Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ellenzek szempontjabol mondjuk ez mem feltetlenul jelent sok jot, mert nem vagyok reprezentativ fuggetlen vagy fideszes, szoval nagy tomegben nem fordulunk elo, de belolem kiszakadt egy “Na jo b+” amikor olvastam. Mert ez nem a profiton nyereszkedes, vagy piaci alapu, de odaajandekozott szerzodes, ez a szo legszorosabb ertelmeben vett “kifosztas”.
undisputedly
Az a baj az ilyen rendszerekkel, mint a NER, hogy sajnos ragadósak. 😕 Simán benne van, hogy egy csomó "ötletet" átvesznek majd, és csinálják (majdnem) ugyanazt, ha már az előd csinálta, és a környezet beletörődött. De ez nem legitimálja azt a hozzáállást, hogy akkor jók ezek is, mert akkor sose jutunk ki a kátyúból, hanem egyszerűen csak azt jelenti, hogy négy év múlva ezeket is ki kell majd b*szni.

Jó ideje ez a véleményem, rengetegszer le is írtam már, hogy meggyőződésem, hogy ez ellen a populizmuson meghízott, valóságshow-vá transzformálódott posztmodern "demokrácia" ellen egyetlen hozzávetőlegesen hatékony fegyverrel lehet csak küzdeni: négy évente le kell őket cserélni. Az ennél egy fokkal jobb, kevésbé öncélú, kevésbé populista demokráciáknak is a rákfenéje az, ha "beragad" a hatalomba valamelyik szereplő - régen rájöttek már, hogy nem szabad ezt engedni, ezért vannak régóta már limitek az újraválaszthatóságra sok helyen -, ezek az öncélú, populista, középosztályt kifosztó rendszerek meg többszörösen károssá válnak, ha van idejük elterpeszkedni. Amíg nem vagyunk képesek a valóságshow-t valahogy újra - legalább bizonyos mértékig - képviseleti demokráciává visszaalakítani, addig ezt lehet tenni. Minél gyakrabban váltani a bűzlő fejet. Jobb esetben mindig újra, de ha az nincs, akkor a "régi-új" is sokkal jobb, mert még utóbbi is kevésbé tud terpeszkedni, ha ki-be van eresztve a kapun, mintha páholya lenne belül.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Fogyatékos.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
minden ertekrendbeli kulonbseg ellenere leszavazzak iden az ellenzekre.
undisputedly
nem hittem, hogy letezik olyan univerzum amiben '22ben te ellenzekre szavazol en meg nem 😊
csebi
Na-na, egyelore csak kesztetest erzek! 😀
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
"És hát akkor ha már tavaly a kormánypárt szokásává tette 15 éves ügyek (Őszöd) aktualizálását, akkor hadd emlékezzünk meg Lajosunk idén 20 éves qrvázásáról.
Személyes érintettségem a sztoriban az, hogy édesapám a Lajost akkor elkapó rendőrkapitányságon szolgált eléggé magas rangban, a történet valahogy úgy volt, hogy Lajos elment a 4-es főút mellé qrvázni, össze is találkozott Vadász Margittal, fel is vette, el is mentek valami félreeső földútra megejteni a szerelmi légyottot, aztán a szerelmi fészekként szolgáló autó történetesen elakadt a latyakos, sáros hajdúsági földúton.
Ezt a problémát Lajosunk úgy gondolta áthidalni, hogy hívott egy rendőrt, hogy húzza ki a szarból (!) hiszen ogy-képviselőként mentelmi joga van, komolyabb következményekre nem számíthat.
Igen ám, de hazánk eme művelt fia ekkor már annyi ideje koptatta az Országgyűlés jobb napokat látott padjait, hogy parlamenti belépőkártyája igen-igen viseltes állapotban volt, ezért az őt igazoltató Kovácsjóska jellegű főtörzs nem igazán hitte el, hogy márpedig ez az ember a Fidesz országgyűlési képviselője, mi több, Debrecen polgármestere, ezért bekísérte a hajdúhadházi rendőrkapitányságra, ahol is több magasrangú rendőrtiszt, köztük az akkori hajdúhadházi rendőrkapitány, Kozma László megdöbbenve tapasztalta, hogy ez valóban az a Kósa Lajos lesz.
Végső kétségbeesésében Kozma kapitány úr riasztotta a Debreceni Rendőrkapitányt, Lelesz Györgyöt, illetve az akkori megyei rendőrfőkapitányt, Sutka Sándort, hogy "főnök, megfogtuk Kósát", aki pedig mondta neki, hogy KUSS, hírzárlat, senki semmit nem mond.
És mindezekután Lajos kvázi erkölcsi megdicsőülésen ment keresztül, hiszen a Blikk újságírója az említett Vadász Margitot Hajdúhadház és a vele összenőtt Téglás helyett elkezdte Vámospércsen keresni, valami helyi balfasz cigányasszony meg bekamuzta, hogy ő az, nem ő volt, Kósa pedig nyert egy pert becsületsértés miatt."

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
minden ertekrendbeli kulonbseg ellenere leszavazzak iden az ellenzekre.
undisputedly
nem hittem, hogy letezik olyan univerzum amiben '22ben te ellenzekre szavazol en meg nem 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
@Mc

Egyetertek veled, mindig resze volt a rendszernek, legutobb, a 2/3 elott azonban a palyazatokon/kozbeszerzeseken keresztul torteno “kielegules” volt a penz fo utja. (Ugye a kozgep/vegyepszer plusz strabag felosztas stb.)

E mellett ment meg onkormanyzati szinten az okoskodas a belteruletbe vonasokkal, ovoda-/iskola-etkeztetesekkel stb.

VISZONT

Ami most megy az kb szabadrablas. En jobbkozep erzuletukent nem szavaztam eddig, de ez a “Rogan kabinetfonoke a friss cegebe apportalta vagy azzal megvette a fel milliardos ingatlant” mar elinditott egy kesztetest, hogy minden ertekrendbeli kulonbseg ellenere leszavazzak iden az ellenzekre.
Az, hogy a kormanyzati 3. vonalat is igy kitomik, hogy veluk is ennyire nyiltan leraboltatjak az allamot, az mar bicskanyitogato.

Ellenzek szempontjabol mondjuk ez mem feltetlenul jelent sok jot, mert nem vagyok reprezentativ fuggetlen vagy fideszes, szoval nagy tomegben nem fordulunk elo, de belolem kiszakadt egy “Na jo b+” amikor olvastam. Mert ez nem a profiton nyereszkedes, vagy piaci alapu, de odaajandekozott szerzodes, ez a szo legszorosabb ertelmeben vett “kifosztas”.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
...olyan ország képe bontakozik ki, ahol pénzért cserébe el lehet intézni bármit, a hivatalos személyek pedig a saját zsebükbe pakolják a milliókat, amit mindannyiunk adójából szedtek össze...

A műfelháborodás, a demagógia, és az álnaívizmus minősített esete, nem bír a 444 kibújni ilyenkor a bőréből. Nem bontakozik ki, hanem ez van, ilyen. És ilyen volt 15-30-70 éve is. Amíg ezt nem akarja megérteni az újságíró-világ sem, hogy a probléma sokkal mélyebben van annál mint, hogy o1g/gyurcsány és mocskosfidesz/ellenzék, addig csupán a díszlet és garnitúra fog cserélődni. MC12
Ez nem igaz. A kis magyar kis korrupció persze igen, de én itt vállalkozom lassan 20 éve már, és masszívan érezhető a különbség. Mindig is volt olyan (még tisztán piaci projektek esetében is), hogy bizonyos projektet könnyebb volt megnyerni, ha "jóban voltam" az adott cégnél valakikkel, és nekik időnként illett venni ajándékot. Hangsúlyozom, még tisztán piaci viszonylatban is. De az, hogy manapság lényegében nincs - értsd, teljesen eltűnt, nem létezik, nincs olyan - önkormányzati vagy állami intézmény, ahol ne úgy kezdődne eleve a projekt, hogy nézd, itt van X pénz amit megnyertünk, ebből lehetne csinálni ezt vagy pedig azt, érdekel? Kérlek vedd figyelembe a költség számításnál, hogy YXZ majd 20-30-40-50%-ot valamilyen címen ki fog neked számlázni. Hol vannak már a "ha úgy gondolod, akkor 10%-ot megköszönök" idők. (Amiket egyébként annyira utáltam - 8-10 év angliai és svájci tapasztalaás után -, hogy már az eltántorított attól, hogy itthon az önkormányzati / állami szférában próbálkozzam. Na, ehhez képest ma lényegében nem verseny van, hanem dzsentri világ. "Kérlek alássan, ez a miénk lehet, csak vissza kell osztanunk legalább a felét. Ez ma egy "üzleti tárgyalás" a köz szférában. Már akkor, ha nincs nyoma annak, hogy "nem velünk vagy". Mert akkor oda se kerülsz, hogy megszólítsanak.)

Szóval ne takarózzunk azzal, hogy mindig is volt korrupció nálunk, és az be van épülve a népi mindennapokba is. Ez nem "az" a korrupció most, és legalább mi ne mossuk össze a kettő közötti különbséget. Persze ez csak az én személyes benyomásom. Lehet, hogy a Tiéd más, de akkor annak is oka kell, hogy legyen. 😊

"Meglehetősen lesújtó a kép: az országos és a helyi vezetésben a közérdek helyett az egyéni (rokoni) érdekek munkálnak. A patriarchális alapokon nyugvó társadalom szükségképpen paternalista; protekción és korrupción alapuló világa a meglévő, látszólagosan demokratikus intézmények ellenére sem működhet demokratikusan. Jó példa erre a regényből a közvéleményt szolgáló sajtó cikkeinek polgármesteri cenzúrája. A politika összefonódik a pénzvilággal – a tisztségviselők érdekeltek a városi beruházásokban, cégek, bankok munkájában, ugyanakkor a közpénzeket büntetlenül elherdálhatják. Nincs adózási fegyelem, válságos a kiváltságos rétegen kívül esők szociális helyzete (munkanélküliség, végrehajtók megjelenése a bérleti díjat nem fizetőknél)."MC12
Ez is igaz. Mindig is a sógor / báty / évfolyamtárs élvezett előnyöket. Ez egyébként a világon másutt is bizonyos mértékig így van, az emberi kapcsolatrendszer mindenütt fontos tényező. De egyrészt ez nem csak és kizárólag a korrupció érdekében működött így, a sógor nem feltétlenül volt korrupt, másrészt 10-20-30 éve az volt, hogy ha korrupt is volt, akkor a települési jegyző volt maga korrupt, és kért "jutalékot" ezért vagy azért. Most nem ez van, hanem a jegyző csak egy katona, akinek "felülről" megmondják, hogy kinek és mennyit kell visszaosztani, és cserébe neki is csurran cseppen.

Nyugaton az ilyen cikkek és események hatására szokott kataklizmikus változás történni, a népharag elsöpri nem csak a regnáló rezsimet hanem az udvari ellenzékét is. Nálunk egyelőre ennek finoman szólva sincs jele. (Mint ahogy egyébként elképesztően nem használja ki az ellenzék ezt a ziccert én nem is értem....)MC12
A kataklizmikus változás itt is meglesz, csak nem ugyanazon a szinten indul be, mint nyugatabbra.

Abban egyetértünk, hogy elképesztően nincs kihasználva az ellenzék részéről ez a sztori. Konkrétan a Völner ügyre gondolok, mert azt nagyon meg lehetne lovagolni azért. Ehhez képest úgy állnak az ügyhöz, mint a béna kacsa. Ha a "független" média nem foglalkozna vele, nem is tudnánk szinte róla.

Ugyanakkor azt értem, hogy általában miért nem foglalkozik az ellenzék korrupcióval. Egyszerűen ma nem ez hoz vagy visz szavazatot. A kiszavazóshow-ban ma sokkal hatékonyabb / kifizetődőbb néhány mondvacsinált / érzelmekre, sztereotípiákra alapozó nem valódi témára fókuszálni (minden oldalon), mint valódi problémákra. Hadházy megítélése a legjobb példája ennek. Függetlenül attól, hogy egy controversial faszi, neki tulajdonképpen egy "népi hősnek" kellene lennie, ahogy nyugatabbra az ilyenek azok is (lásd wikileaks pl.), itthon meg el van könyvelve egy hülyének.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Amikor elfogytak az ellenérvek, akkor már tényleg csak a cinizmus marad, de az legalább minden esetben betonbiztosan bevethető.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
Segítek, MzP a Fideszes propagandistákkal vitatkozik és fogyatékosozza őket 😊 hogy miért emeli fel őket a saját szintjére - elvileg két és fél hónap múlva az ország vezetője lesz, Ő meg Bohár Danikkal vitatkozik - arról gőzöm sincs. Mintha Orbán a Nyugati Fénnyel vitatkozna.
MC12
ja azzal tisztaban vagyok h most mi megy csak eppen azzal nem, hogy erre a 444 vonatra miert nem ugrottak fel jobban ha ennyi a story. akkor mindenhonnan a 3millanak meg a vmennyire normalis pianak kellene folynia.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
Nálunk egyelőre ennek finoman szólva sincs jele. (Mint ahogy egyébként elképesztően nem használja ki az ellenzék ezt a ziccert én nem is értem....)

PS: Elsírta magát. Nyomorult, legalább viselnéd méltósággal, vagy jogászkodd ki magad. De sírni. Szánalmas.
MC12
kincstari optimizmusom azt mondatja velem, hogy megvan a fules nekik az egesz cikk sorozatrol es fel van epitve nekik csak meg nem jott ki az igazan utos kartya, arra van izzitva minden, aztan lehet h tovabbra is ennyire benak ...
csebi
Őszintén szólva nem nagyon látom, hogy mi van ebben még. Készpénz ÁT úrnak valami normális piával - pipa, elintézett jogi vizsgák - pipa, céghálón keresztül visszaosztott pénzek Elnök uramnak - pipa, ingatlanok mutyizása - pipa. Innentől a kurvák, a drogok meg a luxusholmik vonal jöhet, vagy, hogy benne van mégvalaki nagyhal, és arra fut fel a sztori - viszont a cikk történetvezetése nem erre megy, aztán meglátjuk.
MC12
EUs projekt penzek jobban kifutva akar videkre koncentralva. emiatt csak egy fociketrec epult pedig lehetett volna ketto is, csupan elloptak a penzt. de ha ennyi a tortenet akkor az ellenzek nem tudom mit muvel megint. sajnos (vagy szerencsere) a yt mar atvaltott maltaira igy nem latom az ottani reklamokat, de fb-n sem nagyon jott semmi komolyabb. lehet igazoltan hianyzik errol is az ellenzek. de akkor ne is csodalkozzunk, hogy megint OV nyer.
csebi
Ebből Hadházy hetente mutat be hármat.

Segítek, MzP a Fideszes propagandistákkal vitatkozik és fogyatékosozza őket 😊 hogy miért emeli fel őket a saját szintjére - elvileg két és fél hónap múlva az ország vezetője lesz, Ő meg Bohár Danikkal vitatkozik - arról gőzöm sincs. Mintha Orbán a Nyugati Fénnyel vitatkozna.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
Nálunk egyelőre ennek finoman szólva sincs jele. (Mint ahogy egyébként elképesztően nem használja ki az ellenzék ezt a ziccert én nem is értem....)

PS: Elsírta magát. Nyomorult, legalább viselnéd méltósággal, vagy jogászkodd ki magad. De sírni. Szánalmas.
MC12
kincstari optimizmusom azt mondatja velem, hogy megvan a fules nekik az egesz cikk sorozatrol es fel van epitve nekik csak meg nem jott ki az igazan utos kartya, arra van izzitva minden, aztan lehet h tovabbra is ennyire benak ...
csebi
Őszintén szólva nem nagyon látom, hogy mi van ebben még. Készpénz ÁT úrnak valami normális piával - pipa, elintézett jogi vizsgák - pipa, céghálón keresztül visszaosztott pénzek Elnök uramnak - pipa, ingatlanok mutyizása - pipa. Innentől a kurvák, a drogok meg a luxusholmik vonal jöhet, vagy, hogy benne van mégvalaki nagyhal, és arra fut fel a sztori - viszont a cikk történetvezetése nem erre megy, aztán meglátjuk.
MC12
EUs projekt penzek jobban kifutva akar videkre koncentralva. emiatt csak egy fociketrec epult pedig lehetett volna ketto is, csupan elloptak a penzt. de ha ennyi a tortenet akkor az ellenzek nem tudom mit muvel megint. sajnos (vagy szerencsere) a yt mar atvaltott maltaira igy nem latom az ottani reklamokat, de fb-n sem nagyon jott semmi komolyabb. lehet igazoltan hianyzik errol is az ellenzek. de akkor ne is csodalkozzunk, hogy megint OV nyer.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 720 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Azon is el lehetne polemizálni, hogy vajon egy közszolgálati sportcsatornának mit kell közvetítenie. Egy másik fórumban már évek óta megy a diskurzus, hogy vajon egy kell-e egy forma1-et vagy egy BL-t megvennie a köztévének? Kell-e 5x áron megvenni a honi NB1-et? Hétvégén tök sokáig csak Forma 1 és NB1 volt, miközben tök sokáig az egyéb labdajátékok nem kerültek adásba, ezért lett átpozicionálva a dunaworld hétvégén sportadóvá.
NB2
forma 1 es BL a nezettseg miatt kell, es amugy meglepo, hogy az nb1et is eleg jo aranyban nezik majdnem BL szint asszem. az mas kerdes, hogy ez a penz kell-e, de a klubok mesterseges fenntartasahoz kell ennyit fizetni. nekem nincs bajom, hogy van ott f1 es bl, de asszem elofordult olyan, hogy elo vizilabda ment a dunaworldon mikozben az m4en meg vmi foci felvetelrol. ez erthetetlen.
csebi
f1-et végre meg tudták csinálni normálisan Szujó nélkül. egyetlen jól futó műsor a köztévén, ezt ne vegyük el tőlük

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Nálunk egyelőre ennek finoman szólva sincs jele. (Mint ahogy egyébként elképesztően nem használja ki az ellenzék ezt a ziccert én nem is értem....)

PS: Elsírta magát. Nyomorult, legalább viselnéd méltósággal, vagy jogászkodd ki magad. De sírni. Szánalmas.
MC12
kincstari optimizmusom azt mondatja velem, hogy megvan a fules nekik az egesz cikk sorozatrol es fel van epitve nekik csak meg nem jott ki az igazan utos kartya, arra van izzitva minden, aztan lehet h tovabbra is ennyire benak ...
csebi
Őszintén szólva nem nagyon látom, hogy mi van ebben még. Készpénz ÁT úrnak valami normális piával - pipa, elintézett jogi vizsgák - pipa, céghálón keresztül visszaosztott pénzek Elnök uramnak - pipa, ingatlanok mutyizása - pipa. Innentől a kurvák, a drogok meg a luxusholmik vonal jöhet, vagy, hogy benne van mégvalaki nagyhal, és arra fut fel a sztori - viszont a cikk történetvezetése nem erre megy, aztán meglátjuk.
MC12
Még lehet feltűnik Orbán.
samu09
Ki van zárva.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
Nálunk egyelőre ennek finoman szólva sincs jele. (Mint ahogy egyébként elképesztően nem használja ki az ellenzék ezt a ziccert én nem is értem....)

PS: Elsírta magát. Nyomorult, legalább viselnéd méltósággal, vagy jogászkodd ki magad. De sírni. Szánalmas.
MC12
kincstari optimizmusom azt mondatja velem, hogy megvan a fules nekik az egesz cikk sorozatrol es fel van epitve nekik csak meg nem jott ki az igazan utos kartya, arra van izzitva minden, aztan lehet h tovabbra is ennyire benak ...
csebi
Őszintén szólva nem nagyon látom, hogy mi van ebben még. Készpénz ÁT úrnak valami normális piával - pipa, elintézett jogi vizsgák - pipa, céghálón keresztül visszaosztott pénzek Elnök uramnak - pipa, ingatlanok mutyizása - pipa. Innentől a kurvák, a drogok meg a luxusholmik vonal jöhet, vagy, hogy benne van mégvalaki nagyhal, és arra fut fel a sztori - viszont a cikk történetvezetése nem erre megy, aztán meglátjuk.
MC12
Még lehet feltűnik Orbán.
samu09
Nem hiszem, piti ügy ez ahhoz.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 917 — I like the Texans, I like who we are
Nálunk egyelőre ennek finoman szólva sincs jele. (Mint ahogy egyébként elképesztően nem használja ki az ellenzék ezt a ziccert én nem is értem....)

PS: Elsírta magát. Nyomorult, legalább viselnéd méltósággal, vagy jogászkodd ki magad. De sírni. Szánalmas.
MC12
kincstari optimizmusom azt mondatja velem, hogy megvan a fules nekik az egesz cikk sorozatrol es fel van epitve nekik csak meg nem jott ki az igazan utos kartya, arra van izzitva minden, aztan lehet h tovabbra is ennyire benak ...
csebi
Őszintén szólva nem nagyon látom, hogy mi van ebben még. Készpénz ÁT úrnak valami normális piával - pipa, elintézett jogi vizsgák - pipa, céghálón keresztül visszaosztott pénzek Elnök uramnak - pipa, ingatlanok mutyizása - pipa. Innentől a kurvák, a drogok meg a luxusholmik vonal jöhet, vagy, hogy benne van mégvalaki nagyhal, és arra fut fel a sztori - viszont a cikk történetvezetése nem erre megy, aztán meglátjuk.
MC12
Még lehet feltűnik Orbán.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
Nálunk egyelőre ennek finoman szólva sincs jele. (Mint ahogy egyébként elképesztően nem használja ki az ellenzék ezt a ziccert én nem is értem....)

PS: Elsírta magát. Nyomorult, legalább viselnéd méltósággal, vagy jogászkodd ki magad. De sírni. Szánalmas.
MC12
kincstari optimizmusom azt mondatja velem, hogy megvan a fules nekik az egesz cikk sorozatrol es fel van epitve nekik csak meg nem jott ki az igazan utos kartya, arra van izzitva minden, aztan lehet h tovabbra is ennyire benak ...
csebi
Őszintén szólva nem nagyon látom, hogy mi van ebben még. Készpénz ÁT úrnak valami normális piával - pipa, elintézett jogi vizsgák - pipa, céghálón keresztül visszaosztott pénzek Elnök uramnak - pipa, ingatlanok mutyizása - pipa. Innentől a kurvák, a drogok meg a luxusholmik vonal jöhet, vagy, hogy benne van mégvalaki nagyhal, és arra fut fel a sztori - viszont a cikk történetvezetése nem erre megy, aztán meglátjuk.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
Nálunk egyelőre ennek finoman szólva sincs jele. (Mint ahogy egyébként elképesztően nem használja ki az ellenzék ezt a ziccert én nem is értem....)

PS: Elsírta magát. Nyomorult, legalább viselnéd méltósággal, vagy jogászkodd ki magad. De sírni. Szánalmas.
MC12
kincstari optimizmusom azt mondatja velem, hogy megvan a fules nekik az egesz cikk sorozatrol es fel van epitve nekik csak meg nem jott ki az igazan utos kartya, arra van izzitva minden, aztan lehet h tovabbra is ennyire benak ...

amugy egyre inkabb ugy erzem, hogy a birosagrol jott ez ki, itt mar latszik, hogy a bizalmas feliratot torolte a birosag. nem lennek meglepodve, mert amit a birosag muvelt nalunk menekultugyben is borzalmas volt. ugy jellegebol adodoan nem adhatunk ki semmilyen infot (meg azt sem, hogy kerelmezo-e az illeto vagy nem) foleg nem szarmazasi orszaghoz kotodo szemelynek. folyamatosan vertuk vissza az iratbetekintesi kerelmeket mig ment a kozig eljaras. felment birosagra az ugy erre ugyved ur besetalt a birosaghoz, felmutatta a kamarai kartyajat, es szepen odaadtak neki a teljes anyagot lemasolva. o meg feltehetoleg szepen bevitte a megbizohoz, a szarmazasi orszag nagykovetsegehez. na ez a biro tobbet kapott nem menekultugyet, arrol kezeskedtunk.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Házipénztár.xls
csebi
Kurvajó a cikk 😊 de ez a felütés:

...olyan ország képe bontakozik ki, ahol pénzért cserébe el lehet intézni bármit, a hivatalos személyek pedig a saját zsebükbe pakolják a milliókat, amit mindannyiunk adójából szedtek össze...

A műfelháborodás, a demagógia, és az álnaívizmus minősített esete, nem bír a 444 kibújni ilyenkor a bőréből. Nem bontakozik ki, hanem ez van, ilyen. És ilyen volt 15-30-70 éve is. Amíg ezt nem akarja megérteni az újságíró-világ sem, hogy a probléma sokkal mélyebben van annál mint, hogy o1g/gyurcsány és mocskosfidesz/ellenzék, addig csupán a díszlet és garnitúra fog cserélődni.

Vajon mikori a regény:

"Meglehetősen lesújtó a kép: az országos és a helyi vezetésben a közérdek helyett az egyéni (rokoni) érdekek munkálnak. A patriarchális alapokon nyugvó társadalom szükségképpen paternalista; protekción és korrupción alapuló világa a meglévő, látszólagosan demokratikus intézmények ellenére sem működhet demokratikusan. Jó példa erre a regényből a közvéleményt szolgáló sajtó cikkeinek polgármesteri cenzúrája. A politika összefonódik a pénzvilággal – a tisztségviselők érdekeltek a városi beruházásokban, cégek, bankok munkájában, ugyanakkor a közpénzeket büntetlenül elherdálhatják. Nincs adózási fegyelem, válságos a kiváltságos rétegen kívül esők szociális helyzete (munkanélküliség, végrehajtók megjelenése a bérleti díjat nem fizetőknél)."

Nyugaton az ilyen cikkek és események hatására szokott kataklizmikus változás történni, a népharag elsöpri nem csak a regnáló rezsimet hanem az udvari ellenzékét is. Nálunk egyelőre ennek finoman szólva sincs jele. (Mint ahogy egyébként elképesztően nem használja ki az ellenzék ezt a ziccert én nem is értem....)

PS: Elsírta magát. Nyomorult, legalább viselnéd méltósággal, vagy jogászkodd ki magad. De sírni. Szánalmas.
MC12
Az a különbség tudod (vs nyugat), hogy Magyarországon szpáhi-rendszer van. Vagy legalább is valami ahhoz nagyon hasonló.

Érdekes ám, hogy társadalmi rendszereken átívelő a korrupció itthon. Még a komcsi/nyilas rendszerben is megvolt. Lásd Czinege elftárs.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Házipénztár.xls
csebi
Végül is jobb, mint egy kockás füzet, azt könnyebb elhagyni
Gyurma Pappa
Kurva nagy. De az a végrehajtó is, aki szerint itt nincs bűncselekmény.
Amadeus
es az ugyesz vallomasa? bameg. milyen lehet az ugyeszkepzes, hogy neki nem tunt fel, hogy ez buncselekmeny????
csebi
Itt látszik a tipik ügyészi csőlátású gondolkodás, értsd ez a faszi sem védekezett soha büntetőeljárásban. Ha ennyi szar van rólad, akkor nem az a védekezés iránya, hogy "nem követtem el semmit", meg "nem tűnt fel", mert kurvára látja mindenki az ellenkezőjét.
Amadeus
mikor a tuloldal beszel akkor meg nem figyel? nem von le semmilyen kovetkezteteseket, hogy mi mukodik a birosagon es mi nem? btw meg egy atlagos allampolgarnal sem jonne be, hogy nem tunt fel, nem hogy egy szakvizsgazott jogasztol ...
amugy egyre amatorebb ez az egesz tortenet, egy szimplan vezetett excel file-ban ott van minden. arcpirito. ilyen penzek eseten legalabb vmi kodolt file, amit fel kellene torni vagy mittomen. nem, hogy meg a file neve is erre utal.
csebi
amúgy nagy a szóban forgó irodaház is. Nyár végén volt ott egy köröm ettől az ügytől teljesen függetlenül. Csak azt figyeltem meg, hogy a többemeletes irodaházban szinte csak és kizárólag végrehajtók vannak. De bazmeg egymás hegyén hátán. Valami egészen szürreális volt.

Az egész sztori végtelenül pitiáner.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 836
Házipénztár.xls
csebi
Kurvajó a cikk 😊 de ez a felütés:

...olyan ország képe bontakozik ki, ahol pénzért cserébe el lehet intézni bármit, a hivatalos személyek pedig a saját zsebükbe pakolják a milliókat, amit mindannyiunk adójából szedtek össze...

A műfelháborodás, a demagógia, és az álnaívizmus minősített esete, nem bír a 444 kibújni ilyenkor a bőréből. Nem bontakozik ki, hanem ez van, ilyen. És ilyen volt 15-30-70 éve is. Amíg ezt nem akarja megérteni az újságíró-világ sem, hogy a probléma sokkal mélyebben van annál mint, hogy o1g/gyurcsány és mocskosfidesz/ellenzék, addig csupán a díszlet és garnitúra fog cserélődni.

Vajon mikori a regény:

"Meglehetősen lesújtó a kép: az országos és a helyi vezetésben a közérdek helyett az egyéni (rokoni) érdekek munkálnak. A patriarchális alapokon nyugvó társadalom szükségképpen paternalista; protekción és korrupción alapuló világa a meglévő, látszólagosan demokratikus intézmények ellenére sem működhet demokratikusan. Jó példa erre a regényből a közvéleményt szolgáló sajtó cikkeinek polgármesteri cenzúrája. A politika összefonódik a pénzvilággal – a tisztségviselők érdekeltek a városi beruházásokban, cégek, bankok munkájában, ugyanakkor a közpénzeket büntetlenül elherdálhatják. Nincs adózási fegyelem, válságos a kiváltságos rétegen kívül esők szociális helyzete (munkanélküliség, végrehajtók megjelenése a bérleti díjat nem fizetőknél)."

Nyugaton az ilyen cikkek és események hatására szokott kataklizmikus változás történni, a népharag elsöpri nem csak a regnáló rezsimet hanem az udvari ellenzékét is. Nálunk egyelőre ennek finoman szólva sincs jele. (Mint ahogy egyébként elképesztően nem használja ki az ellenzék ezt a ziccert én nem is értem....)

PS: Elsírta magát. Nyomorult, legalább viselnéd méltósággal, vagy jogászkodd ki magad. De sírni. Szánalmas.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
Házipénztár.xls
csebi
Végül is jobb, mint egy kockás füzet, azt könnyebb elhagyni
Gyurma Pappa
Kurva nagy. De az a végrehajtó is, aki szerint itt nincs bűncselekmény.
Amadeus
es az ugyesz vallomasa? bameg. milyen lehet az ugyeszkepzes, hogy neki nem tunt fel, hogy ez buncselekmeny????
csebi
Itt látszik a tipik ügyészi csőlátású gondolkodás, értsd ez a faszi sem védekezett soha büntetőeljárásban. Ha ennyi szar van rólad, akkor nem az a védekezés iránya, hogy "nem követtem el semmit", meg "nem tűnt fel", mert kurvára látja mindenki az ellenkezőjét.
Amadeus
mikor a tuloldal beszel akkor meg nem figyel? nem von le semmilyen kovetkezteteseket, hogy mi mukodik a birosagon es mi nem? btw meg egy atlagos allampolgarnal sem jonne be, hogy nem tunt fel, nem hogy egy szakvizsgazott jogasztol ...
amugy egyre amatorebb ez az egesz tortenet, egy szimplan vezetett excel file-ban ott van minden. arcpirito. ilyen penzek eseten legalabb vmi kodolt file, amit fel kellene torni vagy mittomen. nem, hogy meg a file neve is erre utal.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 917 — I like the Texans, I like who we are
Házipénztár.xls
csebi
Végül is jobb, mint egy kockás füzet, azt könnyebb elhagyni
Gyurma Pappa
Felröhögtem mikor olvastam. Ilyen a világon nincs.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Házipénztár.xls
csebi
Végül is jobb, mint egy kockás füzet, azt könnyebb elhagyni
Gyurma Pappa
Kurva nagy. De az a végrehajtó is, aki szerint itt nincs bűncselekmény.
Amadeus
es az ugyesz vallomasa? bameg. milyen lehet az ugyeszkepzes, hogy neki nem tunt fel, hogy ez buncselekmeny????
csebi
Itt látszik a tipik ügyészi csőlátású gondolkodás, értsd ez a faszi sem védekezett soha büntetőeljárásban. Ha ennyi szar van rólad, akkor nem az a védekezés iránya, hogy "nem követtem el semmit", meg "nem tűnt fel", mert kurvára látja mindenki az ellenkezőjét.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 042 — Lucas Scott
Házipénztár.xls
csebi
Végül is jobb, mint egy kockás füzet, azt könnyebb elhagyni
Gyurma Pappa
Kurva nagy. De az a végrehajtó is, aki szerint itt nincs bűncselekmény.
Amadeus
es az ugyesz vallomasa? bameg. milyen lehet az ugyeszkepzes, hogy neki nem tunt fel, hogy ez buncselekmeny????

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Házipénztár.xls
csebi
Végül is jobb, mint egy kockás füzet, azt könnyebb elhagyni
Gyurma Pappa
Kurva nagy. De az a végrehajtó is, aki szerint itt nincs bűncselekmény.

criminal lawyer or criminal lawyer?