NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát most nem azért, de volt egy gondolat (hogy adott körülmények között már egy 35 yard körüli FG is nehéz lehet), amire írtál valamit (hogy 30-ról már nehéz lehet, de 15-ről nem). Erre én írtam, hogy mire vonatkozott az első, aztán még gyorsan feljebb is áll neked, hogy de te mégsem úgy gondoltad. Hát én tehetek róla, mit hogyan gondolsz? 😊Wyatt
Hmm, jogos, akkor a dolog úgy kezdődött, hogy én ütöttem vissza (én értettem eleve félre). 😊

Megnéztem, 1998-2014 időszakban majdnem kereken 91%-os volt a 15 yardosról (33 yardról) rúgott FG sikerességi arány. Az XP távolságból pedig a sikerességi arány 97.5% körüli. Revideálnom kell magam, ez már jelenthet annyi különbséget, hogy extrém időben esetleg megfontolják, hogy rúgják-e. Érdekességképpen, a 20 yardosról (38 yard) a sikerességi arány már csak 82%, a 25 yardosról (43 yard) pedig már csak 77%. Szóval markánsabb változáshoz mindazonáltal kb. a 20 yardosra vagy hátrébb kellett volna hátravinni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Szamár Atlanta Falcons 219 — Falcons fan
...
valahol azt írták, hogy 10% körüli ebből a távolságból a hiba. igaz lehet ? (mert akkor minden 2.-3. meccsen ki fog maradni egy)ozibozi
Tavaly 61 rúgásból 59 ment be 32-33 yardról. Ez inkább 3-4%.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
A "térdeléssel" egyenértékű, ha nekimennek a 2 pontosnak, és "megölik a labdát", vagyis mondjuk benyomják egy futó kezébe, aki kiszalad vele oldalt, vagy az irányító teszi ugyanezt, esetleg szépen összekucorodik, és várja, hogy megérintsék. Esetleg az irányító kapja a snapet és vagy talál tiszta célpontot, vagy kivágja a gyíkba.
Szóval ha a terv a 0 pont, azért nagyon elrontani nem lehet.

több mint 8 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Én azt várom amikor valaki utolsó driveban fordít, majd inkább letérdeli majd az extrát csak nehogy az ellenfél egyenlitsen vagy nyerjen egy visszahordott rúgással.Geeri
extra pontnál áll az óra, szóval ilyen nem lesz. max ha utolsó másodperces td-vel 23-20-ra fordít a csapat, akkor nem mennek nekiDexxter Tailor
térdelni ritkán fognak, de collegeban elfőrdult már, például a legendás STANZI-féle fordító drive a Michigan State ellen is úgy záródott.

4. negyed, 13-14 mondjuk az állás, TD-t csinálsz 2 perccel a vége előtt -> 19-14.
Ha letérdelsz, marad az 5 pont előny, az ellenfél csak TD-vel nyerhet.
Ha XP-t rúgsz és bemegy, 6 ponttal vezetsz, de TD-vel ugyanúgy kikapsz.
Ha az XP-t blokkolják és visszaviszik, akkor már 19-16 és elég az ellenfélnek az FG a hosszabbításhoz.
Vagy mehetsz kettesre, de azt is elvehetik és visszavihetik 2 pontért.
Szóval térdelni kifizetődő.

De hasonló a helyzet ha TD-vel átveszed a vezetést mondjuk 21-20-ra és alig van hátra idő. Ott mondjuk a kettesre nyilván érdemes rámenni, kivéve ha nagyon mostoha az időjárás és hatalmas a fumble veszély.

