Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
most akkor volt felszólítás vagy nem volt?Amadeus91
több esetről van szó. Volt amikor felszólítás nélkül oszlattak, volt, amikor felszólítottak, de ezzel párhuzamosan oszlattak is, nem törődve azzal, hogy a tömegnek kell időt adni, hogy el tudjon vonulni. És volt, amikor az éppen amúgy is "oszolni készülő" békés tömeget oszlatták, mert a másik oldalról néhány, a tömegbe olvadó hülye miatt viszketett a rendőrök tenyere.

több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 192 — Vikings fan
Közben megszólalt Dörner intendánsa, Csurkapistabácsi, aki kiemelte: aktuális témákra írnának ki drámapályázatot, amin akár Gyurcsány Ferenc és a privatizáció története is szerepelhet témaként, mivel szerinte "függetlenül attól, hogy mi lesz az igazságügyi elemzése a dolognak, a magyar irodalomnak, művészetnek is el kell rendezni ezt a szélhámosságot."

Itt már csak Chuck Norris segíthet.Dzsokijuing
ez is röhej. Mit akar még Csurka Pista bácsi? Menjen szépen nyugdíjba aztán maradjon csendben a hülyeségeivel. Elég a jobbik aktuális hülyének, nem kell még ez a vén hülye is a közéletbe megint.

Egyszerűen nem értem, hogy ezt hogy tűri el az átlag magyar, hogy nem bassza a csőrét, hogy ilyen "drámát írok mert a kommunistaliberálisok elnyomják a szent magyar népet" típusú embereket neveznek ki felelős pozícióba. Ez európai ország? Európai nép? Elképzelni nem tudom, hogy mekkora botrány lenne Németországban, ha egy ilyen teuton buzi felelős beosztásba kerülhetne aztán még osztaná is az eszét.Amadeus91
Itt nálunk Magyarországon liberalizmus van. Könnyedén együtt tudunk élni szinte bárkivel, látod.Sobri Jóska
Aki meg nem az előítéletes vagy rasszista. Így megy ez nálunk.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Közben megszólalt Dörner intendánsa, Csurkapistabácsi, aki kiemelte: aktuális témákra írnának ki drámapályázatot, amin akár Gyurcsány Ferenc és a privatizáció története is szerepelhet témaként, mivel szerinte "függetlenül attól, hogy mi lesz az igazságügyi elemzése a dolognak, a magyar irodalomnak, művészetnek is el kell rendezni ezt a szélhámosságot."

Itt már csak Chuck Norris segíthet.Dzsokijuing
ez is röhej. Mit akar még Csurka Pista bácsi? Menjen szépen nyugdíjba aztán maradjon csendben a hülyeségeivel. Elég a jobbik aktuális hülyének, nem kell még ez a vén hülye is a közéletbe megint.

Egyszerűen nem értem, hogy ezt hogy tűri el az átlag magyar, hogy nem bassza a csőrét, hogy ilyen "drámát írok mert a kommunistaliberálisok elnyomják a szent magyar népet" típusú embereket neveznek ki felelős pozícióba. Ez európai ország? Európai nép? Elképzelni nem tudom, hogy mekkora botrány lenne Németországban, ha egy ilyen teuton buzi felelős beosztásba kerülhetne aztán még osztaná is az eszét.Amadeus91
Itt nálunk Magyarországon liberalizmus van. Könnyedén együtt tudunk élni szinte bárkivel, látod.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 676
Közben megszólalt Dörner intendánsa, Csurkapistabácsi, aki kiemelte: aktuális témákra írnának ki drámapályázatot, amin akár Gyurcsány Ferenc és a privatizáció története is szerepelhet témaként, mivel szerinte "függetlenül attól, hogy mi lesz az igazságügyi elemzése a dolognak, a magyar irodalomnak, művészetnek is el kell rendezni ezt a szélhámosságot."

Itt már csak Chuck Norris segíthet.Dzsokijuing
ez is röhej. Mit akar még Csurka Pista bácsi? Menjen szépen nyugdíjba aztán maradjon csendben a hülyeségeivel. Elég a jobbik aktuális hülyének, nem kell még ez a vén hülye is a közéletbe megint.

Egyszerűen nem értem, hogy ezt hogy tűri el az átlag magyar, hogy nem bassza a csőrét, hogy ilyen "drámát írok mert a kommunistaliberálisok elnyomják a szent magyar népet" típusú embereket neveznek ki felelős pozícióba. Ez európai ország? Európai nép? Elképzelni nem tudom, hogy mekkora botrány lenne Németországban, ha egy ilyen teuton buzi felelős beosztásba kerülhetne aztán még osztaná is az eszét.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 676
Nagy kár, hogy 5 év után is van még fogadókészség arra, hogy a csőcseléket összemossák a békés emberekkel. Révész az Astoriához vitte a családját, ahol törvényesen bejelentett és lebonyolított demonstráció volt. Az innen kilométerekkel arrébb randalírozó csürhét viszont sikerült ebbe az irányba terelnie a rend őreinek. Majd amikor a talán egy-kétszázat számláló barom beolvadt a hazafelé tartó tízezrekbe, a rendőrség az arányosságra fittyet hányva aprított mindenkit, akit ért.

Azokra néhány jobbikoson kívül senki se kíván tisztelettel emlékezni, akik akkor szétverték a várost.atapapa
nem volt kötelező odamenni.Amadeus91
milyen felemelő ilyen liberális szellemiséggel átitatott gondolatokat olvasni a mostanában a szólásszabadságért vagy a gyülekezési szabadságért annyira aggódó emberektől.

Nem volt kötelező odamenni, de nem volt megtiltva sem, vagyis oda lehetett menni, tudod, gyülekezési szabadság van. És ha valakik a jogszabályoknak megfelelően gyakorolják e jogot, azokat nem illik megverni válogatás nélkül csak azért, mert néhány korpa közéjük keveredett.

De persze azért továbbra is kurva rendőrök.Amadeus91
Miután szinte egy rendőrt se tudnak elítélni a nyilvánvaló jogsértésekért az azonosítószámok mellőzésének következtében, így egyet kell értsek. Pár hülye miatt nem kezdünk el ész nélkül aprítani mindenkit, főleg, ha előtte fel sem szólítunk oszlásra, vagy ha éppen ezen felszólításnak próbál eleget tenni a tömeg (többezres tömeg nem egy perc alatt tud felszívódni).atapapa
most akkor volt felszólítás vagy nem volt?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
Közben megszólalt Dörner intendánsa, Csurkapistabácsi, aki kiemelte: aktuális témákra írnának ki drámapályázatot, amin akár Gyurcsány Ferenc és a privatizáció története is szerepelhet témaként, mivel szerinte "függetlenül attól, hogy mi lesz az igazságügyi elemzése a dolognak, a magyar irodalomnak, művészetnek is el kell rendezni ezt a szélhámosságot."

Itt már csak Chuck Norris segíthet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
http://index.hu/kultur/2011/10/06/dorner_az_elfajzott_beteges_liberalis_felfogas_ellen_kuzd_majd/

Ezt lehet, hogy inkább a viccek topicba kellene tenni, de mivel megkapta a kinevezést, innentől nem vicc a dolog...somoskovig
Remek írás.
http://hvg.hu/w/20111007_dornerxrace77
Tényleg jó írás. Amikor Dörner Eddie Murphyt szinkronizálta, csak megélhetési liberális szekértoló volt vagy akkor Pista bácsi még nem nyitotta fel a szemét?

Undorító az egész. Hat fős bizottság bírálta el az Új Színház vezetői pályázatait, a négy szakmai ember Márta István eddigi igazgatót támogatta, a főváros és a kulturális tárca Dörnert. Itt tartunk, adtak a jobbikos közönségnek egy színházat, hogy végre békén hagyják Alföldit. A színvonal meg kilométerekkel a nagynemzeti ideológia mögött, legalábbis Döri pályázata szerint.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
xrace77 Denver Broncos 4 502
http://index.hu/kultur/2011/10/06/dorner_az_elfajzott_beteges_liberalis_felfogas_ellen_kuzd_majd/

Ezt lehet, hogy inkább a viccek topicba kellene tenni, de mivel megkapta a kinevezést, innentől nem vicc a dolog...somoskovig
Remek írás.
http://hvg.hu/w/20111007_dorner
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Idióta majom odaviszi a huligánok közé a kisgyerekét. Én komolyan mondom ezért még jobban megvertem volna, kezét lábát eltörni. Normális az ilyen? Nekem lenne egy gyerekem, főleg egy csöppség, akkor nem tüntetni vinném. Főleg nem olyan helyre, ahol aztán röpködnek a kokik. Egyébként meg jó pofa, hogy eljutott oda az ország, hogy most már a csürhére emlékezik, meg a csürhét ünnepli.Amadeus91
Nagy kár, hogy 5 év után is van még fogadókészség arra, hogy a csőcseléket összemossák a békés emberekkel. Révész az Astoriához vitte a családját, ahol törvényesen bejelentett és lebonyolított demonstráció volt. Az innen kilométerekkel arrébb randalírozó csürhét viszont sikerült ebbe az irányba terelnie a rend őreinek. Majd amikor a talán egy-kétszázat számláló barom beolvadt a hazafelé tartó tízezrekbe, a rendőrség az arányosságra fittyet hányva aprított mindenkit, akit ért.

Azokra néhány jobbikoson kívül senki se kíván tisztelettel emlékezni, akik akkor szétverték a várost.atapapa
nem volt kötelező odamenni.Amadeus91
milyen felemelő ilyen liberális szellemiséggel átitatott gondolatokat olvasni a mostanában a szólásszabadságért vagy a gyülekezési szabadságért annyira aggódó emberektől.

Nem volt kötelező odamenni, de nem volt megtiltva sem, vagyis oda lehetett menni, tudod, gyülekezési szabadság van. És ha valakik a jogszabályoknak megfelelően gyakorolják e jogot, azokat nem illik megverni válogatás nélkül csak azért, mert néhány korpa közéjük keveredett.

De persze azért továbbra is kurva rendőrök.Amadeus91
Miután szinte egy rendőrt se tudnak elítélni a nyilvánvaló jogsértésekért az azonosítószámok mellőzésének következtében, így egyet kell értsek. Pár hülye miatt nem kezdünk el ész nélkül aprítani mindenkit, főleg, ha előtte fel sem szólítunk oszlásra, vagy ha éppen ezen felszólításnak próbál eleget tenni a tömeg (többezres tömeg nem egy perc alatt tud felszívódni).

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Én inkább a rendőröket nevezném csőcseléknek... nem hallottam róla, hogy a huligánok kilőtték volna bárkinek is a szemét, de félholtra vert rendőrökről se nagyon hallottam (pedig éppenséggel megérdemelték volna). Az, hogy felborogattak pár kukát meg barikádot emeltek éppen abból, amit találtak még mindig elenyésző kár ahhoz képest, mint amit a "tisztelt" politikai elitünk okozott az országnak az elmúlt 20 évben. Ők ezer milliárdokat tüntettek el, és akkor van pofájuk számon kérni azt a pár milliós kárt, amit a tüntetések okoztak? Meg ez most milyen érv, hogy miért mentek oda? Azért, mert oda megy ahova akar, ha már demokráciát játszunk, ő a hülye azért is, mert nem számított rá, hogy agyba-főbe verik ok nélkül. Egyáltalán minek is merészeltek tiltakozni? Persze otthonról a fotelból kényelmesebb panaszkodni, meg szidni a rendszert/kormányt/akármit.Dub
mert az nem csürhe, amelyik mások magántulajdonát felgyújtja, szétveri, felborítja? Nem rendőrök randalíroztak.Amadeus91
A randalírozók idióták, és céljaikat nem tudják elérni, inkább hátráltatják azt. Ez mondjuk még nem menti fel a rendőröket a jogszerűtlen eljárás alól, amit akár a csürhe, akár a békés tömeg ellen követtek el.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 676
Én inkább a rendőröket nevezném csőcseléknek... nem hallottam róla, hogy a huligánok kilőtték volna bárkinek is a szemét, de félholtra vert rendőrökről se nagyon hallottam (pedig éppenséggel megérdemelték volna). Az, hogy felborogattak pár kukát meg barikádot emeltek éppen abból, amit találtak még mindig elenyésző kár ahhoz képest, mint amit a "tisztelt" politikai elitünk okozott az országnak az elmúlt 20 évben. Ők ezer milliárdokat tüntettek el, és akkor van pofájuk számon kérni azt a pár milliós kárt, amit a tüntetések okoztak? Meg ez most milyen érv, hogy miért mentek oda? Azért, mert oda megy ahova akar, ha már demokráciát játszunk, ő a hülye azért is, mert nem számított rá, hogy agyba-főbe verik ok nélkül. Egyáltalán minek is merészeltek tiltakozni? Persze otthonról a fotelból kényelmesebb panaszkodni, meg szidni a rendszert/kormányt/akármit.Dub
mert az nem csürhe, amelyik mások magántulajdonát felgyújtja, szétveri, felborítja? Nem rendőrök randalíroztak.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
Én inkább a rendőröket nevezném csőcseléknek... nem hallottam róla, hogy a huligánok kilőtték volna bárkinek is a szemét, de félholtra vert rendőrökről se nagyon hallottam (pedig éppenséggel megérdemelték volna). Az, hogy felborogattak pár kukát meg barikádot emeltek éppen abból, amit találtak még mindig elenyésző kár ahhoz képest, mint amit a "tisztelt" politikai elitünk okozott az országnak az elmúlt 20 évben. Ők ezer milliárdokat tüntettek el, és akkor van pofájuk számon kérni azt a pár milliós kárt, amit a tüntetések okoztak? Meg ez most milyen érv, hogy miért mentek oda? Azért, mert oda megy ahova akar, ha már demokráciát játszunk, ő a hülye azért is, mert nem számított rá, hogy agyba-főbe verik ok nélkül. Egyáltalán minek is merészeltek tiltakozni? Persze otthonról a fotelból kényelmesebb panaszkodni, meg szidni a rendszert/kormányt/akármit.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Idióta majom odaviszi a huligánok közé a kisgyerekét. Én komolyan mondom ezért még jobban megvertem volna, kezét lábát eltörni. Normális az ilyen? Nekem lenne egy gyerekem, főleg egy csöppség, akkor nem tüntetni vinném. Főleg nem olyan helyre, ahol aztán röpködnek a kokik. Egyébként meg jó pofa, hogy eljutott oda az ország, hogy most már a csürhére emlékezik, meg a csürhét ünnepli.Amadeus91
Nagy kár, hogy 5 év után is van még fogadókészség arra, hogy a csőcseléket összemossák a békés emberekkel. Révész az Astoriához vitte a családját, ahol törvényesen bejelentett és lebonyolított demonstráció volt. Az innen kilométerekkel arrébb randalírozó csürhét viszont sikerült ebbe az irányba terelnie a rend őreinek. Majd amikor a talán egy-kétszázat számláló barom beolvadt a hazafelé tartó tízezrekbe, a rendőrség az arányosságra fittyet hányva aprított mindenkit, akit ért.

Azokra néhány jobbikoson kívül senki se kíván tisztelettel emlékezni, akik akkor szétverték a várost.atapapa
nem volt kötelező odamenni. Pláne nem családostul. Egyébként meg nem hiszem, hogy olyan véletlen volt az, hogy a fideszesek is odakerültek... kb annyira volt véletlen, mint amikor diósgyőri ultrákkal pont véletlen beszélt Áder János a Székház ostrom előtt. Meg hát az is véletlen volt neten leszervezve és véletlen voltak buszokkal felfuvarozva Pestre.

De persze azért továbbra is kurva rendőrök.Amadeus91
Október 23-án a legtöbb párt tart megemlékezést. A szimpatizánsok egy része (akár családostul) kimegy. Ebbe a tömegbe terelték be/menekült a csőcselék, akiket a Kossuth térről (annyira azért nincs közel a kettő) üldöztek. A rendőrök viszont nem disztingváltak, nagyapám hardcore fideszes (nem értek vele egyet, de ez itt most tökmindegy), három hónapig kórházban volt a sebeivel, csak mert kiment Orbánbeszédet hallgatni. A bácsikám ha jól tudom MSZP-s, ő sétálgatott a Bajcsy-n (mert október 23-án ezt miért ne lehetne), őt is megverték, ő még csak fideszes megemlékezésre sem ment. Ezt az eljárást azért nem nevezném korrektnek (a tévészékház más tészta, azt ne keverjük ide, ott tényleg csőcselék volt meg rendet fenntartani próbáló rendőrök).

Ez a nem volt kötelező odamenni épp ezért rossz duma. Ha nem mersz kimenni a pártod rendezvényére egy nemzeti ünnepen, mert hátha megvernek a rendőrök, azért az jobban hajaz a diktatúrára, mint az, hogy mondjuk megváltoztatják a választási rendszert vagy megnyirbálják az AB jogköreit. Persze nem ez volt a szitu, csak ha ez az elvárás, az régen rossz, aki fideszes, hadd menjen már beszédeket hallgatni, ugyanúgy az emeszpés, elempés, jobbikos, munkáspárti vagy akárki, és ezért ne nézzük már idiótának.

több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 260 — 49ers GM
http://index.hu/kultur/2011/10/06/dorner_az_elfajzott_beteges_liberalis_felfogas_ellen_kuzd_majd/

Ezt lehet, hogy inkább a viccek topicba kellene tenni, de mivel megkapta a kinevezést, innentől nem vicc a dolog...

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 676
Mártíriusz biztosan felszólal. Sajnáltam szerencsétlent, mert komolyan kapott, de a politikus belőle sem bújt ki. Akkora pólyával járt-kelt a fején 2006 vérzivataros napjaiban, mintha legalábbis helmet-to-helmet találkája lett volna.Dzsokijuing
Idióta majom odaviszi a huligánok közé a kisgyerekét. Én komolyan mondom ezért még jobban megvertem volna, kezét lábát eltörni. Normális az ilyen? Nekem lenne egy gyerekem, főleg egy csöppség, akkor nem tüntetni vinném. Főleg nem olyan helyre, ahol aztán röpködnek a kokik. Egyébként meg jó pofa, hogy eljutott oda az ország, hogy most már a csürhére emlékezik, meg a csürhét ünnepli.Amadeus91
Nagy kár, hogy 5 év után is van még fogadókészség arra, hogy a csőcseléket összemossák a békés emberekkel. Révész az Astoriához vitte a családját, ahol törvényesen bejelentett és lebonyolított demonstráció volt. Az innen kilométerekkel arrébb randalírozó csürhét viszont sikerült ebbe az irányba terelnie a rend őreinek. Majd amikor a talán egy-kétszázat számláló barom beolvadt a hazafelé tartó tízezrekbe, a rendőrség az arányosságra fittyet hányva aprított mindenkit, akit ért.

Azokra néhány jobbikoson kívül senki se kíván tisztelettel emlékezni, akik akkor szétverték a várost.atapapa
nem volt kötelező odamenni. Pláne nem családostul. Egyébként meg nem hiszem, hogy olyan véletlen volt az, hogy a fideszesek is odakerültek... kb annyira volt véletlen, mint amikor diósgyőri ultrákkal pont véletlen beszélt Áder János a Székház ostrom előtt. Meg hát az is véletlen volt neten leszervezve és véletlen voltak buszokkal felfuvarozva Pestre.

De persze azért továbbra is kurva rendőrök.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
A fityisz nem tüntet. Megemlékezik. A 2006-os "nemzeti (gyújtogató/romboló) hősökre".apeszos
Mártíriusz biztosan felszólal. Sajnáltam szerencsétlent, mert komolyan kapott, de a politikus belőle sem bújt ki. Akkora pólyával járt-kelt a fején 2006 vérzivataros napjaiban, mintha legalábbis helmet-to-helmet találkája lett volna.Dzsokijuing
Idióta majom odaviszi a huligánok közé a kisgyerekét. Én komolyan mondom ezért még jobban megvertem volna, kezét lábát eltörni. Normális az ilyen? Nekem lenne egy gyerekem, főleg egy csöppség, akkor nem tüntetni vinném. Főleg nem olyan helyre, ahol aztán röpködnek a kokik. Egyébként meg jó pofa, hogy eljutott oda az ország, hogy most már a csürhére emlékezik, meg a csürhét ünnepli.Amadeus91
Nagy kár, hogy 5 év után is van még fogadókészség arra, hogy a csőcseléket összemossák a békés emberekkel. Révész az Astoriához vitte a családját, ahol törvényesen bejelentett és lebonyolított demonstráció volt. Az innen kilométerekkel arrébb randalírozó csürhét viszont sikerült ebbe az irányba terelnie a rend őreinek. Majd amikor a talán egy-kétszázat számláló barom beolvadt a hazafelé tartó tízezrekbe, a rendőrség az arányosságra fittyet hányva aprított mindenkit, akit ért.

Azokra néhány jobbikoson kívül senki se kíván tisztelettel emlékezni, akik akkor szétverték a várost.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 676
Reaktiválják Gergényit, aki rátolja a millásokat a békésen tüntető Fideszre...Dzsokijuing
A fityisz nem tüntet. Megemlékezik. A 2006-os "nemzeti (gyújtogató/romboló) hősökre".apeszos
Mártíriusz biztosan felszólal. Sajnáltam szerencsétlent, mert komolyan kapott, de a politikus belőle sem bújt ki. Akkora pólyával járt-kelt a fején 2006 vérzivataros napjaiban, mintha legalábbis helmet-to-helmet találkája lett volna.Dzsokijuing
Idióta majom odaviszi a huligánok közé a kisgyerekét. Én komolyan mondom ezért még jobban megvertem volna, kezét lábát eltörni. Normális az ilyen? Nekem lenne egy gyerekem, főleg egy csöppség, akkor nem tüntetni vinném. Főleg nem olyan helyre, ahol aztán röpködnek a kokik. Egyébként meg jó pofa, hogy eljutott oda az ország, hogy most már a csürhére emlékezik, meg a csürhét ünnepli.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
Hű, nagyon kíváncsi vagyok, hogy a rendőrség vajon hogyan fog dönteni...

http://index.hu/belfold/2011/10/06/ki_hol_tuntethet_oktober_23-an/

Egyébként gigaszánalmas megoldás ez is a fityesztől szerintem.somoskovig
Reaktiválják Gergényit, aki rátolja a millásokat a békésen tüntető Fideszre...Dzsokijuing
A fityisz nem tüntet. Megemlékezik. A 2006-os "nemzeti (gyújtogató/romboló) hősökre".apeszos
Mártíriusz biztosan felszólal. Sajnáltam szerencsétlent, mert komolyan kapott, de a politikus belőle sem bújt ki. Akkora pólyával járt-kelt a fején 2006 vérzivataros napjaiban, mintha legalábbis helmet-to-helmet találkája lett volna.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Hű, nagyon kíváncsi vagyok, hogy a rendőrség vajon hogyan fog dönteni...

http://index.hu/belfold/2011/10/06/ki_hol_tuntethet_oktober_23-an/

Egyébként gigaszánalmas megoldás ez is a fityesztől szerintem.somoskovig
Reaktiválják Gergényit, aki rátolja a millásokat a békésen tüntető Fideszre...Dzsokijuing
A fityisz nem tüntet. Megemlékezik. A 2006-os "nemzeti (gyújtogató/romboló) hősökre".
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Illetve egy nagyon fontos dologról. A jelentés a központi költségvetés pénzforgalmi hiányáról szól. Merthogy a túlzott deficit eljárás ezt érinti elsősorban.
tomi-tomi
Ez nem teljesen pontos, mert a túlzott deficit eljárás az egész ÁHT hiánya miatt jön létre. A pénzforgalmi szempont csak azért fontos, mert a kormánynak erre van a legnagyobb rálátása, erről lehet könnyebben több alkalommal éven belül aktuális képet adni.
Most nézem - biztos azért, mert hívő fideszes vagyok - a kormány is pont így gondolja: "a társadalombiztosítási alapok 95 milliárd forint összegű likviditási hitelének elengedése egyáltalán nem növeli a hiányt, mert a társadalombiztosításnál ez pozitív korrekciós tényező. Ez a rész a hazai és az európai uniós elszámolási korrekciókból adódik, ezért is sorolják fel külön őket."

Nnnna, egy gazdasági lap elemzésétől pont egy ilyen egyértelmű mondatot szerettem volna látni százmilliárdokkal való bulváros dobálózás helyett.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
Hű, nagyon kíváncsi vagyok, hogy a rendőrség vajon hogyan fog dönteni...

http://index.hu/belfold/2011/10/06/ki_hol_tuntethet_oktober_23-an/

Egyébként gigaszánalmas megoldás ez is a fityesztől szerintem.somoskovig
Reaktiválják Gergényit, aki rátolja a millásokat a békésen tüntető Fideszre...

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Most szándékosan rosszul értelmezed? 😊
Amíg hivatalosan tartozik, addig az követelés a kölcsönadónak. A külvilág (EU, statisztikai hivatal stb.) kénytelen elfogadni a hivatalos verziót. Tehát az alrendszer vissza fogja fizetni a tartozását. Ha leírják, elengedik, akkor az addigi tartozás kiadássá, a követelés addigi pozitív értéke nullává válik. Viszont amíg ez meg nem történik, addig köteles az ÁHT követelésként nyilvántartani, mert a TB technikailag kölcsönt kért és nem kiadáspótlást.tomi-tomi
Ha az alrendszer vissza tudná fizetni a tartozását, azt szintén összességében csak ÁHT-bevételekből tehetné
(azt most hagyjuk, hogy a TB pont az az alrendszer, amely szinte mindig hiányt termel, mindig hiánnyal is tervezik)
A lényeg hogy összességében az államháztartás szemszögéből teljesen mindegy, hogy melyik alrendszer költi el a pénzt és melyik szedi be. Bármikor is számolják az ÁHT-t, az ilyen passzívumot mindig beleszámolják, átutalás nélkül is, függetlenül attól, hogy melyik alrendszerben jelentkezik
Ahogy itt is látod a jelentés végén
http://www.kormany.hu/download/0/23/50000/NGM%20k%C3%B6zlem%C3%A9ny_%C3%81HT%20gyorsjelent%C3%A9s_20110907.docatapapa
"A társadalombiztosítási alapok pénzforgalmi hiánya a jelentés szerint valamivel több mint 5 milliárd forint lesz (a hatályos költségvetésben szereplő 87 milliárd körüli hiány helyett, ami valószínűleg az említett tartozáselengedéssel függ össze)."
Erről az oldaláról elfelejtkezel. A TB alap nagyjából hozza tervezett számokat, cserébe a költségvetést megterhelik ezzel az összeggel.
Illetve egy nagyon fontos dologról. A jelentés a központi költségvetés pénzforgalmi hiányáról szól. Merthogy a túlzott deficit eljárás ezt érinti elsősorban.
Az ÁHT pedig a tervezett hiány dupláját hozza össze (s ki tudja az önkormányzatok pontos hiányát?) pénzforgalmi szemléletben. Csak a MANYUP pénzek eredményszemléletű elszámolása menti az idei évet.
Valóban technikai mozgás történt, de csak most vallottuk be Brüsszel felé.
Btw a mellékelt doksi utolsó apróbetűs mondata (BKV, MÁV, PPP pénzek) mintegy 3-400 milliárd mínusz szerepeltetésétől óvja a kormányt.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Most szándékosan rosszul értelmezed? 😊
Amíg hivatalosan tartozik, addig az követelés a kölcsönadónak. A külvilág (EU, statisztikai hivatal stb.) kénytelen elfogadni a hivatalos verziót. Tehát az alrendszer vissza fogja fizetni a tartozását. Ha leírják, elengedik, akkor az addigi tartozás kiadássá, a követelés addigi pozitív értéke nullává válik. Viszont amíg ez meg nem történik, addig köteles az ÁHT követelésként nyilvántartani, mert a TB technikailag kölcsönt kért és nem kiadáspótlást.tomi-tomi
Ha az alrendszer vissza tudná fizetni a tartozását, azt szintén összességében csak ÁHT-bevételekből tehetné
(azt most hagyjuk, hogy a TB pont az az alrendszer, amely szinte mindig hiányt termel, mindig hiánnyal is tervezik)
A lényeg hogy összességében az államháztartás szemszögéből teljesen mindegy, hogy melyik alrendszer költi el a pénzt és melyik szedi be. Bármikor is számolják az ÁHT-t, az ilyen passzívumot mindig beleszámolják, átutalás nélkül is, függetlenül attól, hogy melyik alrendszerben jelentkezik
Ahogy itt is látod a jelentés végén
http://www.kormany.hu/download/0/23/50000/NGM%20k%C3%B6zlem%C3%A9ny_%C3%81HT%20gyorsjelent%C3%A9s_20110907.doc

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Leírtam, de akkor még egyszer. Ha odaadsz a feleségednek 50e forint költőpénzt, de a külvilágnak azt mondod, hogy a feleséged tartozik neked 50e forinttal, akkor Te a külvilág felé nullszaldós vagy. Mindaddig, amíg arra nem kényszerülsz, hogy elmondjad, hogy Te abból az 50ezerből egy kanyi fillért nem fogsz látni. Akkor válik a Te hiányod -50ezressé.
tomi-tomi
Rossz példa.
A feleség már tartozik 50 ezerrel. A külvilág ezt tudja. A külvilágot (vagy ahogy hivatkoztál rá: EU) az egész családi költségvetés érdekli, nem az, hogy a családtagok között hogyan megy ide-oda a lové. Ha tudják, hogy a feleség adósságba verte magát, akkor azt is tudják, hogy ennyivel nagyobb mínuszban van az egész kassza, függetlenül attól hogy egy másik tag mikor ad az egész családi költségvetésből.
Szerintem ez nem volt korrekt, de biztos csak azért akadtam fent rajta, mert rövid időn belül több fontosabb témában olvastam bulvárszintű hatásvadász elemzést a hvg.hu-n tárgyilagosnak ható elemzői köntösben.atapapa
Most szándékosan rosszul értelmezed? 😊
Amíg hivatalosan tartozik, addig az követelés a kölcsönadónak. A külvilág (EU, statisztikai hivatal stb.) kénytelen elfogadni a hivatalos verziót. Tehát az alrendszer vissza fogja fizetni a tartozását. Ha leírják, elengedik, akkor az addigi tartozás kiadássá, a követelés addigi pozitív értéke nullává válik. Viszont amíg ez meg nem történik, addig köteles az ÁHT követelésként nyilvántartani, mert a TB technikailag kölcsönt kért és nem kiadáspótlást.
Ami nem "korrekt" technika, az a kiadáspótlás kölcsönként kezelése ideig-óráig. A HVG semmi inkorrekt dolgot nem követett el, lehet hogy tényleg Te lettél érzékenyebb. (Btw minden ország költségvetése így kezeli az alrendszereinek adott kiadáspótlást.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 260 — 49ers GM
Hű, nagyon kíváncsi vagyok, hogy a rendőrség vajon hogyan fog dönteni...

http://index.hu/belfold/2011/10/06/ki_hol_tuntethet_oktober_23-an/

Egyébként gigaszánalmas megoldás ez is a fityesztől szerintem.