USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 273 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Higgadtság urak, túlpörgés van ismét.

Amadeusnak se kellett volna ebben a stílusban reagálni természetesen. De azt is illene tudni, hogy egy orosz-ukrán háborúról szóló topicban le-elvtársozni a másikat kb. olyan, mint Auschwitz-ban zsidó viccet bedobni. Más a jelentése, mint általában. Ha tisztában van vele aki csinálja, ha nincs. Legközelebb tessék odafigyelni jobban és nem fog senki senkit felidegesíteni.
peterk2005
Valahogy azt aki engem provokált anno azt nem vettétek elő...
davemayer
 coub.com/view/f43mg
😉
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Higgadtság urak, túlpörgés van ismét.

Amadeusnak se kellett volna ebben a stílusban reagálni természetesen. De azt is illene tudni, hogy egy orosz-ukrán háborúról szóló topicban le-elvtársozni a másikat kb. olyan, mint Auschwitz-ban zsidó viccet bedobni. Más a jelentése, mint általában. Ha tisztában van vele aki csinálja, ha nincs. Legközelebb tessék odafigyelni jobban és nem fog senki senkit felidegesíteni.
peterk2005
Valahogy azt aki engem provokált anno azt nem vettétek elő...
davemayer
1984
Regény, George Orwell

"Mindenki egyenlő de az egyenlők között is vannak egyenlőbbek " (sorry ha nem pontos az idézet rég olvastam)

Vagy amit szabad Jupiternek azt nem szabad a kisökörnek
Amadeusz pedig itt Jupiter te meg.......
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
Higgadtság urak, túlpörgés van ismét.

Amadeusnak se kellett volna ebben a stílusban reagálni természetesen. De azt is illene tudni, hogy egy orosz-ukrán háborúról szóló topicban le-elvtársozni a másikat kb. olyan, mint Auschwitz-ban zsidó viccet bedobni. Más a jelentése, mint általában. Ha tisztában van vele aki csinálja, ha nincs. Legközelebb tessék odafigyelni jobban és nem fog senki senkit felidegesíteni.
peterk2005
Valahogy azt aki engem provokált anno azt nem vettétek elő...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Higgadtság urak, túlpörgés van ismét.

Amadeusnak se kellett volna ebben a stílusban reagálni természetesen. De azt is illene tudni, hogy egy orosz-ukrán háborúról szóló topicban le-elvtársozni a másikat kb. olyan, mint Auschwitz-ban zsidó viccet bedobni. Más a jelentése, mint általában. Ha tisztában van vele aki csinálja, ha nincs. Legközelebb tessék odafigyelni jobban és nem fog senki senkit felidegesíteni.
peterk2005
Vicc és belemagyarázás de nem is vártam többet.
 en.m.wikipedia.org/wiki/Comrade
Tényleg honnan tudod hogy én a kommunistákra utaltam vele ? De tényleg gondolat olvasó vagy vagy mi? Általánosítás és kész.De amint látod elvtárs lehetsz te is meg Pisti is meg én is úgy is hogy még soha nem hallottunk a kommunistákról végtére is ez egy amerikai focis fórum és elvben szeretjük ezt sportágat tehát érted ugye? DE azért azt megnézném zsidó viccet hogy mesélsz zsidó vagy héber vagy izraelita megnevezés nélkül?Na mindegy ......
De igazad van a "kúrva anyámat"és ez rendben van és védhető,meg szerintem nem nagyon lehet ezen mit félereérteni.
Meg nem beszélve arról hogy simán tarthatom annak és nevezhetem is úgy ha jónak látom.
Igaz ő is mondhatja azt hogy a kurva anyám ok és okozat,csak itt már sok ember el lett küldve egy hét pihenőre Amadeusz meg már nem is első bálozó e témában .De ha alap kommunikációs etikettet sem tartjuk akkor én is nyugodtan megkérdezhetem elméletileg/elviekben hogy a te anyukád hogy van ? (Példaként hoztam fel ) és mehet a kommunikáció ilyen és hasonló mederben.
De igazad van ezt is túl ragoztuk/tam mi ti ők de leginkább én
Agyam eldobom
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 678 — The only discipline that lasts, is self discipline
Higgadtság urak, túlpörgés van ismét.

Amadeusnak se kellett volna ebben a stílusban reagálni természetesen. De azt is illene tudni, hogy egy orosz-ukrán háborúról szóló topicban le-elvtársozni a másikat kb. olyan, mint Auschwitz-ban zsidó viccet bedobni. Más a jelentése, mint általában. Ha tisztában van vele aki csinálja, ha nincs. Legközelebb tessék odafigyelni jobban és nem fog senki senkit felidegesíteni.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
oroszok vegyifegyvert vetettek be Mariupolban.


….
Amadeus
tedd fel a bayeri kérdést: vajon ez az oroszok érdekében állt? miért tettek volna ilyet?
csebi
Az Azov-ezred szerint. Azért ne örüljünk meg teljesen, hogy azonnal benyelünk mindent csak mert az Azov azt mondja.
Zelenszkij se állt bele - talán nem véletlenül - mostanra meg úgy néz ki, hogy nem valószínű, hogy vegyi fegyver volt.
De nyilván aki a nettó náci azov-osok kijelentéseit nem fogadja el 100% igazságnak, az Bayer-ien gondolkodik.
MC12
ezt a kommentemet félreértetted eléggé sztem.
csebi
Szerintem Amadeusz elvtársnak címezve
VvAlekosz
a jó édes anyukád az elvtárs.
Amadeus
Intelligencia a köbön
Mióta lehet burkoltan kurva anyázni kedves adminok ?
Meg akik lájkolják is pfuuuu van egy szint
Te gyerek azért kicsit észbe kaphatnál hogy beszélsz......igaz itt ismeretlenül úgy gondolod bármilyen hangnemet megengedhetsz magadnak
VvAlekosz
hát én is ezt mondom. Mifelénk nem díjazzák a leelvtársazást. Kapjál észbe.
Amadeus
És még rá is kontrázol, elképesztő(ek) vagy(tok) itt már komolyan. Hihetetlen hova süllyedt itt már ez az egész.
davemayer
Hagyd a faszba az "elvtárst" vannak itt ilyenek és olyanok gondolkoztam hogy vissza kérdezek hogy "anyukád hogy van ?"de nem ereszkedem le erre a szintre felesleges,ez legyen csak a nagyon intelligens mívelt ügyvéd úr szegénységi bizonyítványa .

+plusz valahol az adminoké is olyan megközelitésből hogy nem konzekvensek bár szerintem csak azért mert nekem írta de jól van ez így ettől még jól fogok tudni aludni ma meg holnap is
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
oroszok vegyifegyvert vetettek be Mariupolban.


….
Amadeus
tedd fel a bayeri kérdést: vajon ez az oroszok érdekében állt? miért tettek volna ilyet?
csebi
Az Azov-ezred szerint. Azért ne örüljünk meg teljesen, hogy azonnal benyelünk mindent csak mert az Azov azt mondja.
Zelenszkij se állt bele - talán nem véletlenül - mostanra meg úgy néz ki, hogy nem valószínű, hogy vegyi fegyver volt.
De nyilván aki a nettó náci azov-osok kijelentéseit nem fogadja el 100% igazságnak, az Bayer-ien gondolkodik.
MC12
ezt a kommentemet félreértetted eléggé sztem.
csebi
Szerintem Amadeusz elvtársnak címezve
VvAlekosz
a jó édes anyukád az elvtárs.
Amadeus
Intelligencia a köbön
Mióta lehet burkoltan kurva anyázni kedves adminok ?
Meg akik lájkolják is pfuuuu van egy szint
Te gyerek azért kicsit észbe kaphatnál hogy beszélsz......igaz itt ismeretlenül úgy gondolod bármilyen hangnemet megengedhetsz magadnak
VvAlekosz
hát én is ezt mondom. Mifelénk nem díjazzák a leelvtársazást. Kapjál észbe.
Amadeus
És még rá is kontrázol, elképesztő(ek) vagy(tok) itt már komolyan. Hihetetlen hova süllyedt itt már ez az egész.

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 696 — "Grammar maci"
oroszok vegyifegyvert vetettek be Mariupolban.


….
Amadeus
tedd fel a bayeri kérdést: vajon ez az oroszok érdekében állt? miért tettek volna ilyet?
csebi
Az Azov-ezred szerint. Azért ne örüljünk meg teljesen, hogy azonnal benyelünk mindent csak mert az Azov azt mondja.
Zelenszkij se állt bele - talán nem véletlenül - mostanra meg úgy néz ki, hogy nem valószínű, hogy vegyi fegyver volt.
De nyilván aki a nettó náci azov-osok kijelentéseit nem fogadja el 100% igazságnak, az Bayer-ien gondolkodik.
MC12
ezt a kommentemet félreértetted eléggé sztem.
csebi
Szerintem Amadeusz elvtársnak címezve
VvAlekosz
a jó édes anyukád az elvtárs.
Amadeus
Ez sem ban? Már bocsánat...

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Melehov Chicago Bears 119
A kínai perspektíva by the Stratégiai Védelmi Kutatóintézet

 youtu.be/BLE-lix_L7o

"You're never a loser until you quit trying."- Mike Ditka
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Based on our attacks on Ukraine, if we fired a rocket at the moon it would probably hit Voronezh & we’d blame Ukraine claiming we got rid of our newest rocket in 1999
DP


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
Különböző verziók:



+ mai állás:



Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
Ukrajna Fegyveres Erőinek Vezérkara ezen a napon is arról tájékoztat, hogy az agresszor Dél-Ukrajnában támadást készít elő. Az oroszok folytathatják a Központi Katonai Körzet 41. Összfegyvernemi Hadserege alegységeinek átcsoportosítását a[z oroszországi] belgorodi és voronyezsi oblasztyokban található gyülekezési helyekre, illetve a légierő áttelepítését Ukrajna keleti határának közelébe. Az ukrán fél felhívja a figyelmet, hogy az ellenséges lőállásokat egyes esetekben polgári létesítményekbe telepítik; arra, hogy a Zaporizzsjai és Herszoni megyékben az ellenség civil álruhában folytat harctevékenységet; illetve arra: az ún. szeparatista erők soraiban mind a mobilizációval, mind a veszteségekkel problémái vannak.

A Zaporizzsjai megyében megfigyelhették az ellenség olyan, mozgó ellenőrzést végző járőreinek alkalmazását, melyek személyi állományát a Donbassz megszállt területeinek mobilizált lakosságából állították össze. Az ún. szeparatisták által végrehajtott következő mobilizációs körének keretében a Luhanszki megyében a toborzópontokra 65 éves életkorig lehet jelentkezni. A harctevékenységek kezdete óta Alcsevszk [Алчевськ] több mint 300 lakosának mobilizációját rendelhették el, a Donyeckben lévő kórházba több mint 1200 sebesült érkezhetett. A vezérkar szerint az agresszor a Krímben állomásozó katonái között terjed az az információ, hogy Ukrajna Fegyveres Erői a Herszoni megyében olyan ellentámadásra készülhetnek, mely sikeres lehet, s [az ukrán erők] beléphetnek a félszigetre.

Az összegyűjtött katonai és kisszámú helyi információkból úgy tűnik, hogy a harcterületeken a [katonai] helyzetben semmifajta lényeges változás nem következett be. A szlobodszki irányban a védőknek sikerülhetett egy ellenséges támadást visszaverniük, tart Harkiv részleges blokádja (a város [tüzérséggel történő] lövetésének intenzitása megnövekedhetett), illetve folynak a harcok "Izjum városának térségében" (az ellenség ott a Nyugati Katonai Körzet 1. Páncéloshadserege és 20. Összfegyvernemi Hadserege erőit vetheti be). A Donbasszban az ukrán erők hat támadást verhettek vissza, folynak a harcok Popasznáért és Mariupolért (utóbbi védői arról tájékoztatnak, hogy lassan kifogynak a lőszerkészletekből), az ellenség előre tör Szjevjerodoneck és a Donyecktől 30 km-re nyugatra lévő Kurahove [Курахове] irányába.

A Déli-Bug folyó irányában az agresszor erői a Herszoni megye Dnyipropetrovszki és Mikolajivi megyékkel közös határterületén megtarthatják [állásaik] kijelölt határait, illetve pótolhatják emberi és felszerelésben keletkezett veszteségeiket. A régió elvágását, illetve a szárazföldi egységek támogatását az ellenség a Fekete- és Azovi-tengeren állomásozó hajói végezhetik (nehézség lehet a viharos időjárás). Az agresszor hadserege polgári és katonai célpontok ellen minden [támadási] irányban folytat [tüzérségi] támadást és bombázást. A Hmelnickiji és Dnyipropetrovszki megyékben rakétatámadásokról adtak hírt.

Ukrajna Védelmi Minisztériuma szerint a Kijev elleni orosz támadás valószínűsíthető újraindulása attól a katonai tevékenységtől fog függeni, mely a Donyecki és Luhanszki megyékben folytatódik majd. A [belorusz] Gomeli oblaszty területén, illetve a[z azzal szomszédos oroszországi] brjanszki [Брянск] és kurszki oblasztyok területén az ellenség egységei továbbra is állomásoznak. Feladatuk saját jelenlétük demonstrálása abból a célból, hogy eltereljék az ukrán erők figyelmét más [támadási] irányokról, illetve megakadályozzák [az ukrán erők] más – többek között a keleti és déli – műveleti területekre történő áttelepítését. Az ukrán hadsereg értékelése szerint a keleti orosz offenzíva előkészítése a végéhez közeledik, de nehéz megbecsülni a nagyléptékű harctevékenység elkezdésének körülbelüli dátumát.

Andrij Demcsenko, Ukrajna Állami Határőr-szolgálatának vezetője arról tájékoztatott, hogy a Kijevi, Csernyihivi és Szumi megyékben folyik az államhatár feletti ellenőrzés visszaállítása. Aláhúzta, hogy [a határ] orosz oldal[á]n, különösen a Szumi megyével közös határ mentén nagymennyiségű harceszközt és erődítési munkálatokat figyeltek meg. Az orosz hadsereg által felhagyott területeken [általuk végrehajtott] kiterjedt aknásítás miatt nehéz a határsáv ellenőrzése. A Szumi megye katonai adminisztrációjának vezetője megerősítette: az orosz hadsereg a régió határán állomásozik, melyet folyamatosan mozgatnak és átcsoportosítanak – azt viszont nem figyelték meg, hogy az oroszok támadócsoportot állítanának össze. A megyében az infrastruktúrát újjáépítik, az autóbusz-közlekedést helyreállítják, és fokozatosan állítják helyre a vasúti közlekedést is. Folyik a vetési kampány – az Oroszországgal határos területeken a hadsereg biztosításával.

Az Ukrajnával határos orosz oblasztyokban "sárga", a négyfokozatú skálán a harmadik legsúlyosabb terrorizmusveszély-fokozatot vezettek be nemcsak a kurszki, belgorodi és brjanszki oblasztyokban, hanem a voronyezsi, a krasznodari határterületen, illetve a megszállt Krímben is. A meghozott lépéseket az ukrán oldal esetleges provokációival indokolják, a megemelt készenléti szint április 25-ig marad hatályban. A helyi hatóságok tevékenysége azt jelentheti, hogy a figyelmeztetés alá tartozó területeken az offenzívára készülő orosz hadsereg átcsoportosítása zajlik.

Az ukrán Rendkívüli Helyzetekért felelős Szolgálat becslései szerint az aknátlanítás és a robbanóeszközök felkutatása a nemrég még orosz megszállás alatt lévő területek egy részén szükséges – ezzel több mint 550 főt soraikban tudó, önállóan működő tűzszerészegységek foglalkoznak, akik naponta átlagosan kettő–hatezer robbanószert semlegesítenek. A háború kezdete óta összesen több mint 48000 lőszert azonosítottak és semlegesítettek, melyek közül kb. 2000 volt különböző kaliberű légibomba.

Az Ukrán Biztonsági Szolgálat szerint az orosz megszállók fiatalkorúakat használnak fel az ukrán hadsereg pozícióinak felderítésére. Harkivban az orosz biztonsági erők a Telegram üzenetküldő program segítségével léptek kapcsolatba fiatalkorúakkal, fizetséget ígérve a városban található [ukrán] hadsereg pozícióival kapcsolatos információkért. A Luhanszki megyében orosz katonák tizenhat éveseknek ajánlottak fel pénzt az ukrán hadsereg elhelyezkedésével és közlekedési útvonalaival kapcsolatos információkért cserébe.

Irina Verescsuk miniszterelnök-helyettes arról tájékoztatott, hogy több mint 1700 katona és civil, köztük 500 nő került orosz fogságba – velük gyakran brutálisan és lealacsonyítóan bánnak. Folyamatosan érkeznek be jelentések olyan további polgári áldozatokról, akik tüzérségi tűz vagy az utcákon és utakon végrehajtott kivégzések következtében veszítették életüket. Április 11-én a Harkivi megyében [tüzérségi] tűz következményeként nyolc civil vesztette életét – köztük egy tizenhárom éves gyermek –, s sokan megsebesültek. Április 12-én az ukrán rendőrség arról tájékoztatott, hogy Bucsa közelében egy három nő és két gyermek holttestét tartalmazó személyautót fedeztek fel, akiket március közepén gépkarabéllyal lőttek meg. A helyi rendőrség szerint a falu közelében az orosz hadsereg parancsnokságot állított fel, és a helyi lakosságot terrorizálta.
Az oroszok által megszállt városokból zajlik a lakosok kimenekítése. Április 12-én kilenc humanitárius folyosó működhet – köztük a Mariupolból, Bergyanszkból, Enerhodarból és Tokmakból Zaporizzsjába, illetve a Szjevjerodoneckből, Liszicsanszkból, Popasznából, Hirszkéből [Гірське] és Rubizsnéből Bahmutba vezetők.

Április 11-én Kijevben újrakezdte működését az Európai Unió Képviselete, mely a várost egy nappal a háború kitörése előtt hagyta el, s mely az azóta eltelt időben [a lengyelországi] Rzeszówban működött. Szintúgy visszatért Kijevbe Litvánia, Lettország és Törökország nagykövete; Szlovénia ideiglenes ügyvivője [ford. megjegyzés: a nagykövetet annak távollétében helyettesítő, a nagykövet – és a küldő állam – nevében eljáró diplomata] március végén érkezett meg. A háború kezdete óta az ukrán fővárost kizárólag Lengyelország nagykövete, illetve az apostoli nuncius [ford. megj.: a Vatikán (")nagykövete(")] nem hagyta el.

Április 11-én a dél-koreai parlament előtt tett videóüzenetében Zelenszkij elnök arról tájékoztatott, hogy Mariupolban már emberek tízezrei haltak meg, illetve arról: a város elpusztításának látványa üzenetet hordoz. Aláhúzta, hogy Oroszországot egyetlen olyan erő állíthatja meg, mellyel Ukrajna nem rendelkezik: mindenekelőtt légvédelmi rendszerek, repülőgépek, harckocsik és tüzérségi rendszerek, s felszólított arra: rugalmasabb szabályokat alkalmazzanak a fegyverszállításokra és azok átadásának felgyorsítására. Zelenszkij a CBS [amerikai tévécsatornának] adott interjújában megrótta a nyugati országokat, úgy értékelve, hogy az orosz agressziót sikerülhetett volna megállítani akkor, ha ezen országok nem játszottak volna Putyinnal.

A Herszoni megyében a [tüzérségi] támadások eredményeként a Herszon elővárosában található, Ukrajna legnagyobb baromfitelepében, a Csernobajevszkajában [Чернобаевская птицефабрика] áramkimaradásra került sor, melynek eredményeként kb. négymillió (sic!) állat (Ukrajna tojótyúkjainak kb. 5%-a) pusztult el – ez ökológiai katasztrófával fenyeget. A telep dolgozói megpróbálkoznak a szárnyasok tetemeinek eltemetésével, s kb. 90000 tyúkot és 1,4 millió tojást osztottak szét a lakosság között. Tarasz Viszockij ukrán mezőgazdasági miniszterhelyettes reakciójában arról biztosított, hogy az ukrán belpiac nem fog kifogyni tyúktojásból, szárnyashúsból, tejből és zöldségekből. Az invázió előtt Ukrajna a megtermelt tojásmennyiség kb. 40%-t exportálta, így a telep pusztulása a tojás, illetve a szárnyashús és a tej exportját korlátozza. Ebben az évben Ukrajna nyugati és középső részén növelhetik a vetőterületet, mely egy adott szinten kompenzálhatja a déli és keleti termeléscsökkenést.

Az invázió kezdete óta a megszálló tevékenységének eredményeként 166 ukrán kulturális emlékmű sérült vagy semmisült meg. Olekszandr Tkacsenko ukrán kulturális miniszter aláhúzta, hogy ez nem a legfrissebb szám – ugyanis a tárca nincs abban az állapotban, hogy az ideiglenesen megszállt területeken bekövetkezett veszteségeket dokumentálja. Nyugati partnerekkel (többek között Franciaországgal) folytatnak tárgyalásokat egy, Ukrajna kulturális örökségének újjáépítését támogató alap felállítására a harctevékenység befejezése utáni időszakban.

Az ukrán határőrség adatai szerint növekszik az országba visszatérő ukránok száma – április eleje óta naponta 25–30000 ember érkezik. Február 24-e óta a határt mindkét irányban összesen 4,3 millió fő lépte át, ezek túlnyomó többsége a háború elől nyugati irányba menekülő állampolgárok [volt]. A személyforgalom nagysága a háború első heteivel összehasonlítva csökkent (amikor az országot naponta 120–130 ezer ember hagyta el) – jelenleg ez 60–70 ezer fő között mozog. A határlépések többsége a Lengyelországgal közös határpontokon történik meg: az invázió kezdete óta Ukrajnából összesen 2,68 millió fő távozott, ebből április 11-én 24000 (az előző naphoz képest ez 16%-os csökkenés).

Az OSW szakértőinek kommentárja:

• Az ukrán médiában a katonai helyzet tálalásával kapcsolatban egyre erősebb a cenzúra. Az ukrán hadsereg Vezérkarának kommünikéi (a napi két tájékoztatásra történt redukálásukat követően) ugyanazokat az üzeneteket ismétlik – függetlenül attól, hogy azok a helyzet változására utalgatnak. Egymást követő napokon gyakran szerepel ugyanaz az információ, még akkor is, amikor hivatalos ukrán források azok elavult voltát erősítik meg (kirívó eset erre a "Izjum irányában [végrehajtott] támadásról" szóló ismételt információ még több mint egy héttel az után is, hogy az agresszor elfoglalta a várost). Az ellenségnek tulajdonított veszteségekről szóló információk között szerepel az a megjegyzés, hogy a harcok hevessége miatt ezen információkat nem lehet megerősíteni – míg az ugyanebben az időszakban közzétett helyzetjelentésekben az szerepel, hogy számottevő veszteségeket okoztak. Az agresszor visszavonulásának eredményeként csökkenő harcintenzitás illetve az Ukrajna északi részén megszűnő harcok nem mérsékelték az orosz veszteségek szorzóját, mely veszteségek állandók – függetlenül a katonai helyzetben bekövetkező változásoktól (pl. minden egymást követő napon az ellenség kb. 300 katonája veszítheti életét). A katonai helyzettel összefüggésben egyre csökkenő mértékben jelentenek információforrást a regionális katonai–civil adminisztrációk kommünikéi, melyek a polgári lakossággal szemben az agresszor által elkövetetett bűncselekmények bizonyítékainak feltárására koncentráltak. Az ukrán félnek sikerült majdnem teljesen kizárni a tömegtájékoztatásból az orosz rakétatámadások célpontjairól és következményeiről szóló információkat.

• Az orosz hadsereg az ukrán társadalommal szembeni brutális és helyenként bestiális magatartása továbbra is fennáll. A megszálló tevékenységének egy része pragmatikus látszatot kap – mint pl. nyomás gyakorlása a helyi elitre (önkormányzati tisztségviselők, a pravoszláv klérus) annak együttműködésre kényszerítése céljából; egy része az anyagi motivációval operál (fosztogatás, a megszállt vállalkozások kifosztása); azonban egy másik része a tiszta, kendőzetlen bosszú jegyeit viseli magán: ez a helyi lakosság terrorizálása (beleértve ebbe a civilek kivégzését, ökológiai katasztrófa előidézését). Mindez a megszálló hadsereg alacsony morálját bizonyítja, de annak is bizonyítéka lehet, hogy a megszállt területeken a hosszútávú, békés uralomra nem lesz lehetőség – Oroszország számára az egyetlen lehetőség ezen területek kifosztása, illetve a lakosok egy részének fizikai megsemmisítése.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 317 — The Mathematician


Töribűl is elégtelen.
Vrij6
mondjuk ez sokat megmagyaráz arról hogy a magyar szélsőjobb miért térdel előtte

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!


Töribűl is elégtelen.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 317 — The Mathematician
oroszok vegyifegyvert vetettek be Mariupolban.


….
Amadeus
tedd fel a bayeri kérdést: vajon ez az oroszok érdekében állt? miért tettek volna ilyet?
csebi
Az Azov-ezred szerint. Azért ne örüljünk meg teljesen, hogy azonnal benyelünk mindent csak mert az Azov azt mondja.
Zelenszkij se állt bele - talán nem véletlenül - mostanra meg úgy néz ki, hogy nem valószínű, hogy vegyi fegyver volt.
De nyilván aki a nettó náci azov-osok kijelentéseit nem fogadja el 100% igazságnak, az Bayer-ien gondolkodik.
MC12
ezt a kommentemet félreértetted eléggé sztem.
csebi
Szerintem Amadeusz elvtársnak címezve
VvAlekosz
a jó édes anyukád az elvtárs.
Amadeus
Intelligencia a köbön
Mióta lehet burkoltan kurva anyázni kedves adminok ?
Meg akik lájkolják is pfuuuu van egy szint
Te gyerek azért kicsit észbe kaphatnál hogy beszélsz......igaz itt ismeretlenül úgy gondolod bármilyen hangnemet megengedhetsz magadnak
VvAlekosz
hát én is ezt mondom. Mifelénk nem díjazzák a leelvtársazást. Kapjál észbe.
Amadeus
cicaharc 😀


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
 m.hvg.hu/vilag/20220412_putyin_beketargyalasok

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 572
Rettegtetés level 999.
Mindéhen/meghalunk.

 telex.hu/komplex/2022/04/12/brutalis-elelmiszervalsagot-hoz-az-orosz-ukran-haboru
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 624

choose life
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 688
oroszok vegyifegyvert vetettek be Mariupolban.


….
Amadeus
tedd fel a bayeri kérdést: vajon ez az oroszok érdekében állt? miért tettek volna ilyet?
csebi
Az Azov-ezred szerint. Azért ne örüljünk meg teljesen, hogy azonnal benyelünk mindent csak mert az Azov azt mondja.
Zelenszkij se állt bele - talán nem véletlenül - mostanra meg úgy néz ki, hogy nem valószínű, hogy vegyi fegyver volt.
De nyilván aki a nettó náci azov-osok kijelentéseit nem fogadja el 100% igazságnak, az Bayer-ien gondolkodik.
MC12
ezt a kommentemet félreértetted eléggé sztem.
csebi
Szerintem Amadeusz elvtársnak címezve
VvAlekosz
a jó édes anyukád az elvtárs.
Amadeus
Intelligencia a köbön
Mióta lehet burkoltan kurva anyázni kedves adminok ?
Meg akik lájkolják is pfuuuu van egy szint
Te gyerek azért kicsit észbe kaphatnál hogy beszélsz......igaz itt ismeretlenül úgy gondolod bármilyen hangnemet megengedhetsz magadnak
VvAlekosz
hát én is ezt mondom. Mifelénk nem díjazzák a leelvtársazást. Kapjál észbe.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
oroszok vegyifegyvert vetettek be Mariupolban.


….
Amadeus
tedd fel a bayeri kérdést: vajon ez az oroszok érdekében állt? miért tettek volna ilyet?
csebi
Az Azov-ezred szerint. Azért ne örüljünk meg teljesen, hogy azonnal benyelünk mindent csak mert az Azov azt mondja.
Zelenszkij se állt bele - talán nem véletlenül - mostanra meg úgy néz ki, hogy nem valószínű, hogy vegyi fegyver volt.
De nyilván aki a nettó náci azov-osok kijelentéseit nem fogadja el 100% igazságnak, az Bayer-ien gondolkodik.
MC12
ezt a kommentemet félreértetted eléggé sztem.
csebi
Szerintem Amadeusz elvtársnak címezve
VvAlekosz
a jó édes anyukád az elvtárs.
Amadeus
Intelligencia a köbön
Mióta lehet burkoltan kurva anyázni kedves adminok ?
Meg akik lájkolják is pfuuuu van egy szint
Te gyerek azért kicsit észbe kaphatnál hogy beszélsz......igaz itt ismeretlenül úgy gondolod bármilyen hangnemet megengedhetsz magadnak
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 500 — StuG Life
oroszok vegyifegyvert vetettek be Mariupolban.


….
Amadeus
tedd fel a bayeri kérdést: vajon ez az oroszok érdekében állt? miért tettek volna ilyet?
csebi
Az Azov-ezred szerint. Azért ne örüljünk meg teljesen, hogy azonnal benyelünk mindent csak mert az Azov azt mondja.
Zelenszkij se állt bele - talán nem véletlenül - mostanra meg úgy néz ki, hogy nem valószínű, hogy vegyi fegyver volt.
De nyilván aki a nettó náci azov-osok kijelentéseit nem fogadja el 100% igazságnak, az Bayer-ien gondolkodik.
MC12
ezt a kommentemet félreértetted eléggé sztem.
csebi
Szerintem Amadeusz elvtársnak címezve
VvAlekosz
a jó édes anyukád az elvtárs.
Amadeus
ovatosan mert téged is befenyitenek egy hosszabbitóval

több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 688
oroszok vegyifegyvert vetettek be Mariupolban.


