Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 12 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 954
Ezzel a döntéssel egyrészt talán finomodik az itthoni vitakultúra (amire már nagyon rá lennénk szorulva), másrészt meg az internetes portálok is lehet, hogy visszafogják magukat, és talán nem írnak majd (csupán kattintás szám generálás miatt) direkt olyan cikkeket, amelyeknek már a címére is ugrik a net népe..James007
Kétségeim vannak, több okból is.

Egyrészt nem vagyok benne biztos (kicsit sem), hogy a jognak kellene megoldania, feloldania ezt a kérdés. Régen rossz, ha egy ha a jogi szabályozástól várjuk hogy alakítsa a kultúrát és nem fordítva. Az USA kiváló példa: ott fejek hullanak egy rossz hozzászólás, egy félreérthető beszólás miatt, itthon amíg nem lesznek nem jogi következményei ilyen eseteknek, ne várjuk hogy majd a jog vissza fogja akár a usereket akár a tartalomszolgáltatókat.

A rágalmazás miatt Mari néni szinte sosem fog feljelentést tenni, azt meg már korábban kimondta a AB, hogy közszereplőnek meg bőven el kell tűrnie, hogy azt mondják rá, hogy tolvaj-cigány-köcsög-bármi. Innentől kezdve, ami tényleg fontos ezen AB döntés mentén, hogy a gyűlöletbeszédet "ráverhetik" a hatóságok a tartalomszolgáltatóra. És mi fog történni, letartóztatják a hvg.hu-t? Mert ugye ha nincs kártérítési igény mondjuk a OCÖ vagy a MAZSIHISZ részéről, akkor nincs polgári ügy. Azért azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy moderátorokat fognak letartóztatni a TEK-esek.

Innentől kezdve az egész ügyet gumicsontnak gondolom és annyi értelme van, hogy Lázár J. jogosan fog felháborodni és helyreigazítást követelni, amikor azt mondják rá, hogy köcsög.

Az egy másik kérdés, hogy a web fejlődése olyan, hogy a kommentelés kezdi elveszíteni jelentőségét, mert igazi vita ritkán alakul ki. Három dologra használják ma: 1) trollkodni 2) szólni a szerzőnek, hogy az áll az két l 3) nagy ritkán pontosítanak vagy bővítenek egy-egy infóval egy cikket, de általában ez mára már 0-hoz közelít. Sok helyen bevezették, hogy csak FB acc-cal (tehát elvileg valós névvel) lehet csak kommentelni, ez sokakat visszatart, de mivel rém könnyű kamu profilt csinálni, így már sokszor csak jelképes ez az egész. De összefoglalható, hogy a kommentelés vissza fog szorulni itthon is, ahogy külföldön is a twitter/fb átveszi a hatalmat, és innentől kezdve teljesen mindegy a magyar szabályozás.Gyurma Pappa
Nagyjából egyet értek a kétségeiddel is, de egy kis megjegyzés: a pályafutásom során már volt többször is példa arra, hogy az adott "Mari néni" a kis közösségében lett elég rendesen megtámadva (viccesnek tűnhet, de pl egy esetben egy gyógynövényes, alternatív gyógymódos fórumon) és hát nem nagyon tudott mit tenni a jó hírének védelmében.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 058 — zászló zászló szív
Ezzel a döntéssel egyrészt talán finomodik az itthoni vitakultúra (amire már nagyon rá lennénk szorulva), másrészt meg az internetes portálok is lehet, hogy visszafogják magukat, és talán nem írnak majd (csupán kattintás szám generálás miatt) direkt olyan cikkeket, amelyeknek már a címére is ugrik a net népe..James007
Kétségeim vannak, több okból is.

Egyrészt nem vagyok benne biztos (kicsit sem), hogy a jognak kellene megoldania, feloldania ezt a kérdés. Régen rossz, ha egy ha a jogi szabályozástól várjuk hogy alakítsa a kultúrát és nem fordítva. Az USA kiváló példa: ott fejek hullanak egy rossz hozzászólás, egy félreérthető beszólás miatt, itthon amíg nem lesznek nem jogi következményei ilyen eseteknek, ne várjuk hogy majd a jog vissza fogja akár a usereket akár a tartalomszolgáltatókat.

A rágalmazás miatt Mari néni szinte sosem fog feljelentést tenni, azt meg már korábban kimondta a AB, hogy közszereplőnek meg bőven el kell tűrnie, hogy azt mondják rá, hogy tolvaj-cigány-köcsög-bármi. Innentől kezdve, ami tényleg fontos ezen AB döntés mentén, hogy a gyűlöletbeszédet "ráverhetik" a hatóságok a tartalomszolgáltatóra. És mi fog történni, letartóztatják a hvg.hu-t? Mert ugye ha nincs kártérítési igény mondjuk a OCÖ vagy a MAZSIHISZ részéről, akkor nincs polgári ügy. Azért azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy moderátorokat fognak letartóztatni a TEK-esek.

Innentől kezdve az egész ügyet gumicsontnak gondolom és annyi értelme van, hogy Lázár J. jogosan fog felháborodni és helyreigazítást követelni, amikor azt mondják rá, hogy köcsög.

Az egy másik kérdés, hogy a web fejlődése olyan, hogy a kommentelés kezdi elveszíteni jelentőségét, mert igazi vita ritkán alakul ki. Három dologra használják ma: 1) trollkodni 2) szólni a szerzőnek, hogy az áll az két l 3) nagy ritkán pontosítanak vagy bővítenek egy-egy infóval egy cikket, de általában ez mára már 0-hoz közelít. Sok helyen bevezették, hogy csak FB acc-cal (tehát elvileg valós névvel) lehet csak kommentelni, ez sokakat visszatart, de mivel rém könnyű kamu profilt csinálni, így már sokszor csak jelképes ez az egész. De összefoglalható, hogy a kommentelés vissza fog szorulni itthon is, ahogy külföldön is a twitter/fb átveszi a hatalmat, és innentől kezdve teljesen mindegy a magyar szabályozás.

több mint 12 éve
cartman023 Indianapolis Colts 1 017
Nem érted..
Azzal, hogy valakire leírod azt a szót, hogy zsidó (fidesz, holokauszt, buzi, cigány kommunista, baz(d)meg, szar, hülye, stb) még nem követtél el bűncselekményt (és a szolgáltató sem a nyilvánosság biztosításával).

Ha viszont más előtt azt mondod, hogy xy mocskos cigány, és mellesleg tolvaj is, akkor az már rágalmazás bűncselekménye lehet. Ugyanígy, ha ezt leírod egy fórumon, akkor ez a bűncselekmény szintén megvalósul. (A rágalmazás magánindítványra büntetendő, tehát nem üldözi a hatóság hivatalból, hanem csak akkor lesz ügy belőle, ha a megrágalmazott maga fordul bírósághoz.) Ez utóbbiban a felelős a tartalomszolgáltató lehet, aki teret és helyet ad bűncselekmény elkövetésének.

Gondolom az szerinted is nonszensz, hogy ha valami szóban elkövetve bűncselekménynek minősül, akkor az írásban teljesen elfogadott?James007
Akkor mostantól 2 lehetőségük lesz a tartalomszolgáltatóknak : megszüntetik a kommentelési lehetőségeket vagy előzetesen cenzúráznak (ami érdekes lesz, mert honnan tudja egy mezei nem jogtudós ember, hogy mi fér bele még a nem rágalom kategóriába.

Őszintén szólva, nem hiszem, hogy a bowl.hu majd alkalmazni fog egy emberkét, hogy moderálja előzetesen a kommenteket.
több mint 12 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 954
James007
Előző hsz-ben nem a konkrét szavak a lényeg (csak a módszert voltak hivatottak bemutatni), hanem, hogy a felelősség elkerülése érdekében már a blogmotor fogja szűrni a kockázatos szavakat (mint pl. holokauszt, fidesz, mszp, zsidó, cigány stb.), mert egyébként a szolgáltatót veszik elő.
Magát a kommentelőt nem tudják elővenni, mert csak annyit kell megmutatni, hogy más -akár másik családtag - is hozzáférhetett adott időpontban a számítógéphez. (Erre már volt példa.)
Ez egy durva cenzúrát indukál. Vagy mindenki külföldre költözik, mint a kurucok.Atari
Nem érted..
Azzal, hogy valakire leírod azt a szót, hogy zsidó (fidesz, holokauszt, buzi, cigány kommunista, baz(d)meg, szar, hülye, stb) még nem követtél el bűncselekményt (és a szolgáltató sem a nyilvánosság biztosításával).

Ha viszont más előtt azt mondod, hogy xy mocskos cigány, és mellesleg tolvaj is, akkor az már rágalmazás bűncselekménye lehet. Ugyanígy, ha ezt leírod egy fórumon, akkor ez a bűncselekmény szintén megvalósul. (A rágalmazás magánindítványra büntetendő, tehát nem üldözi a hatóság hivatalból, hanem csak akkor lesz ügy belőle, ha a megrágalmazott maga fordul bírósághoz.) Ez utóbbiban a felelős a tartalomszolgáltató lehet, aki teret és helyet ad bűncselekmény elkövetésének.

Gondolom az szerinted is nonszensz, hogy ha valami szóban elkövetve bűncselekménynek minősül, akkor az írásban teljesen elfogadott?
több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
James007
Előző hsz-ben nem a konkrét szavak a lényeg (csak a módszert voltak hivatottak bemutatni), hanem, hogy a felelősség elkerülése érdekében már a blogmotor fogja szűrni a kockázatos szavakat (mint pl. holokauszt, fidesz, mszp, zsidó, cigány stb.), mert egyébként a szolgáltatót veszik elő.
Magát a kommentelőt nem tudják elővenni, mert csak annyit kell megmutatni, hogy más -akár másik családtag - is hozzáférhetett adott időpontban a számítógéphez. (Erre már volt példa.)
Ez egy durva cenzúrát indukál. Vagy mindenki külföldre költözik, mint a kurucok.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 954
Rövidesen olyan motorok lesznek, amelyek kicsillagozzák a "csúnya" szavakat.
Aztán majd jönnek a "sz@r", "b4zdm3g" megoldások és az a polémia, hogy ezek a szavak mit is jelentenek tulajdonképpen?Atari
Nem hinném, hogy ezekkel a szavakkal bűncselekményt követne el valaki. Ha ilyen csúnya szavakat használsz, akkor majd aputól megkapod a nyaklevest érte, vagy az ofő beír az ellenőrzőbe, de nagyobb bajod nem lesz miatta, sőt, még a hvg.hu-ért sem kell aggódnod 😉

Viszont a nemzetiszocialista vagy kommunista rendszerek bűneinek nyilvános tagadása, a rágalmazás, becsületsértés talán egy picit háttérbe szorul majd.
több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Rövidesen olyan motorok lesznek, amelyek kicsillagozzák a "csúnya" szavakat.
Aztán majd jönnek a "sz@r", "b4zdm3g" megoldások és az a polémia, hogy ezek a szavak mit is jelentenek tulajdonképpen?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 954
Nem szoktam gyakran kommentelni külföldi lapokban, de az a tapasztalatom, hogy a legmértéktartóbb nyugati oldalak (konkrétan pl a FAZ is) előzetesen szűrik a hozzászólásokat. Pont ilyen okokból...
James007
De ugye az AB állásfoglalás alapján a szűrt komment eredeti verziójáért is a szolgáltató a felelős.
Vagyis írsz egy holokauszttagadó kommentet egy netcaféból a hvg-re mondjuk, screenshotolod, majd feljelented a hvg-t. És ők a hunyók.Sobri Jóska
Bár nem vagyok nagy info-guru, de szerintem azért azt lehet bizonyítani, hogy egy komment megjelent-e az adott oldalon, vagy sem. Ha meg valaki ezzel szórakozik, akkor az jó ha tisztában van a hamis vád büntetőjogi tényállásával is 😊
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 450 — #NoStress
Nem szoktam gyakran kommentelni külföldi lapokban, de az a tapasztalatom, hogy a legmértéktartóbb nyugati oldalak (konkrétan pl a FAZ is) előzetesen szűrik a hozzászólásokat. Pont ilyen okokból...
James007
De ugye az AB állásfoglalás alapján a szűrt komment eredeti verziójáért is a szolgáltató a felelős.
Vagyis írsz egy holokauszttagadó kommentet egy netcaféból a hvg-re mondjuk, screenshotolod, majd feljelented a hvg-t. És ők a hunyók.

több mint 12 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 954
Mivel úgy is el fog menni politikai irányba 😊

 www.origo.hu/itthon/20140528-akkor-is-az-oldal-felel-a-jogserto-kommentekert-ha-azokrol-nem-is-tud.htmlNB2
Nem szoktam gyakran kommentelni külföldi lapokban, de az a tapasztalatom, hogy a legmértéktartóbb nyugati oldalak (konkrétan pl a FAZ is) előzetesen szűrik a hozzászólásokat. Pont ilyen okokból...

A szólás szabadsága nem korlátlan alapjog, közte és a hozzászólásokkal elkövetett jogsértések között szerintem jogilag már régóta nagyon jól meg van húzva a határvonal.

Ezzel a döntéssel egyrészt talán finomodik az itthoni vitakultúra (amire már nagyon rá lennénk szorulva), másrészt meg az internetes portálok is lehet, hogy visszafogják magukat, és talán nem írnak majd (csupán kattintás szám generálás miatt) direkt olyan cikkeket, amelyeknek már a címére is ugrik a net népe..
több mint 12 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Persze, kevésbé volt meghökkentő döntés, csak egy EJEB-féle szervtől azt várná az ember (mocskos előítéletek), hogy ilyen jogok ütközésénél jobban védi a szólásszabadságot, de minimum nem bántja a tartalomszolgáltatót.atapapa
hát igen, volt olyan magyar vonatkozású döntés, mikor a vélemény nyilvánítás és a gyülekezés szabadságát eléggé megvédték!

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 12 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Mivel úgy is el fog menni politikai irányba 😊

 www.origo.hu/itthon/20140528-akkor-is-az-oldal-felel-a-jogserto-kommentekert-ha-azokrol-nem-is-tud.htmlNB2
Ata vélemény?csebi
Hozzáteszem nem csak a magyar vén jogtudósok nem tudnak internetül, az EJEB is hozott a témában felettébb érdekes ítéletet (Delfi As v. Estonia)atapapa
honnan tudnának.... döbbenetesek néha ilyen téren, vannak komplett tanszékek, ahol gondot jelent a neptun kezelése vagy akár egy mail megválaszolása. (csak akik tanítanak...)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Persze, kevésbé volt meghökkentő döntés, csak egy EJEB-féle szervtől azt várná az ember (mocskos előítéletek), hogy ilyen jogok ütközésénél jobban védi a szólásszabadságot, de minimum nem bántja a tartalomszolgáltatót.

több mint 12 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Mivel úgy is el fog menni politikai irányba 😊

 www.origo.hu/itthon/20140528-akkor-is-az-oldal-felel-a-jogserto-kommentekert-ha-azokrol-nem-is-tud.htmlNB2
Ata vélemény?csebi
Mi lenne? Gáz 😀
A topicban "közismert" a véleményem a szólásszabadság és az emberi becsület, a jó hírnév védelme közti viszonyokat illetően, de úgy felelősségre vonni egy tartalomszolgáltatót, hogy az adott ügyben irrelevánsnak tekintik annak intézkedéseit, kvázi nincs kimentési lehetősége...

Hozzáteszem nem csak a magyar vén jogtudósok nem tudnak internetül, az EJEB is hozott a témában felettébb érdekes ítéletet (Delfi As v. Estonia)atapapa
ja igen gondoltam, csak azért biztosra mentem. ha jól emlékszem azért az picit más volt, bár az EJEB is tanácsról tanácsra, évtizedről évtizedre változtatja a gyakorlatát, már-már követhetetlen...
érdekes volt 2 hete beszélgetni egy holland ügyvéddel, aki nagyon sok 2. és 3. cikkes ügyet visz Strasbourgban, hogyan zajlik maga az ítélkezés...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Mivel úgy is el fog menni politikai irányba 😊

 www.origo.hu/itthon/20140528-akkor-is-az-oldal-felel-a-jogserto-kommentekert-ha-azokrol-nem-is-tud.htmlNB2
Ata vélemény?csebi
Mi lenne? Gáz 😀
A topicban "közismert" a véleményem a szólásszabadság és az emberi becsület, a jó hírnév védelme közti viszonyokat illetően, de úgy felelősségre vonni egy tartalomszolgáltatót, hogy az adott ügyben irrelevánsnak tekintik annak intézkedéseit, kvázi nincs kimentési lehetősége...

Hozzáteszem nem csak a magyar vén jogtudósok nem tudnak internetül, az EJEB is hozott a témában felettébb érdekes ítéletet (Delfi As v. Estonia)

több mint 12 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 971 — Lucas Scott
Mivel úgy is el fog menni politikai irányba 😊

 www.origo.hu/itthon/20140528-akkor-is-az-oldal-felel-a-jogserto-kommentekert-ha-azokrol-nem-is-tud.htmlNB2
Ata vélemény?

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 12 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Mivel úgy is el fog menni politikai irányba 😊

 www.origo.hu/itthon/20140528-akkor-is-az-oldal-felel-a-jogserto-kommentekert-ha-azokrol-nem-is-tud.htmlNB2
megyek az MNO-ra kommentelni.
több mint 12 éve
NB2 New England Patriots 29 069 — nabege2@yahoo.com
Mivel úgy is el fog menni politikai irányba 😊

 www.origo.hu/itthon/20140528-akkor-is-az-oldal-felel-a-jogserto-kommentekert-ha-azokrol-nem-is-tud.html
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 058 — zászló zászló szív
Csak hát a majdaniak soraiban sejthették, tisztában lehettek a téren történt, karhatalom számára írt atrocitások súlyáról, tényszerűségéről és mindent siettetni kellett.DoM
Szerintem mondjuk úgy, hogy tudták, ha éppen nem megrendelték/pénzelték/szervezték.

több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 165 — vaccpáör fan
Némileg megvezette az ukrán elit is nyugatot, hogy szándékosan vagy véletlenül azt nem fogjuk egyelőre megtudni, de közel sincs akkora legitimációja a nyugatbarátoknak, mint amennyire azt ők láttatni akarják, akarták.

A helyzet sokkal rosszabb, mint aminek kinéz, pedig így is elég szarul néz ki.Gyurma Pappa
A majdani demokraták talán még jól, "tisztán" is kijöhettek volna a buliból, ha a közjogi szabályokat betartva szabadulnak meg az államfőtől és nem puccsot hajtanak végre a szélsőjobb verőcsapataira támaszkodva. Ilyen helyzetben Putinnak is nagyobb kreativitásra lett volna szüksége, hogy a Krímet bekebelezze.

Csak hát a majdaniak soraiban sejthették, tisztában lehettek a téren történt, karhatalom számára írt atrocitások súlyáról, tényszerűségéről és mindent siettetni kellett.
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
A valódi kérdés, hogy melyik oldalnak mekkora a legitimációja, mer szerintem a krím sem tiszta, 18% vs. 81% - és az én elképzelésem szerint a két szélsőérték verekszik egymással és ez az összevissza lakosság negyede se, szétszakíthatja az egész államot. És megint csak előrevetítés, mikor fogja elővenni az ukrán állam az esetleges RodeyKing-kártyát?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 058 — zászló zászló szív
Kedves Obamának mi a véleménye erről a mészárlásról,, vajh?Vrijbloed
Nyilván nem tapsikolt örömében. Szarul jött ki, mert ugye épp kiadták a közleményt, hogy támogatják az ukrán vezetést, gyorsan korrigálni kellett, hogy az egységlétrehozásában. Szóval megint szarul jöttek ki belőle.

Félreértés ne essék, az USA-nak nem érdeke egy európai konfliktus. Ezért is zajlik ez a zavart csapkodás, nem voltak felkészülve erre a helyzetre. Némileg megvezette az ukrán elit is nyugatot, hogy szándékosan vagy véletlenül azt nem fogjuk egyelőre megtudni, de közel sincs akkora legitimációja a nyugatbarátoknak, mint amennyire azt ők láttatni akarják, akarták.

A helyzet sokkal rosszabb, mint aminek kinéz, pedig így is elég szarul néz ki.

több mint 12 éve
cartman023 Indianapolis Colts 1 017
Én azt érzem, hogy ezzel már az elején elrontottak mindent. Hacsak nem mondják azt a szakadárok, hogy ácsi, így akkor nem folytatjuk ezt az egészet.

Kedves Obamának mi a véleménye erről a mészárlásról,, vajh?Vrijbloed
Mivel nem ők csinálják/támogatják, így elítéli.

Szerintem a szakadárok még sokáig el fognak "játszani" az ukránokkal, mert véleményem szerint az oroszoknak és az EUnak,USAnak érdeke fenntartani ezt a konfrontációt.
több mint 12 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
 index.hu/kulfold/2014/05/27/donyeckben_megoltek_50_szakadart/#

kurvaélet... Most jön akkor az, hogy innentől (is) szívnak keményen a szakadárok?

Ha Porosenkóék komolyan gondolják, vajon hány szakadárt kell megölniük ahhoz, hogy mintegy feladják Donyecket és a többi keleti területet?Vrijbloed
Ukrajna jövője szempontjából nem sok jót jelent, hogy ezt sikerült összehoznia első lépésként a megválasztását követően. Ezzel gyakorlatilag bármilyen tárgyalásos rendezést lesöpört az asztalról erődemonstráció érdekében.

Megmaradt alternatívák:

a) halomra löveti a szakadárokat a járulékos veszteségre meg széttárja a kezeit, hogy ez van és reméli, hogy azok idő előtt megunják az ellenállást.
b) oroszoknál elszakad a cérna az antiterrorista hadművelet minősége és pontossága miatt és bejönnek békefenntartani és a médiaháború új fejezete következik
c) az orosz békefenntartásra Obama megmutatja, hogy nem lehet vele packázni és átlépni azt a vonalat és csak a jó ég tudja meddig megy el az USA, NATO, EU trió.

Ehelyett lehetett volna mondjuk 1 hét fegyverszünet és fehér zászló lengetés, és egy gyors összeröffenés, ha már az oroszok nyitottak voltak rá. Ő meg a jófiú szerepében tetszeleghetett volna a média előtt is.DoM
Én azt érzem, hogy ezzel már az elején elrontottak mindent. Hacsak nem mondják azt a szakadárok, hogy ácsi, így akkor nem folytatjuk ezt az egészet.

Kedves Obamának mi a véleménye erről a mészárlásról,, vajh?
több mint 12 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 165 — vaccpáör fan
 index.hu/kulfold/2014/05/27/donyeckben_megoltek_50_szakadart/#

kurvaélet... Most jön akkor az, hogy innentől (is) szívnak keményen a szakadárok?

Ha Porosenkóék komolyan gondolják, vajon hány szakadárt kell megölniük ahhoz, hogy mintegy feladják Donyecket és a többi keleti területet?Vrijbloed
Ukrajna jövője szempontjából nem sok jót jelent, hogy ezt sikerült összehoznia első lépésként a megválasztását követően. Ezzel gyakorlatilag bármilyen tárgyalásos rendezést lesöpört az asztalról erődemonstráció érdekében.

Megmaradt alternatívák:

a) halomra löveti a szakadárokat a járulékos veszteségre meg széttárja a kezeit, hogy ez van és reméli, hogy azok idő előtt megunják az ellenállást.
b) oroszoknál elszakad a cérna az antiterrorista hadművelet minősége és pontossága miatt és bejönnek békefenntartani és a médiaháború új fejezete következik
c) az orosz békefenntartásra Obama megmutatja, hogy nem lehet vele packázni és átlépni azt a vonalat és csak a jó ég tudja meddig megy el az USA, NATO, EU trió.

Ehelyett lehetett volna mondjuk 1 hét fegyverszünet és fehér zászló lengetés, és egy gyors összeröffenés, ha már az oroszok nyitottak voltak rá. Ő meg a jófiú szerepében tetszeleghetett volna a média előtt is.