Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem ismerem Wade Philips rendszerét - és bevallom Del Rio-éval nem foglalkoztam igazán, szóval nem tudom gap responsibility-ben, tech-ben milyen eltérések vannak? Tudsz erről valamit Black?peterk2005
Röviden összefoglalva 2-gap 4-3 helyett, jön a 1-gap 3-4.empty taxi
Na, máris érdekes, mert ugye tradícionálisan a 4-3 a 1 gap és a 3-4 a 2 gap. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Nem ismerem Wade Philips rendszerét - és bevallom Del Rio-éval nem foglalkoztam igazán, szóval nem tudom gap responsibility-ben, tech-ben milyen eltérések vannak? Tudsz erről valamit Black?peterk2005
Már írtam itt
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Denver Broncos - NFL - Csapatfórumok | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


mondjuk amit a rendelkezésre álló játékosállományról írtam, arra néhol máris rácáfoltak, pl pont Sly Williams-szel. De hát ez van, attól h valaki egy sémában játszik, nem kizárt h az újban se esik vissza a teljesítménye, akkor se, h az előzőben fit volt. Engem csak annyi zavar, h a bizalom az előtt lett megadva, mielőtt egyszer is láthatta volna élőben személyesen edzésen őt. Máskülönben azt feltételezném, h már megnézték hogyan passzol az új védelembe és tetszett nekik amit látnak... Ezért vagyok kicsit szkeptikus, ezért meg mert nem egyetlen poszton készülünk eddig kipróbálatlan játékosoknak nagy szerepet adni, és a rookiekkal ellentétben még csak nem is "saját kiszemeltek".

És az eddigi védelemhez jónak éreztem a játékosállományt, ezért voltam elsősorban JDR párti, és ezért féltem a váltástól, mert ha Phillips jobb DC is mint JDR (ezt egyébként így gondolom), egyáltalán nem biztos, h az első lépés nem hátra lesz, nekünk viszont 2 év alatt kéne nyerni. És nem érkezett a front7-be sok "Phillips embere". Az OL az új sémája nem aggaszt, mert az nem nagyon tud tovább romlani, a D# front7 viszont nem szorult megjavításra. Tudom, h ez Fox menesztése nélkül se rajtunk múlt volna, és ha már új arc jött, az csinálja azt amihez ért, csak ezek miatt a "körülmények" miatt nem várom olyan optimistán az évet, mint az előzőt.

Ezen kívül Phillips idejéből nem sok meccset láttam, és amit láttam se feltétlen releváns, Cowboys és Texans meccset, meg amikor néztem se olyan szemmel, mint Broncos meccset, és főleg nem olvastam meccselemzéseket. Szóval a Phillips 34ről alkotott véleményemet sem kell blueprintnek venni. A legutóbbi 3 sémaváltásunkkor (2009, 2011, 2012) is borúsan láttam nyáron a helyzetet, aztán simábban ment mint vártam volna. Most is mindenhol leírom a kételyem ahol van, de ezeknek legalább egy részénél alaptalan lesz, ahol meg úgy gondolom, h nem lesz baj, mint pl tavaly az OL esetében kidurranhat a lufi...

| btw Phillipsszel egyszer eljátszottuk, h úgy neveztük ki HC-nak, h Shannyre vártunk, most a Bengals DB edzője volt a kedvencünk, csak nem kaptunk engedélyt interjúztatni, de jövőre lejár a szerződése... El lehet játszani a gondolattal, h ez csak egy átmeneti év a védelemben, aztán majd Vance Joseph megmondja, h milyen játékosokra gondolja szabni védelmét... Nem mintha akkor bármi jóra számítanék az első évben egy újabb DC csere után... |

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Nem ismerem Wade Philips rendszerét - és bevallom Del Rio-éval nem foglalkoztam igazán, szóval nem tudom gap responsibility-ben, tech-ben milyen eltérések vannak? Tudsz erről valamit Black?peterk2005
Röviden összefoglalva 2-gap 4-3 helyett, jön a 1-gap 3-4.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem ismerem Wade Philips rendszerét - és bevallom Del Rio-éval nem foglalkoztam igazán, szóval nem tudom gap responsibility-ben, tech-ben milyen eltérések vannak? Tudsz erről valamit Black?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Pre TC posztelemző rovat

