Politika

44 feliratkozó

2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Kávé helyett...
 24.hu/belfold/2024/01/25/kover-laszlo-svedorszag-nato-tamogatas-parlament/
NB2
De, ahogy nézem a svéd miniszterelnök most ad egy kis muníciót a propagandának, mert mégis idejön tárgyalni a kis gézengúzzal. Ehhez a lépéshez csak gratulálni tudok neki, remekül csinált segget a szájából. Tuti úgy lesz beállítva, hogy idejön könyörögni a gömböcnek, hogy "lécci, lécci Vikike fogadjál örökbe!!"
KisBandika
Csak ez a svéd miniszterelnökök cseppet sem érdekli.
Gyurma Pappa
Nem is írtam, hogy érdekli, csak rámutattam, hogy ezzel a lépéssel ismét el lehet adni, hogy a vezérünk elé járul a svéd miniszterelnök az áldásáért.
KisBandika
Jó, hát a propaganda azt is előadta, hogy Sanna Marin megkívánta a főnit, csak mert ránézett, miközben beszélt.

2 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 448
Kávé helyett...
 24.hu/belfold/2024/01/25/kover-laszlo-svedorszag-nato-tamogatas-parlament/
NB2
De, ahogy nézem a svéd miniszterelnök most ad egy kis muníciót a propagandának, mert mégis idejön tárgyalni a kis gézengúzzal. Ehhez a lépéshez csak gratulálni tudok neki, remekül csinált segget a szájából. Tuti úgy lesz beállítva, hogy idejön könyörögni a gömböcnek, hogy "lécci, lécci Vikike fogadjál örökbe!!"
KisBandika
Csak ez a svéd miniszterelnökök cseppet sem érdekli.
Gyurma Pappa
Nem is írtam, hogy érdekli, csak rámutattam, hogy ezzel a lépéssel ismét el lehet adni, hogy a vezérünk elé járul a svéd miniszterelnök az áldásáért.
2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Kávé helyett...
 24.hu/belfold/2024/01/25/kover-laszlo-svedorszag-nato-tamogatas-parlament/
NB2
De, ahogy nézem a svéd miniszterelnök most ad egy kis muníciót a propagandának, mert mégis idejön tárgyalni a kis gézengúzzal. Ehhez a lépéshez csak gratulálni tudok neki, remekül csinált segget a szájából. Tuti úgy lesz beállítva, hogy idejön könyörögni a gömböcnek, hogy "lécci, lécci Vikike fogadjál örökbe!!"
KisBandika
Csak ez a svéd miniszterelnökök cseppet sem érdekli.

