Politika

45 feliratkozó

több mint 2 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 947 — farkas.l.zoltan@gmail.com
empty taxi
Az alsóban az a legszomorúbb, hogy úgy 55%, hogy a 100% is igen alacsony nálunk.
dugo93
Nem értem az ábrát, elviekben diploma nélkül nem is lehetsz tanár. Ha meg a tanárok bérét is beleszámolják akkor tulajdonképpen a tanárok bére jobbnak láttatja a tanárok bérét mint a valós 🙂

több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 21 903 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 hvg.hu/gazdasag/20220615_Nagy_Marton_miniszter_reakcio_OLeary_Ryanair

😊
Vrij6
Le is gyurcsánybérencezhette volna 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 121
empty taxi
Az alsóban az a legszomorúbb, hogy úgy 55%, hogy a 100% is igen alacsony nálunk.

több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 080 — Слава Україні! Героям слава!
 hvg.hu/gazdasag/20220615_Nagy_Marton_miniszter_reakcio_OLeary_Ryanair

😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Volchansk, Harkiv,
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 673 — Lucas Scott
pegazus ügyben nem talált bűncselekményre utaló jelet az ügyészség.
Amadeus
oszinten mast vartal?

de a birosagi titkositas is szep tortenet ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 273
pegazus ügyben nem talált bűncselekményre utaló jelet az ügyészség.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 796 — Scream and scout



Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 42 374 — The Mathematician
de igen vmien szinten szamomra erthetetlen, hogyan nem erinti meg az embereket ez a dragulas. vagy hat erre koltik az szja visszateritest?
csebi
szja visszatérítés és a móratóriumból náluk maradt lóvé
de amint az elapad sztem elindul a gebasz

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 673 — Lucas Scott
Chicken game.
Gyurma Pappa
király utcai starbucksba járok.
Dobj pm-t, ha erre jársz.
Amadeus
ram bki dobhat pm-t, ha erre jar. meg alkalmazkodom is. jo nekem a grand harbour-os vagy a sliemai starbucks is. esetleg marsaxlokkban a costa is munkaido utan. de tudok mondani aranyos kis maltai kavezot is lakohelyemen. ja es az eetwell kaveja is nagyon jo itt 😉
csebi
itthon nincs má’ koszta
Amadeus
tudom, epp ezert mondom, hogy lehet jonni. en special jobban is szerettem otthon a costat, es itt is egesz pofas foleg Marsaxlokk szep kis hely, jo kis ettermekkel, ahol olyan halat kapsz, ami fel oraja meg boldogan uszkalt a tengerben. raadasul a hal piac is latvanyossag elvileg.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 673 — Lucas Scott
Chicken game.

Chicken game.
Gyurma Pappa
en picit maskepp latom. az EB eddig akkor is felrerantotta a kormanyt, amikor nem volt erdeke, tul akart lenni az ejszakai versenyzesen minel hamarabb, hogy mehessen a szombati cruise a tengerparton az old timerrel szep nyugiban.
az, hogy most sem teszi meg az azt jelenti nekem, hogy kepesek beleallni, es alapvetoen nekik kevesbe faj egy utkozes, ha senki sem rantja el mint nekunk. nyilvan nem lesz ujabb szankcio, kutyat sem erdekel igazabol leszamitva nehany EP kepviselot mondjuk. mas dolgokban jelenleg nem latom miben tudna artani OV, ami az EB-t erdekelne. en amugy nagy erdeklodessel varom, hogy mi sul ki ebbol. sztem mar nyaron erdemi dolog nem fog tortenni, lezarjak a francia elnokseget is (btw: lehet en siklottam fel, de a fidesz nem igazan inditott hadjaratot Macronek ellen, hogy megint migrancsokat osztogatnanak szet, ez is azt mutatja, hogy OV probal szovetsegeseket szerezni). jon a cseh, majd sved elnokseg, aztan meglatjuk ok mennyire lesznek kemenyek. sztem elegge. ez sem tul jo OV-nak, ket olyan orszag jon, amely vmennyire kozvetlenebbul erintett a haboruban mint mondjuk egy portugal vagy maltai elnokseg.

de igen vmien szinten szamomra erthetetlen, hogyan nem erinti meg az embereket ez a dragulas. vagy hat erre koltik az szja visszateritest?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 273
Chicken game.
Gyurma Pappa
király utcai starbucksba járok.
Dobj pm-t, ha erre jársz.
Amadeus
ram bki dobhat pm-t, ha erre jar. meg alkalmazkodom is. jo nekem a grand harbour-os vagy a sliemai starbucks is. esetleg marsaxlokkban a costa is munkaido utan. de tudok mondani aranyos kis maltai kavezot is lakohelyemen. ja es az eetwell kaveja is nagyon jo itt 😉
csebi
itthon nincs má’ koszta

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 673 — Lucas Scott
Chicken game.
Gyurma Pappa
király utcai starbucksba járok.
Dobj pm-t, ha erre jársz.
Amadeus
ram bki dobhat pm-t, ha erre jar. meg alkalmazkodom is. jo nekem a grand harbour-os vagy a sliemai starbucks is. esetleg marsaxlokkban a costa is munkaido utan. de tudok mondani aranyos kis maltai kavezot is lakohelyemen. ja es az eetwell kaveja is nagyon jo itt 😉

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 844 — Vikings fan
Elkezdtek sorra bedőlni cégek? Nem. Vannak éhező sorok az Aldi előtt kenyérért kuncsorogva? Nem sokkal több. Államcsőd? Messze még. Nincs a Shellnél gázolaj? Mindegy, intézünk Mol kártyát (mai sztori).
Gyurma Pappa
Most tévedsz szerintem, mert korán itélkeztél. Te jobban tudod, mint én, hogy a közgazdaságnak vannak olyan alaptézisei, amik hosszú távon mindig igazak. Ilyen például az, hogy inflációs környezetben nem locsolod a lét.

A válasz tehát az, hogy még nincsenek sorra bedőlő cégek. Csak egy kérdés: hány étterem, pékség vagy éppen hűtőház viselné el a valódi rezsit?

Térjünk vissza rá szeptember végén.
Szokol
A hangsúly a MÁN van. Ahogy írtam, amint elkezdődik az összeomlás, el fogja kapni a kormányt OV is. Addig van ideje kitalálni, miként lesz majd győzelem.
Gyurma Pappa
Kurvára imátkozik a háború végéért illetve, hogy az EU hamarabb kapja el a kormányt.
Addig meg felépíti a kilépési startégiát.
Igazából már ha most nem nyertek volna se lett volna gond, így hogy erre még van +3 évük...
Ráadásul ellenzék irmagja se látható.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 796 — Scream and scout


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 712 — Egyéb témák lakó
Elkezdtek sorra bedőlni cégek? Nem. Vannak éhező sorok az Aldi előtt kenyérért kuncsorogva? Nem sokkal több. Államcsőd? Messze még. Nincs a Shellnél gázolaj? Mindegy, intézünk Mol kártyát (mai sztori).
Gyurma Pappa
Most tévedsz szerintem, mert korán itélkeztél. Te jobban tudod, mint én, hogy a közgazdaságnak vannak olyan alaptézisei, amik hosszú távon mindig igazak. Ilyen például az, hogy inflációs környezetben nem locsolod a lét.

A válasz tehát az, hogy még nincsenek sorra bedőlő cégek. Csak egy kérdés: hány étterem, pékség vagy éppen hűtőház viselné el a valódi rezsit?

Térjünk vissza rá szeptember végén.
Szokol
A hangsúly a MÁN van. Ahogy írtam, amint elkezdődik az összeomlás, el fogja kapni a kormányt OV is. Addig van ideje kitalálni, miként lesz majd győzelem.

több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 273
Chicken game.

MC12 esszéjéből is kiderül, de leírom egyszerűbben: nincs érdekegyezőség a magyar nép és a NER között. Egyszerűen nem érdekli őket, hogy 400 Ft az EUR. Nincs hatással rájuk. A neoliberális gazdaságpolitika és a populista politika csúcsterméke Magyarország.

Elkezdtek sorra bedőlni cégek? Nem. Vannak éhező sorok az Aldi előtt kenyérért kuncsorogva? Nem sokkal több. Államcsőd? Messze még. Nincs a Shellnél gázolaj? Mindegy, intézünk Mol kártyát (mai sztori).

Sír mindenki a magas árak miatt, de közben megveszik a Madalban a 700 Ft-os espresso-t kis kókusztejjel meg egy vegán keksszel 2400 lesz köszi. Nem látom, hogy bezárt volt a Peek and Cloppenburg az Arénában vagy a Starbucks a Király utcában. Az exem árulja a régi lakást (az anyja vette neki, nincs hozzá közöm), 32.5 m, Pécs egyetemváros széle, két hét múlva szerintem nem lesz meg. Kolléga eladta a házát, 50-ért, kész sincs még, csak válás miatt vagyont kell szétszedni. 3 hétig árulta. Van hitel, működnek a bankok, az új autóra várni kell, de legalább a Pappas már szed hivatalosan kenőpénzt, hogy előrébb kerülj a sorba. Vagy a csávó, aki 15 misiért zsebbe lemondott a G Merciről, mert ő már korábban megrendelte.

Semminek nincs jelentősége már. Azt gondolja bárki, hogy ez a színház, hogy Nagy Márton professzor most az írekkel kocsmai vitát tol, hogy ki a nagyobb bitang, nem egy elvárt esemény. Dehogynem. Örülnek, hogy a Ryanair beszólt, csámcsog ezen mindenki még napokig.

Aki eddig megélt, ezután is megfog. Aki eddig szarul élt, most 11%-kal szarabbul él, szerencséjére, a kevés 11%-a is kevés, így nominálisan már meg sem érzik.

(intermezzo: @MC12 a nyugdíjasok fogyasztói kosarának jelentős része az élelmiszer, és ott a legdurvább a drágulás, így egyébként érthető. HIába na, OV baloldalibb kommunistább populistább mint én. Egyébként GINOP 8.3.5 néven jön az ingyen hitel, nyugi, csak 15 mrd-ot basznak hozzá a piachoz)

Nem fogja senki félrerántani most a kormánykereket. A NER-t nem érdekli, hogy mi történik lejjebb, az EU-t nem érdekli, hogy mi történik Mo-n, nem érdekli őket a magyar nép. Egyszer csak majd történik valami, amitől egyértelmű lesz, hogy kinek kell politikai árat fizetnie, és akkor ő majd félrerántja a kormányt. Ha OV, akkor ő lesz az, ha a Bizottság, akkor ők. Egyelőre nem látszik, hogy ki fog előbb becsicskulni, mert egyelőre senkinek nem kerül semmibe a kivárás. Ha 500 lesz az euro, akkor sem.

Nem látom, hogy világszinten a NER-hez hasonló rendszerek a kapitalizmus kimúlásáig miként nem reprodukálják magukat day-to-day. Az idei katasztrófális vereséggel megszűnt a szlovák vagy a szlovénhez hasonló kiigazítás lehetősége, de nem látszik egy bolgár szintű összeomlás sem, ahogy az sem, hogy a lengyelhez hasonló finomodás jelei sem. A NER nem fog konszolidálódni, mert nincs rá sem lehetősége (a saját maga teremtette világba nincs alku, a valóságban meg túl sokat kellene feladni hozzá), de szüksége sem. OV kiegyezett a magyar elittel (Pogi Podcast 73.), kiegyezett a nemzetközi tőkével (Pogi Podcast 72.), nincs ellensége. Az ellenzékkel már OV nem is játszik, Kocsis Máté trollkodja őket kedvére.

Tetszik-e vagy sem, tök mellékes, ez a valóság. Bármi mást várni, mint ami most van, felesleges. Nem lesz más. Nem törtem meg vagy nem lettem nihilista, nem törődtem bele, csak egyelőre én pl. hiába olvasok politikát/társadalomtudományt napi szinten, nem látom miként lehetne megbontani most a rendszert. Én személy szerint várok. 87-88-ban sem látta senki a Kádár rendszer végét.

Chicken game.
Gyurma Pappa
király utcai starbucksba járok.
Dobj pm-t, ha erre jársz.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 923
..
davemayer
..
andree
.
MC12
A
andree
T
MC12
Először is, bocs a hirtelen jött, kicsit obszcén válaszért. Nem is feltétlenül a te kommentednek szólt, hanem annak ami mostanában megy. Halálosan frusztrál, hogy nem tudunk másról beszélni mint hatalomtechnikáról, pedig most éppen kormányozni kéne. Megoldásokat keresni nem kifogásokat. A választások előtt-után teljesen aktuális volt ez a téma. Tényleg nem árt megérteni, hogy működik ez a rendszer, hogyan gondolkodnak a szereplői. Az a helyzet, hogy lassan minden ellenzékinek is elégszer verték bele az orrát a pillanat uralásába és a többi alapvetésbe a Fidesz kormányzásával kapcsolatban. Most épp arról van szó elveszik-e pár hónap alatt Isten tudja hány év lassú előrehaladásunk. Tényleges emberi sorsokról van szó. Azt, hogy a Fidesz ezt fogja csinálni sokan tudták. Az egyik tavaszi 24.hu podcastban lényegében szóról szóra elmondták, hogy ezzel fog a Fidesz próbálkozni, de ott is kérdés volt, ez elég lesz-e most.

Innen indul ez a beszélgetés. Szerintem (És még sokak szerint)ez most nem lesz elég. Lehet jönni persze, hogy miképpen őrzi meg a népszerűségét a Fidesz a posztmodern kommunikációval és a többi ezerszer idecitált lózungot is előhozhatjuk, de nekem ez itt kb annyira érdekes mint az O1G. Nem érdekel, hogy áll a népszerűségük. Soha a büdös életben nem agitáltam senkit, hogy szavazzon valakire, nem is tudnék senkit mondani ebben a rémálomban.

Itt most történelmi események zajlanak tényleges téttel. Ezért is fáj olvasni a válaszod első felét. Ebben a szituációban ez most engem nem érdekel. Többször beszéltük végig mint kéne. A második fele viszont engem is elgondolkodtatott. Egyszerű válasz lenne az, hogy bizony a kormány olyan helyzetbe hozta magát, hogy külföldi szereplőket is be kéne vonnia a közbeszerzésekbe. nem vagyok egy nagy közgazdász, ha hülyeséget írok majd valaki kijavít, de nekem úgy tűnik, hogy itt az a csapdahelyzet, hogy a rendszer ráépül arra, hogy ennek a pénznek egy részét el fogják lopni, és konkrétan megérezné a GPD ha rendes áron, normális, de nem magyar cégek végeznék el ezeket a munkákat. Ezért is szar ez a rendszer. Amúgy kutatás-fejlesztésre nagyon komoly százalékokat támogat az EU(Mi is kiviteleztünk ilyen projecteket. 70% is előfordult, ha igaz ami eljutott hozzám). Ha véletlenül megpróbálnánk értéket teremteni, hosszú távú projectekben gondolkodni még így se lenne baj, de persze ezzel (is) elkéstünk. Szóval akkor legyen alapvetés az amit állítasz. A kör bezárult Lölö nélkül nincs magyar gazdaság. Akkor is lenne más út. A lengyelek is ügyesen megkerülték a dolgot. Lényegében alig oldottak meg valamit a problémákból, de találtak politikai megoldást arra, hogy ne essenek el ezektől a pénzektől. Találtak valamit, amiben az EU-val együtt tudnak mozogni, lett egy hiteles témájuk a közösségen belül. Ezzel szemben mi minden csőből tüzelünk. Egy napot nem hagyunk ki az EU támadásából, minden témában ellenük vagyunk, még olyanokban is amik nem léteznek a magyar sajtón kívül. A hétvégi sajtóklubban, már hárman szavalták a Volner párt programját. Rettentő sötét felhők gyűlnek, és nem látom a mestertervet, ami kinavigálna minket belőle. Az, hogy nyugi a Fidesz 72%-ot kap 2026-ban, az nem az.
andree
Ezek nem szétválasztható dolgok. A hatalom milyenségéből, technikájából, annak módszertanából következik a kormányzás milyensége, jellege. Nem vizsgálhatod "A" kormányzást anélkül, hogy kiindulópontját, gyökerét, eredőjét, miértjét és hogyanját nem vizsgálod. De lépjünk ezen túl.

Ha jól értem, a te problémád az, hogy szerinted az eddigi Fideszes gazdaságpolitika nem lesz elég ahhoz hogy....mihez? Az összeszerelő üzemek nem mennek el, az SSC-k sem, az ezeket kiszolgáló cégek is maradnak stb. Általános, nagy mértékű munkanélküliséggel egyetlen nagy cég és az általam nemrég olvasott Hays és Mercer rövid - közepes távú (6hó - 2év) elemzések sem számolnak, sőt. Magyarországon még mindig munkaerő hiány van, a cégek többsége évközi béremelést tervez.
Az inflációt meg tudja oldani a kormány? Na azt nem, módja se sok van rá - nyilván valamennyi lenne, és akkor nem 11% lenne az infla csak 8% de nagyságrendi különbség nem lenne - , és ami a fontosabb - akarata sincs, az államháztartásnak annyira nem nagy baj a magas infláció. Innentől kezdve számonkérheted rajtuk, hogy miért nem oldják meg, hogy az infláció 2% legyen az euró meg 220, de értelmetlen, hiszen Ő ezt a dolgot meg sem akarja oldani, tehát nagyon teoretikus és a valóságtól messze áll azon gondolkodni, hogy mondjuk, vajon ha csökkentené az üzemanyag áfáját a kormány és elengedné az ársapkát akkor javítana vagy rontana az inflációs mutatón (rontana, a kereskedők mint mindig, benyelik az áfát a benga ára meg nem csökkene) így érdemesebb a miérteket és az esetleges számodra pozitív lehetőségeket kutatni, én pl. tök jót kerestem az Otp zuhanásán - emelkedésén - zuhanásán ésígytovább, de vannak itt a fórumon akik meg a forint esésén kaszáltak (bevallásuk szerint).

Továbbá a kis, nyitott, nagyobb hatalmaknak (ennek a régiónak Németország) kitett gazdaságok már csak olyanok, hogy konjunktúrában jól megy nekik, recesszióban meg szarul. Az, hogy mennyire kitettek egy-egy ciklusnak az változó, de trendszerűen ugyanúgy működnek. Persze, idehaza ezt is olyan magyarosan csináljuk, konjunktúrában mi 10szeresen akarunk jól élni - Megyó - Gyurcsány éra és a devizahitelezés, 2015-19 közötti OV-kormányok gazdasági túlfűtése - cserébe egy recesszióból sokkal lassabban és szarabbul jövünk ki mint mások (2008-9 és a mostani helyzet erre jó példa volt és lesz). Amolyan, ha buli van akkor mi a falig megyünk, akkor is, ha tudjuk, volt már ilyen és kibaszott szar lesz a józanodás. Szóval az emberek nagy általánosságban ebben a helyzetben reálértéken szegényebbek lesznek? Igen. Érezni is fogják és fájni is fog nekik és ezért büntenti fogják a kormányt? Ez már kérdéses. Ugyanis munka az lesz és ez nagy különbség a 2000-es évek végével ellentétben, ahol folyamatosan 10-11% volt a munkanélküliségi mutató (a reál meg minkább 15%-20% körül), el is húzott az országból 5-800 ezer munkaképes, óvatos becslések szerint. Márpedig ha munka van, az alapvetően befolyásolja a közhangulatot. Ugyanúgy, ha munka nem lesz, akkor ölhet 500 milliárdot is a propaganda minisztérium kampányokba, simán bukhatnak - habár a végeredmény nem ezt tükrözi de 2014-ben még nagyon rezgett a léc. A foglalkoztatottság a ner népszerűségének egyik - nem sok van - szűk keresztmetszete szvsz.

Szerintem egyébként meg fognak egyezni az EU-val. Nem fog jönni annyi pénz, amennyit kaphatnánk, lesz néhány olyan szimbolikus gesztus amit OV meg fog tenni a pénzért - ilyeneket idáig is tett, tele is volt vele az ellenzéki média - , de ezek többségét csak a belpesti értelmiség fogja érteni, őket fogja érdekelni és próbálja majd eladni OV vereségeként - kevés sikerrel. A többségnek annyi fog lejönni, hogy OV ezt is megszerezte, azzal a sajátosan magyar furmányosságával - magyar gógyi, ugye.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 911 — Steelers fan
Elkezdtek sorra bedőlni cégek? Nem. Vannak éhező sorok az Aldi előtt kenyérért kuncsorogva? Nem sokkal több. Államcsőd? Messze még. Nincs a Shellnél gázolaj? Mindegy, intézünk Mol kártyát (mai sztori).
Gyurma Pappa
Most tévedsz szerintem, mert korán itélkeztél. Te jobban tudod, mint én, hogy a közgazdaságnak vannak olyan alaptézisei, amik hosszú távon mindig igazak. Ilyen például az, hogy inflációs környezetben nem locsolod a lét.

A válasz tehát az, hogy még nincsenek sorra bedőlő cégek. Csak egy kérdés: hány étterem, pékség vagy éppen hűtőház viselné el a valódi rezsit?

Térjünk vissza rá szeptember végén.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 712 — Egyéb témák lakó
Chicken game.

MC12 esszéjéből is kiderül, de leírom egyszerűbben: nincs érdekegyezőség a magyar nép és a NER között. Egyszerűen nem érdekli őket, hogy 400 Ft az EUR. Nincs hatással rájuk. A neoliberális gazdaságpolitika és a populista politika csúcsterméke Magyarország.

Elkezdtek sorra bedőlni cégek? Nem. Vannak éhező sorok az Aldi előtt kenyérért kuncsorogva? Nem sokkal több. Államcsőd? Messze még. Nincs a Shellnél gázolaj? Mindegy, intézünk Mol kártyát (mai sztori).

Sír mindenki a magas árak miatt, de közben megveszik a Madalban a 700 Ft-os espresso-t kis kókusztejjel meg egy vegán keksszel 2400 lesz köszi. Nem látom, hogy bezárt volt a Peek and Cloppenburg az Arénában vagy a Starbucks a Király utcában. Az exem árulja a régi lakást (az anyja vette neki, nincs hozzá közöm), 32.5 m, Pécs egyetemváros széle, két hét múlva szerintem nem lesz meg. Kolléga eladta a házát, 50-ért, kész sincs még, csak válás miatt vagyont kell szétszedni. 3 hétig árulta. Van hitel, működnek a bankok, az új autóra várni kell, de legalább a Pappas már szed hivatalosan kenőpénzt, hogy előrébb kerülj a sorba. Vagy a csávó, aki 15 misiért zsebbe lemondott a G Merciről, mert ő már korábban megrendelte.

Semminek nincs jelentősége már. Azt gondolja bárki, hogy ez a színház, hogy Nagy Márton professzor most az írekkel kocsmai vitát tol, hogy ki a nagyobb bitang, nem egy elvárt esemény. Dehogynem. Örülnek, hogy a Ryanair beszólt, csámcsog ezen mindenki még napokig.

Aki eddig megélt, ezután is megfog. Aki eddig szarul élt, most 11%-kal szarabbul él, szerencséjére, a kevés 11%-a is kevés, így nominálisan már meg sem érzik.

(intermezzo: @MC12 a nyugdíjasok fogyasztói kosarának jelentős része az élelmiszer, és ott a legdurvább a drágulás, így egyébként érthető. HIába na, OV baloldalibb kommunistább populistább mint én. Egyébként GINOP 8.3.5 néven jön az ingyen hitel, nyugi, csak 15 mrd-ot basznak hozzá a piachoz)

Nem fogja senki félrerántani most a kormánykereket. A NER-t nem érdekli, hogy mi történik lejjebb, az EU-t nem érdekli, hogy mi történik Mo-n, nem érdekli őket a magyar nép. Egyszer csak majd történik valami, amitől egyértelmű lesz, hogy kinek kell politikai árat fizetnie, és akkor ő majd félrerántja a kormányt. Ha OV, akkor ő lesz az, ha a Bizottság, akkor ők. Egyelőre nem látszik, hogy ki fog előbb becsicskulni, mert egyelőre senkinek nem kerül semmibe a kivárás. Ha 500 lesz az euro, akkor sem.

Nem látom, hogy világszinten a NER-hez hasonló rendszerek a kapitalizmus kimúlásáig miként nem reprodukálják magukat day-to-day. Az idei katasztrófális vereséggel megszűnt a szlovák vagy a szlovénhez hasonló kiigazítás lehetősége, de nem látszik egy bolgár szintű összeomlás sem, ahogy az sem, hogy a lengyelhez hasonló finomodás jelei sem. A NER nem fog konszolidálódni, mert nincs rá sem lehetősége (a saját maga teremtette világba nincs alku, a valóságban meg túl sokat kellene feladni hozzá), de szüksége sem. OV kiegyezett a magyar elittel (Pogi Podcast 73.), kiegyezett a nemzetközi tőkével (Pogi Podcast 72.), nincs ellensége. Az ellenzékkel már OV nem is játszik, Kocsis Máté trollkodja őket kedvére.

Tetszik-e vagy sem, tök mellékes, ez a valóság. Bármi mást várni, mint ami most van, felesleges. Nem lesz más. Nem törtem meg vagy nem lettem nihilista, nem törődtem bele, csak egyelőre én pl. hiába olvasok politikát/társadalomtudományt napi szinten, nem látom miként lehetne megbontani most a rendszert. Én személy szerint várok. 87-88-ban sem látta senki a Kádár rendszer végét.

Chicken game.

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 598 — #NoStress
Hát, amit tehetnének, az az amit már fél éve írtam, hogy nem fognak. Kiállnak és azt mondják üres a kassza, kell a lóvé válság van. itt a Varga* csomag. És bevállalják azt, amit a másik oldal kétszer is megtett. Eladták legalább 3 de inkább 5 évünket a választási győzelemért. Ez lenne a minimum. Nem kamuzgatni, kenni a szart, ügyeskedni, hanem célirányosan beszedni a pénzt. A piac is jobban reagálna, a forint se szállna el ennyire. Ez lenne a nulla ahonnan indulunk.
andree
Én ezt a részt nem értem a kormány politikájában. Ha mi látjuk, hogy olyan döntéseket kellene hozni amit a piac elfogad, akkor nyílván ők is. És ehhez képest dafke nem hoznak ilyen döntéseket. Sőt, még inkább piacellenes vagy legalább is a piac által könnyen büntethető döntések jönnek. Nem csak a kommunikáció szintjén, mert azt már megszokta mindenki, hanem gazdasági kérdésekben is.
Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mikor változtatnak vagy, hogy egyáltalán változtatnak-e ezen? Hol az a pont ahol kapitulálni kell?
zinedine5
Már párszor írtam, írtuk, a gyenge forint csak akkor rossz, ha nem tudod előre.
Szerinted Orbánék nem tudják miként fog reagálni a piac?

több mint 2 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 090 — Ajmo Vatreni
Hát, amit tehetnének, az az amit már fél éve írtam, hogy nem fognak. Kiállnak és azt mondják üres a kassza, kell a lóvé válság van. itt a Varga* csomag. És bevállalják azt, amit a másik oldal kétszer is megtett. Eladták legalább 3 de inkább 5 évünket a választási győzelemért. Ez lenne a minimum. Nem kamuzgatni, kenni a szart, ügyeskedni, hanem célirányosan beszedni a pénzt. A piac is jobban reagálna, a forint se szállna el ennyire. Ez lenne a nulla ahonnan indulunk.
andree
Én ezt a részt nem értem a kormány politikájában. Ha mi látjuk, hogy olyan döntéseket kellene hozni amit a piac elfogad, akkor nyílván ők is. És ehhez képest dafke nem hoznak ilyen döntéseket. Sőt, még inkább piacellenes vagy legalább is a piac által könnyen büntethető döntések jönnek. Nem csak a kommunikáció szintjén, mert azt már megszokta mindenki, hanem gazdasági kérdésekben is.
Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mikor változtatnak vagy, hogy egyáltalán változtatnak-e ezen? Hol az a pont ahol kapitulálni kell?
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 712 — Egyéb témák lakó
Topik olvasása okozta trauma:

Gyurma Pappa
És akkor a nap trollkodásáról még nem is beszéltünk :

 telex.hu/belfold/2022/06/14/egy-nap-ep-onkormanyzati-valasztasok-2024-kocsis-mate

Hirtelen már nincs is olyan messze az a ‘24 május.
MC12
Nincs igazi jelentősége ennek.

De nem fogom most kifejteni.

több mint 2 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 403 — Invisible man
Mi járt a fejében, amikor először hallott a kormány döntéséről a légi utasokra kivetendő extraprofitadóról?

Michael O'Leary: Az, hogy ez a Nagy Márton egy komplett idióta.

 m.hvg.hu/gazdasag/20220614_michael_oleary_ryanair_interju
Vrij6
Gyakorlatilag minden válaszban legyökerezte ezt a gyökeret. Szép interjú 😀


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 080 — Слава Україні! Героям слава!
Mi járt a fejében, amikor először hallott a kormány döntéséről a légi utasokra kivetendő extraprofitadóról?

Michael O'Leary: Az, hogy ez a Nagy Márton egy komplett idióta.

 m.hvg.hu/gazdasag/20220614_michael_oleary_ryanair_interju

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Volchansk, Harkiv,
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 523
403 volt, de most valaki belevett egy nagyot, úgyhogy újra 400
Rohamléptekkel jön a 420