Politika

45 feliratkozó

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
A mostani CHF-drágulásra sok hatása nincs a kormánynak,...atapapa
Itt is az a problémám, mint egy csomó más dologban. Szijjártó állandóan azt nyomta, hogy minden (a forintárfolyam) is csak a Feri hibája. Most meg egyszer csak a kormánynak semmi köze ehhez.
Ugyanez van egyébként a benzinnél is. A kormánynak most miért nem jut eszébe csökkenteni a jövedéki adót, mint ahogy ezt nyomták az elöző ciklusban?zinedine5
pont erről írtam az előző oldalon.

De a mostani CHF-drágulás tényleg nem kormánydolog, olvasni kell a gazdasági híreket.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=EURCHF=X+Interactive#chart1:symbol=eurchf=x;range=1m;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefinedatapapa
az a baj, hogy a 2007-2008-as világválság hatását viszont egy az egyben gyurcsánynak tudta/tudja be az az oldal, amelyik most a világpiaci okokra hivatkozik. kettős mérce?

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
A mostani CHF-drágulásra sok hatása nincs a kormánynak,...atapapa
Itt is az a problémám, mint egy csomó más dologban. Szijjártó állandóan azt nyomta, hogy minden (a forintárfolyam) is csak a Feri hibája. Most meg egyszer csak a kormánynak semmi köze ehhez.
Ugyanez van egyébként a benzinnél is. A kormánynak most miért nem jut eszébe csökkenteni a jövedéki adót, mint ahogy ezt nyomták az elöző ciklusban?zinedine5
pont erről írtam az előző oldalon.

De a mostani CHF-drágulás tényleg nem kormánydolog, olvasni kell a gazdasági híreket.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=EURCHF=X+Interactive#chart1:symbol=eurchf=x;range=1m;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
A mostani CHF-drágulásra sok hatása nincs a kormánynak, mivel az euró kezd bedőlni és inkább frankba menekülnek a piacon. És pechünkre a svájciak ellentétben az USA-val vagy Kínával nem akarják a gazdasági problémájukat a saját valutájuk leértékelésével orvosolni.atapapa
Úúúristen... Kósa féle kijelentés?Hanni
mondom mostani. ugye nem májust írunk?
(mostanában az euró nem drágult szignifikánsan, csak a CHF)

több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
Azért abban az "előző kormányok"-ban remélem az '98-'02 közötti időszakot is benne érted te is...
StormST
nem, nem értem benne. 2001-re a GDP-arányos államadósság 53%-ra ment le. idén Orbánék 80% felett vették vissza.

Az IMF hitelt most törlesztjük. Ez tényleg gáz. Meg pár millióan a svájci frankosakat is, ami épp átlépte a 221 Ft-os szintet. Tesz ellene valamit a kormány?
StormST
A mostani CHF-drágulásra sok hatása nincs a kormánynak, mivel az euró kezd bedőlni és inkább frankba menekülnek a piacon. És pechünkre a svájciak ellentétben az USA-val vagy Kínával nem akarják a gazdasági problémájukat a saját valutájuk leértékelésével orvosolni.atapapa
Jah, hát úgy könnyű 53%-ot tartani, hogy kiéhezteted a közalkalmazottakat (4 év alatt 15-20%-os REÁLbér csökkenéssel a tanároknál, személyes tapasztalat), amit orvosolni kell a következőknek, ami persze megterheli az államkasszát. Ez csak 1 dolog, szerintem ha kicsit belenézünk, akkor lehetne még mondani egy párat, visszafogtak 1-2 kiadást, hogy szebb legyen a kép és ne nekik kelljen magyarázkodni, de közben azért nem kevesen éltek miattuk nem kicsit rosszul...

Nincs hatásuk a drágulásra? Hát azért erről pár elemzőt meg lehetne kérdezni. Igen, az EUR övezet is lassan dől be, de ha az állam épp nem a saját fontosságával lenne elfoglalva, akkor talán tenne is valamit. OV és társai milyen hangosak voltak, amikor az előző kormányok idején elszállt valamelyik valuta, hogy tegyen valamit az állam a hitelesekért. Most persze csönd van...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
bocs hogy nincs gyerekem, és nem keresek az átlagfizetésnél jóval többet és szarul érint az hogy csökken a fizetésem! neked biztos nem csökken és így neked jó! hidd el hogy ha nekem is 20-30k-val több jutna havonta, egy szavamat sem olvashatnád itt, de így hogy értéktelenítik a munkámat, így veszem a fáradtságot és leírom ami bántja a szívemet!

az meg hogy törleszteni kell, arra már elvették a többezer milliárd forintot a nyugdíjakból!Bruce
bocs hogy én jó dolognak tartom a gyerekvállalás ösztönzését ilyen eszközökkel. mielőtt gyerekem lett volna, akkor is így gondoltam.

A 2008-ban felvett IMF-hitel számításaim szerint több mint kétszer akkora összegről szólt, mint az egész manyupvagyon.atapapa
Minek vállaljak gyereket ha még a saját jövőmet sem látom teljesen tisztán???
Biztosan erre van szükség, abból a 10k-s adókedvezményből azért nem hiszem hogy te megeteted a saját gyerekedet és még ruházod is meg még eljáratod óvodába, iskolába! azért gondoljál már bele, hogy 120-130k forintból nem lehet egy lakást fenntartani és még egy gyereket is felnevelni, mert ha így gondolod akkor valami a fejedben nincs rendben!Bruce
Ne személyeskedj légy szíves
én az a fajta vagyok, aki akkor (volt) hajlandó csak gyereket vállalni, amikor képes (volt) megfelelő körülményeket biztosítani neki. ha ez az adókörnyezet képes lenne hosszú távon meghonosodni, akkor az emberek családtervezéshez való hozzáállását is megváltoztatná, szerintem jó irányba.
A magyar átlagbér nettó 130 körül van, egy kétkeresős család tehát 260-t vihet haza, amiből már azért el lehet vegetálni gyerekkel is.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 090 — Ajmo Vatreni
A mostani CHF-drágulásra sok hatása nincs a kormánynak,...atapapa
Itt is az a problémám, mint egy csomó más dologban. Szijjártó állandóan azt nyomta, hogy minden (a forintárfolyam) is csak a Feri hibája. Most meg egyszer csak a kormánynak semmi köze ehhez.
Ugyanez van egyébként a benzinnél is. A kormánynak most miért nem jut eszébe csökkenteni a jövedéki adót, mint ahogy ezt nyomták az elöző ciklusban?
több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 732 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
A mostani CHF-drágulásra sok hatása nincs a kormánynak, mivel az euró kezd bedőlni és inkább frankba menekülnek a piacon. És pechünkre a svájciak ellentétben az USA-val vagy Kínával nem akarják a gazdasági problémájukat a saját valutájuk leértékelésével orvosolni.atapapa
Úúúristen... Kósa féle kijelentés?
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 477 — Sic semper tyrannis!
bocs hogy nincs gyerekem, és nem keresek az átlagfizetésnél jóval többet és szarul érint az hogy csökken a fizetésem! neked biztos nem csökken és így neked jó! hidd el hogy ha nekem is 20-30k-val több jutna havonta, egy szavamat sem olvashatnád itt, de így hogy értéktelenítik a munkámat, így veszem a fáradtságot és leírom ami bántja a szívemet!

az meg hogy törleszteni kell, arra már elvették a többezer milliárd forintot a nyugdíjakból!Bruce
bocs hogy én jó dolognak tartom a gyerekvállalás ösztönzését ilyen eszközökkel. mielőtt gyerekem lett volna, akkor is így gondoltam.

A 2008-ban felvett IMF-hitel számításaim szerint több mint kétszer akkora összegről szólt, mint az egész manyupvagyon.atapapa
Minek vállaljak gyereket ha még a saját jövőmet sem látom teljesen tisztán???
Biztosan erre van szükség, abból a 10k-s adókedvezményből azért nem hiszem hogy te megeteted a saját gyerekedet és még ruházod is meg még eljáratod óvodába, iskolába! azért gondoljál már bele, hogy 120-130k forintból nem lehet egy lakást fenntartani és még egy gyereket is felnevelni, mert ha így gondolod akkor valami a fejedben nincs rendben!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
Azért abban az "előző kormányok"-ban remélem az '98-'02 közötti időszakot is benne érted te is...
StormST
nem, nem értem benne. 2001-re a GDP-arányos államadósság 53%-ra ment le. idén Orbánék 80% felett vették vissza.

Az IMF hitelt most törlesztjük. Ez tényleg gáz. Meg pár millióan a svájci frankosakat is, ami épp átlépte a 221 Ft-os szintet. Tesz ellene valamit a kormány?
StormST
A mostani CHF-drágulásra sok hatása nincs a kormánynak, mivel az euró kezd bedőlni és inkább frankba menekülnek a piacon. És pechünkre a svájciak ellentétben az USA-val vagy Kínával nem akarják a gazdasági problémájukat a saját valutájuk leértékelésével orvosolni.

több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
pontosan miért kérjek bocsánatot?atapapa
Mondjuk kezdheted a pár millió ember pár ezer milliárd forintnyi nyugdíjpénzének ellopásáért... 😛

Kicsit komolyabban: én nem gondolom, hogy a szavazóknak kéne bocsánatot kérni, mert meg lettek vezetve ők is. Viszont azért amikor azzal védekeznek, hogy egyesek, hogy nem történik semmi olyan, ami ellentétes az ígéretekkel, akkor kicsit elborul az agyam... 😛StormST
Ha lopás történt, akkor azt jelenteni kell a rendőrségen.

Én még ma sem szavaznék másra, legfeljebb nem szavaznék. Csalódtam bizonyos dolgokban, de inkább stílusbeli kérdésekkel van problémám, a körítés nem tetszik meg néhány eszköz.atapapa
Igazából zsarolással egybekötött lopás, csak a tettest lenne kicsit nehéz konkretizálni... 😛

Egyébként a törvény életbe lépése után egy próbapert simán megérne bedobni (jogász ismerősökkel beszélgettünk már róla), mivel a diszkrimináció fogalmát eléggé kimeríti, hogy aki nem az állami rendszerbe teszi a 10%-ot, az a 24-ből semmit se lát vissza, aki meg odaadja azt is államnak, az meg teljes nyugdíjat kap. Az évek elvételéről nem is beszélve. Ha én úgy dolgozom, hogy a fizetésem 10%-át nem az államnak adom, hanem előre takarékoskodom magamnak, akkor az én ledolgozott évem nem ér ugyanannyit, mint a velem egyforma munkát végzőé, aki az államnak adja? Ettől enyhén szólva is kifordul a belem...

A próbaperrel egyébként csak ott van a gond, hogy mire átmegy a magyar bíróságokon (várható eredménnyel) és mondjuk elmegyek Strasburg-ba (mert előbb nem lehet), addigra kb. már el is érem a nyugdíj kórhatárt...

(halkan jegyzem meg, hogy én a nők 40 éves nyugdíj dolgát is erősen diszkriminatívnak tartom, egyrészt mert egy férfi 40 év munkaviszonyból semennyit (vagy a mostani törvények alapján max egy keveset) tölthet GYES-en, de tudom, nehéz a gyerekszülés és nevelés, ezért jegyeztem csak meg halkan... 😛)



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
bocs hogy nincs gyerekem, és nem keresek az átlagfizetésnél jóval többet és szarul érint az hogy csökken a fizetésem! neked biztos nem csökken és így neked jó! hidd el hogy ha nekem is 20-30k-val több jutna havonta, egy szavamat sem olvashatnád itt, de így hogy értéktelenítik a munkámat, így veszem a fáradtságot és leírom ami bántja a szívemet!

az meg hogy törleszteni kell, arra már elvették a többezer milliárd forintot a nyugdíjakból!Bruce
bocs hogy én jó dolognak tartom a gyerekvállalás ösztönzését ilyen eszközökkel. mielőtt gyerekem lett volna, akkor is így gondoltam.

A 2008-ban felvett IMF-hitel számításaim szerint több mint kétszer akkora összegről szólt, mint az egész manyupvagyon.

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 477 — Sic semper tyrannis!
l... valami nagyon durva cuccra készülnek februárban.
olyanra amire még te is azt fogod mondani hogy ezt talán már mégse kéne...haromt
kilépünk az EU-ból?DiamondsHead44
Hát várjál már, ő lesz a zunió soros elnöke, addig azért csak nem lépünk ki!
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Az a baj, hogy aki a fideszre szavazott az nem áll ki, hogy bocsánatot kérek emberek! Hanem még megmagyarázza hogy mit miért és hogyan csinál jól a fidesz!

Elvakultak...Bruce
Én rájuk szavaztam. Belátom, hogy hibáztam, de az én szavazatom nélkül is meglett volna a 2/3.
Egyszerűen nem volt alternatíva. Mindenképpen szavazni akartam, de azt hiszem érhető, hogy a 4 parlamentbe jutott pártból miért a FIDESZ-re szavaztam. MSZP-LMP messze tőlem mint Makó Jeruzsálemtől, a Jobbik meg szimplán bunkó, ahol 1-2 értelmese ember biztos van, de amíg Zagyva György Gyula féle ember képviselő lehet, odáig nem süllyednék.
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
l... valami nagyon durva cuccra készülnek februárban.
olyanra amire még te is azt fogod mondani hogy ezt talán már mégse kéne...haromt
kilépünk az EU-ból?

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 10 974 — SB 50 Champion @ Grund
mondjuk neked biztos jobb életed lesz, mivel fideszes vagy!
Bruce
igen, alapvető hogy minden gyereket nevelő, bejelentett, az átlagfizetésnél magasabb jövedelemmel rendelkező ember fideszes.

Az gondolom meg se fordul ilyen szitkozódáskor a fejedben, hogy jövőre kell nekiállni törleszteni az előző kormányok által csődbe hajszolt költségvetés miatt felvett IMF-hitel egyik legnagyobb részét.atapapa
Azért abban az "előző kormányok"-ban remélem az '98-'02 közötti időszakot is benne érted te is...

Az IMF hitelt most törlesztjük. Ez tényleg gáz. Meg pár millióan a svájci frankosakat is, ami épp átlépte a 221 Ft-os szintet. Tesz ellene valamit a kormány? Akár belföldön, akár a külföld felé jobb arcot mutatva? Jól meg lettek mentve a devizahitelesek, mi? 😛

Arról meg már korábban írtam, hogy a családi adózásról mi a véleményem gyerektelenként, akinek épp nincs lehetősége gyorsan frissen 3 gyereket csinálni. Persze ha beleegyeznek, hogy az első gyerekem egyből a harmadik lesz, akkor talán összehozunk egyet a feleségemmel, de addig elég felelőtlenség lenne belevágnunk és évi -60.000-el még nehezebb lesz...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 477 — Sic semper tyrannis!
mondjuk neked biztos jobb életed lesz, mivel fideszes vagy!
Bruce
igen, alapvető hogy minden gyereket nevelő, bejelentett, az átlagfizetésnél magasabb jövedelemmel rendelkező ember fideszes.

Az gondolom meg se fordul ilyen szitkozódáskor a fejedben, hogy jövőre kell nekiállni törleszteni az előző kormányok által csődbe hajszolt költségvetés miatt felvett IMF-hitel egyik legnagyobb részét.atapapa
bocs hogy nincs gyerekem, és nem keresek az átlagfizetésnél jóval többet és szarul érint az hogy csökken a fizetésem! neked biztos nem csökken és így neked jó! hidd el hogy ha nekem is 20-30k-val több jutna havonta, egy szavamat sem olvashatnád itt, de így hogy értéktelenítik a munkámat, így veszem a fáradtságot és leírom ami bántja a szívemet!

az meg hogy törleszteni kell, arra már elvették a többezer milliárd forintot a nyugdíjakból!
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
igazi irányvonalas írás a vastagbőrön. 😀
http://vastagbor.blog.hu/2010/12/22/a_luxemburgi_kulugyminiszter_a_tuzzel_jatszik?

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 090 — Ajmo Vatreni
Szerintem itt bőven normális hangnem van.zinedine5
Ahha... már elkezdődött egy nagyon diszkrét személyeskedés, mi lesz itt 5-10 oldal múlva? :rolleyes:Hanni
Semmi. Eddig is volt politizálás, csak nem volt hozzá külön fórum. Ott sem estek véglegesen egymásnak emberek.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Szerintem itt bőven normális hangnem van.zinedine5
Ahha... már elkezdődött egy nagyon diszkrét személyeskedés, mi lesz itt 5-10 oldal múlva? :rolleyes:Hanni
Konkrétan egy ember kezdte el ezt egyébként...

több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 732 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Szerintem itt bőven normális hangnem van.zinedine5
Ahha... már elkezdődött egy nagyon diszkrét személyeskedés, mi lesz itt 5-10 oldal múlva? :rolleyes:
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 090 — Ajmo Vatreni
Kedves moderátorok. Nem akarok belevauvauzni nagyon. De szerintem hatalmas hiba volt megnyitni ezt a topicot. A mai magyar viszonyokban NEM lehet higgadtan beszélni erről.Hanni
Szerintem itt bőven normális hangnem van.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 989 — #neverpunt
mondjuk neked biztos jobb életed lesz, mivel fideszes vagy!
Bruce
igen, alapvető hogy minden gyereket nevelő, bejelentett, az átlagfizetésnél magasabb jövedelemmel rendelkező ember fideszes.

Az gondolom meg se fordul ilyen szitkozódáskor a fejedben, hogy jövőre kell nekiállni törleszteni az előző kormányok által csődbe hajszolt költségvetés miatt felvett IMF-hitel egyik legnagyobb részét.

több mint 13 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 732 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Kedves moderátorok. Nem akarok belevauvauzni nagyon. De szerintem hatalmas hiba volt megnyitni ezt a topicot. A mai magyar viszonyokban NEM lehet higgadtan beszélni erről.
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
http://index.hu/kultur/media/2010/12/22/fuhrerstaat_lett_magyarorszag_a_nemet_lapok_szerint/
http://hvg.hu/vilag/20101222_nemet_lapok_mediatorveny

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 477 — Sic semper tyrannis!
mondjuk neked biztos jobb életed lesz, mivel fideszes vagy!
én előre félek a jövő évtől, mert kurva nehéz lesz! kevesebb fizetés, magasabb árak, magasabb hitel! a kiadásaim meghaladják majd a bevételeimet emiatt, és nem látom egyelőre hogy merre induljak el...

Ormány Viktor, én így szeretlek!