Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

2 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 674 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Önkormányzati választások: szerintem is van 1000000 fontosabb dolog, de amúgy valamelyik médium kérdezzen rá, és akkor lesz mit számonkérni.

CserPa szerint olyan pletyka is volt, hogy a polgi is csak 2 ciklust lehessen.

Ezek nálam egyelőre ilyen farkaskiáltások.
2 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 674 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
na ez most szíven ütött.

 nepszava.hu/3319118_magyar-peter-benjamin-netanjahu-icc-korozes-budapest-meghivas
KB23
Figyu, jó kérdés, el mer-e jönni, mert most benne van, hogy lecsukják.
Ez nekem ilyen gyere, ha mersz kategória (meg a nyilván szükségesek protokoll)
2 hónapja
SBL Green Bay Packers 2 900
na ez most szíven ütött.

 nepszava.hu/3319118_magyar-peter-benjamin-netanjahu-icc-korozes-budapest-meghivas
KB23
Csapdába csalja és jól letartóztatja. Ez is a háborúpárti Prüsszellel kötött paktum része.
Felkészül Putyin!
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 429 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ezért kellett volna bejuttatni listán a kutyákat 😂

Terjed a pletyka, hogy a Tisza új önkormányzati választásokat akar kiírni. Nyilván azokat is söpörnék, de fura lenne, ha ez akkora prioritást élvezné. Nyilván egy-két helyen (Győr, XII ker pl) lenne relevanciája
Jakehomer
sztem tok racionalis elgondolas ez.
nem Tiszas onkormanyzatok még mindig tudnak kellemetlen perceket okozni foleg ha betartjak az igeretuket, es erdemi onkormanyzati feladatok, hataskorok lesznek.
csebi
És ezt milyen jogalapra hivatkozva tennék meg?
warr_b
2/3 kapcsan kell bmien jogalap? ha nincs akkor majd letrehoznak egyet.
csebi
Aszittem, nem akarnak fidesz 2.0 lenni 🙂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
ozibozi New York Giants 21 727
MP nem költözik be a Karmelitába.

Mi lesz belőle, csak elvert rá a dagadt úgy 30.000.000.000 befizetett adót.

Első körben megnyitnám fidesz múzeumnak, a befizetett látogatási díjat meg vlm jó populista célra fordíthatnák. Pl. Gyerekek stb

Szerkesztette: ozibozi
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Mongyuk valaki szerencsésebb fejlődésű matematikailag fejlett intelligencia EMAGYARÁZNÁ a pártlistás végeremény mandátumokra fordítását?
Tiza 44 Fidzse 43, holott 52% VS. 39%
és aztán még utoljára meghallgatnám, hogy a kurva levélszavazatok végül mennyi parlamenti széket hoznak?
sutianap
Azért szorosabb a listás mandátum arány, mert a fidesz sokkal több egyéni szavazatot vitt a listára, mint a tisza. A tisza nyert kb. 95 körzetet, a fidesz 10-et. Ez azt jelenti, hogy a fidesz lényegében megduplázta a listás szavazatait, mert 95 körzetben az összes vesztes egyéni szavazatát is átvitte listára. A tisza meg csak a 10 vesztesből, plusz a győztes kompenzáció, ami ugye a nyeréshez szükséges szavazatok fölötti plusz. Legyen mondjuk 3.2 millió a tiszás, 2.2 millió a fidesz, akkor a tisza visz mondjuk bő 1 milliót még listára győztes kompenzációval, a a fidesz meg kapott 2.2 milliót listán, plusz visz kb. 2 milliót egyéniből (hiszen szinte az összeset elveszítette). Így végül 4.3 vs 4.2 lesz a végére. Plusz még a levélszavazatok, stb.
peterk2005 udvari bolond
Na, ezért is szar a rendszer, mert teljesen értelmetlenné teszi a listás szavazatokat. Akkor lenne ennek értelme, ha megakadályozná kétharmadot vagy közelítené az eredményeket a valódi választói akarathoz. De most nem nem ez történik, mert a valódi választói akart sem érvényesül (hiszen a szavazók 53%-a szavazott "csak" a Tiszára), de közben meg a listán 50-50-re hozza ki a mandátumokat, ami szintén nem közelíti meg a valódi választói akaratot.
Gyurma Pappa
Ma értem - szóval ez olyan, mint összegyyűjtik az összes fórumhozzászólasomat, azt a födőlapra ráírjak, hogy: Grammatika.

Tehát amit listás szavazatok mandátum elosztásának hív, az nem az, a picskuba kerülnek föl az oevk. kompenzációk?

Akkor legyen listán szerzett mandátum ennyimegennyi, az egyéni másik ennyimegennyi éés legyen egy kompenzációs mandátum, akik mongyukmosogathatnak a büfébe

Hogy valahogy a talpasok is értsék
sutianap
egy egesz iparag epult ki erre, hogy ezt a 8 ismeretlenes egyenletet (by Mraz) megoldjak. sokan szomoruak es munkanelkuliek lennenek, hogy ha egyszeru talpasok is megertenek ezt ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Jughead Dallas Cowboys 6 779
 444.hu/2026/04/15/hont-andras-szerint-azert-veszitett-a-fidesz-mert-nem-magyar-peter-volt-a-fo-kampanytemaja

Igyekeztem nem foglalkozni sokat Hont Andrással, de végig reméltem, hogy nagyot koppannak, ofc. Most már csak az az egy kérdésem maradt, hogy miért nem fogja be?
Gyurma Pappa
A nagy trió másik két tagja (Ceglédi és Schiffer) cserébe teljesen eltűnt. 😀
2 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 959
na ez most szíven ütött.

 nepszava.hu/3319118_magyar-peter-benjamin-netanjahu-icc-korozes-budapest-meghivas
2 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Mongyuk valaki szerencsésebb fejlődésű matematikailag fejlett intelligencia EMAGYARÁZNÁ a pártlistás végeremény mandátumokra fordítását?
Tiza 44 Fidzse 43, holott 52% VS. 39%
és aztán még utoljára meghallgatnám, hogy a kurva levélszavazatok végül mennyi parlamenti széket hoznak?
sutianap
Azért szorosabb a listás mandátum arány, mert a fidesz sokkal több egyéni szavazatot vitt a listára, mint a tisza. A tisza nyert kb. 95 körzetet, a fidesz 10-et. Ez azt jelenti, hogy a fidesz lényegében megduplázta a listás szavazatait, mert 95 körzetben az összes vesztes egyéni szavazatát is átvitte listára. A tisza meg csak a 10 vesztesből, plusz a győztes kompenzáció, ami ugye a nyeréshez szükséges szavazatok fölötti plusz. Legyen mondjuk 3.2 millió a tiszás, 2.2 millió a fidesz, akkor a tisza visz mondjuk bő 1 milliót még listára győztes kompenzációval, a a fidesz meg kapott 2.2 milliót listán, plusz visz kb. 2 milliót egyéniből (hiszen szinte az összeset elveszítette). Így végül 4.3 vs 4.2 lesz a végére. Plusz még a levélszavazatok, stb.
peterk2005 udvari bolond
Na, ezért is szar a rendszer, mert teljesen értelmetlenné teszi a listás szavazatokat. Akkor lenne ennek értelme, ha megakadályozná kétharmadot vagy közelítené az eredményeket a valódi választói akarathoz. De most nem nem ez történik, mert a valódi választói akart sem érvényesül (hiszen a szavazók 53%-a szavazott "csak" a Tiszára), de közben meg a listán 50-50-re hozza ki a mandátumokat, ami szintén nem közelíti meg a valódi választói akaratot.
Gyurma Pappa
Ma értem - szóval ez olyan, mint összegyyűjtik az összes fórumhozzászólasomat, azt a födőlapra ráírjak, hogy: Grammatika.

Tehát amit listás szavazatok mandátum elosztásának hív, az nem az, a picskuba kerülnek föl az oevk. kompenzációk?

Akkor legyen listán szerzett mandátum ennyimegennyi, az egyéni másik ennyimegennyi éés legyen egy kompenzációs mandátum, akik mongyukmosogathatnak a büfébe

Hogy valahogy a talpasok is értsék


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Ezért kellett volna bejuttatni listán a kutyákat 😂

Terjed a pletyka, hogy a Tisza új önkormányzati választásokat akar kiírni. Nyilván azokat is söpörnék, de fura lenne, ha ez akkora prioritást élvezné. Nyilván egy-két helyen (Győr, XII ker pl) lenne relevanciája
Jakehomer
sztem tok racionalis elgondolas ez.
nem Tiszas onkormanyzatok még mindig tudnak kellemetlen perceket okozni foleg ha betartjak az igeretuket, es erdemi onkormanyzati feladatok, hataskorok lesznek.
csebi
És ezt milyen jogalapra hivatkozva tennék meg?
warr_b
2/3 kapcsan kell bmien jogalap? ha nincs akkor majd letrehoznak egyet.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Ezért kellett volna bejuttatni listán a kutyákat 😂

