Soccer

41 feliratkozó

több mint 10 éve
Kroos Dallas Cowboys 1 811 — Cowboys fan
 www.origo.hu/sport/magyarfoci/20131010-az-instat-elemzorendszer-bemutatasa.html?sec-2

„Tavaly például volt olyan magyar csapat, amely egyáltalán nem nézett videofelvételeket az ellenfélről, ma már ők is elemeznek. De van olyan NB I-es szakember, aki még VHS-kazettáról a videolejátszóján tekergetve nézi a felvételeket. Nem árulom el, hogy ki az, de nem nehéz kitalálni” – mondja mosolyogva Kovách.

Az öreg Garami 😀 múltkor gólt lőttek mutatta a kamera és aludt 😀 😀

PunBB bbcode test
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ez a védelem egy bohózat, remélem az andorrai támadógépezet átmegy rajtuk mint kés a vajon.Bazzani
Ne aggódj, az andorrai támadógépezet még nagyobb bohózat, mint bármi, amit az NB1-ből ki tudnánk állítani.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ez a védelem egy bohózat, remélem az andorrai támadógépezet átmegy rajtuk mint kés a vajon.

több mint 10 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Király - Vanczák, Mészáros, Liptál, Devecseri - Stieber, Elek, Koman, Dzsudzsák - Szalai, Nikolics

a kezdőt ezentúl a trollfoci szavazatai alapján állítják össze? 😀Höri
Nem lehet komolyan venni azt a csapatot, ahol egy Lipták játszhat. Nikolicsnak, viszont örülök.
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Király - Vanczák, Mészáros, Liptál, Devecseri - Stieber, Elek, Koman, Dzsudzsák - Szalai, Nikolics

a kezdőt ezentúl a trollfoci szavazatai alapján állítják össze? 😀Höri
Nekem ez tetszik. Koman végre nem szélen, Józsika helyett a 100* nagyobb intelligenciával rendelkező Elek. A hátvédsor az úgyse számít, Király pedig jelenleg jobb formában van, mint Bogdán.

több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Király - Vanczák, Mészáros, Liptál, Devecseri - Stieber, Elek, Koman, Dzsudzsák - Szalai, Nikolics

a kezdőt ezentúl a trollfoci szavazatai alapján állítják össze? 😀

több mint 10 éve
YoungZeeZee 7 990
 m.origo.hu/sport/focivilag/20131015-ket-ev-alatt-akar-bertorni-legjobb-otvenbe-a-gibraltari-focivalogatott.html#comments

szemelyesen ismerem a kozeget.
El sem hiszitek mennyien fociznak ezen a kis helyen.amugy a szinvonal meg nem egy premier league de ezt tudjak ok is.
bajnokikon a mai trendi football jatszak de sztem nem ez az utjuk..
elhivatottsag hozzaallas peldaerteku.
evy profijuk volt aki a porszmoszban tolta tavaly de most visszajott spanyolorszagba.
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 118 — capitaine du château de Vienne 1487
Csakhogy azok a darabkák, amik ezekből lettek (kevés kivételtől eltekintve) ugyanúgy elvernek minket, vagy minimum partiban vannak velünk. Mennyivel lesz nekünk jobb, ha mostantól a Vallonoktól is, és a Flamandoktól is kapunk nyolcat, csak külön-külön? 😛apeszos
Azok a belgák, te! 😛 xDgdavid
A gyűlöltellenségeink már ledefiniálta, hogy a hollandok, azok a németek, akik annyira parások, hogy nem mernek németek lenni. Písz 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Csakhogy azok a darabkák, amik ezekből lettek (kevés kivételtől eltekintve) ugyanúgy elvernek minket, vagy minimum partiban vannak velünk. Mennyivel lesz nekünk jobb, ha mostantól a Vallonoktól is, és a Flamandoktól is kapunk nyolcat, csak külön-külön? 😛apeszos
Azok a belgák, te! 😛 xD

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Én nem irigylem a Hollandokat! Annó a Szovjetúniótol kaptunk hatot... Azóta megszűnt létezni.. Aztán a Jugoszlávok picsáztak el minket 7-1-re.. Jugoszlávia azóta már történelem.. Most a Hollandok rúgtak 8-at... Végük van..Sebii
Csakhogy azok a darabkák, amik ezekből lettek (kevés kivételtől eltekintve) ugyanúgy elvernek minket, vagy minimum partiban vannak velünk. Mennyivel lesz nekünk jobb, ha mostantól a Vallonoktól is, és a Flamandoktól is kapunk nyolcat, csak külön-külön? 😛
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 955 — No es importante
Én nem irigylem a Hollandokat! Annó a Szovjetúniótol kaptunk hatot... Azóta megszűnt létezni.. Aztán a Jugoszlávok picsáztak el minket 7-1-re.. Jugoszlávia azóta már történelem.. Most a Hollandok rúgtak 8-at... Végük van..Sebii
főleg ha hozzávesszük, hogy rúgtak már nekünk hetet is, hatot is, meg most nyolcat... szerintem Hollandia nem egyszerűen szét fog esni, hanem felszántják, és behintik sóval. persze csak azután, hogy ledózerolták és felégették az egész országot.slowmotion
vagy csak megemelkedik pár méterrel a tengerszint és minden munka megspórolva...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 945 — Cowboys fan
Én nem irigylem a Hollandokat! Annó a Szovjetúniótol kaptunk hatot... Azóta megszűnt létezni.. Aztán a Jugoszlávok picsáztak el minket 7-1-re.. Jugoszlávia azóta már történelem.. Most a Hollandok rúgtak 8-at... Végük van..Sebii
főleg ha hozzávesszük, hogy rúgtak már nekünk hetet is, hatot is, meg most nyolcat... szerintem Hollandia nem egyszerűen szét fog esni, hanem felszántják, és behintik sóval. persze csak azután, hogy ledózerolták és felégették az egész országot.
több mint 10 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 362
Én nem irigylem a Hollandokat! Annó a Szovjetúniótol kaptunk hatot... Azóta megszűnt létezni.. Aztán a Jugoszlávok picsáztak el minket 7-1-re.. Jugoszlávia azóta már történelem.. Most a Hollandok rúgtak 8-at... Végük van..
több mint 10 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 367 — Omar's Coming Yo!
hátvédsor?

vanczák-vinicius-otigba-mr. x.... 1 éven belül megoldható!peach
😀😀 már bocs,ez soha nem fog megvalósulni..

több mint 10 éve
Törölt felhasználó
 hvg.hu/sport/20131015_Kapuraloves_es_nagykero_A_magyar_utanpot
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Helyzetjelentés az edzőképzésről, annak menetéről Nógrád - megyében.

Körülbelül másfél hónapja vettem fel a NMLASZ-el a kapcsolatot. Azt az információt kaptam, hogy nyugodtan jelentkezhetek, nincs feltétel, küldik a jelentkezési lapot, okt. másodikáig kell kitöltve leadnom vagy e-mailben visszaküldenem.
Becsületesen kitöltöttem, visszaküldtem.
Pár napja jött az értesítés e-mailben, bemásolom:

"Tisztelt Jelentkezők!

Értesítem Önöket, hogy a Grassroots C Nógrád megyei tanfolyamunkra a mellékelt kritériumok alapján választottuk ki a 46 jelentkezőből azt a 24 főt, akik elnyerték az indulási lehetőséget.
Ezen kiválasztási kritériumokat az MLSZ. Edzőképzési Intézete nagyon szigorúan kéri rajtunk számon.

Sajnálattal közlöm, hogy a kritériumok alapján voltak Önöknél előbb besoroltak, így a mostani tanfolyamunkra a jelentkezésüket nem tudtuk befogadni.
Adatbázisunkba a jelentkezésüket regisztráltuk és a tavaszi, majd tervezett jövő évi őszi tanfolyamunk indításáról e-mail-ben tájékoztatni fogjuk Önöket.

Köszönöm megértésüket! T. A. szakmai igazgató/Nógrád"

Mellékelt kritériumok. Mondom ez nagyon gyanús nekem, mert amikor érdeklődtem, semmilyen kritérium vagy követelmény nem volt támasztva. De lássuk hát, mik azok:

1. Nógrád megyében évek óta magas szinten végzett edzői tevékenység
2. Nógrád megyében évek óta magas szinten végzett Bozsik - programos vagy edzői tevékenység
3. Továbbtanulási szándék (UEFA B)
4. Aktuális OTP Bank - Bozsi Programos évben mutatott aktív szervezői vagy kimagasló eredményt mutató edzői tevékenység
5. Az elmúlt években edzői képzésekről való többszöri lemaradás
6. Olvashatóan kitöltött jelentkezési lap megérkezése határidőre.

Most lehet én nem tudom értelmezni ezeket a pontokat, de hogy lehetett volna magas szinten végzett edzői tevékenységem, papírok nélkül? Vagy hogy kerülhettem volna olyan pozícióba, hogy szervezői feladatokkal lássanak el, vagy kimagasló eredményt érhessek el, papír nélkül?

....és amikor ezt szóvá tettem ezt a választ kaptam:

Kedves T.!

Ne légy elkeseredve!!! Az igazi nagyságok rögös utakon, esetleges meg nem értés után lettek nagyok, kiválasztottak!!!

A felvételi munkabizottság a megye érdekeit szem előtt tartva választott!

Te azért még lehetsz és a leveledből tudom, leszel is jó edző!!!

Én ehhez kívánok Neked erőt, kitartást, szerencsét!!!

T. A. szakmai ig./Nógrád

Kösszépen. Kabaré.
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
ha valakinek az a munkája, hogy futballozik, azt ne zavarja meg ha kiabálnak a meccsen.
ez nem új keletű dolog, 13 éves korában is láthatta a tévében, hogy a stadionban emberek vannak.
készüljön rá fel basszameg. mentális erő kérdése az egész.

ha a híradós nem izgulja el a riportot 2 millió néző előtt, akkor a fottbalista se lépjen rá a labdára csak azért mert 41 ezer román kiabál.Höri
Egyrészt (s nincs is akkora jelentősége) egy nagyon jó kommunikációs készségekkel rendelkező, gyors reagálású, hangulatot teremteni képes ember élete első élő TV közvetítésén képességeinek hány százalékát tudta mozgósítani?
Szalai diszkrét volt, azért tudhatjuk, hogy szegény Guzmicsról beszélt (többek között). Guzmics Bukarestig a Rohonci úton egyesével lejattolhatott a szurkolókkal, illetve legfeljebb évente egyszer-kétszer szidta az anyját néhány ezer szurkoló. Szalai arról beszélt, hogy a szakmai stábnak kutya kötelessége - mert tudnia kell, hogy ez fontos tényező! - ilyen esetben felkészíteni a delikvenst, hogy 40 ezer román akarja a vérét venni. Csak érdekességként, a román kapitány beválogatott nulla játék perces játékost, de ők elvégezték az ebből a döntésből szükségszerűen következő feladatukat, a faszi elég jól is játszott.
(S az a bizonyos riporter mennyivel inkább szakkommentátor, mint Guzmics (válogatott) labdarúgó!)

Másrészt annak ellenére, hogy mindenkit labdarúgónak nevezünk, akik a futball szabályai szerint végzik a munkájukat, nem feltétlen ugyanaz a szakmájuk, illetve nem ugyanazon a szinten művelik. Szalai mondandójának ez a lényege, tudatosan átbaszunk mindenkit, beleértve önmagunkat is. Összemossuk, ignoráljuk ezeket az egyébként nagyon éles határokat.

Mondhatjuk azt, hogy az elmúlt 20-30 év alatt új sportág született (top ligák, BL futballja). Bármennyire is sulykolja a FIFA, hogy a foci a világon mindenütt ugyanaz, egyértelműen tudhatjuk, hogy ez nem igaz. Ebben az esetben azzal áltatjuk magunkat, hogy mi tulajdonképpen ezt az új sportágat műveljük. Ennek az áltatásnak a (szimbolikus) része, hogy már nem NB I-nek hívjuk a bajnokságot, hanem Szponzor neve Ligának, hiszen ez jelzi, hogy hova tartozik a mi focink. Ugyanez az önáltatás jelenik meg abban, hogy a Debrecennek, Haladásnak, Fradinak, Pécsnek már csak az európai színvonalú stadion hiányzik, hogy teljes jogú tagja lehessen a top focinak. Szalai arról beszél, hogy a magyar szakma 20-30 évvel lemaradt a másik szakmától. Azt mondja ki példákon keresztül, hogy a kettőnek már semmi köze egymáshoz. Ő itthon 16 évesen isten-császár volt, Stuttgart-ban pedig nem értették, hogy miért hiszi magáról, hogy labdarúgó. (Hány fiatalon kikerült magyar játékos élménye volt ez? Ki mondta ki, hogy őt konkrétan átbaszták itthon az edzői a(z új) labdarúgás alapvető dolgaival kapcsolatban?) Nem véletlen szerintem és jól jelzi, hogy mennyire semmi köze egymáshoz a két szakmának, hogy Ferguson-tól nem kérdeztek semmit. Nem ugyanannak a szakmának a nyelvét beszélik. A tolmács lefordította angolról magyarra, de senki nem fordította le a magyar szakmának az új szakma kifejezéseit, gondolatrendszerét, struktúráját, attitűdjét.

Mondhatjuk azt is, hogy ez még ugyanaz a szakma, egyértelmű (tudás)szintekkel. Csak megcsúfoljuk a szakmai szinteket, mintha nem is lennének. (Átbaszás II.) Edzői és játékosi oldalról egyaránt. Nincs képesítésed - nem gond. Vagy veszel magadnak egy papírt, vagy ha még erre is lusták vagyunk, akkor lesz egy papíros stróman, te pedig más nevű beosztásban leszel az edző. Guzmics, Devecseri válogatott játékosok, ez egy elég magas szintet jelent. Igazából mintha egy orvost azért hívnánk professzornak, mert véletlenül a Professzor feliratú szobában találtuk. S mindenki elfogadja, úgy tesz, mintha ez lenne a valóság. Tipikus kabaréjelenet, ahol majd a közönség jót nevethet azon, aki felül ennek az illúziónak.

Csak ebben a helyzetben a közönség a balek, és a szereplők nevetnek (a markukba). Szalai erről rántja le a leplet (nem ő az első egyébként), s már az újságírók (akik szintén szereplői és haszonélvezői az átbaszásnak) azonnal neki is látnak az "árul(kod)ó" rendszabályozásának. Mi életünket is kockáztatva szurkolunk, ti képtelenek vagytok meghalni a pályán a magyar színekért.

Érdemes belegondolni, hogy rendre azok jelzik a becsapást, akik a másik rendszerben (a beléjük kódolt hátrányokkal együtt) viszonylagosan sikeresek lettek és akik ezt nem élték meg, azok szegény Devecseri szintjén értelmezik a labdarúgást és benne a saját teljesítményüket. Pontos indikátora a két nyilatkozat (Szalai vs. Devecseri) a két szakma és/vagy a két szint távolságának. Van egy tippem, hogy melyik lesz a mi valóságunk.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
peach Atlanta Falcons 14 281 — a new hope (again)
hátvédsor?

vanczák-vinicius-otigba-mr. x.... 1 éven belül megoldható!



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 955 — No es importante
Nagyon remélem, hogy valóban változást hoz a 8-1, mert ez már végképp nem mehet így tovább!Atari
Hogyne mehetne, olvasd csak el devecseri nyilatkozatát...
Itt a teljes:  www.haladas.hu/hirek/devecseri-nem-hitt-a-szemenek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Nagyon remélem, hogy valóban változást hoz a 8-1, mert ez már végképp nem mehet így tovább! Helyére kell tenni a Magyar Labdarúgást!
Úgyhogy javaslom, hogy kerüljön át a topik ezen része a "Viccek" topikba. 😊

(Csak rosszmájúan poénkodok persze. Ma legalább 2 góllal lealázzuk Andorrát és mindenki megnyugodva elfelejtheti a Hollandiai (és Romániai ...stb.) kisiklást.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Toca Minnesota Vikings 18 740 — Vikings fan
 m.sportgeza.hu/futball/2013/10/14/mindenkinek_kivanjuk_vilagsztar_segitse_fel/?rnd=715

Made my day ! 😀
több mint 10 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
reggel melóba jövet rádióban: "ma javíthatunk Andorra ellen, és egy győzelemmel akár a továbbjutást érő 2. hely is meglehet...persze ehhez ki kell kapnia a törököknek és a románoknak is"
az elejét meghallottam majdnem leestem a bicikliről annyira kellett röhögnöm! úgy látszik még van aki elhiszi.. 😀😀

|
több mint 10 éve
chvs 86
Jáky Szabó Gergely azért odatette a kérdését a sajtótájékoztatón,látszik hogy ő még most is a szurkolókat képviseli a médiában.Kenny
ő volt az, aki a Romániába kiutazó szurkolókat párhuzamba állította a játékosokkal? legalja kérdés

amúgy az interjú így vágatlanul tényleg sokkal jobban hangzott, mint a kiragadott részletekjjncaa
ugyanezt akartam írni, mindenki nézze végig vágatlanul
több mint 10 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
 www.nemzetisport.hu/sportszelep/tahiti-az-egyetlen-bajnoksag-ahol-a-veresegert-is-pont-jar-2287575

"az ESPN riportja szerint a Super Ligue Mana az egyetlen ismert első osztályú labdarúgó-bajnokság, ahol egy találkozó eredményétől függetlenül mindkét csapat pontot szerez. Négy jár a győztesnek, két egység a döntetlenért és egy pont a vereségért."

"A világon szinte mindenhol alkalmazott hárompontos rendszertől eltérő pontosztás okai igen egyszerűek: „Nem szeretnénk, hogy bárki is szomorú legyen, ezért a vesztesnek is adunk egy pontot."

„A futballt elsősorban a sport öröméért és élvezetéért játsszuk. A mi rendszerünk alapján akkor sem végez pont nélkül senki, ha a bajnokság összes fordulójában kikapott.”

😀

Hát csókolom, van még kérdés? 😀
Szereztünk egy pontot Hollandia ellen! 😀
Ez a pontrendszer kellene itthonra és nemzetközileg is. 😀

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 058
JJ - Sobri - Amadeus - Höri
😀JC6
na itt a baj, papíron tökéletes, csak az összhang nem lenne megfelelőjjncaa
Én már visszavonultam. 19 évvel, 25 kilóval, és 1 térddel korábban.
Pedig Úttörőstadion nevelés voltam, ha ez mond itt bárkinek is bármit.
És aki még szintén:
Sobri Jóska
strong safety

criminal lawyer or criminal lawyer?