NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
http://www.hir24.hu/belfold/2011/09/16/atneveztek-schmitt-palt-a-bahreiniek/

Bill Smith 😀 😀

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 285 — capitaine du château de Vienne 1487
Politikusi PR par excellence.

Vladimir Putin, Action Man - fotóalbum

http://www.stumbleupon.com/su/2d69aq/www.theatlantic.com/infocus/2011/09/vladimir-putin-action-man/100147/Szabler
Aqualung Bali full suitban merül, akciósan 18-20 ezer körül mozog. Szarrágó 😀diverdoc
ráadásul a korsót is eltörte 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Politikusi PR par excellence.

Vladimir Putin, Action Man - fotóalbum

http://www.stumbleupon.com/su/2d69aq/www.theatlantic.com/infocus/2011/09/vladimir-putin-action-man/100147/Szabler
Aqualung Bali full suitban merül, akciósan 18-20 ezer körül mozog. Szarrágó 😀


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
Politikusi PR par excellence.

Vladimir Putin, Action Man - fotóalbum

http://www.stumbleupon.com/su/2d69aq/www.theatlantic.com/infocus/2011/09/vladimir-putin-action-man/100147/Szabler
zseniális képek 😊JSanyo
http://www.youtube.com/watch?v=fNa7tNFB7c4

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Politikusi PR par excellence.

Vladimir Putin, Action Man - fotóalbum

http://www.stumbleupon.com/su/2d69aq/www.theatlantic.com/infocus/2011/09/vladimir-putin-action-man/100147/Szabler
zseniális képek 😊

több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Politikusi PR par excellence.

Vladimir Putin, Action Man - fotóalbum

http://www.stumbleupon.com/su/2d69aq/www.theatlantic.com/infocus/2011/09/vladimir-putin-action-man/100147/

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Amúgy most az, hogy hogy hívjuk nekem édesmindegy. Adsz az államnak pénzt amiből a felsőoktatást finanszírozza, miután te ingyen tanultál a felsőoktatásban, ennek köszönhetően valószínűleg jobban élsz, mintha nem tetted volna (van kivétel bőven, de ugye ez elméletileg ilyesmiről szól). Ez szerintem tök korrekt, a visszamenőleges dolgot felőlem kivehetik, de nyilván nem teszik mer kell a lé, ami nem korrekt, de ha elviselhető terhet raknak bele akkor okés. A tanári fizetéseket meg valahogyan meg kéne emelni, de ez tök független ettől. Hidd el, ismerem a problémát, az anyám tanár, de én nem sajnálnám, ha megadóztatnák azért, mert ingyen szerzett diplomát.Rajna
Ne legyen édesmindegy! A nyugdíjjárulékot is azért nevezték át, mert a járulékért cserébe kell valamit adni. A tandíjért is. Adóért cserébe nem követelhetsz, nem várhatsz el semmi konkrétat. (Ezen kívül, ahol a dolgokat nem nevezik a nevén (a nyelv elveszti alapvető funkcióját), ott állati dolgok fognak történni.)
Ha bőven van kivétel, akkor arra nem lehet általános szabályt bevezetni. Btw mi lenne az adó alapja? A képzés költsége? Akkor ne törd el a kezedet, mert egy röntgenorvos nem lesz ebben az országban. A jövedelem? Miért fizessen több adót egy könyvtáros, mint egy CNC-esztergályos? Vagy jövedelem szintekhez kötik az adó mértékét az egykulcsos adórendszerben? Mihez-kihez képest keres többet, él jobban egy diplomás, ami miatt többet kéne adóznia?
Ha utólag fizettetsz, akkor hogyan serkented a nagyobb teljesítményt a tanulás alatt?
Valószínűleg azért megy valaki egyetemre, mert tényleg jobban akar élni. Az előre fizetett tandíjjal egyrészt alaposan megfontolja, hogy a szándéka és a valóság mennyire fedi egymást, másrészt a hozzájárulásával elkötelezed amellett, hogy ne csak papírja legyen, hanem használható tudása.
Az összes utólagos díj vagy adóbeszedés a rendszer egészét érintetlenül hagyja, az összes kockázatot (jó egyetemen végzek-e, jó szakot választottam-e, lesz-e (jól) fizető állásom stb.) az egyénnel futtatja. A felsőoktatás és az állam a maga részéről nem kíván változ(tat)ni.
Az egész ötlet azután merül fel, hogy csökkenteni akarják az egyetemi képzési helyek számát. Kevés a pénz a felsőoktatásra, tehát költséget csökkentünk, akik pedig még így is végeznek, azoktól jövedelmet vonunk el. A jövő útja pedig a tudás alapú társadalom.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
Ennyi.... mégis milyen lenne már, lefekszel egy csajjal, majd 3 év múlva benyújtja az áfás számlát...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 312 — No 1 Zhang Yufei fan
Adsz az államnak pénzt amiből a felsőoktatást finanszírozza, miután te ingyen tanultál a felsőoktatásban, ennek köszönhetően valószínűleg jobban élsz, mintha nem tetted volna (van kivétel bőven, de ugye ez elméletileg ilyesmiről szól)Rajna
Igen, de miért utólag fizetsz? Ez mindig csak gondot szül. Fizessen az ember előre, ahogy bárhol máshol teszi.Sztem nem korrekt a rendszer.. az OKJ-s szakképzés pénzbe kerül, nem? Azértfizetsz, mert tovább akarod képezni magad a jobb állás/magasabb fizetés/az adott szakerületen tanusított egyéb fakultatív érdeklődés - és ez jól is van így.
Akkor mégis milyen alapon teszed ingyenessé a felsőoktatás legvastagabb ágát.. ahol hosszabb időre, több embernek fizetsz jóval nagyobb összeget, és ennek jó része aztán pénzkidobás.

Aki felsőoktatási intézményre megy, az fizessen - ez az én véleményem. Nem népszerű, nem igazán passzol az elmúlt 20/65 év mentalitásához.. de szvsz mégis ez lenne a legjobb megoldás.
12 év ingyenes iskolai oktatás után, én speciel nem igazán látom szükségét/értelmét, hogy az állam ekkora összegekkel támogassa a felsőoktatást. Össze kell húzni a bukszát, és kicsit hatékonyabbá tenni a dolgot... még akkor is, ha egyetembezárás a vége, sztem az is pozitív lenne. (Máskor úgyis azon hőbörög mindenki, hogy diplomás túlképzés van.)

Szűkítsük a kört, és emeljük meg inkább a kiosztott tanulmányi ösztöndíjakat például... kevesebb embernek adjunk többet. Itthoni ismerőseim közül, akik szakkoliba jártak, 4-5 közötti átlaggal, 5, maximum 6 év alatt (Erasmus miatt csúszott) elvégezték az egyetemet - azok érdekes módon általában el tudtak helyezkedni Pesten/itthon, nem ők mérik a sajtburgert és a krumplit a gyorséttermekben.

(Az pedig, hogy utólagasan/visszamenőleg vetünk ki terheket.. az absolut non plus ultra.
Ezért jobb helyeken lincselés/felkoncolás járna.. 😊 de ezzel eddig kb. mindenki egyetértett a topicban, fölös ragozni.)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
akkor egy nettó 100-t kereső tanár vagy orvos fizesse be a fizetésének X %-kát. Rendben. Plusz fizet SZJA-t, TB-t ilyen adót, olyan adót...és akkor még nem evett nem ivott, nem fizetett rezsit.

Egyrészt kurvára nem korrekt visszamenőlegesen minden hülye szempont (diplomád van? Adózzál!) törvényeket hozni..másrészt meg mégis csak pofátlan, hogy megint az átlag embert adóztatják meg.

Félreértések elkerülése végett, ez nem utólagos tandíj befizetés, hanem adózás. Érezhető a különbség szerintem. (amúgy szánalmas, ahogy kisöprik a padlást...lassan fingadó is lesz)Amadeus91
Szánalmas az, hogy magasak az adóterhek. Meg az egészségügy és az oktatás színvonala/a fizetések benne dettó. Válassz, melyik legyen több, kb. ez van. Nyilván sok helyen racionalizálni kéne stb., csak a tökéletes gazdasági modellel sem tudsz kevés adóból magas fokú állami szolgáltatást nyújtani ha a gazdaság nem olyan erős mint nyugaton (és ez ugye ott is problémás).

Amúgy most az, hogy hogy hívjuk nekem édesmindegy. Adsz az államnak pénzt amiből a felsőoktatást finanszírozza, miután te ingyen tanultál a felsőoktatásban, ennek köszönhetően valószínűleg jobban élsz, mintha nem tetted volna (van kivétel bőven, de ugye ez elméletileg ilyesmiről szól). Ez szerintem tök korrekt, a visszamenőleges dolgot felőlem kivehetik, de nyilván nem teszik mer kell a lé, ami nem korrekt, de ha elviselhető terhet raknak bele akkor okés. A tanári fizetéseket meg valahogyan meg kéne emelni, de ez tök független ettől. Hidd el, ismerem a problémát, az anyám tanár, de én nem sajnálnám, ha megadóztatnák azért, mert ingyen szerzett diplomát.

több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
akkor egy nettó 100-t kereső tanár vagy orvos fizesse be a fizetésének X %-kát. Rendben. Plusz fizet SZJA-t, TB-t ilyen adót, olyan adót...és akkor még nem evett nem ivott, nem fizetett rezsit.

Egyrészt kurvára nem korrekt visszamenőlegesen minden hülye szempont (diplomád van? Adózzál!) törvényeket hozni..másrészt meg mégis csak pofátlan, hogy megint az átlag embert adóztatják meg.

Félreértések elkerülése végett, ez nem utólagos tandíj befizetés, hanem adózás. Érezhető a különbség szerintem. (amúgy szánalmas, ahogy kisöprik a padlást...lassan fingadó is lesz)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Az előre fizetett tandíjat rohadt nehéz fizetni, ha reálisan van meghatározva. Utólag törleszteni, amikor már van kereseted, már sokkal könnyebb, jobban eloszlik időben és van is miből (feltehetően). Az első, kiemelt mondatom meg Amadeusnak szólt aki azzal ágált, hogy bajoréknál olcsó a dolog itt meg milyen drága.

Ha tandíjat emlegetnének, az nyilvánvaló kommunikációs öngyilkosság lenne a népszavazásos kampányuk után. Nem fognak, ha nem muszáj. Nem mondom, hogy szép lenne bevezetni, de én az alapkoncepcióval egyet tudok érteni. A javaslatot egyikünk sem ismeri (meg valsz a minisztérium sem), én reménykedek abban, hogy jó lesz, aztán valsz nektek lesz igazatok és egy baromság születik.

Aki nem szerzett diplomát nyilván annak is fizetni kéne valahogy, ezt visszamenőleg már igen bonyolult lenne megoldani. Nekem mondjuk édesmindegy, hogy visszamenőlegesen vezetik be vagy csak a jövőre kezdőknek, csak legyen valami mert ez így gáz.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A diákhitel és a tandíj törlesztése a világon mindenhol kedvező. Még itthon is csak a béred kb. 1%-át kérhetik el diákhitelre. Ugyanezt kéne bevezetni itthon is, felőlem lehet a neve diplomásadó mert az oktatás színvonala orohamosan csökken ha az emberek nagy része nem fizet bele, sőt nyerészkedik rajta. De az egyből befizetendő tandíj nem jó megoldás mert nagyon nehéz helyzetbe sodorhat, később törleszteni szerintem teljesen okés, jól meghatározott feltételek mellett, hogy akkor se legyen nagyon megterhelő.

Az meg, hogy esetleg ezt megfizettetnék a korábban végzettekkel is, teljesen illik a kormány "visszamenőleges" lépéseinek sorába, amivel a "régi rendszer igazságtalanságait" küszöbölné ki. Jogszerű vagy sem, én abszolút egyetértek vele, hogy az ingyentanultak fizessenek valamit, persze valami olyan összeget ami nem emgterhelő (szintén a bér 1%-a körül, ennyit minimum nyert a plusz tanulással). Mert ugye a bevételre már most szükség van, szóval itt generációkat várni nehézkes, de persze az lenne igazán elegáns.

Az pedig, hogy 2 éve mást mondott egy politikai párt ellenzékben mint most kormányon, nehogymár most lepjen meg. Ez egy alapvetően jó koncepció amit nem érdemes azzal basztatni hogy régen nem ezt mondták, inkább csinálják a szart. Más kérdés, hogy a jó kiindulópontot is el lehet cseszni túlterheléssel/elmismásolással stb., de egyelőre csak ötletként emrült fel, amit én alapvetően támogatok már rohadt régen.Rajna
Vazze, ha nem fizettél tandíjat, akkor mit is kéne törlesztened?! Ezt most hogy? Nahát, nyerészkedik a rendszeren és ezt utólag fizesse ki? Az előre fizetendő tandíj hogyan sodor nehéz helyzetbe? Ha csak úgy nem, hogy nem tanulsz, nem lesz ösztöndíjad, nem tudod fizetni, nem leszel hallgató. Nekem ez szimpatikusabb megoldás a nyerészkedők kiszűrésére.
Már megbocsáss, de a leszarom, hogy nem jogszerű, de szükséges megoldások végül odavezetnek, hogy nagy a gebasz, ezért betéteket fagyasztunk be, veszünk el. Természetesen a végső lépés előtt még megpróbálják a regisztrált Titans-fanok vagyonának elvételével megoldani a vészhelyzetet. 😊
Nem mást mondott, hanem ugyanezt célzó megoldást akadályozott meg magának a problémának a tagadásával. Erről van szó, ne azzal foglalkozzunk, hogy miattuk nem tudunk előrébb jutni 3 éve ezen a területen, hanem örüljünk annak, hogy megvilágosodtak. Csak éppen nem azt mondják, amit Te alapvetően támogatsz már rohadt régen (utólagos tandíj). Hanem diplomás adót emlegetnek, amibe Te - egyelőre - csak belelátod a saját "rögeszmédet".

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 555 — Panthers fan
És mi van azokkal, akik ingyen tanultak évekig és még diplomát sem szereztek, vagy pláne azokkal és ilyen kurva sok van, akik nem tudtak a diplomájukkal a saját szakterületükön elhelyezkedni?

Na, ezért faszság ez az utólagos fizettetés, arról nem is beszélek, hogy a visszamenőleges bevezetés milyen veszélyes eszköz. Aki tanulni akar, az fizessen, ennyi.

Tepper takarodj!
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A diákhitel és a tandíj törlesztése a világon mindenhol kedvező. Még itthon is csak a béred kb. 1%-át kérhetik el diákhitelre. Ugyanezt kéne bevezetni itthon is, felőlem lehet a neve diplomásadó mert az oktatás színvonala orohamosan csökken ha az emberek nagy része nem fizet bele, sőt nyerészkedik rajta. De az egyből befizetendő tandíj nem jó megoldás mert nagyon nehéz helyzetbe sodorhat, később törleszteni szerintem teljesen okés, jól meghatározott feltételek mellett, hogy akkor se legyen nagyon megterhelő.

Az meg, hogy esetleg ezt megfizettetnék a korábban végzettekkel is, teljesen illik a kormány "visszamenőleges" lépéseinek sorába, amivel a "régi rendszer igazságtalanságait" küszöbölné ki. Jogszerű vagy sem, én abszolút egyetértek vele, hogy az ingyentanultak fizessenek valamit, persze valami olyan összeget ami nem emgterhelő (szintén a bér 1%-a körül, ennyit minimum nyert a plusz tanulással). Mert ugye a bevételre már most szükség van, szóval itt generációkat várni nehézkes, de persze az lenne igazán elegáns.

Az pedig, hogy 2 éve mást mondott egy politikai párt ellenzékben mint most kormányon, nehogymár most lepjen meg. Ez egy alapvetően jó koncepció amit nem érdemes azzal basztatni hogy régen nem ezt mondták, inkább csinálják a szart. Más kérdés, hogy a jó kiindulópontot is el lehet cseszni túlterheléssel/elmismásolással stb., de egyelőre csak ötletként emrült fel, amit én alapvetően támogatok már rohadt régen.

több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
ez a diplomás adó komoly?Amadeus91
Ezt hívják utólagos tandíjnak, minden értelmesebb országban ez van. Más kérdés, hogy nem volna illendő bevezetni azokra, akik tanulásuk idején nem is sejthették ezt, de az alapkoncepció szerintem mindenképp támogatandó, csak hülye neve van egyelőre.Rajna
Elnézést kérek, tévedsz. Az utólagos tandíjat utólagos tandíjnak hívják. Ahogy Te is írod, egy új teher bevezetése azokat terhelheti, akik az újdonság ismeretében döntöttek. Nekik (kormány) nem három-öt év múlva kell bevétel, hanem tegnap.
A diplomás adót pedig azért hívják diplomás adónak, mert az adóval kapcsolatosan általában tudomásul veszed, hogy ez Rád is vonatkozik. Ez a terv ráadásul olyan "tulajdonságot" adóztat, amin csak extrém áldozat árán tudsz változtatni.
Elképzelhető, hogy a normál tandíjnál okosabb az utólagos tandíj. Hogy ezt el tudjuk dönteni, tudjuk őket összehasonlítani, ahhoz alapvető lenne, hogy a vita tárgyát pontosan megnevezzük. De a szociálisnak és népszavazásnak nevezett politikai hoax óta OV környezete nem ejtheti ki a száján a tandíjat (sem). Értelmesebb országokban nem ír(hat)nak ki ilyen tárgyú népszavazást.
Szerk. Most fura ingyen tanulni? Három éve alapvető magyar jog volt!tomi-tomi
Halkan jegyzem meg, hogy a kelet-német tartományokban is alanyi jogon ingyenesek az állami egyetemek. És ahol fizetni kell, ott is maximum 500 € lehet (minimál bér majdnem fele) a semesterre jutó tandíj. (kb 130 ezer forint) ennél több NEM lehet mert a törvény tiltja. És aki nem tudja esetleg ezt sem fizetni, az kap az államtól (nem banktól) "diákhitelt" ami úgy néz ki, hogy 5000 € 10 semesterre (szigorúan a tandíjat fizetik ki) kamatozik 800! €-t (tehát 5800-t fizetsz vissza) és azt is csak akkor kezded el törleszteni, amikor van már olyan fizetésed ami netto 1700 €/hó (illetve 18 hónappal a diploma megkapása után). A havi törlesztés pedig: 150! €. (Bajorország konkrétan, aki nem hiszi azt sajnálom, itt van a kezemben a diákhiteles brossúrám..)

Ami Magyarországon megy, az a pofátlan kihasználás. (sok újat nem mondtam)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
ez a diplomás adó komoly?Amadeus91
Ezt hívják utólagos tandíjnak, minden értelmesebb országban ez van. Más kérdés, hogy nem volna illendő bevezetni azokra, akik tanulásuk idején nem is sejthették ezt, de az alapkoncepció szerintem mindenképp támogatandó, csak hülye neve van egyelőre.Rajna
Elnézést kérek, tévedsz. Az utólagos tandíjat utólagos tandíjnak hívják. Ahogy Te is írod, egy új teher bevezetése azokat terhelheti, akik az újdonság ismeretében döntöttek. Nekik (kormány) nem három-öt év múlva kell bevétel, hanem tegnap.
A diplomás adót pedig azért hívják diplomás adónak, mert az adóval kapcsolatosan általában tudomásul veszed, hogy ez Rád is vonatkozik. Ez a terv ráadásul olyan "tulajdonságot" adóztat, amin csak extrém áldozat árán tudsz változtatni.
Elképzelhető, hogy a normál tandíjnál okosabb az utólagos tandíj. Hogy ezt el tudjuk dönteni, tudjuk őket összehasonlítani, ahhoz alapvető lenne, hogy a vita tárgyát pontosan megnevezzük. De a szociálisnak és népszavazásnak nevezett politikai hoax óta OV környezete nem ejtheti ki a száján a tandíjat (sem). Értelmesebb országokban nem ír(hat)nak ki ilyen tárgyú népszavazást.
Szerk. Most fura ingyen tanulni? Három éve alapvető magyar jog volt!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 312 — No 1 Zhang Yufei fan
ez a diplomás adó komoly?Amadeus91
Ezt hívják utólagos tandíjnak, minden értelmesebb országban ez van. Más kérdés, hogy nem volna illendő bevezetni azokra, akik tanulásuk idején nem is sejthették ezt, de az alapkoncepció szerintem mindenképp támogatandó, csak hülye neve van egyelőre.Rajna
Értelmes országban nem így van. Először fizetsz... és nem alanyi jogon osztják a támogatást az egyetemisták 50-80%-ának.
Hanem az kap, aki tanulmányi alapon megérdemli/szociális alapon rászorul... és rögtön eltűnne a sok léhűtő/lazsázó ember, aki 8 év alatt végez el egy szakot. (Amikor a munkaerőpiacra jutnak, úgyis ők lesznek aztán szopóágon, mert az első kérdés hogy miért tartott 8 évig a diplomázás.)

Csak ez annyira nem népszerű/eladható politikai duma.. 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
ez a diplomás adó komoly?Amadeus91
Ezt hívják utólagos tandíjnak, minden értelmesebb országban ez van. Más kérdés, hogy nem volna illendő bevezetni azokra, akik tanulásuk idején nem is sejthették ezt, de az alapkoncepció szerintem mindenképp támogatandó, csak hülye neve van egyelőre.Rajna
neeem, ez valami olyasmi, hogy akinek van diplomája az fizessen be valamennyit, "hogy a következő nemzedék diploma szerzését támogassa."Amadeus91
Igen, és az utólagos tandíj micsoda? Akinek diplomája van, befizet valamennyit, hogy a következő nemzedék diplomaszerzését támogassa. Nyilván a különbség abban áll, hogy ott ez egy szerződés alapján működik, ahol tudo, hogy kb. mennyit és mikor szednek el, és nagyjából az is meg van határozva, hogy ez pontosan hová megy. Ha ezeket itthon is kiküszöbölik akkor teljesen rendben van (előbbit lehetetlen, de azért összességében ez nem egy inkorrekt lépés, tényleg fura a mai helyzetben ingyen tanulni).

több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
ez a diplomás adó komoly?Amadeus91
Ezt hívják utólagos tandíjnak, minden értelmesebb országban ez van. Más kérdés, hogy nem volna illendő bevezetni azokra, akik tanulásuk idején nem is sejthették ezt, de az alapkoncepció szerintem mindenképp támogatandó, csak hülye neve van egyelőre.Rajna
neeem, ez valami olyasmi, hogy akinek van diplomája az fizessen be valamennyit, "hogy a következő nemzedék diploma szerzését támogassa."

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
ez a diplomás adó komoly?Amadeus91
Ezt hívják utólagos tandíjnak, minden értelmesebb országban ez van. Más kérdés, hogy nem volna illendő bevezetni azokra, akik tanulásuk idején nem is sejthették ezt, de az alapkoncepció szerintem mindenképp támogatandó, csak hülye neve van egyelőre.

több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
ez a diplomás adó komoly?Amadeus91
I. avagy Kétharmados Viktor Királyunk uralkodása alatt minden elképzelhető.
Molnár Lajos-Horváth Mengelice féle egészségügyi ámokfutást nem gondoltam, hogy vkiknek sikerül überelni. Tévedtem. Ez az agyamentség szépen beleillik a sorba, amit eddig csináltak.diverdoc
azt hiszem a lehető legjobb pillanatban költözünk vissza az Anyaországunkba... (Deutschland)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
ez a diplomás adó komoly?Amadeus91
I. avagy Kétharmados Viktor Királyunk uralkodása alatt minden elképzelhető.
Molnár Lajos-Horváth Mengelice féle egészségügyi ámokfutást nem gondoltam, hogy vkiknek sikerül überelni. Tévedtem. Ez az agyamentség szépen beleillik a sorba, amit eddig csináltak.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 13 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
ez a diplomás adó komoly?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Csak ha megszopatsz egy bankot a végén úgyis a szerencsétlen ügyfelet szopatod meg... beépítik az új hitel kamataiba az átváltási veszteséget és a fennmaradó CHF hiteleknél meg a kockázatnövekedés miatt magasabb lesz az árazás...kzol
Persze, ez így nem megvalósítható mert csak akkro lenne ha minden devizahiteles képes lenne erre de ez képtelenség. Igazából mégegyszer végig gondolva nagyobb képtelenség mint először átgondolva volt 😀 Mondjuk a kormány FT gyengítéből 5-öst kapott ma még 3-4 ilyen fantasztikus gazdasági ötlet és svájc se menthet meg a 300 ft-os franktólToca
Azért megmosolyogtató (idézőjelben),hogyha véletlenül kicsit erősödne a forint akkor bölcs Fideszeseink azonnal nyilatkoznak/tesznek valamit a túlzott erősödés elkerülése érdekében.
:mad: