Politika

44 feliratkozó

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
egy dologgal nem tudok egyetérteni
haromt
igazából nem emiatt linkeltem, sokkal inkább a kommunikáció megváltozása, ami pozitív nekem, mind a médiatörvénnyel, mind a multiadókkal kapcsolatbanSzobi22
gondoltam. azzal a részével nem is volt gondom

de amit kiemeltem, kb csak azzal tudok jelenleg foglalkozni :oharomt
Teljesen megértelek, sőt. De ha belegondolsz mást nem nagyon mondhatott volna. Így is elhordták a magyarokat nácinak, rasszistának, mindennek, muszáj volt valami ilyen szöveget előadnia.
Őszintén remélem, hogy tényleg ezen az úton fogják folytatni a kommunikációt.

más: Kivan a tököm, hogy az amúgy szimpatikus vastagbőr is blikk szintre süllyedt a legutóbbi cikkel.

több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
adok esélyt. magadtól mész szibériába/leszel öngyilkos vagy vinni kellharomt
Kiváló megoldási javaslat, megy rá a +1 😊
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
na, mik vannak. kíváncsi leszek, hogy valósul meg, de ez így nem rossz első lépésnek

http://index.hu/belfold/2011/01/07/orban_az_europaiak_nem_elhetnek_igy_tovabb/Szobi22
egy dologgal nem tudok egyetérteni
haromt
igazából nem emiatt linkeltem, sokkal inkább a kommunikáció megváltozása, ami pozitív nekem, mind a médiatörvénnyel, mind a multiadókkal kapcsolatbanSzobi22
gondoltam. azzal a részével nem is volt gondom

de amit kiemeltem, kb csak azzal tudok jelenleg foglalkozni :o
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
na, mik vannak. kíváncsi leszek, hogy valósul meg, de ez így nem rossz első lépésnek

http://index.hu/belfold/2011/01/07/orban_az_europaiak_nem_elhetnek_igy_tovabb/Szobi22
egy dologgal nem tudok egyetérteni
haromt
igazából nem emiatt linkeltem, sokkal inkább a kommunikáció megváltozása, ami pozitív nekem, mind a médiatörvénnyel, mind a multiadókkal kapcsolatban

több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
na, mik vannak. kíváncsi leszek, hogy valósul meg, de ez így nem rossz első lépésnek

http://index.hu/belfold/2011/01/07/orban_az_europaiak_nem_elhetnek_igy_tovabb/Szobi22
Én szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, de valóban, akár még jól is elsülhetne. De nekem ez a romastratégia nevezetű dolog kicsit szúrja a szemem, mert a nyakamat merném rá tenni, hogy ez megint nem fog állni másból, mint hogy milliárdokat kiszórunk az ablakon a semmire. Az meg, hogy mi (magyarok és európaiak) nem adtunk nekik esélyt a felzárkóztatásra, az meg legpofátlanabb hazugság. Eddig is irtózatos pénzek lettek elszórva rájuk, semmi eredménnyel. Hány ilyen telepfelszámolási program volt, melynek keretében új lakásokat kaptak (halkan kérdezem meg zhány magyar kap csak úgy ingyenglakást), és mi lett az eredménye? Eltelt 2-3 év és ugyanolyan putrit csináltak belőle, mindent ami mozdítható volt, eladtak. Tetszik-nem tetszik fel kellene fogni, hogy a bűnöző putriscigányokat nem lehet szép szóval meggyőzni, csak az erőből értenek. Azt nem lehet kiemelni oktatással, akinek esze ágában sincsen tanulni. Azt képzelik, hogy majd a jó esetben meglévő 8 általánosukkal milliós vezetői állást kapnak, vagy mi? Közmunkaprogramokat a segélyért cserébe viszont lehetne nekik csinálni, söpörni meg árkot ásni, nem kell végzettség. Kőkemény börtönöket kiszabni rájuk a kisebb erőszakos cselekményekért is, és ott is munkára fogni őket, ne legyen már szanatórium nekik a börtön. Soha semmit nem tettek hozzá ehhez az országhoz, és szép szóval nem is fognak, ezeket kőkeményen, tűzzel-vassal kell rákényszeríteni a beilleszkedésre, be kellene már szüntetni ezt a cigánytenyészetet, mert előbb-utóbb úgy a fejünkre fognak nőni, hogy már késő lesz.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
na, mik vannak. kíváncsi leszek, hogy valósul meg, de ez így nem rossz első lépésnek

http://index.hu/belfold/2011/01/07/orban_az_europaiak_nem_elhetnek_igy_tovabb/Szobi22
egy dologgal nem tudok egyetérteni

"Orbán a legfontosabb célok között említette, hogy nyárra legyen az EU-nak átfogó romastratégiája, mert "lelke, érzékenysége is van az EU-nak". "Nem lehetünk nyugodtak, amíg az emebri erőforrásokat nem integráltuk, nem adtunk a romáknak lehetőséget, hogy megbecsült polgárai legyenek az uniónak" - mondta Orbán."

adok esélyt. magadtól mész szibériába/leszel öngyilkos vagy vinni kell
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
na, mik vannak. kíváncsi leszek, hogy valósul meg, de ez így nem rossz első lépésnek

http://index.hu/belfold/2011/01/07/orban_az_europaiak_nem_elhetnek_igy_tovabb/

több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
ez az iksz amúgy vicces. annak ugye nyilvánvalóan semmi értelme, hogy Ifjúsági Kereszténydemokraták SzövetségeSzobi22
Gondolom az első névváltozat a Kereszténydemokraták Ifjúsági Szövetsége volt, de miután kitették mozaikszóba, megalkudtak 😊atapapa
igen, én is épp erre céloztam 😊. ettől függetlenül nem lett volna nehéz vmi értelmeset összehozni (pl Ifjú KSZ..).
de csak mint vicces dolgot írtam, nyilván nem ez a fő gond 😛

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
ez az iksz amúgy vicces. annak ugye nyilvánvalóan semmi értelme, hogy Ifjúsági Kereszténydemokraták SzövetségeSzobi22
Gondolom az első névváltozat a Kereszténydemokraták Ifjúsági Szövetsége volt, de miután kitették mozaikszóba, megalkudtak 😊

több mint 13 éve
Geronimo 151 — Kickoff
http://index.hu/kultur/media/2011/01/07/hirtv-tol_igazolt_fo_hirpolitikust_a_tv2/

több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
egy kérdésem nekem is lenne Stágel Bencéhez

Kedves Bence. Láttál már életedben pinát?haromt
persze, hogy nem. talán tankönyvben.

ez az iksz amúgy vicces. annak ugye nyilvánvalóan semmi értelme, hogy Ifjúsági Kereszténydemokraták Szövetsége (mi az, hogy ifjúsági kereszténydemokrata? olyan, mintha lenne pl ifjúsági szocializmus, meg nem ifjúsági szocializmus is). csak ugye értelmes szórenddel meg a rövidítés lenne kellemetlen.. (mellesleg így meg akkor már rövidíthetnék még tovább, X-re)

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
"A felháborodott nézők az Ifjúsági Kereszténydemokraták Szövetsége (IKSZ) hamarosan elkészülő panaszbejelentő formanyomtatványának segítségével ezután sokkal egyszerűbben és sokkal gyorsabban tehetnek panaszt egy-egy VV adás miatt.

Az IKSZ azután buzdította a „család- és erkölcsromboló” műsor feljelentésére a nézőket, hogy hétfőn a villában üvegezést játszottak a lányok, Szandika félmeztelenül, kitakart mellel futkosott főműsoridőben, majd a Coolon késő este 18-as karikával leadták a leszbipartiba fordult este néhány jelenetét is.

Stágel Bence, az IKSZ elnöke, KDNP-s országgyűlési képviselő elmondta, felhívásukkal azt szeretnék elérni, hogy a médiahatóság az ügyek egyesítésével tudjon eljárni. Az NMHH-tól legalább százmillió forintos, precedens értékű büntetés kiszabását kérik.

Az RTL Klub egyébként még jól is kijöhet a dologból, ugyanis azzal, hogy az IKSZ nem elkapcsolásra, netán az RTL Klub elleni bojkottra szólított fel, hanem feljelentések írogatására, közvetve a Való Világ nézésére kérte híveit."


egy kérdésem nekem is lenne Stágel Bencéhez

Kedves Bence. Láttál már életedben pinát?
több mint 13 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
"Bár a kormány a médiatörvény angol nyelvű magyarázatában még azt állította, hogy nem kell a blogokat regisztrálni, elképzelhető, hogy lesznek olyan blogok, amelyeket mégiscsak nyilvántartásba vesz a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság, hangzott el egy háttérbeszélgetésen. A hatóság azt mérlegeli, hogy ha egy blog üzleti céllal működik, akkor nyilvántartásba veszik, így a médiahatóság jogköre alá kerül és bírságolható is lesz.

A médiatörvény szerint azok a tartalmak regisztrációkötelesek, amelyek informálnak, szórakoztatnak, oktatnak, amelyekért egy médiaszolgáltató szerkesztői felelősséget visel és gazdasági céljuk is van (hirdetési vagy más bevételek révén)
"

király. jön valaki gyújtogatni?haromt
Hát ha ez így van, az nálam is kiveri a biztosítékot.
http://indavideo.hu/video/Sunazhato-e_Orban_Viktor
Szóval leginkábba hülye arroganciájuk és kommunikációs stratégiájuk miatt van ez a közfelháborodás.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
"Bár a kormány a médiatörvény angol nyelvű magyarázatában még azt állította, hogy nem kell a blogokat regisztrálni, elképzelhető, hogy lesznek olyan blogok, amelyeket mégiscsak nyilvántartásba vesz a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság, hangzott el egy háttérbeszélgetésen. A hatóság azt mérlegeli, hogy ha egy blog üzleti céllal működik, akkor nyilvántartásba veszik, így a médiahatóság jogköre alá kerül és bírságolható is lesz.

A médiatörvény szerint azok a tartalmak regisztrációkötelesek, amelyek informálnak, szórakoztatnak, oktatnak, amelyekért egy médiaszolgáltató szerkesztői felelősséget visel és gazdasági céljuk is van (hirdetési vagy más bevételek révén)
"

király. jön valaki gyújtogatni?
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
most úgy gondoltam az európa legelbaszottabb helyént, hogy pont a balkán és nyugat európa választóvonalán.
csak még a magyar nép sem döntötte el hogy melyik feléhez akar tartozni...haromt
még nem tudod, a monarchiához - már itt lebzsel az összes Ábszburg
nyugateuropa pedig 20 év múlva átvedlik iszlámeurópává, akkor pont a legjobb helyen leszünk a menekültek befogadásához 😀sutianap
nem csak így vagyunk a két dolog közötti határon, hanem a magyar átlagember hozzáállásában
aki nyugat-európai életszínvonalat akar, de dolgozni csak annyit hajlandó érte mint a balkánon szokás...haromt
egyik része keményen dolgozik, két-három melóhelyen hogy a sajátjait se látja
másik része szarik rá mer igyis megkapja a fizetésit s amit lehet elsikófál
a harmadik meg visz mindent ami mozditható

minden rendszerben vannak szabályok, pölö nem rámoljuk ki a maffiafőnök kéglijét - csak tudatositani kellene, hogy a szabályok MINDENKIRE vonatkoznak EGYENLŐEN

ezért engem az basz fel, ha most 20 év alatt mindenkit dehúdehamar lenyugdijaztunk, mer, de a szabály majd az lesz hogy ha majd rám kerül a sor akkor nemám 55 évesen vagy az alatt (mint fakabáték 40 évesen) hanem majd 70 évesen. Szóval a faszér kell verni az egyiket, hogy a másikat simogassuk.

és egyszer ennek a társadalomnak nevezett magyar-közösségnek meg kell neveznie kik a gecik, akik miatt nem tudnak a többiek haladni - na akkor már mondhatjuk - eljött a Kánaán

válaszova - elvileg egy fele húzunk, pont oda ahol nem szeretnek, minket, úgy igazán


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
most úgy gondoltam az európa legelbaszottabb helyént, hogy pont a balkán és nyugat európa választóvonalán.
csak még a magyar nép sem döntötte el hogy melyik feléhez akar tartozni...haromt
még nem tudod, a monarchiához - már itt lebzsel az összes Ábszburg
nyugateuropa pedig 20 év múlva átvedlik iszlámeurópává, akkor pont a legjobb helyen leszünk a menekültek befogadásához 😀sutianap
nem csak így vagyunk a két dolog közötti határon, hanem a magyar átlagember hozzáállásában
aki nyugat-európai életszínvonalat akar, de dolgozni csak annyit hajlandó érte mint a balkánon szokás...
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
most úgy gondoltam az európa legelbaszottabb helyént, hogy pont a balkán és nyugat európa választóvonalán.
csak még a magyar nép sem döntötte el hogy melyik feléhez akar tartozni...haromt
még nem tudod, a monarchiához - már itt lebzsel az összes Ábszburg
nyugateuropa pedig 20 év múlva átvedlik iszlámeurópává, akkor pont a legjobb helyen leszünk a menekültek befogadásához 😀


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
most úgy gondoltam az európa legelbaszottabb helyént, hogy pont a balkán és nyugat európa választóvonalán.
csak még a magyar nép sem döntötte el hogy melyik feléhez akar tartozni...
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
valóban állítanak valótlanságokat (antiszemitizmus, cigányüldözés(ez utóbbi sajnos valótlan...))
de ettől még sok kritika jogos. És nem csak a sajtó állítja őket, hanem kormányok, ami kurva szar az ország megítélésének. Erre nem lehet cinizmussal válaszolni mint ahogy most teszik OVék, mert azt kurvára megszopjuk. Az oroszok vagy kína megtehetik mert világhatalom. Mi egy kis pöcs ország vagyunk európa egyik legelbaszottabb részén és kurvára rá vagyunk utalva nyugateurópa. Hiába nem ismeri el ezt a mostani vezetés, ez attól még tény.haromt
Kárpát-medence mióta elbaszott vidék? Csak kb. mindenki magáénak akarta ezt a helyet a történelem során.Vrijbloed
ahogy mondjuk a tapolca patak is jó frissítőhely volt korábban a pápai térségben, mai állapotában, kiszáradt szennyvízcsatornaként viszont már nem az...
és ha esetleg az oroszok megtámadnának minket, nem hiszem hogy a vereckei-hágó megvédése lenne az egyik legfontosabb stratégiai pont...JJ Tiller
ahogyaköltőismondja - ki gépen száll fölébe........
ahogyamásikkőtőimondja - jutottneki

tényleg sajnálatos és szégyenletes akár a huszonegyedik században is annak aki magyarul ír megtaposni megköpköpdi a meglevőt, anyanyelven, fú


