USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 406 — Слава Україні! Героям слава!
Bocs:


"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 159 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Abszurd istenbizonyíték lenne, ha kiderülne, baleset volt.
Mondjuk senki sem hinné el, de akkor is.
Dzsokijuing
Napra pontosan egy hónappal a puccs kisérlet után? Nem létezik.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 808 — Saturday Night Lights
Abszurd istenbizonyíték lenne, ha kiderülne, baleset volt.
Mondjuk senki sem hinné el, de akkor is.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 805 — beers & Packers
Most jött velem szembe ez a cikk:
 index.hu/kulfold/2023/08/09/nyugati-szankciok-oroszorszag-ellen-versztka/
NB2
azért van lélegeztetőgépen a rubel, mert nem működnek 😊
Amadeus von Dollárbaloldal
A szankcióknak az lenne az értelme, hogy sokminden ne legyen. De gyakorlatilag minden van. Még a hadiiparhoz szükséges nyugati cuccok is. Akkor miről beszélünk?
Jan
Hol olvastad, hogy gyakorlatilag minden van? Ebben az index cikkben? 😊 Rakd össze a nagyságrendeket, miről ír ez a cikk. A négy legnagyobb polgári repülő társaság összesen kb. 100 millió dollár értékben importált alkatrészeket. Ez szerinted mire elég? Luxemburgban lehet, hogy ebből karbantartják a gépparkot, de hogy Oroszországban ez légypiszok, az biztos. (A nagyságrendek ott vannak valahol, hogy pl. Európa leválóban van az orosz gázról / olajról. Ami a kb. tízszer akkora gazdasági erejű európai térséget is megérintette. Az oroszt miért is ne tenné? Nem lehet egyik napról a másikra ezer kilométeres vezetékeket építeni Kína felé. Az autóipar, tech, stb. szektorok hasonlóan. Nem az számít, hogy sikerül-e beszerezni szürke importból a meglevő géppark / számítógéppark karbantartásához az alkatrészeket.)
peterk2005 udvari bolond
Ez a cikk szép példája annak, hogy miért tartják az Indexet.
Rákerestem a szerzőre: "2015-2019 között vezette igazgatóként a Magyar Nemzeti Bank által alapított Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai Alapítványt (2016-ig a Kutatóintézet vezetőjeként, 2016-tól az Alapítvány igazgatójaként)."
 www.anton-bendarjevskiy.eu/hu/rolam/
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 581
The usual end of a Wagner opera: Everybody is dead.

choose life
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Most jött velem szembe ez a cikk:
 index.hu/kulfold/2023/08/09/nyugati-szankciok-oroszorszag-ellen-versztka/
NB2
azért van lélegeztetőgépen a rubel, mert nem működnek 😊
Amadeus von Dollárbaloldal
A szankcióknak az lenne az értelme, hogy sokminden ne legyen. De gyakorlatilag minden van. Még a hadiiparhoz szükséges nyugati cuccok is. Akkor miről beszélünk?
Jan
Hol olvastad, hogy gyakorlatilag minden van? Ebben az index cikkben? 😊 Rakd össze a nagyságrendeket, miről ír ez a cikk. A négy legnagyobb polgári repülő társaság összesen kb. 100 millió dollár értékben importált alkatrészeket. Ez szerinted mire elég? Luxemburgban lehet, hogy ebből karbantartják a gépparkot, de hogy Oroszországban ez légypiszok, az biztos. (A nagyságrendek ott vannak valahol, hogy pl. Európa leválóban van az orosz gázról / olajról. Ami a kb. tízszer akkora gazdasági erejű európai térséget is megérintette. Az oroszt miért is ne tenné? Nem lehet egyik napról a másikra ezer kilométeres vezetékeket építeni Kína felé. Az autóipar, tech, stb. szektorok hasonlóan. Nem az számít, hogy sikerül-e beszerezni szürke importból a meglevő géppark / számítógéppark karbantartásához az alkatrészeket.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 16 561
Most jött velem szembe ez a cikk:
 index.hu/kulfold/2023/08/09/nyugati-szankciok-oroszorszag-ellen-versztka/
NB2
LOL. 😊 Érted, nem működnek a szankciók, mert egy 150 milliós országba 88 _millió_ dollár értékben sikerül szürke importból dell gépeket beszerezni. 😊 És 9 millióért szereztek be fegyver optikát ..... olyan fegyverekbe amikból ötvnes évekbeli lezsírozott raktárakat nyitnak fel, mert fegyvert kell adni a novikoknak.

A szankciók amúgy nem szoktak egyik napról a másikra működi. Irán gazdasága pl. a szankciók bevezetése után másfél évig növekedésnek indult (a másodlagos hatások miatt - növekedő kereslet, növekedő árakkal, stb.).

A szankciók annyit érnek el, amennyire valók. Azt el is érik.
peterk2005 udvari bolond
Soha nem érzed, hogy értelmetlen az értelem?
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 649 — The only discipline that lasts, is self discipline
Most jött velem szembe ez a cikk:
 index.hu/kulfold/2023/08/09/nyugati-szankciok-oroszorszag-ellen-versztka/
NB2
LOL. 😊 Érted, nem működnek a szankciók, mert egy 150 milliós országba 88 _millió_ dollár értékben sikerül szürke importból dell gépeket beszerezni. 😊 És 9 millióért szereztek be fegyver optikát ..... olyan fegyverekbe amikból ötvnes évekbeli lezsírozott raktárakat nyitnak fel, mert fegyvert kell adni a mobikoknak.

A szankciók amúgy nem szoktak egyik napról a másikra működi. Irán gazdasága pl. a szankciók bevezetése után másfél évig növekedésnek indult (a másodlagos hatások miatt - növekedő kereslet, növekedő árakkal, stb.).

A szankciók annyit érnek el, amennyire valók. Azt el is érik.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 16 561
Mekkora burokban élő idióta lehet az, aki ezen meglepedődött.
ozibozi
Marmint min?
Azon h allitolag lelottek Prigot vagy azon h Kim raketat lott ki Okinawara?

Utobbi lehet pozerkodas, de ha komolyan gondolta mint veszelyt, akkor valoban meglepodok.
Lúdas Solymi
Ami van az lesz, így volt és így is marad.
Szasanak ez az érdeke.
ozibozi
Szasa a fonetikus kiejtése usának.
Segítek mielőtt berosálsz
Tudod propaganda.
ozibozi
eszesá.

Nem szása.
Amadeus von Dollárbaloldal
Nem írjuk, mondjuk
Ebből látszik fogalmad sincs róla.
Nem igazán van miről beszélni sem, ha ez felmerül.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 634
Mekkora burokban élő idióta lehet az, aki ezen meglepedődött.
ozibozi
Marmint min?
Azon h allitolag lelottek Prigot vagy azon h Kim raketat lott ki Okinawara?

Utobbi lehet pozerkodas, de ha komolyan gondolta mint veszelyt, akkor valoban meglepodok.
Lúdas Solymi
Ami van az lesz, így volt és így is marad.
Szasanak ez az érdeke.
ozibozi
Szasa a fonetikus kiejtése usának.
Segítek mielőtt berosálsz
Tudod propaganda.
ozibozi
eszesá.

Nem szása.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 16 561
Mekkora burokban élő idióta lehet az, aki ezen meglepedődött.
ozibozi
Marmint min?
Azon h allitolag lelottek Prigot vagy azon h Kim raketat lott ki Okinawara?

Utobbi lehet pozerkodas, de ha komolyan gondolta mint veszelyt, akkor valoban meglepodok.
Lúdas Solymi
Ami van az lesz, így volt és így is marad.
Szasanak ez az érdeke.
ozibozi
Szasa a fonetikus kiejtése usának.
Segítek mielőtt berosálsz
Tudod propaganda.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 16 561
Mekkora burokban élő idióta lehet az, aki ezen meglepedődött.
ozibozi
Marmint min?
Azon h allitolag lelottek Prigot vagy azon h Kim raketat lott ki Okinawara?

Utobbi lehet pozerkodas, de ha komolyan gondolta mint veszelyt, akkor valoban meglepodok.
Lúdas Solymi
Ami van az lesz, így volt és így is marad.
Szasanak ez az érdeke.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 888
Mekkora burokban élő idióta lehet az, aki ezen meglepedődött.
ozibozi
Marmint min?
Azon h allitolag lelottek Prigot vagy azon h Kim raketat lott ki Okinawara?

Utobbi lehet pozerkodas, de ha komolyan gondolta mint veszelyt, akkor valoban meglepodok.
több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 16 561
Én meg el se hiszem, hogy meghalt.
De azt se, hogy nem.
Posztmodern.
Fact check fucked.
Őszentsége Sobri Jóska
 youtu.be/H5LtzJ6Y_Qc?si=u-eGjTqpjC3ploBF
Gróf de sutianap
Szeretem de…

Szerkesztette: ozibozi
több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
Én meg el se hiszem, hogy meghalt.
De azt se, hogy nem.
Posztmodern.
Fact check fucked.
Őszentsége Sobri Jóska
 youtu.be/H5LtzJ6Y_Qc?si=u-eGjTqpjC3ploBF


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 16 561
Ez az élet rendje
több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 16 561
Mekkora burokban élő idióta lehet az, aki ezen meglepedődött.
több mint 1 éve
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 292
KimDzsong eleresztett egy ballisztikust Okinawára

... ebbü baj lesz
Gróf de sutianap
Figyelembe véve a technológiájukat és az eddigi indítások sikerességi rátáját, még az is elképzelhető, hogy Novgorodba fog becsapódni.
több mint 1 éve
ozibozi New York Giants 16 561
Pont az történt ami lesz.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 273 — capitaine du château de Vienne 1487
KimDzsong eleresztett egy ballisztikust Okinawára

... ebbü baj lesz


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 406 — Слава Україні! Героям слава!
Én meg el se hiszem, hogy meghalt.
De azt se, hogy nem.
Posztmodern.
Fact check fucked.
Őszentsége Sobri Jóska
Figyi, meg az oroszhírek is lehozta. Viccen kivul Biden is nyilatkozott, sablon, de hat nyilvan tudjak, nem hiszem, hogy potyara nyilatkozna. Szurovikin inkabb schrödingeres ilyen szempontbol.
Zsellértelkes Vrij
Tudom, és próbáltam is factcheckelni, de ugye ilyen esetben nincs holttest, így csak annyi nekem a biztos, hogy vagy meghalt vagy nem.
El tudom hinni, hogy most tudták az oroszok levadászni, de azt is, hogy mint valami filmben egyszerűen megszervezték a lelépését, akár ő maga, akár Putyinnal karöltve, és új arccal, papírokkal, pártízmillió dollárral eléldegél majd valahol a Karib-tenger környékén, cserébe milliárdokat érő infókért, kódokért, stb.
Mindkettőt simán el tudom "hinni".
Tudni egyiket se tudhatom.
Ez vagy rólam kórkép vagy a világról.
Őszentsége Sobri Jóska
En ezt megertem. Annyi, hogy par orosz szakerto, pl Racz Andris is mondta meg a puccskiserlet utan, hogy Putyin ha nem is egybol, de egyszer egeszen biztosan bosszut all, csak ido kerdese.
Zsellértelkes Vrij
Máshogy mondom.
Azok alapján amit mi, -de legalábbis én- bizonyosan tudhatunk, akár egy hete is halott lehet, meghalhatott most is, és élhet is egy börtönben, ahol még csipegetik ki belőle az infókat, koktélozhat Curacaon, vagy szervezkedhet Ugandában is akár.
Ennyire akartam rámutatni, hogy 2023-ban kevés valóban tudható tény van.
2006-ban, amikor Szaddám meghalt fel se merült bennem, hogy ne így lenne, 2011-ben, amikor Oszamát iktatták ki, akkor felmerült, de elfogadtam, most meg az merül fel, hogy faszt se tudni mi a valóság.
Ez a posztmodern.
Őszentsége Sobri Jóska
Igen, ertem én, es nem is tudok belekötni.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 065 — Steelers fan
Most jött velem szembe ez a cikk:
 index.hu/kulfold/2023/08/09/nyugati-szankciok-oroszorszag-ellen-versztka/
NB2
azért van lélegeztetőgépen a rubel, mert nem működnek 😊
Amadeus von Dollárbaloldal
A szankcióknak az lenne az értelme, hogy sokminden ne legyen. De gyakorlatilag minden van. Még a hadiiparhoz szükséges nyugati cuccok is. Akkor miről beszélünk?
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 019 — #NoStress
Én meg el se hiszem, hogy meghalt.
De azt se, hogy nem.
Posztmodern.
Fact check fucked.
Őszentsége Sobri Jóska
Figyi, meg az oroszhírek is lehozta. Viccen kivul Biden is nyilatkozott, sablon, de hat nyilvan tudjak, nem hiszem, hogy potyara nyilatkozna. Szurovikin inkabb schrödingeres ilyen szempontbol.
Zsellértelkes Vrij
Tudom, és próbáltam is factcheckelni, de ugye ilyen esetben nincs holttest, így csak annyi nekem a biztos, hogy vagy meghalt vagy nem.
El tudom hinni, hogy most tudták az oroszok levadászni, de azt is, hogy mint valami filmben egyszerűen megszervezték a lelépését, akár ő maga, akár Putyinnal karöltve, és új arccal, papírokkal, pártízmillió dollárral eléldegél majd valahol a Karib-tenger környékén, cserébe milliárdokat érő infókért, kódokért, stb.
Mindkettőt simán el tudom "hinni".
Tudni egyiket se tudhatom.
Ez vagy rólam kórkép vagy a világról.
Őszentsége Sobri Jóska
En ezt megertem. Annyi, hogy par orosz szakerto, pl Racz Andris is mondta meg a puccskiserlet utan, hogy Putyin ha nem is egybol, de egyszer egeszen biztosan bosszut all, csak ido kerdese.
Zsellértelkes Vrij
Máshogy mondom.
Azok alapján amit mi, -de legalábbis én- bizonyosan tudhatunk, akár egy hete is halott lehet, meghalhatott most is, és élhet is egy börtönben, ahol még csipegetik ki belőle az infókat, koktélozhat Curacaon, vagy szervezkedhet Ugandában is akár.
Ennyire akartam rámutatni, hogy 2023-ban kevés valóban tudható tény van.
2006-ban, amikor Szaddám meghalt fel se merült bennem, hogy ne így lenne, 2011-ben, amikor Oszamát iktatták ki, akkor felmerült, de elfogadtam, most meg az merül fel, hogy faszt se tudni mi a valóság.
Ez a posztmodern.

több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 406 — Слава Україні! Героям слава!
Én meg el se hiszem, hogy meghalt.
De azt se, hogy nem.
Posztmodern.
Fact check fucked.
Őszentsége Sobri Jóska
Figyi, meg az oroszhírek is lehozta. Viccen kivul Biden is nyilatkozott, sablon, de hat nyilvan tudjak, nem hiszem, hogy potyara nyilatkozna. Szurovikin inkabb schrödingeres ilyen szempontbol.
Zsellértelkes Vrij
Tudom, és próbáltam is factcheckelni, de ugye ilyen esetben nincs holttest, így csak annyi nekem a biztos, hogy vagy meghalt vagy nem.
El tudom hinni, hogy most tudták az oroszok levadászni, de azt is, hogy mint valami filmben egyszerűen megszervezték a lelépését, akár ő maga, akár Putyinnal karöltve, és új arccal, papírokkal, pártízmillió dollárral eléldegél majd valahol a Karib-tenger környékén, cserébe milliárdokat érő infókért, kódokért, stb.
Mindkettőt simán el tudom "hinni".
Tudni egyiket se tudhatom.
Ez vagy rólam kórkép vagy a világról.
Őszentsége Sobri Jóska
hát az utaslista alapján tíz hullazsákot készítettek be, de csak nyolc van eddig tele, szóval...
slowmotion
Ha jol lattam, 7 wagneres, 3 szemelyzetis volt a fedelzeten.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 406 — Слава Україні! Героям слава!
Én meg el se hiszem, hogy meghalt.
De azt se, hogy nem.
Posztmodern.
Fact check fucked.
Őszentsége Sobri Jóska
Figyi, meg az oroszhírek is lehozta. Viccen kivul Biden is nyilatkozott, sablon, de hat nyilvan tudjak, nem hiszem, hogy potyara nyilatkozna. Szurovikin inkabb schrödingeres ilyen szempontbol.
Zsellértelkes Vrij
Tudom, és próbáltam is factcheckelni, de ugye ilyen esetben nincs holttest, így csak annyi nekem a biztos, hogy vagy meghalt vagy nem.
El tudom hinni, hogy most tudták az oroszok levadászni, de azt is, hogy mint valami filmben egyszerűen megszervezték a lelépését, akár ő maga, akár Putyinnal karöltve, és új arccal, papírokkal, pártízmillió dollárral eléldegél majd valahol a Karib-tenger környékén, cserébe milliárdokat érő infókért, kódokért, stb.
Mindkettőt simán el tudom "hinni".
Tudni egyiket se tudhatom.
Ez vagy rólam kórkép vagy a világról.
Őszentsége Sobri Jóska
En ezt megertem. Annyi, hogy par orosz szakerto, pl Racz Andris is mondta meg a puccskiserlet utan, hogy Putyin ha nem is egybol, de egyszer egeszen biztosan bosszut all, csak ido kerdese.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv