Politika

44 feliratkozó

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
az volt hogy összevonják a művészeti egyetemeket (ipar, képző, színmű, zene) egy intézménybe. Ez nem akkora hülyeség.
Az egyházi egyetemeket meg az egyházak pénzelik. Persze az egyházakat meg az állam, de akkor sem állami intézmény sem a PPKE sem a Károliharomt
Ezt nem vágtam, hogy a művészeti egyetemeket összevonják. Egyébként ez tetszik nekem. De még mindig kíváncsi lennék arra a 18 egyetem nevére, ami megszűnhet az index szerint. Ha különvesszük a művészetiseket, én akkor is max 10-et látok.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
az volt hogy összevonják a művészeti egyetemeket (ipar, képző, színmű, zene) egy intézménybe. Ez nem akkora hülyeség.
Az egyházi egyetemeket meg az egyházak pénzelik. Persze az egyházakat meg az állam, de akkor sem állami intézmény sem a PPKE sem a Károli
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
az, hogy csökkentik a helyek számát, teljesen jogos, és az is igaz, hogy rohadt sok egyetem van fölöslegesen. de hogy egy Corvinust szétszednek az egy vicc.Szobi22
Szerintem nem fogják szétszedni. Az tény, hogy a rektor, Mészáros Tamás nem a kormány kedvence, sőt. Sztem akár az is lehet, h a szeptemberi rektorválasztásra bemondják, hogy kinek kellene átvenni a posztot és minden marad a régiben. Bár amikor összevonták a karokat, már akkor is voltak gondok, a dékánoknak a közösködés nem tetszett, nem tartottak minden kart egyenrangúnak stb..Melehov
Egyébként azt figyeltétek, hogy nagyon sántít ez az egész origo-s sztori? Elvileg az a nagy drasztikus lépés, hogy 29-ből 12 egyetemet hagynak meg. Nah, akkor valaki sorolja már fel nekem azt a 17-et, amit megfognak szüntetni? Kb. a felsoroltakon kívül csak egyházi vagy nagyon spéci egyetemek vannak, mint a színművészeti, amit nem hiszem, hogy bele tudnak olvasztani másba.

több mint 13 éve
Melehov Chicago Bears 119
az, hogy csökkentik a helyek számát, teljesen jogos, és az is igaz, hogy rohadt sok egyetem van fölöslegesen. de hogy egy Corvinust szétszednek az egy vicc.Szobi22
Szerintem nem fogják szétszedni. Az tény, hogy a rektor, Mészáros Tamás nem a kormány kedvence, sőt. Sztem akár az is lehet, h a szeptemberi rektorválasztásra bemondják, hogy kinek kellene átvenni a posztot és minden marad a régiben. Bár amikor összevonták a karokat, már akkor is voltak gondok, a dékánoknak a közösködés nem tetszett, nem tartottak minden kart egyenrangúnak stb..

"You're never a loser until you quit trying."- Mike Ditka
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
El tud valaki képzelni egy olyan közigazgatást (önkormányzattól a tűzoltóságig) amit ők üzemeltetnek?zinedine5
El. De inkább nem gondolok bele....