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 859 — No es importante
valóban állítanak valótlanságokat (antiszemitizmus, cigányüldözés(ez utóbbi sajnos valótlan...))
de ettől még sok kritika jogos. És nem csak a sajtó állítja őket, hanem kormányok, ami kurva szar az ország megítélésének. Erre nem lehet cinizmussal válaszolni mint ahogy most teszik OVék, mert azt kurvára megszopjuk. Az oroszok vagy kína megtehetik mert világhatalom. Mi egy kis pöcs ország vagyunk európa egyik legelbaszottabb részén és kurvára rá vagyunk utalva nyugateurópa. Hiába nem ismeri el ezt a mostani vezetés, ez attól még tény.haromt
Kárpát-medence mióta elbaszott vidék? Csak kb. mindenki magáénak akarta ezt a helyet a történelem során.Vrijbloed
ahogy mondjuk a tapolca patak is jó frissítőhely volt korábban a pápai térségben, mai állapotában, kiszáradt szennyvízcsatornaként viszont már nem az...
és ha esetleg az oroszok megtámadnának minket, nem hiszem hogy a vereckei-hágó megvédése lenne az egyik legfontosabb stratégiai pont...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
valóban állítanak valótlanságokat (antiszemitizmus, cigányüldözés(ez utóbbi sajnos valótlan...))
de ettől még sok kritika jogos. És nem csak a sajtó állítja őket, hanem kormányok, ami kurva szar az ország megítélésének. Erre nem lehet cinizmussal válaszolni mint ahogy most teszik OVék, mert azt kurvára megszopjuk. Az oroszok vagy kína megtehetik mert világhatalom. Mi egy kis pöcs ország vagyunk európa egyik legelbaszottabb részén és kurvára rá vagyunk utalva nyugateurópa. Hiába nem ismeri el ezt a mostani vezetés, ez attól még tény.haromt
Kárpát-medence mióta elbaszott vidék? Csak kb. mindenki magáénak akarta ezt a helyet a történelem során.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
http://mandiner.blog.hu/2010/01/05/a_mediatorveny_hulyesegbajnokai

ajánlott még
www.axelspringer.hu és dr.BayerJózsef foximaxi ügyvezető teljes életrajza - na az már egyenes vonal dócslandba


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Eleg kemeny ossztuzet kapnak (egy resze valoban vicces kategoria, es tenyleg rajuk szalltak; de ez igy szokott lenni.. van egy slagertema, egy ido utan mindenki abbol csemegezik, raadasul tokeletes az idozites, es tovabbra is balfasz modon kommunikal a kormany -> konnyu/halas tema csamcsogni rajta az ujsagiroknak), de ha csak a cikkek negyedet veszed, az is sok.. az meg, hogy valotlansagot ir-e valaki vagy sem, nem a baloldali ujsagiras sajatja, biztos tudok gyujtogetni peldakat a masik oldalra.Igor
Mondom, vegyük ki ebből az aktuális ügyeket (média vagy manyup), mégpedig azért, mert a hazai jobboldal német/osztrák sajtóbeli reprezentálásának jellemzői nem új keletűek, a rendszerváltással egyidősek.atapapa
Lehet erre is fogni.. de 1) engem spec a nemet ujsagok izgatnak a legkevesbe (gazd-i szereplok/multik mar mas teszta, de kulon tema) 2) nem ertem ezt a nagy tavlatot. Most a kovetkezo negy ev hibainak jo reszet (es ezt a hihetetlen dacot/makacssagot a nyugattal szemben) mind arra vezetjuk vissza, hogy a 90-es evekben a hazai jobboldalnak nem sikerult megtalalni a hangot a nyugati sajtoval? (vagy ha rosszmajubb lennek: az OV-t ert apro-csepro serelmeire?)
Hiaba van a sajat portadon 2/3-od, ha kilepsz es a szellel szemben probalsz slagolni.. biztos nem te fogsz nyerni.

De mondjuk azert erdekes, hogy Merkel volt az egyetlen jelentosebb politikus, aki beszolt.. es nala biztos nem Horn Gyula mellszobra van otthon a vitrinben.Igor
Félreértesz, én most nem várom el, hogy a következő 3 és fél év minden negatív külföldi sajtóvisszhangját fogjuk a baloldal külföldi kapcsolatainak 50 éves lépéselőnyére. Szerintem erre elég egyértelműen utaltam akkor, amikor azt kértem, hogy a jogosan támadható dolgokkal kapcsolatos kinti reakciókat vegyük ki a vitából.

Hazudnék, ha azt mondanám hogy Merkel rapid beszólásakor nem futott át rajtam a német közeg (kíváncsi vagyok mit olvasott milyen nyelven kinek a tollából a médiatörvényből annak megszavazásának másnapján), de azóta olvastam olyan német vitáról, amelyben jobbos német politikus védte médiatörvényt. De ez már tényleg politika, jobbos jobbosnak, balos balosnak EU-szinten is ritkán fogja rossz hírét kelteni

több mint 13 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Az ilyen ún. külföldi "mértéktartó" lapokról is megvan a véleményem, meg az itteni kapcsolataikról is. Évek óta telemocskolják az országot, és nem csak politikai dolgokról van szó. Évek óta ömlik belőlük, hogy Magyarországon micsoda rasszizmus meg antiszemitizmus van. Most persze nagyon aggódnak a demokráciáért, bezzeg mikor ártatlan emberek szemét lőtték ki, az nem volt probléma, akkor egyik sem aggódott. Vagy a szlovák nyelvtörvény miatt érdekes módon nem aggódtak. Az belügy volt, csak a mi esetünkben aggodalmaskodnak ennyire. A most megadóztatott multik is, amikor megkapták az adókedvezményeket és kivitték az extraprofitot, akkor csöndbe voltak. Egyébként, ha ennyire rossz itt nekik, "el lehet menni", azt hiszem nem sokan fognak sírni utánnuk. Egyébként azért lehet sejteni, hogy ezek a külföldre innen "tudósítóik" miféle körökből kerülhetnek ki.Dub
Hűűű, nem is tudtam, hogy Vona Gábor is fórumtag itt. 😀somoskovig
huhh most lebuktam, ígérd meg, ha ügyes leszek, kiérdemlem majd a Zagyva Gy. Gyula címet is 😀
Egyébként sosem titkoltam, hogy ez az oldal áll hozzám a legközelebb. És ha Orbánék ezen lépései kicsit is az ország nagyobb önállósága felé vezetnek, akkor csak támogatni tudom (tudtommal még egy szuverén ország vagyunk).
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Eleg kemeny ossztuzet kapnak (egy resze valoban vicces kategoria, es tenyleg rajuk szalltak; de ez igy szokott lenni.. van egy slagertema, egy ido utan mindenki abbol csemegezik, raadasul tokeletes az idozites, es tovabbra is balfasz modon kommunikal a kormany -> konnyu/halas tema csamcsogni rajta az ujsagiroknak), de ha csak a cikkek negyedet veszed, az is sok.. az meg, hogy valotlansagot ir-e valaki vagy sem, nem a baloldali ujsagiras sajatja, biztos tudok gyujtogetni peldakat a masik oldalra.Igor
Mondom, vegyük ki ebből az aktuális ügyeket (média vagy manyup), mégpedig azért, mert
- a hazai jobboldal német/osztrák sajtóbeli reprezentálásának jellemzői nem új keletűek, a rendszerváltással egyidősek
- bizonyos területen jogosan támadható mind a médiatörvény, mind a különadó, mind a manyupatapapa
persze minden támadható - de könyörgöm a kedves PólLenvai mennye a picsába, hogy külföldről kelljen nyomást gyakorolni egy országra. Ők lennének a legjobban felháborodva. A rasszista meg antiszemita kirohanásokat meg tartsák meg Ósztiában, Hollandiában meg Dániában illetve Franicaiországban és a kivitézlett rohadt Angliáukban. És PL-nek üzenem az ugasson aki felszámolta otthon a KKK-t.
a német viccelők mögött pedig egy ilyesmi nevűt kell keresni, hogyaszongya Springerrrrrrrrr


Aki nem hiszi, annak utánajárnak