Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 921 — Csodabogár
Fradika hivatalos fb oldalán némi szolid kormánypropaganda a kezdőképpel, szegény elnyomottak 😆🙄
warr_b
fehérvár, debrecen, honvéd detto 😀 gondolom a többi is

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Fradika hivatalos fb oldalán némi szolid kormánypropaganda a kezdőképpel, szegény elnyomottak 😆🙄
warr_b
Fidesz-csapat, nem kell ragozni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 416
Győz a Fidesz, amíg az ellenzékben szerepe van a 2010 előtti bagázsnak, nem lehet másképp.
Kampman
Mikor lesz erősebb Viktor felelőssége abban, hogy eladja az országot Putyin elvtársnak és a kínai kommunista pártnak annál, hogy Gyurcsány jajj?
Jakehomer
Fideszes híveknél? Soha.
Solymi
Soha ne mondd, hogy soha. 😊 De egyébként ja. Bár azt nem tudom, hogy mennyi a kifogás és mennyi a saját lelkiismeret megnyugtatása ebben.

Csak a poén kedvéért belegondoltam, hogy mondjuk 15 év múlva egy Karácsony vezette párt három ciklust maga mögött hagyva magára szabná az alkotmányt, a jogrendszert, lenyúlná a média piac 90%-át, kiszervezné a teljes felsőoktatást alapítványokba, amikbe életreszóló megbízással a saját katonáit ültetné, a sztrájkoló tanárokat a TB tagságuk elvesztésével fenyegetné, Karácsony apja, bátyja, gyereke mind milliárdos vállalkozóvá lettek volna, a gyerekkori barátja meg az ország leggazdagabb embere. A Fidesz meg indulna egy hatpárti koalícióban amiben ott lenne a Munkáspárt, három ma még nem is létező párt, a miniszterelnök jelöltjük egy párton kívüli lenne, és valakinek még mindig az lenne a baja, hogy de ott van Orbán is. 😀 Film forgatókönyvnek jó, de ha nem látnám a valóságban, nem biztos, hogy elhinném. 😊
peterk2005
En azt is siman el tudom kepzelni h ha nem jonne tobb penz az EU-tol akkor belengetne a huxitet is, foleg ha csak igy kapnank gazt az oroszoktol.

Bar szerintem nem akar a lukasenkoi utra lepni, habar ki tudja…

Kivancsi leszek h a franciaknal mi lesz az eredmeny. Ha behuzza LePen, akkor az cumi lenne, OV-nak lenne egy szovetsegse, Putyinnak meg egy ujabb embere az EU-ban.
Raadasul mi penzeltuk reszben LePent.

Alakulhatnak meg itt az EU-ban a dolgok szarul.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Győz a Fidesz, amíg az ellenzékben szerepe van a 2010 előtti bagázsnak, nem lehet másképp.
Kampman
Mikor lesz erősebb Viktor felelőssége abban, hogy eladja az országot Putyin elvtársnak és a kínai kommunista pártnak annál, hogy Gyurcsány jajj?
Jakehomer
Fideszes híveknél? Soha.
Solymi
Soha ne mondd, hogy soha. 😊 De egyébként ja. Bár azt nem tudom, hogy mennyi a kifogás és mennyi a saját lelkiismeret megnyugtatása ebben.

Csak a poén kedvéért belegondoltam, hogy mondjuk 15 év múlva egy Karácsony vezette párt három ciklust maga mögött hagyva magára szabná az alkotmányt, a jogrendszert, lenyúlná a média piac 90%-át, kiszervezné a teljes felsőoktatást alapítványokba, amikbe életreszóló megbízással a saját katonáit ültetné, a sztrájkoló tanárokat a TB tagságuk elvesztésével fenyegetné, Karácsony apja, bátyja, gyereke mind milliárdos vállalkozóvá lettek volna, a gyerekkori barátja meg az ország leggazdagabb embere. A Fidesz meg indulna egy hatpárti koalícióban amiben ott lenne a Munkáspárt, három ma még nem is létező párt, a miniszterelnök jelöltjük egy párton kívüli lenne, és valakinek még mindig az lenne a baja, hogy de ott van Orbán is. 😀 Film forgatókönyvnek jó, de ha nem látnám a valóságban, nem biztos, hogy elhinném. 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 901 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Fradika hivatalos fb oldalán némi szolid kormánypropaganda a kezdőképpel, szegény elnyomottak 😆🙄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Mikor lesz erősebb Viktor felelőssége abban, hogy eladja az országot Putyin elvtársnak és a kínai kommunista pártnak annál, hogy Gyurcsány jajj?
Jakehomer
Az az ő felelőssége.
Az ellenzéké meg az, hogy 2022-ben, meg ahogy ismerem őket, majd még 2030-ban is alapvetően a Dobrev-klánt meg az utódpártot fogják indítani ellene.

A kettő nem zárja ki egymást.
Kampman
ahogy ennek a videónak az elején a fideszről is elmondják: a nagy párttá váláshoz elengedhetetlen a megfelelő pénzügyi háttér, az pedig a jelenlegi helyzetben van annyira "okosan" kitalálva, hogy sobrijóska az utcáról ne tudja csak úgy összehozni



tehát egy korrekt centrális erő felemelkedését várni abszolút felesleges, vagy te még hiszel a jézuskában is?

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Győz a Fidesz, amíg az ellenzékben szerepe van a 2010 előtti bagázsnak, nem lehet másképp.
Kampman
Mikor lesz erősebb Viktor felelőssége abban, hogy eladja az országot Putyin elvtársnak és a kínai kommunista pártnak annál, hogy Gyurcsány jajj?
Jakehomer
Az az ő felelőssége.
Az ellenzéké meg az, hogy 2022-ben, meg ahogy ismerem őket, majd még 2030-ban is alapvetően a Dobrev-klánt meg az utódpártot fogják indítani ellene.

A kettő nem zárja ki egymást.
Kampman
Nem ez volt a kérdésem, hanem hogy mit kell még Viktornak tennie, hogy alulmúlja Ferit? Mert ez baromi kényelmes kifogás, hogy hát ott a Gyurcsány is, akkor jó lesz a fidesz

Perception is reality.
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
Legjobban akkor fogok röhögni, ha gabokocka behúzza holnap a tippjátékot.

Classic Hungary lenne.
Amadeus
ez hol van?

több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 415
Legjobban akkor fogok röhögni, ha gabokocka behúzza holnap a tippjátékot.

Classic Hungary lenne.
Amadeus
Mondjuk még extraként a mihazánk, a kutyák és Gödény doktor bejutásával, úgy, hogy a háromból legalább kettőre szükség lenne a kormányalakításhoz.

Olyan shitshow kezdődne, hogy talán még a parlamenti közvetítéseket is megérné nézni.
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 415
Győz a Fidesz, amíg az ellenzékben szerepe van a 2010 előtti bagázsnak, nem lehet másképp.
Kampman
Mikor lesz erősebb Viktor felelőssége abban, hogy eladja az országot Putyin elvtársnak és a kínai kommunista pártnak annál, hogy Gyurcsány jajj?
Jakehomer
Az az ő felelőssége.
Az ellenzéké meg az, hogy 2022-ben, meg ahogy ismerem őket, majd még 2030-ban is alapvetően a Dobrev-klánt meg az utódpártot fogják indítani ellene.

A kettő nem zárja ki egymást.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 416
Győz a Fidesz, amíg az ellenzékben szerepe van a 2010 előtti bagázsnak, nem lehet másképp.
Kampman
Mikor lesz erősebb Viktor felelőssége abban, hogy eladja az országot Putyin elvtársnak és a kínai kommunista pártnak annál, hogy Gyurcsány jajj?
Jakehomer
Fideszes híveknél? Soha.

több mint 2 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Győz a Fidesz, amíg az ellenzékben szerepe van a 2010 előtti bagázsnak, nem lehet másképp.
Kampman
Mikor lesz erősebb Viktor felelőssége abban, hogy eladja az országot Putyin elvtársnak és a kínai kommunista pártnak annál, hogy Gyurcsány jajj?

Szerkesztette: Jakehomer

Perception is reality.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Legjobban akkor fogok röhögni, ha gabokocka behúzza holnap a tippjátékot.

Classic Hungary lenne.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 416
TV2, Gönczi Gábor...fidesznyikek...

 telex.hu/valasztas-2022/2022/04/02/orban-viktor-interju-tv2-oroszorszag-ukrajna-haboru-paks-2-gaz-menekultek-baloldal-valasztasi-csalas-datadat

több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 520
én csak Somogy megye 1. sz. vk-ról tudok "insider" infóval szolgálni. helyi fideszesek szerint ezt a választókerületet elengedték, ezért sem jött ide Orbán kampányolni. 5%-os ellenzéki sikerre számítanak Kaposváron a fideszesek, a környező falvak szavazatai ezt mérsekelhetik valamennyire, de szerencsére azokból nincs sok.

choose life
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
 444.hu/2022/04/02/ez-most-fajni-fog-sandorfi-balazs-a-gazdasagi-kilatasokrol

Mekkora blame game indul itt jövő héttől, ha Orbánék nyernek. Az egész világ hibás lesz a bajokért, csak ők nem. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 415
Ma indultak versenyre a lányomék Szegedről a rókusi Tesco-tól.
Mellőlünk indult valahová 2 nagybusznyi Mi Hazánkos nyugdíjas.
Basszus én azt hittem, hogy ezekre a konteós marhákra nem idősek szavaznak.
Bazzani
A konteókra pont az idősek vevők leginkább.
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ma indultak versenyre a lányomék Szegedről a rókusi Tesco-tól.
Mellőlünk indult valahová 2 nagybusznyi Mi Hazánkos nyugdíjas.
Basszus én azt hittem, hogy ezekre a konteós marhákra nem idősek szavaznak.

több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 415
Győz a Fidesz, amíg az ellenzékben szerepe van a 2010 előtti bagázsnak, nem lehet másképp.

Szavazataim a kutyapárté, most már hagyományosan.

Tipp (a körzetek pontos leosztásában nem vagyok biztos, szerintem pl. Bp-n is fog nyerni a Fidesz, de kb. ez lesz):



Szerkesztette: Kampman
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
biztos.MC12
1. Azért van becsípődve, mert nem tetszik, hogy a 200 ezret keresők fizetik a 600 ezret keresők támogatását. Meg mondjuk én, aki az átlagnál nem kevéssel több adót fizetek és nem kapok semmilyen támogatást. Nem is kérek, sőt, szívesen finanszírozom is az adómból mások támogatását. De akármennyire is bírlak, nem a tiédet 😊 Te síelni mész belőle, vagy veszel egy szép új órát, mert nálad ez a pénz nem az alap megélhetésre megy. Ezt vedd meg magadnak. 😊 A minimálbéres egyszerű embert viszont, akinek a gyerek étkeztetése is gond, őt szívesen támogatom az adómból.

2. Nincsenek sokan a 600 ezret keresők, de a támogatásoknak a számosságuknál jóval nagyobb arányát viszik el, mint ahányan vannak. A családi adókedvezménnyel kapcsolatban éppen nincsenek konkrét számaim, de minden a jövedelemmel arányosan növekvő támogatásnál ez van. Biztos vagyok benne, hogy a családi adókedvezménynek is sok-sok-sokszorosát viszi el az az 5% aki ki tudja maxolni. Miközben az a 30% aki meg legalul van, vagy semmit, vagy csak egészen keveset kap.

Még a legelső Fidesz kormány idején készült egy utólagos felmérés, hogy az akkori kamattámogatásos hitelkonstukciónál az állami támogatás több, mint 70%-át azok vitték el, akik a kimaxolt 30 miilliós összegre vettek fel hiteleket. Ez kétezer környékén volt, akkoriban a 30 millióért olyan házat lehetett venni, amit ma 120-ért körülbelül. Nincs semmi bajom azokkal az emberekkel, akik ennyiért tudnak maguknak otthont építeni, sőt, azt kívánom, hogy minél többen legyenek, mert akkor épül, szépül az ország. De ezek építsék / vegyék meg saját erőből a házukat, nem szorulnak rá, hogy az átlag ember adójából az ő lakáshoz jutásukat támogassuk.
peterk2005
1. Ha jók a rémképeim, 40 ezer forintot kapok családi adókedvezményben - havonta. És ha jól rémlik ennek a többszörösét fizetem ki adókban, járulékokban, illetékekben stb. - havonta. De ebben van igazságod, nekem tényleg nincs szükségem erre a 40 ezerre, de a 600 ezret keresőnek ez még mindig a fizetése 7%-a. Szóval egy reális sávnál - tartom, hogy a nettó 1 millió vagy másfél nagy szép kerek számok erre - ezt valóban meg lehetne szünteni, de nem 600k-nál.

2. Nyilván aki magas béren van - kimaxolja. De a költségvetésben ez lényegtelen tétel. 350 milliárd környéke az egész családi adókedvezmény cakkumpakk mindenkistül. Tegyük fel, hogy a 600 ezer és felette keresők viszik el, mittomén 10 %-át, az 35 milliárd. De vigyék el a 20%-át - ami már irreális de mindegy - az 70 milliárd. A költségvetés mérlegfőösszege 25 ezer milliárd körül van, tehát ez a fentebbi szám a 0,3%-a. Ezért mondom, hogy ezen rugózni szemfényvesztés, aránytévesztés, ha te meg én nekiülnénk a központi költségvetésnek röhögve találnánk 2-3-4-500 milliárdot ha kell a pénz gyermekétkezésre anélkül, hogy az adókedvezményhez hozzá kelljen nyúlni. Arról nem is beszélve, hogy a 600 ezer körül kereső, ezt a pénzt elkölti fogyasztásra - nem 40 ezerrel megy tőzsdézni - tehát a valós súlya még sokkal kissebb.
MC12
Az összegszerűségében igazad van, ez nem akkora tétel, hogy megfordulna tőle az elszegényedés. Egy jobb helyre épült tök felesleges stadion többe kerül. 😊
De én ezeket az érveket utálom, hogy "nem nagy tétel", mert nem azt cáfolja ami a probléma vele. Ha egy forintot spórolnánk meg vele, akkor is amellett lennék, hogy átlag bér fölött ne adjunk kedvezményeket. Egyszerűen azért, mert nem jó, ha adunk. Egy egyszerű tollvonással megoldható, nem kell rá sokat költeni, akkor miért maradjon, ha nem jó? Azért mert "nem nagy tétel"? Akkor ne büntessük a metrón bliccelőket se, hiszen az is csak pár százast "csal el".

Harmadrészt én a támogatásokkal kapcsolatban azon az állásponton vagyok, hogy azoknak a társadalomra vonatkozóan nevelő hatásuknak is kell lenniük. Úgy támogassunk, hogy az pozitív mintát ad, jó irányba neveli a társadalmat. A "ne segélyt adjunk, hanem a munkát támogassuk" például ilyen, és - bár a Fideszhez köthető a dolog -, pozitív üzenetnek gondolom, és támogatom. Akkor is azt tenném, ha a támogatás "nem lenne nagy tétel". De. Az a véleményem, hogy túl lett tolva. A "munkát támogassuk"-ból mára az lett, hogy a jól kereső, kimondottan szól szituált fiatalabb ember teljesen természetesnek veszi, hogy sok milliós támogatásokat kap CSOK, "családi autó", ingyen napelem, áfa visszatérítés - nem sorolom fel, rengeteg egyéb van még - formájában, és természetesként elfogadja, hogy az ugyanolyan korú, ugyanúgy dolgozó, de az ő jövedelmének a felét kereső ember meg kutya faszát kapja hozzá képest. Mert egyszerűen sok tételhez nem tud hozzájutni, nincs meg rá a képessége - éppen az alacsonyabb jövedelme miatt. Ez társadalmi szempontból egy ugyanolyan káros folyamat, mint a munkáról leszoktató segélyezés, mert rombolja a társadalmi szolidaritást. Ami a magyar társadalom esetében különösen nagy baj, mert sajnos a magyar társadalom már enélkül sem elég szolidáris. Persze sokakban megvan a szolidaritás - látjuk a mostani ukrán menekült helyzetben is, hányan segítenek önként -, de nemzetközi összehasonlításban ezzel együtt is messze hátul kullogunk.

A szolidáris társadalom erősebb, ellenállóbb, mint a nem szolidáris. Ahogy az egymást segítő, összetartó család is erősebb, mint az önző, ahol mindenki csak a saját javát nézi. A szolidaritást tanulni kell. Az egyik módja annak, hogy tanuljuk az, hogy ugyanolyan üzenetek formájában, mint a "dolgozni érték", a támogatások, szociális segélyezések rendszerében a "gyengébbet, hátrányos helyzetűt, szegényebbet segíteni érték"-et is képviseljük. Abba meg nem fér bele az, hogy minden fontosabb támogatási programunk gyakorlatilag olyan manapság, amiből az átlag vagy afölöttiek jutnak hozzá többhöz és az átlag alattiak kevesebbhez. Úgyhogy én társadalmi üzenet szempontjából is fontosnak tartom, hogy amikor a támogatás szó elhangzik, akkor arról még véletlenül se én, te, stb. jusson bárkinek az eszébe, hanem az olyan emberek, akiknek megélhetési / egészségügyi / egyéb gondjai vannak. A jobb módúakkal kapcsolatban - amibe én a 600 ezreseket is beleszámolom, mert itthon relative ők is azok - pedig az legyen a társadalmi kommunikáció, hogy ne azért versengjenek, hogy ki tud több támogatást begyűjteni, hanem azért, hogy ki támogat több rászorulót. Ha csak egy szendviccsel, akkor egy szendviccsel, Mert most a köztudatban az van - jómódban is -, hogy hol ehet meg ő ingyen egy szendvicset, amit más fizet meg neki.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nagyarányú Fidesz győzelem.
Beírhatod Sobri.
Sajnálnám, de ez lesz.

több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
Holnap amúgy hol lesz érdemes követni a mókát és hánytól?
Szokol
Partizanon delutan 5tol lesz elo adas ezt tudom.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 872 — Steelers fan
Holnap amúgy hol lesz érdemes követni a mókát és hánytól?
több mint 2 éve
csipkelli 3 289
 telex.hu/belfold/2022/04/02/l-l-junior-fidesz-konnyuzene-mulatos-zene-roma

Hoppál is nagyot megy.
Remélem Győzike a Mi Hazánkba lépett be.