Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Sobri logikus amit írsz, de ez MAgyarország. Itt egy állami koncessziós beruházásban (a mi elég szigorú szerződések mentén mozog ugye, simán tönkre mennek alvállalkozók, mert a fővállalkozó nem fizet, vagy ahol az állam simán felrúgja azokat a munkaszerződéseket, amikre most Te éppen hivatkozol (nem akarom újra kezdeni, de lásd például korkedvezményes nyugdíj).
Ezt az egy ember egy számítógép dolgot Te sem gondolod komolyan. Nem hinném, hogy 10 embert érint ez a dolog...

Do your job
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.Boston
Unión belül meg van biztos a módja. Konkrétan ez neked sehol sem lesz jó pont, hogy lógsz valahova pár millió forinttal (1-2-3 ezer eurócska....) Ha mondjuk új állampolgárságot kérnél pl akkor biztos, hogy ez ügyben lennének kellemetlen kérdéseik az illetékeseknek.Amadeus91
Szerintem egy országot sem fog érdekelni, hogy befizettem-e a tandíjamat vagy sem. Az fogja érdekelni, hogy milyen orvos/mérnök/informatikus vagyok és mennyiért vagyok hajlandó ott dolgozni.
Nem hiszem, hogy létezik olyan eljárás, amellyel egy külföldön élő magyar ember itthoni köztartozását be lehet hajtani. Egy szaros közlekedési bírságot nem lehet behajtatni külföldön.
Másrészt pedig mekkora itthoni apparátus kellene ahhoz, hogy minden külföldön munkát vállaló magyar egyetemistát/főiskolást nyilván tartsanak és eljárjanak vele szemben (ha tudnak).Boston
Mondjuk, hogy a szerződésben ki van kötve, hogy jelentési kötelezettség van. Ez nem egy szabálysértési behajtás, hanem az állammal történt szerződés felrúgása, utána járnak, s az első ügyek után nyilvánvaló kérdés lesz a magyar munkavállalónál, hogy ugyan van-e ilyen szerződése.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
A köztartozás, bírság, stb. az teljesen más kategória, mintha szerződést kötsz melyben elfogadsz egy szolgáltatást, és vállalod, hogyha megszeged a szerződést, mondjuk fizetsz 12 millió forintot.
Mind összegszerűségében, mind jogalapját tekintve teljesen más kategória.

Az apparátus, amivel meg mindezt nyilván lehet tartani az 1 db számítógép a megfelelő programmal és tárhellyel, és egy emberrel aki tudja kezelni. 😉

több mint 13 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.Boston
Unión belül meg van biztos a módja. Konkrétan ez neked sehol sem lesz jó pont, hogy lógsz valahova pár millió forinttal (1-2-3 ezer eurócska....) Ha mondjuk új állampolgárságot kérnél pl akkor biztos, hogy ez ügyben lennének kellemetlen kérdéseik az illetékeseknek.Amadeus91
Szerintem egy országot sem fog érdekelni, hogy befizettem-e a tandíjamat vagy sem. Az fogja érdekelni, hogy milyen orvos/mérnök/informatikus vagyok és mennyiért vagyok hajlandó ott dolgozni.
Nem hiszem, hogy létezik olyan eljárás, amellyel egy külföldön élő magyar ember itthoni köztartozását be lehet hajtani. Egy szaros közlekedési bírságot nem lehet behajtatni külföldön.
Másrészt pedig mekkora itthoni apparátus kellene ahhoz, hogy minden külföldön munkát vállaló magyar egyetemistát/főiskolást nyilván tartsanak és eljárjanak vele szemben (ha tudnak).

Do your job
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
Azért ez bonyolultabb.
Ha kötsz egy szerződést (pl. jelen esetben az állammal) az tartalmaz rád nézve kötöttségeket.
Vagyis vállalod, hogy mondjuk ingyen diploma, cserébe x év itthoni meló.
(Régen honvédségnél lehetett pl. jogi diplomát szerezni általuk finanszírozva, cserébe vállaltál 5 év szolgálatot.)
Ha pl. orvosként aláírsz egy ilyen szerződést, azt is vállalod benne, hogy eleve limitált diplomát kapsz, amíg mondjuk a vállalt x évet le nem dolgozod a magyar egészségügyben. Vagyis kb. olyan diplomát ami itthon alkalmassá tesz a munkavállalásra, más országban nem. Egyszerűbben itthon van végzettséged, külföldön nincs.
Vagy egyszerűen kötsz egy munkaszerződést a magyar Állammal, vagy xy céggel, mely az államvizsgád után lép élete x év időtartamra, melyben vállalod, hogy x évig náluk melózol, ha nem, akkor kifizetsz x millió forintot.
Ha megszeged, és elutazol külföldre, akkor eljárás indulhat ellened, mint minden olyan esetben, amikor megszegtél egy munkaszerződést, vagy bármilyen szerződést, és a bíróság meg fogja állapítani szerződésszegésed, és ennek a retorzióját. Ha ez pénzbüntetés, és nem fizeted ki, akkor ezt bármilyen tulajdonodra ráterhelhetik, vagyis ha hazajössz, és veszel egy lakást, vagy örökölsz, vagy az EU-ban bárhol, akkor megy rá egyből a tartozásod jelzálogként.
Sőt van olyan ország, ha ilyen jellegű szerződést megszegsz, akkor még az állampolgárságodat is elveszítheted.
Szóval összetettebb a dolog annál, hogy az állam, mint valami madár kifizeti a képzésed, majd te lelépsz külföldre, és nem tud mit tenni jogai érvényesítésének érdekében.

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.Boston
Sehogy, van olyan ex alkalmazottunk, aki 5 éve él Angliában és dolgozik legálisan, kb. évente jön behajtó cégtől a nevére fizu letiltás, pedig már visszaírtuk párszor, hogy nem dolgozik nálunk. Szóval fenntartják a követelést hátha hazajön, de addig nem tudnak mit csinálni.


több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 837
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.Boston
Unión belül meg van biztos a módja. Konkrétan ez neked sehol sem lesz jó pont, hogy lógsz valahova pár millió forinttal (1-2-3 ezer eurócska....) Ha mondjuk új állampolgárságot kérnél pl akkor biztos, hogy ez ügyben lennének kellemetlen kérdéseik az illetékeseknek.
több mint 13 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)Amadeus91
Köszönöm, ezt nem tudtam. Mondjuk megtudják, hogy kint dolgozom Finnországban. Még mindig adja magát a kérdés, hogy milyen formában hajtják ezt be rajtam.

Do your job
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 837
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
be kell magad jelentened 3 hónapon belül külföldön, ergo látható leszel a rendszerben. (Konzulátusra is bemehetsz ezt jelezni, illendőségből)
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.Boston
Nem tudom milyen arányban mennek külföldre a diplomások, de azért a többség itthon marad, várhatóan azért ez nem is fog változni. Így velük meg fogják tudni fizettetni, a külföldre települők meg gondolom felkerülnek ilyen szempontból a veszteség listára, vagy rátolják a bankokra, hogy nesztek hajtsátok be rajtuk.


több mint 13 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Igazából engem tényleg a gyakorlati kivitelezése érdekel, nem magát az elképzelést szerettem volna "fikázni". Szabad munkaerő piac van, oda megyek dolgozni ahova akarok. Alap esetben a magyar államnak fogalma sem lesz arról, hogy hol élek, hol dolgozok. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen módon hajtja be rajtam.
Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy mindenki kifizeti a tandíjat és majd X ( a törvényben meghatározott ) év múlva fizeti vissza az állam, ha itthon meleózok. De ez megint egy sor problémát felvet, ráadásul ismét nagy hőzöngés lenne belőle.

Do your job
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?Boston
Sehogy. Ez szokásos Fidesz bullshit. 20 év alatt kell X évet itt dolgozni. Ha én orvos lennék, elmennék 5 évet dolgozni külföldre, majd visszajönnék az új sportkocsimmal és készpénzben befizetném az egész költséget.Gyurma Pappa
Bizony, komoly vicc, hogy pont azoktól nem lehet beszedni semmit akik lelépnek, közben meg velük akarják megfizettetni. Persze ilyen esetben a tanulmányokat hitelező bankokkal kell lenyeletni a békát, elvégre olyasmit hiteleztek, amire az országnak nem volt szüksége. Meg amúgy is az annyukpicsáját, az ő külföldi karvajtőkés haverjaikhoz ment a munkaerő.


több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?Boston
Sehogy. Ez szokásos Fidesz bullshit. 20 év alatt kell X évet itt dolgozni. Ha én orvos lennék, elmennék 5 évet dolgozni külföldre, majd visszajönnék az új sportkocsimmal és készpénzben befizetném az egész költséget.Gyurma Pappa
Vagy soha nem jönnél vissza és nem fizetnél be semmit.Boston
Pont ma reggel hallottam érdekes megközelítésként, hogy ha köteleznek arra, hogy itt dolgozzál, akkor mondjuk munkát is illene bizosítani ehhez.
több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 13 010 — SB 50 Champion @ Grund
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?Boston
Sehogy. Ez szokásos Fidesz bullshit. 20 év alatt kell X évet itt dolgozni. Ha én orvos lennék, elmennék 5 évet dolgozni külföldre, majd visszajönnék az új sportkocsimmal és készpénzben befizetném az egész költséget.Gyurma Pappa
Vagy soha nem jönnél vissza és nem fizetnél be semmit.Boston
Jah, mondjuk azt megnézem, hogy hogyan vonják le, de ez már lehet, hogy úgyse az ő dolguk, szokás szerint ezt is a következő kormányok nyakába varrták... 😛

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 13 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?Boston
Sehogy. Ez szokásos Fidesz bullshit. 20 év alatt kell X évet itt dolgozni. Ha én orvos lennék, elmennék 5 évet dolgozni külföldre, majd visszajönnék az új sportkocsimmal és készpénzben befizetném az egész költséget.Gyurma Pappa
Vagy soha nem jönnél vissza és nem fizetnél be semmit.

Do your job
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 052 — zászló zászló szív
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?Boston
Sehogy. Ez szokásos Fidesz bullshit. 20 év alatt kell X évet itt dolgozni. Ha én orvos lennék, elmennék 5 évet dolgozni külföldre, majd visszajönnék az új sportkocsimmal és készpénzben befizetném az egész költséget.

több mint 13 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Ezt a röghöz kötöttséget a diplomásoknál, hogyan lehet kivitelezni a gyakorlatban? Hogy a bánatban lehet valakit arra "kényszeríteni", hogy itt éljen és dolgozzon?

Do your job
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 052 — zászló zászló szív
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
A tavalyi se volt kevésbé bunkó dolog alapból, csak mivel a már régóta (valamennyire jogosan) démonizált jogász és közgazdász szakokat vágták meg, így nem volt nagy felzúdulás, ez egy teljesen más, globálisabb vágás, ezért is a komolyabb ellenkezés...StormST
Ez elég egyértelmű, csak azt szerettem volna megcáfolni, hogy egy lépésben, hirtelen vágtak volna egy óriásit. Ez persz nem legitimálja a döntést egészében.Rajna
Semmit nem cáfoltál meg. Egy átlagos középiskolásnak ez hirtelen jött. Ezt jobb helyeken (bár ma nem sok ilyen van) úgy csinálják, hogy bejelentik, hogy majd a következő évben így és így lesz, nem úgy, hogy december elején kitalálják, hogy harmada lesz a hely.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
A gond az, hogy a kutyával nem egyeztetnek.Gyurma Pappa
Az semmi, még a békákkal sem 😉

több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 568 — Chiefs GM
Azért a Vidnyánszky - Eperjes - Pálffy trió is megérne egy misét a Nemzeti élén. De nem baj, lesz János vitéz, meg ez:

Bár Vidnyánszkynak a pályázata szerint "nincs semmi kifogása Alföldi Róbert műsorpolitikája ellen", nagyon fontosnak érzi, hogy Az ember tragédiáját (a Bánk bánnal és a Csongor és Tündével együtt) új verzióban állíttassa színpadra, hogy "a hangvételbeli irányváltás karakterét a közönség minél hamarabb érzékelje".

több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 568 — Chiefs GM
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
A tavalyi se volt kevésbé bunkó dolog alapból, csak mivel a már régóta (valamennyire jogosan) démonizált jogász és közgazdász szakokat vágták meg, így nem volt nagy felzúdulás, ez egy teljesen más, globálisabb vágás, ezért is a komolyabb ellenkezés...StormST
Ez elég egyértelmű, csak azt szerettem volna megcáfolni, hogy egy lépésben, hirtelen vágtak volna egy óriásit. Ez persz nem legitimálja a döntést egészében.Rajna
Azért az 50.000 helyett 40.000 még lenyomható, de a 40.000 helyett 10.000 kicsit durva. Főleg úgy, hogy mondjuk egy kicsit is előre gondolkodó középiskolás az utolsó két évében már masszívan a továbbtanulására készül (emelt óra, fakt, különórák, stb.). Ehhez képest most 2 hónappal a felvételi előtt közlik vele, hogy "ecsém, kuka az elmúlt 2 éved, rábasztál, bocsi!".

több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 13 010 — SB 50 Champion @ Grund
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
A tavalyi se volt kevésbé bunkó dolog alapból, csak mivel a már régóta (valamennyire jogosan) démonizált jogász és közgazdász szakokat vágták meg, így nem volt nagy felzúdulás, ez egy teljesen más, globálisabb vágás, ezért is a komolyabb ellenkezés...StormST
Ez elég egyértelmű, csak azt szerettem volna megcáfolni, hogy egy lépésben, hirtelen vágtak volna egy óriásit. Ez persz nem legitimálja a döntést egészében.Rajna
Hát azért két szak kinyírása és az államilag támogatott létszám kvázi lenegyedelése nem egészen egyforma léptékű dolog, meg annak azért voltak előjelei, ennek max Viktor és Rózsika fejében... 😛

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
A tavalyi se volt kevésbé bunkó dolog alapból, csak mivel a már régóta (valamennyire jogosan) démonizált jogász és közgazdász szakokat vágták meg, így nem volt nagy felzúdulás, ez egy teljesen más, globálisabb vágás, ezért is a komolyabb ellenkezés...StormST
Ez elég egyértelmű, csak azt szerettem volna megcáfolni, hogy egy lépésben, hirtelen vágtak volna egy óriásit. Ez persz nem legitimálja a döntést egészében.

több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 13 010 — SB 50 Champion @ Grund
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
A tavalyi se volt kevésbé bunkó dolog alapból, csak mivel a már régóta (valamennyire jogosan) démonizált jogász és közgazdász szakokat vágták meg, így nem volt nagy felzúdulás, ez egy teljesen más, globálisabb vágás, ezért is a komolyabb ellenkezés...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Mondjuk tavaly már erősen vágtak a rendszeren, szóval bizonyos szempontból két éve megy már az átalakítás. Más kérdés, hogy nem mondják meg, mi a végső cél.Rajna
Kimondták már szerintem. Az önfenntartó felsőoktatás.Schleck
Az kurva jó cél. Kellene egy önfenntartó államigazgatás is, meg egy önfenntartó egészségügy, meg egy önfenntartó nyugdíjkassza. Ha ezek meglennének, nem is kellene állam bácsi. 😊somoskovig
Az nyilvánvaló, hogy egy hülyeség, de ettől még ezzel jöttek ezek a szerencsétlenek. 😊