Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2021/10/18/stop-gyurcsany-stop-marki-zay-cimen-folytatja-alairasgyujteset-a-fidesz

Sok rosszat tudnék mondani rájuk, de az vitathatatlan, hogy kreativitásból nem szenvednek hiányt!
Vrij6
Én valami ilyesmit vártam.
Karácsonyt megállítottuk, Dobrevet megállítottuk. Már csak Márky-Zayt kell megállítani!
Toca
Meg még a villamost, hogy Karigerit ne üsse el!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Ahogy sejteni lehetett, MzP is szeretne egy 5ös frakciót és 7 párti (frakciói?) kormányzásra készül. Hát, attól függetlenül hogy kedveli az ember vagy sem, ez mindenképpen khm. ambíciózus. Sok példa nincs is a modern kori politikatörténetben amikor - ennél jóval kevesebb párttal - az ilyen konstrukciók tovább működtek, mint 6 hónap.
MC12
Melyikben? Ez így túl tág.

Mert hogy Európában, ahol a parlament mérete kicsi az ország lakosságához képest, és jellemzően listás szavazatok dominálnak, gyakran jönnek létre sokpárti koalíciók. De még a németek is 3 pártit hoznak létre, ráadásul három eléggé eltérő párt lesz, az az egy biztos. Az olaszok is egész régen működnek szivárvány koalícióval (az, hogy Salvini elszámolta magát, és kiugrott, egy másik kérdés).

És a klasszikus sok párti koalíciós országok:

 en.wikipedia.org/wiki/Politics_of_the_Netherlands
 en.wikipedia.org/wiki/List_of_governments_in_Belgium
 en.wikipedia.org/wiki/Politics_of_Luxembourg

Az, hogy a klasszikusan győztes mindent visz típusú választási rendszerek (Anglia, USA, részben a franciák) két max 3 pártivá alakulnak, ne tévesszen meg.
Gyurma Pappa
Gyurma, Hollandia - Belgium és Luxembourg? 😊 talán nézzük a hozzánk politikai kultúrában közelebb eső szlovák - román - szerb stb. részt, ott ennek a tökéletes ellentétét fogjuk találni, széteső kormányok, 1-2-3 évente választás stb. Vagy ha szerinted a Holland Munkáspárt analóg az MSZP-vel akkor nem szóltam 😊

Néztem a linkeket, 7 párti koalíció azért ott is ritka mint a fehér holló, 3-4 párt maximum - de nem 7. (Szóval bármelyikben, mert egyben sem találtam ilyet)

Nem véletlenül, nekem ne mond, hogy te, személy szerint elhiszed, hogy lehet vezetni 4 éven keresztül homlokegyenest eltérő karakterű pártokat és embereket, akik mind mind más okból küzdenek. Van aki a politikai túlélésért, van aki a pénzért és hatalomért, van aki az elveiért (ez a legveszélyesebb) van aki most kezdte és bizinyítani akar, van akinek kicsi kell a fasza nyugdíjig és így tovább - mind ezt úgy, hogy gyakorlati hatalmad 5 ember fölött, a saját frakciód fölött van, mindenki más vagy megszavazza amit kérsz vagy nem. És ha nem - nem tehetsz semmi.

Ez a formáció akkor lenne életképes, ha egy pártba olvasztanák az egész hóbelevancot, világos hierarchiával. Annak aminek sokan tapsolnak itt a fórumon - kompromisszum kényszer nevű marhaság - az csak ez bizonyos fokig működik - ha egyáltalán - de amikor dönteni kell, hogy egy kulcs vagy több, atom vagy megújuló, csok vagy nem csok, ÁFA csökkentés vagy nem, ott már nincs kompromisszum, az egy döntés amit meg kell hozni, bele kell állni. Hogy fog az lmp mosolyogva kiállni az atom mellett? És karácsony az egy kulcsos adó mellett? Ebben az országban két közel azonos világnézetű párt nem bírt ki 8 évet hogy ne vesszenek össze, ne legyen 3 miniszerelnök, a végén kisebbségi kormányzással és a többségük tudatában még egy nyamvadt köztársasági elnököt se bírtak megválasztani, a Fidesz 2/3-jának okozásáról nem is beszelve.
Egyszerűen amikor ennyi érdeknek kell megfelelni, az a magában hordozza, hogy nem fog menni. Nem lehet mindenkinek jót tenni, véges a miniszterek és államtitkárok száma is 😊

Persze, mindent lehet, az lmp is lehet még atom párti és Karácsony is egykulcsos, csak a politika olyan fajta, hogy ha mindenki besorol MzP és az elvei mögé, akkor majd megjelenik egy valódi(nak tűnő) balodali vagy zöld alternatíva, ahogy Európában sok helyen, és mivel a Budapest nem márki-zayra szavazott, hanem Gyurcsány-ellen - ugye senki nem hiszi, hogy Angyalföld keresztény-konzervatív lett? - majd betölti az űrt és hip-hop egy 1 milliós tömb már le is szakadt koalícióról. De ez már messzire vezet, lényeg a lényeg, kívülállóként engem szórakoztatna egy ilyen koalíció mert élvezem a politikai machinációkat meg az egymással acsarkodást, de erősen kétlem, hogy életképes lenne.
MC12
Szerintem ez a lényege a poltikának, legalább is nálam, aki nem szeretem a maffiákat a kormányzásban. Szeretem, ha keresleti piac van, nem kínálati.
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 637 — Vikings fan
 444.hu/2021/10/18/stop-gyurcsany-stop-marki-zay-cimen-folytatja-alairasgyujteset-a-fidesz

Sok rosszat tudnék mondani rájuk, de az vitathatatlan, hogy kreativitásból nem szenvednek hiányt!
Vrij6
Én valami ilyesmit vártam.
Karácsonyt megállítottuk, Dobrevet megállítottuk. Már csak Márky-Zayt kell megállítani!
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2021/10/18/stop-gyurcsany-stop-marki-zay-cimen-folytatja-alairasgyujteset-a-fidesz

Sok rosszat tudnék mondani rájuk, de az vitathatatlan, hogy kreativitásból nem szenvednek hiányt!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
Toca Minnesota Vikings 18 637 — Vikings fan
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
Ez a kemény, nem a kád széle

A jövő évi választással kapcsolatban meg olyan dolgokat tudtam meg, amiket jobb lett volna ha inkább nem is hallok...
r.baggio
Hát ez ilyen.
Amadeus
ne olvass hvg-t már akkor is hazudnak mikor kérdeznek....letrottyosodott a valamikor olvasható lap
sztaking
Mit olvassunk és nézzünk akkor? 888-at meg M1-et?
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
 telex.hu/defacto/2021/10/19/a-minimalber-novelheti-a-foglalkoztatottsagot

Neolib hazugságok, szevasztok!

több mint 2 éve
mayet Purdue Boilermakers 155
 index.hu/belfold/2021/10/19/hadhazy-akos-nisz-kormanytisztviselo-toborzas-bekemenet-lebukas-/
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 294 — "Grammar maci"
 hvg.hu/kkv/20211018_aldi_arak_teszta

Nyugaton sokkal drágábbak az élelmiszerek!!!
Mikey
Pont ez a vicc, itt Hollandiában kb 1.5x annyit kell fizetni a lakhatásért mert zsúfolt ország és kevés a jó hely, de az árak olcsóbbak vagy ugyanannyi és 5x annyit keresek egy fele olyan presztizsű munkával mint ami az otthoni volt.

Ja és negy évet lehúztam Angliában is, ott még albérlet árak sem voltak annyival drágábbak, mondjuk én vidéken voltam.
davemayer
gondolom 3-4szer annyit akartál mondani....
sztaking
Mire gondolsz? Ha a fizumra akkor nem, 5x annyi

Ja azt nem tudod, otthon az utolsó munkámban közalkalmazott voltam...

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
sztaking Dallas Cowboys 411
 hvg.hu/kkv/20211018_aldi_arak_teszta

Nyugaton sokkal drágábbak az élelmiszerek!!!
Mikey
Pont ez a vicc, itt Hollandiában kb 1.5x annyit kell fizetni a lakhatásért mert zsúfolt ország és kevés a jó hely, de az árak olcsóbbak vagy ugyanannyi és 5x annyit keresek egy fele olyan presztizsű munkával mint ami az otthoni volt.

Ja és negy évet lehúztam Angliában is, ott még albérlet árak sem voltak annyival drágábbak, mondjuk én vidéken voltam.
davemayer
gondolom 3-4szer annyit akartál mondani....

Csapat csak egy van,az a Boys és a Ferencváros (Y)
több mint 2 éve
sztaking Dallas Cowboys 411
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
Ez a kemény, nem a kád széle

A jövő évi választással kapcsolatban meg olyan dolgokat tudtam meg, amiket jobb lett volna ha inkább nem is hallok...
r.baggio
Hát ez ilyen.
Amadeus
ne olvass hvg-t már akkor is hazudnak mikor kérdeznek....letrottyosodott a valamikor olvasható lap

Csapat csak egy van,az a Boys és a Ferencváros (Y)
több mint 2 éve
sztaking Dallas Cowboys 411
Se vanilia, se kave nem lesz… foleg nem vanilias kave… Mi lesz velunk? 😀
undisputedly
Megy vele a banán és a csoki is. Na az lesz a gond 😀
Hanni
pálinka legyen oszt jónapot,a többi csak úri huncutság😊

Csapat csak egy van,az a Boys és a Ferencváros (Y)
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
Ez a kemény, nem a kád széle

A jövő évi választással kapcsolatban meg olyan dolgokat tudtam meg, amiket jobb lett volna ha inkább nem is hallok...
r.baggio
Hát ez ilyen.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 294 — "Grammar maci"
 hvg.hu/kkv/20211018_aldi_arak_teszta

Nyugaton sokkal drágábbak az élelmiszerek!!!
Mikey
Pont ez a vicc, itt Hollandiában kb 1.5x annyit kell fizetni a lakhatásért mert zsúfolt ország és kevés a jó hely, de az árak olcsóbbak vagy ugyanannyi és 5x annyit keresek egy fele olyan presztizsű munkával mint ami az otthoni volt.

Ja és negy évet lehúztam Angliában is, ott még albérlet árak sem voltak annyival drágábbak, mondjuk én vidéken voltam.

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
YoungZeeZee 7 914
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
Ez a kemény, nem a kád széle

A jövő évi választással kapcsolatban meg olyan dolgokat tudtam meg, amiket jobb lett volna ha inkább nem is hallok...
r.baggio
Ha nem akarod leírni akkor ilyet se írj be, ha meg igen akkor folytasd vagy privátban 😀
samu09
Ennyit legalább muszáj volt kiírni magamból, ha már bővebben nem lehet
r.baggio
Privátban sem?

Annyit így már tudok hogy kollégák leszünk, mert év végéig Debrecen is az államé lesz. De itt már megy a flancolás mert annyi fejlesztést bejelentettek futópálya felújítástól új futópálya építésén át új terminál felhúzásáig (nyilván határidő nélkül) hogy nem győztem kapkodni a fejem. Ennyi munkás el se fog férni itt amennyi beruházást akarnak itt egyszerre 😀
samu09
aztan johet sarmellek felfuttatasa 😀
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 910 — I like the Texans, I like who we are
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
Ez a kemény, nem a kád széle

A jövő évi választással kapcsolatban meg olyan dolgokat tudtam meg, amiket jobb lett volna ha inkább nem is hallok...
r.baggio
Ha nem akarod leírni akkor ilyet se írj be, ha meg igen akkor folytasd vagy privátban 😀
samu09
Ennyit legalább muszáj volt kiírni magamból, ha már bővebben nem lehet
r.baggio
Privátban sem?

Annyit így már tudok hogy kollégák leszünk, mert év végéig Debrecen is az államé lesz. De itt már megy a flancolás mert annyi fejlesztést bejelentettek futópálya felújítástól új futópálya építésén át új terminál felhúzásáig (nyilván határidő nélkül) hogy nem győztem kapkodni a fejem. Ennyi munkás el se fog férni itt amennyi beruházást akarnak itt egyszerre 😀
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez a formáció akkor lenne életképes, ha egy pártba olvasztanák az egész hóbelevancot, világos hierarchiával. Annak aminek sokan tapsolnak itt a fórumon - kompromisszum kényszer nevű marhaság - az csak ez bizonyos fokig működik - ha egyáltalán - de amikor dönteni kell, hogy egy kulcs vagy több, atom vagy megújuló, csok vagy nem csok, ÁFA csökkentés vagy nem, ott már nincs kompromisszum, az egy döntés amit meg kell hozni, bele kell állni. Hogy fog az lmp mosolyogva kiállni az atom mellett? És karácsony az egy kulcsos adó mellett? Ebben az országban két közel azonos világnézetű párt nem bírt ki 8 évet hogy ne vesszenek össze, ne legyen 3 miniszerelnök, a végén kisebbségi kormányzással és a többségük tudatában még egy nyamvadt köztársasági elnököt se bírtak megválasztani, a Fidesz 2/3-jának okozásáról nem is beszelve.
Egyszerűen amikor ennyi érdeknek kell megfelelni, az a magában hordozza, hogy nem fog menni. Nem lehet mindenkinek jót tenni, véges a miniszterek és államtitkárok száma is 😊 MC12
Igazad is van, meg nem is szerintem. Az vitathatatlan, hogy sokkal könnyebb úgy kormányozni, ha a parlament úgy ugrál, ahogy a kormány fütyül. Csak éppen ez a fajta "hatékonyság" nem feltétlenül az a hatékonyság, ami az országról szól. Sőt. Az elmúlt 12 évet látva - no meg a többi sok példát a világban - én éppenséggel arra vágyom, hogy fél évig kelljen egymás haját tépniük a döntéshozóknak, hogy át tudjanak verni egy Paks ügyet. És ezerféle érdek próbálja meg érvényesíteni az akaratát. Sokkal-sokkal jobbnak tartom ezt, mint azt, hogy három ember összeül egy szobába, és eldönt mindent. Mert még ha fel is teszem, hogy az a három ember csak a közösségért dolgozik és jót akar - ami nyilvánvalóan ordas nagy naivitás -, még akkor is az a helyzet, hogy három ember sokkal hamarabb kerül egy érdek, vagy 1-2 egymással összefogó közös érdek hatása alá. És onnantól kezdve minden döntést az az egy, vagy 1-2 érdek irányít. Semmilyen más érdek nem érvényesül. Még az sem egyébként, ami "saját kertből" hajt ki, az is tőben el van metszve. (Meggyőződésem, hogy megszámlálhatatlan mennyiségű olyan kezdeményezést is elkaszált a NER az elmúlt évtizedben a vezetési stílusa és felépítése miatt, ami a Fidesz berkekből indult, és nagyon is jó kezdeményezés lett volna, ha kap egy kis levegőt. De nem csak az ellenzéki kezdeményezéseknek nem jutott a levegőből, hanem ezeknek se jutott. Ugyanúgy semennyi sem.)

Szóval tépjék csak egymás haját, küzdjenek, hogy milyen legyen az új CSOK, vagy legyen-e több kulcsos adórendszer. Még csak véletlenül se szülessen meg úgy döntés, hogy MZP meg pár bizalmasa összeül 1-2 baráti vállalkozóval, és eldönti, hogy mi a jó az országnak. Sőt, még úgy se, hogy rábízza egy olyan bizalmasára, mint a jelenlegi MNB elnök, aki pontosan ugyanazzal az autoriter döntési mechanizmussal operál, mint a főnöke. Mert az ilyen döntésekből nem csak konszenzus - úgy értem valódi konszenzus, meg is kérdezve a feleket - nem nagyon jön ki, de innovatív gondolat is csak üzemi balesetként. 😊

Az egy másik kérdés, hogy a "demokratikus döntési folyamatot" (mert az, amit hajtépésnek, ezerféle érdek harcának mondunk, az tulajdonképpen és tök egyszerűen mondva a demokratikus döntési folyamat) azt el is kell tudni adni. És tudni kell persze működtetni is, hogy ne vesszen el a sok pelyva között a mag. De ezerszer inkább arra adom a voksom, hogy ezt próbálják meg, aztán ha nem megy, próbálja meg valaki más - ugyanezt! -, mint arra a naív 2010-es népszerű gondolatra, hogy "adjunk nekik kétharmadot, hogy hatékonyak lehessenek". Hát én dolgozószobai döntéshozatali mechanizmusra nem adok, és soha nem is fogok voksot adni.

(Hogy ne csak itthoni példákra gondoljunk, érdemes megnézni mit tett az "egyféle akarat" az amerikai republikánusokkal. Régen volt olyan elnöke az országnak, aki ilyen központosítottan, a saját irodájából át tudott verni döntéseket, és meg tudott határozni narratívákat, mint Trump tette, tehette. Persze "teljhatalma" nem volt, mint Orbánnak, a képviselőházat el is vesztette félidőben, de ami a kontrollja alá kerülhetett, azt uralta a politikában. A jobboldali sajtót is, és a teljes republikánus pártot is. És tudta ezzel hatékjonyan irányítani az országot? Nem tudta. Úgy falnak ment a coviddal, mint annak a rendje. És mindennek tetejébe, a saját pártjával is jól kibaszott összességében, mert ugyan 4 évig jó volt nekik, de most isszák a levét. A hülye "elcsalták tőlem a választásokat" narratíva - amit szintén sikeresen átvert mindenkin - nem csak azt eredményezte, hogy néhány ezer bolond megrohanta a kapitóliumot, de azt is, hogy több tízmillió republikánus szavazó bizalma ingott meg a demokratikus választási rendszerben. Aminek csak rossz következményei lehetnek, mert erre a tipikus reakció vagy az, hogy erőszakhoz nyúlnak, vagy az, hogy elmegy a kedvük, és nem mennek el szavazni. Mindkettő rossz forgatókonyv a repiknek. Ráadásul azzal, hogy Trump "szent ember" is lett, bezárt egy csomó kiutat jelentő kaput is egy időre. Egy ideig nem lehet mással nyerni a párton belül, mint azzal, hogy Trumpot próbálják utánozni. De azzal meg országos választásokat nyerni nem lehet. Gyurcsány és DK. Ismerős, nem? Övé a szemétdomb teljesen, de az csak arra jó, hogy kiélvezhesse a szemétdombja feletti teljhatalmát. Akkora nem tud lenni, hogy a legnagyobb legyen az utcában.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 217
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
tudni mennyiért vették meg anno ?
Janek
465 Mrd, akkori árfolyamon kb 1,8 Mrd Ft volt a 75%+1 szavazat. Ez akkor igen magas árnak számított a piacon. Illetve vállalni kellett komoly befektetést a repülőtéri infrastruktúra fejlesztésébe.
A maradék 25%-ot az Orbán kormány adta el, mivel visszavásárolni nem tudta, a 25%-ot pedig nem tartotta elégségesnek, kb 37-38 Mrd ft-ért 2011-ben.
Igen, sokkal rosszabb feltételekkel, bár a válság megtépázta az iparágat, az Orbán kormány pedig már sejtette, hogy a Malévot nem fogják sokáig tartani, így alakulhatott ki ez a sokkal alacsonyabb vételár.


 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
tudni mennyiért vették meg anno ?
Janek
Illetve, hogy ki adta el? 😊
kristóf17
A 2006-os magyar kormány. Ahogy a privatizációkat mindig a kormányok hajtották végre, köztük az Orbán kormány is számtalant, de azt sosem kéred számon 😊
Nem lett volna pénze a kormánynak olyanná tenni a repteret, amilyen mára lett. Biztosan lehetett volna más utat is találni, de sajnos a kormánynak akkor fontosabbak voltak bizonyos szociális intézkedések fizetése ebből az összegből, mint az esetleges nagyobb profit elérése. Utólag jól látszik, hogy ez hiba volt...
Akkor ez egy rekordgyanús üzlet volt, de ne felejtsük el, hogy nem lehetett hiteleket kapni a világban 2-3%-os kamatokkal (vagy még kevesebbel), mint mostanában.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 20 621 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
Ez a kemény, nem a kád széle

A jövő évi választással kapcsolatban meg olyan dolgokat tudtam meg, amiket jobb lett volna ha inkább nem is hallok...
r.baggio
Ha nem akarod leírni akkor ilyet se írj be, ha meg igen akkor folytasd vagy privátban 😀
samu09
Ennyit legalább muszáj volt kiírni magamból, ha már bővebben nem lehet
r.baggio
Naaa, nem lesz krumpli? 😕


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
Ez a kemény, nem a kád széle

A jövő évi választással kapcsolatban meg olyan dolgokat tudtam meg, amiket jobb lett volna ha inkább nem is hallok...
r.baggio
Ha nem akarod leírni akkor ilyet se írj be, ha meg igen akkor folytasd vagy privátban 😀
samu09
Ennyit legalább muszáj volt kiírni magamból, ha már bővebben nem lehet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 910 — I like the Texans, I like who we are
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
Ez a kemény, nem a kád széle

A jövő évi választással kapcsolatban meg olyan dolgokat tudtam meg, amiket jobb lett volna ha inkább nem is hallok...
r.baggio
Ha nem akarod leírni akkor ilyet se írj be, ha meg igen akkor folytasd vagy privátban 😀
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Ahogy sejteni lehetett, MzP is szeretne egy 5ös frakciót és 7 párti (frakciói?) kormányzásra készül. Hát, attól függetlenül hogy kedveli az ember vagy sem, ez mindenképpen khm. ambíciózus. Sok példa nincs is a modern kori politikatörténetben amikor - ennél jóval kevesebb párttal - az ilyen konstrukciók tovább működtek, mint 6 hónap.
MC12
Melyikben? Ez így túl tág.

Mert hogy Európában, ahol a parlament mérete kicsi az ország lakosságához képest, és jellemzően listás szavazatok dominálnak, gyakran jönnek létre sokpárti koalíciók. De még a németek is 3 pártit hoznak létre, ráadásul három eléggé eltérő párt lesz, az az egy biztos. Az olaszok is egész régen működnek szivárvány koalícióval (az, hogy Salvini elszámolta magát, és kiugrott, egy másik kérdés).

És a klasszikus sok párti koalíciós országok:

 en.wikipedia.org/wiki/Politics_of_the_Netherlands
 en.wikipedia.org/wiki/List_of_governments_in_Belgium
 en.wikipedia.org/wiki/Politics_of_Luxembourg

Az, hogy a klasszikusan győztes mindent visz típusú választási rendszerek (Anglia, USA, részben a franciák) két max 3 pártivá alakulnak, ne tévesszen meg.
Gyurma Pappa
Gyurma, Hollandia - Belgium és Luxembourg? 😊 talán nézzük a hozzánk politikai kultúrában közelebb eső szlovák - román - szerb stb. részt, ott ennek a tökéletes ellentétét fogjuk találni, széteső kormányok, 1-2-3 évente választás stb. Vagy ha szerinted a Holland Munkáspárt analóg az MSZP-vel akkor nem szóltam 😊
...
MC12
Tettél egy kijelentést, ami nem volt igaz, szó szerint: "Sok példa nincs is a modern kori politikatörténetben amikor - ennél jóval kevesebb párttal - az ilyen konstrukciók tovább működtek, mint 6 hónap."

Sok példa van, amikor több párti koalíciók, akár távol egymástól elvekben, végigműködtek kormányzati ciklusokat, 3-5 pártiak, főleg. 7 párt talán néha-néha van Belgiumban, de ott ugye minden pártból legalább kettő van, és van vagy 30 képviselő az egész parlamentben (nem tudom mennyi van, szándékos költői túlzás, még mielőtt).

Új argumentumokkal (többé-kevésbbé) egyet is értek, de azzal nem is vitatkoztam.

Teljesen mindegy, hogy mi lesz a vége, a status quonak meg kell mozdulnia, mert így nem tart sehova ez az ország. Lehet hogy másképp sem fog, de így biztos nem, ezt már tudjuk.

Tessék, itt egy kapitalista blog, amit követek, le is írja szépen, hogy mi a baja ennek az országnak:



Még egyszer mondom: lehet (matematikai, nem köznapi értelemben), hogy nem fogunk ettől elmozdulni egy kormányváltással, de ha marad a NER, akkor biztos nem.

több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
Ez a kemény, nem a kád széle

A jövő évi választással kapcsolatban meg olyan dolgokat tudtam meg, amiket jobb lett volna ha inkább nem is hallok...

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 910 — I like the Texans, I like who we are
 hvg.hu/kkv/20211018_Orban_Viktor_kormany_ferihegyi_repter

@Baggio
Amadeus
Valszeg már a kormányrendelet is kész van, hogy a repteret melyik alapítvány fogja fenntartani 600ezer évig.
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 795
Ahogy sejteni lehetett, MzP is szeretne egy 5ös frakciót és 7 párti (frakciói?) kormányzásra készül. Hát, attól függetlenül hogy kedveli az ember vagy sem, ez mindenképpen khm. ambíciózus. Sok példa nincs is a modern kori politikatörténetben amikor - ennél jóval kevesebb párttal - az ilyen konstrukciók tovább működtek, mint 6 hónap.
MC12
Szerencsére az egypártrendszerről viszont van sok példa, mindegyik nagyon jól működött addig is, amíg üzemelt, és a bukásuk se okozott sehol soha különösebb felfordulást.
somoskovig
Hát a jól működés egy nagyon relatív dolog, szóval ja, általában kijelenthető, hogy az egypártrendszerek bizonyos szempontokból nagyon jól működnek, jobban mint a többpártrendszerek 😀

A modern kori politikatörténet alatt egyébként a 89 utáni időszakra gondoltam (Európát is beleértve), ott meg ugye nem volt és nincs egypártrendszer. De a történelmi korszakok pontos megnevezése iránt kényes entellektüelek kedvéért hívjuk Modern-kor - Rendszerváltás utáni korszaknak. 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 753 — 49ers GM
Ahogy sejteni lehetett, MzP is szeretne egy 5ös frakciót és 7 párti (frakciói?) kormányzásra készül. Hát, attól függetlenül hogy kedveli az ember vagy sem, ez mindenképpen khm. ambíciózus. Sok példa nincs is a modern kori politikatörténetben amikor - ennél jóval kevesebb párttal - az ilyen konstrukciók tovább működtek, mint 6 hónap.
MC12
Szerencsére az egypártrendszerről viszont van sok példa, mindegyik nagyon jól működött addig is, amíg üzemelt, és a bukásuk se okozott sehol soha különösebb felfordulást.