2 hónapja
MC12 New Orleans Saints 5 795
Frakcióülés utáni este

- Szervusz, Pistám! Mondjad gyorsan!
- Szervusz, frakcióvezető úr! Azért hívlak csak, mert olvasom itt a híreket, aztán látom, hogy ilyet írnak, hogy aszongya "Orbán a finn–svéd NATO-csatlakozás támogatását kérte". Aztán mit mondtál te nekem?
- De Pista, elmagyaráztam már reggel is. Mondtam, hogy azt fogjuk mondani, hogy ő kérte, de vita van a frakcióban. Kellenek emberek, akik vállalják, hogy ők a támogatás ellen vannak. Ezt muszáj. Ebből vagy te az egyik.
- De ha a miniszterelnök úr kéri, akkor én támogatom.
- De nem kéri. Jól van így minden. Te a támogatás ellen vagy.
- De ő is?
- Nem, ő nem.
- És te?
- Én sem.
- Akkor én miért?
- Mert valakinek kell. És rátok gondoltunk.
- De mibe fogsz engem keverni, Máté? Hogy a miniszterelnök úr kifejezetten kér valamit, és én nem támogatom? Hogy néz az ki? Hát jól van ez így?
- Teljesen rendben van minden. Miniszterelnök úr tudja, hogy teljes mellszélességgel őmellette vagy.
- Tehát tudja, hogy én is támogatom?
- Pista, hogy basznád meg, fogd már fel, hogy mi van! Hát ő az, aki nem támogatja. Vagy hát semmiképp se gyorsan.
- Aha.
- Ez világpolitika, erről nektek nem kell tudni. Annyi van, hogy ha kérdezik, akkor te ellene vagy.
- De ő meg mellette.
- Igen.
- Pedig igazából...
- Pista, igazából kurvára mindegy. Ne zavarodj össze. Ennyi a fontos. Ha kérdezik, te nem támogatod, ő meg igen.
- És akkor te biztosra mondod, hogy én ezért nem fogom megütni a bokámat? Mégiscsak ellentmondok.
- Semmi probléma nem lesz. Ez így lett kiagyalva, így tökéletes.
- És ezt ő is tudja? Hogy velem ez meg van beszélve, és igazából én is támogatom? Vagy hát nem támogatom, de azért nem, mert tudom, hogy igazából ő sem támogatja.
- Persze, hogy tudja.
- De nem úgy tudja, hogy én hazugnak tartom vagy ilyesmi, igaz?
- Pista, dehogy úgy tudja, pontosan úgy tudja, ahogy te tudod. Ő mindent tud. Ő találta ki eleve az egészet.
- Jaaaa!
- Na, Pista, nagyon késő van, le kell tennem. Kösz, hogy hívtál, örülök, hogy ezt tisztáztuk, minden jót neked.
- Persze, persze, menj csak. Köszönöm szépen, és akkor kérlek, hogy ne felejtsétek el, hogy én csak azért mondom, hogy nem támogatom...
- Pista, értem. Tudjuk. Tudja. Szia.

 www.tumblr.com/herizonford/710078201862537216/frakci%C3%B3%C3%BCl%C3%A9s-ut%C3%A1ni-este
FuckYoElonMusk
Ismerve néhány képviselőt, 99%-ban biztos vagyok, hogy ez a beszélgetés kottára ugyanígy el is hangzott a valóságban 😀

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
2 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 448
Kávé helyett...
 24.hu/belfold/2024/01/25/kover-laszlo-svedorszag-nato-tamogatas-parlament/
NB2
De, ahogy nézem a svéd miniszterelnök most ad egy kis muníciót a propagandának, mert mégis idejön tárgyalni a kis gézengúzzal. Ehhez a lépéshez csak gratulálni tudok neki, remekül csinált segget a szájából. Tuti úgy lesz beállítva, hogy idejön könyörögni a gömböcnek, hogy "lécci, lécci Vikike fogadjál örökbe!!"
2 hónapja
FuckYoElonMusk New England Patriots 112
Frakcióülés utáni este

- Szervusz, Pistám! Mondjad gyorsan!
- Szervusz, frakcióvezető úr! Azért hívlak csak, mert olvasom itt a híreket, aztán látom, hogy ilyet írnak, hogy aszongya "Orbán a finn–svéd NATO-csatlakozás támogatását kérte". Aztán mit mondtál te nekem?
- De Pista, elmagyaráztam már reggel is. Mondtam, hogy azt fogjuk mondani, hogy ő kérte, de vita van a frakcióban. Kellenek emberek, akik vállalják, hogy ők a támogatás ellen vannak. Ezt muszáj. Ebből vagy te az egyik.
- De ha a miniszterelnök úr kéri, akkor én támogatom.
- De nem kéri. Jól van így minden. Te a támogatás ellen vagy.
- De ő is?
- Nem, ő nem.
- És te?
- Én sem.
- Akkor én miért?
- Mert valakinek kell. És rátok gondoltunk.
- De mibe fogsz engem keverni, Máté? Hogy a miniszterelnök úr kifejezetten kér valamit, és én nem támogatom? Hogy néz az ki? Hát jól van ez így?
- Teljesen rendben van minden. Miniszterelnök úr tudja, hogy teljes mellszélességgel őmellette vagy.
- Tehát tudja, hogy én is támogatom?
- Pista, hogy basznád meg, fogd már fel, hogy mi van! Hát ő az, aki nem támogatja. Vagy hát semmiképp se gyorsan.
- Aha.
- Ez világpolitika, erről nektek nem kell tudni. Annyi van, hogy ha kérdezik, akkor te ellene vagy.
- De ő meg mellette.
- Igen.
- Pedig igazából...
- Pista, igazából kurvára mindegy. Ne zavarodj össze. Ennyi a fontos. Ha kérdezik, te nem támogatod, ő meg igen.
- És akkor te biztosra mondod, hogy én ezért nem fogom megütni a bokámat? Mégiscsak ellentmondok.
- Semmi probléma nem lesz. Ez így lett kiagyalva, így tökéletes.
- És ezt ő is tudja? Hogy velem ez meg van beszélve, és igazából én is támogatom? Vagy hát nem támogatom, de azért nem, mert tudom, hogy igazából ő sem támogatja.
- Persze, hogy tudja.
- De nem úgy tudja, hogy én hazugnak tartom vagy ilyesmi, igaz?
- Pista, dehogy úgy tudja, pontosan úgy tudja, ahogy te tudod. Ő mindent tud. Ő találta ki eleve az egészet.
- Jaaaa!
- Na, Pista, nagyon késő van, le kell tennem. Kösz, hogy hívtál, örülök, hogy ezt tisztáztuk, minden jót neked.
- Persze, persze, menj csak. Köszönöm szépen, és akkor kérlek, hogy ne felejtsétek el, hogy én csak azért mondom, hogy nem támogatom...
- Pista, értem. Tudjuk. Tudja. Szia.

 www.tumblr.com/herizonford/710078201862537216/frakci%C3%B3%C3%BCl%C3%A9s-ut%C3%A1ni-este
2 hónapja
bobi0092 Indianapolis Colts 4 251
Kávé helyett...
 24.hu/belfold/2024/01/25/kover-laszlo-svedorszag-nato-tamogatas-parlament/
NB2
Ez nem az átlagembernek szól, hanem a magnak és a saját szavazóknak.
Ezt tudja a fidesz, amit nagyon gyakran nem csinál az ellenzék:
Adja egy értelmezését a világban történő dolgoknak. Faszság? Sokszor az.
De nincs elengedve a keze a "szerencsétlen állampolgárnak".

Nekünk nem tetszik a szemed, nekünk nem tetszik a szád, nekünk nem tetszik a hangod, nekünk nem tetszik, hogy várni kell rád.
2 hónapja
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
Kávé helyett...
 24.hu/belfold/2024/01/25/kover-laszlo-svedorszag-nato-tamogatas-parlament/
2 hónapja
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
Én mondjuk nem bánnám, hogy vitya vezeti az országot, ha mondjuk osztrák színvonalon lennénk. Csak a probléma ott van, hogy nemhogy osztrák színvonal nincs, de bulgária épp most nyitja ránk a DRS-t a kanyar után.
Hanni
Klasszikus jelenete a Bukás c. filmnek mikor Goebbels közli az SS tábornokkal, hogy nem tudja sajnálni a meghaló német civileket, mert hát erre szavaztak végül is.

Most anélkül, hogy megnyitnám a szolidaritás örökzöld vitáját szögezzük le: itt nem Orbán a hülye a történetben.

criminal lawyer or criminal lawyer?
2 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 3 910 — I like the Texans, I like who we are
Kormányozni nem tud, ellenben az utasokkal el tudja hitetni, hogy tud kormányozni.
Jelentős különbség.
gabokocka
De veled nem tudja?
Akkor te nem utas vagy?
Hanem micsoda?
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk veled tényleg elhitette.
Nemes samu09
Nem "elhitette", engem meggyőztek a tények, pl. amiket Ungváry is felsorolt.
Őszentsége Sobri Jóska
Nekem nem kell megmagyaráznod semmit. Tény hogy elhitted😃
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Kormányozni nem tud, ellenben az utasokkal el tudja hitetni, hogy tud kormányozni.
Jelentős különbség.
gabokocka
De veled nem tudja?
Akkor te nem utas vagy?
Hanem micsoda?
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk veled tényleg elhitette.
Nemes samu09
Nem "elhitette", engem meggyőztek a tények, pl. amiket Ungváry is felsorolt.

2 hónapja
Nemes samu09 Houston Texans 3 910 — I like the Texans, I like who we are
Kormányozni nem tud, ellenben az utasokkal el tudja hitetni, hogy tud kormányozni.
Jelentős különbség.
gabokocka
De veled nem tudja?
Akkor te nem utas vagy?
Hanem micsoda?
Őszentsége Sobri Jóska
Mondjuk veled tényleg elhitette.
2 hónapja
Lecsó Denver Broncos 2 971
Ezen észrevételed olyan volt, mintha azt mondtad volna, hogy Vonnegut Bajnokok reggelije nem érdekel, mert nem olvasol szakácskönyveket...
Őszentsége Sobri Jóska
Ezen röhögök két perce... 😀
2 hónapja
thebeke Pittsburgh Steelers 487 — Steelers fan
Jóskának meg minek reagáltok állandóan? Ugyanazzal a baromságokkal jön évek óta, érdemben meggyőzni nem tudjátok, hagyjátok trollkodni egyedül.
Beki
Pedig jól lája a dolgokat.
Annyival egészíteném ki, hogy orbán nem zseniális. A magyarok csicskák.
thebeke
Az amcsik is, ha megszavazzák Trumpot?
Argentínok, brazilok, mindenki, aki populista vezetőt választ?
Nem lehet, hogy a posztmodern 21.századi politikában a régi fogalmak pontatlanok, és nemhogy a változtatáshoz, de még a megértéshez is meg kéne haladni a 20.századi berögzüléseinket?
Őszentsége Sobri Jóska
Teljesen más helyzeteket sorolsz. Én a jelenlegi helyzetben vergődő, jelenlegi viszonyok alapján szavazó magyar népességről beszélek. Ez az ország ilyen feltételek mellett, ilyen szavazati arányokkal ezt érdemli.
thebeke
Inkább ezt akarja, ennek örül, ezzel elégedett.
Ha éhes vagy, és nincs más, akkor a tejbegríz nagyszerű étel.
Ha gazdag vagy, és egy jó étteremben ülsz, akkor meg nem biztos, hogy azt választod.
Őszentsége Sobri Jóska
Na ez mar trollkodás
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Jóskának meg minek reagáltok állandóan? Ugyanazzal a baromságokkal jön évek óta, érdemben meggyőzni nem tudjátok, hagyjátok trollkodni egyedül.
Beki
Pedig jól lája a dolgokat.
Annyival egészíteném ki, hogy orbán nem zseniális. A magyarok csicskák.
thebeke
Az amcsik is, ha megszavazzák Trumpot?
Argentínok, brazilok, mindenki, aki populista vezetőt választ?
Nem lehet, hogy a posztmodern 21.századi politikában a régi fogalmak pontatlanok, és nemhogy a változtatáshoz, de még a megértéshez is meg kéne haladni a 20.századi berögzüléseinket?
Őszentsége Sobri Jóska
Teljesen más helyzeteket sorolsz. Én a jelenlegi helyzetben vergődő, jelenlegi viszonyok alapján szavazó magyar népességről beszélek. Ez az ország ilyen feltételek mellett, ilyen szavazati arányokkal ezt érdemli.
thebeke
Inkább ezt akarja, ennek örül, ezzel elégedett.
Ha éhes vagy, és nincs más, akkor a tejbegríz nagyszerű étel.
Ha gazdag vagy, és egy jó étteremben ülsz, akkor meg nem biztos, hogy azt választod.

2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Mert akkor ajánlom neked Bruce Bueno de Mesquita és Alastair Smith Diktátorok kézikönyve című művét, hátha ők szofisztikáltabban írják, és nekik elhiszed.Őszentsége Sobri Jóska
Tehát a parlamentáris demokrácia keretein belül tevékenykedő politikusokról beszélünk, te meg idecitálod a diktátorok kézikönyvét. Legközelebb majd ha mondjuk az nfl csevegőben a "hogyan építs Super Bowl-győztes csapatot" lesz mondjuk a téma, akkor ne felejtsd el Earl Blaik nevét megemlíteni, aki 1944-ben, '45-ben és' 46-ban zsinórban háromszor lett bajnok az Army-val... a sport stimmelni fog végül is
r.baggio
Becsapós cím valóban.
Elég kritikusan szemléli a jelen demokráciáinak működési metodikáit, talán ezért.
Ezen észrevételed olyan volt, mintha azt mondtad volna, hogy Vonnegut Bajnokok reggelije nem érdekel, mert nem olvasol szakácskönyveket, vagy miként lenne Bunuel filmje társadalomkritika, ha az a címe, hogy a Burzsoázia diszkret bája. Ja, és a Ne bántsátok a feketerigót nem környezetvédelemről szól. Se a könyv, se a film.

2 hónapja
thebeke Pittsburgh Steelers 487 — Steelers fan
Jóskának meg minek reagáltok állandóan? Ugyanazzal a baromságokkal jön évek óta, érdemben meggyőzni nem tudjátok, hagyjátok trollkodni egyedül.
Beki
Pedig jól lája a dolgokat.
Annyival egészíteném ki, hogy orbán nem zseniális. A magyarok csicskák.
thebeke
Az amcsik is, ha megszavazzák Trumpot?
Argentínok, brazilok, mindenki, aki populista vezetőt választ?
Nem lehet, hogy a posztmodern 21.századi politikában a régi fogalmak pontatlanok, és nemhogy a változtatáshoz, de még a megértéshez is meg kéne haladni a 20.századi berögzüléseinket?
Őszentsége Sobri Jóska
Teljesen más helyzeteket sorolsz. Én a jelenlegi helyzetben vergődő, jelenlegi viszonyok alapján szavazó magyar népességről beszélek. Ez az ország ilyen feltételek mellett, ilyen szavazati arányokkal ezt érdemli.
2 hónapja
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 567 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Én mondjuk nem bánnám, hogy vitya vezeti az országot, ha mondjuk osztrák színvonalon lennénk. Csak a probléma ott van, hogy nemhogy osztrák színvonal nincs, de bulgária épp most nyitja ránk a DRS-t a kanyar után.
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Jóskának meg minek reagáltok állandóan? Ugyanazzal a baromságokkal jön évek óta, érdemben meggyőzni nem tudjátok, hagyjátok trollkodni egyedül.
Beki
Pedig jól lája a dolgokat.
Annyival egészíteném ki, hogy orbán nem zseniális. A magyarok csicskák.
thebeke
Az amcsik is, ha megszavazzák Trumpot?
Argentínok, brazilok, mindenki, aki populista vezetőt választ?
Nem lehet, hogy a posztmodern 21.századi politikában a régi fogalmak pontatlanok, és nemhogy a változtatáshoz, de még a megértéshez is meg kéne haladni a 20.századi berögzüléseinket?

2 hónapja
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 815 — No es importante
Mert akkor ajánlom neked Bruce Bueno de Mesquita és Alastair Smith Diktátorok kézikönyve című művét, hátha ők szofisztikáltabban írják, és nekik elhiszed.Őszentsége Sobri Jóska
Tehát a parlamentáris demokrácia keretein belül tevékenykedő politikusokról beszélünk, te meg idecitálod a diktátorok kézikönyvét. Legközelebb majd ha mondjuk az nfl csevegőben a "hogyan építs Super Bowl-győztes csapatot" lesz mondjuk a téma, akkor ne felejtsd el Earl Blaik nevét megemlíteni, aki 1944-ben, '45-ben és' 46-ban zsinórban háromszor lett bajnok az Army-val... a sport stimmelni fog végül is


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Szóval amíg a tudatlanság dönti el ki a kapitány, addig az nem fogja az irányt legitimálni. Az csak egy borzalmasan rossz döntés/hazugság megerősítése lesz. Manipuláció. Nem kormányzás.
topin
De.
Mert ez a demokracia.
Nem vagy demokrata?
Nem fogadod el, hogy az átlagembernek nem az a jó, mint neked vagy nekem? Nem akceptálod, hogy mindenki szavazata egyet ér?
Megértelek, de ez van, nem is tudunk nagyon ennél jobbat még.

És nem az a lényeg, hogy mi a "jó" irány. Olyan lehet, hogy nincs is. Az a fontos, hogy a vevő elégedett legyen, hogy ő azt érezze,hogy jó irányba megy a hajója. Márpedig az emberek inkább érzelemvezérelt lények, mintsem racionálisak, ők érezni akarják, nem pedig tudni, ezt mindig elfelejted. Te is, meg itt nagyon sokan.

2 hónapja
thebeke Pittsburgh Steelers 487 — Steelers fan
Jóskának meg minek reagáltok állandóan? Ugyanazzal a baromságokkal jön évek óta, érdemben meggyőzni nem tudjátok, hagyjátok trollkodni egyedül.
Beki
Pedig jól lája a dolgokat.
Annyival egészíteném ki, hogy orbán nem zseniális. A magyarok csicskák.
2 hónapja
Beki New York Jets 296
„Megerősítettem, hogy a magyar kormány támogatja Svédország NATO-tagságát. Hangsúlyoztam azt is, hogy továbbra is szorgalmazni fogjuk, hogy a Magyar Országgyűlés szavazza meg Svédország csatlakozását és az első adandó alkalommal zárja le a ratifikációt” – írta.

Szép volt Vitya. 😀
Jóskának meg minek reagáltok állandóan? Ugyanazzal a baromságokkal jön évek óta, érdemben meggyőzni nem tudjátok, hagyjátok trollkodni egyedül.
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Kormányozni nem tud, ellenben az utasokkal el tudja hitetni, hogy tud kormányozni.
Jelentős különbség.
gabokocka
De veled nem tudja?
Akkor te nem utas vagy?
Hanem micsoda?

És ami jobban érdekel, szerinted, szerintetek ha nem a hatalom legitim megtartása egy politikus, a kormányzás célja, akkor mi? Hogy az elégedetlen utasok mielőbb leváltsák?
Mi a jó kormányzás a tömegek számára, ha nem az, ami a tömegek szerint jó kormányzás? Amivel elégedettek, ami miatt úgy érzik, hogy nekik jó?
A tömeget, -ha nem tartod terrorban-, akkor le kell kenyerezd. Juttatásokkal, kedvezményekkel, fejlesztésekkel, mindenféle életminőségnövelő és javító intézkedésekkel. Ezeket nem tudja szerinted Orbán?

Csak pár példa. Ha nekiállna vasszigorral felszámolni a korrupciót az egész országban, akkor rettenetesen kormányozna, mert az emberek 90 százalékával kibaszna, és a következő választáson a Nemkell Rendőrállam Párt nyerne kétharmaddal. Ha nekiállna fullba nyomni a környezetvédelmet, akkor egységfrontban fordulna ellene a gumicsizmával fűtő tajparaszt, a szigeteletlen házakban élő kisvárosi proli és az összes hazánkban működő multi, bár lehet pár belpesti nyakkendős-öltönyös elektromosrolleres rá szavazna, de a parlamentbekerülési küszöböt nem lépné át.
Valóban, Orbán nem jól kormányoz, hanem zseniálisan, de mert alapvetően mégiscsak demokrata, ezért nem áll lovasszobra a Hősök terén és nem ő mosolyog az ötvenezer forintoson. Sokan éltek hasonló opciókkal szerte a világban.

2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 090 — Saturday Night Lights
Valakivel itten csúnyán feltörölték a padlót:
 www.atv.hu/belfold/20240123/orban-viktor-meghivas-nato-svedorszag-meghivas-visszautasitas
nagylaza, főpohárnok
#utolsocsatlos

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)