Politika

44 feliratkozó

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Nem tudom volt-e erről szó:
Récsel értékelte a Momentumot:
„yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think.”

Ezt olvastátok?
TGA
Majdnem olyan jól beszél angolul, mint az apja.
Kampman
de még mindig jobban, mint Vida Ildikó
slowmotion
Vidának legalább van önkritikája 😊
Lecsó
Récsölnek is.
De ha nincs, majd vesznek egyet. 😉


Szerintem az egesz dolognak tovabbra is az alfaja &o megaja, hogy a Fideszben vannak emberek, akik valamilyen szinten jol csinaljak a "politizalast", a masik oldalon(?) meg nincsenek... csak egy rakas kisstilu, pitianer, tehetsegtelen ember katyvasza..
Igor
Nem kell izgulni, meg szapulni az ellenzéket, mert a tehetetlenségük kb fele részben nem az ő hibájuk. Ne érts félre, nem védem őket, csak ha minden gátat hirtelen ledöntenének maguk körül, akkor sem lenne esélyük.
Várni kell...
Lecsó
Ha 2017 úgy jött volna el, hogy nincs elötte 2016, 2015, 2014, meg 2010, meg 2000, meg a többi év, akkor teljesen igazad is lenne.
De a jelenlegi ellenzék nagyon keményen megdolgozott azért, ami most van.
A Fidesz soha nem nyert volna kétharmaddal, ha nem tesznek meg mindent, ami ezt eredményezte. És még akkor se lett volna baj, ha a kétharmad elött nem cseszik fel ennyire az ország agyát, és nem akarja őket mindenki ennyire elküldeni a halál faszára. És akkor simán marad a politikai váltógazdaság, nincs új választási törvény, intézményesített harács és diktatúra light, stb.
Tudod mire hasonlít ez?
A következő ellenzékre (Fidesz).
Ők is fantasztikusan keményen megdolgoznak azért a kormányzati éveikben, hogy a töke tele legyen velük mindenkinek.
Én ugyanannyira nem sajnálom most a mostani ellenzéket, ahogy nem fogom a következőt, amikor az a Fidesz lesz.

több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Szerintem az egesz dolognak tovabbra is az alfaja &o megaja, hogy a Fideszben vannak emberek, akik valamilyen szinten jol csinaljak a "politizalast", a masik oldalon(?) meg nincsenek... csak egy rakas kisstilu, pitianer, tehetsegtelen ember katyvasza..
Igor
A fideszben az emberek nem politizálnak, hanem egyfajta hatalom gyakorlási technikát alkalmaznak a sok közül. Ez a politizálásnak egy nagyon kis szelete. Ők csak a pillanatot akarják uralni.
Ilyenek a másik oldalon is vannak/lennének, de azoktól az Isten óvjon bennünket.

De vissza kérdezek: Mi lenne ezzel az országgal, ha hirtelen minden ellenzéki pártban feltűnne egy kurva tehetséges politikus és maga köré gyűjtene egy kormányra való kurva tehetséges embert? Segítek: semmi.
Ugyanis ennek is ki van már húzva a méregfoga réges-régen. Lásd választási rendszer, stb.
Nem kell izgulni, meg szapulni az ellenzéket, mert a tehetetlenségük kb fele részben nem az ő hibájuk. Ne érts félre, nem védem őket, csak ha minden gátat hirtelen ledöntenének maguk körül, akkor sem lenne esélyük.
Várni kell...
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
kicsit bíztam benne, hogy HírTV a szakítás után tolódik ebbe az irányba, de sokkal jobb nem lett, csak most már mindnenki geci.
Gyurma Pappa
Azaz a valóságot mutatja be, tehát hiteles... 😊

Szerkesztette: Lecsó
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Nem tudom volt-e erről szó:
Récsel értékelte a Momentumot:
„yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think.”

Ezt olvastátok?
TGA
"...make big think."
Bazmeg....
Látszik, hogy csak a pénzt hordta ki Svájcba, nem iskolába járt.
Ilyen angollal az az egy év is kínszenvedés lehetett...
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 975
Nem tudom volt-e erről szó:
Récsel értékelte a Momentumot:
„yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think.”

Ezt olvastátok?
TGA
Majdnem olyan jól beszél angolul, mint az apja.
Kampman
de még mindig jobban, mint Vida Ildikó
slowmotion
Vidának legalább van önkritikája 😊
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 758 — Cowboys fan
 index.hu/gazdasag/2017/03/07/autopalya_m4_kozgep/

nájsz. dehát így megy ez a mi kisfalunkban. nem akartok olimpiát? akkor durcából csak azért is költök...
petey
azért én kíváncsi lennék, hogy kinek hogy jött ki a matek, mert azért az 58 vs 83 milliárd az nem kis eltérés. (meg hát az is érdekelne, hogy a KDB mi alapján állapítja meg, hogy egy ajánlat megalapozott-e, vagy nem.)
több mint 7 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 921 — Csodabogár
 index.hu/gazdasag/2017/03/07/autopalya_m4_kozgep/

nájsz. dehát így megy ez a mi kisfalunkban. nem akartok olimpiát? akkor durcából csak azért is költök...

több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 758 — Cowboys fan
Nem tudom volt-e erről szó:
Récsel értékelte a Momentumot:
„yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think.”

Ezt olvastátok?
TGA
Majdnem olyan jól beszél angolul, mint az apja.
Kampman
de még mindig jobban, mint Vida Ildikó
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 414
Nem tudom volt-e erről szó:
Récsel értékelte a Momentumot:
„yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think.”

Ezt olvastátok?
TGA
Majdnem olyan jól beszél angolul, mint az apja.
Kampman
én őszintén csodálkozom, hogy ilyet kiad a keze közül... 😕 Nemár
TGA
Nincs benne semmilyen igényesség vagy önkritikára való képesség. A politikai elitünk az utóbbi 70 évben lezüllött a saját választóik szintjére.
több mint 7 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Nem tudom volt-e erről szó:
Récsel értékelte a Momentumot:
„yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think.”

Ezt olvastátok?
TGA
Majdnem olyan jól beszél angolul, mint az apja.
Kampman
én őszintén csodálkozom, hogy ilyet kiad a keze közül... 😕 Nemár

Sending out an S.O.S
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
Nem tudom volt-e erről szó:
Récsel értékelte a Momentumot:
„yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think.”

Ezt olvastátok?
TGA
valaki megcsinálhatná mindezt Dré Kirkpatrick hangján. Évezred videója lenne. (u all' kno' wha' iam sayin', AAAAalabama)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 414
Nem tudom volt-e erről szó:
Récsel értékelte a Momentumot:
„yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think.”

Ezt olvastátok?
TGA
Majdnem olyan jól beszél angolul, mint az apja.
több mint 7 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Nem tudom volt-e erről szó:
Récsel értékelte a Momentumot:
„yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think.”

Ezt olvastátok?
TGA
Szerintem minden momentum ellenes ezt mondja, én legalábbis ezt az érvet hallottam még csak
több mint 7 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Nem tudom volt-e erről szó:
Récsel értékelte a Momentumot:
„yeah. unfortunately. some young guys used to protest against the Olympic for make their name in politic and found a new party. they did not feel our nation strong and brave enough to make big think.”

Ezt olvastátok?

Sending out an S.O.S
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 414
Milyennek kellene ennek a megfelelő embernek lennie, hogy őt jól csinálónak nevezhesd?
hum
Felsorolhatnek 8-10 dolgot, de realista embernek gondolom magam, igy max a fele teljesulne... jol, olcson, pontosan kozul kettot, ahogy a vicc tartja?

Pl.. fiatal, karizmatikus, kommunikativ, outsider legrosszabb esetben vmi helyi politikus, viszonylag keves kotottseggel barki tamadhato baloldali figurahoz, mindenkepp eros videki gyokerekkel,
Igor
Magas labda, tudom, de.... 😀 😀 😀

több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Milyennek kellene ennek a megfelelő embernek lennie, hogy őt jól csinálónak nevezhesd?
hum
Felsorolhatnek 8-10 dolgot, de realista embernek gondolom magam, igy max a fele teljesulne... jol, olcson, pontosan kozul kettot, ahogy a vicc tartja?

Pl.. fiatal, karizmatikus, kommunikativ, sajat teruleten sikeres outsider szakmai teruletrol / legrosszabb esetben vmi helyi politikus, ha nagyon muszaj.. viszonylag keves kotottseggel barki tamadhato baloldali figurahoz, mindenkepp eros videki gyokerekkel, jozan esz, ohne populizmus.. what the hell, egy not esetleg? Baloldal mit veszithet, mintha nem lenne teljesen felszalamizva..

Minel jobban differencialni magukat a begyoposodott, oligarchasodo Fidesztol.
Vonaek pl jol csinaltak, bar radikaliskent nem nehez... Botka se rossz probalkozas, de tul keson probaljak, picit oreg mar es meg o is tul kozel van a tuzhoz..

Tudom, hogy ilyen jelolt nincs, de akkor csinalni kell..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
hum 49
Szerintem az egesz dolognak tovabbra is az alfaja &o megaja, hogy a Fideszben vannak emberek, akik valamilyen szinten jol csinaljak a "politizalast",
Igor
Az rendben, hogy a hatalom megszerzését és megtartását jól csinálják, azaz jól politizálnak. A jól csinálás viszont nem kellene, hogy kimerüljön ennyiben, és leginkább nem kellene ezt elfogadni.

Az, hogy Gyurcsanyra es/vagy Vonara, vagy most epp a Momentumra is mennyien ugrottak (meg akkor is ha az ujdonsag varazsa megdobta a dolgokat), mutatja hogy erre van igeny... csak eddig nem lepett a porondra megfelelo ember.
Igor
Milyennek kellene ennek a megfelelő embernek lennie, hogy őt jól csinálónak nevezhesd?
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
 kepek.444.hu/2017/03/05/pinter-attilaval-meccset-nezni-felcsuton

Visítottam 😀
gabokocka
Csodálatos magyar valóság. A Mészáros és Mészáros Kft. az üt. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
 kepek.444.hu/2017/03/05/pinter-attilaval-meccset-nezni-felcsuton

Visítottam 😀

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Egy nap az apósomoknél Dalmandon, és a kultursokk teljesen áthat, pedig én eléggé elfogadóan állok az emberekhez. Pedig az északabra van...
Gyurma Pappa
Északabra, de az majdnem a Sásd-Egyházaskozár-Mágocs aranyháromszög 😊, úgyhogy nem csoda.
(Btw félig dalmandi vagyok, az emlékparkba mi is beszálltunk anyagilag. Menj egy picit arrébb pl Gyulaj, na ott sírva fakadok)

Szerkesztette: diverdoc


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 430
Én a politikai hírekre érdeklődőkről beszéltem, akik a potenciális szavazók lesznek nagy százalékban. A többiek maradnak az űút szélén' Azokról akik egyáltalán, ha nem is mindennap de eljutnak egy újság vásárlásáig. Az ő szintjükön pedig igenis fontos és nem elhanyagolható a webes kattintások száma. Sőt az újságok 'befolyásolási értékének' megkerülhetetlen számadata. Nem véletlenül fejlesztik ezerrel a weboldalakaikat folyamatosan. A növekvő kattintások miatt. (az Olvasó nem vész el teljesen, csak átalakül) 😊 | vagy picit megcsömörlik és csökken |
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Azt irtad
"a megyei lapoknál, amellyek 30-70.000 napi eladott példányszámban jelennek meg"

Ha 30-40 ezret akartal irni, akkor oke. De a Kisalfold az egyetlen, ami 41 ezres peldanyszam folotti ertekkel birt tavaly 1. negyedevben...

A weboldallal meg inkabb ne jojjunk szerintem, amikor az volt az egyik fo kiindulasi pont, hogy videken nincs kabeltv meg internet, hanem csak a zujsag...

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 430
 blog21.hu/2016/07/25/usagok-peldanya/

nem erős ebből csak ez látszik, folyamatosan csökken a print, de nő a webes tábor( de a weboldallal megdobhatod ahol hiányzik pár ezer példány, amúgy is csak az országos politikai napilapokhoz való aránya a fontos)

aki pedig vidéken bármilyen szinten is nyitott a politikai infokra az mindenképpen ezeket olvasgatja, tökmind1 kire szavaz. Ezért kell nekik mindegyik, még a kevesebb példányszámú is.../ és sajna az ucsó kettőre pont most tettek ajánlatot az 'amcsi pénzügyi befektetőnek', aki eladja ezeket a Borssal, Kisalfölddel, +1 együtt (csomagban) mert nem tehet mást.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
A politika --a bulvár lapoknál-- jelentősebb szerepet játszik a megyei lapoknál, amellyek 30-70.000 napi eladott példányszámban jelennek meg. Az átlag vidéki szavazó 2/3-a megveszi a lapot politikai szimpátiától függetlenül.
ozibozi
Erosnek erzem ezeket a szamokat... a Kisalfold nem uti mar meg a 60ezret, ugyhogy a tobbirol ne is beszeljunk szvsz.

 blog21.hu/2016/07/25/usagok-peldanya/
vs
 blog21.hu/wp-content/uploads/2016/07/pedanyszamok-2006.pdf

Masik kimutatas
 www.alon.hu/media/nyomtatott-sajto-hanyatlasa-szamokban-megyei-lapok-jobban-tartjak-magukat

Es igen, ha mar mindenki jon a teljesen irrelevans szemelyes nosztalgiazos sztorikkal, az en nagyszuleim is jarattak a Szabad Foldet egy ideig a 90-es evekben, aztan egy ideje mar nem. 😊
De ez inkabb technikai folyamat szerintem, es eleg mellekesnek erzem igazabol.

Szerintem az egesz dolognak tovabbra is az alfaja &o megaja, hogy a Fideszben vannak emberek, akik valamilyen szinten jol csinaljak a "politizalast", a masik oldalon(?) meg nincsenek... csak egy rakas kisstilu, pitianer, tehetsegtelen ember katyvasza..

Az, hogy Gyurcsanyra es/vagy Vonara, vagy most epp a Momentumra is mennyien ugrottak (meg akkor is ha az ujdonsag varazsa megdobta a dolgokat), mutatja hogy erre van igeny... csak eddig nem lepett a porondra megfelelo ember.

Ennyire egyszeru a dolog.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Azért rohadt nagy általánosítások mennek most itt😊
Aki amúgy vidékről költözött Pestre kb 10 éve, az minek számít?😀 Ilyen is van meg olyan is.

Amúgy a napilap témában még annyit: sok ember olvas valóban helyi lapokat, de a fiatalok nagy része netről szerzi az információt és azt az oldalt nézi ami neki tetszik. Mivel még nincs cenzúra, ezért mindenki megtalálja a neki megfelelőt. Viktorék a netet még nem szabályozzák😊
NB2
Egy adott választókerületben a választásokon ténylegesen szavazó fiatalok (18-29 évesek) aránya kb. az összes leadott szavazat 10-15 százaléka.