Politika

44 feliratkozó

több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Mondjuk nekem tök szánalmas ez a fütyülés. Tartsanak egy "megemlékezést" együtt aztán ott lehet szidni a Viktort.
NB2
Végre valamiben egyetértünk 😀
Gyurma Pappa
Miért szánalmas?
Amadeus91
Mert teljesen haszontalan, ízléstelen és ugyanannyira minősíti a fütyülőket, mint a kifügyültet, sőt.
Gyurma Pappa
tekintve, hogy sok alternatívájuk nincs, szerintme ez inkább kétségbeesettség.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mondjuk nekem tök szánalmas ez a fütyülés. Tartsanak egy "megemlékezést" együtt aztán ott lehet szidni a Viktort.
NB2
Min csodálkozol? Kb. 1991 óta nem volt olyan nemzeti ünnepünk, amelyiket ne fúrta volna meg valamelyik politikai erő. Én kb. 15 éve nem megyek nyilvánosan ünnepelni semmit, sehova. Megcsömörödtem. És nem is hiszem, hogy valaha fogok. Ahhoz ugyanis az kellene, hogy mi magunk, az egyszerű ember észhez térjünk. De mi se tudunk. Nem személyesen neked szánom, hanem általánosságban írom, hogy nagyon sokan akik möst leszánalmasozzák a fütyülőket, ők maguk fütyültek/kerepeltek tíz éve ugyanígy. És fognak is a jövőben, ha esetleg megváltoznak a viszonyok. Akkor meg mitől és mikor változna a helyzet?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Mondjuk nekem tök szánalmas ez a fütyülés. Tartsanak egy "megemlékezést" együtt aztán ott lehet szidni a Viktort.
NB2
Végre valamiben egyetértünk 😀
Gyurma Pappa
Miért szánalmas?
Amadeus91
Mert teljesen haszontalan, ízléstelen és ugyanannyira minősíti a fütyülőket, mint a kifügyültet, sőt.

több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
Mondjuk nekem tök szánalmas ez a fütyülés. Tartsanak egy "megemlékezést" együtt aztán ott lehet szidni a Viktort.
NB2
Végre valamiben egyetértünk 😀
Gyurma Pappa
Miért szánalmas?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Mondjuk nekem tök szánalmas ez a fütyülés. Tartsanak egy "megemlékezést" együtt aztán ott lehet szidni a Viktort.
NB2
Végre valamiben egyetértünk 😀

több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 990 — nabege2@yahoo.com
Mondjuk nekem tök szánalmas ez a fütyülés. Tartsanak egy "megemlékezést" együtt aztán ott lehet szidni a Viktort.
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
 imgur.com/A1j8osH

Személy szerint össze vagyok már zavarodva, hogy kik az ellenségeink?
Kit kell leginkább utálni? Migráncsokat, Brüsszelt, az álomgyilkosokat, vagy már a lengyeleket is?
Vagy így egybe az egészet?

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nekem a titkosítás részével az a bajom, hogy nem a tervrajzokra kíváncsi senki, még csak arra se igazán, hogy mire mennyit költenek, hanem inkább azt kéne látni, hogy milyen tanulmányokat végeztek például a megtérülésről, a gazdaságosságról, illetve, hogy hogyan (nem) zajlott a kiválasztás, volt-e versenyztetés (nem) és hogy miért pont az nyert, aki (mondjuk ez az előbbiek alapján persze tudható, de normális esetben ez is érdekes lenne). Ezek nem nemzetbiztonsági, csak zsebbiztonsági adatok, ezeknek az ismerete nem okozna veszélyt, csak a lopásra nézve...
StormST
Egy olyan dokumentumoldaltól, aminek a 70 százaléka ki van takarva senki se lenne okosabb. Hidd el, nem találsz ilyen dokumentumokat semmilyen atomreaktorról egyik országból sem.
Sobri Jóska
Nem a fenét nem. Keress rá a google-n pl. "Hinkley Point C" kifejezésre. Ez az angolok új erőműblokkja. amit 20 év "atom-szünet" után most kezdenek megépíteni. Dől rád az információ, csak rá kell szánnod 1-2 órát. Tanulmányok tömege, a támogató és ellenző felektől, részletes költségelemzés, környezeti tanulmányok, energiahelyzet-előrejelzések, összevetés a francia, német energiapolitikával, lehetséges előnyök, hátrányok. Egészen részletes adatok arról, hogy ki mennyit ad bele, kik a fő- és alvállalkozók, kik és hogyan fogják tulajdonolni, üzemeltetni, évtizedekre előre. Könyvtárnyi szakirodalom az egészen komoly szakmai anyagoktól a hétköznapi ember számára is emészthetőkig. Aztán keress rá Paks 2-re, és.......


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem érthet mindenki mindenhez.
Te és Havas Henrik igen, a legtöbb ember nem.
Ez a sok nemmindenhezértő ember úgy döntött 1990-ben, hogy úgy működteti a társadalmat ma Magyarországon, hogy demokratikus választáson kb. 100ezer lakosonként 4 évente delegál egy megbízottat, hogy járjon el az érdekében. Valamint még egyszer ennyi delegált kap lehetőséget, hogy árnyaltabb legyen a kép, szélesebb legyen a képviseltek köre.
....
Ebben te nem vagy benne napi szinten, csak 4 évente a válsztásnak nevezett delegáltszelektálás idején. Elötte, utána nem. Ezért téged nem kell meggyőzni, neked nem kell elmagyarázni, számodra nem kell indokolni. Számomra se.
Tudom, szomorú ezt így megélni, elfogadni, hogy csak egy vagy a sok (10millió) közül, de attól még így működik a parlamentáris demokrácia. Amint tudsz jobbat, azonnal jelezd.
Sobri Jóska
Egyáltalán nincs igazad. Illetve de, igazad van, ha a hazai helyzetet írod le. Éppen ilyen a NER, és éppen ez az egyik legnagyobb baj vele. Leszűkíti a választópolgári mozgásteredet arra a 4 évenkinti egy X-re, elhiteti veled, hogy ott döntesz igazán. A két választás közötti 4 éves hosszú időszakra meg a valódi nyilvánosság helyett kreál számodra egy kamu-nyilvánosságot, egy virtual reality-t - ez a NER - amiben az 1 tízmilliomod helyett nulla a döntési kompetenciád, zéró ráhatásod van a folyamatokra.

A modern polgári demokráciák nem tökéletesek, egyáltalán nem. És az a poén, hogy pont a választási rendszerük az egyik legkevésbé tökéletes. A választási rendszer a leginkább manipulálható és manipulált, az eredménye pedig a legcsekélyebb mértékben képes leképezni a társadalom véleményét. A 2, max 3 rubrikába rakott X az egy kétbites döntési modell, aminek kétbites a kimenete is. És a kijött kétbites kimenetel egyike - a "győztes" fel van utána kerekítve 100%-ra, és lesz a vége egy bites.

De a polgári demokrácia nem csak ennyi, hanem a hatalom és a társadalom millió egyéb szerveződésének a konstans, egymásra ható, egymást alakító viszonya. A nyilvánosság. Valójában a nyilvánosságon keresztül tudsz igazán hatni a hatalomra, nem pedig a 4 évenkénti X-eddel, hiszen a nyilvánosság az, amelyik nem csak 2-2 rubrikára szűkíti le a válaszaid, döntéseid lehetőségét, hanem meghagyja a teljes spektrumot. Lehetsz zöld, elmehetsz atomtudósnak, lehetsz aktivista, indíthatsz blogot, lehet milliónyi youtube követőd, ahol lehet adott kérdésről árnyalt véleményed is. És bár egyedül így sem fogod tudni befolyásolni a hatalom döntését úgy ahogy szeretnéd, de a nyilvánosság más szereplőire tudsz hatni, az ő véleményüket tudod alakítani, ők pedig tudják a tiédet. És együtt, a sok kis hatás összeadódva már nyomást fejt ki a hatalomra is. Az óriási különbség, hogy ez a hatás nem 1-2 rubrika összeadott X-eit jelenti, hanem a teljes, gazdag vélemény-spektrum összességét. Sokkal árnyaltabb, sokkal teljesebb.

Ez az árnyaltabb, teljesebb ráhatás teszi majd lehetővé azt, hogy az angolok úgy jöjjenek ki a Brexitből, hogy nem szívják meg a szükségesnél sokkal jobban. Mert menet közben működik a kontroll, a nyilvánosság, és a hatalom nem csak a két bites IGEN vagy NEM összesenjét kapja, amiben az 51% felkerekedik 100%-ra és totál hamissá teszi a képet, hanem utána folyamatosan szembesül egy vélemény-spektrummal, ami ráadásul folyamatosan alakul, reagál is a történtekre. Nem csak 4 évente ad egy monochrome állóképet. Ez az ami nincs meg nálunk. Paks 2 ügyében sem, és millió más dologban sem. Emiatt aztán, ha netán Paks 2 besül, sokkal jobban fog fájni, mintha a nyilvánosság előtt sülne be, és folytonos kontroll alatt lenne, amelyik menet közben tudná enyhíteni a károkat.

Szóval én nem akarom eldönteni, hogy legyen-e a Paks, vagy sem. Ezt meghagyom az MTA-nak, és a politika csinálóknak. De szeretnék róla információt kapni, minél többet. És szeretném véleményezni, hogy azzal esetleg hassak más szereplőkre is. És szeretném, ha mások is véleményeznék, hogy hassanak rám. És szeretném, ha ezt minél többet megtennék, hogy az összességünk véleményhalmaza minél erősebb és minél árnyaltabb lehessen, hogy lehetőleg minél árnyaltabb és erősebb visszajelzést tudjon küldeni a döntéshozóknak. Mert a NER rendszerben a döntéshozók is információ hiányban szenvednek, nem csak mi. Nincs visszajelzés, nincs mi alapján eldönteni, hogy kell-e valamit korrigálni vagy sem. Az orvos képtelen eldönteni, hogy ha fogat húz, akkor az fáj-e a betegnek, ha a beteg képtelen erről viszajelzést küldeni. És ha a beteg képtelen elmondani, hogy melyik foga fáj, akkor arra is jóval nagyobb az esély, hogy az orvos esetleg rossz fogat húz ki.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
yooker New York Giants 7 331 — Expect the Best !
 www.youtube.com/watch?v=2J5W5IDNMf0

nem rövid , de szerintem tökéletes kép arról mi van ,miért és nagyjából mi várható!
szegény Kálmán Olga néha ugyan próbálkozik de amúgy beletörődve hallgatja 😊
a számomra messze leghitelesebb elemzőtől:
yooker
a Tölgyessy által elmondottak elfogadásával kezdőd(het)ne a konstruktív párbeszéd, jobbról és balról egyaránt...
baggio
érdemes lenne komolyan odafigyelni rá az biztos! mondjuk ebben a beszélgetésből inkább azt hangsúlyozza hogy a Fidesz számára ez egy tökéletesen kényelmes , nyerő szituáció ami most van nem véletlenül "teremtették/formálták" ilyennek amilyen !kanyarban nincs senki aki veszélyes lenne rájuk. értelmes párbeszéd nem áll érdekükben!

Szerkesztette: yooker
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
 www.youtube.com/watch?v=2J5W5IDNMf0

nem rövid , de szerintem tökéletes kép arról mi van ,miért és nagyjából mi várható!
szegény Kálmán Olga néha ugyan próbálkozik de amúgy beletörődve hallgatja 😊
a számomra messze leghitelesebb elemzőtől:
yooker
a Tölgyessy által elmondottak elfogadásával kezdőd(het)ne a konstruktív párbeszéd, jobbról és balról egyaránt...

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 004
 www.youtube.com/watch?v=2J5W5IDNMf0

nem rövid , de szerintem tökéletes kép arról mi van ,miért és nagyjából mi várható!
szegény Kálmán Olga néha ugyan próbálkozik de amúgy beletörődve hallgatja 😊
a számomra messze leghitelesebb elemzőtől:
yooker
kifejezetten jó volt a tegnapi műsora.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
yooker New York Giants 7 331 — Expect the Best !


nem rövid , de szerintem tökéletes kép arról mi van ,miért és nagyjából mi várható!
szegény Kálmán Olga néha ugyan próbálkozik de amúgy beletörődve hallgatja 😊
a számomra messze leghitelesebb elemzőtől:
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 436
Hendrik Höfgen elindult a szombathelyi színházért... | komolyan kieshetett vlk kegyeiből, ha már csak ez marad neki... |
ozibozi
De rá igaz, amit Bödöcs a Széchenyi-Gyurcsány relációban mondott. 😉
Sobri Jóska
ez most nincs meg,
ozibozi
Elöbb csinált valamit, és csak utána őrült meg...
Sobri Jóska
engem csak az zavar(t) benne jó pár éve, hogy A hetvenkedő katona ( a Katona Józsefes') legendás sikere után,pl a Bereményi Eldorádójából a Monori Sándornak miért u.olyan, mint 20 évvel később a Széchényi karaktere.meg közte az a sok másik és így tovább...Mindig szinte minden karakter ugyanolyan...az a kicsit lüke, kiabálós, ugyanaz a tónus stb,stb. (nekem legalábbis) Jó színész ez nem kérdés, de...(ez csak egyéni szoc problem-vélemény)

Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Hendrik Höfgen elindult a szombathelyi színházért... | komolyan kieshetett vlk kegyeiből, ha már csak ez marad neki... |
ozibozi
De rá igaz, amit Bödöcs a Széchenyi-Gyurcsány relációban mondott. 😉
Sobri Jóska
ez most nincs meg,
ozibozi
Elöbb csinált valamit, és csak utána őrült meg...

több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 436
Hendrik Höfgen elindult a szombathelyi színházért... | komolyan kieshetett vlk kegyeiből, ha már csak ez marad neki... |
ozibozi
De rá igaz, amit Bödöcs a Széchenyi-Gyurcsány relációban mondott. 😉
Sobri Jóska
ez most nincs meg,
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Hendrik Höfgen elindult a szombathelyi színházért... | komolyan kieshetett vlk kegyeiből, ha már csak ez marad neki... |
ozibozi
De rá igaz, amit Bödöcs a Széchenyi-Gyurcsány relációban mondott. 😉

több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 436
Hendrik Höfgen elindult a szombathelyi színházért... | komolyan kieshetett vlk kegyeiből, ha már csak ez marad neki... |
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 436
...mutassatok nekem egy komoly tolvajt, aki sikeresen űzi az ipart' folyamatában, majd felcsillan a remény, hogy jövő héten ellophatja élete legnagyobb zsákmányát, nagyobbat, mint idáig bármikor... ráadásúl mindezt BŰNTETLENÜL(!!!) teheti meg...vlsz ilyenkor elkezd moralizálni, vagy meghagyja az esélyt valamelyik társának, hogy ő lopja el??? miért is tenné???
több mint 7 éve
StormST Denver Broncos 10 842 — SB 50 Champion @ Grund
Nekem a titkosítás részével az a bajom, hogy nem a tervrajzokra kíváncsi senki, még csak arra se igazán, hogy mire mennyit költenek, hanem inkább azt kéne látni, hogy milyen tanulmányokat végeztek például a megtérülésről, a gazdaságosságról, illetve, hogy hogyan (nem) zajlott a kiválasztás, volt-e versenyztetés (nem) és hogy miért pont az nyert, aki (mondjuk ez az előbbiek alapján persze tudható, de normális esetben ez is érdekes lenne). Ezek nem nemzetbiztonsági, csak zsebbiztonsági adatok, ezeknek az ismerete nem okozna veszélyt, csak a lopásra nézve...
StormST
Egy olyan dokumentumoldaltól, aminek a 70 százaléka ki van takarva senki se lenne okosabb.
Hidd el, nem találsz ilyen dokumentumokat semmilyen atomreaktorról egyik országból sem.
És különben is, kit érdekelne, amikor a két legesélyesebb miniszterelnökjelöltről kiderül, hogy az egyik ügynök, a másik csicska.
Sobri Jóska
Irigyellek, hogy téged egy totál más témából hozott marhaság/lózung megnyugtat, én nem vagyok ilyen...

Egyébként meg lehetne azokat a dokumentumokat úgy is csinálni, hogy lehessen értelmesen vizsgálni, egy hatástanulmány adatait nem kell kitakarni, abban csak számok vannak, mostani fogyasztásról, számolt fogyasztásról, mostani áramárról, trendekről, azok alapján tippelt leendő árakról. Persze ha lennének ilyen tanulmányok, de nyilván nincsenek, mert akkor be lehetne őket mutatni, de ha úgyis tudjuk, hogy titkosítjuk, akkor felesleges is elkészíteni...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 580 — Apu ökölbeszorított keze
Tényleg én arrol lemaradtam hogy kommunikalta a mindenható hogy visszalepett az olimpiatol.

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Nekem a titkosítás részével az a bajom, hogy nem a tervrajzokra kíváncsi senki, még csak arra se igazán, hogy mire mennyit költenek, hanem inkább azt kéne látni, hogy milyen tanulmányokat végeztek például a megtérülésről, a gazdaságosságról, illetve, hogy hogyan (nem) zajlott a kiválasztás, volt-e versenyztetés (nem) és hogy miért pont az nyert, aki (mondjuk ez az előbbiek alapján persze tudható, de normális esetben ez is érdekes lenne). Ezek nem nemzetbiztonsági, csak zsebbiztonsági adatok, ezeknek az ismerete nem okozna veszélyt, csak a lopásra nézve...
StormST
Egy olyan dokumentumoldaltól, aminek a 70 százaléka ki van takarva senki se lenne okosabb.
Hidd el, nem találsz ilyen dokumentumokat semmilyen atomreaktorról egyik országból sem.
És különben is, kit érdekelne, amikor a két legesélyesebb miniszterelnökjelöltről kiderül, hogy az egyik ügynök, a másik csicska.

több mint 7 éve
StormST Denver Broncos 10 842 — SB 50 Champion @ Grund
Legyen már rá valami összefogott, logikus, észérvekkel elfogadható indokláspeterk2005
Próbálok röviden válaszolni:

Nem érthet mindenki mindenhez.
Te és Havas Henrik igen, a legtöbb ember nem.
Ez a sok nemmindenhezértő ember úgy döntött 1990-ben, hogy úgy működteti a társadalmat ma Magyarországon, hogy demokratikus választáson kb. 100ezer lakosonként 4 évente delegál egy megbízottat, hogy járjon el az érdekében. Valamint még egyszer ennyi delegált kap lehetőséget, hogy árnyaltabb legyen a kép, szélesebb legyen a képviseltek köre.
Ezek a delegáltak, mivel kevesen vannak, és ők 199-en se értenek mindenhez, úgy döntöttek a legitim felhatalmazásuk alapján, hogy konkrét esetekben különböző szakemberektől kérnek segítséget, feladatokat delegálnak szakértői köröknek, intézményeknek, szerveknek, hivataloknak és a társadalmat operatívan működtető megannyi aktornak.
Ezen aktorok -így vagy úgy- a delegáltaknak tartoznak elszámolási kötelezettséggel, a munkájukért a delegáltak felelnek, akik munkájáról 4 évente elégg sarkosan vélemény fogalmazható meg - a munkát el lehet tőlük venni, lehet helyettük másik delegáltat preferálni.
Ha van egy adott konkrét ügy, arra is a fenti logisztika húzható rá, annak menték keresnek megoldást, és ha találnak, eszerint döntenek, járnak el.

Ebben te nem vagy benne napi szinten, csak 4 évente a válsztásnak nevezett delegáltszelektálás idején. Elötte, utána nem.
Ezért téged nem kell meggyőzni, neked nem kell elmagyarázni, számodra nem kell indokolni. Számomra se.
Tudom, szomorú ezt így megélni, elfogadni, hogy csak egy vagy a sok (10millió) közül, de attól még így működik a parlamentáris demokrácia.
Amint tudsz jobbat, azonnal jelezd.
Sobri Jóska
Azért normális esetben a parlamentáris demokráciához a népszavazások is hozzátartoznak, azaz nem csak 4 évente lehet véleményt mondani, ha az emberek úgy gondolják, valamint a 30 éves titkosítás ebben az esetben az ügyet kivonta a parlamentáris demokrácia alól, hiszen erről és ez alapján nem tudnak az emberek véleményt mondani, mert NEM ismerjük a tényeket és az se ismerheti meg azokat, aki akarja...
StormST
Persze, de
1, én személy szerint baromságnak tartom a népszavazásokat, lásd pl. Brexit. Ettől még lehet kezdeményezni, lásd olimpa, vizitdíj, stb. (Nemzetközi szerződésekről egyébként nem.)
2, A titkosításról a mi delegáltjaink döntöttek, vagyis a formállogika szabályai szerint mi, általuk. Teljesen törvényesen.



Tegyük fel az álnaív kérdést miért titkos minden info?

BTW a fejlettebb gazdaságok most fordulnak a megújuló energiaforrások felé valamint a fejlettebb elosztási hálozatok felé,hogy a kilengéseket jobban tudják kezelni.
Janek
Ilyen volumenű állambiztonsági adatok, mint egy atomerőmű részletes adatai minden országban titkosítva vannak, Franciaországtól Németországon vagy Oroszországon át az USA-ig.
Ez nem aktuálpolitika, hanem alapvető államérdek.
Sobri Jóska
1. Szerinted lehet, hogy hülyeség, szerintem nem az, csak tudni kell, hogy mikor és mire lehet és kell használni, illetve mire nem. Kis csip-csup ügyekre felesleges, az olyanokra, mint a nemlétező betelepítési kvóta kvázi bűn is, viszonta ciklusokat átívelő és jelentős állami kiadásokat jelentő vállalásoknál lehet és kell is szerintem...
2. Nem mondtam, hogy törvénytelen volt, csak azt, hogy mivel titkosították, így az emberek a következő választásokon nem tudnak ez alapján valakit bent tartani vagy kivenni a parlamentből, mert hiába kerül sok pénzbe és tart majd sok évig, a részleteket nem ismerik az emberek...

Nekem a titkosítás részével az a bajom, hogy nem a tervrajzokra kíváncsi senki, még csak arra se igazán, hogy mire mennyit költenek, hanem inkább azt kéne látni, hogy milyen tanulmányokat végeztek például a megtérülésről, a gazdaságosságról, illetve, hogy hogyan (nem) zajlott a kiválasztás, volt-e versenyztetés (nem) és hogy miért pont az nyert, aki (mondjuk ez az előbbiek alapján persze tudható, de normális esetben ez is érdekes lenne). Ezek nem nemzetbiztonsági, csak zsebbiztonsági adatok, ezeknek az ismerete nem okozna veszélyt, csak a lopásra nézve...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Ki, mit hiányol a listáról?
Vrij6
Én személy szerint a hosszú bájtok éjszakáját, csak azt lehet h nem lehetett Simicska tv-jében beválogatni.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!


Ki, mit hiányol a listáról?

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv