott van a végén az utolsó bekezdésben.
slowmotion
Azt ertem, atfogalmazom: Miert kell ilyen Teremto szerepben tetszelegni es beavatkozni? Okkal szorultak ki.
undisputedly
okkal hát. a telepesek betelepítették a nem őshonos kutyákat, akik elvadultak, felszaporodtak, és kiirtottak egy csomó más, őshonos fajt. sőt, annyira elszaporodtak a dingók, hogy egész konkrétan nagyobb ívű programok keretében vadászták őket.

rövidre fogva közvetve az ember miatt pusztultak ki, most próbálják helyre hozni, meg van más célja is.
slowmotion
3000 eve telepesek?
undisputedly
a háromezer év csak feltételezés
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ezekre a visszatelepitesekre mi szukseg van? Termeszetes ellensege miatt szorultak ki, miert kell az okologiai egyensulyba beavatkozni csak azert, hogy "jofejek" legyunk?

 index.hu/techtud/2021/05/26/tasman-ordog-erszenyes-ausztralia-kolykok-tasmania/
undisputedly
ott van a végén az utolsó bekezdésben.
slowmotion
Azt ertem, atfogalmazom: Miert kell ilyen Teremto szerepben tetszelegni es beavatkozni? Okkal szorultak ki.
undisputedly
okkal hát. a telepesek betelepítették a nem őshonos kutyákat, akik elvadultak, felszaporodtak, és kiirtottak egy csomó más, őshonos fajt. sőt, annyira elszaporodtak a dingók, hogy egész konkrétan nagyobb ívű programok keretében vadászták őket.

rövidre fogva közvetve az ember miatt pusztultak ki, most próbálják helyre hozni, meg van más célja is.
slowmotion
3000 eve telepesek?
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Nem csak a mienk a bolygo, es a kulonbozo novenyek es allatok kihalasanak jelentos reszeert az emberiseg a felelos. Az a minimum amit tehetunk, hogy megprobaljuk reszeit megorizni az elovilagunknak.
Borbinho
De, csak a mienk a bolygó.
Az ember az egyetlen öntudattal rendelkező faj a Földön.
És ha képes kiírtani más fajokat, akkor ez a természet rendje.
Ha kihal egy faj, vagy az egyik kiírtja a másikat, az az evolúció része, maga az organikus önszabályozás.
(Ha minket írtana ki a koronavírus vagy egy eddig csendben meglapuló szuperintelligens pintyfaj, akkor meg az lenne a természetes evolúció, az önszabályozás.)
Persze ha az egyik fajnak (az embernek) ebbe módja van belenyúlni, az is organikus, szóval engem nem zavar az ilyen visszatelepítősdi, csak értelmét nem látom.
Az emberiség szempontjából teljesen irreleváns mind a leopárd, mind a tasmán ördög létezése, semmi hasznuk nincs, nem részei semmilyen olyan körforgásnak, ami érdemben kihat az életünkre.
Egyetlen valós oka van, szavazatszerzés az ezo-öko-bio agyhalottak között, ál-zöldeskedés, semmi más.
Sobri Jóska

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Ezekre a visszatelepitesekre mi szukseg van? Termeszetes ellensege miatt szorultak ki, miert kell az okologiai egyensulyba beavatkozni csak azert, hogy "jofejek" legyunk?

 index.hu/techtud/2021/05/26/tasman-ordog-erszenyes-ausztralia-kolykok-tasmania/
undisputedly

Szamomra az ilyen es hasonlo visszatelepitesek a keves pozitiv dolgok egyikei amit az emberiseg tehet/tesz.

Nem csak a mienk a bolygo, es a kulonbozo novenyek es allatok kihalasanak jelentos reszeert az emberiseg a felelos. Az a minimum amit tehetunk, hogy megprobaljuk reszeit megorizni az elovilagunknak.

A tasman ordogot is majdnem kiirtottak Tasmaniaban is, es a tengerszint emelkedese miatt csokkeno eloterulet sem termeszetes dolog.

USA-ban a leopardok visszatelepitese merult fel nemreg pl.


Nem ezzel "jatszuk" a teremtot szerintem, hanem a klonozassal, meg egyeb genmodositasokkal (amikor mesterseges mehben "letrehoznak" allatokat a "semmibol" csinalt embriobol).

Meg az AI es az agy osszekapcsolasaval pl. Engem jobban zavarnak / aggasztanak ezek, mint egy egy veszelyeztetett faj megmentese.
Borbinho
De itt irja a cikk, hogy a dingok miatt szorult ki a kontinentalis ausztraliabol. Tasminiabol pedig betegseg miatt. Kozvetlenul nem volt szerepe az embereknek.
Epp ez a baj. Ha halaszat/vadaszat miatt lenne igy, nem lenne problema.
undisputedly
Azt, hogy 3000 eve miert haltak ki a fo kontinensrol, csak sejtik.
Olvastam olyat is, hogy az oslakosok is vadasztak.
A dingokat is az emberek vittek a foldreszre btw.

Tasmaniaban meg a 19.szazadban a telepesek irtottak ki oket kis hijan, az se termeszetes.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
Ezekre a visszatelepitesekre mi szukseg van? Termeszetes ellensege miatt szorultak ki, miert kell az okologiai egyensulyba beavatkozni csak azert, hogy "jofejek" legyunk?

 index.hu/techtud/2021/05/26/tasman-ordog-erszenyes-ausztralia-kolykok-tasmania/
undisputedly
ott van a végén az utolsó bekezdésben.
slowmotion
Azt ertem, atfogalmazom: Miert kell ilyen Teremto szerepben tetszelegni es beavatkozni? Okkal szorultak ki.
undisputedly
okkal hát. a telepesek betelepítették a nem őshonos kutyákat, akik elvadultak, felszaporodtak, és kiirtottak egy csomó más, őshonos fajt. sőt, annyira elszaporodtak a dingók, hogy egész konkrétan nagyobb ívű programok keretében vadászták őket.

rövidre fogva közvetve az ember miatt pusztultak ki, most próbálják helyre hozni, meg van más célja is.

Szerkesztette: slowmotion
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ezekre a visszatelepitesekre mi szukseg van? Termeszetes ellensege miatt szorultak ki, miert kell az okologiai egyensulyba beavatkozni csak azert, hogy "jofejek" legyunk?

 index.hu/techtud/2021/05/26/tasman-ordog-erszenyes-ausztralia-kolykok-tasmania/
undisputedly

Szamomra az ilyen es hasonlo visszatelepitesek a keves pozitiv dolgok egyikei amit az emberiseg tehet/tesz.

Nem csak a mienk a bolygo, es a kulonbozo novenyek es allatok kihalasanak jelentos reszeert az emberiseg a felelos. Az a minimum amit tehetunk, hogy megprobaljuk reszeit megorizni az elovilagunknak.

A tasman ordogot is majdnem kiirtottak Tasmaniaban is, es a tengerszint emelkedese miatt csokkeno eloterulet sem termeszetes dolog.

USA-ban a leopardok visszatelepitese merult fel nemreg pl.


Nem ezzel "jatszuk" a teremtot szerintem, hanem a klonozassal, meg egyeb genmodositasokkal (amikor mesterseges mehben "letrehoznak" allatokat a "semmibol" csinalt embriobol).

Meg az AI es az agy osszekapcsolasaval pl. Engem jobban zavarnak / aggasztanak ezek, mint egy egy veszelyeztetett faj megmentese.
Borbinho
De itt irja a cikk, hogy a dingok miatt szorult ki a kontinentalis ausztraliabol. Tasminiabol pedig betegseg miatt. Kozvetlenul nem volt szerepe az embereknek.
Epp ez a baj. Ha halaszat/vadaszat miatt lenne igy, nem lenne problema.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Nem csak a mienk a bolygo, es a kulonbozo novenyek es allatok kihalasanak jelentos reszeert az emberiseg a felelos. Az a minimum amit tehetunk, hogy megprobaljuk reszeit megorizni az elovilagunknak.
Borbinho
De, csak a mienk a bolygó.
Az ember az egyetlen öntudattal rendelkező faj a Földön.
És ha képes kiírtani más fajokat, akkor ez a természet rendje.
Ha kihal egy faj, vagy az egyik kiírtja a másikat, az az evolúció része, maga az organikus önszabályozás.
(Ha minket írtana ki a koronavírus vagy egy eddig csendben meglapuló szuperintelligens pintyfaj, akkor meg az lenne a természetes evolúció, az önszabályozás.)
Persze ha az egyik fajnak (az embernek) ebbe módja van belenyúlni, az is organikus, szóval engem nem zavar az ilyen visszatelepítősdi, csak értelmét nem látom.
Az emberiség szempontjából teljesen irreleváns mind a leopárd, mind a tasmán ördög létezése, semmi hasznuk nincs, nem részei semmilyen olyan körforgásnak, ami érdemben kihat az életünkre.
Egyetlen valós oka van, szavazatszerzés az ezo-öko-bio agyhalottak között, ál-zöldeskedés, semmi más.

több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Ezekre a visszatelepitesekre mi szukseg van? Termeszetes ellensege miatt szorultak ki, miert kell az okologiai egyensulyba beavatkozni csak azert, hogy "jofejek" legyunk?

 index.hu/techtud/2021/05/26/tasman-ordog-erszenyes-ausztralia-kolykok-tasmania/
undisputedly

Szamomra az ilyen es hasonlo visszatelepitesek a keves pozitiv dolgok egyikei amit az emberiseg tehet/tesz.

Nem csak a mienk a bolygo, es a kulonbozo novenyek es allatok kihalasanak jelentos reszeert az emberiseg a felelos. Az a minimum amit tehetunk, hogy megprobaljuk reszeit megorizni az elovilagunknak.

A tasman ordogot is majdnem kiirtottak Tasmaniaban is, es a tengerszint emelkedese miatt csokkeno eloterulet sem termeszetes dolog.

USA-ban a leopardok visszatelepitese merult fel nemreg pl.


Nem ezzel "jatszuk" a teremtot szerintem, hanem a klonozassal, meg egyeb genmodositasokkal (amikor mesterseges mehben "letrehoznak" allatokat a "semmibol" csinalt embriobol).

Meg az AI es az agy osszekapcsolasaval pl. Engem jobban zavarnak / aggasztanak ezek, mint egy egy veszelyeztetett faj megmentese.

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ezekre a visszatelepitesekre mi szukseg van? Termeszetes ellensege miatt szorultak ki, miert kell az okologiai egyensulyba beavatkozni csak azert, hogy "jofejek" legyunk?

 index.hu/techtud/2021/05/26/tasman-ordog-erszenyes-ausztralia-kolykok-tasmania/
undisputedly
ott van a végén az utolsó bekezdésben.
slowmotion
Azt ertem, atfogalmazom: Miert kell ilyen Teremto szerepben tetszelegni es beavatkozni? Okkal szorultak ki.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
Ezekre a visszatelepitesekre mi szukseg van? Termeszetes ellensege miatt szorultak ki, miert kell az okologiai egyensulyba beavatkozni csak azert, hogy "jofejek" legyunk?

 index.hu/techtud/2021/05/26/tasman-ordog-erszenyes-ausztralia-kolykok-tasmania/
undisputedly
ott van a végén az utolsó bekezdésben.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ezekre a visszatelepitesekre mi szukseg van? Termeszetes ellensege miatt szorultak ki, miert kell az okologiai egyensulyba beavatkozni csak azert, hogy "jofejek" legyunk?

 index.hu/techtud/2021/05/26/tasman-ordog-erszenyes-ausztralia-kolykok-tasmania/
több mint 2 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan


Erdemes vegig porgetni a threadet.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 941 — No es importante
Feleségem cége továbbra is keres rajzfilmes stílusban alkotni képes grafikust (alapvetően alkalmi munka, de akár hosszabb távú is lehet), illetve pár év tapasztalattal bíró social media managert, ha valakit érdekel, írjon pm-et.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 277 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Nézd mama, tudok repülni!
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 563
Jobb ha imádkozól egy gyorsat, az olcsóbb.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 353
Várjunk.

Peach, ez azért nem jó, mert ha osztatlan közös a garázs, akkor eladás/aláírás előtt, ha már megvan a vevő, akkor ki kell függeszteni egy hivatalos papírost ügyvéd által jegyezve, a faliújságra, hogy “a G7-es parkolóra ilyen ajánlat jött, felkérem a tisztelt tulajdonos társakat nyilatkozzanak, élnek-e az elővásárlási jogukkal.”
15 napig kell kint lennie, kifüggesztéskor le kell fotózni és elküldeni a közös képviseletnek, akik a 16.nap - ha nem él a joggal senki - adnak egy igazolást, amit aztán be kell adni a Földhivatalba.

A Sobri által vázolt dolog sem jó, mert ha túl nagy összeg kerül a papírra, amit 100% hogy meg tudna az elővásárló, mivel Pepnek kötelező a kifüggesztés, akkor mehetnek együtt a bíróságra.
Vagy kifizeti az eredeti vevő a magasabb összeget, amit kötve hiszek.

Ha viszont ő visszalép, de még mindig áll az eladás, akkor a lehető legmagasabb áron kell eladni a szomszédnak. Nincs mese.

Szerk.: Ha tehetitek majd a jövőben, mindig külön Hrsz-en vásároljatok. Akár garázs, akár tároló, stb. Sokkal könnyebb.

Szerkesztette: - JC6
több mint 2 éve
Pep71 Green Bay Packers 2 059
Garázs eladásánál váratlan rálicitálás érkezett az egyik szomszédtól, ilyenkor vissza lehet lépni valahogy az eladástól , bármilyen indokkal, esetleg másféle megoldás ? Köszönöm a segítséget.
Pep71
Külön hrsz vagy osztatlan közös tulajdon a garázs?
#JC6
Osztatlan
Pep71
Akkor elővásárlási joga van a többi osztatlan tulajdonosának, ha jól tudom.
Matthew99
Oké, de én nem dönthetek úgy , hogy mégsem adom el?
Pep71
Attól is függ, hogy milyen státuszban van az eladás. Ha csak szóbeli megegyezés történt, akkor szerintem mondd el neki, hogy kaptál egy jobb ajánlatot. Aztán vagy tartja vagy azt mondja, hogy csinálj vele amit akarsz.
Matthew99
A probléma az , hogy én annak akarom eladni, aki az első ajánlatot tette..ilyenkor nem tud rálicitálni a második ajánlatra esetleg ?
Pep71
Akkor add el annak, akinek akarod, annyiért, amennyit már a szomszéd sokall, de valójában kápéban annyit kapsz, amennyiben valójában megállapodtatok, csak a szerződésben lesz több. Na bumm, kicsivel több adót fizetsz, de ha fontos, hogy ne a szomszéd vegye meg, akkor megéri.
Sobri Jóska
Így is csináltuk, csak valamiért piaci ár felett is kell neki , amire nem számítottam, de ha ennyire kell neki , akkor vigye, most már úgy vagyok vele.
Pep71
Van egy kiskapu!
Ügyvédünk javasolta h papíron cseréljük el vmire! /bicikli 😃/ akkor már bevásárolta magát! Így a többi lakónàl már nincs elővásárlási joga!
Pontosabban kérdezd meg egy ügyvédtől!
Már nem emlékszek tisztán!
steelwolf
Köszi! Kérdeztem kettőt is, egyikük azt mondta semmit nem lehet tenni, a másik(pesti , komolyabb, rafkósabb) azt mondta , H vissza lehet állni az eladástól , csak kell rá valami indok, de amennyiért meg akarja venni , nekem bőven megéri, csak hát akinek alapból akartam eladni, azzal cseszett ki, mert nagyon ritkán van eladó garázs errefelé, gondolom máshol is így van .
több mint 2 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 918 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Garázs eladásánál váratlan rálicitálás érkezett az egyik szomszédtól, ilyenkor vissza lehet lépni valahogy az eladástól , bármilyen indokkal, esetleg másféle megoldás ? Köszönöm a segítséget.
Pep71
Külön hrsz vagy osztatlan közös tulajdon a garázs?
#JC6
Osztatlan
Pep71
Akkor elővásárlási joga van a többi osztatlan tulajdonosának, ha jól tudom.
Matthew99
Oké, de én nem dönthetek úgy , hogy mégsem adom el?
Pep71
Attól is függ, hogy milyen státuszban van az eladás. Ha csak szóbeli megegyezés történt, akkor szerintem mondd el neki, hogy kaptál egy jobb ajánlatot. Aztán vagy tartja vagy azt mondja, hogy csinálj vele amit akarsz.
Matthew99
A probléma az , hogy én annak akarom eladni, aki az első ajánlatot tette..ilyenkor nem tud rálicitálni a második ajánlatra esetleg ?
Pep71
Akkor add el annak, akinek akarod, annyiért, amennyit már a szomszéd sokall, de valójában kápéban annyit kapsz, amennyiben valójában megállapodtatok, csak a szerződésben lesz több. Na bumm, kicsivel több adót fizetsz, de ha fontos, hogy ne a szomszéd vegye meg, akkor megéri.
Sobri Jóska
Így is csináltuk, csak valamiért piaci ár felett is kell neki , amire nem számítottam, de ha ennyire kell neki , akkor vigye, most már úgy vagyok vele.
Pep71
Van egy kiskapu!
Ügyvédünk javasolta h papíron cseréljük el vmire! /bicikli 😃/ akkor már bevásárolta magát! Így a többi lakónàl már nincs elővásárlási joga!
Pontosabban kérdezd meg egy ügyvédtől!
Már nem emlékszek tisztán!
több mint 2 éve
Pep71 Green Bay Packers 2 059
Garázs eladásánál váratlan rálicitálás érkezett az egyik szomszédtól, ilyenkor vissza lehet lépni valahogy az eladástól , bármilyen indokkal, esetleg másféle megoldás ? Köszönöm a segítséget.
Pep71
Külön hrsz vagy osztatlan közös tulajdon a garázs?
#JC6
Osztatlan
Pep71
Akkor elővásárlási joga van a többi osztatlan tulajdonosának, ha jól tudom.
Matthew99
Oké, de én nem dönthetek úgy , hogy mégsem adom el?
Pep71
Attól is függ, hogy milyen státuszban van az eladás. Ha csak szóbeli megegyezés történt, akkor szerintem mondd el neki, hogy kaptál egy jobb ajánlatot. Aztán vagy tartja vagy azt mondja, hogy csinálj vele amit akarsz.
Matthew99
A probléma az , hogy én annak akarom eladni, aki az első ajánlatot tette..ilyenkor nem tud rálicitálni a második ajánlatra esetleg ?
Pep71
Akkor add el annak, akinek akarod, annyiért, amennyit már a szomszéd sokall, de valójában kápéban annyit kapsz, amennyiben valójában megállapodtatok, csak a szerződésben lesz több. Na bumm, kicsivel több adót fizetsz, de ha fontos, hogy ne a szomszéd vegye meg, akkor megéri.
Sobri Jóska
Így is csináltuk, csak valamiért piaci ár felett is kell neki , amire nem számítottam, de ha ennyire kell neki , akkor vigye, most már úgy vagyok vele.