több mint 8 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Azért abba gondolj bele, hogy van jó néhány olyan stadion, ahol november, december környékén már baromi nehéz lesz 35 yard körülről is berúgni a jutalompontot, akkora szél, vihar, hó, stb. lesz.
Szóval lesznek olyan meccsek, ahol többször is rámennek a kétpontosra a csapatok.Stez
Ha 30 körülről rúgnák, akkor igen. De 15 yardról? Semmivel nem nagyobb kockázat szerintem, mint a 2 yardosról rúgni. Amit minden időjárási körülmények között berúgtak eddig is.peterk2005
Hát szerintem 15 yardra állnak fel, ugyanúgy hátradobják, ugyanúgy nem a gólvonalon van a kapu, szal az a +18 yard, ami a mezőnygóloknál van, szerintem itt is hozzájön. Szal 33 yardos FG-k lesznek gyakorlatilagWyatt
Imádlak benneteket publicistákat, mindketten úgy meg tudjátok fogni időnként a szarva között a mondandó tőgyit, hogy csak na. 😀 (Hadd ne kérdezzem már meg, hogy ha 18 yardot hozzá kell adni a yardvonal számához - ergo 15 yardos FG abban az értelemben ahogy írjátok nincs is -, akkor mégis hogyan lehetett úgy érteni? 😊 )

Szóval csak most, csak nektek megfogalmazom számok nélkül, máshogy. 😀 : Ha már módosították a szabályt és hátrább vitték a rúgás pontot, akkor jobb lett volna addig hátra vinni, ahol a sikerességi esély már szignifikánsabban kisebb a 2 yardos - elnézést!, 20 yardos - extra point sikerességének arányától.peterk2005
Hát most nem azért, de volt egy gondolat (hogy adott körülmények között már egy 35 yard körüli FG is nehéz lehet), amire írtál valamit (hogy 30-ról már nehéz lehet, de 15-ről nem). Erre én írtam, hogy mire vonatkozott az első, aztán még gyorsan feljebb is áll neked, hogy de te mégsem úgy gondoltad. Hát én tehetek róla, mit hogyan gondolsz? 😊
De amúgy az a +13 yard valóban lehet, hogy nem elég differencia ahhoz, hogy lényeges változás legyen. Mondjuk, tegyük fel, a 25-ösig visszatolni lehetne még érdekes, 43-ról azért már bőven benne van a hibázási lehetőség, sőt, még a visszahordásé is. De lehet, hogy az túl drasztikus változás lett volna ahhoz, hogy megszavazzák a tulajok 😊

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért abba gondolj bele, hogy van jó néhány olyan stadion, ahol november, december környékén már baromi nehéz lesz 35 yard körülről is berúgni a jutalompontot, akkora szél, vihar, hó, stb. lesz.
Szóval lesznek olyan meccsek, ahol többször is rámennek a kétpontosra a csapatok.Stez
Ha 30 körülről rúgnák, akkor igen. De 15 yardról? Semmivel nem nagyobb kockázat szerintem, mint a 2 yardosról rúgni. Amit minden időjárási körülmények között berúgtak eddig is.peterk2005
Hát szerintem 15 yardra állnak fel, ugyanúgy hátradobják, ugyanúgy nem a gólvonalon van a kapu, szal az a +18 yard, ami a mezőnygóloknál van, szerintem itt is hozzájön. Szal 33 yardos FG-k lesznek gyakorlatilagWyatt
Imádlak benneteket publicistákat, mindketten úgy meg tudjátok fogni időnként a szarva között a mondandó tőgyit, hogy csak na. 😀 (Hadd ne kérdezzem már meg, hogy ha 18 yardot hozzá kell adni a yardvonal számához - ergo 15 yardos FG abban az értelemben ahogy írjátok nincs is -, akkor mégis hogyan lehetett úgy érteni? 😊 )

Szóval csak most, csak nektek megfogalmazom számok nélkül, máshogy. 😀 : Ha már módosították a szabályt és hátrább vitték a rúgás pontot, akkor jobb lett volna addig hátra vinni, ahol a sikerességi esély már szignifikánsabban kisebb a 2 yardos - elnézést!, 20 yardos - extra point sikerességének arányától.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Azt el tudná valaki magyarázni, hogy pontosan mit változtattak a sisakokon, és ezen miért cseszték fel magukat a játékosok / szurkolók? Hiába olvasom, nem jön át a módosítás csimborasszója.vpi
Az esszencia a szó, amit keresel, a csimborasszó mást jelent, de a kérdést nem ezért nem értem, hanem mert milyen új szabály felől is érdeklődsz?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 249 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Ez nekem is szúrja a szememet. Emiatt, plusz a labdaeladásból kapható pontok veszélye miatt szerintem nem kizárt, hogy nemhogy nőni nem fog, de egyenesen csökken majd a 2 pontos kísérletek száma.peterk2005
Egészen biztosan csökkenni fog. Továbbra is kvázi biztos az 1 pont, tehát az 1-nek szánt kísérletek maradnak. Az eleve 2-nek szánt kísérletek is, viszont az olyan trick playek amikor látszólag rúgáshoz állnak fel, de 2 pontos lesz belőle ezek után nehezebbé válnak, vagyis biztosan kevesebben fognak kockáztatni.Szamár
Azért abba gondolj bele, hogy van jó néhány olyan stadion, ahol november, december környékén már baromi nehéz lesz 35 yard körülről is berúgni a jutalompontot, akkora szél, vihar, hó, stb. lesz.

Szóval lesznek olyan meccsek, ahol többször is rámennek a kétpontosra a csapatok.Stez
Én azt várom amikor valaki utolsó driveban fordít, majd inkább letérdeli majd az extrát csak nehogy az ellenfél egyenlitsen vagy nyerjen egy visszahordott rúgással.Geeri
extra pontnál áll az óra, szóval ilyen nem lesz. max ha utolsó másodperces td-vel 23-20-ra fordít a csapat, akkor nem mennek neki


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 562 — Patriot
Azt el tudná valaki magyarázni, hogy pontosan mit változtattak a sisakokon, és ezen miért cseszték fel magukat a játékosok / szurkolók? Hiába olvasom, nem jön át a módosítás csimborasszója.
több mint 8 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Ez nekem is szúrja a szememet. Emiatt, plusz a labdaeladásból kapható pontok veszélye miatt szerintem nem kizárt, hogy nemhogy nőni nem fog, de egyenesen csökken majd a 2 pontos kísérletek száma.peterk2005
Egészen biztosan csökkenni fog. Továbbra is kvázi biztos az 1 pont, tehát az 1-nek szánt kísérletek maradnak. Az eleve 2-nek szánt kísérletek is, viszont az olyan trick playek amikor látszólag rúgáshoz állnak fel, de 2 pontos lesz belőle ezek után nehezebbé válnak, vagyis biztosan kevesebben fognak kockáztatni.Szamár
Azért abba gondolj bele, hogy van jó néhány olyan stadion, ahol november, december környékén már baromi nehéz lesz 35 yard körülről is berúgni a jutalompontot, akkora szél, vihar, hó, stb. lesz.

Szóval lesznek olyan meccsek, ahol többször is rámennek a kétpontosra a csapatok.Stez
Én azt várom amikor valaki utolsó driveban fordít, majd inkább letérdeli majd az extrát csak nehogy az ellenfél egyenlitsen vagy nyerjen egy visszahordott rúgással.

Mindig jövőre!
több mint 8 éve
ozibozi New York Giants 15 354
...
valahol azt írták, hogy 10% körüli ebből a távolságból a hiba. igaz lehet ? (mert akkor minden 2.-3. meccsen ki fog maradni egy)
több mint 8 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Azért abba gondolj bele, hogy van jó néhány olyan stadion, ahol november, december környékén már baromi nehéz lesz 35 yard körülről is berúgni a jutalompontot, akkora szél, vihar, hó, stb. lesz.
Szóval lesznek olyan meccsek, ahol többször is rámennek a kétpontosra a csapatok.Stez
Ha 30 körülről rúgnák, akkor igen. De 15 yardról? Semmivel nem nagyobb kockázat szerintem, mint a 2 yardosról rúgni. Amit minden időjárási körülmények között berúgtak eddig is.peterk2005
Hát szerintem 15 yardra állnak fel, ugyanúgy hátradobják, ugyanúgy nem a gólvonalon van a kapu, szal az a +18 yard, ami a mezőnygóloknál van, szerintem itt is hozzájön. Szal 33 yardos FG-k lesznek gyakorlatilag

több mint 8 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Azért abba gondolj bele, hogy van jó néhány olyan stadion, ahol november, december környékén már baromi nehéz lesz 35 yard körülről is berúgni a jutalompontot, akkora szél, vihar, hó, stb. lesz.
Szóval lesznek olyan meccsek, ahol többször is rámennek a kétpontosra a csapatok.Stez
Ha 30 körülről rúgnák, akkor igen. De 15 yardról? Semmivel nem nagyobb kockázat szerintem, mint a 2 yardosról rúgni. Amit minden időjárási körülmények között berúgtak eddig is.peterk2005
30 körülről rúgják majd. 😉

több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Én inkább a 2 pontos kísérletet hoztam volna előre az 1 yardosra, hátha úgy többen próbálják...

Amúgy -ha már meccs végi 2 pontosok- még a jó öreg Shanny is megtréfálta egyszer a Boltsot a hírhedt Hochuli-s meccsen, h a végén egy 2 pontossal megfordította a meccset, és ez egy nagyon fontos győzelem volt lett volna, ha nem bénázzuk el az uccsó 3 fordulóban...
 www.pro-football-reference.com/boxscores/200809140den.htm
Figyelembe véve, h előtte a 2. félidőben nem szerztünk pontot (2 3&out egy INT és még ráadásul az utolsó támadásnak is fumble-lel kellett volna végződnie, csak Hochuli benézte) a Bolts meg minden támadásából pontot szerzett, azt hiszem nem miénk lett volna a hosszabbítás, ha 1 pontost rúgunk a TD után

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért abba gondolj bele, hogy van jó néhány olyan stadion, ahol november, december környékén már baromi nehéz lesz 35 yard körülről is berúgni a jutalompontot, akkora szél, vihar, hó, stb. lesz.
Szóval lesznek olyan meccsek, ahol többször is rámennek a kétpontosra a csapatok.Stez
Ha 30 körülről rúgnák, akkor igen. De 15 yardról? Semmivel nem nagyobb kockázat szerintem, mint a 2 yardosról rúgni. Amit minden időjárási körülmények között berúgtak eddig is.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
mitől csökkenne ? eddig is csak akkor éltek a kétpontossal a csapatok, ha a matek azt adta ki.
én olyat még nem láttam, hogy egy csapat döntetlenre mentett volna az 1 ponttal, de helyette inkább egy meglepetés kétpontos játékot indított, hogy azzal nyerje meg a meccset.
nem hinném h ez változni fog a jövőben.

az viszont kétségtelen, hogy a döntésnek így nem sok értelme van, kb 0.003%-kal nőni fog a hibázás lehetősége. amindenit.gabtsi
 www.nfl.com/gamecenter/2008110910/2008/REG10/chiefs@chargers#tab=analyze&analyze=playbyplay
a jó öreg herm😊ehh
gondolom sokaknak meghozta a kedvét 😀gabtsi
Volt a Texansnak is ilyen az egyik évben, hogy egypontos hátrányban rámentek a duplára, de akkor az a meccs már nem számított, mert bejutottak a rájátszásba. Ha megvan akkor nyernek, nem lett meg, kikaptak, de hosszabbítást nem akartak a PO előtt feleslegesen

De nekem olyan is rémlik, hogy a Jets ellenünk csinált egyet, és azzal nyert
Ja nem, ott csak volt egy sikeres kétpontosunk, és a végén pont hogy nem mentünk rá a kétpontosra az OT reményében, ahol aztán labdához sem jutottunk. Igaz, ez a mostani szabályok mellett még kevésbé érné meg, mert most már egy FG-vel nem dől el a meccs egyből.

 www.nfl.com/gamecenter/2008111300/2008/REG11/jets@patriots#tab=analyze&analyze=playbyplay

több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
mitől csökkenne ? eddig is csak akkor éltek a kétpontossal a csapatok, ha a matek azt adta ki.
én olyat még nem láttam, hogy egy csapat döntetlenre mentett volna az 1 ponttal, de helyette inkább egy meglepetés kétpontos játékot indított, hogy azzal nyerje meg a meccset.
nem hinném h ez változni fog a jövőben.

az viszont kétségtelen, hogy a döntésnek így nem sok értelme van, kb 0.003%-kal nőni fog a hibázás lehetősége. amindenit.gabtsi
 www.nfl.com/gamecenter/2008110910/2008/REG10/chiefs@chargers#tab=analyze&analyze=playbyplay
a jó öreg herm😊ehh
gondolom sokaknak meghozta a kedvét 😀

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
Szamár Atlanta Falcons 219 — Falcons fan
Azért abba gondolj bele, hogy van jó néhány olyan stadion, ahol november, december környékén már baromi nehéz lesz 35 yard körülről is berúgni a jutalompontot, akkora szél, vihar, hó, stb. lesz.Stez
Ez mondjuk igaz, erre nem gondoltam. Így összességében biztos több 2 pontos lesz (így is volt olyan meccs az előző szezonban ha jól emlékszem, ahol 2 yardról se rúgtak az időjárás miatt). De így ez a változtatás kb. az időjárás körülmények hatását növeli csak.
több mint 8 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ez nekem is szúrja a szememet. Emiatt, plusz a labdaeladásból kapható pontok veszélye miatt szerintem nem kizárt, hogy nemhogy nőni nem fog, de egyenesen csökken majd a 2 pontos kísérletek száma.peterk2005
Egészen biztosan csökkenni fog. Továbbra is kvázi biztos az 1 pont, tehát az 1-nek szánt kísérletek maradnak. Az eleve 2-nek szánt kísérletek is, viszont az olyan trick playek amikor látszólag rúgáshoz állnak fel, de 2 pontos lesz belőle ezek után nehezebbé válnak, vagyis biztosan kevesebben fognak kockáztatni.Szamár
Azért abba gondolj bele, hogy van jó néhány olyan stadion, ahol november, december környékén már baromi nehéz lesz 35 yard körülről is berúgni a jutalompontot, akkora szél, vihar, hó, stb. lesz.

Szóval lesznek olyan meccsek, ahol többször is rámennek a kétpontosra a csapatok.

több mint 8 éve
Szamár Atlanta Falcons 219 — Falcons fan
Ez nekem is szúrja a szememet. Emiatt, plusz a labdaeladásból kapható pontok veszélye miatt szerintem nem kizárt, hogy nemhogy nőni nem fog, de egyenesen csökken majd a 2 pontos kísérletek száma.peterk2005
Egészen biztosan csökkenni fog. Továbbra is kvázi biztos az 1 pont, tehát az 1-nek szánt kísérletek maradnak. Az eleve 2-nek szánt kísérletek is, viszont az olyan trick playek amikor látszólag rúgáshoz állnak fel, de 2 pontos lesz belőle ezek után nehezebbé válnak, vagyis biztosan kevesebben fognak kockáztatni.
több mint 8 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
mitől csökkenne ? eddig is csak akkor éltek a kétpontossal a csapatok, ha a matek azt adta ki.
én olyat még nem láttam, hogy egy csapat döntetlenre mentett volna az 1 ponttal, de helyette inkább egy meglepetés kétpontos játékot indított, hogy azzal nyerje meg a meccset.
nem hinném h ez változni fog a jövőben.

az viszont kétségtelen, hogy a döntésnek így nem sok értelme van, kb 0.003%-kal nőni fog a hibázás lehetősége. amindenit.gabtsi
 www.nfl.com/gamecenter/2008110910/2008/REG10/chiefs@chargers#tab=analyze&analyze=playbyplay
a jó öreg herm😊
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
igen de az XP, nem FG. nem kell rohanni, sietni, időtkérni, stresszelni ha pl a félidők a végén van. más lelkiállapot, nagyobb hatékonyság.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
eddigi XPk vmi 99,vmennyi %kal mentek be, a 30-35yard közötti FGk 95%kal.
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
mitől csökkenne ? eddig is csak akkor éltek a kétpontossal a csapatok, ha a matek azt adta ki.
én olyat még nem láttam, hogy egy csapat döntetlenre mentett volna az 1 ponttal, de helyette inkább egy meglepetés kétpontos játékot indított, hogy azzal nyerje meg a meccset.
nem hinném h ez változni fog a jövőben.

az viszont kétségtelen, hogy a döntésnek így nem sok értelme van, kb 0.003%-kal nőni fog a hibázás lehetősége. amindenit.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Jogos, ott hülyeséget írtam, mert a sima play-re gondoltam csak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal