Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
sztem most nem sikerult ertelmezned a hsz-t.
csebi
Én úgy értelmeztem hogy kapott egy "brossúrát" amiben szólnak neki/nyilatkoznak róla hogy ivényelheti/az igénylése sikeres, és ebben van elrejtve a propaganda (tudd hogy miért illetve "ki ellen" kapod). Na most ha elfogadja az ember a rendszer adta visszatérítést attól még nem kell felállva tapsolni nekik de fennhangon szidni sem illik szvsz. El kellene gondolkodni, még ha van célja ennek a pénzosztásnak hogy egy átlagos magyar család hogy áll ma és hogy állt pl 10-15 évvel ezelőtt. Nem élek otthon nem tudom a technikai dolgait (mikor, hogy ki jogosult pl erre az szja visszatérítésre) ennek de azt látom hogy a testvérem vett anno házat, majd a csok miatt sikerült egy megfelelőbe költözni, jó családi autó, normálisan berendezett élet. Erre szvsz 15 éve esélye sem lett volna, pedig programozó de nem lakna 70M-s házban az tuti. Ja és 3 gyerek sem lenne, max 2 pedig boldogok, csak így megvolt az az "extra motiváció" ami segít meghozni azt a döntést hogy felelősségteljesen bele lehet vágni. Tudom, köcsög kormánypropagandát nyomok, elnézést.

Félreértettem valamit?
davemayer
miert nem illik szidni? csak mert megprobaljak megvasarolni a szavazatat, errol ne legyen velemenye? tenyleg ilyen orszagot szeretnel, ahol az embernek mar velemenye se legyen a dolgokrol, mert nem illik? nyilvan ertem, hogy megint szidtak orbant, ez milyen csunya dolog, meg hat nem is illik.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
sztem most nem sikerult ertelmezned a hsz-t.
csebi
Én úgy értelmeztem hogy kapott egy "brossúrát" amiben szólnak neki/nyilatkoznak róla hogy ivényelheti/az igénylése sikeres, és ebben van elrejtve a propaganda (tudd hogy miért illetve "ki ellen" kapod). Na most ha elfogadja az ember a rendszer adta visszatérítést attól még nem kell felállva tapsolni nekik de fennhangon szidni sem illik szvsz. El kellene gondolkodni, még ha van célja ennek a pénzosztásnak hogy egy átlagos magyar család hogy áll ma és hogy állt pl 10-15 évvel ezelőtt. Nem élek otthon nem tudom a technikai dolgait (mikor, hogy ki jogosult pl erre az szja visszatérítésre) ennek de azt látom hogy a testvérem vett anno házat, majd a csok miatt sikerült egy megfelelőbe költözni, jó családi autó, normálisan berendezett élet. Erre szvsz 15 éve esélye sem lett volna, pedig programozó de nem lakna 70M-s házban az tuti. Ja és 3 gyerek sem lenne, max 2 pedig boldogok, csak így megvolt az az "extra motiváció" ami segít meghozni azt a döntést hogy felelősségteljesen bele lehet vágni. Tudom, köcsög kormánypropagandát nyomok, elnézést.

Félreértettem valamit?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
tudod Brüsszelre is fújunk, de azért a pénze kell 😊
NB2
Shhhh megzavarod logikával a klasszikus whataboutism és relativizálás tengelyt
Gyurma Pappa
Ez jogos, csak a probléma hogy brüsszel a piacunk megnyitása miatt fizet nekünk, szerződés szerint. Ez meg plusz, nem alanyi jogon jár minden évben, de lehet lemaradtam megint valami logikáról...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
sztem most nem sem sikerult ertelmezned a hsz-t.
csebi

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
sztem most nem sikerult ertelmezned a hsz-t.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Dúró Dóra interjú 😊

 index.hu/belfold/2022/02/08/duro-dora-z-oltaskritikus-part-elnokhelyettese-beoltatta-magat/
warr_b
Amikor DD úgy hivatkozik magára mint oktatáspolitikai szakpolitikus, ott azért kiesett a kezemből a telefon 😊 végülis, láttam kétszer a Csernobil című sorozatot - ide nekem a paksi atomerőműt 😊
MC12
attol fugg hol vagy. a riportok alapjan az atomeromuben, ITMben ezt komolyan veszik, oda nem fernel be. de Sule stabjaban lehet te ertenel ehhez a legjobban.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
tudod Brüsszelre is fújunk, de azért a pénze kell 😊
NB2
Shhhh megzavarod logikával a klasszikus whataboutism és relativizálás tengelyt

több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
tudod Brüsszelre is fújunk, de azért a pénze kell 😊
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 891 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Hátha valaki jogosult rá...

 www.portfolio.hu/bank/20220208/jelzaloghitel-elengedes-2022-milliokkal-csokkentheted-a-tartozasod-csak-igenyelni-kell-525581#


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
Nem volt választása, ezt csak úgy hozzávágták.

Btw, attól hogy OV bevon a korrupcióba, ő még korrupt marad
Gyurma Pappa
Az szja visszatérités az korrumpál? Mindig tanulok valamit ha benézek ide.
davemayer
Persze. 0 fedezet, 0 valós gazdasági racionalitás és 0 értelem nélkül kiosztott pénz, aminek egyetlen célja van, hogy OV megvegye a szavazatát azoknak akik kapták.

Pontosan kimeríti a megvesztegetés fogalmát.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy az is érdekes, hogy csak én kaptam levelet, a családi adókedvezményeket igénybe vevő feleségem pedig nem, másnál is így volt?
r.baggio
Random. Én is kaptam, pedig SZJA-m sincs a négy gyerek után.
Gyurma Pappa
Megkapta azóta az asszony is, most már mindketten tudjuk, hogy hova húzzuk az ikszet! (Pedig ma személyesen találkoztam Bajnai Gordonnal)
r.baggio
Te is városházát akarsz venni? Kamerára, mikrofonra figyelj!


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az nem OK, ha politikus tamad mas politikust a kulseje miatt, de azert ilyen forumos "oltozoi" beszed keretei kozott hadd legyen szoveteve. A humor es elcelodes nem lenne szabad, hogy kivesszen.
Nekem pl mindig Dobrogi jut rola eszembe:undisputedly
B*szod, tényleg van némi hasonlóság. 😊

Egyébként röhögni fogtok, mert engem meg egyre inkább Kádárra emlékeztet. 😊 És nem is a megyünk vissza a komcsi időkbe párhuzam miatt, hanem konkrétan az ember miatt. Aki emlékszik még az öreg komcsira, az biztos emlékszik arra is, hogy amikor beszélt, neki is voltak "rángásai". Hofi még karikírozta is őt emiatt annak idején. Na, amikor a hatvan felé közeledő Orbánt látom "rángani", Kádár jut róla eszembe. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
Nem volt választása, ezt csak úgy hozzávágták.

Btw, attól hogy OV bevon a korrupcióba, ő még korrupt marad
Gyurma Pappa
Az szja visszatérités az korrumpál? Mindig tanulok valamit ha benézek ide.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
Nem volt választása, ezt csak úgy hozzávágták.

Btw, attól hogy OV bevon a korrupcióba, ő még korrupt marad

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Amúgy az is érdekes, hogy csak én kaptam levelet, a családi adókedvezményeket igénybe vevő feleségem pedig nem, másnál is így volt?
r.baggio
Random. Én is kaptam, pedig SZJA-m sincs a négy gyerek után.
Gyurma Pappa
Megkapta azóta az asszony is, most már mindketten tudjuk, hogy hova húzzuk az ikszet! (Pedig ma személyesen találkoztam Bajnai Gordonnal)
r.baggio
Jól van akkor, csak érted 😛

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 163 — The Mathematician
Dúró Dóra interjú 😊

 index.hu/belfold/2022/02/08/duro-dora-z-oltaskritikus-part-elnokhelyettese-beoltatta-magat/
warr_b
Amikor DD úgy hivatkozik magára mint oktatáspolitikai szakpolitikus, ott azért kiesett a kezemből a telefon 😊 végülis, láttam kétszer a Csernobil című sorozatot - ide nekem a paksi atomerőműt 😊
MC12
Nana, ő sokat tett azért hogy a gyerekek progresszív könyveket olvassanak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 828
Dúró Dóra interjú 😊

 index.hu/belfold/2022/02/08/duro-dora-z-oltaskritikus-part-elnokhelyettese-beoltatta-magat/
warr_b
Amikor DD úgy hivatkozik magára mint oktatáspolitikai szakpolitikus, ott azért kiesett a kezemből a telefon 😊 végülis, láttam kétszer a Csernobil című sorozatot - ide nekem a paksi atomerőműt 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 740 — Cowboys fan
Látta az Elkxrtuk című filmet?
Nem.
Miért nem?
Szándékozom megnézni, még nem volt rá időm. Az elnökünk látta, a férjem látta, az ő véleményüket már hallottam.
És?
Kár, hogy csőcseléknek van beállítva a tévészékházat megostromló tömeg.
valóban bazmeg. be is csak azért mentek, hogy a véletlenül fellobbant tüzet eloltsák, meg fel is takarítottak maguk után.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 891 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Dúró Dóra interjú 😊

 index.hu/belfold/2022/02/08/duro-dora-z-oltaskritikus-part-elnokhelyettese-beoltatta-magat/


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 917 — I like the Texans, I like who we are
Március 16-tól tervezik a pedagógusok a határozatlan idejű sztrájkot. LEsz ahol gyerekfelügyeletet sem biztosítanak.
Érdekes lesz...nem nagyon tárgyalnak velük, csak az elégséges szolgáltatásról, az pedig a végén úgyis a bíróságon végzi majd.
Klaci79
Kemény. Durván két héttel a választás előtt. Kíváncsi vagyok mi lesz a fajsúlyosabb egy szülő szemében: gyúúúúcsány vagy hogy a gyereket ne csak egy megőrzőbe adja be 12 évre, hanem megfelelő oktatást kapjon valóban képzett tanároktól, ne olyanoktól akik a pályaelhagyók miatt minőségileg alacsonyabb oktatást tudnak nyújtani, de csak ők vállalták el ennyi pénzért.
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 309
Március 16-tól tervezik a pedagógusok a határozatlan idejű sztrájkot. LEsz ahol gyerekfelügyeletet sem biztosítanak.
Érdekes lesz...nem nagyon tárgyalnak velük, csak az elégséges szolgáltatásról, az pedig a végén úgyis a bíróságon végzi majd.
több mint 2 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
Amúgy az is érdekes, hogy csak én kaptam levelet, a családi adókedvezményeket igénybe vevő feleségem pedig nem, másnál is így volt?
r.baggio
Random. Én is kaptam, pedig SZJA-m sincs a négy gyerek után.
Gyurma Pappa
Megkapta azóta az asszony is, most már mindketten tudjuk, hogy hova húzzuk az ikszet! (Pedig ma személyesen találkoztam Bajnai Gordonnal)
r.baggio
Biztos épp vitte Soros pénzét, hogy megvehesse a városházát, miközben elárulja a hazáját.