........Sobri Jóska
Mi azon a nagyon bonyolult, hogy a (akár a jelenlegi) törvényeket be kell tartani, és mindenkivel - kivétel nélkül- be kell tartatni? Ehhez még olyan sok pénz sem kéne. Ja, és a hisztiző jogvédőket kötelezném a BTK áttanulmányozására. Valamint, hogy éljenek közöttük legalább hat hónapot úgy, hogy senki se tudja: ők jogokat védenek. Csak kérdés kiét....
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 047 — Ajmo Vatreni
Azért nem akartak ezek soha saját államot, mert mindig is egy élősködő féreg népség voltak, önfenntartásra képtelenek. Én nem hiszek benne, hogy bármiféle módon ezeket integrálni lehetne, maximum tűzzel-vassal kordában tartani. Ha adnánk nekik 1-2 megyét és odapaterolnánk őket (természetesen beton és lézerkeritéssel elkülönítve tőlünk), bármibe lefogadnám, hogy soha a büdös életbe nem tudnának egy életképes államot/közösséget létrehozni. Hosszútávon egyébként meg is érné, pár évalatt úgy is kiirtanák egymást vagy szimplán éhen pusztulnának. Vagy pedig sz*rni kéne Európára és egyszerűen kipaterolni/kiüldözni őket innen a p*csába, ha annyira sírnak értük az EU-ban, fogadják be őket.Dub
Nem értek egyet az első mondatoddal, viszont a kiemelt részben teljesen biztos vagyok. Kb. annyira lennének képesek államot alakítani és olyan szinten is működne mint a mostani fekete-afrikai államok. Nem rasszizmusból, de mindkét népség (cigány és afrikai négerek) alkalmatlan a szervezettségre, rendre, önfenntartásra. Ugyanaz lenne (lesz) Magyarországból is ha ők lennének (lesznek) a vezetők, mint mondjuk Zimbabwéban.
El tud valaki képzelni egy olyan közigazgatást (önkormányzattól a tűzoltóságig) amit ők üzemeltetnek?
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 427 — #NoStress
Elmondom ismét, hátha elöbb-utóbb eljut azok agyáig, akiket valóban zavarnak a cigányok:
A cigánykérdést (jelentsen bármit is konkrétan) csak államilag, a kormányzat által lehet megoldani. Máshogy nem. Ez tény.
Mint ahogy az is, hogy azoknak, akiknek módjukban állna megoldani, lehetőségük lenne rá, egyszerűen nem érdekük.
Mintha lenne egy kerted, aminek a közepén áll 1 kurva vastag, magas fa, ami csak zavar, hogy ott van. Te nem tudod kivágni, csak xy tudja, de neki meg direkt jó, hogy ott az a fa. A büdös életbe nem tesz semmit a fa kivágása érdekében. Felállít biztosságot, hogy kivizsgálja a fa eltávolításának szükségességi fokát, a lehetséges módozatokat, de soha nem fogja se így, se úgy, se amúgy eltávolítani, mert érdeke fűződik hozzá, hogy álljon az a fa.
A mindenkori kormányzatnak elemi érdeke a cigányság problémáinak nem megoldása.
Aki ismeri a történelmet, az tudja, hogy a háborúk mindig gazdasági érdekekből voltak, az adott háborúzó országok gazdasági vezető rétegei, akik a politikai hatalmat is birtokolják szinte mindig, kivétel nélkül jól járnak a háborúkkal. Mennyire fasza egy háború, ami kontrollálhatóan, a kiskertünkben folyik, ráadásul az "ellen" vezetői is mi vagyunk. Tökéletes felállás. Persze ez csak egy sántító hasonlat, de mindenki képzelje bele magát egy elvtelen, opportunista állami, kormányzati vezető helyébe, és árulja el, nem kibaszott jó, hogy itt vannak a cigányok, akikkel minimális befektetéssel mindig csak a gond van, ami elviszi a figyelmet a valóban fontos, durva dolgokról, lehet rajtuk rágódni, és a legközelebbi is kilométerekre van tőlünk?
Ne arra mondjatok ötletet, hogy milyen megoldást tudnátok fiktíven elképzelni (betonfal, lézerkerítés, rendőrök, közmunka, etc), hanem arra, hogyha valóban döntéshozók lennétek, ennek minden egyéb irányú kötöttségével (hiszen addig vagy te miniszter, államtitkár, osztályvezető, stb, amíg azt teszed, ami a téged odaültetőknek az érdeke, és nem az országé, a barátaidé, a tied) akkor mit tennétek, tehetnétek. Erre az a válasz, hogy semmit.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
jó hát nekem elég volt az hogy a Műszaki felvette a gazdaságtudományi kart. Mi köze van a kettőnek egymáshoz?
Arról nem is beszélve, hogy csak budapesten van 3 bölcsészkar. de pécsen, szegeden, debrecenben és még miskolcon is. a kismillió kamafőiskoláról nem is beszélve.

wááá szólok is az al-kaidának, hogy itt egy érdemes hely arra hogy robbantsák az eldugott atomjukat... magyaroszág rászolgált
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
mi van már itt, de tényleg? 😕
http://index.hu/belfold/2011/05/04/feltrancsirozzak_a_kozgazt_es_az_felsooktatas_felet/Szobi22
kicsit drasztikus, de az állam egyik legnagyobb vízfeje a felsőoktatás. bár továbbra sem így kell csökkenteni a hallgatói létszámot. persze evidense hogy jó néhány egyetemnek mennie kell a picsába. speciel egy Műszaki-Közgáz összeoldavásnak több értelme van mint megszüntetni a Közgázt

amit a kaposvári arc nyom, az meg vérciki. az egyetem nem azért van hogy fellendítse a városát... a campus maradhat szerintem ott mint mondjuk a Pécsihez tartozó cucc, de külön kaposváron egyetemnek értelme nulla.

a sok retek főiskoláról nem is beszélve.

simán a felére kéne csökkenteni az államilag finanszírozott hallgatók számát és ennek a pénznek a töredékét a felnőttképzésbe fektetni.haromt
Van némi kötődésem még Állattenyésztési Főiskola korából a Kaposvári Egyetemhez, utánanéztem, hogy lett ebből Egyetem. Mint cseppben a tenger.
Volt a városban az Állattenyésztési Főiskola és egy Tanítóképző. '90-es években az Állattenyésztő Főiskola integrálódott a Pannon Egyetembe, mint egyetemi kar. Majd kivált és a Tanítóképzővel együtt hozta létre a Kaposvári Egyetemet. (Kifejezetten egybevágó, egymást támogató tudományágak 😊 ) De a Tanítóképző maradt főiskolai kar. Mostanra eljutottak odáig, hogy az Állattenyésztésből Állattudományi Kar lett, továbbá gründoltak egy Gazdaságtudományi Kart és egy Művészeti Főiskolai Kart, továbbá egy Egészségtudományi Centrumot. Tehát most már büszkén írják ezt: "Így a végzett hallgatóink között van többek között természetvédelmi mérnök, pénzügyi szakember, színművész és gyógypedagógus is." Egy Egyetemen belül? A főiskolai korában szerintem Kaposváron évente végzett 50-60 legalább Európa-színvonalú gyakorlati állattenyésztő mérnök és kb. ugyanennyi tanító. Ma kibocsát becslésem szerint évente több száz diplomást, többek között olyan közgazdászokat, színészeket, gyógypedagógusokat, akik 10-20 évvel ezelőtt nagy valószínűséggel egyetem környékére sem keveredhettek volna, és ma meg nem vagy nagyon nehezen fognak elhelyezkedni abba a szakmába, aminek az elsajátítására az állam milliókat ölt - fejenként. Na, ez a pazarlás.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
catattack 3 520
http://www.washingtonpost.com/lifestyle/style/kidspost-explains-the-death-of-osama-bin-laden/2011/05/02/AFLv2qbF_story.html
Hogy a gyerekek is tudják, hogy mit kell ünnepelni.
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
az, hogy csökkentik a helyek számát, teljesen jogos, és az is igaz, hogy rohadt sok egyetem van fölöslegesen. de hogy egy Corvinust szétszednek az egy vicc.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
mi van már itt, de tényleg? 😕
http://index.hu/belfold/2011/05/04/feltrancsirozzak_a_kozgazt_es_az_felsooktatas_felet/Szobi22
kicsit drasztikus, de az állam egyik legnagyobb vízfeje a felsőoktatás. bár továbbra sem így kell csökkenteni a hallgatói létszámot. persze evidense hogy jó néhány egyetemnek mennie kell a picsába. speciel egy Műszaki-Közgáz összeoldavásnak több értelme van mint megszüntetni a Közgázt

amit a kaposvári arc nyom, az meg vérciki. az egyetem nem azért van hogy fellendítse a városát... a campus maradhat szerintem ott mint mondjuk a Pécsihez tartozó cucc, de külön kaposváron egyetemnek értelme nulla.

a sok retek főiskoláról nem is beszélve.

simán a felére kéne csökkenteni az államilag finanszírozott hallgatók számát és ennek a pénznek a töredékét a felnőttképzésbe fektetni.
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
mi van már itt, de tényleg? 😕
http://index.hu/belfold/2011/05/04/feltrancsirozzak_a_kozgazt_es_az_felsooktatas_felet/

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Én se szeretek dolgozni, de sajnos kell és szerencsére van mit. Kelet-Maon nincs és még a közmunkaidőt is a felére csökkentették, hogy javítsák a statokat. Mindezt bruttó 39 ezerért.Dzsokijuing
Ki szeret? De az hogy kell, csak nekünk mond valamit, nekik nem. Lehet azzal takarózni hogy kelet-magyarország, meg nincs, ha annyira akarna találna. Pont ott észak-keleten volt tavaly, hogy egy "jómunkásember" cigány csinált egy gazdaságot. Uborkát termesztett. Szerette volna ha cigányok dolgoznának, egyszóval munkát adott volna nekik. Senki nem ment el. Mivel ha magyar parasztokkal dolgoztatott volna kitör a balhé, szlovákiából kellett buszokkal napszámosokat hozatnia. És ilyen lehetőségek mindíg vannak. Csakhogy "vákulljak meg ha látok"....
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
15000 új rendőr felvétele 15000 új munkahely lenne. börtönőrök stb még több
helyi rendőrőrsök-fogdák-sheriff irodák építése még sokkal több képzetlen munkaerőnek adna lehetőséget dolgozni.
lehet gátat építeni, szemetetszedni, sőt az én vízióm hogy menjenek válogatni a szemetet, ha már úgy is el van baszva a szelektív hulladékgyűjtés. utólagos szelektálás.

ha ilyen tervekkel megyünk az euhoz, iszonyat mennyiségű pénzt adnának mert kurvára nem akarják hogy ez a söpredék beköltözzön Brüsszel, Amsterdam vagy Helsinki külvárosába
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 228 — Saturday Night Lights
ha csökken a bűnözés egésze, akkor csökken a cigánygyűlölet is.

haromt
Keleten meg akkor azért utálná őket a többség, mert előlük veszik el a segélyt meg a közmunkát.

