Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Én ezt sokkal jobbnak tartom, mint a 2014-es Falus, Bokros bohózatot.
zinedine5
Pedig ez eddig tök ugyanaz.
Kampman
Minden tiszteletem, de nagyon nem. Ott olyan személyek indultak, akik vagy népszerűtlenek voltak, vagy a kutya se tudta kicsoda, micsoda. Ellenben szakmailag városvezetéshez valamit értő, de legalábbis a mostaniakhoz képest mindenképpen jobban értő emberek voltak, addig most a népszerű, de legalábbis megosztó emberek futnak, akik max az arcok a csapatban és nem a szakmaiságot hozó emberek.

Persze eredmény lehet hasonló, de az akkori emberekkel nem lehetett eladni semmit.
dawyd728
A bohózat jelzőre gondoltam, itt is teljesen kaotikus a dolog, hogy ki mikor kit támogat és szúr hátba.
több mint 7 éve
dawyd728 4 269
Én ezt sokkal jobbnak tartom, mint a 2014-es Falus, Bokros bohózatot.
zinedine5
Pedig ez eddig tök ugyanaz.
Kampman
Minden tiszteletem, de nagyon nem. Ott olyan személyek indultak, akik vagy népszerűtlenek voltak, vagy a kutya se tudta kicsoda, micsoda. Ellenben szakmailag városvezetéshez valamit értő, de legalábbis a mostaniakhoz képest mindenképpen jobban értő emberek voltak, addig most a népszerű, de legalábbis megosztó emberek futnak, akik max az arcok a csapatban és nem a szakmaiságot hozó emberek.

Persze eredmény lehet hasonló, de az akkori emberekkel nem lehetett eladni semmit.
több mint 7 éve
Toca Minnesota Vikings 20 723 — Vikings fan
Szerintem meg a Fidesz pont nem örül annak, hogy az eddigi két esélytelen jelölt mellé jöttek olyanok, akik még nem járatták le magukat...
Jughead
Ha nincs összefogás, sőt egymást fogjak oltogatni akkor miért ne örülnének ?

Mondjuk abban is látok raciot hogy a háttérben összeállt a DK-Momentum paktum és már a háttérben Puzsérrel is mennek az egyeztetések, hogy kinek a nevére milyen áron lép vissza, de nálam ez meg a túl szép hogy igaz legyen rész.
Toca
Szerintem sem egyértelműen mínuszos ez a dolog. A két nagy nyertes (ellenzéki oldalon) és az MSZP megméreti a jelöltjét és aki nyer, az indul. Ezzel egyrészt tűzben tartják a választóikat, másrészt a végén elmondhatják, hogy mind indítottak valakit és a nép döntött, hogy ki az esélyes. Másrészt totálba kommunikálhatja mind a három, hogy nem csak pislogtak a kampányban, hanem volt jelöltjük és a választók szerinti legesélyesebb jelölt indul Tarlós ellen, akit így teljes mellszélességgel kell támogatniuk (a szavazóiknak).
zinedine5
Ezzel csak az a baj, hogy ez így túl logikus lenne, tehát biztos, hogy nem ez lesz. A fidesz amúgy sem hagyná, ha egyáltalán lenne ilyen törekvés.
peach
Lehet. És nyilvánvalóan legkésőbb az előválasztás után meg fog indulni a fidesz gépezete a nyertes ellen.
Azonban nekem pozitív jel, hogy egyrészt talán végre felfogta az ellenzék, hogy mit lehet csinálni a Fidesz ellen a fidesz játékszabályai szerint, másrészt, hogy jó valami valós politikai teljesítményt látni az elmúlt év apatiája után.

Én ezt sokkal jobbnak tartom, mint a 2014-es Falus, Bokros bohózatot.
zinedine5
Csak nehogy végül a Fidesz már az előválasztásokon is kiválassza kit akar ellenfélnek.
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Én ezt sokkal jobbnak tartom, mint a 2014-es Falus, Bokros bohózatot.
zinedine5
Pedig ez eddig tök ugyanaz.
több mint 7 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Szerintem meg a Fidesz pont nem örül annak, hogy az eddigi két esélytelen jelölt mellé jöttek olyanok, akik még nem járatták le magukat...
Jughead
Ha nincs összefogás, sőt egymást fogjak oltogatni akkor miért ne örülnének ?

Mondjuk abban is látok raciot hogy a háttérben összeállt a DK-Momentum paktum és már a háttérben Puzsérrel is mennek az egyeztetések, hogy kinek a nevére milyen áron lép vissza, de nálam ez meg a túl szép hogy igaz legyen rész.
Toca
Szerintem sem egyértelműen mínuszos ez a dolog. A két nagy nyertes (ellenzéki oldalon) és az MSZP megméreti a jelöltjét és aki nyer, az indul. Ezzel egyrészt tűzben tartják a választóikat, másrészt a végén elmondhatják, hogy mind indítottak valakit és a nép döntött, hogy ki az esélyes. Másrészt totálba kommunikálhatja mind a három, hogy nem csak pislogtak a kampányban, hanem volt jelöltjük és a választók szerinti legesélyesebb jelölt indul Tarlós ellen, akit így teljes mellszélességgel kell támogatniuk (a szavazóiknak).
zinedine5
Ezzel csak az a baj, hogy ez így túl logikus lenne, tehát biztos, hogy nem ez lesz. A fidesz amúgy sem hagyná, ha egyáltalán lenne ilyen törekvés.
peach
Lehet. És nyilvánvalóan legkésőbb az előválasztás után meg fog indulni a fidesz gépezete a nyertes ellen.
Azonban nekem pozitív jel, hogy egyrészt talán végre felfogta az ellenzék, hogy mit lehet csinálni a Fidesz ellen a fidesz játékszabályai szerint, másrészt, hogy jó valami valós politikai teljesítményt látni az elmúlt év apatiája után.

Én ezt sokkal jobbnak tartom, mint a 2014-es Falus, Bokros bohózatot.
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
Szerintem meg a Fidesz pont nem örül annak, hogy az eddigi két esélytelen jelölt mellé jöttek olyanok, akik még nem járatták le magukat...
Jughead
Ha nincs összefogás, sőt egymást fogjak oltogatni akkor miért ne örülnének ?

Mondjuk abban is látok raciot hogy a háttérben összeállt a DK-Momentum paktum és már a háttérben Puzsérrel is mennek az egyeztetések, hogy kinek a nevére milyen áron lép vissza, de nálam ez meg a túl szép hogy igaz legyen rész.
Toca
Szerintem sem egyértelműen mínuszos ez a dolog. A két nagy nyertes (ellenzéki oldalon) és az MSZP megméreti a jelöltjét és aki nyer, az indul. Ezzel egyrészt tűzben tartják a választóikat, másrészt a végén elmondhatják, hogy mind indítottak valakit és a nép döntött, hogy ki az esélyes. Másrészt totálba kommunikálhatja mind a három, hogy nem csak pislogtak a kampányban, hanem volt jelöltjük és a választók szerinti legesélyesebb jelölt indul Tarlós ellen, akit így teljes mellszélességgel kell támogatniuk (a szavazóiknak).
zinedine5
Ezzel csak az a baj, hogy ez így túl logikus lenne, tehát biztos, hogy nem ez lesz. A fidesz amúgy sem hagyná, ha egyáltalán lenne ilyen törekvés.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Szerintem meg a Fidesz pont nem örül annak, hogy az eddigi két esélytelen jelölt mellé jöttek olyanok, akik még nem járatták le magukat...
Jughead
Ha nincs összefogás, sőt egymást fogjak oltogatni akkor miért ne örülnének ?

