Chicago Bears

52 feliratkozó

több mint 11 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 721 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nézd, egy edző sincsen, aki odakerül főnöknek valahova, majd tök random embereket igazol maga alá. Csak van az, akit nem érdekel ki mekkora szar volt, vagy az most, marad mert haver. Lehet, hogy ezek az edzők tiszta szarok lesznek, mégis örökké maradnak, akkor majd nem fogunk örülni, de egyelőre ez a természetes.

btw az NFL-ben sikeres tud lenni ha valami mást hoznak. Pl. sokáig mindenki azzal jött, hogy az option soha a büdös életben nem lesz sikeres az NFL-ben. Jött, látott, győzött. Éppenséggel SB-t játszik egy ilyen csapat, PO-ba meg bejutott még mindkettő másik is. Simán lehet, hogy ezek a CFL-es fickók majd most jönnek, hoznak valamit, amit a sok NFL-ben edződött faszi soha ki sem találna, vagy ha igen, nem merne/akarna kipróbálni.fetomy
Ha megengeditek, hozzáfűzném,hogy az én véleményem szerint a legfontosabb dolog a mentalitás.
Az elmúlt évekre ha visszagondolok,rengeteg olyan csapat jut eszembe, akik jók voltak ugyan, de valahogyan nem voltak képesek nyerni. Texans, Falcons például, de még sorolhatnám. Egész egyszerűen hiányzott az a valami, amitől bajnokok , vagy címre esélyesek lennének. Mostanában követem a Bears roster mozgásait,mert érdekel,hogy Emery miként alakítja a sapkát,és milyen rendszert telepít. Nekem meggyőződésem,hogy megindult valami. Nem sokan nyúltak volna hozzá Lovie állásához, de mégis megtette. Most pedig úgy döntött,hogy egy végletekig felkészült , CFL-ben ugyan,de győztes edzőt hoz a csapatotok élére. Ez a kulcsszó. Tud győzni. Bizonyította!
Ez a legfontosabb. Tudja a HC és a stáb,hogy mi kell ahhoz,hogy győzzenek. Milyen lelki teherrel,felkészüléssel jár az út a célig. Ezt rengetegen nem tudják. Az NFL-be kerülő edzők nagy része jó szakember, de nem tudja,mi kell ahhoz,hogy a legjobb legyél. Ilyen embereket nehéz találni. Vannak újítók, vannak akik egy-egy csapatrészt bottomból top egységgé varázsolnak, de győztest leültetni a padra, azt nem sok csapat tud. Nektek sikerült.
több mint 11 éve
promax Chicago Bears 811 — very grizzly
Csak engem zavar ez a sok kanadai edző?Delete
Néger kanadai is van? 😀
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
De akkor ő is csak havert hoz végülis, nem? 😉

Ami engem igazán aggaszt, az az NFL-t/collaget sosem látott edzők, akik csak a CFL-ben virítottak (vagy csak egy van?)Delete
Értem, mit mondasz, de Tucker, és Kromer alanyi jogon is jó szakemberek, nem azért, mert 10 évvel ezelőtt együtt dolgoztak Bivalybasznádon, és azóta se csináltak semmit, csak megbuktak mindenhol. Az asszisztens asszisztense, asszisztens asszisztensének asszisztense meg meg leszarom, honnan jön. Kb. 0.01% hatásuk van a csapat teljesítményére. Amúgy nagyon tapasztalt emberek jönnek még bólyarakosgatónak is.

Ez a Drake interjú azért hozott ki a sodromból, mert egy tipikus tünete volt annak az általános sötétségnek, ami itt uralkodott. Miért nem volt Hester sikeres? Nem tudom. Miért nincs pass rush? Nem tudom. Miért nem sikerült megvédeni az irányítót? Nem tudom. Anyádat. Dunát lehet rekeszteni azokkal a dolgokkal, amiket én se tudok, de nem azért kapom a fizetésem. Az edzői stábunk a kutyának nem kell. Lovie Smith coaching tree.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nézd, egy edző sincsen, aki odakerül főnöknek valahova, majd tök random embereket igazol maga alá. Csak van az, akit nem érdekel ki mekkora szar volt, vagy az most, marad mert haver. Lehet, hogy ezek az edzők tiszta szarok lesznek, mégis örökké maradnak, akkor majd nem fogunk örülni, de egyelőre ez a természetes.

btw az NFL-ben sikeres tud lenni ha valami mást hoznak. Pl. sokáig mindenki azzal jött, hogy az option soha a büdös életben nem lesz sikeres az NFL-ben. Jött, látott, győzött. Éppenséggel SB-t játszik egy ilyen csapat, PO-ba meg bejutott még mindkettő másik is. Simán lehet, hogy ezek a CFL-es fickók majd most jönnek, hoznak valamit, amit a sok NFL-ben edződött faszi soha ki sem találna, vagy ha igen, nem merne/akarna kipróbálni.
több mint 11 éve
Delete Chicago Bears 1 573 — :^)
De akkor ő is csak havert hoz végülis, nem? 😉

Ami engem igazán aggaszt, az az NFL-t/collaget sosem látott edzők, akik csak a CFL-ben virítottak (vagy csak egy van?)


több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
A Drake interjú után, ecsém, hát nekem nem kell több ilyen NFL-es haver. Kétszer hallottam eddig a fickót, nem voltak illúzióim, de egy ekkora szakmai nullát villantani élő adásban, azért tragikus. A Hester-Cobb párhuzamnál köptem egyet. Most megy a Cardinalshoz, mert Arianst ismeri még 20 évvel ezelőttről is, meg valakijének a valakije volt, hát a legmélyebb tiszteletem. Ezek az ürgék legalább máshol is elértek valamit.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Csak engem zavar ez a sok kanadai edző?Delete
Nem, ha jól emlékszem Bear se örül a kanadai vonalnak 😊

btw szerintem sincs ezzel semmi baj. Egyrészt teljesen várható volt, másrészt meg ahogy tüsi mondta, első látásra jobb, mint sok-sok leszerepelt, de ismert embert idecsődíteni, plusz ezek közül többnek van jó előélete.

Amúgy Sancho téma. Én mondjuk már collegeban sem szerettem, sosem hittem, hogy értelmes QB lehetne belőle. Ahhoz képest azért 4 évet itt volt, voltak azért sikerei, azzal együtt, hogy idén gáz volt már nagyon, de pl. a playoffban egész jó meccsei szoktak lenni. Plusz sosem tudjuk meg, hogy mi lett volna, ha nem ő az edzője, lehet még szarabb, és ennyit sem ér meg. Végső ráadásként pedig QB coachnak jöhet bárki, úgyis Trestman fog többet számítani Cutler játékában szerintem.
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Csak engem zavar ez a sok kanadai edző?Delete
Engem abszolút nem. Trestman dolgozott velük, sikeresek voltak, s attól, hogy Kanadába kerültek nem azt jelenti, hogy rossz edzők... De pl. ha nem északról, hanem a collegeből jönnek, akkor is zavarna? Vagy jobb lenne, ha máshol megbukott edzőket neveznénk ki? Az idő majd eldönti.
De pl. ha végignézzük a stábot: Kromernek elég jó a pedigréje. Cavanaughnál ez a Jets QB coach látva Sanchez szárnyalását már kevésbé bíztató. Peetenél a Cowboys fanok írták le, hogy ő lett a vezéráldozat, amikor volt a futók előtt fal, addig jó munkát végzett az RB-kel. TE caoch ő kanadai, hát Debord annyira feledzette Kellen Davist, hogy páros lábbal rúgnánk ki. Szóval rosszabb nem lehet. Darrly Drake munkáját most ne ecseteljük, ha tényle állást kap a Cardinalsnál vagy a Cowboysnál, akkor jajj nekik. Meyernek elég sok köze volt ahhoz, hogy a MOntreall egy offseason alatt a liga legrosszabb OLjéből a CFL egyik legjobbjává avanzsáljon. Ezeknek a quality control coachoknak nem tudom mi a szerepük, de rengetegen így kezdik az edzői munkát.
Defense: Tuckert már kiveséztük. Phair maradt. Tibesar a Purdue koordinátori állását hagyja itt. Nem tudom milyen védelmük volt, de számok alapján nem tragikus. Meg hát Babichot se sajnáljuk. Hoke maradt. Sinclair meg legalább olyan játékos volt, aki a posztján konyított is valamit a szakmához.
több mint 11 éve
Delete Chicago Bears 1 573 — :^)
Csak engem zavar ez a sok kanadai edző?


több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Bears hired Brendan Nugent and Carson Walch as offensive quality control coaches today.

Tom Nelson érkezett. Sergio Kindle korábbi nagy reménység meg holnap jön workoutra.tüsi91
Kindle ügyes volt, míg fejre nem esett, utána halláskárosodással zárta a felgyógyulást, elvileg külön engedélye van, hogy ha játszik a fülében lehessen a miki... érdekes pali, college-ben nem volt rossz, de néhány meccset kapott csak tőlünk is, mielőtt, a harmadik (vagy negyedik?) évében cutoltuk...

edit: meglestem, most jön a 3-ik éve...

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Bears hired Brendan Nugent and Carson Walch as offensive quality control coaches today.

Tom Nelson érkezett. Sergio Kindle korábbi nagy reménység meg holnap jön workoutra.
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Waddle&Silvy műsorában Urlacher interjút érdemes meghallgatni. Tudja, hogy nem kereshet már annyit, mint idén, szóval hajlandó kedvezményt adni. Mivel évi 10 milliót vitt haza, annyira nem meglepő. Viszont saját bevallása szerint is itt a legmagasabb a "hozzáadott" értéke, magyarán ő is meg lenne lepődve, ha máshonnan keresnék. De ne hasogassunk szőrszálat. Ha meg akarják tartani, akkor jövőre is ő lesz a kezdő.

Ugyanitt Daryl Drake interjú.... annak színvonala vót, ecsém!

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Alakul a stáb:
Former CFL assistant and Purdue defensive coordinator Tim Tibesar will be hired as #Bears linebackers coach, according to league sources.

#Bears also announce hiring of Dwayne Stukes as assistant special teams coach and Sean Desai as a defensive quality control coach.
Stukes spent six seasons as an assistant coach with the Buccaneers from 2006-11, serving as special teams coordinator in 2011. Stukes will work closely with new Bears special teams coordinator Joe DeCamillis.
Desai served as running backs/special teams coach at Boston College last season, helping the Eagles lead the NCAA in punt returns with a 21.7 average. He was previously the director of football operations at the University of Miami after spending four seasons at Temple from 2006-09.

Another candidate for a position with the #Bears is Carson Walch, the Alouettes' receivers coach.
több mint 11 éve
picidzé Chicago Bears 532
Azért érzékenyebb perceimben könnybe lábad a szemem a Tait-R. Brown-Kreutz-Garza-Miller ötösre gondolva...
Ezzel a fallal 25 sacket kaptunk 2006-ban...basszus...kis túlzással ez most 3 meccsen megvan....Bear
Bezony...Tait nagy kedvencem volt, szimplán azért, amilyen durván félelmetes egy arc volt, egyszer valami mitugrász riporter sertepertélt az OLine körül, akkora volt, mint Tait a padon ülve.

Ursus arctos budapestiensis
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Egy meglepő hír:
Former Bears safety Chris Harris hired as defensive quality control coach with the Bears, source says.

Egy meghökkentő hír:
Former Bears WR coach Darryl Drake expected to land with either the Cardinals or Cowboys this week.

Egy senkit nem érdeklő hír:
#Bears signed S Cyhl Quarles to a reserve / future contract. The 6-3, 212-pound undrafted rookie free agent was with the Ravens in 2012
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
az utolsó bekezdésed nálam 2 lájkot is érdemelne, annyira igaz. Ezt összehozni művészet volt és csak a jelenkori NFL szvsz leginkább fontos csapatrészéről van szó (mind a passzjátékot mind a futójátékot komolyan befolyásolja).davemayer
És innen marha nehéz kimanőverezni magad. Ha Emery tényleg hisz a statisztikákak (8 dollárt fizettem miatta), akkor Long nem opció. 12 meccs, 4 sack, 7 hit, 10 hurry, pass blockban +3.0, overall -0.4. Martin lényegesen rosszabb volt nála, de mindegy. Viszont egyre kevesebbet lép pályára. És pl. Yanda 5 év 30 milliós szerződést írt alá, Nicks pedig 5 év, 50 millió, jól emlékszem?

Namost. Ez már abszolút Emery éve, az ő scoutjai, az ő értékelési rendszere. Tavaly érdemes volt figyelni, ki jön edzésre, kivel interjúznak, szinte az összes pickünk szeméyles találkozó/edzés után jött. Kérdeztük is, ki ez a Mekk Elek, biztos valami elterelés. Angelo alatt nem néztük sose az első körös pickeket, szerinte a limitált edzéslehetőséget kár erre vesztegetni, ők úgyis sok egyéb helyen megnézhetők. Utólag kijelenthetjük, hogy tényleg alaposan megnézte őket.

A fórumon olvastam valahol, hogy beszélgettünk Armsteadt-tel (sok nevet rosszul fogok írni a draftig, és utána is, nem ér szenyózni). Csak 2 edzésen láttam, de sztem kinőheti magát. Első éve vajúdás lesz. A Fischer-Johnson között én Solder-Veeldher párhuzamot tudnék vonni, azt az apróságot leszámítva, hogy semmi közös nincs bennük. Solder egy megbízható játékos, Top20 pick volt egy olyan évben, amikor az OT class elég sűrű volt. Nekem annyira nem volt szimpi, nem játszik rosszul, de nagyon jó helyre került. Fischer rá emlékeztet. Ha jó helyre kerül, jó csapatba, minden oké. De nem lesz All-Pro közelében. Veldheer egy tapasztalatlanabb srác volt, aki az első év vajúdása után a liga egyik legjobbja, miközben a betonlábú Carlson Palmert védi, folyamatos edzőcserék, sémaváltások közepette. Johnson jobb suliból jön, szóval ő nem lesz 3. körös, Tőle nem várok első évben tökéletes teljesítményt, de benne (bár még egy meccset még kivideózok) többet látok, mint Fischerben. Ezt 3 év múlva a fejemre lehet olvasni.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Despite having 4 eligible players departing (Brandon Meriweather, Frank Omiyale, Caleb Hanie, and Corey Graham) and only three eligible players incoming (Eric Weems, Michael Bush, and Jason Campbell) the total dollar amount is greater incoming than it is outgoing causing so the Bears do not receive a pick.

Kompenzációs pick nem lesz idén sem.
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
az utolsó bekezdésed nálam 2 lájkot is érdemelne, annyira igaz. Ezt összehozni művészet volt és csak a jelenkori NFL szvsz leginkább fontos csapatrészéről van szó (mind a passzjátékot mind a futójátékot komolyan befolyásolja).

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Jimmy! A falembereknél milyen mutatók ezek a zárójelekben?dcsicsak
A PFF összesített mutatója. Benne van pass block, run block, screen block, büntetések. A 0 az átlag, amikor nem hibáztál, de nem is nyertél. Azt hiszem +2.0 a legtöbb, ami adható. De általában mindenki -1.0, +1.0 között van. Egy falember passz blokknál nyilvánvalóan maximum 0. lehet. Ezért aztán normalizálják az adatokat. Mivel mindenkit egyformán értékelnek, szerintem a két falnál elég jó összehasonlítási alap . Egyéb posztokon már neccesebb.

Egy a lényeg. Nincs olyan játékosunk, akire azt lehetne mondani, hogy 20 másik csapatban kezdő lehetne. Lehet ezt púderezni, de az elmúlt évek után ki kell mondani magyarul, hogy ebben a támadófalban csak a liga szemete játszik.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Jimmy! A falembereknél milyen mutatók ezek a zárójelekben?dcsicsak
a pro football focus saját értékelési rendszere. Általánosan elfogadott összehasonlítási érték játékos és játékos között, mivel elég sok mindent beleszámolnak. Persze bizonyos posztokon kevésbé lényeges vagy jó, és nem kell 100%-osan ezt vakon követni, de alapnak elég jó.
több mint 11 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Jimmy! A falembereknél milyen mutatók ezek a zárójelekben?
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Jimmy! Majd ha lesz szabad 2perced akkor csinálj már egy ilyen összehasonlítást nálunk a Kitna kori fal és az idei között. Tényleg a Lions fal volt akkoriban a legszarabb?
ON

több mint 11 éve
Bear Chicago Bears 1 660 — MackóFelső; Jay Cutler fan
Azért érzékenyebb perceimben könnybe lábad a szemem a Tait-R. Brown-Kreutz-Garza-Miller ötösre gondolva...
Ezzel a fallal 25 sacket kaptunk 2006-ban...basszus...kis túlzással ez most 3 meccsen megvan....


No.1. Bears
No.2. ARI, CIN, CLE, DET, HOU, NE, NO, OAK, PHI, PIT, TEN (nem fontossági sorrendben...)
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
PFF statisztikák a támadófalról, 2008 óta. Nyilván nem mutatja meg az összes aspektusát a játéknak, de összehasonlítási alapnak kiváló.

2008: NFL szintű támadfalunk volt, egy ivétellel. St.Clair (-18.4) - Beekman(2.4) - Kreutz(4.5) - Garza (8.6)- Tait (4.1). Megspékelve a Turner-Orton duóval. Orton (-16.8) mellesleg a liga legrosszabb kezdő irányítója volt, holott azért bőven mutatott életjeleket Denverben.

2009: Tait visszavonult, de Chris Williams készen áltt, hogy átvegye a helyét, valamint leigazoltuk Orlando Pace-t. Beekman közben elveszítette a posztját a jobbnak tartott Omiyale miatt. Az eredmény? Egy ki******ott tragédia. Cutler +17.1-ről -12.2-re hülyült el 1 szezon alatt. Pace (-15.4) - Omiyale (0.6, az első 2-3 meccs után sokat javult) - Kreutz (10.3) - Garza (15.3!!!) - Williams (-1.6). A csereberékbe nem mennék bele, de C-Will a legjobb meccseit LT-ként futotta, 5 meccsen +7.2. Ez már bőven NFL szint, amit csak Kreutz (15. hely), és Garza (16.hely, de ugye kétszer annyi OG) ütött meg.

2010: Jött Mad Mike, és a liga legjobb faledzője, Mike Tice. Chris Williams 2 teljes meccset kapot LT poszton, és tényleg nem volt jó a Lions ellen, de azért Omiyale? Aztán jött Webb. Sérülések, egyebek miatt ismét össze-vissza csereberéltünk, de az alap az Omiyale ( -20.5)- Williams (-16.2) - Kreutz (-16.8, félelmetesen gyorsan elfogyott) -Garza (-6.8) - Webb (-35!!!!!!) ötös volt. Ez gyerekek, a teljes terített betli. Run blockban kicsivel elfogadhatóbbak voltak. És sikerült 11 meccset nyerni. Cutler(-12.7) mutatója a Seawaks ellen -3.5, Jets ellen -0.5, szval én a QB rangsorukat egy pohár vízzel tudom lenyelni, de mindenkit ugyanúgy értékelnek, szóval mércének jó.

2011: Amikor nagy reményekkel, és Webbel a vakoldalon vágtunk neki a szezonnak. Ismét sérülések, csereberék, de az alap Webb(-16.2)-CW(-6.4)/EW (3.2)-Garza(-18.7)-Spencer(-7.3)-Louis (-28). És minden szép, jó, kicsit nyögvenyeős, de eredményes volt. Cutler +3.1. Haine -5.8. A különbség elvileg nem olyan nagy,. Gyakorlatban teljes összeomlás.

2012: Mad Mike kirúgva. Megszabadultunk a főhülyétől, aki ebből a zseniális társaságból nem tudott semmit kihozni. Mert ugye a teljesen közepes Greg Olsen el lett vesztegetve. Na majd most. Természetesen a támadófal egy kalap szar volt, ismét variáltunk össze-vissza, plusz állandóan extra blokkolót kellett bent hagyni. Webb (-0.8) - Spencer/Rachal/Spencer/EWill (ezt úgy hagynám is) - Garza (-5.6) - Louis (-1.8) -Carimi (-10.1).

2013? Egyszerűen 5 új ember kell. Nyilván új séma, új edző, blablabla, de 3&long helyzetben a 40 yardosról, 2 perccel a vége előtt nem sokat lehet okoskodni. Carimi az egyik legjobb futás blokkoló volt a ligában. Nem volt idén még egy ennyire kétarcú játékos. Hajlok arra, hogy a térde nem lehetett teljesen rendben. 2011-ben az első 2 meccsén teljesen elfogadhatóan játszott. Valószínűleg adnak neki még egy esélyt, egyszerűen nincs középen emberünk. Webb dettó, amíg ő a legjobb, nem fogják lecserélni.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Megvárja míg nálunk kirúgnak mindenkit és Lions HCként tér vissza a Soldier Fieldre. Győzelemmel természetesen. 😊