Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 134 — Bears fan
Akkor fogalmazzuk úgy, hogy jót tesz-e a magyar demokráciának és a magyar politikai kultúrának az, ha minden ellenállás nélkül minden ilyen jellegű Fidesz kezdeményezés átszáguld a teljes rendszeren. Vagy esetleg jobbat tesz-e az, ha a folyamat elméletileg független résztvevői esetleg saját szerepüket esetleg túlértelmezve megpróbálnak némileg gátat vetni a lelkes, agyatlan és teljesen indokolatlan gránitvésésnek, ami semmi mást nem szolgál, mint napi kisstílű politikai célok szentesítését.

Sólyom kapcsán meg azt gondolom, hogy én nem vagyok (alkotmány)jogász, emiatt a tevékenységének megítélését ezen területen nem tudom objektív módon megtenni. Másrészt viszont kb. sírnék örömömben, ha jelenleg egy ilyen ember ülne a Sándor palotában, főleg Schmittpalival összevetve. És abban teljesen egyetértek a véleményvezérrel, hogy Áder számára ez szerepfelfogást tekintve döntő pillanat lesz, függetlenül attól, hogy mit gondolnak erről a szakjogászok pro és kontra. Nálam ez sokkal inkább politikai kérdés és nem jogalkalmazási/jogértelmezési.somoskovig
Nem csak az új, hanem a korábbi alkotmány is "abszolút" hatalmat engedett az alkotmánymódosításnál a törvényhozónak és csak formai szerepet szánt a köztársasági elnöknek, azért is, mert ehhez kétharmad kell, míg egy köztársasági elnököt meg lehet választani 50%-os többséggel.

Áder csak a politikai bulvár szerint áll szerepválasztási lehetőség előtt, valójában legfeljebb alkotmányellenesen megfúrhat egy alkotmánymódosítást, amit csak egy csupa Sólyomból álló AB nem dobna vissza rögtön Ádernek aláírásra hatásköre hiányának kimondásával.

Sólyom nekem is a kedvenc köztársasági elnököm volt, és szerettem volna ha marad, tetszett ahogy élt a köztársasági elnököt valójában megillető jogokkal és nem csak bábként fogta fel az alkotmányjogi szerepét.
De szerintem ha most KE lenne, ebben az esetben nem ugrálna ennyire, legfeljebb alkotmányértelmezést kérne az Ab-től a folyamatban betöltött szerepének konkretizálásáért. Esetleg korábban felszólal a parlamentben, egyeztetésre hívja a pártokat, törvényt kezdeményez, vagy egyéb, ténylegesen a rendelkezésére álló eszközt használ fel az államszervezet demokratikus működésének megtartásáért.atapapa
Vagyis azzal, hogy csendben nem tett semmit már kivillantotta a foga fehérjét?

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Akkor fogalmazzuk úgy, hogy jót tesz-e a magyar demokráciának és a magyar politikai kultúrának az, ha minden ellenállás nélkül minden ilyen jellegű Fidesz kezdeményezés átszáguld a teljes rendszeren. Vagy esetleg jobbat tesz-e az, ha a folyamat elméletileg független résztvevői esetleg saját szerepüket esetleg túlértelmezve megpróbálnak némileg gátat vetni a lelkes, agyatlan és teljesen indokolatlan gránitvésésnek, ami semmi mást nem szolgál, mint napi kisstílű politikai célok szentesítését.

Sólyom kapcsán meg azt gondolom, hogy én nem vagyok (alkotmány)jogász, emiatt a tevékenységének megítélését ezen területen nem tudom objektív módon megtenni. Másrészt viszont kb. sírnék örömömben, ha jelenleg egy ilyen ember ülne a Sándor palotában, főleg Schmittpalival összevetve. És abban teljesen egyetértek a véleményvezérrel, hogy Áder számára ez szerepfelfogást tekintve döntő pillanat lesz, függetlenül attól, hogy mit gondolnak erről a szakjogászok pro és kontra. Nálam ez sokkal inkább politikai kérdés és nem jogalkalmazási/jogértelmezési.somoskovig
Nem csak az új, hanem a korábbi alkotmány is "abszolút" hatalmat engedett az alkotmánymódosításnál a törvényhozónak és csak formai szerepet szánt a köztársasági elnöknek, azért is, mert ehhez kétharmad kell, míg egy köztársasági elnököt meg lehet választani 50%-os többséggel.