Mondjuk abban is látok raciot hogy a háttérben összeállt a DK-Momentum paktum és már a háttérben Puzsérrel is mennek az egyeztetések, hogy kinek a nevére milyen áron lép vissza, de nálam ez meg a túl szép hogy igaz legyen rész.
Toca
Szerintem sem egyértelműen mínuszos ez a dolog. A két nagy nyertes (ellenzéki oldalon) és az MSZP megméreti a jelöltjét és aki nyer, az indul. Ezzel egyrészt tűzben tartják a választóikat, másrészt a végén elmondhatják, hogy mind indítottak valakit és a nép döntött, hogy ki az esélyes. Másrészt totálba kommunikálhatja mind a három, hogy nem csak pislogtak a kampányban, hanem volt jelöltjük és a választók szerinti legesélyesebb jelölt indul Tarlós ellen, akit így teljes mellszélességgel kell támogatniuk (a szavazóiknak).
több mint 7 éve
Toca Minnesota Vikings 20 723 — Vikings fan
Szerintem meg a Fidesz pont nem örül annak, hogy az eddigi két esélytelen jelölt mellé jöttek olyanok, akik még nem járatták le magukat...
Jughead
Ha nincs összefogás, sőt egymást fogjak oltogatni akkor miért ne örülnének ?

Mondjuk abban is látok raciot hogy a háttérben összeállt a DK-Momentum paktum és már a háttérben Puzsérrel is mennek az egyeztetések, hogy kinek a nevére milyen áron lép vissza, de nálam ez meg a túl szép hogy igaz legyen rész.

Szerkesztette: Toca
több mint 7 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 773
Szerintem meg a Fidesz pont nem örül annak, hogy az eddigi két esélytelen jelölt mellé jöttek olyanok, akik még nem járatták le magukat...
több mint 7 éve
Toca Minnesota Vikings 20 723 — Vikings fan
Közben a Francia Riviérán.
-Árpi lassan ki kene találni, hogy hogyan nyerhet Tarlós ősszel.
-Jól van kijövök a medencéből és megnézzük.
-Most jött a hír KO lett a DK jelöltje.
-Akkor visszafelé még 2 hét Szardínia is belefér, legalább 1-2 migranst is fotozunk!
több mint 7 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 710 — Csodabogár
most nem igazán értem hogy a szabályzat miért is oly fontos, mikor egy ilyen Weber undorító módon megsértette a magyar nemzetet? ( vagy a hírlapot?)
nem értem...
vagy lehet hogy mégse sértette meg? vagy most akkor mégis? ...most akkor mit, v kit kell megvédenem, v kit is kell támadnom? segítsetek légyszi, mert teljesen össze vagyok zavarodva...😕 A reggeli híradó még oly messze van iránytűnek... addig se szeretnék véletlenül vlmt rosszul nemérteni, mert tudom h csak egyszer hibázhatok,

ozibozi
mi mindig is Eurázsiával álltunk háborúban. aki ebben kételkedik, nyer egy kirándulást a Szeretetminisztériumba a 101-es szobába. van még kérdés, testvér?

több mint 7 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Micsoda politikai előrelátás is volt az, amikor anno mámorosan skandálták a fideszes megkönnyebbültek, hogy "Egyszerűen senkik vagytok! Hej-hej!" https://www.youtube.com/watch?v=vzxVlhWYKdw

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 7 éve
dawyd728 4 269
 index.hu/belfold/2019/06/06/dobrev_klara_bemutatta_a_fopolgarmester-jeloltjet_kalman_olgat/

Úgy látom mindent elkövetnek Tarlós sikeréért. Kóla sültkrumpli 😀😀😀
dande
Szerintem éppen ideje volt teríteni a lapjait. Kínos volt már az utóbbi években, ahogy próbálta a független újságírót játszani. Ugye itt nem ideológiai függetlenségre célzok. Úgy '14 előtt még úgy-ahogy ment neki. Valahol a Schiffer interjú táján kezdett számomra egyre élvezhetetlenebbé válni. A hír tv-s kalandja meg egy óriási öngól volt, ahol 5 vendégből 4 bólogató János volt, vagy éppen ő bólogatott.


Viszont egy Kálmán-Puzsér vitát szívesen hallgatnék. 😀 Persze Kari is becsatlakozhatna, mint díszlet. Tarlós pedig popcornt kér.
több mint 7 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 302 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/61963562_1281313362031315_950546906226884608_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=bb78d9f95fbd0bfd0b869f4038b7ec59&oe=5D96D3F4

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 376 — #NoStress
Egy főpolgármester számára a legfontosabb a testületi többség a Fővárosi Közgyűlésben. Annyira, mint egy miniszterelnöknek a Parlamentben. Puzsér és Kálmán O1Ga csak erről az egy pici apróságról feledkezik el.
9 képviselő kerül be kompenzációs listáról, plusz a kerületi polgármesterek, és a főpolgármester. Ez 33 képviselő. De nem minden szavazat ér ugyanannyit, hanem a polgármestereknek lakosságarányosan van szavazata, tehát mondjuk az újpesti polgármester szavazata kétszer annyit ér mint a belvárosié.
Hogy bármit meg lehessen szavazni, ahhoz szükséges többségbe kerülni.
Jelenleg a 33 képviselőből 27 fideszes vagy mszps, a 23 kerületben 20-ban fideszes vagy mszps polgármester van. (A maradék háromban is markáns fidesz-mszp többség a közgyűlésekben.)
És ez arányaiban így is fog maradni.
Hajrá O1Ga, hajrá Robi.

több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 21 722
Nagyon nem lepődik meg rajta az, aki végignézett már egy Egyenes Beszédet hang nélkül, és látta a fátyolos tekintetét, ha egy szadeszes vagy később DK-s vendéggel beszélgetett. (Nemegyszer ugyanaz a derék honfi volt az, csak pár év eltéréssel)
több mint 7 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 837
A tüzelő katyusa
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 956 — Lucas Scott
Közben a teljes kormányoldal Tarlossal együtt beült a Pilvaxba.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
VanillaSky 1 696
Annak tényleg van egyfajta diszkrét bája, hogy 8 hónapja KO bizonygatta D. Tóthnak, hogy biza nincs az az isten, hogy ő politikai pályára lépjen, a hiteles újságíró énje ennél fontosabb.

Aranyhal effektus lvl3

4 napja Ferenc - az áldott - jelentette ki, hogy a DK főpolgármester jelöltje továbbra is Karigeri.

Aranyhal effektus lvl99

Karigeri meg lemondta a sajtótájékoztatóját. Már csak az lesznagy show, hafél évmúlva, inkább figyelmen kívül jagyják az előválasztási eredményeket, márha lesz.

Nagy meglepetés nem érhetne senkit!

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 7 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 317 — Így remélem megfelelek nektek.....
 index.hu/belfold/2019/06/06/dobrev_klara_bemutatta_a_fopolgarmester-jeloltjet_kalman_olgat/

Úgy látom mindent elkövetnek Tarlós sikeréért. Kóla sültkrumpli 😀😀😀
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 21 722
most nem igazán értem hogy a szabályzat miért is oly fontos, mikor egy ilyen Weber undorító módon megsértette a magyar nemzetet? ( vagy a hírlapot?)
nem értem...
vagy lehet hogy mégse sértette meg? vagy most akkor mégis? ...most akkor mit, v kit kell megvédenem, v kit is kell támadnom? segítsetek légyszi, mert teljesen össze vagyok zavarodva...😕 A reggeli híradó még oly messze van iránytűnek... addig se szeretnék véletlenül vlmt rosszul nemérteni, mert tudom h csak egyszer hibázhatok,

Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
Fattyu New Orleans Saints 2 087
A hivatalos kommunikáció az, hogy a néppárti tagság felfüggesztése, nem vonatkozott a frakciókra. Tehát a frakcióban teljes jogú tagként tevékenykedhetnek.Fattyu
(Akkor nekem fogalmi zavarom van ezzel kapcsolatban, azt hiszem, hogy a néppárt az EP egyik frakciója. Ha nem így van, akkor miből függesztették fel a Fideszt. Az EP-beli szavazástól nyilván nincs joguk eltiltani.)
Atari
A Néppàrt nem az Ep egyik frakciója, hanem egy pàrtcsalàd, amelynek vannak belügyei, mint pl pàrttisztség vàlasztàs, a "felfüggesztés" ennek a jog a gyakorlàsnak felfüggesztése és ehhez hasonló dolgok.
A frakció pedig ebből a pàrtcsalàdból vàlasztàs soràn az EP parlamentbe bejutott képviselőkből alakul. Külön szabàlyzata van.

Szerkesztette: Fattyu

több mint 7 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A hivatalos kommunikáció az, hogy a néppárti tagság felfüggesztése, nem vonatkozott a frakciókra. Tehát a frakcióban teljes jogú tagként tevékenykedhetnek.Fattyu
(Akkor nekem fogalmi zavarom van ezzel kapcsolatban, azt hiszem, hogy a néppárt az EP egyik frakciója. Ha nem így van, akkor miből függesztették fel a Fideszt. Az EP-beli szavazástól nyilván nincs joguk eltiltani.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 7 éve
Fattyu New Orleans Saints 2 087
 uploads.disquscdn.com/images/8bf179a484c8c93620e689140d4de83bca613f7d95cabdc7191c918f47341fcf.jpg?w=600&h=604
Vrij6
Azt írja az index.hu (https://index.hu/kulfold/ep/2019/06/05/manfred_weber_lett_az_europai_neppart_frakciovezetoje/), hogy "A FIDESZ-KDNP KÉPVISELŐI IS WEBER FRAKCIÓVEZETŐSÉGÉRE SZAVAZTAK" és hogy "Mindez csak azért érdekes, mert korábban Orbán Viktor többször elmondta, hogy Weber alkalmatlan a bizottsági elnökségre."
Nekem nem a fentiek miatt érdekes, hanem azért, mert az új néppárt ezexerint nem tekinti jogfolytonosnak magát a régi, választások előtti néppárttal. Hiszen a régiben a Fidesz fel volt függesztve, azaz nem szavazhatott volna, nem is vehetett volna részt a frakcióülésen. Jelenleg tehát nincs felfüggesztés és így Szájert is megválaszthatják frakció-alelnöknek.
Atari
A hivatalos kommunikáció az, hogy a néppárti tagság felfüggesztése, nem vonatkozott a frakciókra. Tehát a frakcióban teljes jogú tagként tevékenykedhetnek.

Weber pedig ki lett/ lesz golyózva a bizottság elnöki jelöltségéből.
Kárpótlásul kapja a frakcióvezetőséget.
Szép kis játszma ez! 😀

Szerkesztette: Fattyu

több mint 7 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
 uploads.disquscdn.com/images/8bf179a484c8c93620e689140d4de83bca613f7d95cabdc7191c918f47341fcf.jpg?w=600&h=604
Vrij6
Azt írja az index.hu (https://index.hu/kulfold/ep/2019/06/05/manfred_weber_lett_az_europai_neppart_frakciovezetoje/), hogy "A FIDESZ-KDNP KÉPVISELŐI IS WEBER FRAKCIÓVEZETŐSÉGÉRE SZAVAZTAK" és hogy "Mindez csak azért érdekes, mert korábban Orbán Viktor többször elmondta, hogy Weber alkalmatlan a bizottsági elnökségre."
Nekem nem a fentiek miatt érdekes, hanem azért, mert az új néppárt ezexerint nem tekinti jogfolytonosnak magát a régi, választások előtti néppárttal. Hiszen a régiben a Fidesz fel volt függesztve, azaz nem szavazhatott volna, nem is vehetett volna részt a frakcióülésen. Jelenleg tehát nincs felfüggesztés és így Szájert is megválaszthatják frakció-alelnöknek.

"Itt?? ... Mindenki!"