Politika

44 feliratkozó

több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 959
Kíváncsi vagyok politikai szinten mi lesz a Momentumból. Feltudják-e magukat ebből építnei komolyabban.
Mondjuk 18-ra azért már nehéz.
Toca
Szerintem ha ráfekszenek erre, akkor reális cél lehet jövő tavasszal az 5%-os küszöb megugrása. Bár az tény, hogy a baloldali pártok sokasága, a baloldal széttöredezettsége ronthatja az esélyeket, kiolthatják egymást a kisebb pártok. A mandátumok elosztásáról nem is beszélve.

Most még az emberek a Nolimpiával kapcsolják össze őket, teljes joggal. Kérdés, ha majd hivatalosan is párttá alakulnak, milyen programot fognak majd vallani, hirdetni a médiában, stb.
Vrij6
Az lesz a kérdés, majd a Fidesz mit fog róluk kideríteni, illetve már sanszosan tudja, csak majd januárban hozza nyilvánosságra 😀
NB2
Ismerve több MoMo-s srácot, nem fog a fidesz semmit sem csinálni, mert a többségük fidesz közeli helyekről èrkezik. Ők amolyan renegátok, akik szembe fordultak OV-val.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Egyébként a Momentumtól én azt várom, hogy ellenzék váltó erő lesz belőlük, és kiszorítják legalább a DK-Együtt-PM szintű őőőő izéket.
Gyurma Pappa
Sokan orulnenek (en is), de nem lesz ebbol semmi szerintem.. ha valakit kiszoritanak, az max az LMP lenne.. de igazabol, az hogy Orbanek mar most beinditottak a tuzerseget ellenuk, szvsz jelzeserteku.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Majd akkor mit fognak kommunikálni, amikor kiderül, hogy nincs meg a szükséges 136 ezer érvényes aláírás?! (Tudom, hogy eddig 11 % körüli az érvénytelen, tehát nagy valószínűséggel meglesz.)
Habony mostanában nincs formában.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 410
Visszaléptünk...
NB2
"Ő a bátor Robin, kinek nagy hada.
Mert harc, harc!
Robin a bátor elszaladt.
Bátran elfutott, el Ő."
dankodavid
Robin szarakodàsa az Batman-re korlàtozódik. .akire te gondolsz az a Sir Robin lehet. 😊
több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
...
Sobri Jóska
Teljesen értem, amit mondasz, a példáid viszont szerintem nem erről szólnak.

Egyértelmű, hogy a Fidesz nehezen tudna jól kijönni ebből az egészből, de az sem egyértelmű, hogy nem tudna jól kijönni belőle. Azért gondolom, hogy ez most több egyszerű opportunizmusnál (kevesebb, kinek hogy tetszik), mert ez az ügy nem a vasárnapi boltzár vagy az internetadó ügye, hanem a főnök szíve vágya, élete egyik legfontosabb célja, a Nagy Nemzeti Ügy. Gyávák, mert egy, egyébként az eredeti holdudvarnak is egy tetszetős célba sem mernek beleállni, mert fél, hogy elveszít pár százalékot, aki a teljesen érdektelen baloldali pártok tudtak volna behúzni, és egyébként lehet, hogy kevesebbért is elmennének.

Kicsit kellett volna kockáztatni, és akár kijöhettek volna nyertesen is, csak nem merték, mert beszari a rendszer. Én kimondottan sajnálom, mert pl. a NOB döntést szívesen meghallgattam volna, vagy az elemzéseket, hogy miért is a másik városok nyertek, akármi, tök mindegy. Én szeretnék hazai olimpiát egyszer, bármekkora baromságnak is hangzik elsőre, meg bármennyire is tudom, hogy mehetne máshova is annak az ára, és persze biztos vagyok abban is hogy az 5%-os saccod optimista.

De ezt az ügyet nem tudom annyival lezárni, hogy a Fidesz opportunista. Eddig sem voltam feltétlen híve a kommunikációs stratégiájuknak, a politikájuk nagy részének sem, de azt mindig is elismertem, hogy vannak jó elemek abban, amit csinálnak, és azt biztosan tudom, hogy a jelenlegi ellenzékből senki nem tudna ennél sokkal többet tenni. De ez most nagyon szar lépés szerintem.

Egyébként a Momentumtól én azt várom, hogy ellenzék váltó erő lesz belőlük, és kiszorítják legalább a DK-Együtt-PM szintű őőőő izéket.

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Valójában csak opportunisták.
Mi haszna lett volna egy népszavazásnak valamiről, aminek az esélye eleve kb 5%, másrészt a népszavazás ténye még ezt a kicsike sanszot is tovább errodálja?
Amiből nem lehet hasznod, abból maradj ki.
Elég egyszerű logika.
Sobri Jóska
Azért gyávák, mert félnek kiállni, és nem érzelmek mentén kommunikálni, meg a félelmekre játszva építeni egy kampányt. Itt nincs mivel ijeszgetni, így a Fidesz el is vérzett. Én pl. szeretnék magyar olimpiát, örülök a vizes VB-nek is (bár oda nem megyek ki, mert a vizilabdát nem bírja az idegrendszerem, az úszást meg nézem a tévében), bírom hogy ha jön ide akármi, akár legyen az egy EPT Budapest vagy egy CS:GO Major "elődöntő" (bár utóbbi még csak terv).

Szerintem egy csomó embert meg lehetett volna győzni, sőt nem feltétlenül bukott volna el a választás, csak lehet hogy emberek hangosan és értelmesen kezdtek volna beszélni. Nagyon látványos, hogy mennyire erőlködik a kormány az új nemzeti konzultációval, de egy-egy rövid hírt leszámítva, még a lakájmédia se tudja túl tolni a "Magyarországra leselkedő veszélyeket".

Nem az opportunizmus itt a lényeg, nem az a lényeg hogy megfutamodtak egy népszavazás elől, hanem hogy gyávák vitázni is már bárkivel. Ez nem opportunizmus, ez sima gyávaság. Beszartak egy nevenincs mozgalomtól, mert találtak olyan témát, ami értelmes és mégis sok embert érint. Van még ilyen egy csomó (nem véletlenül kapta el az alkalmat az elnök gyerek és azonnal ugrott a közlekedésre az RTL-es vitán), mindenből nem fog kihátrálni a Fidesz. Főleg, ha egy ilyen nemzeti ügyből ki tudott.

Gyávák és el vannak kényelmesedve. Ez lesz a vesztük. Őszintén aggódom is emiatt, hogy lesz beleszólása a kormányalakításba egy csapat nácinak...
Gyurma Pappa
Én értelek, de ez nem gyávaság.
Az gyávaság, ha pl. könyvelőként nem vállalsz el egy céget, melyről úgy véled, és úgy tájékoztatnak, hogy van benne egy rakás fiktív számla, tiszta káosz és szarkupac az egész könyvelése?
Erre az egy plusz cégre nem szorulsz rá, nem akarsz vele bíbelődni, tökölődni, és biztosan nem hoz annyit, amennyit ha rosszul sülne el, akkor elvinne. Időben, energiában, egyáltalán.
Ez inkább egyfajta (persze minősítheted, de anélkül is megállja a helyét) jól felfogott önérdek.
Én se szeretek olyan dologba beleállni ami se nem szórakoztat, se nem szükséges és még csak nem is fontos, vagy hasznos.
Pont pár napja talált meg a forgalomban egy agyhalott a pirosnál,mellémvágott, lehúzta az ablakot az anyósülésnél, és nekiállt valamit teli torokból üvölteni felém.Igazából nem is tudom miért és pontosan mit kurvaanyázott mellettem állva. De mondjuk nem is érdekelt. Lehet igaza volt, lehet nem. Amikor zöld lett mentem tovább, ő meg maradt a kanyarodósávban. Semmi hatása nem lett így az életemre.
Most akkor gyáván megfutamodtam?

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 760 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Valójában csak opportunisták.
Mi haszna lett volna egy népszavazásnak valamiről, aminek az esélye eleve kb 5%, másrészt a népszavazás ténye még ezt a kicsike sanszot is tovább errodálja?
Amiből nem lehet hasznod, abból maradj ki.
Elég egyszerű logika.
Sobri Jóska
Azért gyávák, mert félnek kiállni, és nem érzelmek mentén kommunikálni, meg a félelmekre játszva építeni egy kampányt. Itt nincs mivel ijeszgetni, így a Fidesz el is vérzett. Én pl. szeretnék magyar olimpiát, örülök a vizes VB-nek is (bár oda nem megyek ki, mert a vizilabdát nem bírja az idegrendszerem, az úszást meg nézem a tévében), bírom hogy ha jön ide akármi, akár legyen az egy EPT Budapest vagy egy CS:GO Major "elődöntő" (bár utóbbi még csak terv).

Szerintem egy csomó embert meg lehetett volna győzni, sőt nem feltétlenül bukott volna el a választás, csak lehet hogy emberek hangosan és értelmesen kezdtek volna beszélni. Nagyon látványos, hogy mennyire erőlködik a kormány az új nemzeti konzultációval, de egy-egy rövid hírt leszámítva, még a lakájmédia se tudja túl tolni a "Magyarországra leselkedő veszélyeket".

Nem az opportunizmus itt a lényeg, nem az a lényeg hogy megfutamodtak egy népszavazás elől, hanem hogy gyávák vitázni is már bárkivel. Ez nem opportunizmus, ez sima gyávaság. Beszartak egy nevenincs mozgalomtól, mert találtak olyan témát, ami értelmes és mégis sok embert érint. Van még ilyen egy csomó (nem véletlenül kapta el az alkalmat az elnök gyerek és azonnal ugrott a közlekedésre az RTL-es vitán), mindenből nem fog kihátrálni a Fidesz. Főleg, ha egy ilyen nemzeti ügyből ki tudott.

Gyávák és el vannak kényelmesedve. Ez lesz a vesztük. Őszintén aggódom is emiatt, hogy lesz beleszólása a kormányalakításba egy csapat nácinak...

több mint 7 éve
dawyd728 3 696
Bárki meglepődött?
Örülök, h nem költünk több pénzt egy halott dologra.
Nem örülök, h értelmes vita kialakulásának esélyét is elfojtotta vezérünk. Persze nem akarok naiv lenni, ismerem a szemben álló feleket.. Már a 266k-nak se örültem, illetve annak a retorikának se, ami mind a 266k aláírót olimpia ellenesnek tüntette fel. Persze nem lehet pontosan belőni mennyi kell a 138k érvényes aláíráshoz, ezt adom.
Ezek után már csak a Bencsik-féle elborult csakazértis emberek álltak volna bele. OV okosabb náluk. "Fontos kérdések" esetében hitvita szintjén újra megragadt a társadalmunk. Ez, mint mindig, csak OV-nak jó.
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 760 — Слава Україні! Героям слава!
Gyáva szarok vagytok, egytől egyig. Újfent szartok a népre.
Vrij6
Ez így megy 26 éve.
Mitől változott volna ez meg?
Sobri Jóska
Igazad van, még nem éltem annyit ezek szerint. 😊 Pedig mélyen tudom, de még feltudok háborodni. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Gyáva szarok vagytok, egytől egyig. Újfent szartok a népre.
Vrij6
Ez így megy 26 éve.
Mitől változott volna ez meg?

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 760 — Слава Україні! Героям слава!
Gyáva szarok vagytok, egytől egyig. Újfent szartok a népre.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Valójában csak opportunisták.
Mi haszna lett volna egy népszavazásnak valamiről, aminek az esélye eleve kb 5%, másrészt a népszavazás ténye még ezt a kicsike sanszot is tovább errodálja?
Amiből nem lehet hasznod, abból maradj ki.
Elég egyszerű logika.

több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Gyávák

több mint 7 éve
StormST Denver Broncos 10 827 — SB 50 Champion @ Grund
Egyrészt örülök, mert nem lesz elverve egy valag pénz se az olimpiára se magára a népszavazásra, másrészt viszont sokkal inkább dühít, hogy újra látszik, nincs Magyarországon demokrácia, még csak a látszata se...

Mondjuk ez attól a pillanattól várható volt, hogy beadták a 266 000 aláírást, gerinctelen és gyáva banda...

Azt hiszem a következő nemzeti konzultációt visszaküldöm majd nekik azzal, hogy ráírom: "Mi a fenének kérdezgettek, ha a véleményem úgyse érdekel?"



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 7 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 7 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 155
Mekkora gyáva szar ez a Fidesz...

Én egyébként támogattam az olimpia tervét, meg azt is, hogy legyen róla népszavazás, de basszus így fél évvel előtte visszalépni, hihetetlenül ciki.
Kampman
Európa Erős Embere 😊))

Pulvis et umbra sumus.
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 343
Mekkora gyáva szar ez a Fidesz...

Én egyébként támogattam az olimpia tervét, meg azt is, hogy legyen róla népszavazás, de basszus így fél évvel előtte visszalépni, hihetetlenül ciki.

Szerkesztette: Kampman
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 936 — nabege2@yahoo.com
Viktor megkegyelmezett az amiknak és a franciáknak, így lehet esélyük olimpiát rendezni😊 Viktor a HŐS!!! 😀
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 233
Micsoda fordulat...
több mint 7 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 155
Visszaléptünk...
NB2
"Ő a bátor Robin, kinek nagy hada.
Mert harc, harc!
Robin a bátor elszaladt.
Bátran elfutott, el Ő."

Pulvis et umbra sumus.
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 936 — nabege2@yahoo.com
Visszaléptünk...
több mint 7 éve
dawyd728 3 696
Kíváncsi vagyok politikai szinten mi lesz a Momentumból. Feltudják-e magukat ebből építnei komolyabban.
Mondjuk 18-ra azért már nehéz.
Toca
Szerintem ha ráfekszenek erre, akkor reális cél lehet jövő tavasszal az 5%-os küszöb megugrása. Bár az tény, hogy a baloldali pártok sokasága, a baloldal széttöredezettsége ronthatja az esélyeket, kiolthatják egymást a kisebb pártok. A mandátumok elosztásáról nem is beszélve.

Most még az emberek a Nolimpiával kapcsolják össze őket, teljes joggal. Kérdés, ha majd hivatalosan is párttá alakulnak, milyen programot fognak majd vallani, hirdetni a médiában, stb.
Vrij6
Az lesz a kérdés, majd a Fidesz mit fog róluk kideríteni, illetve már sanszosan tudja, csak majd januárban hozza nyilvánosságra 😀
NB2
Szüleikről már biztos betáraztak. Már látom, ahogy Bencsik kommunistázza őket.
több mint 7 éve
StormST Denver Broncos 10 827 — SB 50 Champion @ Grund
...
Vrij6
Az utolsó válaszig egész vita-szerű volt, de azért az a "ha nincs olimpia, akkor a 3-as metró kocsik továbbra is kigyulladhatnak" kezdetű rész elég nevetséges zárást hozott, kvázi zsarolás a budapestieknek...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 760 — Слава Україні! Героям слава!
Kíváncsi vagyok politikai szinten mi lesz a Momentumból. Feltudják-e magukat ebből építnei komolyabban.
Mondjuk 18-ra azért már nehéz.
Toca
Szerintem ha ráfekszenek erre, akkor reális cél lehet jövő tavasszal az 5%-os küszöb megugrása. Bár az tény, hogy a baloldali pártok sokasága, a baloldal széttöredezettsége ronthatja az esélyeket, kiolthatják egymást a kisebb pártok. A mandátumok elosztásáról nem is beszélve.

Most még az emberek a Nolimpiával kapcsolják össze őket, teljes joggal. Kérdés, ha majd hivatalosan is párttá alakulnak, milyen programot fognak majd vallani, hirdetni a médiában, stb.
Vrij6
Az lesz a kérdés, majd a Fidesz mit fog róluk kideríteni, illetve már sanszosan tudja, csak majd januárban hozza nyilvánosságra 😀
NB2
Például. 😊: Kismillió tényező fog még ebben szerepet játszani.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv