Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Világnézeti csevegő

8 feliratkozó

6 órája
ender1112 Kansas City Chiefs 2 853 — Víí veeer dö cseempjönsz.
 ujegyenloseg.hu/merre-az-elore-a-baloldal-feladatai-a-tisza-korszakban/
Dzsokijuing
Úgy olvastam (egyre inkább felületesen), mintha közben homok csikorogna a fogaim között. A tartalomra nehéz figyelni, ha a nyelvezet életidegen, erőltetetten és öncélúan tudományoskodó. Ez a stílus általában 1. a mondanivaló hiányának leplezésére szolgál, 2. tehetségtelenségre vall, 3. csupán a publikációs lista bővítését szolgálja. Tetszés szerint lehet választani.
A szerzőt nem ismerem, de a bemutatkozása visszatükrözi a szöveget. A cigányellenesség és a magyar vidék jobboldali fordulatának társadalmi mikrodinamikáit vizsgálta. (Mikrodinamika, édes faszom...) Az LMP roma integrációs műhelyét vezette, majd az MTA Kisebbségkutató Intézetében, a Columbia Egyetemen, a hallei Max Planck Intézetben és a Humboldt Egyetemen dolgozott. Bravó. Akkor biztosan komoly ember.
Nem akarom kipécézni és egy írás alapján minősíteni, csak dühös vagyok. Nyomát se látom ugyanis annak, hogy belátható időn belül lesz értelmezhető méretű és hiteles baloldal Magyarországon. Legfeljebb majd akkor, ha szakad a Tisza.
nagylaza, főpohárnok
Én itt nevettem fel:

"2030-ra nem reális egy ütőképes baloldali párt felépítése. Ehhez tartós társadalmi bázis, helyi hálózatok, kipróbált jelöltek, működő pénzügyi háttér és összetartó politikai kultúra kell. Ezek közül ma egyik sem áll rendelkezésre, és négy év nem elég ahhoz, hogy ezek létrejöjjenek."

Tiszta szerencse, hogy MP ezt nem tudta, úgyhogy 2 év alatt megcsinálta 😀 Persze, tudom, a Tiszának igazából nincs ideológiai háttere és pártstruktúrája meg szellemi hátországa stb., de egészen komoly szellemi vakságra és 1992-ben ragadtságra utal, ha azt hiszi, hogy 2020-as, 30-as években a nagy és komoly pártstruktúrák meg eleve, a pártok évei jönnek. Leírták sokan nálamnál jóval okosabb emberek, hogy az előttünk álló évek, akár évtizedek nem a pártokról fognak szólni amikben karakterek vannak, hanem karakterekről, akik mozgalmat, pártot gründolnak maguk köré. A pártok ugyanis megbuktak, az emberek nem bíznak bennük, nem szeretik őket, nem tudnak kötődni hozzájuk, ahogy megyünk lefele a korfán ez annál erősebben látszik. Tetszettek volna az eliteknek nem a falhoz csapni a középosztályt az elmúlt évtizedekben és akkor nem itt tartanának, de ez másik kérdés.

Szóval ja, ez klasszikusan egy háj entellektüel értelmiségi pozőrködés amit itt leművelt a szerző úr. Az már csak hab a tortán, hogy ő Berlinből megírja, hogyan kéne idehaza baloldali politikát csinálni. Nonszensz.
MC12
Itt arról beszél, hogy baloldali pártot nehéz felépíteni.
MP a full jobbos országban megszervezte a NER-ellenes vidéki konzervatívokat, akikhez a libek és a balosok esélyes párt híján csatlakoztak.
Dzsokijuing
A saját válaszodban írtad meg, miért nem kell ehhez 4 év - mert vannak lib és balosnak tekinthető szavazók szavazók, alsó hangon másfél millió. Az ő megszólításukhoz nem párt kell ahogy a vidéki konzervatívok megszólításához sem párt kellett - hanem karakter. Egy normális választási törvénynél itt a fórumon is elég sokan lennének akik egy gyengécske, kezdeteleges olyan - amilyen de értékben baloldali pártra előbb szavaznának mint MP-re újra.

Olyan ez mint a progresszív adó (jó abbahagyom 😀) először a baloldalról jöjjön egy karakter, akiben lehet hinni, ahhoz megy majd a tőke is, ez történt MP-nél. Az írónk bennragadt abban, hogy majd ŐK az intellektuális - ideológiai elit kitalálja, hogy legyen, lesz valami pártféle, erre adjanak emberek, vállalkozók fene tudja még ki pénzt, és majd ŐK 4-6-8 év alatt kitalálják hogy legyen, majd ŐK valamikor legyőzik az ellent csak a finanszírozást oldja meg valaki más 😊

Ez az ország még véletlenül sem full jobbos, semmi közünk a lengyelekhez ott tényleg lehet mondani, hogy alapvetően jobboldali a társadalom. Szerintem leginkább nincs ideológiája a random magyar szavazónak, de ha már be kell kategorizálni, valami furcsa rendpárti nemzeti-szocdem keverék lenne, habár ezért Gyurmától kapok a fejemre, majd ő leírja jobban, ha van kedve.
Az átlagszavazó nem szereti és nem bízik a magyar államban és intézményeiben, de szereti és alapjárandóságnak tartja a széles és ingyenes állami szolgáltatásokat,ami miatt azonban nagy államot kell fenntartani, de ezért azonban nem szeret adót fizetni ugyanezen állampolgár, csakhogy a magyar társadalom alapparadoxonára világítsunk rá 😀
Szereti a rendet, de leginkább azt szereti ha ez a rendcsinálás a cigányok felé irányul, 40 felett és ahogy megyünk felfele a korfán és lefele a település-nagyságon alapvetően szalonrasszista és szalonbuzizó, ez viszont ahogy olvasom és látom, alatta nagyon csökken, és 30, nopláne 20 alatt nemigazán van már ilyen ellentét, főleg a nagyobb városokban, ahol egy osztályteremben már az arabtól a kínain át a cigányon keresztül jutunk el a "sima" fehér kisgyerekhez, aki sokhelyen már csak relatív többségben van.
Egy full jobbos társadalomban ez a 16 évnyi orosz-pártiság nemhogy nem ment volna át, az első adandó alkalommal úgy elzavarta volna az ezzel haknizó pártot a nép, hogy a lába nem éri a fölet.

Szóval a magyar társadalom jelenleg alapvetően szerintem ideológiátlan. Korosztályonként van néhány kulcsdolog, amihez ragaszkodik, leginkább 50 felett valami furcsa vonzódás az államhoz, aki megvéd, 30 alatt a szabadság és az EU-hoz tartozás, de ezek meglátásom szerint nemigazán kapcsolódnak mondjuk 50 felett a jobboldali konzervatívizmushoz és 30 alatt a klasszikus liberlizmushoz. Hajlok egyetérteni Petővel a 24.hu-tól, aki szerint nincsenek igazából se demokratikus normáink se demokratikus hagyományaink, ennek a kidolgozása és beépítése az emberek tudatába mind 90-ben mind 2010-ben kudarcba fulladt és még előtünk áll. Meglátjuk, harmadjára összejön e.
MC12
Aszondod, 2010-ben a Fidesz ki akart dolgozni és be akart építeni demokratikus hagyományokat? Cool Berci után a legjobb vicced idén 😉
ender1112
Szerintem nem akarta nem is állítottam ilyet, de akkor volt egy olyan társadalmi fordulópont 90 után, ahol lehetett volna erre lehetőség. Talán az lmp programja volt az egyetlen, ami ilyesmit tartalmazott, dehát az annyit is ért.

Ámbár ez nem úgy néz ki, hogy jön valaki és beleépíti a társadalomba ezeket, hanem a társadalom kényszeríti ki egyrészt magából, másrészt az elitből a történelmi helyzetből kifolyólag. De a magyar társadalom egy jelentős része is megakarta és meg akarja úszni ezeket a normákat, akkor ugyanis a hétköznapi kis korrupciókra, sundám-bundámra, uram - bátyámra, szaloncigányozásra és buzizásra is nemet kéne mondania, sokminden más mellett.

(Berci a tetőn cool volt, de sajnos one hit wonder lett, azóta a dolgai literálisan cringe-ek lettek)
MC12
A szóhasználat egyértelműen azt sugallta, hogy ez valaki(k)nek a tudatos tevékenysége, a helyzet pedig azt, hogy ez a Fidesz, mert ki más lett volna olyan helyzetben. (Én kérek elnézést a rossz megfogalmazásodért 😀)
6 órája
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 562
 ujegyenloseg.hu/merre-az-elore-a-baloldal-feladatai-a-tisza-korszakban/
Dzsokijuing
Úgy olvastam (egyre inkább felületesen), mintha közben homok csikorogna a fogaim között. A tartalomra nehéz figyelni, ha a nyelvezet életidegen, erőltetetten és öncélúan tudományoskodó. Ez a stílus általában 1. a mondanivaló hiányának leplezésére szolgál, 2. tehetségtelenségre vall, 3. csupán a publikációs lista bővítését szolgálja. Tetszés szerint lehet választani.
A szerzőt nem ismerem, de a bemutatkozása visszatükrözi a szöveget. A cigányellenesség és a magyar vidék jobboldali fordulatának társadalmi mikrodinamikáit vizsgálta. (Mikrodinamika, édes faszom...) Az LMP roma integrációs műhelyét vezette, majd az MTA Kisebbségkutató Intézetében, a Columbia Egyetemen, a hallei Max Planck Intézetben és a Humboldt Egyetemen dolgozott. Bravó. Akkor biztosan komoly ember.
Nem akarom kipécézni és egy írás alapján minősíteni, csak dühös vagyok. Nyomát se látom ugyanis annak, hogy belátható időn belül lesz értelmezhető méretű és hiteles baloldal Magyarországon. Legfeljebb majd akkor, ha szakad a Tisza.
nagylaza, főpohárnok
Én itt nevettem fel:

"2030-ra nem reális egy ütőképes baloldali párt felépítése. Ehhez tartós társadalmi bázis, helyi hálózatok, kipróbált jelöltek, működő pénzügyi háttér és összetartó politikai kultúra kell. Ezek közül ma egyik sem áll rendelkezésre, és négy év nem elég ahhoz, hogy ezek létrejöjjenek."

Tiszta szerencse, hogy MP ezt nem tudta, úgyhogy 2 év alatt megcsinálta 😀 Persze, tudom, a Tiszának igazából nincs ideológiai háttere és pártstruktúrája meg szellemi hátországa stb., de egészen komoly szellemi vakságra és 1992-ben ragadtságra utal, ha azt hiszi, hogy 2020-as, 30-as években a nagy és komoly pártstruktúrák meg eleve, a pártok évei jönnek. Leírták sokan nálamnál jóval okosabb emberek, hogy az előttünk álló évek, akár évtizedek nem a pártokról fognak szólni amikben karakterek vannak, hanem karakterekről, akik mozgalmat, pártot gründolnak maguk köré. A pártok ugyanis megbuktak, az emberek nem bíznak bennük, nem szeretik őket, nem tudnak kötődni hozzájuk, ahogy megyünk lefele a korfán ez annál erősebben látszik. Tetszettek volna az eliteknek nem a falhoz csapni a középosztályt az elmúlt évtizedekben és akkor nem itt tartanának, de ez másik kérdés.

Szóval ja, ez klasszikusan egy háj entellektüel értelmiségi pozőrködés amit itt leművelt a szerző úr. Az már csak hab a tortán, hogy ő Berlinből megírja, hogyan kéne idehaza baloldali politikát csinálni. Nonszensz.
MC12
Itt arról beszél, hogy baloldali pártot nehéz felépíteni.
MP a full jobbos országban megszervezte a NER-ellenes vidéki konzervatívokat, akikhez a libek és a balosok esélyes párt híján csatlakoztak.
Dzsokijuing
A saját válaszodban írtad meg, miért nem kell ehhez 4 év - mert vannak lib és balosnak tekinthető szavazók szavazók, alsó hangon másfél millió. Az ő megszólításukhoz nem párt kell ahogy a vidéki konzervatívok megszólításához sem párt kellett - hanem karakter. Egy normális választási törvénynél itt a fórumon is elég sokan lennének akik egy gyengécske, kezdeteleges olyan - amilyen de értékben baloldali pártra előbb szavaznának mint MP-re újra.

Olyan ez mint a progresszív adó (jó abbahagyom 😀) először a baloldalról jöjjön egy karakter, akiben lehet hinni, ahhoz megy majd a tőke is, ez történt MP-nél. Az írónk bennragadt abban, hogy majd ŐK az intellektuális - ideológiai elit kitalálja, hogy legyen, lesz valami pártféle, erre adjanak emberek, vállalkozók fene tudja még ki pénzt, és majd ŐK 4-6-8 év alatt kitalálják hogy legyen, majd ŐK valamikor legyőzik az ellent csak a finanszírozást oldja meg valaki más 😊

Ez az ország még véletlenül sem full jobbos, semmi közünk a lengyelekhez ott tényleg lehet mondani, hogy alapvetően jobboldali a társadalom. Szerintem leginkább nincs ideológiája a random magyar szavazónak, de ha már be kell kategorizálni, valami furcsa rendpárti nemzeti-szocdem keverék lenne, habár ezért Gyurmától kapok a fejemre, majd ő leírja jobban, ha van kedve.
Az átlagszavazó nem szereti és nem bízik a magyar államban és intézményeiben, de szereti és alapjárandóságnak tartja a széles és ingyenes állami szolgáltatásokat,ami miatt azonban nagy államot kell fenntartani, de ezért azonban nem szeret adót fizetni ugyanezen állampolgár, csakhogy a magyar társadalom alapparadoxonára világítsunk rá 😀
Szereti a rendet, de leginkább azt szereti ha ez a rendcsinálás a cigányok felé irányul, 40 felett és ahogy megyünk felfele a korfán és lefele a település-nagyságon alapvetően szalonrasszista és szalonbuzizó, ez viszont ahogy olvasom és látom, alatta nagyon csökken, és 30, nopláne 20 alatt nemigazán van már ilyen ellentét, főleg a nagyobb városokban, ahol egy osztályteremben már az arabtól a kínain át a cigányon keresztül jutunk el a "sima" fehér kisgyerekhez, aki sokhelyen már csak relatív többségben van.
Egy full jobbos társadalomban ez a 16 évnyi orosz-pártiság nemhogy nem ment volna át, az első adandó alkalommal úgy elzavarta volna az ezzel haknizó pártot a nép, hogy a lába nem éri a fölet.

Szóval a magyar társadalom jelenleg alapvetően szerintem ideológiátlan. Korosztályonként van néhány kulcsdolog, amihez ragaszkodik, leginkább 50 felett valami furcsa vonzódás az államhoz, aki megvéd, 30 alatt a szabadság és az EU-hoz tartozás, de ezek meglátásom szerint nemigazán kapcsolódnak mondjuk 50 felett a jobboldali konzervatívizmushoz és 30 alatt a klasszikus liberlizmushoz. Hajlok egyetérteni Petővel a 24.hu-tól, aki szerint nincsenek igazából se demokratikus normáink se demokratikus hagyományaink, ennek a kidolgozása és beépítése az emberek tudatába mind 90-ben mind 2010-ben kudarcba fulladt és még előtünk áll. Meglátjuk, harmadjára összejön e.
MC12
Aszondod, 2010-ben a Fidesz ki akart dolgozni és be akart építeni demokratikus hagyományokat? Cool Berci után a legjobb vicced idén 😉
ender1112
Szerintem nem akarta nem is állítottam ilyet, de akkor volt egy olyan társadalmi fordulópont 90 után, ahol lehetett volna erre lehetőség. Talán az lmp programja volt az egyetlen, ami ilyesmit tartalmazott, dehát az annyit is ért.

Ámbár ez nem úgy néz ki, hogy jön valaki és beleépíti a társadalomba ezeket, hanem a társadalom kényszeríti ki egyrészt magából, másrészt az elitből a történelmi helyzetből kifolyólag. De a magyar társadalom egy jelentős része is megakarta és meg akarja úszni ezeket a normákat, akkor ugyanis a hétköznapi kis korrupciókra, sundám-bundámra, uram - bátyámra, szaloncigányozásra és buzizásra is nemet kéne mondania, sokminden más mellett.

(Berci a tetőn cool volt, de sajnos one hit wonder lett, azóta a dolgai literálisan cringe-ek lettek)

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
6 órája
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 058 — zászló zászló szív
Aszondod, 2010-ben a Fidesz ki akart dolgozni és be akart építeni demokratikus hagyományokat? Cool Berci után a legjobb vicced idén 😉
ender1112
nem, ezt nem mondta. Érdekes módon hasonló okból nem sikerült egyik rendszerváltás sem. A politikai cselekvők céljai eltérőek volt, ofc, de a gyökérok nagyon is a korábban leírtakból következik.

Alapvetően a 90-es rendszerváltás lényege csak az volt, hogy erőltetetten legyen mielőbb nyugati életszínvonal, de közben nem gondoltak bele, hogy ehhez kevés a piacgazdaság, mivel 0 demokratikus norma és hagyomány van a magyarokban. Vető Balázs gondolatai alapján a bizalom kiépítése lassú és körülményes, a félelem sokkal gyorsabb. Ez határozta meg a NER gondolkodását is. A Fidesz "ideológiája" annyi volt, hogy a magyarok nem bíznak egymásban sem, bennünk sem, tehát az ő állam berendezés elképzelésük az az volt, nincs is szükség nagyobb demokratikus rendszerre, hiszen ezek a magyarok már csak ilyenek.

MC nem állította, hogy a Fidesznek voltak javító szándékai ezen a területen, csak azt állította, hogy sem 90-ben, sem 2010-ben nem sikerült a változás. És ez tény

6 órája
ender1112 Kansas City Chiefs 2 853 — Víí veeer dö cseempjönsz.
 ujegyenloseg.hu/merre-az-elore-a-baloldal-feladatai-a-tisza-korszakban/
Dzsokijuing
Úgy olvastam (egyre inkább felületesen), mintha közben homok csikorogna a fogaim között. A tartalomra nehéz figyelni, ha a nyelvezet életidegen, erőltetetten és öncélúan tudományoskodó. Ez a stílus általában 1. a mondanivaló hiányának leplezésére szolgál, 2. tehetségtelenségre vall, 3. csupán a publikációs lista bővítését szolgálja. Tetszés szerint lehet választani.
A szerzőt nem ismerem, de a bemutatkozása visszatükrözi a szöveget. A cigányellenesség és a magyar vidék jobboldali fordulatának társadalmi mikrodinamikáit vizsgálta. (Mikrodinamika, édes faszom...) Az LMP roma integrációs műhelyét vezette, majd az MTA Kisebbségkutató Intézetében, a Columbia Egyetemen, a hallei Max Planck Intézetben és a Humboldt Egyetemen dolgozott. Bravó. Akkor biztosan komoly ember.
Nem akarom kipécézni és egy írás alapján minősíteni, csak dühös vagyok. Nyomát se látom ugyanis annak, hogy belátható időn belül lesz értelmezhető méretű és hiteles baloldal Magyarországon. Legfeljebb majd akkor, ha szakad a Tisza.
nagylaza, főpohárnok
Én itt nevettem fel:

"2030-ra nem reális egy ütőképes baloldali párt felépítése. Ehhez tartós társadalmi bázis, helyi hálózatok, kipróbált jelöltek, működő pénzügyi háttér és összetartó politikai kultúra kell. Ezek közül ma egyik sem áll rendelkezésre, és négy év nem elég ahhoz, hogy ezek létrejöjjenek."

Tiszta szerencse, hogy MP ezt nem tudta, úgyhogy 2 év alatt megcsinálta 😀 Persze, tudom, a Tiszának igazából nincs ideológiai háttere és pártstruktúrája meg szellemi hátországa stb., de egészen komoly szellemi vakságra és 1992-ben ragadtságra utal, ha azt hiszi, hogy 2020-as, 30-as években a nagy és komoly pártstruktúrák meg eleve, a pártok évei jönnek. Leírták sokan nálamnál jóval okosabb emberek, hogy az előttünk álló évek, akár évtizedek nem a pártokról fognak szólni amikben karakterek vannak, hanem karakterekről, akik mozgalmat, pártot gründolnak maguk köré. A pártok ugyanis megbuktak, az emberek nem bíznak bennük, nem szeretik őket, nem tudnak kötődni hozzájuk, ahogy megyünk lefele a korfán ez annál erősebben látszik. Tetszettek volna az eliteknek nem a falhoz csapni a középosztályt az elmúlt évtizedekben és akkor nem itt tartanának, de ez másik kérdés.

Szóval ja, ez klasszikusan egy háj entellektüel értelmiségi pozőrködés amit itt leművelt a szerző úr. Az már csak hab a tortán, hogy ő Berlinből megírja, hogyan kéne idehaza baloldali politikát csinálni. Nonszensz.
MC12
Itt arról beszél, hogy baloldali pártot nehéz felépíteni.
MP a full jobbos országban megszervezte a NER-ellenes vidéki konzervatívokat, akikhez a libek és a balosok esélyes párt híján csatlakoztak.
Dzsokijuing
A saját válaszodban írtad meg, miért nem kell ehhez 4 év - mert vannak lib és balosnak tekinthető szavazók szavazók, alsó hangon másfél millió. Az ő megszólításukhoz nem párt kell ahogy a vidéki konzervatívok megszólításához sem párt kellett - hanem karakter. Egy normális választási törvénynél itt a fórumon is elég sokan lennének akik egy gyengécske, kezdeteleges olyan - amilyen de értékben baloldali pártra előbb szavaznának mint MP-re újra.

Olyan ez mint a progresszív adó (jó abbahagyom 😀) először a baloldalról jöjjön egy karakter, akiben lehet hinni, ahhoz megy majd a tőke is, ez történt MP-nél. Az írónk bennragadt abban, hogy majd ŐK az intellektuális - ideológiai elit kitalálja, hogy legyen, lesz valami pártféle, erre adjanak emberek, vállalkozók fene tudja még ki pénzt, és majd ŐK 4-6-8 év alatt kitalálják hogy legyen, majd ŐK valamikor legyőzik az ellent csak a finanszírozást oldja meg valaki más 😊

Ez az ország még véletlenül sem full jobbos, semmi közünk a lengyelekhez ott tényleg lehet mondani, hogy alapvetően jobboldali a társadalom. Szerintem leginkább nincs ideológiája a random magyar szavazónak, de ha már be kell kategorizálni, valami furcsa rendpárti nemzeti-szocdem keverék lenne, habár ezért Gyurmától kapok a fejemre, majd ő leírja jobban, ha van kedve.
Az átlagszavazó nem szereti és nem bízik a magyar államban és intézményeiben, de szereti és alapjárandóságnak tartja a széles és ingyenes állami szolgáltatásokat,ami miatt azonban nagy államot kell fenntartani, de ezért azonban nem szeret adót fizetni ugyanezen állampolgár, csakhogy a magyar társadalom alapparadoxonára világítsunk rá 😀
Szereti a rendet, de leginkább azt szereti ha ez a rendcsinálás a cigányok felé irányul, 40 felett és ahogy megyünk felfele a korfán és lefele a település-nagyságon alapvetően szalonrasszista és szalonbuzizó, ez viszont ahogy olvasom és látom, alatta nagyon csökken, és 30, nopláne 20 alatt nemigazán van már ilyen ellentét, főleg a nagyobb városokban, ahol egy osztályteremben már az arabtól a kínain át a cigányon keresztül jutunk el a "sima" fehér kisgyerekhez, aki sokhelyen már csak relatív többségben van.
Egy full jobbos társadalomban ez a 16 évnyi orosz-pártiság nemhogy nem ment volna át, az első adandó alkalommal úgy elzavarta volna az ezzel haknizó pártot a nép, hogy a lába nem éri a fölet.

Szóval a magyar társadalom jelenleg alapvetően szerintem ideológiátlan. Korosztályonként van néhány kulcsdolog, amihez ragaszkodik, leginkább 50 felett valami furcsa vonzódás az államhoz, aki megvéd, 30 alatt a szabadság és az EU-hoz tartozás, de ezek meglátásom szerint nemigazán kapcsolódnak mondjuk 50 felett a jobboldali konzervatívizmushoz és 30 alatt a klasszikus liberlizmushoz. Hajlok egyetérteni Petővel a 24.hu-tól, aki szerint nincsenek igazából se demokratikus normáink se demokratikus hagyományaink, ennek a kidolgozása és beépítése az emberek tudatába mind 90-ben mind 2010-ben kudarcba fulladt és még előtünk áll. Meglátjuk, harmadjára összejön e.
MC12
Aszondod, 2010-ben a Fidesz ki akart dolgozni és be akart építeni demokratikus hagyományokat? Cool Berci után a legjobb vicced idén 😉
6 órája
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 058 — zászló zászló szív
valami furcsa rendpárti nemzeti-szocdem keverék lenne, habár ezért Gyurmától kapok a fejemre, majd ő leírja jobban, ha van kedve.
MC12
Nincs hozzáfűzni valóm.

Najó, egy. Politikailag nem annyira művelt ismerősöknek úgy szoktam mondani, hogy egy wannabe-porosz észak-balkáni társadalmunk van. Ez alatt eddig minden beszélgető partnerem pontosan ugyanezt értette, amit leírtál. És rögtön mindenkinek lett 3 sztorija, ami alátámasztja.

9 órája
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 562
 ujegyenloseg.hu/merre-az-elore-a-baloldal-feladatai-a-tisza-korszakban/
Dzsokijuing
Úgy olvastam (egyre inkább felületesen), mintha közben homok csikorogna a fogaim között. A tartalomra nehéz figyelni, ha a nyelvezet életidegen, erőltetetten és öncélúan tudományoskodó. Ez a stílus általában 1. a mondanivaló hiányának leplezésére szolgál, 2. tehetségtelenségre vall, 3. csupán a publikációs lista bővítését szolgálja. Tetszés szerint lehet választani.
A szerzőt nem ismerem, de a bemutatkozása visszatükrözi a szöveget. A cigányellenesség és a magyar vidék jobboldali fordulatának társadalmi mikrodinamikáit vizsgálta. (Mikrodinamika, édes faszom...) Az LMP roma integrációs műhelyét vezette, majd az MTA Kisebbségkutató Intézetében, a Columbia Egyetemen, a hallei Max Planck Intézetben és a Humboldt Egyetemen dolgozott. Bravó. Akkor biztosan komoly ember.
Nem akarom kipécézni és egy írás alapján minősíteni, csak dühös vagyok. Nyomát se látom ugyanis annak, hogy belátható időn belül lesz értelmezhető méretű és hiteles baloldal Magyarországon. Legfeljebb majd akkor, ha szakad a Tisza.
nagylaza, főpohárnok
Én itt nevettem fel:

"2030-ra nem reális egy ütőképes baloldali párt felépítése. Ehhez tartós társadalmi bázis, helyi hálózatok, kipróbált jelöltek, működő pénzügyi háttér és összetartó politikai kultúra kell. Ezek közül ma egyik sem áll rendelkezésre, és négy év nem elég ahhoz, hogy ezek létrejöjjenek."

Tiszta szerencse, hogy MP ezt nem tudta, úgyhogy 2 év alatt megcsinálta 😀 Persze, tudom, a Tiszának igazából nincs ideológiai háttere és pártstruktúrája meg szellemi hátországa stb., de egészen komoly szellemi vakságra és 1992-ben ragadtságra utal, ha azt hiszi, hogy 2020-as, 30-as években a nagy és komoly pártstruktúrák meg eleve, a pártok évei jönnek. Leírták sokan nálamnál jóval okosabb emberek, hogy az előttünk álló évek, akár évtizedek nem a pártokról fognak szólni amikben karakterek vannak, hanem karakterekről, akik mozgalmat, pártot gründolnak maguk köré. A pártok ugyanis megbuktak, az emberek nem bíznak bennük, nem szeretik őket, nem tudnak kötődni hozzájuk, ahogy megyünk lefele a korfán ez annál erősebben látszik. Tetszettek volna az eliteknek nem a falhoz csapni a középosztályt az elmúlt évtizedekben és akkor nem itt tartanának, de ez másik kérdés.

Szóval ja, ez klasszikusan egy háj entellektüel értelmiségi pozőrködés amit itt leművelt a szerző úr. Az már csak hab a tortán, hogy ő Berlinből megírja, hogyan kéne idehaza baloldali politikát csinálni. Nonszensz.
MC12
Itt arról beszél, hogy baloldali pártot nehéz felépíteni.
MP a full jobbos országban megszervezte a NER-ellenes vidéki konzervatívokat, akikhez a libek és a balosok esélyes párt híján csatlakoztak.
Dzsokijuing
A saját válaszodban írtad meg, miért nem kell ehhez 4 év - mert vannak lib és balosnak tekinthető szavazók szavazók, alsó hangon másfél millió. Az ő megszólításukhoz nem párt kell ahogy a vidéki konzervatívok megszólításához sem párt kellett - hanem karakter. Egy normális választási törvénynél itt a fórumon is elég sokan lennének akik egy gyengécske, kezdeteleges olyan - amilyen de értékben baloldali pártra előbb szavaznának mint MP-re újra.

Olyan ez mint a progresszív adó (jó abbahagyom 😀) először a baloldalról jöjjön egy karakter, akiben lehet hinni, ahhoz megy majd a tőke is, ez történt MP-nél. Az írónk bennragadt abban, hogy majd ŐK az intellektuális - ideológiai elit kitalálja, hogy legyen, lesz valami pártféle, erre adjanak emberek, vállalkozók fene tudja még ki pénzt, és majd ŐK 4-6-8 év alatt kitalálják hogy legyen, majd ŐK valamikor legyőzik az ellent csak a finanszírozást oldja meg valaki más 😊

Ez az ország még véletlenül sem full jobbos, semmi közünk a lengyelekhez ott tényleg lehet mondani, hogy alapvetően jobboldali a társadalom. Szerintem leginkább nincs ideológiája a random magyar szavazónak, de ha már be kell kategorizálni, valami furcsa rendpárti nemzeti-szocdem keverék lenne, habár ezért Gyurmától kapok a fejemre, majd ő leírja jobban, ha van kedve.
Az átlagszavazó nem szereti és nem bízik a magyar államban és intézményeiben, de szereti és alapjárandóságnak tartja a széles és ingyenes állami szolgáltatásokat,ami miatt azonban nagy államot kell fenntartani, de ezért azonban nem szeret adót fizetni ugyanezen állampolgár, csakhogy a magyar társadalom alapparadoxonára világítsunk rá 😀
Szereti a rendet, de leginkább azt szereti ha ez a rendcsinálás a cigányok felé irányul, 40 felett és ahogy megyünk felfele a korfán és lefele a település-nagyságon alapvetően szalonrasszista és szalonbuzizó, ez viszont ahogy olvasom és látom, alatta nagyon csökken, és 30, nopláne 20 alatt nemigazán van már ilyen ellentét, főleg a nagyobb városokban, ahol egy osztályteremben már az arabtól a kínain át a cigányon keresztül jutunk el a "sima" fehér kisgyerekhez, aki sokhelyen már csak relatív többségben van.
Egy full jobbos társadalomban ez a 16 évnyi orosz-pártiság nemhogy nem ment volna át, az első adandó alkalommal úgy elzavarta volna az ezzel haknizó pártot a nép, hogy a lába nem éri a fölet.

Szóval a magyar társadalom jelenleg alapvetően szerintem ideológiátlan. Korosztályonként van néhány kulcsdolog, amihez ragaszkodik, leginkább 50 felett valami furcsa vonzódás az államhoz, aki megvéd, 30 alatt a szabadság és az EU-hoz tartozás, de ezek meglátásom szerint nemigazán kapcsolódnak mondjuk 50 felett a jobboldali konzervatívizmushoz és 30 alatt a klasszikus liberlizmushoz. Hajlok egyetérteni Petővel a 24.hu-tól, aki szerint nincsenek igazából se demokratikus normáink se demokratikus hagyományaink, ennek a kidolgozása és beépítése az emberek tudatába mind 90-ben mind 2010-ben kudarcba fulladt és még előtünk áll. Meglátjuk, harmadjára összejön e.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
18 órája
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
 ujegyenloseg.hu/merre-az-elore-a-baloldal-feladatai-a-tisza-korszakban/
Dzsokijuing
Úgy olvastam (egyre inkább felületesen), mintha közben homok csikorogna a fogaim között. A tartalomra nehéz figyelni, ha a nyelvezet életidegen, erőltetetten és öncélúan tudományoskodó. Ez a stílus általában 1. a mondanivaló hiányának leplezésére szolgál, 2. tehetségtelenségre vall, 3. csupán a publikációs lista bővítését szolgálja. Tetszés szerint lehet választani.
A szerzőt nem ismerem, de a bemutatkozása visszatükrözi a szöveget. A cigányellenesség és a magyar vidék jobboldali fordulatának társadalmi mikrodinamikáit vizsgálta. (Mikrodinamika, édes faszom...) Az LMP roma integrációs műhelyét vezette, majd az MTA Kisebbségkutató Intézetében, a Columbia Egyetemen, a hallei Max Planck Intézetben és a Humboldt Egyetemen dolgozott. Bravó. Akkor biztosan komoly ember.
Nem akarom kipécézni és egy írás alapján minősíteni, csak dühös vagyok. Nyomát se látom ugyanis annak, hogy belátható időn belül lesz értelmezhető méretű és hiteles baloldal Magyarországon. Legfeljebb majd akkor, ha szakad a Tisza.
nagylaza, főpohárnok
Én itt nevettem fel:

"2030-ra nem reális egy ütőképes baloldali párt felépítése. Ehhez tartós társadalmi bázis, helyi hálózatok, kipróbált jelöltek, működő pénzügyi háttér és összetartó politikai kultúra kell. Ezek közül ma egyik sem áll rendelkezésre, és négy év nem elég ahhoz, hogy ezek létrejöjjenek."

Tiszta szerencse, hogy MP ezt nem tudta, úgyhogy 2 év alatt megcsinálta 😀 Persze, tudom, a Tiszának igazából nincs ideológiai háttere és pártstruktúrája meg szellemi hátországa stb., de egészen komoly szellemi vakságra és 1992-ben ragadtságra utal, ha azt hiszi, hogy 2020-as, 30-as években a nagy és komoly pártstruktúrák meg eleve, a pártok évei jönnek. Leírták sokan nálamnál jóval okosabb emberek, hogy az előttünk álló évek, akár évtizedek nem a pártokról fognak szólni amikben karakterek vannak, hanem karakterekről, akik mozgalmat, pártot gründolnak maguk köré. A pártok ugyanis megbuktak, az emberek nem bíznak bennük, nem szeretik őket, nem tudnak kötődni hozzájuk, ahogy megyünk lefele a korfán ez annál erősebben látszik. Tetszettek volna az eliteknek nem a falhoz csapni a középosztályt az elmúlt évtizedekben és akkor nem itt tartanának, de ez másik kérdés.

Szóval ja, ez klasszikusan egy háj entellektüel értelmiségi pozőrködés amit itt leművelt a szerző úr. Az már csak hab a tortán, hogy ő Berlinből megírja, hogyan kéne idehaza baloldali politikát csinálni. Nonszensz.
MC12
Itt arról beszél, hogy baloldali pártot nehéz felépíteni.
MP a full jobbos országban megszervezte a NER-ellenes vidéki konzervatívokat, akikhez a libek és a balosok esélyes párt híján csatlakoztak.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
21 órája
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 562
 ujegyenloseg.hu/merre-az-elore-a-baloldal-feladatai-a-tisza-korszakban/
Dzsokijuing
Úgy olvastam (egyre inkább felületesen), mintha közben homok csikorogna a fogaim között. A tartalomra nehéz figyelni, ha a nyelvezet életidegen, erőltetetten és öncélúan tudományoskodó. Ez a stílus általában 1. a mondanivaló hiányának leplezésére szolgál, 2. tehetségtelenségre vall, 3. csupán a publikációs lista bővítését szolgálja. Tetszés szerint lehet választani.
A szerzőt nem ismerem, de a bemutatkozása visszatükrözi a szöveget. A cigányellenesség és a magyar vidék jobboldali fordulatának társadalmi mikrodinamikáit vizsgálta. (Mikrodinamika, édes faszom...) Az LMP roma integrációs műhelyét vezette, majd az MTA Kisebbségkutató Intézetében, a Columbia Egyetemen, a hallei Max Planck Intézetben és a Humboldt Egyetemen dolgozott. Bravó. Akkor biztosan komoly ember.
Nem akarom kipécézni és egy írás alapján minősíteni, csak dühös vagyok. Nyomát se látom ugyanis annak, hogy belátható időn belül lesz értelmezhető méretű és hiteles baloldal Magyarországon. Legfeljebb majd akkor, ha szakad a Tisza.
nagylaza, főpohárnok
Én itt nevettem fel:

"2030-ra nem reális egy ütőképes baloldali párt felépítése. Ehhez tartós társadalmi bázis, helyi hálózatok, kipróbált jelöltek, működő pénzügyi háttér és összetartó politikai kultúra kell. Ezek közül ma egyik sem áll rendelkezésre, és négy év nem elég ahhoz, hogy ezek létrejöjjenek."

Tiszta szerencse, hogy MP ezt nem tudta, úgyhogy 2 év alatt megcsinálta 😀 Persze, tudom, a Tiszának igazából nincs ideológiai háttere és pártstruktúrája meg szellemi hátországa stb., de egészen komoly szellemi vakságra és 1992-ben ragadtságra utal, ha azt hiszi, hogy 2020-as, 30-as években a nagy és komoly pártstruktúrák meg eleve, a pártok évei jönnek. Leírták sokan nálamnál jóval okosabb emberek, hogy az előttünk álló évek, akár évtizedek nem a pártokról fognak szólni amikben karakterek vannak, hanem karakterekről, akik mozgalmat, pártot gründolnak maguk köré. A pártok ugyanis megbuktak, az emberek nem bíznak bennük, nem szeretik őket, nem tudnak kötődni hozzájuk, ahogy megyünk lefele a korfán ez annál erősebben látszik. Tetszettek volna az eliteknek nem a falhoz csapni a középosztályt az elmúlt évtizedekben és akkor nem itt tartanának, de ez másik kérdés.

Szóval ja, ez klasszikusan egy háj entellektüel értelmiségi pozőrködés amit itt leművelt a szerző úr. Az már csak hab a tortán, hogy ő Berlinből megírja, hogyan kéne idehaza baloldali politikát csinálni. Nonszensz.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
23 órája
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 836 — beers & Packers
 ujegyenloseg.hu/merre-az-elore-a-baloldal-feladatai-a-tisza-korszakban/
Dzsokijuing
Úgy olvastam (egyre inkább felületesen), mintha közben homok csikorogna a fogaim között. A tartalomra nehéz figyelni, ha a nyelvezet életidegen, erőltetetten és öncélúan tudományoskodó. Ez a stílus általában 1. a mondanivaló hiányának leplezésére szolgál, 2. tehetségtelenségre vall, 3. csupán a publikációs lista bővítését szolgálja. Tetszés szerint lehet választani.
A szerzőt nem ismerem, de a bemutatkozása visszatükrözi a szöveget. A cigányellenesség és a magyar vidék jobboldali fordulatának társadalmi mikrodinamikáit vizsgálta. (Mikrodinamika, édes faszom...) Az LMP roma integrációs műhelyét vezette, majd az MTA Kisebbségkutató Intézetében, a Columbia Egyetemen, a hallei Max Planck Intézetben és a Humboldt Egyetemen dolgozott. Bravó. Akkor biztosan komoly ember.
Nem akarom kipécézni és egy írás alapján minősíteni, csak dühös vagyok. Nyomát se látom ugyanis annak, hogy belátható időn belül lesz értelmezhető méretű és hiteles baloldal Magyarországon. Legfeljebb majd akkor, ha szakad a Tisza.
1 napja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 562
 merce.hu/2026/06/16/felmunkat-vegzunk-ha-csak-a-ner-vagyonokat-adoztatjuk/
Ezt a vitát le kell folytatni, hogy a közteherviselés ne csak üres lózung maradjon.
Dzsokijuing
A konkrét vagyonadót vitát le lehet majd folytatni, ha láttuk a tv-tervezetet, addig arról tudunk beszélgetni, hogy ez a módszer valaha sikeres volt-e bárhol, amire meg az a válasz, hogy 1-2 kivételtől eltekintve nem. Talán nem véletlen, hogy igazán csak Svájcban és Norvégiában van belőle releváns bevétele az államnak, és működik kb. a céljának megfelelően. Mi lenne, ha előbb elérnénk Norvégia életszinvonalát és csak ezután foglalkoznánk ilyesmivel? (Költői kérdés)

Csakhát megint fordítva ülünk a lovon, akárcsak a progresszív adó kérdésésben. ELŐSZÖR legyen széles, jómódú középosztály, amit lehet adóztatni, UTÁNA lehet össztársadalmilag fontos ügyek miatt esetleg magasabb adózásra bírni az embereket. Fordítva nem ment, nem megy és nem fog menni. Az 1% pont arra lesz jó, hogy a termelő cégek beépítsék az árakba ezt a tételt, a lakáskiadók az albérlet árakba ésígytovább. Pénz lett az államnak? Valamennyi lett. A célját elérte? Nem. Az átlagembernek egy jottányit is jobb lett ettől? Nem, de legalább ennyivel drágul majd az élete. A milliárdásoknak fáj? Nem fáj, ők meg fogják oldani, ha nem akarják fizetni.

Szóval egyelőre ez csak a rendszerváltás - már az első - utáni szokásos magyar gazdaságpolitikai intézkedés, amikor egy szipmla adóemelést leöntenek némi ideológiai mázzal, hogy jobban csússzon.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
1 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
 ujegyenloseg.hu/merre-az-elore-a-baloldal-feladatai-a-tisza-korszakban/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
5 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
 merce.hu/2026/06/16/felmunkat-vegzunk-ha-csak-a-ner-vagyonokat-adoztatjuk/
Ezt a vitát le kell folytatni, hogy a közteherviselés ne csak üres lózung maradjon.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
1 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
 www.facebook.com/share/p/1B8DTne8ix/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
1 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
 www.facebook.com/share/p/1CoZjm1McE/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 434 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)
Őszentsége Sobri Jóska
Annyira kényszeresen tolod ezt az aki a hitre támaszkodik, effektíve ostoba mantrát, hogy gyanúsan egy katakombás őskeresztény lapul benned 😊
Dzsokijuing
Ott van a nevében, ő maga a katolikus egyház feje!


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)
Őszentsége Sobri Jóska
Annyira kényszeresen tolod ezt az aki a hitre támaszkodik, effektíve ostoba mantrát, hogy gyanúsan egy katakombás őskeresztény lapul benned 😊

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
kittli Pittsburgh Steelers 2 948 — Steelers fan
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)
Őszentsége Sobri Jóska
Azt hiszem úgy tettem be, hogy fb regisztráció nélkül is olvasható. Nem tudtad megnyitni?
Jan
A "továbbiakra" kattintva már regisztrációt kér.

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 455 — #NoStress
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)
Őszentsége Sobri Jóska
Azt hiszem úgy tettem be, hogy fb regisztráció nélkül is olvasható. Nem tudtad megnyitni?
Jan
Meg se próbáltam, mivel facebook.

2 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 700 — Steelers fan
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)
Őszentsége Sobri Jóska
Azt hiszem úgy tettem be, hogy fb regisztráció nélkül is olvasható. Nem tudtad megnyitni?

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 455 — #NoStress
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)

2 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 700 — Steelers fan
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500

Szerkesztette: Jan

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
3 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 327 — Így remélem megfelelek nektek.....
Köszönöm, akkor mègiscsak visszaadjátok az emberisègbe vetett hitemet 😀😉

Egyrészt nem sèrtődtem meg, de tèny, hogy az nem esett jól, hogy amit leírtam, ès ahogy leírtam arra továbbra is kb annyi a reakció hogy szegèny szemfènyvesztetett kis hülye, aki (ellntètben JC6-l) mèg nem világosodott meg ès nem volt bátorsága kilèpni..ha csak ennyit sikerül megint kivenni belőle, akkor valóban kár bármi "beszèlgetèsèrt".

Másrészt nem azèrt írtam, hogy meggyőzzek bárkit, hanem egyszerűen szerettem volna egy másfajta nèzőpontot adni annak, hogy ez mikènt is működhet, azon túl, hogy ezt nèmelyek elkèpzelik. Hátha sikerül túllèpni a negatív, degradáló minősítgetèseken, amelyet egyébként èn senki felè nem engedek meg magamnak. Nem mondom hogy belül nincsenek ilyen gondolatok 😉 de igyekszem elengedni őket ès a másik gondolkodását elfogadni, megèrteni. Ahogy azt egyèbkènt egymástól el is várjuk...van mikor nem sikerül.....

Harmadrészt JC6-nak akartam kicsit segíteni, mint rèszben sorstárs. Tehettem volna privatba is, de ha már ilyen nyíltak vagyunk, akkor hadd legyünk nyíltak.

Persze, nem kell bezárni a topikot, csak ha az esetek 99%ban az a konklúzió hogy egyèbkènt idióta vagy, akkor nem látom olyan sok èrtelmèt. De talán az utóbbi pár hsz alapján van remèny 😀 (szó nincs arról hogy azt gondolnám csak a keresztyénsèg lètezik ès azzal kapcsolatos gondolkodás/ellenállas ès ha arról nem beszèlgetünk, akkor ne is beszèlgessünk, hanem az előbb említett ok miatt írtam erről ilyen sarkosan, nèmi iróniával, ami írasban nem mindig jön át...)

Peace 🤗
3 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Tarr Béla temetésén Iványi Gábor lépett színpadra. A lelkész azt mondta, Tarr az egyháza ateista tagozatához tartozott, ezért nem hívének, hanem testvérének tekinti. Neki köszönheti, hogy megtanulta másként látni a láthatatlant. „Béla azt akarta, hogy tükröztessük a láthatatlant és azt, hogy fedezzük fel Istent a másik ember arcában” – tette hozzá. Iványi azzal zárta beszédét, hogy „mindenki hazatalál, nem lehet kívül maradni. Béla hazatalált, irigylem.”
Valahogy így.

Szerkesztette: Dzsokijuing

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
3 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Kevered a vallást a hittel, tipik hiba.
Dzsokijuing
Pont nem.
Én a hitről írtam eleve, és azóta is, arról, amikor valaki valamiben hisz, nem istenhitről, nem vallásról, nem egyházról.
Ha visszanézed a vitaindító hsz-t, akkor láthatod, hogy sehol nem írok benne vallásról.
A vallás csak egy pici része az emberi ostobaság és hit témakörének.
Őszentsége Sobri Jóska
"Az én agyam nem képes ennyi irracionális fasságot befogadni", ez a vallás, nem a hit terepe.
Lehet valaki hívő, hogy mondjuk a misebort nem nézi Krisztus vérének.
Dzsokijuing
Igen.
Hihet abban is, hogy oltáskor bechippelik. Vagy abban, hogy Orbán a legjobb vezető az országnak. Vagy abban, hogy majd megnyeri a lottó ötöst. A butaságnak sok arca van.
Sokmindenben lehet hinni, pedig egyszerűbb tudni, vagy elfogadni azt, ha valamit nem tudunk. Csak ehhez önreflexió szükséges, az meg nem túl gyakori kellék.
De ahány ember annyi megélés.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem elfogadni kell, amit nem tudunk, így nemhogy a Holdig, a tűzig nem jutottunk volna el.
Hanem hinni abban, hogy a mindnyájunkban ott lakozó értelem megismertet bennünket korábban irracionális és félelmet keltő dolgokkal: ma még ismeretlen idő- és térbeli dimenziókkal vagy az univerzum titkaival, amit ma még kis zöld lényekkel népesítünk be stb.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
3 hónapja
ozibozi New York Giants 21 729
Ezek a vallások egymástól teljesen függetlenül alakultak ki és nincs átfedés közöttük
ervinator
Mondjuk Jézus benne van a Koránban is, úgyhogy ez így nem teljesen igaz.
A Judaizmus meg a Kereszténység közötti átfedésről meg már inkább ne is beszéljünk, akkora.

Soha nem értettem, hogy emberek hogy állíthatnak valamit tényként úgy, hogy nem néznek utána, és ezért fingjuk sincs a dologról 😀. Bravó!
eaglesmcnabb
Ábrahám alapú mind3 -