Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
(....)Az EU-s liberók már most a szavazati jogunk felfüggesztését akarják.atapapa
És ez mivel járna?apeszos
Nem szavazhatnánk a Tanácsban.

több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.somoskovig
Hát miután az egyéni körzetek súlya jelentősen nő, a kétharmados váltás esélye is, szóval nemtom, ezen mit akadályoz a jelenlegi válsztási rendszer.Rajna
És Te garantálod, hogy 2014-ben ezen szabályok alapján lesznek a választások? 😀

Mindegy, valószínűleg én túl idealista vagyok, másrészt nem tudom elfogadni az állam ilyen mértékű túlhatalmát az élet egyre több területén, ezért nem veszi be a gyomrom ezt az egészet. Majd mindjárt jön Sobri és elmagyarázza, hogyan is működik ez az egész...

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.somoskovig
Hát miután az egyéni körzetek súlya jelentősen nő, a kétharmados váltás esélye is, szóval nemtom, ezen mit akadályoz a jelenlegi válsztási rendszer.Rajna
Még messze van az a választás. Addig még kétszer átírhatják a törvényt.

(....)Az EU-s liberók már most a szavazati jogunk felfüggesztését akarják.atapapa
És ez mivel járna?
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.somoskovig
Hát miután az egyéni körzetek súlya jelentősen nő, a kétharmados váltás esélye is, szóval nemtom, ezen mit akadályoz a jelenlegi válsztási rendszer.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.somoskovig
Vagy 12 éve is ezt hallottam: Orbán lefújja majd a választásokat 😀
Pont hogy a bevezetett változások miatt könnyebb lesz kétharmadot szerezni, mint eddig.

Ha meg nem lesznek szabad választások, vagy egyáltalán nem lesznek, annak a mai világban, eu-tagként nem olyan következményei lennének, mint 100 éve lettek volna.
Az EU-s liberók már most a szavazati jogunk felfüggesztését akarják.

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Én nem a felelősségét vitatom, csak azt a kérdést próbáltam már tegnap is feszegetni, hogy meddig lehet ehhez asszisztálni a törvényekre mutogatva, illetve az erkölcs/morál/akármi oltárán áldozva nem lenne-e érdemes egy kicsit tágabban értelmezni bizonyos szereplőknek a saját pozíciójukat.

Nagyon durva példa, és nem is a párhuzam miatt mondom, de ilyen alapon fel kellett volna menteni minden SS katonát is, mert parancsra cselekedtek, és biztos volt olyan törvény, hogy a zsidókat ki kell irtani.somoskovig
volt is. (később a volt SS katonáknak nem járt nyugdíj, azoknak sem, akik a fronton harcoltak és nem a lágerekben öltek futószalagon). sőt, még komisszár parancs is volt, hogy a Vörös Hadsereg összes foglyul ejtett politikai tisztjét agyon kell helyben lőni.

mindezektől még nem lettek azok a tettek legitimek vagy erkölcsösek.
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).somoskovig
Nem csak hogy törvényes lesz, hanem az alkotmány által diktált kötelesség.
Majd egy hét múlva lelövik Orbánt, mint Csau bácsit.

A parlamenti kétharmad alkotmányos joga 23 éve ilyen korlátlanul alakítani az alkotmányt, mivel ez (és nem a KE, nem az AB) a legfőbb népképviseleti szerv. Ha a népnek nem tetszik, akkor jövőre leváltja őket, ha nagyon nem tetszik, kétharmaddal teszi ezt (mint tette azt az előző garnitúrával) .atapapa
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.

több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Én nem a felelősségét vitatom, csak azt a kérdést próbáltam már tegnap is feszegetni, hogy meddig lehet ehhez asszisztálni a törvényekre mutogatva, illetve az erkölcs/morál/akármi oltárán áldozva nem lenne-e érdemes egy kicsit tágabban értelmezni bizonyos szereplőknek a saját pozíciójukat.

Nagyon durva példa, és nem is a párhuzam miatt mondom, de ilyen alapon fel kellett volna menteni minden SS katonát is, mert parancsra cselekedtek, és biztos volt olyan törvény, hogy a zsidókat ki kell irtani.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).somoskovig
Nem csak hogy törvényes lesz, hanem az alkotmány által diktált kötelesség.
Majd egy hét múlva lelövik Orbánt, mint Csau bácsit.

A parlamenti kétharmad alkotmányos joga 23 éve ilyen korlátlanul alakítani az alkotmányt, mivel ez (és nem a KE, nem az AB) a legfőbb népképviseleti szerv. Ha a népnek nem tetszik, akkor jövőre leváltja őket, ha nagyon nem tetszik, kétharmaddal teszi ezt (mint tette azt az előző garnitúrával) .

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).somoskovig
Ha nem akarta volna aláírni, mert meggyőződése ellen volt, akkor inkább mondott volna le, majd utána lapítana pártot vagy kezdene el töntetni a diktatúra ellen. A nem aláírás közjogilag vállalhatatlan lett volna.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).somoskovig
Igen. Az lesz. De azért (mint ahogy ezért sem) nem hiszem hogy Áder lenne a felelős...
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
Birkaország, birkatörvények, birkanép.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
Köztársasági elnökhöz nem árt egy köztársaság is. A Közgép egyelőre tudtommal még RT, nem KT.

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mondjátok meg, mit tehetett volna?apeszos
lázadásra szólít fel.Amadeus91
Hát persze. Áder pont azt tette, amire jogosítványa volt. Ha azt teszi amit mondasz, őt lövik le először, és nem a lázadók.. 😛
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Mondjátok meg, mit tehetett volna?apeszos
lázadásra szólít fel.
több mint 13 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
sajnos nem az van ebben az elkúrt alappiszkozatban, hogy "a KE 5 napon belül dönt arról, hogy elfogadja-e", hanem hogy "5 napon belül elfogadja, és a hivatalos lapban kihirdeti".
egyetlen alternatívája a lemondás lehetett volna, és akkor esetleg kapunk egy még rosszabbat (nem a smittpali-féle gagyi szintre gondolok, a Führer annak idején Torgyán doktort is majdnem elnökké tette. ja, hát ennyire lehet komolyan venni, de ezt úgy pármillióan képesek voltak elfelejteni.)
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Mondjátok meg, mit tehetett volna?apeszos
Lemond. Nah jó, nem, felébredtem. 😀 De ilyen 22-es csapdahelyzetnél akár ezt is mondhatta volna... Akár.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mondjátok meg, mit tehetett volna?
több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Akkor mégiscsak marad pártkatona. Kár....
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.
több mint 13 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 7 420 — Steelers fan
M1-en Áder éppen most lázad fel Orbánnal szemben az alaptörvényt illetően!
Edit: Sajnos nem, csak mosta kezeit, mint Pilatus. Aláírja!