NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Holnap újabb fontos offseason dátum lesz: Június 1. Azon fórumtársaknak akik az átigazolások bonyolult világába nem akarnak vagy eddig nem tudtak elmélyülni, röviden összefoglalnám mit is jelent a holnapi nap az NFL átigazolások és cap menedzsment szempontjából.

- Először is ez az a nap, ameddig az NFL csapatok az UFA-jaiknak - a szabadügynökké vált, és máshová el nem szerződött volt játékosaiknak - tendert nyújthatnak be.

- A tender jelentése, hogy veterán szerződését letöltő játékos esetén a játékos volt klubja az előző évi fizetésének a 110%-áért, rookie szerződést letöltő játékos esetén pedig az előző évi pénzének 100%-áért a következő idényre is visszavárja. Amennyiben a játékos elfogadja a tendert, az teljes összegében garantálttá válik.

- Miért van jelentősége a tendernek? Először is, azért, mert a tenderezett játékos ezek után ha más klubbal tárgyal, annak a tendert meghaladó összeget kell kínálnia a játékosért. Másrészt, a tenderezett játékos, ha más klubhoz ír alá, akkor a volt klub jogosult a következő NFL drafton un. kompenzációs pick-re. Ami a játékos értékétől függően a 3.-7. kör végén jelent egy egy plusz picket.

- Az előző pontban leírt tendert kapó játékos a tenderrel RFA-vá (korlátozott) szabadügynökké válik, aminek a határideje július 22. (illetve, ha a veterán training camp korábban kezdődik ennél, akkor camp kezdete). Eddig tehet más csapat ajánlatot a játékosért. Ha nem érkezik ajánlat, akkor a régi klubé lesz minden tárgyalási jog a játékossal, az egész szezon során. (Azaz, innentől kezdve csak trade-el szerezhető meg.)

- Június elseje a cap menedzsment szempontjából is fontos nap. Amennyiben a csapat egy szerződés alatt álló játékos szerződését megszünteti (értsd kivágja a játékost), akkor, ha azt június elseje előtt teszi, akkor a játékos szerződéséből beraragó "dead money" teljes összege az adott évi capet fogja terhelni. Ha a játékost június elseje után vágja ki a csapata, akkor a dead money-nak csak az adott évre eső része terheli az első évet, a szerződésből maradó dead money többi része a következő év cap-jébe fog terhelődni. (Ha tehát mondjuk egy játékosnak van még hátra 3 éve a szerződéséből, és a szerződött aláírás pénze évi 2-2 millióval terheli a capet - azaz összesen 6 millió), akkor június elseje utáni kivágással 2014-re csak a 2014-re eső 2 millió terheli a capet, a maradék 4 millió pedig a 2015-ös capbe terhelődik.)

- Van a kivágásnak egy speciális módja is, az un. "június 1-i. határidővel való felmondás". Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a játékosnak felmondanak korábban - pl. márciusban, a free agency kezdetén -, de a felmondást június 1-re datálják. Erre minden csapatnak 2 játékos esetén van lehetősége. Ennek a szerződés-bontási módnak az a célja, hogy a játékost minél előbb kitegyék, azért, hogy a március és június 1 közötti időben esedékes garantált ill egyéb pénzeit már ne kelljen kifizetni, de a fent leírt cap leírást viszont a június eljese utáni szabályok szerint - azaz több évre elosztve - tehesse meg a csapat.

- Ez a fajta szerződésbontás egyébként nem csak a csapatnak jó, hanem a játékosnak is, mert így a szabadügynök piac elején tárgyalhat más klubokkal, sőt, le is szerződhet velük jún. 1.-i kezdettel. Miért fontos ez? Azért, mert a szabadügynök piac időszakának elején még a draft előtt vagyunk, ilyenkor a csapatok büdzséje még "üres", ilyenkor sokkal nagyobb eséllyel talál a játékos magának új csapatot, mint júniusban, amikor már a csapatok elköltötték a pénzük nagy részét, és már szűk a büdzsé.

u.i.:
Nem közvetlenül június 1.-hez kapcsolódik, de mivel közeli a dátum, még ezt is megemlítem:

Június 15.-e az a dátum, amkor az RFA (Restricted Free Agent - Korlátozott szabadügynök) tenderek lejárnak. Ha a játékos eddig a dátumig nem kap jobb ajánlatot annál, mint a volt csapata által adott tender, akkor ezek után megszűnik a többi csapat tárgyalási joga, a volt csapatnak pedig nem kell a tendert tartania, elég a játékos előző évi fizetésénél 10%-al többet ajánlania. Az egyik ilyen játékos jelenleg például a seattle-i Doug Baldwin, akinek a Seattle 2.2 milliós tendert ajánlott. Ha nem lesz csapat amelyik ezt június 15.-ig matcheli vagy übereli, akkor a Seattle jogosult lesz Baldwin előző évi fizetésének 110%-áért szerződtetni, ami alig több, mint 600 ezer.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
balu10 New York Giants 4 293 — Giants fan
Nálam Eli jobb, mint L.Taylor, de védhető ez a választás is.balu10
o_o
szerintem kb az összes közül a legeslegegyértelműbb, nincs minden csapatban ott az NFL valaha volt legjobb védője, főleg nem egy olyan QB-val szemben aki saját korának sem a legjobbja (és ezzel nem azt mondom, h eli szar,csak h van nála jobb. LTnél azóta se volt jobb)Black_Adder
Ezért írtam, hogy védhető. Én nem láttam LT-t játszani, csak kb. 10 éve követem az NFL-t. Így számomra Eli a best player.

több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 124 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Minden idők legjobbja benne van, a legeredményesebb meg két év múlva megint benne lesz 😛Wyatt
Végre vki észrevette Namathot 😊Wester
Namath soha nem volt ot 😛Wyatt
Wester nem írta oda hogy miben. "Legtöbb megdugott csaj egy QB által" statisztikában lehet, hogy máig csúcstartó. 😀
több mint 9 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Minden idők legjobbja benne van, a legeredményesebb meg két év múlva megint benne lesz 😛Wyatt
Végre vki észrevette Namathot 😊Wester
Namath soha nem volt ot 😛

több mint 9 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 073 — Jó ötletnek tűnt!
Minden idők legjobbja benne van, a legeredményesebb meg két év múlva megint benne lesz 😛Wyatt
Végre vki észrevette Namathot 😊

Lesz ez még így se!
több mint 9 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Minden idők legjobbja benne van, a legeredményesebb meg két év múlva megint benne lesz 😛

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Durva, hogy minden idők legjobb irányítója, P.Manning se a Denvernél se a Coltsnál nem nyerő.
Ahogy egy másik All Time top3-as QB, Joe Montana se fért be se a 49ers-nél, se a Chiefs-nél.
És nincs a listán a top3 QB rating-et birtokló másik 2 irányító, Young és Warner sem.
Elég balfasz egy lista.Sobri Jóska
A Unitas vs Manning igen komoly csata ott házon belül (én szeretem a régi nagyokat előnyben részesíteni, ezért nálam is Unitas a nyerő), Denverben viszont szóba se jöhet Manning, valószínűleg ha játsziik 5 évet akkor se, azért 5évbe belesűríteni mindent, amit Elway 16 év alatt elért az még neki is nehéz... Nálam két különböző dolog a legjobb játékos aki valaha megfordult a városban és a csapat legjobb játékosa.
Ugyanígy Montana se kelhet versenybe a KC legjobb játékosa címért. Hogy Rice vagy Montana azt meghgyom a kilenceseknek h megmondják, de is a bőség zavara.

A QB rating szerintem alkalmatlan különböző korok irányítóinak összehasonlításához

Egyébként tényleg durva, de ha Unitas marad ki az is durva lenne... Rice-t ugyanígy hiányolhatnád

balfasznak semmi esetre sem mondanám, ha vannak is csapatok, ahol mást is lehetett volna oda tenni, - ha már a QB-knál tartunk Tarkenton pl - de az ott lévő nevekkel nem sok helyen szállnék vitába. Az én listám talán kicsit különbözne, de orbitális balfaszságot azért nem láttam elsőre...Black_Adder
Értelek, ez is egy védhető nézőpont, de minden idők legjobb (Manning) illetve legeredményesebb (Montana) irányítóját kihagyni számomra balfaszság.

több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Durva, hogy minden idők legjobb irányítója, P.Manning se a Denvernél se a Coltsnál nem nyerő.
Ahogy egy másik All Time top3-as QB, Joe Montana se fért be se a 49ers-nél, se a Chiefs-nél.
És nincs a listán a top3 QB rating-et birtokló másik 2 irányító, Young és Warner sem.
Elég balfasz egy lista.Sobri Jóska
A Unitas vs Manning igen komoly csata ott házon belül (én szeretem a régi nagyokat előnyben részesíteni, ezért nálam is Unitas a nyerő), Denverben viszont szóba se jöhet Manning, valószínűleg ha játsziik 5 évet akkor se, azért 5évbe belesűríteni mindent, amit Elway 16 év alatt elért az még neki is nehéz... Nálam két különböző dolog a legjobb játékos aki valaha megfordult a városban és a csapat legjobb játékosa.
Ugyanígy Montana se kelhet versenybe a KC legjobb játékosa címért. Hogy Rice vagy Montana azt meghgyom a kilenceseknek h megmondják, de is a bőség zavara.

A QB rating szerintem alkalmatlan különböző korok irányítóinak összehasonlításához

Egyébként tényleg durva, de ha Unitas marad ki az is durva lenne... Rice-t ugyanígy hiányolhatnád

balfasznak semmi esetre sem mondanám, ha vannak is csapatok, ahol mást is lehetett volna oda tenni, - ha már a QB-knál tartunk Tarkenton pl - de az ott lévő nevekkel nem sok helyen szállnék vitába. Az én listám talán kicsit különbözne, de orbitális balfaszságot azért nem láttam elsőre...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
Durva, hogy minden idők legjobb irányítója, P.Manning se a Denvernél se a Coltsnál nem nyerő.
Ahogy egy másik All Time top3-as QB, Joe Montana se fért be se a 49ers-nél, se a Chiefs-nél.
És nincs a listán a top3 QB rating-et birtokló másik 2 irányító, Young és Warner sem.
Elég balfasz egy lista.

több mint 9 éve
Henderson New York Giants 1 006
Nálam Eli jobb, mint L.Taylor, de védhető ez a választás is.balu10

"Tears will get you sympathy, sweat will get you results"
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Nálam Eli jobb, mint L.Taylor, de védhető ez a választás is.balu10
o_o
szerintem kb az összes közül a legeslegegyértelműbb, nincs minden csapatban ott az NFL valaha volt legjobb védője, főleg nem egy olyan QB-val szemben aki saját korának sem a legjobbja (és ezzel nem azt mondom, h eli szar,csak h van nála jobb. LTnél azóta se volt jobb)

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
Az nfl.com megválasztotta minden csapatnál, hogy ki volt szereintük a franchise eddigi legjobb játékosa:

AFC csapatok:  www.nfl.com/news/story/0ap2000000353899/article/best-player-in-team-history-afc-edition-ray-lewis-among-picks

NFC csapatok:  www.nfl.com/news/story/0ap2000000354373/article/best-player-in-team-history-nfc-edition-49ers-among-hard-calls

Vélemények?iktriad
Az eagles nem kérdéses....

több mint 9 éve
balu10 New York Giants 4 293 — Giants fan
Az nfl.com megválasztotta minden csapatnál, hogy ki volt szereintük a franchise eddigi legjobb játékosa:

AFC csapatok:  www.nfl.com/news/story/0ap2000000353899/article/best-player-in-team-history-afc-edition-ray-lewis-among-picks

NFC csapatok:  www.nfl.com/news/story/0ap2000000354373/article/best-player-in-team-history-nfc-edition-49ers-among-hard-calls

Vélemények?iktriad
Nálam Eli jobb, mint L.Taylor, de védhető ez a választás is.

több mint 9 éve
zolika26 New England Patriots 1 656 — http://insidehandoff.com/
Félig OFF

Ma kezdődik az Európa-bajnokság Ausztriában, ezen az oldalon megtalálható a menetrend illetve a link ahol elérhető a stream:  www.football2014.at/en/home0/

A csoport: Németország, Finnország, Svédország
B csoport: Dánia, Ausztria, Franciaország


http://insidehandoff.com/
több mint 9 éve
Medvepapa Seattle Seahawks Washington Huskies 3 421 — Anthony Richardson fan
Az nfl.com megválasztotta minden csapatnál, hogy ki volt szereintük a franchise eddigi legjobb játékosa:

AFC csapatok:  www.nfl.com/news/story/0ap2000000353899/article/best-player-in-team-history-afc-edition-ray-lewis-among-picks

NFC csapatok:  www.nfl.com/news/story/0ap2000000354373/article/best-player-in-team-history-nfc-edition-49ers-among-hard-calls

Vélemények?iktriad
Talált, süllyedt. Largent minden tekintetben ikon, bár nekem Walter Jones is vele egy szinten van, főleg mert Őt már láttam játszani.

Gyerekként azt mondtam anyámnak ha felnövök, rocksztár leszek. Anyám erre azt mondta: "Fiam, a kettő együtt nem megy!"
több mint 9 éve
Cardinalis Arizona Cardinals 5 681
NFC csapatok:  www.nfl.com/news/story/0ap2000000354373/article/best-player-in-team-history-nfc-edition-49ers-among-hard-calls
Vélemények?iktriad
Cardinals: Fitz
ámen 😀

THIS IS THE WAY
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 124 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Az nfl.com megválasztotta minden csapatnál, hogy ki volt szereintük a franchise eddigi legjobb játékosa:

AFC csapatok:
https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/o94dfrqbjd2corbbljcs
Best player in team history, AFC edition: Ray Lewis among picks
Who is the finest Colt of all time: Johnny Unitas or Peyton Manning? Elliot Harrison selects a true franchise player for each AFC team -- and his answer to the aforementioned question might surprise you.


NFC csapatok:
https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/ak9tcvrniqvdkujmx0wb
Best player in team history, NFC edition: 49ers among hard calls
Joe Montana and Jerry Rice formed one of the most lethal combos ever in the NFL. Which guy reigns supreme in San Francisco 49ers history? Elliot Harrison crowns the king of each NFC franchise.


Vélemények?
több mint 9 éve
zolika26 New England Patriots 1 656 — http://insidehandoff.com/
Richard Sherman a konyhában sem ad alább, de legalább most nem egy olyan nagynevű riporter kérdezte mint múltkor


http://insidehandoff.com/
több mint 9 éve
zolika26 New England Patriots 1 656 — http://insidehandoff.com/
Cikkem Mr. Irrelevantról (Lonnie Ballentine), amiben megszólal őmaga, valamint két korábbi edzője is:  insidehandoff.com/2014/05/29/mr-irrelevant-lonnie-ballentine/


http://insidehandoff.com/
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Ez volt már? Trónok Harca football csapat:
https://res.cloudinary.com/nflleague/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/rgdjko3h6jsnlrxtvgds
All-Game of Thrones football team
Hafthor Bjornsson, aka "The Mountain," didn't make it with the Colts, but that doesn't mean the characters from "Game of Thrones" don't have NFL potential. See which positions Dave Dameshek and Henry Hodgson think each character would play if there were a


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 623 — Rise My Nation!
szerintem sokba lesz jonathan-ak ez a tréfa...
több mint 9 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 512
nem csak Manzielt érték hasonló kamu vádak, csak pechére ezt épp felkapta a média.

Jacksonville Jaguars quarterback Blake Bortles faced a similar injunction for a restraining order in federal court last week, a claim that was handwritten and submitted falsely under the name of Minnesota Vikings quarterback Teddy Bridgewater. Philadelphia Eagles coach Chip Kelly faced one from the same Pennsylvania inmate.

choose life
több mint 9 éve
toam New York Jets 2 401 — Suck for ?????
Samantha Schacher ‏@SamSchacher
It's 100% a hoax people, the serial filer's name is Jonathan Lee Riches:  www.tmz.com/category/tmzsports

aka. mindenki nyugodjon le a picsába 😀 Mancika megúszta
több mint 9 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 540 — Így remélem megfelelek nektek.....
Köszönjük a podcastot!!!!
több mint 9 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 862 — Deion Sanders for president!
Johnny Manziel sued for sexual harassment
 www.scribd.com/doc/225775703/Samantha-Schacher-v-Johnny-Manziel

"I had to see a Pscyhologist because I have nightmares of Manziel's penis."

Szerk.: több forrás is megerősítette, hogy a dokumentum hivatalos, nem vicc...baggio
Csak nyúzzák a bőrt a srácról addig a pár hónapig míg ki nem durran a lufi.
Amúgy valami új Hard Knocks info?gaben
Tavaly ugye hoztak egy szabályt, hogy adott esetben akár a liga választhat ki erre egy csapatot, amennyiben senki nem jelentkezik önkéntesen. Ha minden kötél szakad, a Bills, Bears, Cardinals, Giants, Jaguars, Raiders, Rams, Steelers nyolcasból kerülhet ki a "befutó". Bármennyire is adja magát, a Rams nagyon nem akar szerepelni, ez egyelőre, ami biztos.baggio
A Rams úgyis fog szívni eleget a kislány miatt, a Cardinals meg a gyűrűvel van elfoglalva. A Bills és a Jaguars körüli helyzet tűnik érdekesnek. Minket meg remélem békén hagynak.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "