Politika
63 feliratkozó
több mint 13 éve
Az kurva jó cél. Kellene egy önfenntartó államigazgatás is, meg egy önfenntartó egészségügy, meg egy önfenntartó nyugdíjkassza. Ha ezek meglennének, nem is kellene állam bácsi. 😊Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.RajnaKimondták már szerintem. Az önfenntartó felsőoktatás.Schleck
több mint 13 éve
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.RajnaKimondták már szerintem. Az önfenntartó felsőoktatás.
több mint 13 éve
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.
több mint 13 éve
Vagy inkább 4 éve alatt, belépő rendszerben...Egyébként az a röhejes, hogy a szememben még a tandíj bevezetése a legértelmesebb gondolat, elvégre kibaszott nonszensz, ami a magyar felsőoktatásban folyik, képzünk az állam pénzén X bölcsészt, jogászt, traktorgyorsítót, tökmindegy mit, miközben X/5-re lenne szükség. Csak az teszi hiteltelenné az egészet, hogy ők népszavaztattak az ellen, amit most be akarnak vezetni. Komolyan, ha ebben az országban találni egy olyan politikust, aki fél éven belül egyik cselekedetével nem teszi nevetségessé egy másikat, megemelem a kalapom...gabokockaNem is ezen van a vita. A gond az, hogy a kutyával nem egyeztetnek. Bár lehet vele igen. És közben nyomják az üres faszságokat (féllábbal hegymászás, ugye), nincs kommunikáció, semmi. Egy ekkora változást 2-3 év alatt vezetsz be, nem azonnal. Csak kell a spórolás 2014-re. Gyurma Pappa
Nem egyeztetnek se a piaci szereplőkkel (hogy miből mennyire lesz szükség legalább kb. szinten), se a diákokkal, se az egyetemekkel, csak a hasukra csapnak és mondanak számokat. Jah, és mindezt 2 hónappal a jelentkezési határidő előtt...
Bár lehet, hogy ismétlem magam... 😀
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 13 éve
Annyi ugatás van a Parlamentben, h ebben lehet vmi. 😀Egyébként az a röhejes, hogy a szememben még a tandíj bevezetése a legértelmesebb gondolat, elvégre kibaszott nonszensz, ami a magyar felsőoktatásban folyik, képzünk az állam pénzén X bölcsészt, jogászt, traktorgyorsítót, tökmindegy mit, miközben X/5-re lenne szükség. Csak az teszi hiteltelenné az egészet, hogy ők népszavaztattak az ellen, amit most be akarnak vezetni. Komolyan, ha ebben az országban találni egy olyan politikust, aki fél éven belül egyik cselekedetével nem teszi nevetségessé egy másikat, megemelem a kalapom...gabokockaNem is ezen van a vita. A gond az, hogy a kutyával nem egyeztetnek. Bár lehet vele igen. És közben nyomják az üres faszságokat (féllábbal hegymászás, ugye), nincs kommunikáció, semmi. Egy ekkora változást 2-3 év alatt vezetsz be, nem azonnal. Csak kell a spórolás 2014-re. Gyurma Pappa

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
Egyébként az a röhejes, hogy a szememben még a tandíj bevezetése a legértelmesebb gondolat, elvégre kibaszott nonszensz, ami a magyar felsőoktatásban folyik, képzünk az állam pénzén X bölcsészt, jogászt, traktorgyorsítót, tökmindegy mit, miközben X/5-re lenne szükség. Csak az teszi hiteltelenné az egészet, hogy ők népszavaztattak az ellen, amit most be akarnak vezetni. Komolyan, ha ebben az országban találni egy olyan politikust, aki fél éven belül egyik cselekedetével nem teszi nevetségessé egy másikat, megemelem a kalapom...gabokockaNem is ezen van a vita. A gond az, hogy a kutyával nem egyeztetnek. Bár lehet vele igen. És közben nyomják az üres faszságokat (féllábbal hegymászás, ugye), nincs kommunikáció, semmi. Egy ekkora változást 2-3 év alatt vezetsz be, nem azonnal. Csak kell a spórolás 2014-re.

több mint 13 éve
Egyébként az a röhejes, hogy a szememben még a tandíj bevezetése a legértelmesebb gondolat, elvégre kibaszott nonszensz, ami a magyar felsőoktatásban folyik, képzünk az állam pénzén X bölcsészt, jogászt, traktorgyorsítót, tökmindegy mit, miközben X/5-re lenne szükség. Csak az teszi hiteltelenné az egészet, hogy ők népszavaztattak az ellen, amit most be akarnak vezetni. Komolyan, ha ebben az országban találni egy olyan politikust, aki fél éven belül egyik cselekedetével nem teszi nevetségessé egy másikat, megemelem a kalapom...
http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 13 éve
Teljesen hibásan látod. Észlelik a lukakat a világegyetemben, betömködik, majd újrafelfedezik önmaguk nagyszerűségét milyen hasznosak is ők sajátszámukra. Ezt azért látja Sobri ily kristálytisztán, mer médiás volt, tuggya hogy a legvégső dolog az igény létrehozása, első a műsor!Sobri, nem lennél jó Fideszesnek, ők nem megtalálják ezeket a szervezeteket, hanem megcsinálják, aztán mutogatnak rájuk, mint a független társadalmi vélemény hordozóira. Lásd CÖF.somoskovigKellett 2 év, de csak leesett, hogy működik ez. 😊Török Gábor a fb-on:És ez a Fidelitasnak tetszett is... hol itt a baj? 😀apeszos
"Ha jól értem, akkor a keretszámok maradnak, csak nem így fogják hívni őket:
"A miniszter évente (...) határozattal állapítja meg azt, hogy mely, a felsőoktatási intézmények által folytatott szakos
képzésen vehető igénybe magyar állami (rész)ösztöndíj . A képzésre a felvétel teljesítéséhez szükséges minimális felvételi követelményt (pontszámot) a Kormány rendelete, az adott szak
magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésére történő éves felvétel feltételeként teljesítendő minimális felvételi követelményt (pontszámot) a miniszter határozata állapítja meg."
" 😊Gyurma Pappa
Ha én Fidesz lennék én is a Fidelitas véleményére alapoznék, hiszen nem csak fiatalok, magyarok, de megbízhatóak is, és a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül, hiszen pont az a véleményük, amire én, mint Fidesz jutottam, ami azt jelenti, hogy ők a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül.
Hála az égnek, hogy sikerült megtalálnom őket!Sobri Jóska

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
m.index.hu/belfold/2012/12/17/ujabb_tuntetes_budapesten/Érdemes megnézni a videót (már ha bejön ezzel a linkkel a cikk nektek), ezek tényleg nem fosnak Vityától.
Mondjuk lehet elkaszálják magukat. Vagy politikusok lesznek... 😀
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 13 éve
Sobri, nem lennél jó Fideszesnek, ők nem megtalálják ezeket a szervezeteket, hanem megcsinálják, aztán mutogatnak rájuk, mint a független társadalmi vélemény hordozóira. Lásd CÖF.Kellett 2 év, de csak leesett, hogy működik ez. 😊Török Gábor a fb-on:És ez a Fidelitasnak tetszett is... hol itt a baj? 😀apeszos
"Ha jól értem, akkor a keretszámok maradnak, csak nem így fogják hívni őket:
"A miniszter évente (...) határozattal állapítja meg azt, hogy mely, a felsőoktatási intézmények által folytatott szakos
képzésen vehető igénybe magyar állami (rész)ösztöndíj . A képzésre a felvétel teljesítéséhez szükséges minimális felvételi követelményt (pontszámot) a Kormány rendelete, az adott szak
magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésére történő éves felvétel feltételeként teljesítendő minimális felvételi követelményt (pontszámot) a miniszter határozata állapítja meg."
" 😊Gyurma Pappa
Ha én Fidesz lennék én is a Fidelitas véleményére alapoznék, hiszen nem csak fiatalok, magyarok, de megbízhatóak is, és a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül, hiszen pont az a véleményük, amire én, mint Fidesz jutottam, ami azt jelenti, hogy ők a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül.
Hála az égnek, hogy sikerült megtalálnom őket!Sobri Jóska
több mint 13 éve
Kellett 2 év, de csak leesett, hogy működik ez. 😊Török Gábor a fb-on:És ez a Fidelitasnak tetszett is... hol itt a baj? 😀apeszos
"Ha jól értem, akkor a keretszámok maradnak, csak nem így fogják hívni őket:
"A miniszter évente (...) határozattal állapítja meg azt, hogy mely, a felsőoktatási intézmények által folytatott szakos
képzésen vehető igénybe magyar állami (rész)ösztöndíj . A képzésre a felvétel teljesítéséhez szükséges minimális felvételi követelményt (pontszámot) a Kormány rendelete, az adott szak
magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésére történő éves felvétel feltételeként teljesítendő minimális felvételi követelményt (pontszámot) a miniszter határozata állapítja meg."
" 😊Gyurma Pappa
Ha én Fidesz lennék én is a Fidelitas véleményére alapoznék, hiszen nem csak fiatalok, magyarok, de megbízhatóak is, és a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül, hiszen pont az a véleményük, amire én, mint Fidesz jutottam, ami azt jelenti, hogy ők a legtájékozottabbak, legfelkészültebbek, legelőrelátóbbak minden ifjúsági szervezet közül.
Hála az égnek, hogy sikerült megtalálnom őket!
több mint 13 éve
Török Gábor a fb-on:viszont a tandíjas képzésre nem lesz minimum?
"Ha jól értem, akkor a keretszámok maradnak, csak nem így fogják hívni őket:
"A miniszter évente (...) határozattal állapítja meg azt, hogy mely, a felsőoktatási intézmények által folytatott szakos
képzésen vehető igénybe magyar állami (rész)ösztöndíj . A képzésre a felvétel teljesítéséhez szükséges minimális felvételi követelményt (pontszámot) a Kormány rendelete, az adott szak
magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésére történő éves felvétel feltételeként teljesítendő minimális felvételi követelményt (pontszámot) a miniszter határozata állapítja meg."
" 😊Gyurma Pappa
több mint 13 éve
Török Gábor a fb-on:És ez a Fidelitasnak tetszett is... hol itt a baj? 😀
"Ha jól értem, akkor a keretszámok maradnak, csak nem így fogják hívni őket:
"A miniszter évente (...) határozattal állapítja meg azt, hogy mely, a felsőoktatási intézmények által folytatott szakos
képzésen vehető igénybe magyar állami (rész)ösztöndíj . A képzésre a felvétel teljesítéséhez szükséges minimális felvételi követelményt (pontszámot) a Kormány rendelete, az adott szak
magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésére történő éves felvétel feltételeként teljesítendő minimális felvételi követelményt (pontszámot) a miniszter határozata állapítja meg."
" 😊Gyurma Pappa
több mint 13 éve
Török Gábor a fb-on:"Ha jól értem, akkor a keretszámok maradnak, csak nem így fogják hívni őket:
"A miniszter évente (...) határozattal állapítja meg azt, hogy mely, a felsőoktatási intézmények által folytatott szakos
képzésen vehető igénybe magyar állami (rész)ösztöndíj . A képzésre a felvétel teljesítéséhez szükséges minimális felvételi követelményt (pontszámot) a Kormány rendelete, az adott szak
magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésére történő éves felvétel feltételeként teljesítendő minimális felvételi követelményt (pontszámot) a miniszter határozata állapítja meg."
" 😊

több mint 13 éve
Engem ez a téma személyesen érint, mivel jómagam is ilyen rendszerben dolgozom. Tekintve a két és fél éves munkaviszonyomat, a rám vonatkozó része a dolognak még igen messze van, de jó néhány emberrel igencsak kibasztak. Mert az oké hogy ez így nem jó, az meg amúgy, de ha vkit vmilyen feltétellel felveszel dolgozni, ne találjuk ki, uszkve 15 év múlva, hogy ez így nem jó, buktad amiért eddig dolgoztál. Mert akkor ő meg mondhatja hogy apátok faszát, akkor én innen elhúztam volna 10 évvel korábban normális fizetésért dolgozni. Mert azért illúzióink ne legyenek, nem olyan fasza dolog az ünnepeket szolgálatban tölteni, mindig rendelkezésre állni, olyan helyzetekben intézkedni, olyan emberek között, ahova az ellenséged nem küldenéd. Minden munkahelynek vannak előnyei, hátrányai. Aki ezt vállalta, cserébe megkapta a lehetőséget, hogy hamarabb nyugdíjba menjen. Na most nem hiszem hogy olyan sok munkavállaló qrva boldog lenne, ha az élete során felvett fizujának 25%-át vissza kéne fizetnie később, mondván szarban a haza, a Te munkád nem ért annyit, mint amit kaptál érte. Mert kb ez ilyen intézkedés volt.
http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 13 éve
és akkor a visszamenőleges jogalkotásról nem nyitok bekezdést, mert az még messzebbre vezetne.Pedig ez a rész a sokkal aggasztóbb.
gabtsi
több mint 13 éve
[Komolyan mondom, számomra a korkedvezményes nyugdíj elvétele volt az egyik legjobb lépése a kormánynak, mert jelentős visszaélések voltak vele, amennyire én tapasztaltam (3-4 példát ismerek mondjuk csak), gyakoribb a nyugdíjbamenetel után a pluszmeló, mintsem az, hogy a stresszt piheni ki évtizedekig.sztem a tandíj de erre akarok reagálni, mert nem teljesen így van.
Rajna
valamennyire érintett vagyok, egyenesági rokonom korkedvezményes nyugdíjas, világ életében hivatalban dolgozott bm vagy valemely rfk, sosem terepen (hogy nekik mitől jár a korkedvezmény azt máig se értem, de járt, jogosan).
a kollektív szerződésben rögzített feltételek mellett 7 évvel a nyugdíjkorhatár előtt elment nyugdíjba, kb olyan nyugdíjjal mint ami a fizetése volt előtte.
idén január elsején bevezették a járandóságot, 15% adó, de előtte emelték a nyugdíjat is, így ha nem is szintre, de majdnem szintre került az adó ellenére is. majd a bm elkezdett embereket toborozni, ezen korkedvezményes nyugdíjas közül 1 éves szerződésre (de ne legyen illúziód a munkát amire a megbízást kapták nem lehet egy év alatt befejezni, majd újra kell szerződni) az alábbi feltételekkel:
az állományba való visszavétel a közigazgatási bértábla szerinti, tehát az én rokonomnak a nyugdíjazás előtti (relatíve magas) rendfokozata szerinti illetmény jár, ami kicsivel magasabb mint a "nyugdíj".
a szabályok szerint, 1 évig csak 6 hónapig kaphatja mindkettőt, és miután úgy sikerült szerződni, az idei évben egyetlen olyan hónap lesz amikor nem kapja a gondoskodó magyar államtól MINDKETTŐT, egyszerre, jövőre egy sem.
ilyen jól, okos és átgondolt módon sikerült ehhez is hozzányúlni, hogy kb kétszer annyi a kiadás ezen embereken, akiket maga az állam foglalkoztat újra.
és akkor a visszamenőleges jogalkotásról nem nyitok bekezdést, mert az még messzebbre vezetne.
szóval ez se sikerült igazán.
ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
Az újabb amerikai iskolai vérengzés margójára:
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Pedig egyeztetnek, higgyétek el. Magukkal bizonyosan. Most is, gondosan felmérték, Nemzeti-ügyben kit támogatnak a megélhetési kultúrmunkások és az agysejttel még rendelkező jobbosok (Szörényi, Blaskó), majd kiválasztották a szervilis Vidnyánszkyt, aki Eperjessel karöltve jövőre átveszi a főszínházat.Semmi sem drága nekik és csak az erőből értenek.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Nem tudom ezt most hol olvastad, de én nem állítottam, hogy nem kell elvenni a kork. nyugdíjat vagy nem kell tandíj, de erre a mondatodra nehezen találtam megfelelő választ.:Ti szajkózzátok, hogy nem lehet semmit elvenni a társadalmilag leghasznosabb munkát végzőktől, mert ők hasznosak, tessék elvenni a gazdag de semmirekellő politikusoktól meg ki tudja kitől.LOL. Mert egy rendőr/orvos/tűzoltó nem ilyen munkát végez. És ne legyek demagóg...BostonEz olyan szép lett, hogy komolyan mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet.zinedine5Gondolom azt várod, hogy juttatás nélkül dolgozzanak és 0 korrupcióval kiváló döntéseket hozzanak.Rajna
Rajna
"Egyébként a politikusok is keményen dolgoznak, még ha sokszor csak a lopáson, de parlamenti képviselőnek lenni nem kis meló, "
Ezzel a mai politikával nem feltétlenül és nem csak a gazdasági rész a probléma, hanem a hatalomgyakorlás formája. Pl. ki kivel egyeztetett ezekben a kérdésekben? Semmilyen szakmai szervezet nincs megkérdezve. És akik védik ezt (itt többen is és néha te is), azok ezt míndig elfelejtik. Nem kell ellenzékinek lenni, hogy lássuk mi folyik a politikán kívüli élet minden területén. Kultúra, Sport stb. Csak valahogy ezeket, valamiért Viktoréknak nagyvonalúan elnézik, elnézitek.
több mint 13 éve
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Végezhetne ezer irodista tűzoltó hasznosabb munkát, mint ezer nyugdíjas, ha lenne annyi hely nekik. De nincs...Mellesleg nem mindegyik magát nyugdíjazta, hanem elküldték őket, mert a helyükre jött a fiatalabb és mást nem tudtak nekik adni...
(nekem van készenléti rendőr ismerősöm, aki maradni akart, de betöltötték a helyét és 40 éves kora előtt nyugdíjba küldték. Gondolom ez is az ő hibája volt. 😛 )
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 13 éve
Sok mindent elvesznek tőlük. Például nincs sztrájk joguk. Másrészt mihez kezdesz mondjuk ezer irodai alkalmazott tűzoltóval?Ezer irodista tűzoltó hasznosabb munkát fog végezni, mint ezer nyugdíjas. Ennél sokkal jobb ötletem nincs, de nem is értek a témához, nem fogom feltalálni a spanyolviaszt. Amit tudok, hogy ez egy alapvetően rossz rendszer volt, arányokat nem tudok, de nagyon kevés esetben volt valóban jogos a nyugdíjazás (értsd: munkára alkalmatlan volt már az illető).
Arról már nem is beszélek, hogy érdekes módon a bírókat elzavarták nyugdíjba.
Várnék valami konstruktív javaslatot, hogy mit kezdjen a rendőrség, az állam a 60 éves tűzoltókkal, járőrökkel. Mert erről senki nem beszél. Mondhatnál pár ötletet Te is.
Egy 60 éves orvos simán műt még ( nem én találtam ki, a gyakorlat mutatja ) egy 60 éves tűzoltó viszont nem fog felrohanni Neked a létrán god üzemmódban.
Stormnak igaza van. A társadalom felé pont azt kommunikálják, amit Te is szajkózol. Mennyien visszaéltek vele ( még jó, hogy a képviselők lakhatási támogatásával, utazási költségelszámolásával nem ), ezek szar emberek, akik 45 évesen szívesen üldögélnek otthon szegény maszek zöldséges évi 250 ezer forint adójából.
Boston
Annak én sem örültem, hogy közellenséggé próbálták őket tenni, nem is gondolok így rájuk, ettől még gondolhatom azt, hogy igazságtalan volt a nyugdíjazási rendszerük. Nem kell ahhoz egy réteget szívből gyűlölni, hogy azt tartsd előnyösnek, hogy valamilyen módon szorítsák meg őket, még ha ez a legtöbb embernél így is működik. Történetesen a felsőoktatás támogatását is túlzónak tartom, pedig benne vagyok, akkor most magamat is utálom?
Amúgy a képviselői költségtérítési rendszeren is változtattak emlékeim szerint, bár nyilván vannak visszaélések bőven. Ettől még nem lesz logikus, hogy aki ilyen alakulatnál dolgozik, az 40 évesen nyugdíjazza magát (most nem akarok rémpéldákat felhozni de nyilván vannak bőven).