Áder csak a politikai bulvár szerint áll szerepválasztási lehetőség előtt, valójában legfeljebb alkotmányellenesen megfúrhat egy alkotmánymódosítást, amit csak egy csupa Sólyomból álló AB nem dobna vissza rögtön Ádernek aláírásra hatásköre hiányának kimondásával.

Sólyom nekem is a kedvenc köztársasági elnököm volt, és szerettem volna ha marad, tetszett ahogy élt a köztársasági elnököt valójában megillető jogokkal és nem csak bábként fogta fel az alkotmányjogi szerepét.
De szerintem ha most KE lenne, ebben az esetben nem ugrálna ennyire, legfeljebb alkotmányértelmezést kérne az Ab-től a folyamatban betöltött szerepének konkretizálásáért. Esetleg korábban felszólal a parlamentben, egyeztetésre hívja a pártokat, törvényt kezdeményez, vagy egyéb, ténylegesen a rendelkezésére álló eszközt használ fel az államszervezet demokratikus működésének megtartásáért.

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Teljesen mindegy, hogy mennyire önjáró, nincs mérlegelési joga az alkotmány aláírásánál. Csak a Sólyom-féle megjegyezések mentén haladva VV és fanyalgó társaik úgy gondolják, hogy van még remény, és ha nincs, akkor Ádert is el kell temetni.

Szerintem nincs rá esély, hogy ne írja alá, de nem is most kellett volna ezzel mit kezdeni. Soha nem lesz elég bátor a Fidesz ahhoz, hogy átírja úgy az alkotmányt, hogy pl. 15 évente van választás, de másra sem. 2014-2020 között is kell Lajosnak a pénz.

több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
én nagyon kíváncsi vagyok Áderre.
van egy olyan sanda gondolatom, hogy az Áder experience repítette Matolcsyt az MNB élére. ugyanis hiába bizalmas valaki, ha egy pozícióba kerül ahonnan elmozdíthatatlan, akkor hajlamos a saját feje után menni. Matolcsy minden kétséget kizáróan Orbán első számú strómanja, és az MNB-vel nem hibázhatott.
meglátjuk Áder mekkora stróman, de nekem a benyomásom az eddig, hogy ő elég önjáró lett, most majd kiderül.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Amikor a gránitszilárd alaptörvényünk igazából egy kupac fos stabilitásával bír és semmi mást nem szolgál, mint azt, hogy a lehető legjobban bebetonozza az összes hülyeséget, amit Viktor és sleppje megálmodik magának, akkor elég vicces Sólyom kapcsán a rétestésztát emlegetni... Az, hogy alkotmányjogi szempontból ez megalapozott vagy megalapozatlan álláspont-e, az szerintem teljesen másodlagos kérdés.somoskovig
Megvan a saját véleményem a fidesz alkotmányozó gyakorlatáról, de alig van jobb véleményem Sólyom egykori alkotmánybíráskodásáról és arról, hogy miként hülyít meg laikus embereket a szaktekintélyével. Ezrek vannak az utcán paprikás hangulatban olyat követelve Ádertől, amit néhány elfogult szakemberen kívül minden hozzáértő hülyeségnek és kivitelezhetetlennek gondol.

Sokkal fontosabbnak gondolom, hogy lehet-e legitimálni azt a hozzáállást...somoskovig
Nem tudom, hogy egy "hozzáállás" mitől lesz, lehet legitim vagy illegitim.atapapa
Akkor fogalmazzuk úgy, hogy jót tesz-e a magyar demokráciának és a magyar politikai kultúrának az, ha minden ellenállás nélkül minden ilyen jellegű Fidesz kezdeményezés átszáguld a teljes rendszeren. Vagy esetleg jobbat tesz-e az, ha a folyamat elméletileg független résztvevői esetleg saját szerepüket esetleg túlértelmezve megpróbálnak némileg gátat vetni a lelkes, agyatlan és teljesen indokolatlan gránitvésésnek, ami semmi mást nem szolgál, mint napi kisstílű politikai célok szentesítését.

Sólyom kapcsán meg azt gondolom, hogy én nem vagyok (alkotmány)jogász, emiatt a tevékenységének megítélését ezen területen nem tudom objektív módon megtenni. Másrészt viszont kb. sírnék örömömben, ha jelenleg egy ilyen ember ülne a Sándor palotában, főleg Schmittpalival összevetve. És abban teljesen egyetértek a véleményvezérrel, hogy Áder számára ez szerepfelfogást tekintve döntő pillanat lesz, függetlenül attól, hogy mit gondolnak erről a szakjogászok pro és kontra. Nálam ez sokkal inkább politikai kérdés és nem jogalkalmazási/jogértelmezési.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Amikor a gránitszilárd alaptörvényünk igazából egy kupac fos stabilitásával bír és semmi mást nem szolgál, mint azt, hogy a lehető legjobban bebetonozza az összes hülyeséget, amit Viktor és sleppje megálmodik magának, akkor elég vicces Sólyom kapcsán a rétestésztát emlegetni... Az, hogy alkotmányjogi szempontból ez megalapozott vagy megalapozatlan álláspont-e, az szerintem teljesen másodlagos kérdés.somoskovig
Megvan a saját véleményem a fidesz alkotmányozó gyakorlatáról, de alig van jobb véleményem Sólyom egykori alkotmánybíráskodásáról és arról, hogy miként hülyít meg laikus embereket a szaktekintélyével. Ezrek vannak az utcán paprikás hangulatban olyat követelve Ádertől, amit néhány elfogult szakemberen kívül minden hozzáértő hülyeségnek és kivitelezhetetlennek gondol.

Sokkal fontosabbnak gondolom, hogy lehet-e legitimálni azt a hozzáállást...somoskovig
Nem tudom, hogy egy "hozzáállás" mitől lesz, lehet legitim vagy illegitim.

több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Szánalmasan minden arra hajlamos ember elhitte Sólyom megalapozatlan álláspontját a köztársaság elnöki vétóról alkotmányozási kérdésben.
Sajnálatosan ez csak keveseknek nyitja fel a szemét Sólyom aktivista és rétestésztaszerű alkotmányértelmezését illetően, a többség szerint (pl. véleményvezér is) Áder ezzel egyik napról a másikra Schmitt-féle fogaskerék lett.atapapa
Amikor a gránitszilárd alaptörvényünk igazából egy kupac fos stabilitásával bír és semmi mást nem szolgál, mint azt, hogy a lehető legjobban bebetonozza az összes hülyeséget, amit Viktor és sleppje megálmodik magának, akkor elég vicces Sólyom kapcsán a rétestésztát emlegetni... Az, hogy alkotmányjogi szempontból ez megalapozott vagy megalapozatlan álláspont-e, az szerintem teljesen másodlagos kérdés. Sokkal fontosabbnak gondolom, hogy lehet-e legitimálni azt a hozzáállást, amit a Fidesz a kétharmad birtokában az alaptörvény alakítgatása kapcsán folytat, vagy kell-e ez ellen küzdeni minden olyan eszközzel, ami akár rétestészta-szerű jogértelmezések mentén is szóba jöhet.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Szánalmasan minden arra hajlamos ember elhitte Sólyom megalapozatlan álláspontját a köztársaság elnöki vétóról alkotmányozási kérdésben.
Sajnálatosan ez csak keveseknek nyitja fel a szemét Sólyom aktivista és rétestésztaszerű alkotmányértelmezését illetően, a többség szerint (pl. véleményvezér is) Áder ezzel egyik napról a másikra Schmitt-féle fogaskerék lett.

több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
"Tiltakozunk mindenfajta anarchista támadás ellen, amely a törvényes rend felforgatására és a köznyugalom megzavarására irányul. A mai nap, a terrorizmus áldozatainak emléknapja hangsúlyozottan felhívja mindannyiunk figyelmét arra, hogy az anarchista zavargások könnyen terrorcselekményekbe torkolhatnak, veszélyeztetve demokratikus államrendünket."

 kdnp.hu/news/kdnp-kiall-az-alkotmanyos-rend-es-jogallamisag-mellett

Ezekre nincs szó.zinedine5
Csak az a gond, hogy ahol a jogállam már nem ér semmit, ott csak az erőszak marad megoldásnak. Bár tény, hogy ebben a jogállamot éppen szétkúrók jóval gyakorlottabbak.Kori
Az erőszakban az a szép, hogy Mr. 9mm lazán kiegyenlíti az esélyeket. Főleg, ha "betiltott típusú" vagy "szigorúan katonai" a lőszer 😀. Ha csak a magyar fejlesztésű wolframkarbid magvas cuccot vesszük, az 100m-ről átcsapja a 16os acéllemezt (7.62es Kala) és nem minősül páncéltörőnek. Ha jól tudom; hasonló paraméterű töltényeket pl. a sig-ekhez és a walterekhez is gyártanak "kiszpisztolba".
Egy kinyitott kocsiajtó, vagy egy felborított asztalka lehet hogy kevés lesz oda 😀 😀 😀 . Inkább álljanak előttünk keresztbe a dísz-tankkal 😀.

Erre - ellenben - ne is gondoljunk. Nem szeretném én sem, ha Márti néni ilyen cuccokat tartana a retikülben... mi lenne, ha beállnék elé - véletlenül - a sorba a szupermárkétba? Ott aztán hiába fityeg rajtam a kerámiabetétes-karbonerősítéses golyóállócska-mellényecske: ementáliként végzem.
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Chewbacca-védelem élőben a parlamentből.

 index.hu/belfold/2013/03/11/ujrairjak_az_uj_alkotmanyt/Gyurma Pappa
pont ezzel akartam jönni.
nem nagyon foglalkozom napi politikával, mert nem lesz olcsóbb a kenyér bárki is irányítsa. de most volt kis időm követni a tudósítást, és nagyon nagyon szomorú, hogy itt tartunk.
én nem tudom elképzelni, hogy milyen faj az, amit ezek a képviselők (párthovatartozástól függetlenül) képviselnek, de hogy engem, és azt a néhány embert akit én ismerek és beszélek vele, senki nem képviseli, az szégyen.
0 értelmi szint, 0 konkrétum, 0 kompromisszum készség, 0 empátia, 0 felelősségvállalás. csak egymás lehetetlen faszozása, évtizedek óta.

méltatlan. gabtsi
Ebben van a pénz. Nem létező problémákon túráztatják a sleppet miközben a zajban kilopják amit lehet. Az Ő pályájukon az Ő szabályaik szerint az Ő játékukat játszva nem nyerhetsz. Ez a demokrácia. toxique
Pontosan.
Ha kúrom a nődet, de közben az erkölcsről, családról, hagyományokról papolok, majd nyilvánosan elítélem a házasságtörőket, majd kikérek magamnak bármit, majd szónokolok a családi értékek fontosságáról, attól még kúrom a nődet.
Rajtad áll, hogy a fülednek hiszel, vagy az eszednek.Sobri Jóska
De akkor sem tehetsz ellene semmit. Főleg itt nem, ahol 2 "összefogót" lazán hátba szúr a 3. Pénzért, meggyőződésből vagy csak úgy, az unalom ellen. Ehhez a tréhez azért kell egy erre fogékony társadalom is.
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 532 — Ajmo Vatreni
"Tiltakozunk mindenfajta anarchista támadás ellen, amely a törvényes rend felforgatására és a köznyugalom megzavarására irányul. A mai nap, a terrorizmus áldozatainak emléknapja hangsúlyozottan felhívja mindannyiunk figyelmét arra, hogy az anarchista zavargások könnyen terrorcselekményekbe torkolhatnak, veszélyeztetve demokratikus államrendünket."

 kdnp.hu/news/kdnp-kiall-az-alkotmanyos-rend-es-jogallamisag-mellett

Ezekre nincs szó.zinedine5
Ó dehogy nincs. Szégyellős vagy?apeszos
A Fideszt lehet szidni, kritizálni, egyet nem érteni velük, kinek a beállítottsága, vérmérséklete szerint, de ezek a paraziták....A saját anyjukat is megennék a hatalomért.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
"Tiltakozunk mindenfajta anarchista támadás ellen, amely a törvényes rend felforgatására és a köznyugalom megzavarására irányul. A mai nap, a terrorizmus áldozatainak emléknapja hangsúlyozottan felhívja mindannyiunk figyelmét arra, hogy az anarchista zavargások könnyen terrorcselekményekbe torkolhatnak, veszélyeztetve demokratikus államrendünket."

 kdnp.hu/news/kdnp-kiall-az-alkotmanyos-rend-es-jogallamisag-mellett

Ezekre nincs szó.zinedine5
Csak az a gond, hogy ahol a jogállam már nem ér semmit, ott csak az erőszak marad megoldásnak. Bár tény, hogy ebben a jogállamot éppen szétkúrók jóval gyakorlottabbak.


több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
"Tiltakozunk mindenfajta anarchista támadás ellen, amely a törvényes rend felforgatására és a köznyugalom megzavarására irányul. A mai nap, a terrorizmus áldozatainak emléknapja hangsúlyozottan felhívja mindannyiunk figyelmét arra, hogy az anarchista zavargások könnyen terrorcselekményekbe torkolhatnak, veszélyeztetve demokratikus államrendünket."

 kdnp.hu/news/kdnp-kiall-az-alkotmanyos-rend-es-jogallamisag-mellett

Ezekre nincs szó.zinedine5
klasszikus "köpni-nyelni nem tudsz"
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"Tiltakozunk mindenfajta anarchista támadás ellen, amely a törvényes rend felforgatására és a köznyugalom megzavarására irányul. A mai nap, a terrorizmus áldozatainak emléknapja hangsúlyozottan felhívja mindannyiunk figyelmét arra, hogy az anarchista zavargások könnyen terrorcselekményekbe torkolhatnak, veszélyeztetve demokratikus államrendünket."

 kdnp.hu/news/kdnp-kiall-az-alkotmanyos-rend-es-jogallamisag-mellett

Ezekre nincs szó.zinedine5
Ó dehogy nincs. Szégyellős vagy?
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 532 — Ajmo Vatreni
"Tiltakozunk mindenfajta anarchista támadás ellen, amely a törvényes rend felforgatására és a köznyugalom megzavarására irányul. A mai nap, a terrorizmus áldozatainak emléknapja hangsúlyozottan felhívja mindannyiunk figyelmét arra, hogy az anarchista zavargások könnyen terrorcselekményekbe torkolhatnak, veszélyeztetve demokratikus államrendünket."

 kdnp.hu/news/kdnp-kiall-az-alkotmanyos-rend-es-jogallamisag-mellett

Ezekre nincs szó.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 420 — #NoStress
Chewbacca-védelem élőben a parlamentből.

 index.hu/belfold/2013/03/11/ujrairjak_az_uj_alkotmanyt/Gyurma Pappa
pont ezzel akartam jönni.
nem nagyon foglalkozom napi politikával, mert nem lesz olcsóbb a kenyér bárki is irányítsa. de most volt kis időm követni a tudósítást, és nagyon nagyon szomorú, hogy itt tartunk.
én nem tudom elképzelni, hogy milyen faj az, amit ezek a képviselők (párthovatartozástól függetlenül) képviselnek, de hogy engem, és azt a néhány embert akit én ismerek és beszélek vele, senki nem képviseli, az szégyen.
0 értelmi szint, 0 konkrétum, 0 kompromisszum készség, 0 empátia, 0 felelősségvállalás. csak egymás lehetetlen faszozása, évtizedek óta.

méltatlan. gabtsi
Ebben van a pénz. Nem létező problémákon túráztatják a sleppet miközben a zajban kilopják amit lehet. Az Ő pályájukon az Ő szabályaik szerint az Ő játékukat játszva nem nyerhetsz. Ez a demokrácia. toxique
Pontosan.
Ha kúrom a nődet, de közben az erkölcsről, családról, hagyományokról papolok, majd nyilvánosan elítélem a házasságtörőket, majd kikérek magamnak bármit, majd szónokolok a családi értékek fontosságáról, attól még kúrom a nődet.
Rajtad áll, hogy a fülednek hiszel, vagy az eszednek.

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 index.hu/belfold/2013/03/11/az_eb_es_az_et_aggodalmanak_ad_hangot/

Nem leszünk Gyarmat!
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Chewbacca-védelem élőben a parlamentből.

 index.hu/belfold/2013/03/11/ujrairjak_az_uj_alkotmanyt/Gyurma Pappa
pont ezzel akartam jönni.
nem nagyon foglalkozom napi politikával, mert nem lesz olcsóbb a kenyér bárki is irányítsa. de most volt kis időm követni a tudósítást, és nagyon nagyon szomorú, hogy itt tartunk.
én nem tudom elképzelni, hogy milyen faj az, amit ezek a képviselők (párthovatartozástól függetlenül) képviselnek, de hogy engem, és azt a néhány embert akit én ismerek és beszélek vele, senki nem képviseli, az szégyen.
0 értelmi szint, 0 konkrétum, 0 kompromisszum készség, 0 empátia, 0 felelősségvállalás. csak egymás lehetetlen faszozása, évtizedek óta.

méltatlan. gabtsi
Ebben van a pénz. Nem létező problémákon túráztatják a sleppet miközben a zajban kilopják amit lehet. Az Ő pályájukon az Ő szabályaik szerint az Ő játékukat játszva nem nyerhetsz. Ez a demokrácia.
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Chewbacca-védelem élőben a parlamentből.

 index.hu/belfold/2013/03/11/ujrairjak_az_uj_alkotmanyt/Gyurma Pappa
pont ezzel akartam jönni.
nem nagyon foglalkozom napi politikával, mert nem lesz olcsóbb a kenyér bárki is irányítsa. de most volt kis időm követni a tudósítást, és nagyon nagyon szomorú, hogy itt tartunk.
én nem tudom elképzelni, hogy milyen faj az, amit ezek a képviselők (párthovatartozástól függetlenül) képviselnek, de hogy engem, és azt a néhány embert akit én ismerek és beszélek vele, senki nem képviseli, az szégyen.
0 értelmi szint, 0 konkrétum, 0 kompromisszum készség, 0 empátia, 0 felelősségvállalás. csak egymás lehetetlen faszozása, évtizedek óta.

méltatlan.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Chewbacca-védelem élőben a parlamentből.

 index.hu/belfold/2013/03/11/ujrairjak_az_uj_alkotmanyt/

több mint 13 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Van egy probléma az MNB-ben: meg kell semmisíteni a nem matolcsis papírpénzeket.
No, én azt szívesen bevállalnám egyéni vállalkozásban. Jó lesz nekem az a másodlagos frissességű, lejárt szavatosságú pénz is környezetbarát újrahasznosításra!

Vagy ezt is a Közgép csinálja?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Ezér' vagyunk szarba. Mindenki csak politizál, a probléma meg le van szarva...
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 nepszava.com/2013/03/velemeny/bartus-laszlo-szoke-feri.html
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
 index.hu/belfold/2013/03/09/kubatov_riadolancba_hivja_a_fideszeseket/

"A jövőben minden Fidesz-iroda számíthat hasonló törvénytelen megmozdulásukra. Éppen ezért arra kérünk benneteket, hogy ennek megfelelően alakítsátok ki irodáitok biztonságos, de békés védelmét. Amint az tegnap is bebizonyosodott, politikai ellenfeleink nem fognak válogatni az eszközökben." A jelentkezéseket a riadolanc@fidesz.hu címre várják."
Amadeus91
Mi lenne, ha minden ilyen alkalommal a rendőrség csak tenné azt, amit minden más esetben tenne, ha jogosulatlanul hatolnak be valahová?
Az rendben van, hogy nem kardoznak szét minden be nem jelentett tüntetést, de ne lehessen már bármit megtenni csak azért, mert éppenséggel demonstráció keretein belül végzik.
atapapa
Egyetértünk. Nem igazán értettem, hogy itt most mi is történt. Oda kellett volna menni 40 rendőrnek és elvinni a tüntetőket. Ha egyetértek velük, ha nem, akkor is ez a módszer. Nem az, hogy kirendeljük a CöF aktivistákat (vezetés, irányítás nélkül, lett is belőle sósavazás) meg a megélhetési ultrákat (nem minden ultra ilyen, ezt állítom).

Az okot nem értem. Pánik? Erődemonstrálás? Totális elmebaj?

A másik témához: érdekes, hogy Mo-n a legtöbb ultra szerveződés inkább a szélsőjobbhoz közelít (nem minden ultra szélsőjobbos, mielőtt kikéri magának bárki), míg azért Ny-on elég sok szélsőbalos csapat is van. Ennek egyelten igazi oka: Mo-n nincs szélsőbal. Nincsenek szervezett punkot (hagyjuk a 15 éves, önsajnálókat, azok közül sokan lettek már azóta emósok), nincsenek igazán nagy komoly erőt képviselő anarchisták sem. Pedig, igény az lenne rá 😊