Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 839 — Dr Kongó fan
 www.youtube.com/watch?v=HdAS2E5WfLI
Vrij6
Jaj de kellett ez...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 286 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
 www.youtube.com/watch?v=HdAS2E5WfLI

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 819
1) Na most szerintem egy kezdőnek igenis jó fizetést kellene adni, hogy legyen motiválva és hogy egyáltalán el akarja vállalni a munkát. Aztán persze, a tapasztalt munkavállalóknak arányosan többet kellene keresnie.
2) Ez tény. Sajnos sok olyan embert ismerek én is, akik meghunyászkodnak, mert "legalább van munkám." Nagy részben ezért is tartunk ott, ahol.
3) Engem, mint munkavállalót ez szerinted mennyire érdekel? Amelyik vállalkozás meg nem képes kitermelni a normális fizetéseket, az ne rinyáljon, hanem zárjon be. Nem kell mindenkinek vállalkozónak lennie.
4) Ha a sok alatt mindegyiket érted, akkor igazat adok.
5) Feltételezem, neked van egzisztenciád, motivációd, és nem vállalnál el olyan fizetésért munkát, ami már-már sértő. (Most ne menjünk bele abba, amikor az ember rá van szorulva és kénytelen az első szembejövő lehetőségre igent mondani, legyen az bármennyire megalázó.)
Mikey
Nem tudom, hogy én vagyok a szerencsés a főnökömmel, vagy te kaptál ki rengeteg balfasz embert a melóhelyeden😊
NB2
A munkahelyemmel semmi baj nincs, a főnököm nagyon rendes, szeretem a munkámat és a pénz sem rossz. Nem olyan helyen dolgozok, amiről szó volt. 😊

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 839 — Dr Kongó fan
G-nap utánit és előttit is küldenek el. Alinda ma került lapátra. Mondjuk ő azok közé tartozik, akiről egyszeri néző is tudta 4-5 perc után, h milyen világképpel rendelkezik, mégis szerintem max 10-ből 1 beszélgetése csapott át kínosba. Ezek után továbbra sem értem Kálmán Olgát mi tartja még képernyőn.dawyd728
Gondolom a nézettség.

Egyébként Simicskából azért rendesen kibújt a valódi énje. Megtehette volna minden további nélkül azt is, hogy fokozatosan épít le. Adhatott volna néhány hónapot a Magyar Nemzetnek ill a rádiójának, hogy a) akad-e befektető aki átveszi, b) ha nem akad, akkor a dolgozóknak legyen pár hónapja új munkát találni. Ehelyett a választás estéjén rácsapott az asztalra, hogy a g*ci nem bukott meg, vigye a fene az egészet, és két nappal később több száz embernek, aki lényegében "neki dolgozott", azonnali hatállyal eltűnt a megélhetése. Ehhez azért ember kell...
peterk2005
Ha nem ilyen ember lett volna, nem vitte volna ennyire abban a Fideszben/ebben a szakmában...

Szerintem amúgy nincs ezzel baj (végre valami, amiben nem értünk együtt! 😀), sőt szerintem ez így még erősebb üzenet volt, szépen alátett a szamizdat az első szombati tüntetésnek..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 396 — Keep pounding
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
Szted mi az orbán kormány célja a migráns kérdéssel, és milyen lépéseket tesz?

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 8 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 286 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A topic nagy része keményvonalas lmp-s, itt ezzel nem rúgsz labdába 😊
NB2
Inkább csak szimplán balos, kifejezetten pártőrült kevés van itt.
Kampman
azért ez a "balos" szubjektív így.
Amadeus
Már 2008-ban úgy tanították nekem, hogy igazából nincs értelme a bal-jobb tengelynek. Persze a hátterét szépen megtanították, 1789 stb, de igazából ezek annyira merev dolgok, az életben meg a dolgok meg bonyolultabbak. Lehet dobálózni a szavakkal, és én is nyilván elhelyezem magam a tengelyen, és érdekes megnézni, hogy mondjuk 10 éve hol voltam ezen a tengelyen, és hol vagyok most.

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 29 010 — nabege2@yahoo.com
1) Na most szerintem egy kezdőnek igenis jó fizetést kellene adni, hogy legyen motiválva és hogy egyáltalán el akarja vállalni a munkát. Aztán persze, a tapasztalt munkavállalóknak arányosan többet kellene keresnie.
2) Ez tény. Sajnos sok olyan embert ismerek én is, akik meghunyászkodnak, mert "legalább van munkám." Nagy részben ezért is tartunk ott, ahol.
3) Engem, mint munkavállalót ez szerinted mennyire érdekel? Amelyik vállalkozás meg nem képes kitermelni a normális fizetéseket, az ne rinyáljon, hanem zárjon be. Nem kell mindenkinek vállalkozónak lennie.
4) Ha a sok alatt mindegyiket érted, akkor igazat adok.
5) Feltételezem, neked van egzisztenciád, motivációd, és nem vállalnál el olyan fizetésért munkát, ami már-már sértő. (Most ne menjünk bele abba, amikor az ember rá van szorulva és kénytelen az első szembejövő lehetőségre igent mondani, legyen az bármennyire megalázó.)
Mikey
Nem tudom, hogy én vagyok a szerencsés a főnökömmel, vagy te kaptál ki rengeteg balfasz embert a melóhelyeden😊
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
G-nap utánit és előttit is küldenek el. Alinda ma került lapátra. Mondjuk ő azok közé tartozik, akiről egyszeri néző is tudta 4-5 perc után, h milyen világképpel rendelkezik, mégis szerintem max 10-ből 1 beszélgetése csapott át kínosba. Ezek után továbbra sem értem Kálmán Olgát mi tartja még képernyőn.dawyd728
Gondolom a nézettség.

Egyébként Simicskából azért rendesen kibújt a valódi énje. Megtehette volna minden további nélkül azt is, hogy fokozatosan épít le. Adhatott volna néhány hónapot a Magyar Nemzetnek ill a rádiójának, hogy a) akad-e befektető aki átveszi, b) ha nem akad, akkor a dolgozóknak legyen pár hónapja új munkát találni. Ehelyett a választás estéjén rácsapott az asztalra, hogy a g*ci nem bukott meg, vigye a fene az egészet, és két nappal később több száz embernek, aki lényegében "neki dolgozott", azonnali hatállyal eltűnt a megélhetése. Ehhez azért ember kell...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 461
A kulturális tengely meg lényegtelen, az csak a resztli, család, vallás, haza...csökkentett módban le lehet vele foglalni a lemminget.
VanillaSky
Nem, ebben tévedsz, a választók elsöprő többsége a kulturális identitása alapján szavaz, már ha van neki olyan. (Nyilván a telepi cigány, akinek a szavazatát a választás előtti pénteki naggyűlésen veszik meg egy ajándékcsomagért, nem tartozik ide.)

Azt mondod, hogy csak család, vallás, haza. Ezeknek a hatása kurvára nagy, még ha csak a szavak szintjén is. Ezerszer többet számít a politikai orientáció kialakulásában, hogy az ember milyen családban nőtt fel, milyen vallási közegben, stb., mint az, hogy akkor egy- vagy kétkulcsos az adó. Persze van egy réteg, akit azzal is meg lehet győzni, hogy akkor az egyik politikus elvette a 19000 forintot, a másik meg visszaadja, de ez inkább a primitív cigányok szintje.

A 444-en volt egy nagyon jó cikk Andrew Breitbartról, aki pl. először ismerte fel az amerikai jobboldalon, hogy baromira nem kell gazdasági érvekkel küzdeni a baloldal ellen, mert egyrészt nem érdekel senkit az adórendszer (max azon a nagyon önző szinten, hogy nekem személy szerint több marad-e a zsebemben), másrészt a nyugati baloldal is elsősorban kulturálisan nagyon erős, ott értek el igazi eredményeket, a médiában és az oktatásban.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 311 — #NoStress
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A topic nagy része keményvonalas lmp-s, itt ezzel nem rúgsz labdába 😊
NB2
Inkább csak szimplán balos, kifejezetten pártőrült kevés van itt.
Kampman
Mondjatok már légyszíves mondjuk 3 olyan pártot ami jobbos gazdaságpolitikát folytat! Ne többet, csak hármat, de egye fene kettő is elég. Ebben az országban talán Bokros képviselte leghardcoreabb módon ezt a vonalat, az állampártnak kimerült annyiban, hogy a többkulcsos szja megszűnt meg a minimálbér adóköteles lett. Azóta hatósági árakban, szektoriális különadókban, alacsony hozzáadott értékű munkahelyekben - ez maga után vonja a gyönyörű szakiskolák meg a szakgimnáziumok "felemelkedését" - az állam minden téren való jelenlétét, a bürokrácia csökkentését ami azt eredményezte, hogy a Forster Gyula féle intézményeket olyan sikeresen beépítették a minisztériumokba, hogy többen dolgoznak az államigazgatásban, mint valaha. Olyan apróságokon, mint egy vizitdíj elleni népszavazás már fenn sem kell akadni, mondjuk legalább a tandíjmentességük csak szavakban lett meg és az ingyenes felsőoktatás csak a káposztalével töltött fejekben létezik. Szóval van az állampárt tervgazdaságra hajazó unortodoxan illiberális modellje, van egy Jobbik, aki időről-időre a bérunióban látja a kitörési pontot, a többi meg papíron sem akar jobboldalinak látszani!

A kulturális tengely meg lényegtelen, az csak a resztli, család, vallás, haza...csökkentett módban le lehet vele foglalni a lemminget.
VanillaSky
A politikai kommunikáció nem erről szól, nem ilyen bonyolult.
Van a “mi”, akik a jók vagyunk, meg az “ők”, akik nem.
Ez minden pártra igaz, és eszerint járnak el.
És ennyi.

több mint 8 éve
VanillaSky 1 696
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A topic nagy része keményvonalas lmp-s, itt ezzel nem rúgsz labdába 😊
NB2
Inkább csak szimplán balos, kifejezetten pártőrült kevés van itt.
Kampman
Mondjatok már légyszíves mondjuk 3 olyan pártot ami jobbos gazdaságpolitikát folytat! Ne többet, csak hármat, de egye fene kettő is elég. Ebben az országban talán Bokros képviselte leghardcoreabb módon ezt a vonalat, az állampártnak kimerült annyiban, hogy a többkulcsos szja megszűnt meg a minimálbér adóköteles lett. Azóta hatósági árakban, szektoriális különadókban, alacsony hozzáadott értékű munkahelyekben - ez maga után vonja a gyönyörű szakiskolák meg a szakgimnáziumok "felemelkedését" - az állam minden téren való jelenlétét, a bürokrácia csökkentését ami azt eredményezte, hogy a Forster Gyula féle intézményeket olyan sikeresen beépítették a minisztériumokba, hogy többen dolgoznak az államigazgatásban, mint valaha. Olyan apróságokon, mint egy vizitdíj elleni népszavazás már fenn sem kell akadni, mondjuk legalább a tandíjmentességük csak szavakban lett meg és az ingyenes felsőoktatás csak a káposztalével töltött fejekben létezik. Szóval van az állampárt tervgazdaságra hajazó unortodoxan illiberális modellje, van egy Jobbik, aki időről-időre a bérunióban látja a kitörési pontot, a többi meg papíron sem akar jobboldalinak látszani!

A kulturális tengely meg lényegtelen, az csak a resztli, család, vallás, haza...csökkentett módban le lehet vele foglalni a lemminget.

"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 8 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Lajong és plovincia?

több mint 8 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 461
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A topic nagy része keményvonalas lmp-s, itt ezzel nem rúgsz labdába 😊
NB2
Inkább csak szimplán balos, kifejezetten pártőrült kevés van itt.
Kampman
azért ez a "balos" szubjektív így.
Amadeus
Valóban nem volt pontos, az itteni emberek többsége (a legtöbb balra szavazóhoz hasonlóan) leginkább kulturálisan balos, gazdaságilag sokkal inkább eltérőek a nézeteik. De ugyanez persze a jobbosokra is igaz.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 311 — #NoStress
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A topic nagy része keményvonalas lmp-s, itt ezzel nem rúgsz labdába 😊
NB2
Inkább csak szimplán balos, kifejezetten pártőrült kevés van itt.
Kampman
azért ez a "balos" szubjektív így.
Amadeus
Én is inkább idealistának és naívnak mondanám.

több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 892 — capitaine du château de Vienne 1487
Ez az egy kezdő ne is várjon többet, ez egy baromi nagy bullshit...
Egy kezdőnél nem a munkáját kell megfizetned, hanem a potenciált ami benne van, és persze mondhatod hogy márpedig én nem fizetek annyit, akkor elmegy máshova.. enyike.
Olyan meg a világon nincs, hogy valamelyik munkáltató fél év után nagyobb bért adna.malkav
Pedig a multiknál ez bevett szokás
Az igényekről meg annyit, hogy a főnököm megy szülni és eddig egy értelmes jelölt volt, az is majdnem háromszorosát kérte mint amennyit ő keres...

Vagy 3 éves tapasztalattal rendelkező kontrollert keresünk SQL tudással, csaj meg kijön külkerről, nulla tapasztalat nulla SQL tudás, és beír 600-750K bérigényt?

Szerintem is probléma a magyar mentalitás, miszerint "lényeg hogy van munka nembaj ha alul vagyok fizetve" mert pont az ilyenek miatt alacsonyak a bérek, de ha valaki ahhoz is lusta hogy felnyissa a hays aktuális katalógusát hogy megnézze mik a reális igények, és beír egy többszörös igényt azt nem lehet komolyan venni...

