Soccer

41 feliratkozó

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
5, Egyébként meg a példa erősen sántít, mivel jelen esetben Kassai azonnal tudta, hogy Vad hozott egy döntést (nem csak a meccs végén értesült róla, nem egy a háta mögött elcsattant, és számára nem jelentett pofonról van szó), csak azt nem tudta megítélni, hogy ez a döntés helyes vagy helytelen volt. És ez az ő igazi hibája. Elfogadta a ráutaltságot egy olyan helyzetben amikor övé a felelősség, de hiányosak az információk.
Az nem is kérdés, hogy az egész felelősség az övé, de még a hiba is túlnyomórészt.

Sobri Jóska
Ez mekkora baromság. Nem a ráutaltatságot fogadta el, hanem adott annak az embernek a szavára akire ez a szituáció tartozott. Könyörgöm egyvonalban volt ha ő úgy látta, hogy nem volt bent , nincs olyan bíró aki ezt megadja és ezt tartom.
Felelőség az övé, de ez egy olyan szituáció amiről ő kurvára nem tehetett.Toca
Ha ez a szituáció valóban a gólbíróhoz tartozna, akkor ő döntene minden ilyen helyzetben, szájában síppal, nem pedig csak megosztaná az információit, amelyek alapján a játékvezető hoz egy döntést.

több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
most Kassai ( és csapata ) hibázott , legközelebb meg az akit most majd vállveregetve a helyére tesznek hogy te bezzeg sokkal jobb vagy...

szar a rendszer , egyszerűen több segítségre lenne szüksége a bíróknak!
így nyilvánvalóan aki fontos meccset vezet előbb - utóbb nagyot fog hibázni !yooker
így van, én is ugyanezt írtam le még korábban, lehet ott bárki 100%ig pontosan minden helyzetet megítélni nem tud. Érdekes hogy ennek a történetnek legkésőbb a 94'-es amerikai VB-n le kellett volna zárulnia, kb 20 éve be lehetett volna már vezetni a technikai rendszert.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
yooker New York Giants 7 354 — Expect the Best !
most Kassai ( és csapata ) hibázott , legközelebb meg az akit most majd vállveregetve a helyére tesznek hogy te bezzeg sokkal jobb vagy...

szar a rendszer , egyszerűen több segítségre lenne szüksége a bíróknak!
így nyilvánvalóan aki fontos meccset vezet előbb - utóbb nagyot fog hibázni !
ebben a rendszerben nem létezhetnek jó bírók , csak max kevesebbet hibázók...
több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Ez mekkora baromság. Nem a ráutaltatságot fogadta el, hanem adott annak az embernek a szavára akire ez a szituáció tartozott. Könyörgöm egyvonalban volt ha ő úgy látta, hogy nem volt bent , nincs olyan bíró aki ezt megadja és ezt tartom.
Toca
ez már a találgatás része sztem. mert az is lehet, hogy Kassai is úgy látta, hogy nem volt bent, és ezért nem fújt, nem azért mert Vad II nem intett.
az egyetlen tény, hogy bent volt, de nem adta meg a vezetőbíró.

az meg hogy mi lett volna, ha megadják, egyenesen tenyérjóslás kategória, mint ahogy a meccs alakulásából sem lehet utólag levezetni semmit.gabtsi
találgassunk egy kicsit: tegyük fel hogy a labda mégsem ment át a gólvonalon teljes terjedelmében de Vad II mégis gólt jelez amit Kassai ignorál mert látta hogy nem volt bent. Ha ez megtörténne egyszer nektek mi jutna eszembe először? nekem az hogy akkor minek van ott az az ember.

Ez az eset amit leírtam a fordítottja annak amit ti vártatok volna tegnap Kassai-tól, de a reakcióm akkor sem lett volna más...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Kész vagyok 😀 😀 😀





több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Ha Kassai befújja a gólt, Terry oda megy és agyonrúgja 😀JC6
ha nagyanyámnak pöcse lenne ő lenne a nagyapám


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 189 — Vikings fan
Ez mekkora baromság. Nem a ráutaltatságot fogadta el, hanem adott annak az embernek a szavára akire ez a szituáció tartozott. Könyörgöm egyvonalban volt ha ő úgy látta, hogy nem volt bent , nincs olyan bíró aki ezt megadja és ezt tartom.
Toca
ez már a találgatás része sztem. mert az is lehet, hogy Kassai is úgy látta, hogy nem volt bent, és ezért nem fújt, nem azért mert Vad II nem intett.
az egyetlen tény, hogy bent volt, de nem adta meg a vezetőbíró.

az meg hogy mi lett volna, ha megadják, egyenesen tenyérjóslás kategória, mint ahogy a meccs alakulásából sem lehet utólag levezetni semmit.gabtsi
OMG ember te tényeg nagyon ekézni akarod Kassait. Milyen találgatás. Van egy emberem akinek az a feladata,hogy a labda átmegy-e a vonalon és kb fél méterről csak ezt nézi és ő nem int akkor te 20 m-ről kb eg-két cmnyi távolságot vegyél észre úgy hogy vonalban se vagy. Ne vicceljünk már.
Ettől függetlenül övé a felelőség ebben egyetértünk, bár azért ez a dolog az ukránok részéről 2 dolgoban sántít:
1.Ez nem volt szabályos gól ha a bírók normálisan vezetik a meccset akkor ez les és else jut a labda a kapuig (nem felmentő körülmény sőt, de attól még true)
2. 1-1-el is kizúgtak volna. (Persze más a helyzet 1-1nél stb. stb. ,de nem rúgtak több gól pedig megvolt a helyzetük, innentől kezdve hagyjuk)
Amúgy meg nem fognak többet vezetni az EB-n oké ,most mit kéne még tennie, visszavonul mert VADII VAK ? Ugyanmár...
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Ha Kassai befújja a gólt, Terry oda megy és agyonrúgja 😀JC6
elcsábítja a nőjét (ha van neki) 😛davemayer
gabtsi szerint Vad 2-vel van együtt, de lehet ezután szakítanak... 😀
több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Ha Kassai befújja a gólt, Terry oda megy és agyonrúgja 😀JC6
elcsábítja a nőjét (ha van neki) 😛

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
+ a kedvencem ebben a "gólban" az hogy a játék képét nem befolyásolta volna, maximum a végeredményt, hiszen az ukránok 1-1nél sem állhattak volna vissza, ugyanúgy támadniuk kellett volna, gólt meg nem sikerült szerezniük a maradék időben sem. Ha döntetlennél esett volna ez a helyzet azt mondom befolyásolta a végeredményt, így azért szerintem belátható hogy kevésbé/egyáltalán nem.davemayer
Ja, mert 5 perccel a vége előtt mindegy, hogy 2 gólt kell lőnöd, vagy 1-et.fetomy
leírom még egyszer, a játék képén nem változtatott. Lehet hogy a hangulaton igen, de nem hiszem hogy 1-1nél az ukránok visszább állnak az angolok meg feljebb tolják a védekezésüket, sőt.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Ha Kassai befújja a gólt, Terry oda megy és agyonrúgja 😀
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Ez mekkora baromság. Nem a ráutaltatságot fogadta el, hanem adott annak az embernek a szavára akire ez a szituáció tartozott. Könyörgöm egyvonalban volt ha ő úgy látta, hogy nem volt bent , nincs olyan bíró aki ezt megadja és ezt tartom.
Toca
ez már a találgatás része sztem. mert az is lehet, hogy Kassai is úgy látta, hogy nem volt bent, és ezért nem fújt, nem azért mert Vad II nem intett.
az egyetlen tény, hogy bent volt, de nem adta meg a vezetőbíró.

az meg hogy mi lett volna, ha megadják, egyenesen tenyérjóslás kategória, mint ahogy a meccs alakulásából sem lehet utólag levezetni semmit.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
+ a kedvencem ebben a "gólban" az hogy a játék képét nem befolyásolta volna, maximum a végeredményt, hiszen az ukránok 1-1nél sem állhattak volna vissza, ugyanúgy támadniuk kellett volna, gólt meg nem sikerült szerezniük a maradék időben sem. Ha döntetlennél esett volna ez a helyzet azt mondom befolyásolta a végeredményt, így azért szerintem belátható hogy kevésbé/egyáltalán nem.davemayer
Ja, mert 5 perccel a vége előtt mindegy, hogy 2 gólt kell lőnöd, vagy 1-et.
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 465


Kicsit javítok a hangulaton, szerintem találó. 😊
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Dave: Akkor a fifát azért szidták, hogy nincs gólbíró meg stb... Ezért most nem szidják az uefát??? Azt sem mondhatom, hogy nem olvasol mást csak a fórumot, mert itt is mindenki arról beszél, hogy gólbíró kell és az uefa a hibás...

Hurka: Bocs, én nem vagyok végzett játékvezető, ezért nem tudtam, hogy a JÁTÉKVEZETŐ feladata az, hogy elindítja és lefújja a meccset, meg néha felmutat 1-2 lapot. MErt ezek szerint a 16-oson belül a gólbíró dönt, bedobás/szöglet a partjelzőké, tehát tulajdonképpen a spori arról dönt, hogy mikor van vége, meg hogy ki kap sárgát.

Egyébként pedig de, pont hogy voltam már hasonló helyzetben. Példának okáért iskolai feladat, 5-en csinálunk 1 valamit, egyikünk valamit nagyon elkúr, amit mi nem vettünk észre, mivel az ő dolga volt, akkor a tanár szépen beír 5 egyest. Mondhatjuk, hogy de főnök, nekünk nem kellett látnunk ahibát, mert az az ő része volt, maga a feladat el lett kúrva, tehát mindenki 1-es. Vagy mondjuk bróker cég, van egy vezető, és több alatta levő bróker. Egyikük miatt milliós veszteség éri a céget, akkor hagyján hogy rajta számon kérik, de a csoportvezetőn is, mivel neki nem az a feladata, hogy üdüljön, hanem hogy kiválassza, irányítsa és felügyelje az alatta levő embereket. A csoportvezetőké a felelősség, és jelen esetben a játékvezetőé.

És persze, ha egy énekes szar, akkor a legfőbb indok, hogy menj és énekelj jobban. De ennek mi köze az egészhez?? Nem én akartam játékvezető lenni. Aki játékvezető lesz, elfogadja, hogy ha elbasz valamit ő vagy az asszisztense, akkor hibáztatni fogják. Aki ilyenkor fürdőskurváskodik, nem való játékvezetőnek. És én pl. éppen azért nem vagyok játékvezető, mert nem akarom vállalni azt a felelősséget, hogy a hibám miatt mondjuk egy ország válogatottja kiesik egy nagy tornáról.

Senki nem mondta, hogy KAssai vonuljon vissza, vagy hogy övé a fő felelősség. Mindenki tudja, hogy Vad2 kúrta el. De ettől még a felelősség a feletteséé.

Egyszerűbben: Hibázik a gólbíró a felelősség az övé. Utána komoly felelőssége van a főnökének, mert azzal, hogy kiválasztotta, VÁLLALTA ÉRTE A FELELŐSSÉGET. Ez a játékvezető. Ezt követően pedig felelőssége van az ő főnökének is, aki jelen esetbn az UEFA, mert ők választották ki Kassait, akiben megbíztak, hogy jó embereket választ majd, és VÁLLALTÁK ÉRTE A FELELŐSSÉGET. Ez így működik a való világban, aki pedig ezt nem tudja, az valószínűleg nem tapasztalta még, hogy milyen valakik főnökének lenni, vagy ha igen, akkor ott is szépen kibújkáltak hasonlóan okos indokokkal a felelősség alól. De közben azért Gyurcsány MONNYON LE, meg ORbán MONNYON LE, meg hasonlók, pedig ők is csak arcok, akik nem döntenek, hanem felelősséget vállalnak az arcukkal a kormányuk döntéseiért. Más kédés, hogy itthon ők sem vállalják ilyenkor a felelősséget, nem is csodálom, hogy ennyien nem tudják, hogy pedig kellene, hisz ilyen mintát kapnak,
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 189 — Vikings fan
5, Egyébként meg a példa erősen sántít, mivel jelen esetben Kassai azonnal tudta, hogy Vad hozott egy döntést (nem csak a meccs végén értesült róla, nem egy a háta mögött elcsattant, és számára nem jelentett pofonról van szó), csak azt nem tudta megítélni, hogy ez a döntés helyes vagy helytelen volt. És ez az ő igazi hibája. Elfogadta a ráutaltságot egy olyan helyzetben amikor övé a felelősség, de hiányosak az információk.
Az nem is kérdés, hogy az egész felelősség az övé, de még a hiba is túlnyomórészt.

Sobri Jóska
Ez mekkora baromság. Nem a ráutaltatságot fogadta el, hanem adott annak az embernek a szavára akire ez a szituáció tartozott. Könyörgöm egyvonalban volt ha ő úgy látta, hogy nem volt bent , nincs olyan bíró aki ezt megadja és ezt tartom.
Felelőség az övé, de ez egy olyan szituáció amiről ő kurvára nem tehetett.
több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Sobri ne értsd félre de az első 2 pontodon már érződik hogy trollkodni néztél be ide 😉

főleg a második pontod tetszik, írd meg Blatternek hogy rossz a "cégük" kommunikációja, de vigyázz, írd oda a megoldást is (videóbíró) mert ha nem még 2 headsetet ad a szerencsétlenekre és majd láthatjuk megint Collinát hogy "now we hear more" 😀

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
És egyszerre 😂Dzsokijuing
a Tiéd jobb, lájkolom 😀 😀 😀
több mint 12 éve
Double B Indianapolis Colts 800 — In Irsay We Trust!
Egyébként ő fogja vezetni a döntőt: http://www.youtube.com/watch?v=FzUhx2iMw1A
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 189 — Vikings fan
nem arról van szó, hogy dögöljön meg mert hibázott, és én/mi sose hibázunk.

arról van szó, hogy ha hibázol vállald a felelősséget érte. persze tudom, hogy ez ebben az országban totál ismeretlen fogalom, de én azért szeretném elvárni. ezért emeltem szót az ellen, hogy mosdatjátok Kassait, főleg Hurka.gabtsi
Főleg, ha minden flottul megy, akkor nem a két partjelző a zseni, mert 8ból 8 egyvonal körüli leshelyzetet jól ítélt meg, hanem egyedül Kassai Európa legjobb bírója stb. Most, hogy lett látványos hiba: Kassai ott sem volt, a 22. assztisztenst kell fellógatni.DoM
Hülyeség Kassai akármelyik bíró nem azért a legjobb bíró a világon mert 8ból 8 lest lefúj.Hanem mert kézben tartja a meccset, szabálytalanságokat jól ítéli meg. Tudja mikor kell lapot adni, tudja melyik helyzetben mit kell csinálnia. Leshelyzetek/gól vonali szituációkban a bíró a segítőire van utalva.
NFLben ha az egyik bíró bedob egy sárgát akkor a főbíró visszafújja mert nem is volt holding vagy fordítva ? Szerintem nem.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 841 — Saturday Night Lights
És egyszerre 😂

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Ott a pont. Egy elég komoly hibából, mert volt bő méteres les lett egy gigantikus baklövés a bírói csapattól.tüsi91
arról nem beszélve, hogy az ötésfelesen belül mikor tök egyedül fejelt az ukrán gyerek, alig fölé, szintén les volt. Bár erről, meg a fentiről, Blohint nem annyira hallottam nyilatkozni.gabtsi
Az ukrán lapok lehozták, hogy konkrétan a bírók megverették őket.... Maradjunk annyiban, hogy szabályos gólt azért nem szereztek.tüsi91
+ a kedvencem ebben a "gólban" az hogy a játék képét nem befolyásolta volna, maximum a végeredményt, hiszen az ukránok 1-1nél sem állhattak volna vissza, ugyanúgy támadniuk kellett volna, gólt meg nem sikerült szerezniük a maradék időben sem. Ha döntetlennél esett volna ez a helyzet azt mondom befolyásolta a végeredményt, így azért szerintem belátható hogy kevésbé/egyáltalán nem.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 841 — Saturday Night Lights
Közben Blatter már videóbírót akar és kiderült, hogy Vad II. nem tehetett a fatális hibáról, tényleg nem látta a szitut:

PunBB bbcode test

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Törölt felhasználó


😀
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
ha te egy cégvezető vagy és a területi megbízottad hibázik de te nem is tudsz róla akkor (abban a pillanatban) hogy a picsába bírálod felül a döntését?! de persze nekünk ilyen begyöpösödött magyar gondolkodásunk van, én kérek elnézést.
davemayer
1, Olyan területi megbízottat teszek oda, akiben megbízok, hogy jól dönt. Mivel ha rosszul dönt az az én hibám, hogy őt tettem oda.
2, Ha nem tudok a területi megbízottam hibás döntéséről időben, az is az én hibám, mivel rossz a cégem kommunikációja.
3, Ha cégvezető, pláne tulaj vagyok, akkor minden hiba az én pénztárcámban csapódik le. Az az alkalmazottak önigazolása, hogy "nem én basztam el", "nem én döntöttem rosszul", "nem az én hibám", "nem az én kompetenciám". Egy felelős vezető tudja, hogy bizony minden alatta lévő dolog az ő hibája, és egyben felelőssége. (Az már más kérdés, hogy miként tudja kezelni, hárítani.). A cégemben bárki hibázik, én iszom meg a levét, akár anyagilag, akár presztizsben.
3, Valóban a begyöpösödött magyar gondolkodás elemei a szerecsenmosdatás, a kettős mérce, az előítéletek, az általánosítások.
4, Kassai hibázott, de a világ nem dől össze. Aki dolgozik az hibázik. Az a kérdés hajlandó e vállalni a hibáiért a felellősséget.
5, Egyébként meg a példa erősen sántít, mivel jelen esetben Kassai azonnal tudta, hogy Vad hozott egy döntést (nem csak a meccs végén értesült róla, nem egy a háta mögött elcsattant, és számára nem jelentett pofonról van szó), csak azt nem tudta megítélni, hogy ez a döntés helyes vagy helytelen volt. És ez az ő igazi hibája. Elfogadta a ráutaltságot egy olyan helyzetben amikor övé a felelősség, de hiányosak az információk.
Az nem is kérdés, hogy az egész felelősség az övé, de még a hiba is túlnyomórészt.

6, És mindezeket írom úgy, vizsgázott játékvezető vagyok (igaz csak BLASZ-ban, meg serdülőben vezettem, és tizenéve), de egyszerűen nem érem fel ésszel, hogy a 21.században, amikor egy real time-ban működő videóbíró, kb. 20 mp csúszással tudna rászólni a játékvezetőre, hogy ez biza gól/les/szabálytalanság volt, még mindig a 19.századi technológiák (vagyis mindennemű technikai fejlesztés teljes negligálása) működnek ebben a világon legnépszerűbb, és ennek ellenére top3 legunalmasabb sportágban.