Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 954 — Lucas Scott
De általánosságban kérdezem: ha valaki kapja a pénzt a semmire, az miből gondolja, hogy az a pénz élete végéig fog jönni? Ha én velem ilyen van, a pénz x %-át tuti félreteszem, arra az időkre, amikor már rossz lesz.
Tényleg ha teszem azt kapok havonta 100 milliót, nem veszek minden hónapban egy porschét, hanem befektetem és ha később úgy alakul, azoknak a befektetéseknek a hozamából megélek valahogy. Nyilván a havi 100 miskás életszínvonal nem fog menni, de azért kenyérre sem kell.
NB2
ilyen korokben nem engedheted meg magadnak, hogy ne olyan szinvonalon elj. a ket eves porsche mar odivatu, a tavaly vett Breitling muzeumba valo ezekben a korokben.
csebi
Meg ezek totálisan el voltak szakadva a való világtól, hisz nekik teljesen más a napi élet mint nekünk.
Illetve ha kérdezte is, hogy mi a szitu, akkor megkapta a számokat, hogy jól állnak és hát ha esetleg kételyek merültek fel, akkor megkérdezte Tónit.
Tóni meg miért hazudna neki? 😊

Kritikus gondolkodás hiányzott náluk és elhitték, hogy Viktor végig marad vagy ha nem is, akkor nem lesz Tisza 2/3-ad.

Meg azt hitték, hiszik, hogy ők is valakik és őket nem hagyják majd az út szélén.
Aztán rájöttek, hogy ők a Feláldozhatók.
Lúdas Solymi
buborek hatas ugye csak nagyban.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 505
De általánosságban kérdezem: ha valaki kapja a pénzt a semmire, az miből gondolja, hogy az a pénz élete végéig fog jönni? Ha én velem ilyen van, a pénz x %-át tuti félreteszem, arra az időkre, amikor már rossz lesz.
Tényleg ha teszem azt kapok havonta 100 milliót, nem veszek minden hónapban egy porschét, hanem befektetem és ha később úgy alakul, azoknak a befektetéseknek a hozamából megélek valahogy. Nyilván a havi 100 miskás életszínvonal nem fog menni, de azért kenyérre sem kell.
NB2
ilyen korokben nem engedheted meg magadnak, hogy ne olyan szinvonalon elj. a ket eves porsche mar odivatu, a tavaly vett Breitling muzeumba valo ezekben a korokben.
csebi
Meg ezek totálisan el voltak szakadva a való világtól, hisz nekik teljesen más a napi élet mint nekünk.
Illetve ha kérdezte is, hogy mi a szitu, akkor megkapta a számokat, hogy jól állnak és hát ha esetleg kételyek merültek fel, akkor megkérdezte Tónit.
Tóni meg miért hazudna neki? 😊

Kritikus gondolkodás hiányzott náluk és elhitték, hogy Viktor végig marad vagy ha nem is, akkor nem lesz Tisza 2/3-ad.

Meg azt hitték, hiszik, hogy ők is valakik és őket nem hagyják majd az út szélén.
Aztán rájöttek, hogy ők a Feláldozhatók.
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 954 — Lucas Scott
De általánosságban kérdezem: ha valaki kapja a pénzt a semmire, az miből gondolja, hogy az a pénz élete végéig fog jönni? Ha én velem ilyen van, a pénz x %-át tuti félreteszem, arra az időkre, amikor már rossz lesz.
Tényleg ha teszem azt kapok havonta 100 milliót, nem veszek minden hónapban egy porschét, hanem befektetem és ha később úgy alakul, azoknak a befektetéseknek a hozamából megélek valahogy. Nyilván a havi 100 miskás életszínvonal nem fog menni, de azért kenyérre sem kell.
NB2
ilyen korokben nem engedheted meg magadnak, hogy ne olyan szinvonalon elj. a ket eves porsche mar odivatu, a tavaly vett Breitling muzeumba valo ezekben a korokben.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
NB2 New England Patriots 29 039 — nabege2@yahoo.com
De általánosságban kérdezem: ha valaki kapja a pénzt a semmire, az miből gondolja, hogy az a pénz élete végéig fog jönni? Ha én velem ilyen van, a pénz x %-át tuti félreteszem, arra az időkre, amikor már rossz lesz.
Tényleg ha teszem azt kapok havonta 100 milliót, nem veszek minden hónapban egy porschét, hanem befektetem és ha később úgy alakul, azoknak a befektetéseknek a hozamából megélek valahogy. Nyilván a havi 100 miskás életszínvonal nem fog menni, de azért kenyérre sem kell.
1 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 505
De ha annyi pénzhez jutott, abból nem tudott okosan félretenni pár száz milliót, amiből azért kihúzza az élete hátralévő részében?
Mennyit kellett neki leadnia a főnökök felé? Hihetetlen nekem ez az egész.
Bruce
Hát alapvetően azért, mert ezek itt, kvázi középvezetői szinten nem okos emberek. Eljutottak addig, hogy luxus ingatlan, lamborghini, faszveretés slash szopatás a Dojoban/Yellowban/BOB-ban péntek este, aztán kalap-kabát. Kb Kádár népe NER kivitelben, házát megveszi, autóját vezeti, farkát leszopják és rendben van.

Nem véletlen, hogy nem Rogánt látod pityeregni a videón. Az a réteg, amelyiknek volt agya, hogy félrerakjon, az nem pityereg, hanem pucol, sőt, valószínűleg már április 12 előtt pucolt kifele.Ezek meg a hülyék, akik fel lesznek áldozva a rendszerváltás oltárán.

Hankó Balázs, ez a nyomorult, a komplett Matolcsy-klán, Sára Botond és még hol a vége. Ha igaz az a pletyka - amit Havas Henrik hozott le -, miszerint Orbán közölte Rogánnal az április 12-i beszéde után, hogy "elárultatok", akkor az sem lepne meg, ha konkrétan OV köreiből jönnének az infók a kurva nagy elszámoltatáshoz.
resistance is futile
Nem hiszem, hogy középvezetői szinten annyira hülye emberek vannak, hogy abból a kurva 40-50 milliárdból nem maradt neki 1-2 milliárd, amiből elvan mint Marci Hevesen az élete hátralévő részében. Ehhez tényleg nagyon nagyon sötétnek kell lenni, ezt meg nem hiszem azért el.
Bruce
Egyrészt sosem volt neki 40-50 milliárdja. Az a pénz nem az övé volt. Voltak, akik azt hitték, hogy a pénz az övék, azokból lettek a büntetőügyek, lásd Mengyi Roland meg Simonka.

Másrészt 1-2 milliárdot írsz, amire azt mondod, hogy el van belőle, mint Marci hevesen. Azzal nem számolsz, hogy ezt a saját életszínvonalad alapján írod. Te meg én tök sokáig ellennénk 1-2 milliárdból, de ezek az arcok költésben jóval efelett voltak.

Ha összeadod az autókat, az órákat, a ruhákat, a luxus étteremben kajálásokat (vacsoránként 2-300.000,- forint itt Budapesten, ami teljesen real opció), 1-2 lakás megvásárlását, utazásokat Dubaiba, Monacoba, világ végére, akkor az az 1-2 milliárd már elment. Ezek az emberek tíz, adott esetben százmilliós költéseket produkáltak havonta, én ismerek közvetve olyan NER-es középszintű "katonát", akinek csak az egyik konyhája volt 60 millió.

Hidd csak el, ezek nem voltak zsenik. Egy-két előrelátóbb forma volt, de a többségben tényleg ennyi volt.
resistance is futile
Carpe Diem
Bruce
Na meg vedd hozzá azt, hogy szerette volna a számlán lévő nagyon nagy összeget elutalni, aztán a banknál rányomtak a stop gombra.
Vajon mennyire vagy gazdag, hogyha a "cégeid" nem termelnek, a pénzhez nem férsz hozzá, az autóid, ingatlanaid meg a kutya nem veszi meg, mert az állam és mindenki más is figyeli ezeket?

Faszikámnak ha nincsen kicsatornázott pénze, akkor baszhatja és még ha külföldre menekül is, hazajönni nem fog tudni, nameg nem akkora hal, akit nem akarna az USA vagy más ország kiadni, akár van egyezmény, akár nincs.

Amúgy a röhej az amit többen is írtak FB-n, hogy a faszi sima pólóban, Vans cipőben meg vmi pártízezres karórával ment be a Kontrollhoz 😀
Most már nem mer luxizni és még a végén kiderül, hogy BKV-val ment.
1 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 954 — Lucas Scott
Én tényleg nem értem ezt most.

1) Terelésnek ez egy kicsit sok. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy Rogán beküldte, hogy közben kipakolják a Szent Koronát. Ahhoz ez sok.
2) Enyhítő körülménynek kevés. Tehát ha Balásy ettől azt reméli, hogy majd megússza, hát nem hiszem. A cégek valószínűleg tök üresek, visszaadta a szerződéseit.
3) Tesztelik Magyart. De miért pont Balásyval. Annyi kisebb hal van. Szintén túl sok.
4) Balásynak elment az esze.

Szívesen fogadok egyéb ötleteket, egyelőre nem értem.
Gyurma Pappa
Balasynak ilyenhez sosem volt esze ergo nem is tudott elmenni. csak az egyik kedvenc Einstein idezetemet tudnam berakni, sztem ismered.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
1 hónapja
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
De ha annyi pénzhez jutott, abból nem tudott okosan félretenni pár száz milliót, amiből azért kihúzza az élete hátralévő részében?
Mennyit kellett neki leadnia a főnökök felé? Hihetetlen nekem ez az egész.
Bruce
Hát alapvetően azért, mert ezek itt, kvázi középvezetői szinten nem okos emberek. Eljutottak addig, hogy luxus ingatlan, lamborghini, faszveretés slash szopatás a Dojoban/Yellowban/BOB-ban péntek este, aztán kalap-kabát. Kb Kádár népe NER kivitelben, házát megveszi, autóját vezeti, farkát leszopják és rendben van.

Nem véletlen, hogy nem Rogánt látod pityeregni a videón. Az a réteg, amelyiknek volt agya, hogy félrerakjon, az nem pityereg, hanem pucol, sőt, valószínűleg már április 12 előtt pucolt kifele.Ezek meg a hülyék, akik fel lesznek áldozva a rendszerváltás oltárán.

Hankó Balázs, ez a nyomorult, a komplett Matolcsy-klán, Sára Botond és még hol a vége. Ha igaz az a pletyka - amit Havas Henrik hozott le -, miszerint Orbán közölte Rogánnal az április 12-i beszéde után, hogy "elárultatok", akkor az sem lepne meg, ha konkrétan OV köreiből jönnének az infók a kurva nagy elszámoltatáshoz.
resistance is futile
Nem hiszem, hogy középvezetői szinten annyira hülye emberek vannak, hogy abból a kurva 40-50 milliárdból nem maradt neki 1-2 milliárd, amiből elvan mint Marci Hevesen az élete hátralévő részében. Ehhez tényleg nagyon nagyon sötétnek kell lenni, ezt meg nem hiszem azért el.
Bruce
Egyrészt sosem volt neki 40-50 milliárdja. Az a pénz nem az övé volt. Voltak, akik azt hitték, hogy a pénz az övék, azokból lettek a büntetőügyek, lásd Mengyi Roland meg Simonka.

Másrészt 1-2 milliárdot írsz, amire azt mondod, hogy el van belőle, mint Marci hevesen. Azzal nem számolsz, hogy ezt a saját életszínvonalad alapján írod. Te meg én tök sokáig ellennénk 1-2 milliárdból, de ezek az arcok költésben jóval efelett voltak.

Ha összeadod az autókat, az órákat, a ruhákat, a luxus étteremben kajálásokat (vacsoránként 2-300.000,- forint itt Budapesten, ami teljesen real opció), 1-2 lakás megvásárlását, utazásokat Dubaiba, Monacoba, világ végére, akkor az az 1-2 milliárd már elment. Ezek az emberek tíz, adott esetben százmilliós költéseket produkáltak havonta, én ismerek közvetve olyan NER-es középszintű "katonát", akinek csak az egyik konyhája volt 60 millió.

Hidd csak el, ezek nem voltak zsenik. Egy-két előrelátóbb forma volt, de a többségben tényleg ennyi volt.
resistance is futile
Carpe Diem
1 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 379 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/belfold/2026/05/05/magyar-peter-orban-viktor-az-utolso-heten-meg-teljesen-kifosztana-az-allamkasszat


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
1 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 379 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
„Fókuszváltást” és ezzel együtt leépítést jelentett be a Fidesz-közeli Századvég: közösségi oldalukon azt írták, a jövőben is „független elemző intézményként” folytatják, de már kisebb létszámmal.

„A 2026-ban bekövetkező kormányzati struktúraváltozások következtében a szervezet szakpolitikai és tanácsadói feladatkörének súlya csökken, ezért a Századvég-csoport a jövőben fokozott hangsúlyt helyez alapfeladataira, különösen a kutatási és elemzési tevékenységekre, valamint tovább erősíti a könyvkiadói szerepét” – írták a posztban.

😀 😀 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 836
De ha annyi pénzhez jutott, abból nem tudott okosan félretenni pár száz milliót, amiből azért kihúzza az élete hátralévő részében?
Mennyit kellett neki leadnia a főnökök felé? Hihetetlen nekem ez az egész.
Bruce
Hát alapvetően azért, mert ezek itt, kvázi középvezetői szinten nem okos emberek. Eljutottak addig, hogy luxus ingatlan, lamborghini, faszveretés slash szopatás a Dojoban/Yellowban/BOB-ban péntek este, aztán kalap-kabát. Kb Kádár népe NER kivitelben, házát megveszi, autóját vezeti, farkát leszopják és rendben van.

Nem véletlen, hogy nem Rogánt látod pityeregni a videón. Az a réteg, amelyiknek volt agya, hogy félrerakjon, az nem pityereg, hanem pucol, sőt, valószínűleg már április 12 előtt pucolt kifele.Ezek meg a hülyék, akik fel lesznek áldozva a rendszerváltás oltárán.

Hankó Balázs, ez a nyomorult, a komplett Matolcsy-klán, Sára Botond és még hol a vége. Ha igaz az a pletyka - amit Havas Henrik hozott le -, miszerint Orbán közölte Rogánnal az április 12-i beszéde után, hogy "elárultatok", akkor az sem lepne meg, ha konkrétan OV köreiből jönnének az infók a kurva nagy elszámoltatáshoz.
resistance is futile
Nem hiszem, hogy középvezetői szinten annyira hülye emberek vannak, hogy abból a kurva 40-50 milliárdból nem maradt neki 1-2 milliárd, amiből elvan mint Marci Hevesen az élete hátralévő részében. Ehhez tényleg nagyon nagyon sötétnek kell lenni, ezt meg nem hiszem azért el.
Bruce
Egyrészt sosem volt neki 40-50 milliárdja. Az a pénz nem az övé volt. Voltak, akik azt hitték, hogy a pénz az övék, azokból lettek a büntetőügyek, lásd Mengyi Roland meg Simonka.

Másrészt 1-2 milliárdot írsz, amire azt mondod, hogy el van belőle, mint Marci hevesen. Azzal nem számolsz, hogy ezt a saját életszínvonalad alapján írod. Te meg én tök sokáig ellennénk 1-2 milliárdból, de ezek az arcok költésben jóval efelett voltak.

Ha összeadod az autókat, az órákat, a ruhákat, a luxus étteremben kajálásokat (vacsoránként 2-300.000,- forint itt Budapesten, ami teljesen real opció), 1-2 lakás megvásárlását, utazásokat Dubaiba, Monacoba, világ végére, akkor az az 1-2 milliárd már elment. Ezek az emberek tíz, adott esetben százmilliós költéseket produkáltak havonta, én ismerek közvetve olyan NER-es középszintű "katonát", akinek csak az egyik konyhája volt 60 millió.

Hidd csak el, ezek nem voltak zsenik. Egy-két előrelátóbb forma volt, de a többségben tényleg ennyi volt.
1 hónapja
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
De ha annyi pénzhez jutott, abból nem tudott okosan félretenni pár száz milliót, amiből azért kihúzza az élete hátralévő részében?
Mennyit kellett neki leadnia a főnökök felé? Hihetetlen nekem ez az egész.
Bruce
Hát alapvetően azért, mert ezek itt, kvázi középvezetői szinten nem okos emberek. Eljutottak addig, hogy luxus ingatlan, lamborghini, faszveretés slash szopatás a Dojoban/Yellowban/BOB-ban péntek este, aztán kalap-kabát. Kb Kádár népe NER kivitelben, házát megveszi, autóját vezeti, farkát leszopják és rendben van.

Nem véletlen, hogy nem Rogánt látod pityeregni a videón. Az a réteg, amelyiknek volt agya, hogy félrerakjon, az nem pityereg, hanem pucol, sőt, valószínűleg már április 12 előtt pucolt kifele.Ezek meg a hülyék, akik fel lesznek áldozva a rendszerváltás oltárán.

Hankó Balázs, ez a nyomorult, a komplett Matolcsy-klán, Sára Botond és még hol a vége. Ha igaz az a pletyka - amit Havas Henrik hozott le -, miszerint Orbán közölte Rogánnal az április 12-i beszéde után, hogy "elárultatok", akkor az sem lepne meg, ha konkrétan OV köreiből jönnének az infók a kurva nagy elszámoltatáshoz.
resistance is futile
Nem hiszem, hogy középvezetői szinten annyira hülye emberek vannak, hogy abból a kurva 40-50 milliárdból nem maradt neki 1-2 milliárd, amiből elvan mint Marci Hevesen az élete hátralévő részében. Ehhez tényleg nagyon nagyon sötétnek kell lenni, ezt meg nem hiszem azért el.
1 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 959
Huth, bazd meg!!! 🤣🤣🤣

 telex.hu/belfold/2026/05/05/huth-gergely-pesti-sracok-reakcio-ner-balasy-gyula-lounge

Szerkesztette: KB23
1 hónapja
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
Pedig itt ha csak egy embert számoltatnak el az Orbán kellene hogy legyen, mégpedig nyilvánosan, nem a háttérben. Ha valakiket bemárt, akkor az csak még jobb.
1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 899
1 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 836
De ha annyi pénzhez jutott, abból nem tudott okosan félretenni pár száz milliót, amiből azért kihúzza az élete hátralévő részében?
Mennyit kellett neki leadnia a főnökök felé? Hihetetlen nekem ez az egész.
Bruce
Hát alapvetően azért, mert ezek itt, kvázi középvezetői szinten nem okos emberek. Eljutottak addig, hogy luxus ingatlan, lamborghini, faszveretés slash szopatás a Dojoban/Yellowban/BOB-ban péntek este, aztán kalap-kabát. Kb Kádár népe NER kivitelben, házát megveszi, autóját vezeti, farkát leszopják és rendben van.

Nem véletlen, hogy nem Rogánt látod pityeregni a videón. Az a réteg, amelyiknek volt agya, hogy félrerakjon, az nem pityereg, hanem pucol, sőt, valószínűleg már április 12 előtt pucolt kifele.Ezek meg a hülyék, akik fel lesznek áldozva a rendszerváltás oltárán.

Hankó Balázs, ez a nyomorult, a komplett Matolcsy-klán, Sára Botond és még hol a vége. Ha igaz az a pletyka - amit Havas Henrik hozott le -, miszerint Orbán közölte Rogánnal az április 12-i beszéde után, hogy "elárultatok", akkor az sem lepne meg, ha konkrétan OV köreiből jönnének az infók a kurva nagy elszámoltatáshoz.
1 hónapja
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
De ha annyi pénzhez jutott, abból nem tudott okosan félretenni pár száz milliót, amiből azért kihúzza az élete hátralévő részében?
Mennyit kellett neki leadnia a főnökök felé? Hihetetlen nekem ez az egész.
1 hónapja
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 4 682 — Patriot

Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
1 hónapja
Szesze New York Giants 22 003 — Giants fan
Én tényleg nem értem ezt most.

1) Terelésnek ez egy kicsit sok. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy Rogán beküldte, hogy közben kipakolják a Szent Koronát. Ahhoz ez sok.
2) Enyhítő körülménynek kevés. Tehát ha Balásy ettől azt reméli, hogy majd megússza, hát nem hiszem. A cégek valószínűleg tök üresek, visszaadta a szerződéseit.
3) Tesztelik Magyart. De miért pont Balásyval. Annyi kisebb hal van. Szintén túl sok.
4) Balásynak elment az esze.

Szívesen fogadok egyéb ötleteket, egyelőre nem értem.
Gyurma Pappa
Szerintem ez egy vádalku első lépése.. nem véletlenül a kontrollhoz ment.
1 hónapja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 848 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Nemcsak a cégekről beszélt

több tízmilliárdos magántőkealap-befektetéseit is felajánlja.
ozibozi
Oh. Visszaadja az államnak az elsíbolt pénzt? Akkor ez valóban vádalku-keresés.
slowmotion
Dehát semmivel sincs megvádolva.
És nem is igazán van opció.
Leszerződött vele Rogán (az állam), minden ment tovabb alvállalkozókhoz, a profitot leadózta, befektett, papíron minden tiszta.
Nem az kezel hűtlenül akitől megvesznek mondjuk egy kiló almát 6000 forintért, hanem aki megveszi más (mondjuk a köz) pénzéből.
Minden szépen le van papírozva, hiába tudjuk, hogy csak egy stróman, de mi a bűncselekmény amiert neki börtön járna? Ha befizette az áfát, nem vallanak rá sokan, hogy zsebbe kaptak fizut, nem ő Zsolti bácsi akkor mivel lehet bebörtönözni?
A páréves videóban még full magabiztos, én nem gondolom, hogy MP-éktől szarta így össze magát, lehet olyan pénzhez nyúlt, amit így, hogy kormányváltás volt már nem tud év végén visszapótolni, de ez is ködszurkálás, mert nincs olyan probléma amire az a megoldás amit ő mondott.
Őszentsége Sobri Jóska
Ha Rogánnal mint magánszeméllyel szerződik le, akkor valszeg ez így is lenne. De mivel állami pénzek kiszivattyúzása céljából beszélik meg, hogy jelentősen túlszámláz a keret terhére, akkor bűnsegéd lesz az üzletszerűen és különösen nagy értékre elkövetett hűtlen kezelésben. Vagy sikkasztásban. Majd a jogvégzettek aláhúzhatják a helyes megoldást.
slowmotion
Nem a túlszámlázás az okosság, hanem az, hogy közbe van iktatva a folyamatba. A teljes összeg, az ügynökségi díj, a kreatívok, stb. ezek mind piaci árak, összegek, csak az államnak nem ez lenne az optimális működési modell.
Sőt, valójaban mondjuk egy országos plakátkampányt még kevesebből is lehozhat egy ekkora cég, mint egy random piaci szereplő az óriási piaci túlsúlya miatt.
Itt nem az az okosság, hogy félméteres kilátó 20 millióért, vagy szappanelhelyezés 70 ezerért, hanem a monopolhelyzet, hogy minden rajtuk ment keresztül, illetve a nem megfogható, de nyilván elfogadott teljesítések a teljesen szükségtelen feladatokban.

Mintha lenne egy céged, ahol az ügyvezetőd korrekt áron rendel egy továbbképzést a dolgozóknak, de valójában leszarja annak hatékonyságát,.
A legtöbb ilyen milliárdos lopás valójában csak annak a gyakorlatba átültetése, hogy az állam nem gondos gazda, és az emberek nem a saját pénzüket költik.
Vagy húsz éve tartottam egy cégnél kommunikációs tréningeket, amire semmi szükség nem volt, csak a megrendelő srác a haverom volt. A tréningek lementek korrektül, a piaci ár alatt, szakmailag kurva jók voltak, csak valójában senkinek nem volt rá semmi szüksége a cég profitnövelése szempontjából, jobban jártak volna ha abból a pénzből vesznek pár laptopot. Vagy önkormányzatnál csináltam fasza ingyenes rendezvényt korrekt áron, voltak pár ezren, mindenki élvezte, csak valójában mi a haszna egy random sörnapnak augusztusban? Abból a pénzből száz gyereket be lehetett volna iskolázni.
A Balásy féle költések nagyrésze is ilyen. Nem a túlárazás a gógyi, hanem az, hogy irgalmatlan pénzt költöttek Rogánék marketing/propagandafaszságra. De ez önmagában nem a vállalkozó hibája, felelőssége.

Én ennek nem látom büntetőjogi következményét, de majd a jogvégzettek megszakérthetik, hogy melyik aspektus az, ami mégis az lehet.
Őszentsége Sobri Jóska
Ez egy hülyeség, évi sokmilliárdos haszonról írnak a cégeinél, meg egy rakat milliárdos ingatlanról. Az egész meg úgy lehet lepapírozva, mint Győrben a Győr-Szol pénzügyei. Ez a jóember pedig nem igazi maffiózó, így a börtön gondolatától már ilyen állapotba kerül. Ennyi, nem kell túlgondolni 😊

Szerkesztette: ender1112
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
Nemcsak a cégekről beszélt

több tízmilliárdos magántőkealap-befektetéseit is felajánlja.
ozibozi
Oh. Visszaadja az államnak az elsíbolt pénzt? Akkor ez valóban vádalku-keresés.
slowmotion
Dehát semmivel sincs megvádolva.
És nem is igazán van opció.
Leszerződött vele Rogán (az állam), minden ment tovabb alvállalkozókhoz, a profitot leadózta, befektett, papíron minden tiszta.
Nem az kezel hűtlenül akitől megvesznek mondjuk egy kiló almát 6000 forintért, hanem aki megveszi más (mondjuk a köz) pénzéből.
Minden szépen le van papírozva, hiába tudjuk, hogy csak egy stróman, de mi a bűncselekmény amiert neki börtön járna? Ha befizette az áfát, nem vallanak rá sokan, hogy zsebbe kaptak fizut, nem ő Zsolti bácsi akkor mivel lehet bebörtönözni?
A páréves videóban még full magabiztos, én nem gondolom, hogy MP-éktől szarta így össze magát, lehet olyan pénzhez nyúlt, amit így, hogy kormányváltás volt már nem tud év végén visszapótolni, de ez is ködszurkálás, mert nincs olyan probléma amire az a megoldás amit ő mondott.
Őszentsége Sobri Jóska
Ha Rogánnal mint magánszeméllyel szerződik le, akkor valszeg ez így is lenne. De mivel állami pénzek kiszivattyúzása céljából beszélik meg, hogy jelentősen túlszámláz a keret terhére, akkor bűnsegéd lesz az üzletszerűen és különösen nagy értékre elkövetett hűtlen kezelésben. Vagy sikkasztásban. Majd a jogvégzettek aláhúzhatják a helyes megoldást.
slowmotion
Nem a túlszámlázás az okosság, hanem az, hogy közbe van iktatva a folyamatba. A teljes összeg, az ügynökségi díj, a kreatívok, stb. ezek mind piaci árak, összegek, csak az államnak nem ez lenne az optimális működési modell.
Sőt, valójaban mondjuk egy országos plakátkampányt még kevesebből is lehozhat egy ekkora cég, mint egy random piaci szereplő az óriási piaci túlsúlya miatt.
Itt nem az az okosság, hogy félméteres kilátó 20 millióért, vagy szappanelhelyezés 70 ezerért, hanem a monopolhelyzet, hogy minden rajtuk ment keresztül, illetve a nem megfogható, de nyilván elfogadott teljesítések a teljesen szükségtelen feladatokban.

Mintha lenne egy céged, ahol az ügyvezetőd korrekt áron rendel egy továbbképzést a dolgozóknak, de valójában leszarja annak hatékonyságát,.
A legtöbb ilyen milliárdos lopás valójában csak annak a gyakorlatba átültetése, hogy az állam nem gondos gazda, és az emberek nem a saját pénzüket költik.
Vagy húsz éve tartottam egy cégnél kommunikációs tréningeket, amire semmi szükség nem volt, csak a megrendelő srác a haverom volt. A tréningek lementek korrektül, a piaci ár alatt, szakmailag kurva jók voltak, csak valójában senkinek nem volt rá semmi szüksége a cég profitnövelése szempontjából, jobban jártak volna ha abból a pénzből vesznek pár laptopot. Vagy önkormányzatnál csináltam fasza ingyenes rendezvényt korrekt áron, voltak pár ezren, mindenki élvezte, csak valójában mi a haszna egy random sörnapnak augusztusban? Abból a pénzből száz gyereket be lehetett volna iskolázni.
A Balásy féle költések nagyrésze is ilyen. Nem a túlárazás a gógyi, hanem az, hogy irgalmatlan pénzt költöttek Rogánék marketing/propagandafaszságra. De ez önmagában nem a vállalkozó hibája, felelőssége.

Én ennek nem látom büntetőjogi következményét, de majd a jogvégzettek megszakérthetik, hogy melyik aspektus az, ami mégis az lehet.

1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
Nemcsak a cégekről beszélt

több tízmilliárdos magántőkealap-befektetéseit is felajánlja.
ozibozi
Oh. Visszaadja az államnak az elsíbolt pénzt? Akkor ez valóban vádalku-keresés.
slowmotion
Dehát semmivel sincs megvádolva.
És nem is igazán van opció.
Leszerződött vele Rogán (az állam), minden ment tovabb alvállalkozókhoz, a profitot leadózta, befektett, papíron minden tiszta.
Nem az kezel hűtlenül akitől megvesznek mondjuk egy kiló almát 6000 forintért, hanem aki megveszi más (mondjuk a köz) pénzéből.
Minden szépen le van papírozva, hiába tudjuk, hogy csak egy stróman, de mi a bűncselekmény amiert neki börtön járna? Ha befizette az áfát, nem vallanak rá sokan, hogy zsebbe kaptak fizut, nem ő Zsolti bácsi akkor mivel lehet bebörtönözni?
A páréves videóban még full magabiztos, én nem gondolom, hogy MP-éktől szarta így össze magát, lehet olyan pénzhez nyúlt, amit így, hogy kormányváltás volt már nem tud év végén visszapótolni, de ez is ködszurkálás, mert nincs olyan probléma amire az a megoldás amit ő mondott.
Őszentsége Sobri Jóska
Ha Rogánnal mint magánszeméllyel szerződik le, akkor valszeg ez így is lenne. De mivel állami pénzek kiszivattyúzása céljából beszélik meg, hogy jelentősen túlszámláz a keret terhére, akkor bűnsegéd lesz az üzletszerűen és különösen nagy értékre elkövetett hűtlen kezelésben. Vagy sikkasztásban. Majd a jogvégzettek aláhúzhatják a helyes megoldást.
1 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
Nemcsak a cégekről beszélt

több tízmilliárdos magántőkealap-befektetéseit is felajánlja.
ozibozi
Oh. Visszaadja az államnak az elsíbolt pénzt? Akkor ez valóban vádalku-keresés.
slowmotion
Dehát semmivel sincs megvádolva.
És nem is igazán van opció.
Leszerződött vele Rogán (az állam), minden ment tovabb alvállalkozókhoz, a profitot leadózta, befektett, papíron minden tiszta.
Nem az kezel hűtlenül akitől megvesznek mondjuk egy kiló almát 6000 forintért, hanem aki megveszi más (mondjuk a köz) pénzéből.
Minden szépen le van papírozva, hiába tudjuk, hogy csak egy stróman, de mi a bűncselekmény amiert neki börtön járna? Ha befizette az áfát, nem vallanak rá sokan, hogy zsebbe kaptak fizut, nem ő Zsolti bácsi akkor mivel lehet bebörtönözni?
A páréves videóban még full magabiztos, én nem gondolom, hogy MP-éktől szarta így össze magát, lehet olyan pénzhez nyúlt, amit így, hogy kormányváltás volt már nem tud év végén visszapótolni, de ez is ködszurkálás, mert nincs olyan probléma amire az a megoldás amit ő mondott.

1 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 904 — capitaine du château de Vienne 1487
 youtu.be/XH3q6YrDieE?is=Kc3VW-qb_wgMIYrH


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
1 hónapja
ozibozi New York Giants 21 722
Nemcsak a cégekről beszélt

több tízmilliárdos magántőkealap-befektetéseit is felajánlja.
ozibozi
Oh. Visszaadja az államnak az elsíbolt pénzt? Akkor ez valóban vádalku-keresés.
slowmotion
Konkrétan azt ajánlotta fel amit hajdupeter és győzike is.
Megtéríti a kárt vagy egy nagyrészét’ a felfüggesztett ítéletért. Kicsit mások a számok, 😂
Egyébként erre konkrét paragrafus is volt beidézve ettől a konkrét ügytől függetlenül
, hogy amennyiben megtéríti a kárt Vlk,
akkor kotlátlanul enyhíthető a büntetés.

Szerkesztette: ozibozi
1 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
Nemcsak a cégekről beszélt

több tízmilliárdos magántőkealap-befektetéseit is felajánlja.
ozibozi
Oh. Visszaadja az államnak az elsíbolt pénzt? Akkor ez valóban vádalku-keresés.