….
Amadeus
tedd fel a bayeri kérdést: vajon ez az oroszok érdekében állt? miért tettek volna ilyet?
csebi
Az Azov-ezred szerint. Azért ne örüljünk meg teljesen, hogy azonnal benyelünk mindent csak mert az Azov azt mondja.
Zelenszkij se állt bele - talán nem véletlenül - mostanra meg úgy néz ki, hogy nem valószínű, hogy vegyi fegyver volt.
De nyilván aki a nettó náci azov-osok kijelentéseit nem fogadja el 100% igazságnak, az Bayer-ien gondolkodik.
MC12
ezt a kommentemet félreértetted eléggé sztem.
csebi
Szerintem Amadeusz elvtársnak címezve
VvAlekosz
a jó édes anyukád az elvtárs.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 572
36th Naval Infantry Brigade that is defending Mariupol released a statement, in which they say that the situation is dire, that they have almost no ammunition, water or food left. They anticipate a final battle and a hand-to-hand combat.

"Gradually we are coming to an end."

lassan sajnos kénytelenek lesznek megadni magukat Mariupol védői.
deyell

Idő kérdése volt csak sajnos.
„A mai nap valószínűleg az utolsó csata lesz, mivel a lőszer kifogyóban van” – írta közleményében az ukrán erők 36. tengerészdandárja.

A tengerészgyalogosok 47 napja védik a délkelet-ukrajnai kikötővárost, Mariupolt, de az orosz hadsereg bekerítette őket, és már nem tartják ellenőrzésük alatt a várost.

„Halomban állnak a sebesültek, a dandárunk felét teszik ki. Akiknek nem szakadt le a végtagjuk, azok visszatérnek a csatába. A gyalogság mind elesett, és a tűzharcokat most tüzérek, légvédelmi tüzérek, rádiósok, sofőrök és szakácsok vívják. Még a zenekar is.” – írták.

Megjegyezték, hogy az ukrán katonai vezetéstől nem kaptak elég támogatást, mert leírták őket.Telex

Ez pedig minimum érdekes annak fényében hogy otthagyták az északi részeket. Nem adták végleg fel Kijev elfoglalásának tervét?
Egy Ukrajnát pártoló belarusz Telegram csatorna, a Belaruski Hayun szerint komoly mennyiségű orosz fegyvert szállítanak Belaruszba – írja a BBC.

Eddig több vasútállomáson is látták a fegyvereket szállító vonatokat, például Minszkben, de fővároson kívül, az ország keleti részén is megfordultak a szállítmányok. A Belaruski Hayun szerint nehézfegyvereket, teherautókat, tankokat szállítanak. A recsicai vasútállomáson légvédelmi rakétákat láttak, míg baranovicsi repülőtérről és Minszk mellől orosz katonai repülőgépek és helikopterek szálltak fel.Telex
Mikey
A végén kiderül, hogy a valódi terv mindig is Fehéroroszország annektálása volt.

Szóval Seggelyuka bácsi rossz országokat mutogatott a térképen
Willie Parker
Az mondjuk zseniális lenne, ha Putyin bejelentené Lukasenkának, hogy ja egyébként maradunk. 😀
Nyaralni természetesen.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Grúzia és Moldova megkapta az EU-tagsági jelentkezési lapot. Röhej, hogy Vásárhelyi Olivér adta át nekik.
Amadeus
Ezt nem értem.
Miért röhej?
Vagy kinek kellett volna?
Sobri Jóska
Idéztem máshonnan, ne tőlem kérdezd.
Amadeus
Honnan?

több mint 2 éve
Törölt felhasználó
oroszok vegyifegyvert vetettek be Mariupolban.


….
Amadeus
tedd fel a bayeri kérdést: vajon ez az oroszok érdekében állt? miért tettek volna ilyet?
csebi
Az Azov-ezred szerint. Azért ne örüljünk meg teljesen, hogy azonnal benyelünk mindent csak mert az Azov azt mondja.
Zelenszkij se állt bele - talán nem véletlenül - mostanra meg úgy néz ki, hogy nem valószínű, hogy vegyi fegyver volt.
De nyilván aki a nettó náci azov-osok kijelentéseit nem fogadja el 100% igazságnak, az Bayer-ien gondolkodik.
MC12
ezt a kommentemet félreértetted eléggé sztem.
csebi
Szerintem Amadeusz elvtársnak címezve