Soccer

41 feliratkozó

több mint 12 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 774 — 258. §
most sajnálom igazán, hogy nem a görögök jutottak tovább a németek ellen, összejöhetett volna az álom mediterrán-elődöntő (aka. Szieszta Final Four), így persze folyhat tovább a harc a német kölcsönért, Samarasék már csak a vigaszágban bízhatnak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 671
már a svédek ellen is ő volt a gólpassza ellenére is (meg Johnson). Amúgy vicces hogy ő a csk de még csak nem is láttam egyszer sem hogy kicsit erélyesebben rászólt volna valakire aki hibázott. Bár elég hülyén nézne ki ahogy folyamatosan magát szidja 😀davemayer
Azért néha levehetnéd a MU-s szemüvegedet és objektívebben nézhetnéd a dolgokat. Mindig csak a Liverpool játékosait tudod szidni. Foglalkozz inkább a MU játékosokkal. Meséld el, milyen fantasztikus játékot nyújtott Young az egész EB-n. Szaggatta a bal oldalt, sorra adta a gólpasszokat, meg gólokat szerzett.... Ja nem így volt! Welbeck a gólján kívül mit mutatott? Semmit, még futni sem igen akart.
Néha látni is kellene, nem csak nézni!

Elképesztő, milyen tehetséges, jobb szezont futó fiatalok maradtak ki egy Gerrard kedvéért például.Stez
Neveket is írjál kérlek! Köszi. 😉Zolika
pl Micah Richards miért nem volt az EB-n?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Zolika Indianapolis Colts Ole Miss Rebels 903
már a svédek ellen is ő volt a gólpassza ellenére is (meg Johnson). Amúgy vicces hogy ő a csk de még csak nem is láttam egyszer sem hogy kicsit erélyesebben rászólt volna valakire aki hibázott. Bár elég hülyén nézne ki ahogy folyamatosan magát szidja 😀davemayer
Azért néha levehetnéd a MU-s szemüvegedet és objektívebben nézhetnéd a dolgokat. Mindig csak a Liverpool játékosait tudod szidni. Foglalkozz inkább a MU játékosokkal. Meséld el, milyen fantasztikus játékot nyújtott Young az egész EB-n. Szaggatta a bal oldalt, sorra adta a gólpasszokat, meg gólokat szerzett.... Ja nem így volt! Welbeck a gólján kívül mit mutatott? Semmit, még futni sem igen akart.
Néha látni is kellene, nem csak nézni!

Elképesztő, milyen tehetséges, jobb szezont futó fiatalok maradtak ki egy Gerrard kedvéért például.Stez
Neveket is írjál kérlek! Köszi. 😉

több mint 12 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 931 — Steelers fan
itt adják a sorsolásokat http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2013/draws/index.htmlHöri
Remélem a loki valami kemény brigádot kap, a vendégszektorból csak jó lenne győztes csapatnak szurkolni 😊
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
itt adják a sorsolásokat http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2013/draws/index.html

több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 189 — Vikings fan
[
Nem tudom hogy érted ezt a helyzetcsinálósdit, de kb. annyit csinál a tornán, hogy az indulósebességével lerázza a védőket és csá, alig látni tőle sikeres cselt. No nem mintha ez nem lenne elég mondjuk a csehek ellen öt tiszta helyzetre, de ezzel nem fogja a spanyol védelmet megfogni.
Rajna
hát azért mondjuk Kadlecet szépen átverte azzal a labdaátvétellel, a hollandok ellen is volt 1-2 szép mozzanata.

Ha okosan csinálja, akkor kihasználja hogy Arbeloa egy középszerű védő, de lehet hogy még annál is kevesebb. Ramos sem egy életbiztosítás, és szerintem ő tisztában van ezzel, ha Ramos ellen eltolja, annyit tud csinálni hogy lefaultolja, de ezt egész meccsen nem lehet csinálni. A spanyolok leggyengébb pontja szvsz a védelem, csak úgy nem fog sose kijönni, ha nem támad ellenük senki. Kíváncsi leszek, a portugálok hajlandóak lesznek-e.eaglesmcnabb
CRnek azért előny lesz,hogy Arbeloa-Ramos oldalt azért ő elég jól ismeri, tudja mi a gyengéjük.
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 367 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
[
Nem tudom hogy érted ezt a helyzetcsinálósdit, de kb. annyit csinál a tornán, hogy az indulósebességével lerázza a védőket és csá, alig látni tőle sikeres cselt. No nem mintha ez nem lenne elég mondjuk a csehek ellen öt tiszta helyzetre, de ezzel nem fogja a spanyol védelmet megfogni.
Rajna
hát azért mondjuk Kadlecet szépen átverte azzal a labdaátvétellel, a hollandok ellen is volt 1-2 szép mozzanata.

Ha okosan csinálja, akkor kihasználja hogy Arbeloa egy középszerű védő, de lehet hogy még annál is kevesebb. Ramos sem egy életbiztosítás, és szerintem ő tisztában van ezzel, ha Ramos ellen eltolja, annyit tud csinálni hogy lefaultolja, de ezt egész meccsen nem lehet csinálni. A spanyolok leggyengébb pontja szvsz a védelem, csak úgy nem fog sose kijönni, ha nem támad ellenük senki. Kíváncsi leszek, a portugálok hajlandóak lesznek-e.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Mi is? Egy kis csipkelődés egy finoman szólva markáns véleményre? Ez csak egy reagálás! Trashtalkcsi77
Csak unalmas már ez a csipkelődés, aminek csak látszatalapja van 😉

Egyébként nem az a fő probléma itt az angoloknál sem, hogy a bajnokságuk összevásárolt. Ennek közel sem kellene problémának lennie, sok válogatott sok játékosa játszik össze-vissza. Jó az utánpótlás lehet rossz, de azért vannak jó fiatal angolok, azzal sem lehetne probléma. Inkább szerintem a probléma azzal van, hogy az elmúlt években láthatta mindenki,hogy úgy lehet sikert elérni, ha elsősorban stabilan védekezel, mert jobb ha 0-0 mintha 3-4-re kikapsz. Ezért az edzők szemében is változtak a dolgok és manapság már (leglábbis ezen az EB-n) az látszik, hogy míg pár éve egy esélytelen görög csapat kényszerült arra, hogy betonvédelem, és majd egy szöglet-gól beakad, manapság a nagyobb válogatottak betonoznak, és a kisebbek próbálkoznak inkább, mert nekik muszáj, hiszen a jó erőkből álló nagyoknk 1-1 gól úgyis beakad.

Tehát eljutottunk oda, hogy a nagyok védekeznek és várnak 1-1 beakadó lövésre, mert ezt a taktikát kapják meg, ezt kell követniük. Csak mivel erre állnak fel alapból, ha kaki kerül a palacsintába, akkor hirtelen nem tudnak mit tenni. Nézzétek csak meg, pár éve még egész sok 2 csatáros játék volt, manapság minden nagyobb válogatott 1 csatárt alkalmaz. Aztán gólt kapnak és elfogy a tudomány, mert támadásra nincsenek felkészülve. A játékosok nem kapnak információkat, hogy mit tegyenek, maguktól meg nem tudnak spontán egységes dolgot kitalálni.

Mindneki máshogy reagál. Némely edző holland mintára hirtelen telerakja a csapatát 15 csatárral és csodálkozik ha nem ér semmit, pedig egyértelműen nem jöhet be, hiszen fejetlenséget hoz. Más edző meg nem változtat semmit, legalábbis taktikailg nem, mert alapból úgy tervezték, hogy 1 majd beakad, hát akadjon be 0-1-nél és majd csak egál lesz, de az is jó még. Régen még ilyenkor azt láttam, hogy az edző átszervezi acsapatot, ilyet manapság csak fejetlenül látok. Elkorcsosult a foci teljesen, gyávává lettek azok akik a legkevesebb bátorsággal is már nyerhetnének.
több mint 12 éve
Pocs Los Angeles Chargers 863 — All hail the king
Egyébként alapból ha kihozza ez a barom Carricket például, akkor bőven feltolhatta volna Gerrardot támadókp-ba, előrébb, míg mögé Carricket meg visszavontan játszatja. EGyszerűen úgy érzem, hogy Hodgson mindent feltett 2-3 játékosára, volt egyetlen taktikája, a butaságából fakadóan meg nem igazán tudott behozni olyan játékosokat, akik annyit tudnak lendíteni a csapaton, hogy nyerhessenek. Stez
Bármekkora barom is Hodgson, ebből a keretből nem lehetett többet kihozni, főleg a sérülések után. Carrick meg lemondta a válogatottságot, mert nem akart kiutazni cserének, tehát ezért sem okolható.


Amúgy a spanyolok játéka nem tudom miért lepi meg az embereket, a 2010-es VB-n is ugyanezt tolták, csak ott volt egy Villa és egy Puyol (így Arbeloanak nem kellett játszania és Ramos a jobb oldalon tudta segíteni a támadásokat). Sőt, a VB-n jobban meg lettek szorongatva (Svájc, Chile, Paraguay), ezen az EB-n meg az olaszok tudták őket párszor meglepni, meg a horvátoknak volt egy veszélyes fejesük ellenük.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Utálom CR7-t, de eszméletlen mikből tud helyzetet csinálni. Csak ő cipeli ezt a gárdát, rajta kívül valóban nem jók. Épp ezért is soroltam őket 4. helyre. Azt viszont mindenképpen tartom, hogy negyedikként ők érdemelték meg mutatott játék alapján, hogy elődöntőben legyenek, nem tudok náluk jobbat mondani a kiesettek közül.Soldados
Nem tudom hogy érted ezt a helyzetcsinálósdit, de kb. annyit csinál a tornán, hogy az indulósebességével lerázza a védőket és csá, alig látni tőle sikeres cselt. No nem mintha ez nem lenne elég mondjuk a csehek ellen öt tiszta helyzetre, de ezzel nem fogja a spanyol védelmet megfogni.

Egyébként nekem a portugálok tetszettek, mert elég szervezetten védekeznek, kaptak ugyan négy gólt, de kb. nem is emlékszem Rui Patricio védésre, a dánok is beverték mindkét helyzetüket, a németeknek sem volt sok, a cseheknek kb semmi, a holland meccsről pedig csak összefoglalót láttam, úgyhogy arról nem nyilatkozom. Elöl tényleg CR7 és Nani esetleges villanásaiból élnek, a középpályájuk kb. csak szűrőfunkciót lát el, de ha felszívják magukat, akkor a csatármentes spanyolok ellen összehozhatnak valamit.

több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Igazságos játék a futball, az a csapat nem jut 4 közé, amelyik egyszer lő kapura 120 perc alatt... Itt csak egy csapat akart futballozni és az az olasz, a világ szégyene lett volna, ha ezek az angolok továbbmennek.

Az a durva, hogy a negyeddöntőben kiesett csapatok közül messze az angol volt a legjobb, de még az is ég és föld a továbbjutott csapatokhoz képest. A 4 legjobb van a 4 között.

A németek kiemelkednek eddig, méghozzá magasan. Bárki ellen nekik szurkolnék, hogy nyerjenek, kivéve persze az olaszokat, egész egyszerűen megérdemlik, 2006 óta kimagaslóan a legszebb, legjobb és legeredményesebb futballt játsszák válogatott szinten. (Sose gondoltam volna, hogy ilyet egyszer leírok, de tényleg így van.) Mögöttük jönnek a spanyolok és az olaszok, egy szinten, előbbi nem nagyon tud helyzetbe kerülni a sok labdabirtoklás ellenére, utóbbi pedig nem tudja kihasználni a helyzeteit. Aztán a jönnek a portugálok, akik jók jók, de kb csak CR7-n múlik az egész. Őt akármennyire rühellem, óriásit játszik eddig az Eb-n, de hát általában egy ember kevés szokott lenni a tornagyőzelemhez, ahogy pl 94-ben az olaszoknak is kevés volt.

Az Eb legjobb meccse pedig a német-olasz lesz sztem. Ahol német győzelmet jósolok, de persze bízok a csodában és az olasz múltban, hogy szenvedős továbbjutások után a végjátékra megtáltosodnak.Soldados
egyet értek. jó ez a csapat, németek ellen ilyen helyzetkihasználással nem lehet meguszni. de az a csapat nem is fog 10emberrel védekezni szal lesz terület a támadójátkra mint a spanyolok ellen.

abban nem értek veled egyet h a portugálok sem jók és CR sem, egy jó meccs volt a hollandok ellen. emlékezz miket csinát Dánia ellen. csehekkel szemben sem játszott jól.braxa88
Utálom CR7-t, de eszméletlen mikből tud helyzetet csinálni. Csak ő cipeli ezt a gárdát, rajta kívül valóban nem jók. Épp ezért is soroltam őket 4. helyre. Azt viszont mindenképpen tartom, hogy negyedikként ők érdemelték meg mutatott játék alapján, hogy elődöntőben legyenek, nem tudok náluk jobbat mondani a kiesettek közül.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 534
Igazságos játék a futball, az a csapat nem jut 4 közé, amelyik egyszer lő kapura 120 perc alatt... Itt csak egy csapat akart futballozni és az az olasz, a világ szégyene lett volna, ha ezek az angolok továbbmennek.

Az a durva, hogy a negyeddöntőben kiesett csapatok közül messze az angol volt a legjobb, de még az is ég és föld a továbbjutott csapatokhoz képest. A 4 legjobb van a 4 között.

A németek kiemelkednek eddig, méghozzá magasan. Bárki ellen nekik szurkolnék, hogy nyerjenek, kivéve persze az olaszokat, egész egyszerűen megérdemlik, 2006 óta kimagaslóan a legszebb, legjobb és legeredményesebb futballt játsszák válogatott szinten. (Sose gondoltam volna, hogy ilyet egyszer leírok, de tényleg így van.) Mögöttük jönnek a spanyolok és az olaszok, egy szinten, előbbi nem nagyon tud helyzetbe kerülni a sok labdabirtoklás ellenére, utóbbi pedig nem tudja kihasználni a helyzeteit. Aztán a jönnek a portugálok, akik jók jók, de kb csak CR7-n múlik az egész. Őt akármennyire rühellem, óriásit játszik eddig az Eb-n, de hát általában egy ember kevés szokott lenni a tornagyőzelemhez, ahogy pl 94-ben az olaszoknak is kevés volt.

Az Eb legjobb meccse pedig a német-olasz lesz sztem. Ahol német győzelmet jósolok, de persze bízok a csodában és az olasz múltban, hogy szenvedős továbbjutások után a végjátékra megtáltosodnak.Soldados
egyet értek. jó ez a csapat, németek ellen ilyen helyzetkihasználással nem lehet meguszni. de az a csapat nem is fog 10emberrel védekezni szal lesz terület a támadójátkra mint a spanyolok ellen.

abban nem értek veled egyet h a portugálok sem jók és CR sem, egy jó meccs volt a hollandok ellen. emlékezz miket csinát Dánia ellen. csehekkel szemben sem játszott jól.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Mondjuk azért, amikor egy olasz fan világ szégyenezik, amikor egy csapat nem akar játszani, hanem helyette védekezve próbál érvényesülni, az minimum vicces 😀😀😀😀😀😀Wyatt
Mikor láttál utoljára catenacciót az olaszoktól? Elég rég... 😉 2006-ban is a legjobb védelem mellé, egy igen jó támadójáték párosult, javaslom oktatófilm gyanánt megnézni a németek elleni elődöntőt. 😊

A mostani olasz válogatott pedig - még engem is meglepve - sokkal többet tud támadásban, mint azt bárki várta. Futballozni akar folyamatosan, az angolok nem akartak, mert szarabbak voltak. A legstabilabb védelme pedig most is az olaszoknak van. De a durva az, hogy emellett a vártnál sokkal jobbak támadásban, s ez nem ment a stabilitás rovására.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mondjuk azért, amikor egy olasz fan világ szégyenezik, amikor egy csapat nem akar játszani, hanem helyette védekezve próbál érvényesülni, az minimum vicces 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Viszont abban egyetértek, hogy sajna a dojcsok a legjobbak egy jó ideje, de én a német–olasztól nem várok sokat. Papírforma szerint spanyol győzelem lesz a németek ellen a fináléban.
De ez az első fele akkor is mókás volt 😊

több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Igazságos játék a futball, az a csapat nem jut 4 közé, amelyik egyszer lő kapura 120 perc alatt... Itt csak egy csapat akart futballozni és az az olasz, a világ szégyene lett volna, ha ezek az angolok továbbmennek.

Az a durva, hogy a negyeddöntőben kiesett csapatok közül messze az angol volt a legjobb, de még az is ég és föld a továbbjutott csapatokhoz képest. A 4 legjobb van a 4 között.

A németek kiemelkednek eddig, méghozzá magasan. Bárki ellen nekik szurkolnék, hogy nyerjenek, kivéve persze az olaszokat, egész egyszerűen megérdemlik, 2006 óta kimagaslóan a legszebb, legjobb és legeredményesebb futballt játsszák válogatott szinten. (Sose gondoltam volna, hogy ilyet egyszer leírok, de tényleg így van.) Mögöttük jönnek a spanyolok és az olaszok, egy szinten, előbbi nem nagyon tud helyzetbe kerülni a sok labdabirtoklás ellenére, utóbbi pedig nem tudja kihasználni a helyzeteit. Aztán a jönnek a portugálok, akik jók jók, de kb csak CR7-n múlik az egész. Őt akármennyire rühellem, óriásit játszik eddig az Eb-n, de hát általában egy ember kevés szokott lenni a tornagyőzelemhez, ahogy pl 94-ben az olaszoknak is kevés volt.

Az Eb legjobb meccse pedig a német-olasz lesz sztem. Ahol német győzelmet jósolok, de persze bízok a csodában és az olasz múltban, hogy szenvedős továbbjutások után a végjátékra megtáltosodnak.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
ha akarunk valamit bármelyik ellen tovább kell menni
több mint 12 éve
Shilkor Pittsburgh Steelers 4 056 — Falcons GM, 2021 Div1 winner
Térjünk a lényegre, ma délben BL sorsolás 😀 ezeket kaphatja a Loki:Höri
A Željezničart meg a Podgoricát jó lenne elkerülni, de a többi ellen simán tovább kell menni...Shilkor
A Molde is jó, 2. helyen vannak a norvég ligában 12 meccs utánHöri
Jó a norvég liga egy vicc (tudom a mienk is az, de akkor is) bár annyi előnyük van h náluk zajlik a bajnokság. Inkább ők, a volt jugok ellen nem nagyon szokott menni...
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Térjünk a lényegre, ma délben BL sorsolás 😀 ezeket kaphatja a Loki:Höri
A Željezničart meg a Podgoricát jó lenne elkerülni, de a többi ellen simán tovább kell menni...Shilkor
A Molde is jó, 2. helyen vannak a norvég ligában 12 meccs után

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Térjünk a lényegre, ma délben BL sorsolás 😀 ezeket kaphatja a Loki:

Shamrock Rovers
Ironi Kiryat Shmona
Molde
Željezničar
KR
Ludogorets Razgrad
The New Saints
Winners of match involving Linfield
Winners of match involving F91 Dudelange
Winners of match involving Valletta
Budućnost Podgorica
Flora Tallinn
Neftchi Baku
Shakhter Karagandy
Skënderbeu Korçë
Vardar
Ulisses


Az Európa liga túl hosszú, azt nem másolom be. A Kispest kiemelt (lol), az MTK nem, a Vidi erőnyerőHöri
A Željezničart meg a Podgoricát jó lenne elkerülni, de a többi ellen simán tovább kell menni...Shilkor
Szerintem a Shmona a legerősebb csapat innen, messze. Tök simán lett tavaly izraeli bajnok, azért ez más szint, mint a többi innen szerintem.

több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Egy jó kis New Orleans Saints is jöhetne

több mint 12 éve
Shilkor Pittsburgh Steelers 4 056 — Falcons GM, 2021 Div1 winner
Térjünk a lényegre, ma délben BL sorsolás 😀 ezeket kaphatja a Loki:

Shamrock Rovers
Ironi Kiryat Shmona
Molde
Željezničar
KR
Ludogorets Razgrad
The New Saints
Winners of match involving Linfield
Winners of match involving F91 Dudelange
Winners of match involving Valletta
Budućnost Podgorica
Flora Tallinn
Neftchi Baku
Shakhter Karagandy
Skënderbeu Korçë
Vardar
Ulisses


Az Európa liga túl hosszú, azt nem másolom be. A Kispest kiemelt (lol), az MTK nem, a Vidi erőnyerőHöri
A Željezničart meg a Podgoricát jó lenne elkerülni, de a többi ellen simán tovább kell menni...
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Térjünk a lényegre, ma délben BL sorsolás 😀 ezeket kaphatja a Loki:

Shamrock Rovers
Ironi Kiryat Shmona
Molde
Željezničar
KR
Ludogorets Razgrad
The New Saints
Winners of match involving Linfield
Winners of match involving F91 Dudelange
Winners of match involving Valletta
Budućnost Podgorica
Flora Tallinn
Neftchi Baku
Shakhter Karagandy
Skënderbeu Korçë
Vardar
Ulisses


Az Európa liga túl hosszú, azt nem másolom be. A Kispest kiemelt (lol), az MTK nem, a Vidi erőnyerő

több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Idevezet, hogy nincs normális utánpótlás, hanem összevásárolt külföldi játékosok halmaza a nemzeti bajnokságuk. Súlytalan, vicc válogatott.Amadeus91
Sokkal jobb a honosítás.....csi77
jaj de vártam már az első ész nélküli beszólást. 😊
Hogy lenne az honosított, akit német anya szült német földön?
Egyébként ne legyünk álszentek - magyar kézi csapat?! - de Angliának ugyanúgy rendelkezésére állnak ezek a humán erőforrások. Szám szerint és százalékosan is nagyobb mértékű az Egyesült Királyság területén a bevándorlás mint Németországban. Ez tény. Ugyanúgy jelen van a hatalmas méretű muszlim - első sorban török és iráni - kisebbség mint Nyugat-Eu.-ban bárhol máshol. Ugyanúgy jelen van a pénz és jelen van a kiépített utánpótlást képzendő rendszer. Arról van szó, hogy az angol liga szabályait olyan szinten lazították fel, hogy bárki akinek elég pénze van vehet magának egy csapatot - aka. Fifa Manager - és elkezdhet vele hülye gyerek módjára játszani. Nincs meghúzva a határ, hogy hány saját nevelésű, hány hazai játékosnak kell a keretben lenni. Ha ránézel a City, Utd, Arsenal, Pool, Spurs, Chelsea keretére akkor leesne neked, hogy ez a 6 csapat nem tudna kiállítani egy nemzetközi szinten ütős angol játékosokból álló csipetcsapatot. Ezeknek a kluboknak a tulajdonosai nem viccből és nem szeretetből vették meg a csapatokat. Eredményt akarnak, ezért invesztálnak bele olyan pénzeket, amelyekből már többszörösen ki lehetett volna pengetni a magyar államháztartási hiányt. (hogy kézzel foghatóbb legyen) Ebbe az "eredményt akarunk" szemlélet módba pedig nem fér bele az utánpótlás nevelés. Ugyanis ahhoz idő kell.
Azt hiszem a legjobban az festi le ezt a helyzetet, hogy azon akadt ki az angol közvélemény, hogy a 35! éves Rio Ferdinand nem kerettag. Nincs alternatíva
.
Ehhez képest Németországban - példálózzunk azzal amit ismerünk a korrektség kedvéért - a 2000-s évek eleji bukók után azt mondták, hogy minden klubnak, amelyik Bundesliga indulási jogot akar magának, a szövetség által ellenőrzött akadémiát kell működtetnie. Kötelezően. Nem szerezhet 1 személy vagy vállalat 49%nál nagyobb tulajdon részt 1 klubban sem és meg van szabva a minimális létszám is, hogy hány német játékosnak kell a csapatok kereteiben lenni. (Azt hiszem 50%, de ez nem biztos)
Maradva a középhátvédeknél 2006ban Metzelder és Mertesacker volt a két belső védő. Merte most is ott van a keretben 27-28 körül van, Metzelder valahol 30 elején. 2008ban dettó, 2010ben került be középre Friedrich, aki 32 évesen idén azt mondta, hogy elég volt. Idén Badstuber és Hummels van középen. (trolloknak, mind2 igazi bajor, müncheni nevelés) Ergo, a 30 éves Metzelder még a kora miatt ki sem öregedett (am gyengén teljesített)..de már 2 garnitúra van mögötte kinevelve nemzetközi szinten.
Miről beszélünk?
Egyébként, hogy ne vádolhassatok elfogultsággal, a spanyol, francia és a holland utánpótlás is parádés, világszínvonalú.Amadeus91
Gecijók az ehtedojcs árja válogatottad tagjai, ilyen jók még sosem voltak

több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 240 — Whoops, looks like something went wrong.
Egyébként alapból ha kihozza ez a barom Carricket például, akkor bőven feltolhatta volna Gerrardot támadókp-ba, előrébb, míg mögé Carricket meg visszavontan játszatja. EGyszerűen úgy érzem, hogy Hodgson mindent feltett 2-3 játékosára, volt egyetlen taktikája, a butaságából fakadóan meg nem igazán tudott behozni olyan játékosokat, akik annyit tudnak lendíteni a csapaton, hogy nyerhessenek. Igor, te Walcattot jónak érezted, én annyira nem. Egy jó meccse volt, de utána kicsit fogalmatlannak éreztem. Az meg, hogy na basszuk oda neki, mert kurva gyors, az kevés. Mondom, ha már ennyire erőltetni kellett a szélső játékot, akkor Lennont hatalmas baki volt nem elhozni, aki az egyik legveszélyesebb és legjobb angol szélső, villámgyors, fáradhatatlan, és fiatal.