USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 300 — Lájkold a zsűrit!
 444.hu/2022/05/04/fegyverekkel-is-tamogatna-moldovat-az-eu


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 906 — beers & Packers
Mélyen hiszek abban, hogy baleset volt.
Lezuhant egy szikláról Andrej Krukovszkij, a Gazprom egyik síközpontjának igazgatója
Január óta a Gazprom öt vezető munkatársa halt meg látszólag előzmények nélkül
 telex.hu/kulfold/2022/05/04/andrej-krukovszkij-halal-gazprom-lezuhant

Szerkesztette: nagylaza, főpohárnok
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
 hvg.hu/eurologus/20220504_Itt_vannak_az_uj_szankciok_az_EU_nem_vasarol_orosz_olajat

Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke szerdán reggel az Európai Parlament plenáris ülésén ismertette az EU hatodik szankciós csomagját, amelyet szintén szerdán délelőtt vitatnak meg a tagállamok EU-hoz akkreditált nagykövetei.

"Kizárják a nemzetközi banki átutalási rendszerből, a SWIFT-ből a legnagyobb orosz bankot, a Sberbankot.
Fél éven belül az EU beszünteti a kőolajvásárlást Oroszországból. Ez teljes behozatali tilalmat jelent minden orosz tengeri és csővezetékes olajra, a nyersolajra és a finomítottra. Utóbbit azonban csak év végéig vezetik k
i."

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
In #Finland, heavy equipment is being moved to the eastern border with #Russia.

The video was reportedly posted by residents of the city of #Tampere.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
 twitter.com/Yellow34950210/status/1521721521315753992?t=48flts1rO1Ljc8RqMbjiXA&s=19

na itten a teljes frontvonal
900km

az északi oldal széle olyan hosszúra sikerül, hogy Harkivtól sikerült visszanyomni az orkokat, itt lehetséges, hogy 2-3 határállomásig is eljuthatnak az ukrán erők - no én ott mindent robbantanék (vasút,közút,híd)

másrészt, ha onnan nem Kramatorszk felmentésére üldözik az 5ösöket, hanem szépen a határ mellett felszámolják az utánpótlási vonalakat, akkor gyorsan Luhanszk alatt vannak, és Vladimir nagyfejedelem dönthet, mer ő marad a donbassi katlanban, vagy visszavonul a népköztársaságokba

a déli front ugyanígy túlnyújtott a 7esknek, ott a belső segítséggel sikerülhet a csata Herszonér, ugye persze satírozzák a térképet, de a Krím feletti töltés az gyakorlatilag 2 fő közlekedési út uralása, de Herszomban és Melitopolban es nagyon aktív a partizán tevékenység

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
The Ukrainian Armed Forces conducted a counteroffensive that likely pushed Russian forces up to 40 km east of Kharkiv City.
Russian forces conducted limited ground offensives in Zaporizhia Oblast in the vicinity of Huliapole and intensified reconnaissance operations in the vicinity of Odesa amid growing tensions in Transnistria.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
Financial Times: #China’s independent refiners start buying #Russian oil at steep discounts.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 330 — The Mathematician
na már Kárpátalját is nácítlanítja a botoxgoblin. vagy ott is talált biolaborokat.
petey
sztem benézte a sufni pálinkafőzdéket

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 602 — Csodabogár
na már Kárpátalját is nácítlanítja a botoxgoblin. vagy ott is talált biolaborokat.

több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 070 — Steelers fan
Russia accuses Israel of supporting “neo-Nazis”.

In an ironic twist of propaganda, Russia’s Foreign Ministry accused Israel of supporting “neo-Nazis” in Ukraine a day after Russian Foreign Minister Sergey Lavrov claimed Adolf Hitler had Jewish descent.
Amadeus
Legalább tudjuk, hogy vodka még van bőven, és nem félnek használni.
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
Russia accuses Israel of supporting “neo-Nazis”.

In an ironic twist of propaganda, Russia’s Foreign Ministry accused Israel of supporting “neo-Nazis” in Ukraine a day after Russian Foreign Minister Sergey Lavrov claimed Adolf Hitler had Jewish descent.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
A tobbseg akarata (remelhetoleg konszenzusos formaban) kell legyen a vezerfonal ami menten a jogalkoto dolgozik. Amennyiben lesz egy SC dontes most ami visszadelegalja a kerdest a tagallami szintre, es ott a jogalkoto (aki valasztast nyerve kerult hatalomra, tehat a tobbseget kepviseli) ugy dont, hogy korlatozas nelkuli abortuszra ad lehetoseget, vagy eppen ugy, hogy engedely nelkuli tiltast vezet be, akkor az az adott tagallam tobbsegi akarata. Ha tetszik nekem, ha nem. Eppen ezert a tarsadalmi kar, mint olyan nem ertelmezheto, hiszen a demokraciaban a tobbseg akarata kell ervenyesuljon, a kisebbsegi serelem nem meriti ki szerintem ilyen ertelemben a tarsadalmi kart. Kb. mint most itthona valasztasokon. Akkor is, ha mondjuk en szemelyszerint vetesforgot akartam volna, a tobbseg nem akart, am legyen. Akkor is, ha szerintem rossz dontest hoztak.
undisputedly
és mi van, ha vki úgy kampányol, hogy erről egy kuma szót nem szól, megválasztják, majd a semmiből hoz egy olyan döntést, ami amúgy az ügyben nem a többség akaratát képviseli? sztem ez eléggé leegyszerűsítése a dolognak.
csebi
Az van, hogy egy ember dönt X ezer ember nevében.
Ahogy egyénileg akar.
Ez a demokrácia.
Sobri Jóska
Nem, ez a képviseleti demokrácia.
ender1112
Milyen működik még?
Sobri Jóska
Közvetlen, bár csak kis országokban.
ender1112
Hol?
Sobri Jóska
pl svájc
briareos
Nincs törvényhozás?
Minden törvényről közvetlen szavazás van?
Ki fogalmazza meg a törvényt, amiről népszavazás van?
Ki határozza meg miről legyen megfogalmazva törvény?

több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
"Why not peace with Hitler?"
"Arm Britain and prolong war"
"Lend-lease, lose-lives"
"Europe for Europeans, America for Americans"
"Stay out of South America, Europe, War"

Videotape of an anti-war march in NYC July 7, 1941. Pretty much the same arguments as the ones we hear today  t.co/mz8JrwoPsm


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
A tobbseg akarata (remelhetoleg konszenzusos formaban) kell legyen a vezerfonal ami menten a jogalkoto dolgozik. Amennyiben lesz egy SC dontes most ami visszadelegalja a kerdest a tagallami szintre, es ott a jogalkoto (aki valasztast nyerve kerult hatalomra, tehat a tobbseget kepviseli) ugy dont, hogy korlatozas nelkuli abortuszra ad lehetoseget, vagy eppen ugy, hogy engedely nelkuli tiltast vezet be, akkor az az adott tagallam tobbsegi akarata. Ha tetszik nekem, ha nem. Eppen ezert a tarsadalmi kar, mint olyan nem ertelmezheto, hiszen a demokraciaban a tobbseg akarata kell ervenyesuljon, a kisebbsegi serelem nem meriti ki szerintem ilyen ertelemben a tarsadalmi kart. Kb. mint most itthona valasztasokon. Akkor is, ha mondjuk en szemelyszerint vetesforgot akartam volna, a tobbseg nem akart, am legyen. Akkor is, ha szerintem rossz dontest hoztak.
undisputedly
és mi van, ha vki úgy kampányol, hogy erről egy kuma szót nem szól, megválasztják, majd a semmiből hoz egy olyan döntést, ami amúgy az ügyben nem a többség akaratát képviseli? sztem ez eléggé leegyszerűsítése a dolognak.
csebi
Az van, hogy egy ember dönt X ezer ember nevében.
Ahogy egyénileg akar.
Ez a demokrácia.
Sobri Jóska
Nem, ez a képviseleti demokrácia.
ender1112
Milyen működik még?
Sobri Jóska
Közvetlen, bár csak kis országokban.
ender1112
Hol?
Sobri Jóska
pl svájc
briareos
még a kifejezés sem magyar.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 505 — StuG Life
A tobbseg akarata (remelhetoleg konszenzusos formaban) kell legyen a vezerfonal ami menten a jogalkoto dolgozik. Amennyiben lesz egy SC dontes most ami visszadelegalja a kerdest a tagallami szintre, es ott a jogalkoto (aki valasztast nyerve kerult hatalomra, tehat a tobbseget kepviseli) ugy dont, hogy korlatozas nelkuli abortuszra ad lehetoseget, vagy eppen ugy, hogy engedely nelkuli tiltast vezet be, akkor az az adott tagallam tobbsegi akarata. Ha tetszik nekem, ha nem. Eppen ezert a tarsadalmi kar, mint olyan nem ertelmezheto, hiszen a demokraciaban a tobbseg akarata kell ervenyesuljon, a kisebbsegi serelem nem meriti ki szerintem ilyen ertelemben a tarsadalmi kart. Kb. mint most itthona valasztasokon. Akkor is, ha mondjuk en szemelyszerint vetesforgot akartam volna, a tobbseg nem akart, am legyen. Akkor is, ha szerintem rossz dontest hoztak.
undisputedly
és mi van, ha vki úgy kampányol, hogy erről egy kuma szót nem szól, megválasztják, majd a semmiből hoz egy olyan döntést, ami amúgy az ügyben nem a többség akaratát képviseli? sztem ez eléggé leegyszerűsítése a dolognak.
csebi
Az van, hogy egy ember dönt X ezer ember nevében.
Ahogy egyénileg akar.
Ez a demokrácia.
Sobri Jóska
Nem, ez a képviseleti demokrácia.
ender1112
Milyen működik még?
Sobri Jóska
Közvetlen, bár csak kis országokban.
ender1112
Hol?
Sobri Jóska
pl svájc

több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 418 — Слава Україні! Героям слава!
 hvg.hu/vilag/20220503_moszkva_nacizo_plakatkampany_svedorszag

ne hagyjuk, hogy az ikea nevessen a végén.
Amadeus
Ezek a kek sargak mind nacik. De akkor a svedek biztos megse lepnek majd be a NATO-ba.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 576
 telex.hu/kulfold/2022/05/03/ferenc-papa-orban-azt-mondta-a-talalkozon-hogy-majus-9-en-vege-lesz-a-haborunak
csebi
Ezt így amúgy hogy?!
Mikey
😀😀😀DDDDDDDDDDDDDDDD
Amadeus
Mondjuk a koronavírus járvány hullámainak elejét és végét is tudta mindig napra pontosan, szóval lehet valóban tudja ezt is. Kérdés, hogy ekkora látnok, vagy ennyire jó informátorai vannak. 😀

Vagy tényleg tudott előre az egészről Putyintól.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
A tobbseg akarata (remelhetoleg konszenzusos formaban) kell legyen a vezerfonal ami menten a jogalkoto dolgozik. Amennyiben lesz egy SC dontes most ami visszadelegalja a kerdest a tagallami szintre, es ott a jogalkoto (aki valasztast nyerve kerult hatalomra, tehat a tobbseget kepviseli) ugy dont, hogy korlatozas nelkuli abortuszra ad lehetoseget, vagy eppen ugy, hogy engedely nelkuli tiltast vezet be, akkor az az adott tagallam tobbsegi akarata. Ha tetszik nekem, ha nem. Eppen ezert a tarsadalmi kar, mint olyan nem ertelmezheto, hiszen a demokraciaban a tobbseg akarata kell ervenyesuljon, a kisebbsegi serelem nem meriti ki szerintem ilyen ertelemben a tarsadalmi kart. Kb. mint most itthona valasztasokon. Akkor is, ha mondjuk en szemelyszerint vetesforgot akartam volna, a tobbseg nem akart, am legyen. Akkor is, ha szerintem rossz dontest hoztak.
undisputedly
és mi van, ha vki úgy kampányol, hogy erről egy kuma szót nem szól, megválasztják, majd a semmiből hoz egy olyan döntést, ami amúgy az ügyben nem a többség akaratát képviseli? sztem ez eléggé leegyszerűsítése a dolognak.
csebi
Az van, hogy egy ember dönt X ezer ember nevében.
Ahogy egyénileg akar.
Ez a demokrácia.
Sobri Jóska
Nem, ez a képviseleti demokrácia.
ender1112
Milyen működik még?
Sobri Jóska
Közvetlen, bár csak kis országokban.
ender1112
Hol?

több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 telex.hu/kulfold/2022/05/03/ferenc-papa-orban-azt-mondta-a-talalkozon-hogy-majus-9-en-vege-lesz-a-haborunak
csebi
Ezt így amúgy hogy?!
Mikey
😀😀😀DDDDDDDDDDDDDDDD

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 576
 telex.hu/kulfold/2022/05/03/ferenc-papa-orban-azt-mondta-a-talalkozon-hogy-majus-9-en-vege-lesz-a-haborunak
csebi
Ezt így amúgy hogy?!
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 hvg.hu/vilag/20220503_moszkva_nacizo_plakatkampany_svedorszag

ne hagyjuk, hogy az ikea nevessen a végén.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 681 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyszeru pedig. A tobbseg akarata (remelhetoleg konszenzusos formaban) kell legyen a vezerfonal ami menten a jogalkoto dolgozik. Amennyiben lesz egy SC dontes most ami visszadelegalja a kerdest a tagallami szintre, es ott a jogalkoto (aki valasztast nyerve kerult hatalomra, tehat a tobbseget kepviseli) ugy dont, hogy korlatozas nelkuli abortuszra ad lehetoseget, vagy eppen ugy, hogy engedely nelkuli tiltast vezet be, akkor az az adott tagallam tobbsegi akarata. Ha tetszik nekem, ha nem. Eppen ezert a tarsadalmi kar, mint olyan nem ertelmezheto, hiszen a demokraciaban a tobbseg akarata kell ervenyesuljon, a kisebbsegi serelem nem meriti ki szerintem ilyen ertelemben a tarsadalmi kart. Kb. mint most itthona valasztasokon. Akkor is, ha mondjuk en szemelyszerint vetesforgot akartam volna, a tobbseg nem akart, am legyen. Akkor is, ha szerintem rossz dontest hoztak. undisputedly
Én liberális ember vagyok, de ezzel együtt sincs sem jogi szempontból, sem morális szempontból kifogásom az ellen, hogy ez a dolog szabályozva legyen. Zavar a tudat, hogy mi férfiak is "beleszólunk" a nők ennyire személyes, a testüket érintő dolgába, de közben liberálisként is azt vallom, hogy minden szabadság - még a legintimebb is - csak addig lehet korlátlan, amíg másnak nem okoz vele károkat. Ez meg egyértelműen egy olyan dolog, hogy attól függően, hogy a magzatot mikortól tekintjük embernek, bizony egy másik embernek is károkat okoz. Így a korlátozást / szabályozást is el tudom fogadni. És demokratikus szempontból sem látok abban problémát, ha nem alkotmányos, nem szövetségi, hanem állami szinten döntenek róla.

Viszont. Az igazi problémám az, hogy a 21. században vagyunk, és egy szabályozásnak akkor van értelme, akkor működik, ha azt be is tartják. Ha képtelenség betartatni, akkor értelmetlen foglalkozni vele. Márpedig képtelenség betartatni, bármilyen szabályt is hoznak. Ma, ha egy nő el akarja vetetni a gyerekét, akkor elveteti. Legfeljebb nem X államban, hanem majd Y államba megy. Az USA-ban még könnyebben is, mint itt Európában, ahol másik országba kell menni. Ott országhatárt sem kell átlépni, csak államhatárt.

A lengyelek keménykedését is ezért gondolom teljesen értelmetlennek / feleslegesnek. Mert arra nem tud hatással lenni, hogy kevesebb legyen az abortusz. Csak arra tud hatással lenni, hogy milyen minőségben végzik el, esetleg feketén csinálják, vagy pedig abortusz-turizmust indikál. Így viszont semmi értelme. Ez tényleg egy olyan ügy, hogy a társadalom eldönti úgyis.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 627

choose life
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 504 — Lucas Scott
 telex.hu/kulfold/2022/05/03/ferenc-papa-orban-azt-mondta-a-talalkozon-hogy-majus-9-en-vege-lesz-a-haborunak

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.