Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 033 — Lucas Scott
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
igen tudom. ez egy nagyon jo kezdemenyezes sztem, en is vszeg ezt csinalnam ha lenne szja-m.
szerk.: de attol meg meglenne a velemenyem egy ilyen levelrol. 12 eve vannak kormanyon es meg mindig emutnyoceveznek. aki meg ezt kifogasolja az meg inkabb fogja be a pofajat. tudom, akar le is lovethettek volna minket.
csebi
Jajj azért ezt a drámát basszus, hozd a pöttyös labdát hátha Lenin visszadobja... azért ennél komolyabban is vehetnétek amit írok, de szokásos módon elzárkóztok minden nemű érdemi kommunikációtól.
Szar lesz ez a kövi 4 év nektek ha ez így megy tovább.
davemayer
meg egyszer leirom. engem nem erint az szja visszaterites, nem kaptam ilyen levelet. nekem a kovetkezo 4 evemet nem ez fogja meghatarozni, remelhetoleg tovabbra sem lesz semmi kozom az otthoni viszonyokhoz, vmennyire figyelem (lehet velemenyem is lesz, ami nem biztos, hogy egyezni fog a tieddel, remelem nem fog zavarni, bar a mi hszk alapjan biztosan, es majd en is megkapom, hogy pofam legyen lapos) de nem igazan fog erinteni. igazabol a kovetkezo 4 ev Magyarorszagnak lesz szar, ha nem valtozik semmi.

te irtad itt, hogy furan neznek rad, mert szidod, aki ajandekot ad. azert tegyuk tisztaba:
ez nem ajandek. ez csupan a valasztasrol szol. pluszban kikuldenek egy emutnyoceves gyurcsanyozos levelet, amit baggio kifogasolt. errol miert nem lehet velemenye? teged is kerdezlek: szted mkepp szukseges volt egy ilyen trtalmu levelet kikuldeni?
erdemi kommunikacio: nekem ugy tunik, hogy inkabb te zarkozol el, es nem erted, amit mondunk.
csebi
Ha ezt komolyan kérdezed akkor lerombolod bennem mindazt ami e fórum alapján kialakult bennem rólad.
davemayer
azert kerdem, mert a mai nap azzal kezdted, hogy fura, ha velemenye van egy ilyen levelrol annak aki ebbol reszesult. tettem fel jo par erdemi kerdest is, de nem igazan lattam valaszt toled.

amugy erdemben: sztem ez egy tipikusan felesleges dontes. ez egy kozel 600 milliardos tetel, ami mehetne sokkal fontosabb dolgokra. nyilvan most kozonseges lennek, ha mondanam az eut vagy az oktatast, de asszem a pedagogusok fizetes emelese pont ilyen lenne (meg akkor is, ha a mostani tuntetes hullam nem kizarolag errol szol).

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 584 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Szóval ha valaki éveken keresztül ellopná a nekem szánt pénz felét, majd visszaadja egyszer a 10%-át, akkor boruljak térdre előtte.

Végülis megtarthatta volna az egészet, vagy -amint lentebb már idézték- le is lövethetnének minket.
Hanni
Én annyit látok ezzel kapcsolatban is hogy a családok akikkel tartom a kapcsolatot örülnek, és ez jó. Politikai szempontból persze az ellenzéknek marha rossz, ezt elismerem, ezt kellene normalis emberekkel, potens politikusokkal és értelemmel kompenzálni, csak ezekből meg kifogyott a baloldal, mint ahogy a pisztáciából - vagy ez a csokoládé, ami nem is volt...?
davemayer
Ez meg a másik kedvenc kormánypárti érvelésem...
Nem él mindenki nyomorban, képzeld nekem és a baráti körömnek/családomnak is nagyon jó most jelenleg.
Itt nem ez a probléma. Az a probléma, ha nem lopnának el mindent az utolsó szögig, lehetne MÉGJOBB (most hagyjuk a Sobri féle megközelítést). Lehet, hogy testvéred nem 70, hanem 100 milliós házban élne, és 2 új autó állna a ház előtt 3 évente, miközben negyedévente tudnak családostól kimenni látogatóba.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Neked legalább jó lesz ott külföldön. Olyan kurvafasza volt itthon Magyarországon hogy rögtön ki is mentél külföldre. Ezek szerint te sem voltál hű az elveidhez 😕
Hazádnak rendületlenül légy híve ó, magyar! Te meg kimentél... szép viselkedés... pláne egy jobboldalitól 😕
Engem mint jobboldalit mélységesen elszomorít.
eaglesmcnabb
sztem ezt ne csinaljuk. ezer fele oka lehet annak, hogy vki ugy dont, hogy kulfoldre megy, es ez rengeteg lemondassal is jar. tobbel, mint amit az ember el tud kepzelni.
csebi
persze mint otthon Tekerőpatakon, a faluban mindenki Orbán faszát szopja, a fél falu Svájcban dolgozik, a másik fele meg Németországban, csak ide nem akar jönni senki még véletlenül sem, pedig úgy mennek ki hogy egy szót se tudnak németül, magyarul meg mindenki tud 😀 de megy a duma hogy bezzeg itt minden fasza, bezzeg németben meg sok a migráns 😀 .

én megértem hogy ezer oka lehet, és én nem is tartom hazaárulónak a sok fideszessel ellentétben őket, csak akkor ne menjen már a duma külföldről hogy Orbán mekkora faszagyerek, ha a sok lemondás ellenére is kimegy valaki nyugatra, mert ott valljuk be a sok lemondás ellenére mégiscsak jobb élni. Érdekes, de nem az oroszokhoz, meg nem a kínaiakhoz mennek ki a népek folyamatosan hanem nyugatra.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Csak viszonyítás képpen:

Hollandiában a nettó (!) fizetésed 8%-át "félreteszi" neked az állam (kötelezően), majd kb május végén vakantiegeld formájában és 42% újabb adóteher mellett odaadja. Na ehhez mit szólsz?

davemayer
es ezt csak a valasztas eveben adjak? vmint Rutte kikuld egy levelet melle, amiben szidja az ottani ellenzeket?
csebi
Nincs olyan hogy ellenzék, mert kb kormány sincs. Sok politikai párt van, meg semmitmondó hülyeségek magyarázása. Szidják amúgy ők is egymást, de itt nincsenek szekértáborok, mert nincs miért. Itt az van amit a liberálisok akarnak, aztán kész. Képzeld el úgy hogy ezt a gyurcsányozós levelet sem kapta volna meg baggio ha gyurcsány egy pár %-os pártban toporzékolna 0 politikai súllyal a törvényhozásra nézve (ahogy kellene lennie teszem hozzá).

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 033 — Lucas Scott
Neked legalább jó lesz ott külföldön. Olyan kurvafasza volt itthon Magyarországon hogy rögtön ki is mentél külföldre. Ezek szerint te sem voltál hű az elveidhez 😕
Hazádnak rendületlenül légy híve ó, magyar! Te meg kimentél... szép viselkedés... pláne egy jobboldalitól 😕
Engem mint jobboldalit mélységesen elszomorít.
eaglesmcnabb
sztem ezt ne csinaljuk. ezer fele oka lehet annak, hogy vki ugy dont, hogy kulfoldre megy, es ez rengeteg lemondassal is jar. tobbel, mint amit az ember el tud kepzelni.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
igen tudom. ez egy nagyon jo kezdemenyezes sztem, en is vszeg ezt csinalnam ha lenne szja-m.
szerk.: de attol meg meglenne a velemenyem egy ilyen levelrol. 12 eve vannak kormanyon es meg mindig emutnyoceveznek. aki meg ezt kifogasolja az meg inkabb fogja be a pofajat. tudom, akar le is lovethettek volna minket.
csebi
Jajj azért ezt a drámát basszus, hozd a pöttyös labdát hátha Lenin visszadobja... azért ennél komolyabban is vehetnétek amit írok, de szokásos módon elzárkóztok minden nemű érdemi kommunikációtól.
Szar lesz ez a kövi 4 év nektek ha ez így megy tovább.
davemayer
Neked legalább jó lesz ott külföldön. Olyan kurvafasza volt itthon Magyarországon hogy rögtön ki is mentél külföldre. Ezek szerint te sem voltál hű az elveidhez 😕
Hazádnak rendületlenül légy híve ó, magyar! Te meg kimentél... szép viselkedés... pláne egy jobboldalitól 😕
Engem mint jobboldalit mélységesen elszomorít.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 584 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Szóval ha valaki éveken keresztül ellopná a nekem szánt pénz felét, majd visszaadja egyszer a 10%-át, akkor boruljak térdre előtte.

Végülis megtarthatta volna az egészet, vagy -amint lentebb már idézték- le is lövethetnének minket.
Hanni
Jesszusom...
Csak viszonyítás képpen:

Hollandiában a nettó (!) fizetésed 8%-át "félreteszi" neked az állam (kötelezően), majd kb május végén vakantiegeld formájában és 42% újabb adóteher mellett odaadja. Na ehhez mit szólsz?
davemayer
Csak viszonyítás képpen, megosztod kérlek a nyilvánossággal, hogy Hollandiában mekkora az adóteher a fizetésen, és mekkora itthon? 😊
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Az szja-visszatérítést nem igényelni kell, hanem jön magától, ha nem nyilatkoztál róla, akkor is, még a választások előtt.

Mivel most veszünk új lakást azt hiszem a kapott összeg sokszorosa lesz visszautalva az államnak, én mondjuk jobban örültem volna ha a felelőtlen osztogatás miatt nem kellett volna ezen milliókat buknunk (és még csak most dől el, hogy sikerül-e még a kamatemelés előtti nyomott thm-mel felvenni a jelzálogkölcsönt, mert köszönhetően a lassan világhírű inflációnknak és más remek döntéseknek a törlesztők kamatai is felfoghatlan mértékben elszálltak)

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
igen tudom. ez egy nagyon jo kezdemenyezes sztem, en is vszeg ezt csinalnam ha lenne szja-m.
szerk.: de attol meg meglenne a velemenyem egy ilyen levelrol. 12 eve vannak kormanyon es meg mindig emutnyoceveznek. aki meg ezt kifogasolja az meg inkabb fogja be a pofajat. tudom, akar le is lovethettek volna minket.
csebi
Jajj azért ezt a drámát basszus, hozd a pöttyös labdát hátha Lenin visszadobja... azért ennél komolyabban is vehetnétek amit írok, de szokásos módon elzárkóztok minden nemű érdemi kommunikációtól.
Szar lesz ez a kövi 4 év nektek ha ez így megy tovább.
davemayer
meg egyszer leirom. engem nem erint az szja visszaterites, nem kaptam ilyen levelet. nekem a kovetkezo 4 evemet nem ez fogja meghatarozni, remelhetoleg tovabbra sem lesz semmi kozom az otthoni viszonyokhoz, vmennyire figyelem (lehet velemenyem is lesz, ami nem biztos, hogy egyezni fog a tieddel, remelem nem fog zavarni, bar a mi hszk alapjan biztosan, es majd en is megkapom, hogy pofam legyen lapos) de nem igazan fog erinteni. igazabol a kovetkezo 4 ev Magyarorszagnak lesz szar, ha nem valtozik semmi.

te irtad itt, hogy furan neznek rad, mert szidod, aki ajandekot ad. azert tegyuk tisztaba:
ez nem ajandek. ez csupan a valasztasrol szol. pluszban kikuldenek egy emutnyoceves gyurcsanyozos levelet, amit baggio kifogasolt. errol miert nem lehet velemenye? teged is kerdezlek: szted mkepp szukseges volt egy ilyen trtalmu levelet kikuldeni?
erdemi kommunikacio: nekem ugy tunik, hogy inkabb te zarkozol el, es nem erted, amit mondunk.
csebi
Ha ezt komolyan kérdezed akkor lerombolod bennem mindazt ami e fórum alapján kialakult bennem rólad.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 033 — Lucas Scott
Csak viszonyítás képpen:

Hollandiában a nettó (!) fizetésed 8%-át "félreteszi" neked az állam (kötelezően), majd kb május végén vakantiegeld formájában és 42% újabb adóteher mellett odaadja. Na ehhez mit szólsz?

davemayer
es ezt csak a valasztas eveben adjak? vmint Rutte kikuld egy levelet melle, amiben szidja az ottani ellenzeket?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
ja, kurva nagy logika, mint öreganyám aki a fideszre szavazott, mert hát tőle kapta a nyugdíjat.
eaglesmcnabb
Na vele azért érdemes elbeszélgetni a felosztó-kiróvó rendszerről.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 033 — Lucas Scott
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
igen tudom. ez egy nagyon jo kezdemenyezes sztem, en is vszeg ezt csinalnam ha lenne szja-m.
szerk.: de attol meg meglenne a velemenyem egy ilyen levelrol. 12 eve vannak kormanyon es meg mindig emutnyoceveznek. aki meg ezt kifogasolja az meg inkabb fogja be a pofajat. tudom, akar le is lovethettek volna minket.
csebi
Jajj azért ezt a drámát basszus, hozd a pöttyös labdát hátha Lenin visszadobja... azért ennél komolyabban is vehetnétek amit írok, de szokásos módon elzárkóztok minden nemű érdemi kommunikációtól.
Szar lesz ez a kövi 4 év nektek ha ez így megy tovább.
davemayer
meg egyszer leirom. engem nem erint az szja visszaterites, nem kaptam ilyen levelet. nekem a kovetkezo 4 evemet nem ez fogja meghatarozni, remelhetoleg tovabbra sem lesz semmi kozom az otthoni viszonyokhoz, vmennyire figyelem (lehet velemenyem is lesz, ami nem biztos, hogy egyezni fog a tieddel, remelem nem fog zavarni, bar a mi hszk alapjan biztosan, es majd en is megkapom, hogy pofam legyen lapos) de nem igazan fog erinteni. igazabol a kovetkezo 4 ev Magyarorszagnak lesz szar, ha nem valtozik semmi.

te irtad itt, hogy furan neznek rad, mert szidod, aki ajandekot ad. azert tegyuk tisztaba:
ez nem ajandek. ez csupan a valasztasrol szol. pluszban kikuldenek egy emutnyoceves gyurcsanyozos levelet, amit baggio kifogasolt. errol miert nem lehet velemenye? teged is kerdezlek: szted mkepp szukseges volt egy ilyen trtalmu levelet kikuldeni?
erdemi kommunikacio: nekem ugy tunik, hogy inkabb te zarkozol el, es nem erted, amit mondunk.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
ja, kurva nagy logika, mint öreganyám aki a fideszre szavazott, mert hát tőle kapta a nyugdíjat.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Szóval ha valaki éveken keresztül ellopná a nekem szánt pénz felét, majd visszaadja egyszer a 10%-át, akkor boruljak térdre előtte.

Végülis megtarthatta volna az egészet, vagy -amint lentebb már idézték- le is lövethetnének minket.
Hanni
Jesszusom...
Csak viszonyítás képpen:

Hollandiában a nettó (!) fizetésed 8%-át "félreteszi" neked az állam (kötelezően), majd kb május végén vakantiegeld formájában és 42% újabb adóteher mellett odaadja. Na ehhez mit szólsz?

És ti most itt beszéltek lelövetésről az extra szja visszatérítés kapcsán. Valami nincs rendben veletek, nem kell egyetérteni velük de azt is lesöpritek az asztalról ami (nem hátsó szándék nélküli, de) segítség, mert ők csinálják.

Én annyit látok ezzel kapcsolatban is hogy a családok akikkel tartom a kapcsolatot örülnek, és ez jó. Politikai szempontból persze az ellenzéknek marha rossz, ezt elismerem, ezt kellene normalis emberekkel, potens politikusokkal és értelemmel kompenzálni, csak ezekből meg kifogyott a baloldal, mint ahogy a pisztáciából - vagy ez a csokoládé, ami nem is volt...?

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 033 — Lucas Scott
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
sztem most nem sikerult ertelmezned a hsz-t.
csebi
Én úgy értelmeztem hogy kapott egy "brossúrát" amiben szólnak neki/nyilatkoznak róla hogy ivényelheti/az igénylése sikeres, és ebben van elrejtve a propaganda (tudd hogy miért illetve "ki ellen" kapod). Na most ha elfogadja az ember a rendszer adta visszatérítést attól még nem kell felállva tapsolni nekik de fennhangon szidni sem illik szvsz. El kellene gondolkodni, még ha van célja ennek a pénzosztásnak hogy egy átlagos magyar család hogy áll ma és hogy állt pl 10-15 évvel ezelőtt. Nem élek otthon nem tudom a technikai dolgait (mikor, hogy ki jogosult pl erre az szja visszatérítésre) ennek de azt látom hogy a testvérem vett anno házat, majd a csok miatt sikerült egy megfelelőbe költözni, jó családi autó, normálisan berendezett élet. Erre szvsz 15 éve esélye sem lett volna, pedig programozó de nem lakna 70M-s házban az tuti. Ja és 3 gyerek sem lenne, max 2 pedig boldogok, csak így megvolt az az "extra motiváció" ami segít meghozni azt a döntést hogy felelősségteljesen bele lehet vágni. Tudom, köcsög kormánypropagandát nyomok, elnézést.

Félreértettem valamit?
davemayer
miert nem illik szidni? csak mert megprobaljak megvasarolni a szavazatat, errol ne legyen velemenye? tenyleg ilyen orszagot szeretnel, ahol az embernek mar velemenye se legyen a dolgokrol, mert nem illik? nyilvan ertem, hogy megint szidtak orbant, ez milyen csunya dolog, meg hat nem is illik.
csebi
Véleménye lehet, legyen is, csak számomra fura hogy él azokkal a jó dolgokkal amit az a rendszer állít elő amit folyamatosan és csak(!) negatív kritikával illet. Ha pl azt mondaná hogy politikailag nem ért egyet vele és a pénzosztás időzítése is megkérdőjelezhető (bár ugye mikor kapd vissza az előző naptári év szja-ját ha nem a kövi év elején) de segítség. 101szerre is leírom, ugyanaz a bajom azzal is ami itt folyik ami alapvetően a balos médiával is, hogy mind1 mi a történés, mind1 hogy az mit jelent azt kell kihangsúlyozni, arról kell beszélni, azt kell kiragadni (és csak azt) MINDENNEL kapcsolatban ami negatívum illetve negatív képet fest a kormányról, Orbánról, stb.

A kedvencem most a hétvégi heti napló volt, ahol azt tették fel kérdésként hogy "vajon Orbán moszkvai útja segít-e megoldani az ukrán-orosz problémákat?" Hát b+... (a riport is "érdekesre" sikeretett mit ne mondjak)
Az meg hogy azt akarták kihozni máshol hogy kvázi azért ülteti Orbánt a hosszú asztalhoz meg azért van távol a 2 pulpitus a sajttájon mert már megmaradni sem tud mellette - aztán utána furcsa mód Macronnal is ugyanez történt, arról már nem járta be a képsorozat a sajtót.
davemayer
a Macronos asztalt en is lattam, nevettem is rajta.
most erre mondhatnank azt, hogy te meg az ellenzekkel kapcsolatban csak negativ kepet tudsz festeni, de az gondolom nyilvan nem problema.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
…Na most ha elfogadja az ember a rendszer adta visszatérítést attól még nem kell felállva tapsolni nekik de fennhangon szidni sem illik szvsz…

Félreértettem valamit?
davemayer
A demokráciát, szólásszabadság, közpénz (ki adja baszod az szja visszatérítést?) stb fogalmakat eléggé.
A logikád alapján ha valaki nem hal éhen, fogja be a pofáját. Mondjuk É-koreában nem tudom érted-e mi a baj. Ott is kapnak havi 2 kg rizst, és ha elfogadja az ember, hát tapsoljon egy kicsit, ennyi elvárható.
vpi
Igen, ez pont ugyanaz mint az extra szja visszatérítés.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
igen tudom. ez egy nagyon jo kezdemenyezes sztem, en is vszeg ezt csinalnam ha lenne szja-m.
szerk.: de attol meg meglenne a velemenyem egy ilyen levelrol. 12 eve vannak kormanyon es meg mindig emutnyoceveznek. aki meg ezt kifogasolja az meg inkabb fogja be a pofajat. tudom, akar le is lovethettek volna minket.
csebi
Jajj azért ezt a drámát basszus, hozd a pöttyös labdát hátha Lenin visszadobja... azért ennél komolyabban is vehetnétek amit írok, de szokásos módon elzárkóztok minden nemű érdemi kommunikációtól.
Szar lesz ez a kövi 4 év nektek ha ez így megy tovább.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
Gondolhatod így is, én inkább úgy fogalmaznék hogy légy hű az elveidhez.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
sztem most nem sikerult ertelmezned a hsz-t.
csebi
Én úgy értelmeztem hogy kapott egy "brossúrát" amiben szólnak neki/nyilatkoznak róla hogy ivényelheti/az igénylése sikeres, és ebben van elrejtve a propaganda (tudd hogy miért illetve "ki ellen" kapod). Na most ha elfogadja az ember a rendszer adta visszatérítést attól még nem kell felállva tapsolni nekik de fennhangon szidni sem illik szvsz. El kellene gondolkodni, még ha van célja ennek a pénzosztásnak hogy egy átlagos magyar család hogy áll ma és hogy állt pl 10-15 évvel ezelőtt. Nem élek otthon nem tudom a technikai dolgait (mikor, hogy ki jogosult pl erre az szja visszatérítésre) ennek de azt látom hogy a testvérem vett anno házat, majd a csok miatt sikerült egy megfelelőbe költözni, jó családi autó, normálisan berendezett élet. Erre szvsz 15 éve esélye sem lett volna, pedig programozó de nem lakna 70M-s házban az tuti. Ja és 3 gyerek sem lenne, max 2 pedig boldogok, csak így megvolt az az "extra motiváció" ami segít meghozni azt a döntést hogy felelősségteljesen bele lehet vágni. Tudom, köcsög kormánypropagandát nyomok, elnézést.

Félreértettem valamit?
davemayer
miert nem illik szidni? csak mert megprobaljak megvasarolni a szavazatat, errol ne legyen velemenye? tenyleg ilyen orszagot szeretnel, ahol az embernek mar velemenye se legyen a dolgokrol, mert nem illik? nyilvan ertem, hogy megint szidtak orbant, ez milyen csunya dolog, meg hat nem is illik.
csebi
Véleménye lehet, legyen is, csak számomra fura hogy él azokkal a jó dolgokkal amit az a rendszer állít elő amit folyamatosan és csak(!) negatív kritikával illet. Ha pl azt mondaná hogy politikailag nem ért egyet vele és a pénzosztás időzítése is megkérdőjelezhető (bár ugye mikor kapd vissza az előző naptári év szja-ját ha nem a kövi év elején) de segítség. 101szerre is leírom, ugyanaz a bajom azzal is ami itt folyik ami alapvetően a balos médiával is, hogy mind1 mi a történés, mind1 hogy az mit jelent azt kell kihangsúlyozni, arról kell beszélni, azt kell kiragadni (és csak azt) MINDENNEL kapcsolatban ami negatívum illetve negatív képet fest a kormányról, Orbánról, stb.

A kedvencem most a hétvégi heti napló volt, ahol azt tették fel kérdésként hogy "vajon Orbán moszkvai útja segít-e megoldani az ukrán-orosz problémákat?" Hát b+... (a riport is "érdekesre" sikeretett mit ne mondjak)
Az meg hogy azt akarták kihozni máshol hogy kvázi azért ülteti Orbánt a hosszú asztalhoz meg azért van távol a 2 pulpitus a sajttájon mert már megmaradni sem tud mellette - aztán utána furcsa mód Macronnal is ugyanez történt, arról már nem járta be a képsorozat a sajtót.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 584 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Szóval ha valaki éveken keresztül ellopná a nekem szánt pénz felét, majd visszaadja egyszer a 10%-át, akkor boruljak térdre előtte.

Végülis megtarthatta volna az egészet, vagy -amint lentebb már idézték- le is lövethetnének minket.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 033 — Lucas Scott
kozben errol nem is emlekszem h egy kumma szot is beszeltunk volna itt pedig ez sokkal relevansabb, mint elsore latszik:

 telex.hu/belfold/2022/02/09/magyar-nemzet-leleplezes-civilek-soros-manipulacio-adagyujtes

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 585 — Patriot
…Na most ha elfogadja az ember a rendszer adta visszatérítést attól még nem kell felállva tapsolni nekik de fennhangon szidni sem illik szvsz…

Félreértettem valamit?
davemayer
A demokráciát, szólásszabadság, közpénz (ki adja baszod az szja visszatérítést?) stb fogalmakat eléggé.
A logikád alapján ha valaki nem hal éhen, fogja be a pofáját. Mondjuk É-koreában nem tudom érted-e mi a baj. Ott is kapnak havi 2 kg rizst, és ha elfogadja az ember, hát tapsoljon egy kicsit, ennyi elvárható.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 033 — Lucas Scott
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
igen tudom. ez egy nagyon jo kezdemenyezes sztem, en is vszeg ezt csinalnam ha lenne szja-m.
szerk.: de attol meg meglenne a velemenyem egy ilyen levelrol. 12 eve vannak kormanyon es meg mindig emutnyoceveznek. aki meg ezt kifogasolja az meg inkabb fogja be a pofajat. tudom, akar le is lovethettek volna minket.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.

több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
tudod Brüsszelre is fújunk, de azért a pénze kell 😊
NB2
Shhhh megzavarod logikával a klasszikus whataboutism és relativizálás tengelyt
Gyurma Pappa
Ez jogos, csak a probléma hogy brüsszel a piacunk megnyitása miatt fizet nekünk, szerződés szerint. Ez meg plusz, nem alanyi jogon jár minden évben, de lehet lemaradtam megint valami logikáról...
davemayer
Le.

szerk: OV bejelentette, hogy 5,5%-os GDP növekedés felett (amivel visszaértünk a járvány előtti szintre - majdnem), akkor visszaadja az évben befizetett SZJA-t. Csak, hogy erre se fedezet, se logikus indok, se igazán jól megvalósítható rendszer nincs. Egyetlen célja, hogy szavazatokat vegyen - ahogy a mellékelt NAV-os borítékban érkező levél, OV aláírással és kőkemény kampányszöveggel szépen igazolja is.

Na, erről maradtál le.

Szerkesztette: Gyurma Pappa