értem én hogy alapélelmiszerek meg anyám kínja, de ha egy magyar Müllerben egy drogériai termék kétszer annyi mint a németeknél akkor az már bicskanyitogató, pláne ha tisztában van az ember a külföldi bérekkel.
Ráadásul egy német péknek hasonló árak mellett nem lesz nagyobb bevétele mint egy magyarnak, mivel a német akármennyire gazdag, akkor sem fog tudni négyszer annyi kenyeret enni mint a magyar, ők mégis ki tudják gazdálkodni a négyszer akkora bérét valahogy.
eaglesmcnabb
Üdvözölük latin-európában, jó hogy végre megjöttél! Szóval itthon nincsbenne annyi knowhow meg az a 27es áfa is odaver rendesen.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 822
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A topic nagy része keményvonalas lmp-s, itt ezzel nem rúgsz labdába 😊
NB2
Inkább csak szimplán balos, kifejezetten pártőrült kevés van itt.
Kampman
azért ez a "balos" szubjektív így.
több mint 8 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 461
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A topic nagy része keményvonalas lmp-s, itt ezzel nem rúgsz labdába 😊
NB2
Inkább csak szimplán balos, kifejezetten pártőrült kevés van itt.
több mint 8 éve
malkav Baltimore Ravens 2 468
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A topic nagy része keményvonalas lmp-s, itt ezzel nem rúgsz labdába 😊
NB2
Azért ez túlzás, ráadásul pont a migrációs válság egy borzasztóan megosztó téma, még ballib körökben is szerintem ez alapján kijelenteni hogy ez itt lmp-s topic... felelőtlen...
Ha valaki meg beszélgetés helyett arra vágyik, hogy csak helyeseljenek egy megosztásán az menjen a fideszes vérnagymamák közé.... 😀
több mint 8 éve
malkav Baltimore Ravens 2 468
Elég sok vállalkozót ismerek, (...)
Mindenhol borzalmas (mármár tarthatatlan) emberhiány van.
Bazzani
Aztán normális fizetést mennyi ad közülük?
Mikey
1. Egy kezdő ne is várjon már többet, majd fél év után ha jól teljesít kap nagyobb bért. (persze munkakörfüggő a dolog!)
2. Kereslet-kínálat. Addig amíg kapott embert ennyi pénzért hülye lett volna emelni.
3. Azért azt a nettó bért + járulékokat ki is kell ám termelni. Pont 2 éve volt itt téma mikor kormányunk önhatalmúlag felemelte elég masszívan a minimálbért. Persze aki alkalmazott annak jól jött, de a vállalkozónak nagyon nem.
4. Elismerve, hogy sajnos sok vállalkozó rohadt szarrágó
5. Én is egy alkalmazott vagyok 😊
NB2
1) Na most szerintem egy kezdőnek igenis jó fizetést kellene adni, hogy legyen motiválva és hogy egyáltalán el akarja vállalni a munkát. Aztán persze, a tapasztalt munkavállalóknak arányosan többet kellene keresnie.
2) Ez tény. Sajnos sok olyan embert ismerek én is, akik meghunyászkodnak, mert "legalább van munkám." Nagy részben ezért is tartunk ott, ahol.
3) Engem, mint munkavállalót ez szerinted mennyire érdekel? Amelyik vállalkozás meg nem képes kitermelni a normális fizetéseket, az ne rinyáljon, hanem zárjon be. Nem kell mindenkinek vállalkozónak lennie.
4) Ha a sok alatt mindegyiket érted, akkor igazat adok.
5) Feltételezem, neked van egzisztenciád, motivációd, és nem vállalnál el olyan fizetésért munkát, ami már-már sértő. (Most ne menjünk bele abba, amikor az ember rá van szorulva és kénytelen az első szembejövő lehetőségre igent mondani, legyen az bármennyire megalázó.)
Mikey
Megvan a másik véglet 😀
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 819
Elég sok vállalkozót ismerek, (...)
Mindenhol borzalmas (mármár tarthatatlan) emberhiány van.
Bazzani
Aztán normális fizetést mennyi ad közülük?
Mikey
1. Egy kezdő ne is várjon már többet, majd fél év után ha jól teljesít kap nagyobb bért. (persze munkakörfüggő a dolog!)
2. Kereslet-kínálat. Addig amíg kapott embert ennyi pénzért hülye lett volna emelni.
3. Azért azt a nettó bért + járulékokat ki is kell ám termelni. Pont 2 éve volt itt téma mikor kormányunk önhatalmúlag felemelte elég masszívan a minimálbért. Persze aki alkalmazott annak jól jött, de a vállalkozónak nagyon nem.
4. Elismerve, hogy sajnos sok vállalkozó rohadt szarrágó
5. Én is egy alkalmazott vagyok 😊
NB2
1) Na most szerintem egy kezdőnek igenis jó fizetést kellene adni, hogy legyen motiválva és hogy egyáltalán el akarja vállalni a munkát. Aztán persze, a tapasztalt munkavállalóknak arányosan többet kellene keresnie.
2) Ez tény. Sajnos sok olyan embert ismerek én is, akik meghunyászkodnak, mert "legalább van munkám." Nagy részben ezért is tartunk ott, ahol.
3) Engem, mint munkavállalót ez szerinted mennyire érdekel? Amelyik vállalkozás meg nem képes kitermelni a normális fizetéseket, az ne rinyáljon, hanem zárjon be. Nem kell mindenkinek vállalkozónak lennie.
4) Ha a sok alatt mindegyiket érted, akkor igazat adok.
5) Feltételezem, neked van egzisztenciád, motivációd, és nem vállalnál el olyan fizetésért munkát, ami már-már sértő. (Most ne menjünk bele abba, amikor az ember rá van szorulva és kénytelen az első szembejövő lehetőségre igent mondani, legyen az bármennyire megalázó.)

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 29 010 — nabege2@yahoo.com
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A topic nagy része keményvonalas lmp-s, itt ezzel nem rúgsz labdába 😊
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 940 — The only discipline that lasts, is self discipline
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
Milyen lépéseire gondolsz? Én egyről nem tudok...
peterk2005
Nem látok Közel-Keleti bevándorlót az országban. Erre célzok.
kristóf17
És ebben milyen kormány lépés játszott szerepet?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 839 — Dr Kongó fan
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A kormánynak nincs ehhez kapcsolódó lépése. Ez nem migránsprobléma, ez klasszikus szegénységi probléma... de ha az integrációs részét nézed, a svédek megint mindenki előtt járnak.

Persze van mondjuk Izland meg Új-Zéland, ahol lehet izolacionalizmust folytatni földrajzi okokból, de majd amikor Banglades lesz 200 milliós, meg Nigéria 250 milliós mondjuk 30 év múlva, és a svédek addigra megoldják ezt a problémát, mi pedig még akkor se leszünk annyira gazdaságilag vonzók, hogy a sok nigériai fidgetspinner árus nálunk csapassa a főtereken....
Igor
Hmmm. Hát én ezt végigolvasva nem úgy értelmezem, mint egy ország, amely mindenki előtt áll egy olyan probléma megoldásával, amit maguk generáltak, mert nem nagyon volt ezelőtt.
kristóf17
A kiemelt részt fejtsd ki pls...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 839 — Dr Kongó fan
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
Milyen lépéseire gondolsz? Én egyről nem tudok...
peterk2005
Nem látok Közel-Keleti bevándorlót az országban. Erre célzok.
kristóf17
UFÓ sincs sok, azokat is mindig leszedi a 12 Gripen 😉 bezzeg a béna amcsiknál..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 428 — Colts fan
Bocsi, hogy nem témába vág.
 www.politico.eu/article/sweden-bombings-grenade-attacks-violent-reality-undoing-peaceful-self-image-law-and-order/

Kár, hogy itthon túl lett húzva a propaganda, mert egyébként én addom a kormány ehhez kapcsolható lépéseit. Kár, hogy sok másban már nem tudom ennyire örömömet lelni.
kristóf17
A kormánynak nincs ehhez kapcsolódó lépése. Ez nem migránsprobléma, ez klasszikus szegénységi probléma... de ha az integrációs részét nézed, a svédek megint mindenki előtt járnak.

Persze van mondjuk Izland meg Új-Zéland, ahol lehet izolacionalizmust folytatni földrajzi okokból, de majd amikor Banglades lesz 200 milliós, meg Nigéria 250 milliós mondjuk 30 év múlva, és a svédek addigra megoldják ezt a problémát, mi pedig még akkor se leszünk annyira gazdaságilag vonzók, hogy a sok nigériai fidgetspinner árus nálunk csapassa a főtereken....
Igor
Hmmm. Hát én ezt végigolvasva nem úgy értelmezem, mint egy ország, amely mindenki előtt áll egy olyan probléma megoldásával, amit maguk generáltak, mert nem nagyon volt ezelőtt. Persze, nyilván a Franciaországban Calais-nál a kamionokra felmászó srácok, akik leugranak ha nem Angliába megy tovább a jármű is azért menne tovább FO-ból, mert gazdaságilag nem vonzó.

Szerkesztette: kristóf17