Szakképzettség és munkahely, there's no other way.Dzsokijuing
Azt azért észrevehetnéd, hogy nem is akarnak dolgozni, számtalan példa van rá. Tisztelet az elenyésző kivételnek.apeszos
Én se szeretek dolgozni, de sajnos kell és szerencsére van mit. Kelet-Maon nincs és még a közmunkaidőt is a felére csökkentették, hogy javítsák a statokat. Mindezt bruttó 39 ezerért.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
ha csökken a bűnözés egésze, akkor csökken a cigánygyűlölet is.

haromt
Keleten meg akkor azért utálná őket a többség, mert előlük veszik el a segélyt meg a közmunkát.

Szakképzettség és munkahely, there's no other way.Dzsokijuing
Azt azért észrevehetnéd, hogy nem is akarnak dolgozni, számtalan példa van rá. Tisztelet az elenyésző kivételnek.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 228 — Saturday Night Lights
ha csökken a bűnözés egésze, akkor csökken a cigánygyűlölet is.

haromt
Keleten meg akkor azért utálná őket a többség, mert előlük veszik el a segélyt meg a közmunkát.

Szakképzettség és munkahely, there's no other way.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
az integráció a cigányoknál az egész VILÁGon csődöt mondott ezt lásd már be. Semelyik európai országban nem tudták őket integrálni. Ezért jöjjön az hogy kordábantartjuk őket.

haromt
Nyugat- és Dél-Európában még mindig lakókocsikkal vándorolnak, ott az integráció fel sem merült. Nálunk a kommunisták letelepítették őket, ez szívás, de most ezzel kell kezdeni valamit, szóval más a szitu.

A megoldást még mindig nem látom nálad: a TELJES cigány kisebbséget kordában akarod tartani? Mindenki bűnöző, aki barna? Vagy ha nem, a többiekkel mi lesz?Dzsokijuing
Igen. És a teljes Magyarságot is. Akinek nincs vaj a fején, az nem is fél. Érdekes, én nem félek sem a rendőrtől, sem a "masírozóktól". Vajon miért?
Ja, és a másik: Nem mindenki bűnöző aki barna, csak a java részük. Eddig pozitívan voltak diszkriminálva, negatívan nem kell. Csak ugyanúgy elítélni mint a többit, aki nem barna.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
az integráció a cigányoknál az egész VILÁGon csődöt mondott ezt lásd már be. Semelyik európai országban nem tudták őket integrálni. Ezért jöjjön az hogy kordábantartjuk őket.

haromt
Nyugat- és Dél-Európában még mindig lakókocsikkal vándorolnak, ott az integráció fel sem merült. Nálunk a kommunisták letelepítették őket, ez szívás, de most ezzel kell kezdeni valamit, szóval más a szitu.

A megoldást még mindig nem látom nálad: a TELJES cigány kisebbséget kordában akarod tartani? Mindenki bűnöző, aki barna? Vagy ha nem, a többiekkel mi lesz?Dzsokijuing
nem rájuk értettem csak. de ha kifejezetten egy rohadt sok rendőrre és súlyos büntetésekre épített, kvázi rendőrállamot hozunk létre, akkor erősen redukálódna a magyar-cigány surlódás, mert azt a hatalmas részüknek a bűnöző életformája és a civilizálatlanságuk okozza.
ha csökken a bűnözés egésze, akkor csökken a cigánygyűlölet is.

egyébént ha lakókocsival körbejárják az országot és úgy lopnak el mindent, az mennyivel jobb mint a mostani állapot? lévén hogy amikor vándorolnak déleurópában akkor sem becsületes munkából tartják el magukat.bár biztos van mobil vájogvető cucc...
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
az integráció a cigányoknál az egész VILÁGon csődöt mondott ezt lásd már be. Semelyik európai országban nem tudták őket integrálni. Ezért jöjjön az hogy kordábantartjuk őket.

haromt
Nyugat- és Dél-Európában még mindig lakókocsikkal vándorolnak, ott az integráció fel sem merült. Nálunk a kommunisták letelepítették őket, ez szívás, de most ezzel kell kezdeni valamit, szóval más a szitu.

A megoldást még mindig nem látom nálad: a TELJES cigány kisebbséget kordában akarod tartani? Mindenki bűnöző, aki barna? Vagy ha nem, a többiekkel mi lesz?Dzsokijuing
Szerintem ebben a kérdésben minden hatékony és eredményes megoldási mód csak súlyosan igazságtalan és embertelen lehet.




több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 228 — Saturday Night Lights
az integráció a cigányoknál az egész VILÁGon csődöt mondott ezt lásd már be. Semelyik európai országban nem tudták őket integrálni. Ezért jöjjön az hogy kordábantartjuk őket.

haromt
Nyugat- és Dél-Európában még mindig lakókocsikkal vándorolnak, ott az integráció fel sem merült. Nálunk a kommunisták letelepítették őket, ez szívás, de most ezzel kell kezdeni valamit, szóval más a szitu.

A megoldást még mindig nem látom nálad: a TELJES cigány kisebbséget kordában akarod tartani? Mindenki bűnöző, aki barna? Vagy ha nem, a többiekkel mi lesz?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
15 000 rendőr felvétele és a jogszabályok betartatása. ennyi a megoldás.

esetleg tényleg ez a sheriff rendszer vidékre, ahol helyben lehet megoldani a gondokat.
kurva sok börtön építése, természetesen közmunkából.

lehet ajvékolni hogy rendőrállam, de a renden kívül semmi sem lehet itt megoldás.
majd ha megvan a rend és a civilizálás, akkor lehet beszélni integrálásról. mert bárki bármit mond a magyar-cigány szembenállás egyetlen vonala a REND kérdése.haromt
Megoldási javaslatod logikus kifutása, hogy az adófizetők pénzén sok-sok börtön fog épülni, ahol a bűnözők kényelmes körülmények között, kosztot és kvártélyt kapva kitanulják a szakma csínját-bínját, amit aztán kamatoztatnak.

Szakképzés, munkahelyteremtés esetleg? Persze nem úgy, ahogy az elmúlt 20 év álbaloldali és viktoriánus kormányai tették.Dzsokijuing
semmi koszt és kvartély. kurva sok minimál börtön építése, ahol ők termelik meg maguknak amit elfogyasztanak.

az integráció a cigányoknál az egész VILÁGon csődöt mondott ezt lásd már be. Semelyik európai országban nem tudták őket integrálni. Ezért jöjjön az hogy kordábantartjuk őket.

És igen a cigány is elmehetne rendőrnek, börtönőrnek stb. erre kéne kidobnia az államnak a tízmilliárdokat nem a kamupályázatokra és terrorelhárító fasságra.
és amit apeszos mond. a törvények és kötelezettségek vonatkozzanak mindenkire. akár csak a jogok. az integrálás mellesleg ott kezdődik hogy nem különböztetjük meg őket úgy sem, hogy azért kapsz más segílykít mert cigány vagy. azt kapod ami mindenkinek jár. jót is és adott esetben rosszat is.
ez egészen addig működött amíg a sok megélhetési jogvédő fel nem tűnt a kádárrendszer végével. ők az igazi okozói a problémáknak.
több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Azért nem akartak ezek soha saját államot, mert mindig is egy élősködő féreg népség voltak, önfenntartásra képtelenek. Én nem hiszek benne, hogy bármiféle módon ezeket integrálni lehetne, maximum tűzzel-vassal kordában tartani. Ha adnánk nekik 1-2 megyét és odapaterolnánk őket (természetesen beton és lézerkeritéssel elkülönítve tőlünk), bármibe lefogadnám, hogy soha a büdös életbe nem tudnának egy életképes államot/közösséget létrehozni. Hosszútávon egyébként meg is érné, pár évalatt úgy is kiirtanák egymást vagy szimplán éhen pusztulnának. Vagy pedig sz*rni kéne Európára és egyszerűen kipaterolni/kiüldözni őket innen a p*csába, ha annyira sírnak értük az EU-ban, fogadják be őket.
több mint 13 éve
catattack 3 520
Megoldási javaslatod logikus kifutása, hogy az adófizetők pénzén sok-sok börtön fog épülni, ahol a bűnözők kényelmes körülmények között, kosztot és kvártélyt kapva kitanulják a szakma csínját-bínját, amit aztán kamatoztatnak.
Dzsokijuing
Börtönt, nem wellness szállót! Napi legalább 8 óra minden trógernek. 1 óra testedzés is csak a sétában merülne ki, esetleg kapnának egy labdát.