Terjed a pletyka, hogy a Tisza új önkormányzati választásokat akar kiírni. Nyilván azokat is söpörnék, de fura lenne, ha ez akkora prioritást élvezné. Nyilván egy-két helyen (Győr, XII ker pl) lenne relevanciája
Jakehomer
sztem tok racionalis elgondolas ez.
nem Tiszas onkormanyzatok még mindig tudnak kellemetlen perceket okozni foleg ha betartjak az igeretuket, es erdemi onkormanyzati feladatok, hataskorok lesznek.
csebi
Mondjuk pont azzal mutatnák meg, hogy mások, mint a Fidesz, ha nem csinálnak ilyet - kellemetlen, hogy valaki ellenzéki? Amíg a saját városának az érdekeit képviseli, szerintem legyen is kellemetlen, ne fogadjon el mindent fentről. Annyi a teendő, szerintem ennek nagyon alacsony prioritása kéne legyen (bár remélem a jövőben nem lesz olyan, hogy megszavazzák júniusban, aztán akit leváltottak, csak októberben megy el....)
Platypus
nem igy latom.

egy valasztasi igeretet valtananak be. megigertek, hogy visszaadjak az onkormanyzati hataskoroket, erre siman fel lehet epiteni a kommunikaciot, hogy a nep megerdemli, hogy ujra dontson arrol, hogy akkor erdemi feladatokkal megis kik vezessek az onkorikat. nyilvan hatalompolitika szempontbol is okos dontes, hogy meg jobban leszamolni a Fidesszel, sot teljesen kivegezni az oellenzeket. plusz ne felejtsuk el azt sem, hogy igy ki lehet fizetni azokat a helyi Tiszas embereket, akik nagyon kemeny melot beleraktak a kampanyba, de nem voltak jeloltek.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 429 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ezért kellett volna bejuttatni listán a kutyákat 😂

Terjed a pletyka, hogy a Tisza új önkormányzati választásokat akar kiírni. Nyilván azokat is söpörnék, de fura lenne, ha ez akkora prioritást élvezné. Nyilván egy-két helyen (Győr, XII ker pl) lenne relevanciája
Jakehomer
sztem tok racionalis elgondolas ez.
nem Tiszas onkormanyzatok még mindig tudnak kellemetlen perceket okozni foleg ha betartjak az igeretuket, es erdemi onkormanyzati feladatok, hataskorok lesznek.
csebi
És ezt milyen jogalapra hivatkozva tennék meg?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Platypus San Francisco 49ers 380
Ezért kellett volna bejuttatni listán a kutyákat 😂

Terjed a pletyka, hogy a Tisza új önkormányzati választásokat akar kiírni. Nyilván azokat is söpörnék, de fura lenne, ha ez akkora prioritást élvezné. Nyilván egy-két helyen (Győr, XII ker pl) lenne relevanciája
Jakehomer
sztem tok racionalis elgondolas ez.
nem Tiszas onkormanyzatok még mindig tudnak kellemetlen perceket okozni foleg ha betartjak az igeretuket, es erdemi onkormanyzati feladatok, hataskorok lesznek.
csebi
Mondjuk pont azzal mutatnák meg, hogy mások, mint a Fidesz, ha nem csinálnak ilyet - kellemetlen, hogy valaki ellenzéki? Amíg a saját városának az érdekeit képviseli, szerintem legyen is kellemetlen, ne fogadjon el mindent fentről. Annyi a teendő, szerintem ennek nagyon alacsony prioritása kéne legyen (bár remélem a jövőben nem lesz olyan, hogy megszavazzák júniusban, aztán akit leváltottak, csak októberben megy el....)
2 hónapja
bobi0092 Indianapolis Colts 4 858
 444.hu/2026/04/15/hont-andras-szerint-azert-veszitett-a-fidesz-mert-nem-magyar-peter-volt-a-fo-kampanytemaja

Igyekeztem nem foglalkozni sokat Hont Andrással, de végig reméltem, hogy nagyot koppannak, ofc. Most már csak az az egy kérdésem maradt, hogy miért nem fogja be?
Gyurma Pappa
" Nagyon sokan vesszőhiba nélkül fel tudják mondani ellenzéki szavazók az Orbán álláspontját a háborúról, egyetértve, és leszavaznak a Tiszára... "

Istenem ezek a mondatok... és akkor csodálkoznak, hogy a közvéleménykutatásaik is mellémennek.
Tényleg, ahogyan Tóta W. leírta: hát.. egyértelműen nem mondja meg a választópolgár kire szavaz, akkor próbáljuk kérdésekkel kideríteni.
Akar ön háborút ? NEM ? Akkor ugyanazt mondja mint a Fidesz => tehát Fidesz szavazó.

Tartok akkor rövid közvéleménykutatást itt a fórumon: jelentkezzen aki akar háborút!
Nézd már, senki nem akar? Akkor itt mindenki Fidesz szavazó! A franc se érti akkor miért érzem, hogy többen örülnek itt a TISZA győzelemnek mint sem...

Felteszek még egy költői kérdést: Hogyan lehet az, hogy az elmúlt évek összes Nemzeti konzultációja 95+%-ban rezonált a kormány politikájára mégis több mint 3 millió ember a TISZA-ra szavazott ? 😮 😮
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Ezért kellett volna bejuttatni listán a kutyákat 😂

Terjed a pletyka, hogy a Tisza új önkormányzati választásokat akar kiírni. Nyilván azokat is söpörnék, de fura lenne, ha ez akkora prioritást élvezné. Nyilván egy-két helyen (Győr, XII ker pl) lenne relevanciája
Jakehomer
sztem tok racionalis elgondolas ez.
nem Tiszas onkormanyzatok még mindig tudnak kellemetlen perceket okozni foleg ha betartjak az igeretuket, es erdemi onkormanyzati feladatok, hataskorok lesznek.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 22 759 — Panthers fan
Ezért kellett volna bejuttatni listán a kutyákat 😂

Terjed a pletyka, hogy a Tisza új önkormányzati választásokat akar kiírni. Nyilván azokat is söpörnék, de fura lenne, ha ez akkora prioritást élvezné. Nyilván egy-két helyen (Győr, XII ker pl) lenne relevanciája

Tepper takarodj!
2 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 397 — Keep pounding
Mongyuk valaki szerencsésebb fejlődésű matematikailag fejlett intelligencia EMAGYARÁZNÁ a pártlistás végeremény mandátumokra fordítását?
Tiza 44 Fidzse 43, holott 52% VS. 39%
és aztán még utoljára meghallgatnám, hogy a kurva levélszavazatok végül mennyi parlamenti széket hoznak?
sutianap
Azért szorosabb a listás mandátum arány, mert a fidesz sokkal több egyéni szavazatot vitt a listára, mint a tisza. A tisza nyert kb. 95 körzetet, a fidesz 10-et. Ez azt jelenti, hogy a fidesz lényegében megduplázta a listás szavazatait, mert 95 körzetben az összes vesztes egyéni szavazatát is átvitte listára. A tisza meg csak a 10 vesztesből, plusz a győztes kompenzáció, ami ugye a nyeréshez szükséges szavazatok fölötti plusz. Legyen mondjuk 3.2 millió a tiszás, 2.2 millió a fidesz, akkor a tisza visz mondjuk bő 1 milliót még listára győztes kompenzációval, a a fidesz meg kapott 2.2 milliót listán, plusz visz kb. 2 milliót egyéniből (hiszen szinte az összeset elveszítette). Így végül 4.3 vs 4.2 lesz a végére. Plusz még a levélszavazatok, stb.
peterk2005 udvari bolond
Na, ezért is szar a rendszer, mert teljesen értelmetlenné teszi a listás szavazatokat. Akkor lenne ennek értelme, ha megakadályozná kétharmadot vagy közelítené az eredményeket a valódi választói akarathoz. De most nem nem ez történik, mert a valódi választói akart sem érvényesül (hiszen a szavazók 53%-a szavazott "csak" a Tiszára), de közben meg a listán 50-50-re hozza ki a mandátumokat, ami szintén nem közelíti meg a valódi választói akaratot.
Gyurma Pappa
ez a rendszer szar ugy ahogy van. nagyon kivancsian varom, hogy a Tisza, hogyan fog ebbe belenyulni.
csebi
Ezt akatam én is írni, hogy nagyon érdekel mit kezdenek vele, elemi érdekük egy olyan rendszer létrehozása, ami gyakorlatilag megakadályozza az újabb kétharmadot, mert akkor most ők betonozhatnak be mindent.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Mongyuk valaki szerencsésebb fejlődésű matematikailag fejlett intelligencia EMAGYARÁZNÁ a pártlistás végeremény mandátumokra fordítását?
Tiza 44 Fidzse 43, holott 52% VS. 39%
és aztán még utoljára meghallgatnám, hogy a kurva levélszavazatok végül mennyi parlamenti széket hoznak?
sutianap
Azért szorosabb a listás mandátum arány, mert a fidesz sokkal több egyéni szavazatot vitt a listára, mint a tisza. A tisza nyert kb. 95 körzetet, a fidesz 10-et. Ez azt jelenti, hogy a fidesz lényegében megduplázta a listás szavazatait, mert 95 körzetben az összes vesztes egyéni szavazatát is átvitte listára. A tisza meg csak a 10 vesztesből, plusz a győztes kompenzáció, ami ugye a nyeréshez szükséges szavazatok fölötti plusz. Legyen mondjuk 3.2 millió a tiszás, 2.2 millió a fidesz, akkor a tisza visz mondjuk bő 1 milliót még listára győztes kompenzációval, a a fidesz meg kapott 2.2 milliót listán, plusz visz kb. 2 milliót egyéniből (hiszen szinte az összeset elveszítette). Így végül 4.3 vs 4.2 lesz a végére. Plusz még a levélszavazatok, stb.
peterk2005 udvari bolond
Na, ezért is szar a rendszer, mert teljesen értelmetlenné teszi a listás szavazatokat. Akkor lenne ennek értelme, ha megakadályozná kétharmadot vagy közelítené az eredményeket a valódi választói akarathoz. De most nem nem ez történik, mert a valódi választói akart sem érvényesül (hiszen a szavazók 53%-a szavazott "csak" a Tiszára), de közben meg a listán 50-50-re hozza ki a mandátumokat, ami szintén nem közelíti meg a valódi választói akaratot.
Gyurma Pappa
ez a rendszer szar ugy ahogy van. nagyon kivancsian varom, hogy a Tisza, hogyan fog ebbe belenyulni.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Mongyuk valaki szerencsésebb fejlődésű matematikailag fejlett intelligencia EMAGYARÁZNÁ a pártlistás végeremény mandátumokra fordítását?
Tiza 44 Fidzse 43, holott 52% VS. 39%
és aztán még utoljára meghallgatnám, hogy a kurva levélszavazatok végül mennyi parlamenti széket hoznak?
sutianap
Azért szorosabb a listás mandátum arány, mert a fidesz sokkal több egyéni szavazatot vitt a listára, mint a tisza. A tisza nyert kb. 95 körzetet, a fidesz 10-et. Ez azt jelenti, hogy a fidesz lényegében megduplázta a listás szavazatait, mert 95 körzetben az összes vesztes egyéni szavazatát is átvitte listára. A tisza meg csak a 10 vesztesből, plusz a győztes kompenzáció, ami ugye a nyeréshez szükséges szavazatok fölötti plusz. Legyen mondjuk 3.2 millió a tiszás, 2.2 millió a fidesz, akkor a tisza visz mondjuk bő 1 milliót még listára győztes kompenzációval, a a fidesz meg kapott 2.2 milliót listán, plusz visz kb. 2 milliót egyéniből (hiszen szinte az összeset elveszítette). Így végül 4.3 vs 4.2 lesz a végére. Plusz még a levélszavazatok, stb.
peterk2005 udvari bolond
Na, ezért is szar a rendszer, mert teljesen értelmetlenné teszi a listás szavazatokat. Akkor lenne ennek értelme, ha megakadályozná kétharmadot vagy közelítené az eredményeket a valódi választói akarathoz. De most nem nem ez történik, mert a valódi választói akart sem érvényesül (hiszen a szavazók 53%-a szavazott "csak" a Tiszára), de közben meg a listán 50-50-re hozza ki a mandátumokat, ami szintén nem közelíti meg a valódi választói akaratot.

2 hónapja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mongyuk valaki szerencsésebb fejlődésű matematikailag fejlett intelligencia EMAGYARÁZNÁ a pártlistás végeremény mandátumokra fordítását?
Tiza 44 Fidzse 43, holott 52% VS. 39%
és aztán még utoljára meghallgatnám, hogy a kurva levélszavazatok végül mennyi parlamenti széket hoznak?
sutianap
Azért szorosabb a listás mandátum arány, mert a fidesz sokkal több egyéni szavazatot vitt a listára, mint a tisza. A tisza nyert kb. 95 körzetet, a fidesz 10-et. Ez azt jelenti, hogy a fidesz lényegében megduplázta a listás szavazatait, mert 95 körzetben az összes vesztes egyéni szavazatát is átvitte listára. A tisza meg csak a 10 vesztesből, plusz a győztes kompenzáció, ami ugye a nyeréshez szükséges szavazatok fölötti plusz. Legyen mondjuk 3.2 millió a tiszás, 2.2 millió a fidesz, akkor a tisza visz mondjuk bő 1 milliót még listára győztes kompenzációval, a a fidesz meg kapott 2.2 milliót listán, plusz visz kb. 2 milliót egyéniből (hiszen szinte az összeset elveszítette). Így végül 4.3 vs 4.2 lesz a végére. Plusz még a levélszavazatok, stb.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 674 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Mongyuk valaki szerencsésebb fejlődésű matematikailag fejlett intelligencia EMAGYARÁZNÁ a pártlistás végeremény mandátumokra fordítását?
Tiza 44 Fidzse 43, holott 52% VS. 39%
és aztán még utoljára meghallgatnám, hogy a kurva levélszavazatok végül mennyi parlamenti széket hoznak?

Köci
sutianap
Az elsődleges listás szavazatokhoz hozzáadják a veszteskompenzációs és a győzteskompenzációs szavazatokat is. És mivel a fidesz rengeteg veszteskompenzációs szavazatot kap, sokkal többet (kb. 1.8 millió VS 0.8) mint Tisza győzteskompenzációsat ezért ezek a kompenzációs szavazatok összességében kiegyenlítik az elsődlegeseket. Röviden és nagy vonalakban
zinedine5
És ezeket az eredményeket beteszik egy d'Hondt mátrixba, és úgy jönnek ki a mandátumok.
2 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 532 — Ajmo Vatreni
Mongyuk valaki szerencsésebb fejlődésű matematikailag fejlett intelligencia EMAGYARÁZNÁ a pártlistás végeremény mandátumokra fordítását?
Tiza 44 Fidzse 43, holott 52% VS. 39%
és aztán még utoljára meghallgatnám, hogy a kurva levélszavazatok végül mennyi parlamenti széket hoznak?

Köci
sutianap
Az elsődleges listás szavazatokhoz hozzáadják a veszteskompenzációs és a győzteskompenzációs szavazatokat is. És mivel a fidesz rengeteg veszteskompenzációs szavazatot kap, sokkal többet (kb. 1.8 millió VS 0.8) mint Tisza győzteskompenzációsat ezért ezek a kompenzációs szavazatok összességében kiegyenlítik az elsődlegeseket. Röviden és nagy vonalakban
2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Beszélj még, pöcsjános, minden szavad arany! 😊

2 hónapja
Beki New York Jets 2 899
CserPa még mindig a legszimpatikusabb fideszes politikus, meglepne ha a következő választáson is a Fidesz színeiben indulna.
ervinator
Én meg azzal értek egyet, hogy az ilyenek a legnagyobb gecik, eljátsszák a demokratát egy ilyen 16 év után. Ja és számon kérte a stílust és a méltányosságot pffff 😀 Humora az van
Jakehomer
Ne felejtsük ki azt a gusztustalan stílust meg választási politikát amit tolt előtte: mindenhova meghívta kuglifejű Vargha Tamás haverját, elárasztották a várost háborús plakátokkal, amikre lett volna kezdeményezés h szedjék le, kb válaszra sem méltatta őket. Tisza 2 jelöltjét meghívta beszélgetésre, kb kaptak volna 6-7 percet.
Néha szembe ment a Fidesszel, de épp ugyanolyan undorító féreg, mint a többi narancs.
2 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 907
 444.hu/2026/04/15/hont-andras-szerint-azert-veszitett-a-fidesz-mert-nem-magyar-peter-volt-a-fo-kampanytemaja

Igyekeztem nem foglalkozni sokat Hont Andrással, de végig reméltem, hogy nagyot koppannak, ofc. Most már csak az az egy kérdésem maradt, hogy miért nem fogja be?
Gyurma Pappa
Alkati sajátosság. Valószínű gyerekkorában nem kapott elég elismerést.