Chicago Bears

52 feliratkozó

több mint 7 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Grasu 290 pound volt tavaly a draftolásakor most 310... Azt mondta a riportereknek hogy a testzsír százaléka nem változott és "jó" súlyt vagyis jobbára izmot szedett fel...Azt mondta nagyobb és erősebb mint valaha...
Tomcsik
Akkor ő lett a román Alex Mack? 😊
Süsü
Azzal még várjunk 😊

több mint 7 éve
DaddyBear Chicago Bears 888
Grasu 290 pound volt tavaly a draftolásakor most 310... Azt mondta a riportereknek hogy a testzsír százaléka nem változott és "jó" súlyt vagyis jobbára izmot szedett fel...Azt mondta nagyobb és erősebb mint valaha...
Tomcsik
Akkor ő lett a román Alex Mack? 😊
több mint 7 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Grasu 290 pound volt tavaly a draftolásakor most 310... Azt mondta a riportereknek hogy a testzsír százaléka nem változott és "jó" súlyt vagyis jobbára izmot szedett fel...Azt mondta nagyobb és erősebb mint valaha...

több mint 7 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Az edzéseken készült képek alapján..csak nekem tűnik Grasu masszívabbnak vagy csak 4XL-es mezt hord?
Süsü
Állítólag felszedett némi súlyt... Remélhetőleg nem csak zsírt 😊

több mint 7 éve
DaddyBear Chicago Bears 888
Az edzéseken készült képek alapján..csak nekem tűnik Grasu masszívabbnak vagy csak 4XL-es mezt hord?
több mint 7 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Chicago Bears
Chicago Bears – Verified account ‏@ChicagoBears

Roster update: #Bears sign LB Jarrett Grace and waive LB Danny Mason.
8:00 a.m. - 25 May 2016
75 RETWEETS156 LIKES.
Ismét egy camp body....

több mint 7 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 323
Közben egy érdekes adat... Szerelési hatékonyságban Jones előrébb volt tavaly,mint Freeman és Trevathan... 😊 Ez persze nem mutatja hogy lehet hogy kevés miss tacklet csinált, csak épp nem mindegy hogy hol szereled az embert...
LBs with the top tackling efficiency in 2015:
1. Luke Kuechly
2. Christian Jones
3. Wesley Woodyard
4. Jerrell Freeman
5. Danny Trevathan
"However, he finished with a PFF grade of 65.2 which is the 52nd best score of all linebackers. Freeman finished with a PFF score of 90.6 and Trevathan finished with a score of 86.6. Both players finished in the top 10 for linebackers." Persze a PFF is megmutatja hogy összességében sokkal jobb Trevathan és Freeman is....Nekem fel se tűnt, hogy Jones ilyen biztos szerelő, persze lehet azért mert a tökömet se érdekelte hogy a first down után levitte a futót...
Tomcsik
Ezért lesz kitűnő csere... a meccsenkénti 5-6 snapjével.
ricsiii83
Ja esetleg a speciális egységben szerelgethet... Persze lehet hogy Kwiatkovszki, Timu és Anderson miatt rosteren se lesz...
Tomcsik
Bárhogy néztem a tavalyi szezont Timu és Ánderszon is jobb volt mint Jonsz. Kwiatkovski highlightsok meg egy-két mérkőzés alapján kíváncsi leszek, hogy a spec. teambe meg tartják-e szerencsétlent..

több mint 7 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Közben egy érdekes adat... Szerelési hatékonyságban Jones előrébb volt tavaly,mint Freeman és Trevathan... 😊 Ez persze nem mutatja hogy lehet hogy kevés miss tacklet csinált, csak épp nem mindegy hogy hol szereled az embert...
LBs with the top tackling efficiency in 2015:
1. Luke Kuechly
2. Christian Jones
3. Wesley Woodyard
4. Jerrell Freeman
5. Danny Trevathan
"However, he finished with a PFF grade of 65.2 which is the 52nd best score of all linebackers. Freeman finished with a PFF score of 90.6 and Trevathan finished with a score of 86.6. Both players finished in the top 10 for linebackers." Persze a PFF is megmutatja hogy összességében sokkal jobb Trevathan és Freeman is....Nekem fel se tűnt, hogy Jones ilyen biztos szerelő, persze lehet azért mert a tökömet se érdekelte hogy a first down után levitte a futót...
Tomcsik
Ezért lesz kitűnő csere... a meccsenkénti 5-6 snapjével.
ricsiii83
Ja esetleg a speciális egységben szerelgethet... Persze lehet hogy Kwiatkovszki, Timu és Anderson miatt rosteren se lesz...

több mint 7 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 323
Közben egy érdekes adat... Szerelési hatékonyságban Jones előrébb volt tavaly,mint Freeman és Trevathan... 😊 Ez persze nem mutatja hogy lehet hogy kevés miss tacklet csinált, csak épp nem mindegy hogy hol szereled az embert...
LBs with the top tackling efficiency in 2015:
1. Luke Kuechly
2. Christian Jones
3. Wesley Woodyard
4. Jerrell Freeman
5. Danny Trevathan
"However, he finished with a PFF grade of 65.2 which is the 52nd best score of all linebackers. Freeman finished with a PFF score of 90.6 and Trevathan finished with a score of 86.6. Both players finished in the top 10 for linebackers." Persze a PFF is megmutatja hogy összességében sokkal jobb Trevathan és Freeman is....Nekem fel se tűnt, hogy Jones ilyen biztos szerelő, persze lehet azért mert a tökömet se érdekelte hogy a first down után levitte a futót...
Tomcsik
Ezért lesz kitűnő csere... a meccsenkénti 5-6 snapjével.

több mint 7 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Közben egy érdekes adat... Szerelési hatékonyságban Jones előrébb volt tavaly,mint Freeman és Trevathan... 😊 Ez persze nem mutatja hogy lehet hogy kevés miss tacklet csinált, csak épp nem mindegy hogy hol szereled az embert...
LBs with the top tackling efficiency in 2015:
1. Luke Kuechly
2. Christian Jones
3. Wesley Woodyard
4. Jerrell Freeman
5. Danny Trevathan
"However, he finished with a PFF grade of 65.2 which is the 52nd best score of all linebackers. Freeman finished with a PFF score of 90.6 and Trevathan finished with a score of 86.6. Both players finished in the top 10 for linebackers." Persze a PFF is megmutatja hogy összességében sokkal jobb Trevathan és Freeman is....Nekem fel se tűnt, hogy Jones ilyen biztos szerelő, persze lehet azért mert a tökömet se érdekelte hogy a first down után levitte a futót...

több mint 7 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Hát ha tudunk hosszabítani Younggal, akkor Houstonnak nagy szezont kell tolnia, mert ha Floyd beválik és Young marad, akkor a magas keresete miatt Pace simán cutolni fogja...
Hmmm valami 5 let miért nem látszik a signature képen ? 😕

Szerkesztette: Tomcsik

több mint 7 éve
hpeter93 Chicago Bears 2 402 — C&C Cutler and Chicago fan, Hala Madrid!
Youngal elvileg tárgyalunk egy 2 éves szerződésről. Ez érdekes hiszen korábban azt mondta el akar menni. Illetve nem is illik nagyon a rendszerbe..
geyco
A zöldhasú édes illata rábbírta a mámoros maradásra.

több mint 7 éve
geyco Chicago Bears 27
Youngal elvileg tárgyalunk egy 2 éves szerződésről. Ez érdekes hiszen korábban azt mondta el akar menni. Illetve nem is illik nagyon a rendszerbe..
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Szerk: Ja, és még mielőtt jövőre valaki ezt a kommentet dörgölné az orrom alá, nem azt mondom, hogy egy év és contenderek lesztek (ha ezt tudnám, GM-ként is dolgozhatnék),
undisputedly
Ebben az esetben ink a bukméker szakmát javasolnám 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ha vkit érdekelne, h hogyan vélekednek rólunk egyes magyar szakik (egy Lions drukker írta).... Hát, mit mondjak? Én nem vagyok ennyire optimista
 fuzovelkifele.com/2016/05/13/draft-ertekelo-a-bears-belekop-a-nagyok-levesebe/
Tito05
Tegnap akartam írni egy posztot arra reagálva, hogy milyen negatívan várjátok a szezont, de aztán végül nem sikerült időt allokálnom rá. Annyi lett volna a lényeg, hogy 1 év alatt -hiába ebrudaltak ki szinte mindenkit a korábbi csapatból-, vagyis 2 offseason során nem lehet egy rostert teljesen kicserélni minőségre, maximum létszámra.

2 éve 30. volt a Bears D# benyelt yardokat tekintve, tavaly már 14. Mindezt úgy, hogy akkor álltatok át 4-3-ból 3-4-re, és eléggé hiányos volt az emberanyag. Idén viszont jelentősen erősödött a frontseven, és még a secondary hiányaival kalkulálva sem nevezném bátor tippnek, hogy legalább a Top 10-15 hely között mozogtok majd ebben a statban, de szerintem akár egy Top10 alja is bőven összejöhet.

És akkor ott van az O#, ahol Fortéval és Bennettel gyengültetek, de jön White, és egy jobb O#-line. (Persze az OC személye kérdéses)

Egyszer már felvetettem, hogy a sikeres rebuilding nem egy vagy két év alatt zajlik le, és nekem mindenképpen úgy tűnik, hogy nem hátrafelé haladtok, és Fox elég jól stabilizálja/fejleszti a rostert.
undisputedly
Igen híresek vagyunk a pesszimizmusunkról 😀
ricsiii83
Az éleslátását senkinek ne homályosítsa el az ellenfelek átlagos field pozíciója. Azért engedtünk ilyen kevés yardot ilyen kevés scrimmage playből. Mert engedett pontokban 20.-ak voltunk, 4 tizeden múlott a 25. hely. Ami a mezőny vége. Ez a szezonra levetítve egy D.J Fluker miatt visszafújt TD. 3rd down százalékban 29.-ek voltunk. Szóval akárhogy is nézem, engedett yardokban azért volt nagyon büfé volt a csapat, mert ennyire szar az ST. C'est la vie.
füligjimmy
yard/játék mutató:
2014: Az utolsó a Falcons lett 6.1-el, az első pedig a Hawks 4.6-al.
Bears: 6.0-al a 30. helyen végzett

2015: 4.4 y/j-al lett első a Denver, 6.1-el utolsó a Giants.
A Bears 5.6-al lett 19.


3rd down mutató:
2014-ben: Utolsó az Atlanta 47%-al, első a Bills 33%-al.
Bears 21. lett, 42%-ban csinálták meg ellenetek a harmadik kísérletet.

2015-ben: Utolsó a Giants 47%-al, első a Texans 28%-al
Bears 29. lett, 44%-os siker a védelem ellen

Firts down/Game
2014-ben: Utolsó a Falcons 22.4-el, első a Hawks 17.3-al.
Bears 20. lett

2015-ben: Utolsó a Saints lett 23.8-al, első a Jets 13.9-el.
Bears a 10. lett

Benyelt pontok:
2014-ben: 442
2015-ben: 397



Outsiders (ezt annyira nem szeretem)
Weighted Defense DVOA
2014: Utolsó a Bears 32. 15,6%-al, első a Hawks -19.8%-al.

2015: Utolsó a Saints 28.1%-al, első a Denver -22.1%-al
Bears: 29. 11,5%-al

(Azért a fenti statokat hoztam példának, mert ezek hozzáférhetőek z nfl.com-on és az outsidersen. Nincs időm rá, hogy komolyabban búvárkodjak, de szerintem ezek is jól példázzák, hogy mit akarok mondani.)


Summa summarum, egy rendszeridegen játékosokkal gazdálkodó stáb az első évében a fenti javulásokat hozta. Kivétel a 3rd down, ahol 42%-ról romlott 44%-ra a sikerességi ráta.

Idén a nem system fit játékosok jelentős része upgradelve lett, olyan játékszereket kapott a stáb, amivel végre elkezdhetnek dolgozni, és mégis túlnyomóan negatívan látjátok a jövőt.

Szvsz egy ilyen szintű rendszerváltásnál az lenne a megszokott, ha a a leromló statisztikákat kellene megyarázni az első év után, nem pedig azt, hogy még javult is/stagnált a védelem egy teljesen idegen rendszerben. A Hawksnál a PC-éra első évében kb stagnált a csapat a fenti statokat illetően (az előző évhez képest).

Sz@arból senki sem tud várat építeni. A legjobb DC-knek is kell alapanyag, amivel dolgozhatnak, akik képesek megvalósítani azt, amit kér.

Btw szerintem egy rebuildingnél legkorábban a harmadik évre lehet várni kontender csapatot, de azt is csak akkor, ha tényleg kompetens stáb van. Nálatok eltelt 2 offseason. 66%-a annak az időnek, ami szerintem szükséges egy teljes megújuláshoz, és azért valljuk be, ilyen Bosticok meg kiöregedett Allenek után nem csoda, ha nem első évre lett kontender a Bears.


Szerk: Ja, és még mielőtt jövőre valaki ezt a kommentet dörgölné az orrom alá, nem azt mondom, hogy egy év és contenderek lesztek (ha ezt tudnám, GM-ként is dolgozhatnék), hanem azt, hogy még nem láthattatok semmi olyat, ami miatt azt kellene valószínűsíteni, hogy nem lesztek azok.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 7 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Ha vkit érdekelne, h hogyan vélekednek rólunk egyes magyar szakik (egy Lions drukker írta).... Hát, mit mondjak? Én nem vagyok ennyire optimista
 fuzovelkifele.com/2016/05/13/draft-ertekelo-a-bears-belekop-a-nagyok-levesebe/
Tito05
Tegnap akartam írni egy posztot arra reagálva, hogy milyen negatívan várjátok a szezont, de aztán végül nem sikerült időt allokálnom rá. Annyi lett volna a lényeg, hogy 1 év alatt -hiába ebrudaltak ki szinte mindenkit a korábbi csapatból-, vagyis 2 offseason során nem lehet egy rostert teljesen kicserélni minőségre, maximum létszámra.

2 éve 30. volt a Bears D# benyelt yardokat tekintve, tavaly már 14. Mindezt úgy, hogy akkor álltatok át 4-3-ból 3-4-re, és eléggé hiányos volt az emberanyag. Idén viszont jelentősen erősödött a frontseven, és még a secondary hiányaival kalkulálva sem nevezném bátor tippnek, hogy legalább a Top 10-15 hely között mozogtok majd ebben a statban, de szerintem akár egy Top10 alja is bőven összejöhet.

És akkor ott van az O#, ahol Fortéval és Bennettel gyengültetek, de jön White, és egy jobb O#-line. (Persze az OC személye kérdéses)

Egyszer már felvetettem, hogy a sikeres rebuilding nem egy vagy két év alatt zajlik le, és nekem mindenképpen úgy tűnik, hogy nem hátrafelé haladtok, és Fox elég jól stabilizálja/fejleszti a rostert.
undisputedly
Igen híresek vagyunk a pesszimizmusunkról 😀
ricsiii83
Az éleslátását senkinek ne homályosítsa el az ellenfelek átlagos field pozíciója. Azért engedtünk ilyen kevés yardot ilyen kevés scrimmage playből. Mert engedett pontokban 20.-ak voltunk, 4 tizeden múlott a 25. hely. Ami a mezőny vége. Ez a szezonra levetítve egy D.J Fluker miatt visszafújt TD. 3rd down százalékban 29.-ek voltunk. Szóval akárhogy is nézem, engedett yardokban azért volt nagyon büfé volt a csapat, mert ennyire szar az ST. C'est la vie.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 7 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Hát Gaston engem is meglepett, nem volt annyira tré... Mondjuk elit se, de lehet találtam volna valaki mást helyette...

több mint 7 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 323
Gaston????? Pedig elég jól játszott a helyzethez és a szinthez képest...

több mint 7 éve
hpeter93 Chicago Bears 2 402 — C&C Cutler and Chicago fan, Hala Madrid!
Cserébe 3 embert ki kell rúgni. Egy meglepetésnek tűnőt mindenképp szimatolok.
tüsi91
Négy ember lett kirúgva végül: Lucas TE, Palmer WR, Dan Buchholz OL,illetve Gaston DL, az utóbbi mondható meglepetésnek Ezen kívül jött Donovan Williams.OL

több mint 7 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 323
Sem az Eaglesben sem a Steelersben és a Pantersben nem tudott meg maradni... szerintem tuti valami gond van vele, hogy ilyen kaliberű csapatok nem akarják megtartani... és szerintem Pace ezért nem is fogja idehozni.

több mint 7 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Azt tudja valaki hogy Brandon Boykint mért rakta ki a Carolina? Mert ha nem valami balhé miatt akkor el tudnám képzelni ebben a roppant erős CB állományunkban...

több mint 7 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 323
Ha vkit érdekelne, h hogyan vélekednek rólunk egyes magyar szakik (egy Lions drukker írta).... Hát, mit mondjak? Én nem vagyok ennyire optimista
 fuzovelkifele.com/2016/05/13/draft-ertekelo-a-bears-belekop-a-nagyok-levesebe/
Tito05
Tegnap akartam írni egy posztot arra reagálva, hogy milyen negatívan várjátok a szezont, de aztán végül nem sikerült időt allokálnom rá. Annyi lett volna a lényeg, hogy 1 év alatt -hiába ebrudaltak ki szinte mindenkit a korábbi csapatból-, vagyis 2 offseason során nem lehet egy rostert teljesen kicserélni minőségre, maximum létszámra.

2 éve 30. volt a Bears D# benyelt yardokat tekintve, tavaly már 14. Mindezt úgy, hogy akkor álltatok át 4-3-ból 3-4-re, és eléggé hiányos volt az emberanyag. Idén viszont jelentősen erősödött a frontseven, és még a secondary hiányaival kalkulálva sem nevezném bátor tippnek, hogy legalább a Top 10-15 hely között mozogtok majd ebben a statban, de szerintem akár egy Top10 alja is bőven összejöhet.

És akkor ott van az O#, ahol Fortéval és Bennettel gyengültetek, de jön White, és egy jobb O#-line. (Persze az OC személye kérdéses)

Egyszer már felvetettem, hogy a sikeres rebuilding nem egy vagy két év alatt zajlik le, és nekem mindenképpen úgy tűnik, hogy nem hátrafelé haladtok, és Fox elég jól stabilizálja/fejleszti a rostert.
undisputedly
Igen híresek vagyunk a pesszimizmusunkról 😀

több mint 7 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 982
Amúgy tök vicces, úgy látszik nem tisztázták le az edzők egymás közt, hogy hány kiló is legyen Floydon... Fangio azt nyilatkozta hogy most 240, de ő 230-235 közt képzeli el...A következő hír meg hogy olyan diétát kapott hogy 2 óránként riadózik a telója hogy zabálnia kell, mindegy hogy mit csak sokat.... Szerintem jó lenne ha kegalább 250-255 lenne...

több mint 7 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ha vkit érdekelne, h hogyan vélekednek rólunk egyes magyar szakik (egy Lions drukker írta).... Hát, mit mondjak? Én nem vagyok ennyire optimista
 fuzovelkifele.com/2016/05/13/draft-ertekelo-a-bears-belekop-a-nagyok-levesebe/
Tito05
Tegnap akartam írni egy posztot arra reagálva, hogy milyen negatívan várjátok a szezont, de aztán végül nem sikerült időt allokálnom rá. Annyi lett volna a lényeg, hogy 1 év alatt -hiába ebrudaltak ki szinte mindenkit a korábbi csapatból-, vagyis 2 offseason során nem lehet egy rostert teljesen kicserélni minőségre, maximum létszámra.

2 éve 30. volt a Bears D# benyelt yardokat tekintve, tavaly már 14. Mindezt úgy, hogy akkor álltatok át 4-3-ból 3-4-re, és eléggé hiányos volt az emberanyag. Idén viszont jelentősen erősödött a frontseven, és még a secondary hiányaival kalkulálva sem nevezném bátor tippnek, hogy legalább a Top 10-15 hely között mozogtok majd ebben a statban, de szerintem akár egy Top10 alja is bőven összejöhet.

És akkor ott van az O#, ahol Fortéval és Bennettel gyengültetek, de jön White, és egy jobb O#-line. (Persze az OC személye kérdéses)

Egyszer már felvetettem, hogy a sikeres rebuilding nem egy vagy két év alatt zajlik le, és nekem mindenképpen úgy tűnik, hogy nem hátrafelé haladtok, és Fox elég jól stabilizálja/fejleszti a rostert.
több mint 7 éve
Tito05 Chicago Bears Alabama Crimson Tide 614 — Bears fan, Giants szimpatizáns
Ha vkit érdekelne, h hogyan vélekednek rólunk egyes magyar szakik (egy Lions drukker írta).... Hát, mit mondjak? Én nem vagyok ennyire optimista
 fuzovelkifele.com/2016/05/13/draft-ertekelo-a-bears-belekop-a-nagyok-levesebe/