GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 803
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Igy van es hol vannak akkor a backup hosszabbitasok? Az is egy teljesen fals arkepzes.Delonso_
Ez igaz amúgy, ott elég sok hiba van. De mivel limitálva van a hosszabbítások száma viszonylag alacsonyra, ezért annyira nem jellemző, hogy backupok érkeznek oda. De ők valóban túl vannak némileg árazva, ezen próbáltam némileg javítani most is, vannak ezzel gondok.

több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Del, ugyanazt mondod folyamatosan, nem is figyelsz az ellened felhozott érvekre. Háromezerszer elismertem, hogy IRL száz másik faktor van a pénznél, pl. a szerződésstruktúra, a megszokott város, a megfelelő játékrendszer, az ismert edző, akár a fiatalkori kötődés a csapathoz vagy a városhoz, várható játékidő, ki tudja még mi. Addig viszont, amíg ezek objektív módon nincsenek benn a rendszerben, nem fogom azt mondani, hogy P-Will olcsóbban ír alá, mint a piaci ára, mert biztos valamelyik faktor itt nek totálisan ül.

Voltak számszerű javaslatok a hometown discountra, másra annyira nem, de én várom őket. Ha beépíthető dolgok, akkor jöjjenek, reálisabbá teszik a játékot. De azt még mindig nem mondtad meg, ki mondja meg azt, hogy ki a "gold digger" és ki a "jófiú", csakannyit vágtáűl rá, hogy most én, holott én pont egységesen mindenkinél az előbbi elképzelést használom. De a te ideális ligádban gondolom ez szabályozva lenne, én nyitott vagyok rá, de itt most egyelőre a hasraütésszerű olcsósítás nem hiszem, hogy megoldás lenne.Rajna
Nem Rajna ebben is tevedsz. Te allast foglalsz azzzal hogy automatikusan mindenki a nagy penzt akarja. Ha nem akarnal allast foglalni minden egyes jatekosnal beepitenel egy maluszt, ami ezeket takarhatja unblock. Az is ezerszer realisabb lenne.

De te allast foglaltal, nincs mas tenyezo, mindenkinek Rozi az ugynoke es itt mindenki a penzre megy,
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Del, ugyanazt mondod folyamatosan, nem is figyelsz az ellened felhozott érvekre. Háromezerszer elismertem, hogy IRL száz másik faktor van a pénznél, pl. a szerződésstruktúra, a megszokott város, a megfelelő játékrendszer, az ismert edző, akár a fiatalkori kötődés a csapathoz vagy a városhoz, várható játékidő, ki tudja még mi. Addig viszont, amíg ezek objektív módon nincsenek benn a rendszerben, nem fogom azt mondani, hogy P-Will olcsóbban ír alá, mint a piaci ára, mert biztos valamelyik faktor itt nek totálisan ül.

Voltak számszerű javaslatok a hometown discountra, másra annyira nem, de én várom őket. Ha beépíthető dolgok, akkor jöjjenek, reálisabbá teszik a játékot. De azt még mindig nem mondtad meg, ki mondja meg azt, hogy ki a "gold digger" és ki a "jófiú", csakannyit vágtáűl rá, hogy most én, holott én pont egységesen mindenkinél az előbbi elképzelést használom. De a te ideális ligádban gondolom ez szabályozva lenne, én nyitott vagyok rá, de itt most egyelőre a hasraütésszerű olcsósítás nem hiszem, hogy megoldás lenne.

több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
valamint Chancellorhoz aki szintén Pro Bowler és 6 millával túl lett fizetve.
Döme
na azon én is meglepődtem, hogy a 2 FA védőm, Chancellor és Michael Johnson közül előbbinek voltak kisebb igényei.

több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Igy van es hol vannak akkor a backup hosszabbitasok? Az is egy teljesen fals arkepzes.Delonso_
Rutinos GM már rájött, hogy csak a legjobbakkal éri meg hosszabbítani itt. 😊szaba
😊 na ez az.... Es ez mennyire logikus?
több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 451
Igy van es hol vannak akkor a backup hosszabbitasok? Az is egy teljesen fals arkepzes.Delonso_
Rutinos GM már rájött, hogy csak a legjobbakkal éri meg hosszabbítani itt. 😊
több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Egyszerű a projekt gyerekek: FA után a Rózi bizottság átlagait hozzuk nyilvánosságra azoknál a játékosoknál akik nem hosszabbítottak, nem lettek tagelve és kimentek a piacra, ott lehet értelmes összehasonlításokat tenni h mennyire drága Rózi.empty taxi
GM Lapszemle. Nem eleg vilagos?
több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Igy van es hol vannak akkor a backup hosszabbitasok? Az is egy teljesen fals arkepzes.
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
Egyszerű a projekt gyerekek: FA után a Rózi bizottság átlagait hozzuk nyilvánosságra azoknál a játékosoknál akik nem hosszabbítottak, nem lettek tagelve és kimentek a piacra, ott lehet értelmes összehasonlításokat tenni h mennyire drága v mennyire olcsó a Rózi.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Először is: a rózik nem tudnak szerződést kötni, ahhoz kell egy GM is. A legmagasabb szerződések pedig általában FA-n születnek. A rózik ráadásul elvileg nem aszerint szabják meg az árakat, hogy mit tartanának megfelelő mértékű inflációnak stb, hanem a várható piaci ár és az aktuális tárgyalási pozíció (legalábbis amit ebből a rózi láthat). De ezt most hagyjuk.

A taget elmagyaráztam, hogy tárgyalási pozíció szempontjából fontos. Byrd esetét vegyük példának. Tudja, hogy ha semmit nem ír alá, jó eséllyel taget kap, azaz ebben az évben 7,6 millát. Szerintem nem szívesen megy bele abba, hogy 1,5 millával kevesebbet keressen átlagban 4-5 évre, pláne úgy, hogy arra számíthat, hogy az adott évben 5 milla alatti pénzt kap, később pedig cutolhatják. De persze, ha az ügynökök nem a játékosnak dolgoznak, akkor ez valóban hülye érvelés.

Az IRL pont addig mérvadó, amíg átültethető a játékba. Ha tudsz olyan javaslatokat tenni, ami alapján pl. a különböző olcsósító tényezőket objektív módon be tudjuk építeni a szerződések értékelésébe, akkor várunk. Én amúgy tettem ilyen javaslatot, Igor is. Az IRL-től elszakadtunk, LB-knél pl. be volt linkelve, hogy ki mennyit kapott tavaly. Ha tavaly 6 millát kapott James Anderson, P-Will nem fog megelégedni 7-el. Különösen úgy nem, hogy nemrég költözött a városba, nincs olyan kötődése a sémához vagy a helyhez vagy az edzőhöz, mint IRL. Tehát ha lenne discount, az sem lenne érvényes pl. rá.

Az, hogy egy konkrét ratinglista alapján lőjük, akár jó ötlet is lehet, ha ki akarjuk venni az emberi faktort, de akkor is valamihez viszonítani kell, pl. a taghez vagy átlagfizuhoz nem? Ebben akár benne is lennék, ha találunk egy olyan ratinglistát, amivel nagyjából egyetért mindenki.Rajna
Kell a GM is? Valoban. Hagyja elmenni siman a sztarjatekosat? Nem igen. kifizeti, a Rozi altal kert es csak a gold digger jatekosok igenyeihez szabott egyre magasabb arakat. Es onnantol az FA-n is az az alap. Nem igy van?

Miert ne menne bele P Will akar olcsobb fizetesbe? Nem mennek bele IRL ?
Nezegess mar szerzodeseket Rajna. Nem csak egy szempont van a penz. Avrilnel pl igen, eddig jo sokat is ert vele. Szempont meg pl a sajat csapatod, az edzod, a jateksema es sok egyeb. Csak egy pelda. Jott hozzank a Steelerstol egy safety 3 eve. Nem emlekszem pontosan ki volt, talan Bryant, de ha szeretned utana nezek. Mi ajanlottunk neki majdnem dupla penzt a Steelersehez kepest. Mit csinalt? Eljott, megkajalt, elmondta nagyon koszoni az ajanlatot majd alairt a Steelersel. Ez mind home town discount lenne? Nem gondolnam. Latta mi megy a Phinsnel es elfogadta azt az ajanlatot helyette, ami anyagilag nem volt tul kecsegteto egyeb vonatkozasokban meg igen.

Hulye volt az ugynoke?

Szamomra nehezen emesztheto hogy itt csak es kizarolag a nagy penzre hajt mindenki. Miert? Mert valaki megadta a piacon? Es? Onnantol mindenkinek olyat kell adni? A valasz igen. A jelenlegi Rozi szerint igen. Ez a gondom tobbek kozt.

Az IGN lista sok jatek alapja, a szurkolok szabjak. Vannak benne fals dolgok persze de ki lehet pofozni (altalaban a kiscsapatok jatekosait es az elsoeveseket elegge alabecslik) Eloben pedig van egy rakat szerzodes amihez lehet viszonyitani, nem nagy dolog. Es igen. En kivennem az emberi tenyezot a jatekbol, mert minden egyes hosszabbitas utan kiderul, nagyon nem konzisztens.
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 238 — Whoops, looks like something went wrong.
Akkor Byrd mindjart agyverzest kap, hogy tag alatt 1,2 millaval hala az ugynokenek, sikerult megkotni egy ilyen elonyos szerzodest. Szegeny a ligaba kerulese ota a legjobbak kozott van minden evben, de ez csak ennyi zsozsora volt eleg, mert az ugynoke szerint a safety pozicio ennyit er meg. 😀
En nem emlegettem, hogy ha a Rozi sokat kerne, es nem is akarok belemenni abba, minden evben balhe van belole, es mar kurvara unalmas. Stez
Hagyd már a faszomba Byrdot, két elit Top 5 éve volt, közte két semmi extra szezonnal idáig. Én bírom nagyon, nyilván nem véletlen draftoltam 2009-ben, de azért ne ő legyen már hirtelen a safety isten. És még aszittem én értékelem túl. 😀

Az árát én Delmashoz, a másik safetymhez lőttem be, aki szerintem hasonló, persze más szerepkörű, de nem sokkal gyengébb képességű S, és az ő 4,7-ére írta somos hogy túlfizetett csapat tagja lett, valamint Chancellorhoz aki szintén Pro Bowler és 6 millával túl lett fizetve. Megmondom őszintén, a jelenlegi top S fizukat meg sem néztem, azt figyeltem a többi hosszabbítós S mennyiket kap most.
Döme
Delmas és Byrd?
Az összehasonlítás még viccnek is rossz.
Majd ha Delmas egy szezonban mondjuk tud 10 meccset játszani, akkor nézzük meg ismét. Byrd viszont jelenleg a posztján elit játékosnak számít. Az meg nem lényeg, hogy te mihez mértem lőtted be az árát. A Rózik már előtte elbírálják, és hát eddig ugye ment a hangoztatás, hogy a tag milyen fontos, meg itt a legjobbak fizetése, aztán hirtelen jön Byrd posztján elitként, és puff, a tag, és a legjobbak fizetése is kukába landolt.
És ez így furcsa azok után, hogy eddig még még ezek a tényezők voltak a lényegesek. És nem, nem értékelem túl Byrdot, de mivel vele esett meg ez az egyébként vicces hosszabbítás, így nyilván vele példálózom. Nem ellened szól. 😛
Csak itt egy ékes példa, hogy ugye míg van 1-2 poszt, ami irreálisan túl van lihegve, mint például az LB-k, és vannak a Safetyk, amik meg ehhez képest alacsonyak.
Egyébként jó, hogy Igor elkezdett példálózni Allen esetében, hogy 31 éves, de egy első köröm van rá, hogy Ware, aki amúgy szintén 31 lesz szezonkezdetre, simán 10+-t fog kapni. Ugyanúgy elit pass rusher mindkettő, csak más sémában, és ha Allen gyengébb évével példálóztunk, akkor lássuk, Ware a szintén gyengébb évével mennyit fog kapni a piacon. Többet.
És akkor most jöhetne az érv Allennél, mikor hát 31 éves és 9-ért nem ír alá... "Ha ennyire drágállod, engedd ki piacra, és hozd vissza olcsóbban."
Egyébként meg Allennél is a tények azt mutatják, hogy például a top1 Williams még csak átlagfizetése sem lett figyelembe véve, hiszen ugye keres 14,5 millát. Ezek tudatában 10-11 milliót kérnie kellene, ha valóban ahogy eddig ismételgettük, a Rózik célja bizony az, hogy a játékosnak a lehető legjobb pénzt kérjék el.
És akkor ez így is 3,5-4,5 millióval kevesebb volna, mint a top1 Mario.
Valljuk be, alul lettek lőve.
Hogy ki/kik által, az kiderül hamarosan, gondolom fetomy úgy is csinál valami fasza kis statisztikát nekünk hamarosan. 😊
De az elitek esetében az alálövés is ugyanúgy gond, mint a tüllövés. Kivéve persze a játékos gazdáját, ő örül, mint majom a farkának.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Jelen allas szerint ki mondja meg? Egyszeru a valasz. Te. Es ez minden hozzaszolasodban ott van.
A Rozi szabja a Taget, hisz a szerzodeseket o alakitja (igen a GM-ek is az FA-n) de ti vakon kovetitek a legmagasabbat. A Rozi szabja a hosszabbitasokat. Es a Rozi elegedett is magaval. De ahogy nezem egyre tobben nem. Nem tudjatok beloni a jatekosok ertekeit. Nem tudjatok beloni a posztok ertekeit sem. Csak a jatekbeli fizeteseket veszitek alapnak mindezt ugy, hogy mindenki automatikusan a legtobbet keri. Kiveve akit a TAGbol szamol, ami onmagaban fals tenyezo, majd P Will jovoevi 17 millajanal meglatjatok.

Ez egy dolog amit rossznak tartok.

Az IRL semennyire nem mervado nalatok. Pedig ott okosabb es jobban hozzaerto emberek ulnek tulnyomo reszt, sokkal pontosabban ertik a jatekosok erdekeit, de megis itt ot ember aki csak a jatekosok erdekeivel foglalkozik onmagaban inkabb elolep szabalyalkotonak mert az jobb nekunk.
Mindez csak olyan mertekben torzitja el a jatekot hogy elit jatekoso (ismert szoveg jon) akar 20-50%-al tobbet kernek el, mint IRL holott azokbol a szerzodesekbol lejonnek a le nem hivott bonuszok is es ahogy Szaba is irta magasabb a cap. De ez is jo dolog szerinted sot igy celszeru.

Nos megkerdeznem, ezt miert te dontod el? Mi hatalmaz fel erre teged aruld el nekem.
Ennel meg az is jobb ha kivalasztunk egy akarmilyen listat pl IGN es azok alapjan a ratingek alapjan lojuk be a kerelmeket. Sokkal tobb koze van a valosaghoz. Es nem, erre nem erv, hogy az FA-n mi mar nem a valosagot jetsszuk, hisz a jatek minden egyes szegmense ahhoz kapcsolodik, a Rozi aldasos tevekenzsegen kivul.Delonso_
Először is: a rózik nem tudnak szerződést kötni, ahhoz kell egy GM is. A legmagasabb szerződések pedig általában FA-n születnek. A rózik ráadásul elvileg nem aszerint szabják meg az árakat, hogy mit tartanának megfelelő mértékű inflációnak stb, hanem a várható piaci ár és az aktuális tárgyalási pozíció (legalábbis amit ebből a rózi láthat). De ezt most hagyjuk.

A taget elmagyaráztam, hogy tárgyalási pozíció szempontjából fontos. Byrd esetét vegyük példának. Tudja, hogy ha semmit nem ír alá, jó eséllyel taget kap, azaz ebben az évben 7,6 millát. Szerintem nem szívesen megy bele abba, hogy 1,5 millával kevesebbet keressen átlagban 4-5 évre, pláne úgy, hogy arra számíthat, hogy az adott évben 5 milla alatti pénzt kap, később pedig cutolhatják. De persze, ha az ügynökök nem a játékosnak dolgoznak, akkor ez valóban hülye érvelés.

Az IRL pont addig mérvadó, amíg átültethető a játékba. Ha tudsz olyan javaslatokat tenni, ami alapján pl. a különböző olcsósító tényezőket objektív módon be tudjuk építeni a szerződések értékelésébe, akkor várunk. Én amúgy tettem ilyen javaslatot, Igor is. Az IRL-től elszakadtunk, LB-knél pl. be volt linkelve, hogy ki mennyit kapott tavaly. Ha tavaly 6 millát kapott James Anderson, P-Will nem fog megelégedni 7-el. Különösen úgy nem, hogy nemrég költözött a városba, nincs olyan kötődése a sémához vagy a helyhez vagy az edzőhöz, mint IRL. Tehát ha lenne discount, az sem lenne érvényes pl. rá.

Az, hogy egy konkrét ratinglista alapján lőjük, akár jó ötlet is lehet, ha ki akarjuk venni az emberi faktort, de akkor is valamihez viszonítani kell, pl. a taghez vagy átlagfizuhoz nem? Ebben akár benne is lennék, ha találunk egy olyan ratinglistát, amivel nagyjából egyetért mindenki.

több mint 11 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 731 — Sworn to the Black
Akkor Byrd mindjart agyverzest kap, hogy tag alatt 1,2 millaval hala az ugynokenek, sikerult megkotni egy ilyen elonyos szerzodest. Szegeny a ligaba kerulese ota a legjobbak kozott van minden evben, de ez csak ennyi zsozsora volt eleg, mert az ugynoke szerint a safety pozicio ennyit er meg. 😀
En nem emlegettem, hogy ha a Rozi sokat kerne, es nem is akarok belemenni abba, minden evben balhe van belole, es mar kurvara unalmas. Stez
Hagyd már a faszomba Byrdot, két elit Top 5 éve volt, közte két semmi extra szezonnal idáig. Én bírom nagyon, nyilván nem véletlen draftoltam 2009-ben, de azért ne ő legyen már hirtelen a safety isten. És még aszittem én értékelem túl. 😀

Az árát én Delmashoz, a másik safetymhez lőttem be, aki szerintem hasonló, persze más szerepkörű, de nem sokkal gyengébb képességű S, és az ő 4,7-ére írta somos hogy túlfizetett csapat tagja lett, valamint Chancellorhoz aki szintén Pro Bowler és 6 millával túl lett fizetve. Megmondom őszintén, a jelenlegi top S fizukat meg sem néztem, azt figyeltem a többi hosszabbítós S mennyiket kap most.
több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Igen. De te nem jatekosugynok vagy, szerzodesed sincs a jatekkal. Hanem egy GM, aki belekepzeli magat a helyebe max. De nekunk is vannak erdekeink es ha az igenyek a jatek rovasara mennek, akkor illene merlegelned. Hacsak nem azert kapsz penzt hogy egy nemletezo tengelyt allits fel, amiben csak a jatekos kerese ervenyesul. Ilyen azonban IRL sem letezik.

Hany ezer szerzodest linkeljunk mar be neked ahhoz hogy ragyere a jatekosok sem kapnak meg mindent. Es ha ezt a trendet koveted hogy csak penzehes playak vannak, azzal te es aki meg ezt az elvet vallja generalja a jatekban a problemakat, inflaciot es egyebeket.

Az egesz ugy jon le nalad mint egy orvosnal a Hippokrateszi esku, innentol csak a jatekos erdeke szamit, realitas, IRL, logika sutba dobva.

A masik pl a fizeteskepzes a TAGbol, szinten nonszensz. De ne is figyelj azokra meg erv szinten sem akik megmutatjak miert az. Talalj valami demagog ervet, usd el poennal, vagy csak seperd le az asztalrol. Az egyszerubb es ezzel mindenkepp a jatek erdekeit szolgalod.Delonso_
Ezzel a logikával GM sem vagyok, úgyhogy ha a nagy ligaérdek úgy kívánja, akkor a hosszabbításaimat és a szabadügynökajánlataimat is ehhez kéne igazítanom. Pl. a Mario-szerződés szerintem (és ezzel sokak egyetértenek) nem tett jót a ligának, ezért nem szabadna megengedni. De a GM így látta a legjobbnak, így tudta véleménye szerint a leghatékonyabbá tenni a csapatát, és ez a feladata. Nem kap érte fizetést meg igazából nem az, de most eljátszuk, hogy GM-ek vagyunk. Ahogy a rózitagok is eljátsszák, hogy az adott játékosok ügynökei, és úgy tesznek, mintha ezért kapnának fizut.

Amúgy ezeket a nagy közös érdekeket ki szabja meg? Ki mondja meg, meddig inflálódhatnak a szerződések, meddig térhetünk el az IRL-től a posztok értékelésében, és így tovább. Ki mondja meg, mennyi pénzéhes és mennyi visszafogott ember van, és pontosan kik legyenek azok? Ezt is meg kell akkor határozni, ha a te elveidből indulunk ki. A játékban véleményemm szerint egyedül a pénz mérhető objektív módon, így ezt tekintem én is az egyetlen irányító érdeknek, pedig IRL nem így van. De a szubjektíven mérhető dolgokat nem számszerűsítettük, mondom, én erre nyitott vagyok, de egyelőre ez nincs.Rajna
Jelen allas szerint ki mondja meg? Egyszeru a valasz. Te. Es ez minden hozzaszolasodban ott van.
A Rozi szabja a Taget, hisz a szerzodeseket o alakitja (igen a GM-ek is az FA-n) de ti vakon kovetitek a legmagasabb arait. Valahogy nalatok mindenki a legtobbet keri. Ez mar onmagaban nem realis. Es nem kell ehhez ilyen meg olyan diszkont, csak mersekelni kisse az igenyeket. A Rozi szabja a hosszabbitasokat is. Es a Rozi elegedett is magaval. De ahogy nezem egyre tobben nem. Nem tudjatok beloni a jatekosok ertekeit. Nem tudjatok beloni a posztok ertekeit sem. Csak a jatekbeli fizeteseket veszitek alapnak mindezt ugy, hogy mindenki automatikusan a legtobbet keri. Kiveve akit a TAGbol szamol, ami onmagaban fals tenyezo, majd P Will jovoevi 17 millajanal meglatjatok.

Ez egy dolog amit rossznak tartok.

Az IRL semennyire nem mervado nalatok. Pedig ott okosabb es jobban hozzaerto emberek ulnek tulnyomo reszt, sokkal pontosabban ertik a jatekosok erteket, az ugyokeik pedig az erdekeiket, de megis itt ot ember (vagy amennyi ezzel az elvvel egyet ert) aki csak a jatekosok erdekeivel foglalkozik onmagaban inkabb elolep szabalyalkotonak mert az jobb nekunk.
Mindez csak olyan mertekben torzitja el a jatekot hogy elit jatekosok (ismert szoveg jon) akar 20-50%-al tobbet kernek el, mint IRL holott azokbol a szerzodesekbol lejonnek a le nem hivott bonuszok is es ahogy Szaba is irta magasabb a cap. De ez is jo dolog szerinted sot igy celszeru. A backupok helyezete tan ennel is rosszabb. Miert kell azoknak ket- harom milliokat fizetni? (tudom, menjen ki FA-ra) Es miert ne lehetne veluk hosszabbitani? IRL tan nem szoktak? Vagy megint hoztok egy szabalyt, mert az ugy jo?

Nos megkerdeznem, ezt miert te dontod el? Mi hatalmaz fel erre teged aruld el nekem.

Ennel meg az is jobb ha kivalasztunk egy akarmilyen listat pl IGN es azok alapjan a ratingek alapjan (esetleg kicsit kipofozva) lojuk be a kerelmeket. Sokkal tobb koze van a valosaghoz. Es nem, erre nem erv, hogy az FA-n mi mar nem a valosagot jatsszuk, hisz a jatek minden egyes szegmense igyekszik ahhoz kapcsolodni, ennek szelelmeben modositjuk a szabalyokat is, elvileg ez hatarozna meg a jatekosok tulajdonsagait is. Kiveve a Rozik tevekenyseget, ami valahogy sajat szabalyokat alkot es teljesen figyelmen kivul hagyja a valosagot de a jatek erdekeit is.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Akkor Byrd mindjart agyverzest kap, hogy tag alatt 1,2 millaval hala az ugynokenek, sikerult megkotni egy ilyen elonyos szerzodest. Szegeny a ligaba kerulese ota a legjobbak kozott van minden evben, de ez csak ennyi zsozsora volt eleg, mert az ugynoke szerint a safety pozicio ennyit er meg. 😀
En nem emlegettem, hogy ha a Rozi sokat kerne, es nem is akarok belemenni abba, minden evben balhe van belole, es mar kurvara unalmas. Stez
Tenyleg Rajna, itt mi tortent? Mi vot a jatekos erdeke? Tulmenve a szarkasztikus megjegyzesen, meg amit kepviselsz vagy kepviseltek sem konzekvensen teszitek. Nem kene vegre egy pici onvizsgalatot tartani?Delonso_
Én többet írtam Byrdre, mint amennyit kapott, szerintem alul lett fizetve a liga viszonyaihoz képest.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Igen. De te nem jatekosugynok vagy, szerzodesed sincs a jatekkal. Hanem egy GM, aki belekepzeli magat a helyebe max. De nekunk is vannak erdekeink es ha az igenyek a jatek rovasara mennek, akkor illene merlegelned. Hacsak nem azert kapsz penzt hogy egy nemletezo tengelyt allits fel, amiben csak a jatekos kerese ervenyesul. Ilyen azonban IRL sem letezik.

Hany ezer szerzodest linkeljunk mar be neked ahhoz hogy ragyere a jatekosok sem kapnak meg mindent. Es ha ezt a trendet koveted hogy csak penzehes playak vannak, azzal te es aki meg ezt az elvet vallja generalja a jatekban a problemakat, inflaciot es egyebeket.

Az egesz ugy jon le nalad mint egy orvosnal a Hippokrateszi esku, innentol csak a jatekos erdeke szamit, realitas, IRL, logika sutba dobva.

A masik pl a fizeteskepzes a TAGbol, szinten nonszensz. De ne is figyelj azokra meg erv szinten sem akik megmutatjak miert az. Talalj valami demagog ervet, usd el poennal, vagy csak seperd le az asztalrol. Az egyszerubb es ezzel mindenkepp a jatek erdekeit szolgalod.Delonso_
Ezzel a logikával GM sem vagyok, úgyhogy ha a nagy ligaérdek úgy kívánja, akkor a hosszabbításaimat és a szabadügynökajánlataimat is ehhez kéne igazítanom. Pl. a Mario-szerződés szerintem (és ezzel sokak egyetértenek) nem tett jót a ligának, ezért nem szabadna megengedni. De a GM így látta a legjobbnak, így tudta véleménye szerint a leghatékonyabbá tenni a csapatát, és ez a feladata. Nem kap érte fizetést meg igazából nem az, de most eljátszuk, hogy GM-ek vagyunk. Ahogy a rózitagok is eljátsszák, hogy az adott játékosok ügynökei, és úgy tesznek, mintha ezért kapnának fizut.

Amúgy ezeket a nagy közös érdekeket ki szabja meg? Ki mondja meg, meddig inflálódhatnak a szerződések, meddig térhetünk el az IRL-től a posztok értékelésében, és így tovább. Ki mondja meg, mennyi pénzéhes és mennyi visszafogott ember van, és pontosan kik legyenek azok? Ezt is meg kell akkor határozni, ha a te elveidből indulunk ki. A játékban véleményemm szerint egyedül a pénz mérhető objektív módon, így ezt tekintem én is az egyetlen irányító érdeknek, pedig IRL nem így van. De a szubjektíven mérhető dolgokat nem számszerűsítettük, mondom, én erre nyitott vagyok, de egyelőre ez nincs.

több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Akkor Byrd mindjart agyverzest kap, hogy tag alatt 1,2 millaval hala az ugynokenek, sikerult megkotni egy ilyen elonyos szerzodest. Szegeny a ligaba kerulese ota a legjobbak kozott van minden evben, de ez csak ennyi zsozsora volt eleg, mert az ugynoke szerint a safety pozicio ennyit er meg. 😀
En nem emlegettem, hogy ha a Rozi sokat kerne, es nem is akarok belemenni abba, minden evben balhe van belole, es mar kurvara unalmas. Stez
Tenyleg Rajna, itt mi tortent? Mi vot a jatekos erdeke? Tulmenve a szarkasztikus megjegyzesen, meg amit kepviselsz vagy kepviseltek sem konzekvensen teszitek. Nem kene vegre egy pici onvizsgalatot tartani?
több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Igen. De te nem jatekosugynok vagy, szerzodesed sincs a jatekkal. Hanem egy GM, aki belekepzeli magat a helyebe max. De nekunk is vannak erdekeink es ha az igenyek a jatek rovasara mennek, akkor illene merlegelned. Hacsak nem azert kapsz penzt hogy egy nemletezo tengelyt allits fel, amiben csak a jatekos kerese ervenyesul. Ilyen azonban IRL sem letezik.

Hany ezer szerzodest linkeljunk mar be neked ahhoz hogy ragyere a jatekosok sem kapnak meg mindent. Es ha ezt a trendet koveted hogy csak penzehes playak vannak, azzal te es aki meg ezt az elvet vallja generalja a jatekban a problemakat, inflaciot es egyebeket.

Az egesz ugy jon le nalad mint egy orvosnal a Hippokrateszi esku, innentol csak a jatekos erdeke szamit, realitas, IRL, logika sutba dobva.

A masik pl a fizeteskepzes a TAGbol, szinten nonszensz. De ne is figyelj azokra meg erv szinten sem akik megmutatjak miert az. Talalj valami demagog ervet, usd el poennal, vagy csak seperd le az asztalrol. Az egyszerubb es ezzel mindenkepp a jatek erdekeit szolgalod.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Mondjuk a hometown discount meg a contender bonus abszolút életképesnek tűnik elsőre.szaba
Ott van az NPV-ben a javaslat. A contendert azt nehéz meghatározni, mert a szimm hülye, szóval szerintem az kivitelezhetetlen, de ha valakinek van erre jó ötlete, hajrá.

több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 238 — Whoops, looks like something went wrong.
Akkor Byrd mindjart agyverzest kap, hogy tag alatt 1,2 millaval hala az ugynokenek, sikerult megkotni egy ilyen elonyos szerzodest. Szegeny a ligaba kerulese ota a legjobbak kozott van minden evben, de ez csak ennyi zsozsora volt eleg, mert az ugynoke szerint a safety pozicio ennyit er meg. 😀
En nem emlegettem, hogy ha a Rozi sokat kerne, es nem is akarok belemenni abba, minden evben balhe van belole, es mar kurvara unalmas.

több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 451
Mondjuk a hometown discount meg a contender bonus abszolút életképesnek tűnik elsőre.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Minden szemelyesseg nelkul, szerintem te nagyon iranyt tevesztettel, raadasul a sajat velemenyed mint kovetendo szabalyt fogalmazod meg.
El sem vagy azon hajlando gondolkodni mennyire nem jo a jateknak amit kepviselsz, hiaba irjak joparan. Nagyon bizom benne a GM jatek szabalyainak alkotasanal ennel logikusabb es atgondoltabb lesz a szabalyozas. Delonso_
A játékosnak mi jó? Ha sok pénzt kap nem? Más szempont ebben a játékban nincs, felőlem kidolgozhatunk hometowon discountot, akár contender bonust, talán azt is, hogy a várható játékidőt is bekalkuláljuk, de perpillanat erre nincs mód. Az ügynököt pedig a játékos alkalmazza, nem a liga, tehát az ő érdekeiket képviseli. Ez nem csak a véleményem, hanem tényszerű dolog, de cáfolj meg légyszíves érvekkel.

több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
A Rosenhaus-bizottság nem azért van, hogy a GM-ek jobban élvezzék a játékot, nem is azért, hogy kényelmesebb legyen. Egyetlen dolguk (mint IRL is Rosenhausnak), hogy ügyfeleik a lehető legelőnyösebb szerződéseket kössék meg. Ha munkásságuk ez ellen van, az kudarc, ha viszont ez sikerül, akkor nem értem, miért rúgnák ki őket a játékosok.

A gond az, hogy a sok aláírónál nem tudjuk, mennyit kaptak volna FA-n, így nem tudjuk azt sem, hogy hány játékosnak segítettek és hánynak nem. De azoknál, akikkel nem sikerült ohsszabbítani, lehet vizsgálódni, de talán nem azoknál, akik végül jobban jártak a piac tesztelésével, mert akkor az ügynök jól mérte fel, hogy mi kell ahhoz, hogy a legjobban járjon a kliens. De sok esetben (pl. tavaly McKenzienél) tévedés volt, ezeket a hibákat lehet max mérni és így objektívan szűrni a bizottságból évi egy tagot.Rajna
Minden szemelyesseg nelkul, szerintem te nagyon iranyt tevesztettel, raadasul a sajat velemenyed mint kovetendo szabalyt fogalmazod meg.
El sem vagy azon hajlando gondolkodni mennyire nem jo a jateknak amit kepviselsz, hiaba irjak joparan. Nagyon bizom benne a GM jatek szabalyainak alkotasanal ennel logikusabb es atgondoltabb lesz a szabalyozas.
több mint 11 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Elképesztően sokkal a határidő előtt már el is reppent, kár, hogy még így sem zárult le minden üzlet 😀

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Nálunk a cap ugye kisebb, mint IRL. Viszont az itteni fizetés egésze beszámít a cap-be. Kéne valami számítás, ami az arányokat megmutatja az itteni meg az IRL között.

Pl. ezt tudom mutatni:  www.profootballbusiness.com/2012/12/navorro-bowman-szerzodese.html

Nálam konkrétan az alulról 100 milliós capnél többet keres majd Bowman, mint IRL 120 millás sapinál.szaba
Igen, mert itt az LB-k túlértékeltek. Talán a secondary is. Viszont a falemberek meg arányosan olcsóbbak, ez egy másik piac, itt ezek a prioritások, de ezt átbeszéltük Willisnél.

Az arányos beszámítást nem fogjuk bevezetni sztem mert ez így egyszerűbb. IRL-el az ilyen összehasonlítások már ezért sem egészen jók.