GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 854
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 12 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 499 — StuG Life

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
"Egyébként ha jól számoltam, akkor a tag értékek átlagosan nézve 700k-val magasabbak itt, mint az IRL értékek 77%-a."

Magyarán arányaiban nézve az itteni top5-ök 700k-val többet keresnek (köszönhetően az elszállt TE áraknak főleg), mint IRL. Szerintem ez megint csak nem olyan durván tragikus különbség, akár a sim program meccsenkénti 6 pont/meccs különbsége.

Nem tudom DeSean FA-n mennyit kérne, de akkor szólj majd azoknak, akik esetleg felmennek vele pl. 7 millió fölé 😉 Egyébként pedig emelkednek a pénzek, de a cap is emelkedik.

Jah, és mint látható Brees esetén, aki nem egyértelműen a legjobb QB, csak tagja a top5-nek, vagy top3-nak, ő úgy gondolja,hogy TB és PM 18 millája ellenére ő 23-at is megér. Lehet, hogy annyit nem fog kapni, de 18-nál biztos többet, főleg mert vannak erősen QB needes csapatok, akik ha piacra kerül, nem fognak garasoskodni. IRL is emelkednek az összegek a top játékosoknál. Nos én így gondolkodtam a hosszabbításnál. Aki posztján top5, az az itteni 2012-es fizetések alapján nem 5. legjobban fizetett akar lenni, hanem top1-3 körül.

Szép és jó, hogy Calvin IRL aláír majd úgy, hogy legjobban fizetett WR legyen pl. ami viszont nálunk átszámolva csak 3. legjobban fizetett WR lesz, akkor nekem nem csak azt kell nézni, hogy hány millió, hanem hogy itt a többiek mennyiket keresnek a posztján.
több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 240 — Whoops, looks like something went wrong.
Jó, de továbbra is ott van az a gond, hogy az FA-n születik meg a necces fizetéseknek a nagyobb része, amivel nem lehet mit kezdeni, viszont azért figyelmen kívül sem lehet hagyni azokat.

több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
ha már arányok, irl nem 94 millió a capgabtsi
gabtsi: Nem is mondta senki,hogy annyi 😊fetomy
Nem mondta senki, de jó 30 millióval alacsonyabb cap van nálunk, és elvileg IRL-hoz akarunk hasonlítani.
Akkor aki IRL kér 7-8 milliót (pl. DeSean), az itt kérjen 6-6.5 milliót, kb. így lenne reális. De ez csak egy példa.

De pl. tagek is nálunk magasabbak, mint ott...
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Sorry, ezek szerint nem jött át amit mondani szerettem volna. Nem arról van szó, hogy itt taggel annyit fizetsz egy QB-nak mint IRL és a cap meg kisebb. Amit írtam, hogy pl. hasonló az összeg, az úgy értendő, hogy az adott poszton itt fizetendő franchise tag összeg nagyjából megegyezik az IRL fizetett franchise tag értékének 77%-ával. Ha 1 millával több itt, akkor az 1 millával több, mint az IRL összeg 77%-a.

És ebben továbbra sem a hosszabbítások a ludasok, eddig sem azok voltak. Azzal nem tudsz mit kezdeni, hogy az FA-n ki mennyért kel el, márpedig a posztjukon top5 játékosokat nem fogod olcsón behúzni szerintem, így a taget az bőven alakítja. Amíg az ember faszát nem tépik le, ha 25 millióért vesz valakit, vagy hasonló, mivel senki nem kéri számon, hogy kire mennyit költött, addig nem is fogsz teljesen reális pénzeket kapni. Itt mi van, ha én behúzom Breest 30 millióért, aztán cutolom a fél csapatot és feltöltöm udfával? Semmi. IRL meg felgyújt a város. Ezt soha nem fogod tudni egy játékban kontrollálni, mert az ember nem a saját pénzével, munkájával játszik.


szerk.: Egyébként ha jól számoltam, akkor a tag értékek átlagosan nézve 700k-val magasabbak itt, mint az IRL értékek 77%-a.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Már miért lenne mindegy? Így gyakorlatilag 2-3 szezon, és használhatatlan lesz a franchise tag.szaba
Mert? Franchise tagelni top játékosokat szoktak. Olyanokat, akiknek bátran odaadják a top5 játékos fizetését. Akkor pedig fel kell készülni, hogy ha ennyire jó a játékos, akkor amúgyis megkapja azt a pénzt.

Ráadásul ez posztonként működik, tehát ha egy QB 20 millát is fog keresni, attól még a K/P ugyanúgy 1-2-t.

IRL is van sok alul és túlfizetett játékos, mint ahogy alul és túlértékelt játékos is.fetomy
Te magad írtad a statisztikádban, hogy a legtöbb poszton már több mint egy millióval az IRL tag felett járunk, miközben a mi capünk csak kb az IRL 70%-a...


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Már miért lenne mindegy? Így gyakorlatilag 2-3 szezon, és használhatatlan lesz a franchise tag.szaba
Mert? Franchise tagelni top játékosokat szoktak. Olyanokat, akiknek bátran odaadják a top5 játékos fizetését. Akkor pedig fel kell készülni, hogy ha ennyire jó a játékos, akkor amúgyis megkapja azt a pénzt.

Ráadásul ez posztonként működik, tehát ha egy QB 20 millát is fog keresni, attól még a K/P ugyanúgy 1-2-t.

IRL is van sok alul és túlfizetett játékos, mint ahogy alul és túlértékelt játékos is.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
FA? Kb egy kiszabaduló nagyágyú rohadt sokat kap, de ott (jóféle) kezdőket tök olcsón meg lehet szerezni.Soldados
Jó és ezzel mi a baj?

De most komolyan. Kicsit ez nekem fura, hogy egyrészt arról panaszkodunk,hogy nincs hely, nem fér bele ilyen összeggel egy sztár, majd ugyanabban a mondatban arról panaszkodunk, hogy túl olcsón hozunk be fasza kezdő játékosokat. Nem mindegy, hogy a 94 milla úgy jön ki, hogy Józsi 20 millát keres, Feri meg 600k-t, vagy Józsi is 5 millát meg feri is 5 millát?

Különben is elmondta Rajna. Ha valaki szerint Anderson nevetséges, hogy mennyit kér, a 6 milla szánalmasan sok, FA-n tuti, hogy max 4-et kap meg, akkor mi a probléma? Visszahúzod 4-ért, és boldog vagy.fetomy
Egyáltalán nem mindegy. Ha jobban be van lőve a hosszabbítás, több pénz marad az FA-re és reális értékek maradnak. Mondom ezt úgy, hogy tavaly magam is elszabtam bizonyos típusú játékosok árait. De az nem jó, ha egy Calvin Pace-t (aki bár nem elit a posztján), de 5 évre 10 milláért alá lehet iratni, mert annyira nem maradt senkinek pénze.

Plusz bizonyos posztokon a franchise tag egyszerűen használhatatlanná válik.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 465
FA? Kb egy kiszabaduló nagyágyú rohadt sokat kap, de ott (jóféle) kezdőket tök olcsón meg lehet szerezni.Soldados
Jó és ezzel mi a baj?

De most komolyan. Kicsit ez nekem fura, hogy egyrészt arról panaszkodunk,hogy nincs hely, nem fér bele ilyen összeggel egy sztár, majd ugyanabban a mondatban arról panaszkodunk, hogy túl olcsón hozunk be fasza kezdő játékosokat. Nem mindegy, hogy a 94 milla úgy jön ki, hogy Józsi 20 millát keres, Feri meg 600k-t, vagy Józsi is 5 millát meg feri is 5 millát?

Különben is elmondta Rajna. Ha valaki szerint Anderson nevetséges, hogy mennyit kér, a 6 milla szánalmasan sok, FA-n tuti, hogy max 4-et kap meg, akkor mi a probléma? Visszahúzod 4-ért, és boldog vagy.fetomy
Már miért lenne mindegy? Így gyakorlatilag 2-3 szezon, és használhatatlan lesz a franchise tag.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
FA? Kb egy kiszabaduló nagyágyú rohadt sokat kap, de ott (jóféle) kezdőket tök olcsón meg lehet szerezni.Soldados
Jó és ezzel mi a baj?

De most komolyan. Kicsit ez nekem fura, hogy egyrészt arról panaszkodunk,hogy nincs hely, nem fér bele ilyen összeggel egy sztár, majd ugyanabban a mondatban arról panaszkodunk, hogy túl olcsón hozunk be fasza kezdő játékosokat. Nem mindegy, hogy a 94 milla úgy jön ki, hogy Józsi 20 millát keres, Feri meg 600k-t, vagy Józsi is 5 millát meg feri is 5 millát?

Különben is elmondta Rajna. Ha valaki szerint Anderson nevetséges, hogy mennyit kér, a 6 milla szánalmasan sok, FA-n tuti, hogy max 4-et kap meg, akkor mi a probléma? Visszahúzod 4-ért, és boldog vagy.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szerintem egyáltalán nem csak a hosszabbítások miatt vannak elszállva az árak, hanem a free agency miatt is. Ott sok túlfizetés történik, a hosszabbításnál meg figyelembe kell venni, hogy jó,kezdő játékosok nem szoktak nagyon alulfizetettek lenni, a nagy nevek meg inkább túlfizetettek.

Én igyekeztem köztes árakat is alkalmazni, de ilyen posztján top játékosnak posztján top fizetést is igyekeztem megszabni. Ilyen backup szintű emberkékkel idén szerintem nem sokan hosszabbítottak, de figyelembe kell venni azt is, hogy hosszabbításkor többet kell adni az embernek, mint amennyiért valószínű, hogy FA-n elviszik, hiszen pont az a cél, hogy tuti ne menjen máshova. Igen, egy játékost elvisznek 1 milláért FA-n, de az FA előtt nem fog aláírni 1 milláért, hiszen ha pusztán ennyit ér alapvetően, akkor a piacon ennél többet is megkaphat, ha épp mondjuk van 1-2 csapat olyan capel és needdel.

gabtsi: Nem is mondta senki,hogy annyi 😊fetomy
FA? Kb egy kiszabaduló nagyágyú rohadt sokat kap, de ott (jóféle) kezdőket tök olcsón meg lehet szerezni.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Én elnézést kérek mindenkitől, akinél esetleg felüláraztam, de több dolgot is figyelembe kell venni.

Egyrészt nem lehet 100%-osan konzekvens egy rózi. Én két nap alatt mentem végig, biztos volt olyan eset, ahol nem viszonyítottam mindenkit mindenkihez. De szerintem ebből nem volt sok.

A másik pedig az, hogy ha felül van árazva valaki, azzal nem tudom, mi lehet a gond. Kimegy FA-ra, beszeded olcsóbban. Ha többért megy el, mint amennyire taksálod, akkor feltehetően te mérted fel rosszul az embert és a piacot. A játékosnak az a célja, hogy minél több pénzt kapjon, ergo a hosszabbítás árak legalább a piaci árat kell tükrözzék. Ha ott túlfizetik a népet, akkor a hosszabbításnál is túl kell fizessék.

Egyébként látható, hogy a példában volt két ember is tőlem, szerintem is viccesen olcsóra sikerültek az enyéim, ezt nem titkolom, azt hittem, hogy legfeljebb kettőt sikerül leszerződtetni.

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Szerintem egyáltalán nem csak a hosszabbítások miatt vannak elszállva az árak, hanem a free agency miatt is. Ott sok túlfizetés történik, a hosszabbításnál meg figyelembe kell venni, hogy jó,kezdő játékosok nem szoktak nagyon alulfizetettek lenni, a nagy nevek meg inkább túlfizetettek.

Én igyekeztem köztes árakat is alkalmazni, de ilyen posztján top játékosnak posztján top fizetést is igyekeztem megszabni. Ilyen backup szintű emberkékkel idén szerintem nem sokan hosszabbítottak, de figyelembe kell venni azt is, hogy hosszabbításkor többet kell adni az embernek, mint amennyiért valószínű, hogy FA-n elviszik, hiszen pont az a cél, hogy tuti ne menjen máshova. Igen, egy játékost elvisznek 1 milláért FA-n, de az FA előtt nem fog aláírni 1 milláért, hiszen ha pusztán ennyit ér alapvetően, akkor a piacon ennél többet is megkaphat, ha épp mondjuk van 1-2 csapat olyan capel és needdel.

gabtsi: Nem is mondta senki,hogy annyi 😊
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
ha már arányok, irl nem 94 millió a cap

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 774 — 258. §
Ha középúton megegyeznének esetleg, akkor 15,75 milliót keresne a mi viszonylatunkban. Ezt ugye még nem tudtuk (én legalábbis nem) mikor megadtuk, mégis egész jól belőttük, sőt még kicsit alá is mentünk, mégis az volt, hogy baromság.fetomy
én nem mondtam, hogy baromság, csupán azt, hogy a jelenleg gm játék adta keretek között ilyen terhekkel sokkal nehezebb összeállítani egy csapatot, mint IRL, ahol van azért edzőtáborozás és még szezon közben is fel lehet fedezni egy-két játékost, és nem a bizonyos határidőre kijelölt 53-as kerettel kell végignyomni a szezont

remélem érthető, hogy mire akarok kilyukadni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 260 — 49ers GM
JA, ez pont azt mutatja, hogy minden poszton van pár nagyon elszállt játékos, utána meg a pusztulat.

több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Számítson többet az IRL. Namost Brees kapcsán itt többek szerint (kivéve a rozikat) az elvárt 15 körüli összeg az kurvára irreális mert itt brady is csak 14-et kért ugye? És hogy 11-nek már a közelében kéne kb. lennie.

Nézzük az IRL szerződését:
Brees 23 millát kér átlagban, 77%-a 17,7 millió
Saints 18-at adna, 77%-a 13,8 millió (ennyit keres PM és TB)

Ha középúton megegyeznének esetleg, akkor 15,75 milliót keresne a mi viszonylatunkban. Ezt ugye még nem tudtuk (én legalábbis nem) mikor megadtuk, mégis egész jól belőttük, sőt még kicsit alá is mentünk, mégis az volt, hogy baromság.

(A prognosztizált cap 122 milla IRL, aminek a miénk 77%-a.)

Tag-ek összehasonlítása:
A TE-k a taggel itt 2 millával kapnak többet, az LB-k 1,7 millióval kapnak többet, S-ek meg 1,1-el többet kapnak itt, QB-k, RB-k kb. 1 millával kapnak többet itt, DT-k 0,7-el kapnak itt többet, a WR, DE, CB kb. ugyanaz, OL 0,5-el kevesebb itt.fetomy
Ez pont azt mutatja, hogy nagyon elszálltak itt az árak, főleg azt figyelembe véve, hogy nálunk az IRL-nek olyan 70%-a a cap. Az pl igen non-sense, hogy a safety tag (lassan) több, mint az OT-tag.

Nincsenek meg az arányok vannak a túlfizetettek, majd jönnek az alulfizetettek, nincs (vagy eltűnőben van a) köztes, olyan mint a magyar társadalom. Pl FA-ről rendre lehet olcsón jó playát találni, hosszabbítani pedig csak baszott drágán lehet, s ez annyira nem normális.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
mi összefüggés van a szerződésadás és a cutolás között?

míg nem kezdődik a FA piac, korlátlan mennyiségű manust ki lehet rakni extra büntetés nélkül, szóval a cap állást nem befolyásolja, hogy a ballasztot az új kontrakt adása előtt vagy után küldöd el.

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
fetomy lassan kezdem sejteni h ez nalad vmi betegseg h minden szarra egybol jossz vmi elbaszottanreszletes statisztikaval 😀Fake
Nem is tévedsz nagyot, mindig is hatalmas statisztikabuzi voltam 😀 Már csak pénzt kéne tudnom csinálni belőle 😀
több mint 12 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Örülsz, ha elviszik egy jó játékosod ordenáré túlfizetéssel? Örülsz, hogy gyengül a csapatod? Érdekes szemléletWyatt
megfogtad a lényeget.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
fetomy lassan kezdem sejteni h ez nalad vmi betegseg h minden szarra egybol jossz vmi elbaszottanreszletes statisztikaval 😀
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Számítson többet az IRL. Namost Brees kapcsán itt többek szerint (kivéve a rozikat) az elvárt 15 körüli összeg az kurvára irreális mert itt brady is csak 14-et kért ugye? És hogy 11-nek már a közelében kéne kb. lennie.

Nézzük az IRL szerződését:
Brees 23 millát kér átlagban, 77%-a 17,7 millió
Saints 18-at adna, 77%-a 13,8 millió (ennyit keres PM és TB)

Ha középúton megegyeznének esetleg, akkor 15,75 milliót keresne a mi viszonylatunkban. Ezt ugye még nem tudtuk (én legalábbis nem) mikor megadtuk, mégis egész jól belőttük, sőt még kicsit alá is mentünk, mégis az volt, hogy baromság.

(A prognosztizált cap 122 milla IRL, aminek a miénk 77%-a.)

Tag-ek összehasonlítása:
A TE-k a taggel itt 2 millával kapnak többet, az LB-k 1,7 millióval kapnak többet, S-ek meg 1,1-el többet kapnak itt, QB-k, RB-k kb. 1 millával kapnak többet itt, DT-k 0,7-el kapnak itt többet, a WR, DE, CB kb. ugyanaz, OL 0,5-el kevesebb itt.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Aha, mert ha valami capmilliomos fogja és behúzza a playád, csak mert több zséje van, és IRL pénze dupláját odabassza, akkor kurva jól járszWyatt
és ? annyit nem ér, azaz ő rosszul jár, annak én csak örülök. btw, IRL hány ilyen van ?gabtsi
Örülsz, ha elviszik egy jó játékosod ordenáré túlfizetéssel? Örülsz, hogy gyengül a csapatod? Érdekes szemléletWyatt
abbol a penzbol erositheti szvsz ugyanugy a csapatat csak okosabban hasznalva a penzet. azert erted ha te kapnal 16 millio ertekben egy fel csapatot csupa <25 eves ligaelit arcbol akkor csak odaadnad ertuk bradyt nem ?
több mint 12 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
nem is értem a vitát. mindenki annyit ér amennyit adnak érte. ha valaki keveset kínált akkor neki nem ért ennyit vszleg. az FA piacon majd kiderül, hogy ő gondolja e jól. ha tényleg ő adná neki a legtöbbet, akkor vssza fogja szerezni a játékost, akár a rózsi ár alatt is, ha nem akkor nem gondolja jól és többet ér a playa, akár annál is amit a rózsik mondtak. mert valakinek, egy embernek, többet fog érni.

én nem adnék pl fitznek 6.5 millánál többet jelenleg évente, de lehet hogy lesz aki igen, lelke rajta. ettől lehet h én gondolom rosszul.gabtsi
Aha, mert ha valami capmilliomos fogja és behúzza a playád, csak mert több zséje van, és IRL pénze dupláját odabassza, akkor kurva jól járszWyatt
és ? annyit nem ér, azaz ő rosszul jár, annak én csak örülök. btw, IRL hány ilyen van ?gabtsi
Örülsz, ha elviszik egy jó játékosod ordenáré túlfizetéssel? Örülsz, hogy gyengül a csapatod? Érdekes szemlélet

több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 367 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
nem is értem a vitát. mindenki annyit ér amennyit adnak érte. ha valaki keveset kínált akkor neki nem ért ennyit vszleg. az FA piacon majd kiderül, hogy ő gondolja e jól. ha tényleg ő adná neki a legtöbbet, akkor vssza fogja szerezni a játékost, akár a rózsi ár alatt is, ha nem akkor nem gondolja jól és többet ér a playa, akár annál is amit a rózsik mondtak. mert valakinek, egy embernek, többet fog érni.

én nem adnék pl fitznek 6.5 millánál többet jelenleg évente, de lehet hogy lesz aki igen, lelke rajta. ettől lehet h én gondolom rosszul.gabtsi
Aha, mert ha valami capmilliomos fogja és behúzza a playád, csak mert több zséje van, és IRL pénze dupláját odabassza, akkor kurva jól járszWyatt
és ? annyit nem ér, azaz ő rosszul jár, annak én csak örülök. btw, IRL hány ilyen van ?gabtsi
btw. tegnap írtam egy PM-et elolvasnád, nem baszogatni akarlak, csak jó lenne tudni mi merre hány méter 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!