Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 613 — Bla, bla, bla
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
Abszolút kellemetlen jóemberkedés. Az a normális viselkedés hogy leülsz életed szebbik felével, meg ha a gyerekek nagyobbak, esetleg velük, és kitaláljátok, hogy adnátok-e és ha igen, kinek, aztán elutalod. Pont. Nem kell se Facebook poszt, se lájkkurváskodás se semmi. Ez az egész mozogolodás ráadásul elképesztően belterjes, a posztolók jelentős része egészen jól behatárolható a Buda - belpest vonalon. 😉 az meg külön szánalmas, hogy minden 3. - 4. poszter a Helsinki Bizottság - 444/Telex - AI-t tartja feltétlenül támogatandónak….baszki legalább egyszer erőltetnék meg magukat, hogy esetleg egy helyi rászoruló civil szervezetet keresnének, vagy hajléktalan-segítőt, vagy hátrányos helyzetű gyerekeket vagy akármi, de nem, a 444 a rászoruló. Oké.
MC12
hatalmas like ezert.
azert nagyjabol ismered preferenciamat, de sosem jutott eszembe ilyen helyre kuldeni az 1%t, hanem olyan helyekre, amiket emlitesz eppen.
csebi
Ez már itt kicsit off lesz, de kb. 10éve támogatunk a feleségemmel egy vakok számára kutyákat kiképző iskolát... (Baráthegyi, Miskolc)



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
 24.hu/kozelet/2022/02/09/nagy-adam-rogan-antal-kabinetfonok-nagy-andras-lakas-martonhegy-brassolis-kft/
empty taxi
legalabb jo helyeket tudnak valasztani a sracok.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
Abszolút kellemetlen jóemberkedés. Az a normális viselkedés hogy leülsz életed szebbik felével, meg ha a gyerekek nagyobbak, esetleg velük, és kitaláljátok, hogy adnátok-e és ha igen, kinek, aztán elutalod. Pont. Nem kell se Facebook poszt, se lájkkurváskodás se semmi. Ez az egész mozogolodás ráadásul elképesztően belterjes, a posztolók jelentős része egészen jól behatárolható a Buda - belpest vonalon. 😉 az meg külön szánalmas, hogy minden 3. - 4. poszter a Helsinki Bizottság - 444/Telex - AI-t tartja feltétlenül támogatandónak….baszki legalább egyszer erőltetnék meg magukat, hogy esetleg egy helyi rászoruló civil szervezetet keresnének, vagy hajléktalan-segítőt, vagy hátrányos helyzetű gyerekeket vagy akármi, de nem, a 444 a rászoruló. Oké.
MC12
hatalmas like ezert.
azert nagyjabol ismered preferenciamat, de sosem jutott eszembe ilyen helyre kuldeni az 1%t, hanem olyan helyekre, amiket emlitesz eppen.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
A Kádár-korszak a jó párhuzam.
Mi tudjuk miért, mitől, miként és mennyire volt ótvar, szar, gusztustalan, de akik benne éltek, azok milliói számára komfortos, kellemes és szerethető volt, nem véletlen a 90-es évek Kádár-nosztalgiája, ahogy Orbán jelenlegi tudatosan vállalt Kádár-szerűsége sem.
Egy okos ember, vezető tudja mi kell a népnek, a népének, egy okoskodó értelmiségi, politikus meg jobban akarja tudni.
Nagy különbség.
Sobri Jóska
Ezt itt mindenki tudja, gondolom eaglesmcnabb se vár hegeli értekezéseket a nagymamájától, csak hát mikor elméletileg értelmiségiek próbálják mentegetni a menthetetlent, akkor arra nehéz észérvekkel reagálni.

A kádár-korszak évtizedekkel vetette vissza az országot, majd akik ezt nagy dérrel-dúrral leváltották, elhozták nekünk újra, és mikor a történelmi mértékű eladósítás során kiutalnak x forintot, akkor arról megy az okoskodás, hogy miért is olyan szuper ez mindenkinek.
r.baggio
Nem mondom, hogy érts vele egyet, de abba belegondoltál hogy ha ezt elfogadod akkor valahol támogatod ezt az egészet? Nálam ez úgy működne ha ellenzéki lennék hogy vagy nem fogadom el (elküldöm civil szervezetnek ha kötelezően kiutalják) vagy ha elteszem a pénzt ezt az intézkedést nem kommentálom, pláne negatívan. Valahogy nem mutat jól a negativ kritika attól aki "haszonélvezője" az adott helyzetnek nem?

Ne érts felre, én nem kritizállak, felőlem azt csinalsz amit akarsz, én a saját véleményemet írtam le.
davemayer
Szerintem 2 fajta ember van, van akit meg lehet vásárolni, meg van akit nem.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Tehát ha felveszem a babavárót és a csokot, akkor is a jelenlegi rendszert támogatom? Ha pedig igazi ellenzéki lennék, akkor a lakásvásárlásnál nem fizetném be az eszméletlenül magas vagyonosodási illetéket és egyéb adóterheket vagy hogyan képzeled ezt el?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 828
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
Abszolút kellemetlen jóemberkedés. Az a normális viselkedés hogy leülsz életed szebbik felével, meg ha a gyerekek nagyobbak, esetleg velük, és kitaláljátok, hogy adnátok-e és ha igen, kinek, aztán elutalod. Pont. Nem kell se Facebook poszt, se lájkkurváskodás se semmi. Ez az egész mozogolodás ráadásul elképesztően belterjes, a posztolók jelentős része egészen jól behatárolható a Buda - belpest vonalon. 😉 az meg külön szánalmas, hogy minden 3. - 4. poszter a Helsinki Bizottság - 444/Telex - AI-t tartja feltétlenül támogatandónak….baszki legalább egyszer erőltetnék meg magukat, hogy esetleg egy helyi rászoruló civil szervezetet keresnének, vagy hajléktalan-segítőt, vagy hátrányos helyzetű gyerekeket vagy akármi, de nem, a 444 a rászoruló. Oké.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
A Kádár-korszak a jó párhuzam.
Mi tudjuk miért, mitől, miként és mennyire volt ótvar, szar, gusztustalan, de akik benne éltek, azok milliói számára komfortos, kellemes és szerethető volt, nem véletlen a 90-es évek Kádár-nosztalgiája, ahogy Orbán jelenlegi tudatosan vállalt Kádár-szerűsége sem.
Egy okos ember, vezető tudja mi kell a népnek, a népének, egy okoskodó értelmiségi, politikus meg jobban akarja tudni.
Nagy különbség.
Sobri Jóska
Ezt itt mindenki tudja, gondolom eaglesmcnabb se vár hegeli értekezéseket a nagymamájától, csak hát mikor elméletileg értelmiségiek próbálják mentegetni a menthetetlent, akkor arra nehéz észérvekkel reagálni.

A kádár-korszak évtizedekkel vetette vissza az országot, majd akik ezt nagy dérrel-dúrral leváltották, elhozták nekünk újra, és mikor a történelmi mértékű eladósítás során kiutalnak x forintot, akkor arról megy az okoskodás, hogy miért is olyan szuper ez mindenkinek.
r.baggio
Nem mondom, hogy érts vele egyet, de abba belegondoltál hogy ha ezt elfogadod akkor valahol támogatod ezt az egészet? Nálam ez úgy működne ha ellenzéki lennék hogy vagy nem fogadom el (elküldöm civil szervezetnek ha kötelezően kiutalják) vagy ha elteszem a pénzt ezt az intézkedést nem kommentálom, pláne negatívan. Valahogy nem mutat jól a negativ kritika attól aki "haszonélvezője" az adott helyzetnek nem?

Ne érts felre, én nem kritizállak, felőlem azt csinalsz amit akarsz, én a saját véleményemet írtam le.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 632 — Egyéb témák lakó
Egy okos ember, vezető tudja mi kell a népnek, a népének, egy okoskodó értelmiségi, politikus meg jobban akarja tudni.
Nagy különbség.
Sobri Jóska
A NER-t a legkisebb mértékben sem érdekli, hogy mi kell a népnek. Csak az érdekli, hogy mit lehet a legnagyobb politikai haszon mellett, emészthető formában eladni a népnek - pont mint a Kádár-rendszer.

Az elmúlt 12 év nagyobb elhibázott lehetősége az országnak, mint a rendszerváltás volt. Ideig-óráig tákolható lesz a rendszer, és a hívek bizonyára felszínen tartják a NER-t még sokáig, főleg hogy az ellenzék ennek szerves része. Az elmúlt 12 év túlhatalmával simán ott lehetne az ország a többi KK-EU ország nyomában, csak erre a legkisebb igény sem volt a politika elit részéről - ahogy 2002-ben vagy 1994-ben sem. Furcsát mondok, de az utolsó progresszívnek mondható kormány a 1998-as Fidesz kormány volt, a más kérdés, hogy a végére ott is megjelent már a Matolcsy féle elmebaj a gazdaságban, karöltve a populista kormányzás korai kommunikációs paneljeivel.

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
te irtad itt, hogy furan neznek rad, mert szidod, aki ajandekot ad. azert tegyuk tisztaba:
ez nem ajandek. ez csupan a valasztasrol szol. pluszban kikuldenek egy emutnyoceves gyurcsanyozos levelet, amit baggio kifogasolt. errol miert nem lehet velemenye? teged is kerdezlek: szted mkepp szukseges volt egy ilyen trtalmu levelet kikuldeni?
erdemi kommunikacio: nekem ugy tunik, hogy inkabb te zarkozol el, es nem erted, amit mondunk.
csebi
Ez az értelmiségi tévedése.
Ez valóban a választasról szól, de ettől még valóban ajándék.
Vagyis nem csupán a választásról szól a népember oldaláról.
Nem "vagy-vagy", hanem "is".
És igen, mindenképp kellett hozzá egy propaganda levél, hiszen a politika így működik.
Nem azért ad, hogy neked legyen jó, hanem azért, hogy neki.
De ettől még neked is jó.
Ez az Orbán- és Kádár rendszer lényege.
Sobri Jóska
de epp ezert nem ajandek, mert elvar toled vmit. innentol ez mar nem ajandek, mert az ajandekert cserebe ugye nincs elvaras, az masik jogviszony mar.

amugy hallgatva Totat pl annyira lejon, hogy mennyire nem ertik ezt az egeszet tovabbra sem az ertelmisegi reszen, ebben igazad van. sot hallgatva a 24.hus 3/3t, nem tudom, hogy elore leosztott szerepek vannak, hogy legyen vki, aki minden dolgon felhaborodik, es van, aki elmagyarazza neki a dolgokat) de ott is kb a foszerkeszto az, aki jol latja az orbani politikat.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
 24.hu/kozelet/2022/02/09/nagy-adam-rogan-antal-kabinetfonok-nagy-andras-lakas-martonhegy-brassolis-kft/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
A Kádár-korszak a jó párhuzam.
Mi tudjuk miért, mitől, miként és mennyire volt ótvar, szar, gusztustalan, de akik benne éltek, azok milliói számára komfortos, kellemes és szerethető volt, nem véletlen a 90-es évek Kádár-nosztalgiája, ahogy Orbán jelenlegi tudatosan vállalt Kádár-szerűsége sem.
Egy okos ember, vezető tudja mi kell a népnek, a népének, egy okoskodó értelmiségi, politikus meg jobban akarja tudni.
Nagy különbség.
Sobri Jóska
Ezt itt mindenki tudja, gondolom eaglesmcnabb se vár hegeli értekezéseket a nagymamájától, csak hát mikor elméletileg értelmiségiek próbálják mentegetni a menthetetlent, akkor arra nehéz észérvekkel reagálni.

A kádár-korszak évtizedekkel vetette vissza az országot, majd akik ezt nagy dérrel-dúrral leváltották, elhozták nekünk újra, és mikor a történelmi mértékű eladósítás során kiutalnak x forintot, akkor arról megy az okoskodás, hogy miért is olyan szuper ez mindenkinek.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Szóval ha valaki éveken keresztül ellopná a nekem szánt pénz felét, majd visszaadja egyszer a 10%-át, akkor boruljak térdre előtte.

Végülis megtarthatta volna az egészet, vagy -amint lentebb már idézték- le is lövethetnének minket.
Hanni
Én annyit látok ezzel kapcsolatban is hogy a családok akikkel tartom a kapcsolatot örülnek, és ez jó. Politikai szempontból persze az ellenzéknek marha rossz, ezt elismerem, ezt kellene normalis emberekkel, potens politikusokkal és értelemmel kompenzálni, csak ezekből meg kifogyott a baloldal, mint ahogy a pisztáciából - vagy ez a csokoládé, ami nem is volt...?
davemayer
Ez meg a másik kedvenc kormánypárti érvelésem...
Nem él mindenki nyomorban, képzeld nekem és a baráti körömnek/családomnak is nagyon jó most jelenleg.
Itt nem ez a probléma. Az a probléma, ha nem lopnának el mindent az utolsó szögig, lehetne MÉGJOBB (most hagyjuk a Sobri féle megközelítést). Lehet, hogy testvéred nem 70, hanem 100 milliós házban élne, és 2 új autó állna a ház előtt 3 évente, miközben negyedévente tudnak családostól kimenni látogatóba.
Hanni
Igen, és 50 év lemaradását behozzuk 10 ev alatt. Éljetek huzamosabb ideig több külföldi országban, rájöttök hogy Mo sosem lesz ezen a szinten. Lesznek akik igen a tarsadalomban, de országosan sosem fogja behozni a lemaradást Mo.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Csak viszonyítás képpen:

Hollandiában a nettó (!) fizetésed 8%-át "félreteszi" neked az állam (kötelezően), majd kb május végén vakantiegeld formájában és 42% újabb adóteher mellett odaadja. Na ehhez mit szólsz?

davemayer
es ezt csak a valasztas eveben adjak? vmint Rutte kikuld egy levelet melle, amiben szidja az ottani ellenzeket?
csebi
Nincs olyan hogy ellenzék, mert kb kormány sincs. Sok politikai párt van, meg semmitmondó hülyeségek magyarázása. Szidják amúgy ők is egymást, de itt nincsenek szekértáborok, mert nincs miért. Itt az van amit a liberálisok akarnak, aztán kész. Képzeld el úgy hogy ezt a gyurcsányozós levelet sem kapta volna meg baggio ha gyurcsány egy pár %-os pártban toporzékolna 0 politikai súllyal a törvényhozásra nézve (ahogy kellene lennie teszem hozzá).
davemayer
igen a DKval egyet ertunk. vagyis nekem nem a DK, mint parttal van problemam, sot a programjukat nezve eleg sok reszevel egyet tudok erteni. igazabol a DK vezetojevel van problema.

amugy nevetni fogsz, de az egyik uj holland miniszterrel egyszer mar talalkoztam, mert egy ismerosom nagyon kozel all hozza 😊
csebi
Én egyiket sem ismerem, de king's dayen van a bátyám születésnapja, az számít?! 😁
davemayer
csak azert irtam, hogy milyen kicsi a vilag 😊
csebi
Pláne neked, aki ennyit forog benne
davemayer
ugye van ez a 3 kezfogasos dolog, sztem nalam ez lassan 2 emberre redukalodik (bar COVID alatt ebben lassult a dolog) 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Csak viszonyítás képpen:

Hollandiában a nettó (!) fizetésed 8%-át "félreteszi" neked az állam (kötelezően), majd kb május végén vakantiegeld formájában és 42% újabb adóteher mellett odaadja. Na ehhez mit szólsz?

davemayer
es ezt csak a valasztas eveben adjak? vmint Rutte kikuld egy levelet melle, amiben szidja az ottani ellenzeket?
csebi
Nincs olyan hogy ellenzék, mert kb kormány sincs. Sok politikai párt van, meg semmitmondó hülyeségek magyarázása. Szidják amúgy ők is egymást, de itt nincsenek szekértáborok, mert nincs miért. Itt az van amit a liberálisok akarnak, aztán kész. Képzeld el úgy hogy ezt a gyurcsányozós levelet sem kapta volna meg baggio ha gyurcsány egy pár %-os pártban toporzékolna 0 politikai súllyal a törvényhozásra nézve (ahogy kellene lennie teszem hozzá).
davemayer
igen a DKval egyet ertunk. vagyis nekem nem a DK, mint parttal van problemam, sot a programjukat nezve eleg sok reszevel egyet tudok erteni. igazabol a DK vezetojevel van problema.

amugy nevetni fogsz, de az egyik uj holland miniszterrel egyszer mar talalkoztam, mert egy ismerosom nagyon kozel all hozza 😊
csebi
Én egyiket sem ismerem, de king's dayen van a bátyám születésnapja, az számít?! 😁
davemayer
csak azert irtam, hogy milyen kicsi a vilag 😊
csebi
Pláne neked, aki ennyit forog benne

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Neked legalább jó lesz ott külföldön. Olyan kurvafasza volt itthon Magyarországon hogy rögtön ki is mentél külföldre. Ezek szerint te sem voltál hű az elveidhez 😕
Hazádnak rendületlenül légy híve ó, magyar! Te meg kimentél... szép viselkedés... pláne egy jobboldalitól 😕
Engem mint jobboldalit mélységesen elszomorít.
eaglesmcnabb
sztem ezt ne csinaljuk. ezer fele oka lehet annak, hogy vki ugy dont, hogy kulfoldre megy, es ez rengeteg lemondassal is jar. tobbel, mint amit az ember el tud kepzelni.
csebi
Neki ezt felesleges mondanod, mint itt pár ember így ő is ennyit lát ebből. Engem nem izgat, ő lesz kevesebb tőle nem én.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Csak viszonyítás képpen:

Hollandiában a nettó (!) fizetésed 8%-át "félreteszi" neked az állam (kötelezően), majd kb május végén vakantiegeld formájában és 42% újabb adóteher mellett odaadja. Na ehhez mit szólsz?

davemayer
es ezt csak a valasztas eveben adjak? vmint Rutte kikuld egy levelet melle, amiben szidja az ottani ellenzeket?
csebi
Nincs olyan hogy ellenzék, mert kb kormány sincs. Sok politikai párt van, meg semmitmondó hülyeségek magyarázása. Szidják amúgy ők is egymást, de itt nincsenek szekértáborok, mert nincs miért. Itt az van amit a liberálisok akarnak, aztán kész. Képzeld el úgy hogy ezt a gyurcsányozós levelet sem kapta volna meg baggio ha gyurcsány egy pár %-os pártban toporzékolna 0 politikai súllyal a törvényhozásra nézve (ahogy kellene lennie teszem hozzá).
davemayer
igen a DKval egyet ertunk. vagyis nekem nem a DK, mint parttal van problemam, sot a programjukat nezve eleg sok reszevel egyet tudok erteni. igazabol a DK vezetojevel van problema.

amugy nevetni fogsz, de az egyik uj holland miniszterrel egyszer mar talalkoztam, mert egy ismerosom nagyon kozel all hozza 😊
csebi
Én egyiket sem ismerem, de king's dayen van a bátyám születésnapja, az számít?! 😁
davemayer
csak azert irtam, hogy milyen kicsi a vilag 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
igen tudom. ez egy nagyon jo kezdemenyezes sztem, en is vszeg ezt csinalnam ha lenne szja-m.
szerk.: de attol meg meglenne a velemenyem egy ilyen levelrol. 12 eve vannak kormanyon es meg mindig emutnyoceveznek. aki meg ezt kifogasolja az meg inkabb fogja be a pofajat. tudom, akar le is lovethettek volna minket.
csebi
Jajj azért ezt a drámát basszus, hozd a pöttyös labdát hátha Lenin visszadobja... azért ennél komolyabban is vehetnétek amit írok, de szokásos módon elzárkóztok minden nemű érdemi kommunikációtól.
Szar lesz ez a kövi 4 év nektek ha ez így megy tovább.
davemayer
Neked legalább jó lesz ott külföldön. Olyan kurvafasza volt itthon Magyarországon hogy rögtön ki is mentél külföldre. Ezek szerint te sem voltál hű az elveidhez 😕
Hazádnak rendületlenül légy híve ó, magyar! Te meg kimentél... szép viselkedés... pláne egy jobboldalitól 😕
Engem mint jobboldalit mélységesen elszomorít.
eaglesmcnabb
Az én egyéni sorsomat nem vetítem ki az orszagra, nem okolom a politikát érte. Persze egyszerűbb lenne, de ugyanakkor tipikusan buta is. Pláne egy jobboldalitól...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
te irtad itt, hogy furan neznek rad, mert szidod, aki ajandekot ad. azert tegyuk tisztaba:
ez nem ajandek. ez csupan a valasztasrol szol. pluszban kikuldenek egy emutnyoceves gyurcsanyozos levelet, amit baggio kifogasolt. errol miert nem lehet velemenye? teged is kerdezlek: szted mkepp szukseges volt egy ilyen trtalmu levelet kikuldeni?
erdemi kommunikacio: nekem ugy tunik, hogy inkabb te zarkozol el, es nem erted, amit mondunk.
csebi
Ez az értelmiségi tévedése.
Ez valóban a választasról szól, de ettől még valóban ajándék.
Vagyis nem csupán a választásról szól a népember oldaláról.
Nem "vagy-vagy", hanem "is".
És igen, mindenképp kellett hozzá egy propaganda levél, hiszen a politika így működik.
Nem azért ad, hogy neked legyen jó, hanem azért, hogy neki.
De ettől még neked is jó.
Ez az Orbán- és Kádár rendszer lényege.

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Csak viszonyítás képpen:

Hollandiában a nettó (!) fizetésed 8%-át "félreteszi" neked az állam (kötelezően), majd kb május végén vakantiegeld formájában és 42% újabb adóteher mellett odaadja. Na ehhez mit szólsz?

davemayer
es ezt csak a valasztas eveben adjak? vmint Rutte kikuld egy levelet melle, amiben szidja az ottani ellenzeket?
csebi
Nincs olyan hogy ellenzék, mert kb kormány sincs. Sok politikai párt van, meg semmitmondó hülyeségek magyarázása. Szidják amúgy ők is egymást, de itt nincsenek szekértáborok, mert nincs miért. Itt az van amit a liberálisok akarnak, aztán kész. Képzeld el úgy hogy ezt a gyurcsányozós levelet sem kapta volna meg baggio ha gyurcsány egy pár %-os pártban toporzékolna 0 politikai súllyal a törvényhozásra nézve (ahogy kellene lennie teszem hozzá).
davemayer
igen a DKval egyet ertunk. vagyis nekem nem a DK, mint parttal van problemam, sot a programjukat nezve eleg sok reszevel egyet tudok erteni. igazabol a DK vezetojevel van problema.

amugy nevetni fogsz, de az egyik uj holland miniszterrel egyszer mar talalkoztam, mert egy ismerosom nagyon kozel all hozza 😊
csebi
Én egyiket sem ismerem, de king's dayen van a bátyám születésnapja, az számít?! 😁

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Szóval ha valaki éveken keresztül ellopná a nekem szánt pénz felét, majd visszaadja egyszer a 10%-át, akkor boruljak térdre előtte.

Végülis megtarthatta volna az egészet, vagy -amint lentebb már idézték- le is lövethetnének minket.
Hanni
Jesszusom...
Csak viszonyítás képpen:

Hollandiában a nettó (!) fizetésed 8%-át "félreteszi" neked az állam (kötelezően), majd kb május végén vakantiegeld formájában és 42% újabb adóteher mellett odaadja. Na ehhez mit szólsz?
davemayer
Csak viszonyítás képpen, megosztod kérlek a nyilvánossággal, hogy Hollandiában mekkora az adóteher a fizetésen, és mekkora itthon? 😊
Hanni
Itt sem annyival kevesebb mint gondolnád, és normálisan sávozva van tehát ha jobban keresel drasztikusan nő. Ha pontis szamokat szeretnel azt nem tudok, ha jól tudom otthon az adó 30-35%, itt lehet kb 25% az en adóm. Itt a minimál bérnek az adózása ugy 15-20 % lehet max. Viszont jó biztosítassal is 100 eurot kell fizetni a mentőért, mindegy milyen okból jön hozzád - lehet h az adózás jobb de pl ne akarjon financiálisan olyan egészségügyet mint ami itt van.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Nezd, pont veled beszéltünk itt Schifferről, úgyh ha emlékszel rá akkor ez pont nem igaz amit írtál. Az tény hogy a jelenlegi ellenzéki pártokban én egy olyat sem látok akire rábíznám Mo-t, ez igaz, de ez nem jelenti azt hogy nem fogadnám el azt ha az ő kormányzásuk valami pozitívval járna (és most nem erről az szja-ról beszélek).
davemayer
Schiffer sztem 2016tol kb megszunt ellenzekinek lenni, asszem le is irtam akkor. amugy a jelenlegi partok kozul en senkire sem biznam az orszagot, de hat vszeg csak magamra biznam 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
ja, kurva nagy logika, mint öreganyám aki a fideszre szavazott, mert hát tőle kapta a nyugdíjat.
eaglesmcnabb
Látod, működik a dolog, még ha 1.0-ás is a logika.
És davemayer alapvetően ennyit állított.
Hogy elvonatkoztatva közélettől, politikától, sokaknak valódi segítség mindaz, ami az elmúlt 12 évben törtent, akkoris, ha törtenhetett volna több, jobb dolog is velük.
Mi látjuk, hogy mondjuk 100 forintból 50-t ellopnak és 10 jut vissza egy öreganyához, de egy öreganya annyit tapasztal, hogy kap nullát vagy kap 10-t. És ha az utóbbi, akkor örül neki.
Ennyi empátia kéne mindazoktól, akik a nagy egészet jól látják, de az egyes ember egyéni szempontjait képtelenek felfogni, értelmezni, megérteni ha az kívül esik azon a narratíván ami sok infó feldolgozása után megképződik bennük.

Én kizárólag ellenzéki médiumokat követek és valóban elenyésző azon beszélő fejek száma, akikből nem egy zsigeri utálkozás, fanyalgás, ellenérzés fakad a jelenlegi rendszer irányába, és akik képesek megérteni, hogy ami az ő értelmiségi szintjükön valóban szarházisag, trógerség, korrupció vagy sima lopás, az többmillió kisember számára meg hasznos, jó, pozitívum.
A Kádár-korszak a jó párhuzam.
Mi tudjuk miért, mitől, miként és mennyire volt ótvar, szar, gusztustalan, de akik benne éltek, azok milliói számára komfortos, kellemes és szerethető volt, nem véletlen a 90-es évek Kádár-nosztalgiája, ahogy Orbán jelenlegi tudatosan vállalt Kádár-szerűsége sem.
Egy okos ember, vezető tudja mi kell a népnek, a népének, egy okoskodó értelmiségi, politikus meg jobban akarja tudni.
Nagy különbség.

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Csak viszonyítás képpen:

Hollandiában a nettó (!) fizetésed 8%-át "félreteszi" neked az állam (kötelezően), majd kb május végén vakantiegeld formájában és 42% újabb adóteher mellett odaadja. Na ehhez mit szólsz?

davemayer
es ezt csak a valasztas eveben adjak? vmint Rutte kikuld egy levelet melle, amiben szidja az ottani ellenzeket?
csebi
Nincs olyan hogy ellenzék, mert kb kormány sincs. Sok politikai párt van, meg semmitmondó hülyeségek magyarázása. Szidják amúgy ők is egymást, de itt nincsenek szekértáborok, mert nincs miért. Itt az van amit a liberálisok akarnak, aztán kész. Képzeld el úgy hogy ezt a gyurcsányozós levelet sem kapta volna meg baggio ha gyurcsány egy pár %-os pártban toporzékolna 0 politikai súllyal a törvényhozásra nézve (ahogy kellene lennie teszem hozzá).
davemayer
igen a DKval egyet ertunk. vagyis nekem nem a DK, mint parttal van problemam, sot a programjukat nezve eleg sok reszevel egyet tudok erteni. igazabol a DK vezetojevel van problema.

amugy nevetni fogsz, de az egyik uj holland miniszterrel egyszer mar talalkoztam, mert egy ismerosom nagyon kozel all hozza 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
Szerencsére az szja-visszatérítéses levélben is sikerült egy jót gyurcsánozni
r.baggio
Köcsögök még pénzt is adnak vissza neked is. Csodálom hogy igénybe vetted, persze utana azért anyázni kell őket 🤣
davemayer
sztem most nem sikerult ertelmezned a hsz-t.
csebi
Én úgy értelmeztem hogy kapott egy "brossúrát" amiben szólnak neki/nyilatkoznak róla hogy ivényelheti/az igénylése sikeres, és ebben van elrejtve a propaganda (tudd hogy miért illetve "ki ellen" kapod). Na most ha elfogadja az ember a rendszer adta visszatérítést attól még nem kell felállva tapsolni nekik de fennhangon szidni sem illik szvsz. El kellene gondolkodni, még ha van célja ennek a pénzosztásnak hogy egy átlagos magyar család hogy áll ma és hogy állt pl 10-15 évvel ezelőtt. Nem élek otthon nem tudom a technikai dolgait (mikor, hogy ki jogosult pl erre az szja visszatérítésre) ennek de azt látom hogy a testvérem vett anno házat, majd a csok miatt sikerült egy megfelelőbe költözni, jó családi autó, normálisan berendezett élet. Erre szvsz 15 éve esélye sem lett volna, pedig programozó de nem lakna 70M-s házban az tuti. Ja és 3 gyerek sem lenne, max 2 pedig boldogok, csak így megvolt az az "extra motiváció" ami segít meghozni azt a döntést hogy felelősségteljesen bele lehet vágni. Tudom, köcsög kormánypropagandát nyomok, elnézést.

Félreértettem valamit?
davemayer
miert nem illik szidni? csak mert megprobaljak megvasarolni a szavazatat, errol ne legyen velemenye? tenyleg ilyen orszagot szeretnel, ahol az embernek mar velemenye se legyen a dolgokrol, mert nem illik? nyilvan ertem, hogy megint szidtak orbant, ez milyen csunya dolog, meg hat nem is illik.
csebi
Véleménye lehet, legyen is, csak számomra fura hogy él azokkal a jó dolgokkal amit az a rendszer állít elő amit folyamatosan és csak(!) negatív kritikával illet. Ha pl azt mondaná hogy politikailag nem ért egyet vele és a pénzosztás időzítése is megkérdőjelezhető (bár ugye mikor kapd vissza az előző naptári év szja-ját ha nem a kövi év elején) de segítség. 101szerre is leírom, ugyanaz a bajom azzal is ami itt folyik ami alapvetően a balos médiával is, hogy mind1 mi a történés, mind1 hogy az mit jelent azt kell kihangsúlyozni, arról kell beszélni, azt kell kiragadni (és csak azt) MINDENNEL kapcsolatban ami negatívum illetve negatív képet fest a kormányról, Orbánról, stb.

A kedvencem most a hétvégi heti napló volt, ahol azt tették fel kérdésként hogy "vajon Orbán moszkvai útja segít-e megoldani az ukrán-orosz problémákat?" Hát b+... (a riport is "érdekesre" sikeretett mit ne mondjak)
Az meg hogy azt akarták kihozni máshol hogy kvázi azért ülteti Orbánt a hosszú asztalhoz meg azért van távol a 2 pulpitus a sajttájon mert már megmaradni sem tud mellette - aztán utána furcsa mód Macronnal is ugyanez történt, arról már nem járta be a képsorozat a sajtót.
davemayer
a Macronos asztalt en is lattam, nevettem is rajta.
most erre mondhatnank azt, hogy te meg az ellenzekkel kapcsolatban csak negativ kepet tudsz festeni, de az gondolom nyilvan nem problema.
csebi
Nezd, pont veled beszéltünk itt Schifferről, úgyh ha emlékszel rá akkor ez pont nem igaz amit írtál. Az tény hogy a jelenlegi ellenzéki pártokban én egy olyat sem látok akire rábíznám Mo-t, ez igaz, de ez nem jelenti azt hogy nem fogadnám el azt ha az ő kormányzásuk valami pozitívval járna (és most nem erről az szja-ról beszélek).

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Mondhatnám úgy is hogy ha hánysz attól hogy ki adja az ajándékot akkor ne fogadd el, vagy ha ennek ellenére megteszed ne csodálkozz ha furán néznek rád, pláne ha tovább szidod az illetőt.
davemayer
milyen jo hozzaallas, hogy pofad legyen lapos ...
csebi
 tovabbado.hu/

És még szidni sem kell senkit, csak elegendő, ha az ember normálisan viselkedik.
Gyurma Pappa
igen tudom. ez egy nagyon jo kezdemenyezes sztem, en is vszeg ezt csinalnam ha lenne szja-m.
szerk.: de attol meg meglenne a velemenyem egy ilyen levelrol. 12 eve vannak kormanyon es meg mindig emutnyoceveznek. aki meg ezt kifogasolja az meg inkabb fogja be a pofajat. tudom, akar le is lovethettek volna minket.
csebi
Jajj azért ezt a drámát basszus, hozd a pöttyös labdát hátha Lenin visszadobja... azért ennél komolyabban is vehetnétek amit írok, de szokásos módon elzárkóztok minden nemű érdemi kommunikációtól.
Szar lesz ez a kövi 4 év nektek ha ez így megy tovább.
davemayer
meg egyszer leirom. engem nem erint az szja visszaterites, nem kaptam ilyen levelet. nekem a kovetkezo 4 evemet nem ez fogja meghatarozni, remelhetoleg tovabbra sem lesz semmi kozom az otthoni viszonyokhoz, vmennyire figyelem (lehet velemenyem is lesz, ami nem biztos, hogy egyezni fog a tieddel, remelem nem fog zavarni, bar a mi hszk alapjan biztosan, es majd en is megkapom, hogy pofam legyen lapos) de nem igazan fog erinteni. igazabol a kovetkezo 4 ev Magyarorszagnak lesz szar, ha nem valtozik semmi.

te irtad itt, hogy furan neznek rad, mert szidod, aki ajandekot ad. azert tegyuk tisztaba:
ez nem ajandek. ez csupan a valasztasrol szol. pluszban kikuldenek egy emutnyoceves gyurcsanyozos levelet, amit baggio kifogasolt. errol miert nem lehet velemenye? teged is kerdezlek: szted mkepp szukseges volt egy ilyen trtalmu levelet kikuldeni?
erdemi kommunikacio: nekem ugy tunik, hogy inkabb te zarkozol el, es nem erted, amit mondunk.
csebi
Ha ezt komolyan kérdezed akkor lerombolod bennem mindazt ami e fórum alapján kialakult bennem rólad.
davemayer
azert kerdem, mert a mai nap azzal kezdted, hogy fura, ha velemenye van egy ilyen levelrol annak aki ebbol reszesult. tettem fel jo par erdemi kerdest is, de nem igazan lattam valaszt toled.

amugy erdemben: sztem ez egy tipikusan felesleges dontes. ez egy kozel 600 milliardos tetel, ami mehetne sokkal fontosabb dolgokra. nyilvan most kozonseges lennek, ha mondanam az eut vagy az oktatast, de asszem a pedagogusok fizetes emelese pont ilyen lenne (meg akkor is, ha a mostani tuntetes hullam nem kizarolag errol szol).

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.