NT

Sly Williams
kor 26
tapasztalat 3. év
Rookieként elégedett voltam a fejlődésével, sophomoreként kicsit csalódtam a teljesítményében. Most Phillips mondhatni láttatlanban megelőlegezte neki, h illik majd az ő védelmébe is. Ő egyébként JDRnél is inkább a passingdownoknál volt jó szvsz, hogy ebből mit ment át a Phillips 3-4be azt azért ennél nehezebb prognosztizálni. Én el tudtam volna képzelni akár egy veterán NT-t 1 éves prove-it szerződéssel, aztán egy év alatt kiderül, mire számíthatunk Williamstől. Az NT poszt fontosabb lesz idén annál, h túl vakmerő kísérletezgetésekbe kezdjünk. És ha nagyobbat invesztálunk NT posztra, Williams akkor se ment volna a kukába 3-4ben szélen is bevethető lenne. Hát megkapta a bizalmat és sok fog múlni rajta, h újra elkapja-e a fonalat...

Marvin Austin
kor 26
tapasztalat 5. év
Elég nagy bust, aki már 3 csapattal megbukott, de nálunk szvsz teljesen használható volt a DL rotációban tavaly. Idén lehet h több snaphez is jut majd. Kisebb fajta sleepernek érzem a keretben, ha a DL-ban bárkivel történne valami akár főszerephez is juthat. Mondjuk ő se az a játékos, akivel nem szokott semmi se történni...

Darius Kilgo
kor 23
tapasztalat R
Ő a jövő embere, idén ideális forgatókönyv szerint még inkább az ST-ben bizonyít, a DL rotációba esetleg a kezdőbe 1-2 év múlva verekedheti be magát, ála Malik Jackson. Ki tudja, 2 év múlva lehet h pont miatta nem hosszabbítunk majd Sly Williams-szel... Én bizakodó vagyok vele kapcsolatban, szerintem rosterre kerül.

Chuka Ndulue
kor 23
tapasztalat R
Nem hiszm h meg kell tanulni, hogy kell ejteni a nevét, de PSbe akár odaférhet

Összességében
Sok múlik majd ezen a poszton, Williamsnek jobban kell játszania, mint tavaly. Igazából idén elég nehéz beárazni a csapatot, sok olyan poszt és játékos van, akik még kipróbálatlanok de kezdenek majd (Latimer, Sambrailo), vagy változik a szerepkörük és nehéz megmondani, h ez milyen hatással lesz rájuk (Clark, Malik Jackon). Sly Williams is ebbe az utóbbi kategóriába tartozik a védelem egy nagyon fontos elemeként. Lehet hozzáállni pesszimistán is optimistán is. Én a magam részéről úgy vagyok, h 1-2 ilyen majd meglátjuk dologhoz optimistán tudok hozzáállni, de ennyihez már nem igazán. Ha választhatnék, h hol legyen best case scenario, akkor az NT poszt esélyes lenne, egyrészt a fontossága miatt, másrészt itt a best case azért tényleg jót jelentene, nem kármentést...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
PM_the_sheriff Denver Broncos 1 153
Pre TC posztelemző rovat

OL

Black_Adder
Hat igen ketsegkivul ez a csapat leggyengebb pontja (de legalabb innentol - legalabbis szerintem - nem fogunk negativ hangvetelu posztelemzest olvasni toled). Sajnos azt kell mondani,hogy rossz olvasni a nevsort magat is. Azert elveszteni Cladyt, Mannyt, Montgomeryt es Franklint elegge fajdalmas lenne barmelyik csapatnak.

En kicsit meg mindig remenykedem, hogy Mathis valahogy idekerul. Nagyon kellene valami rutin a falba. Foleg, hogy a mester bal oldalat Sambrailo fogja vedeni. Nincs bajom vele, de megiscsak egy rookierol beszelunk. Egy pro bowler guarddal neki is egyszerubb lenne. Meg lehet nezni pl Beadlest is, mikor ott volt mellette Clady akkor pro bowl szezont csinalt. Utana? Worst 10. Szerintem ez egy olyan move lenne, amit erdemes meglepni. Cap? Hat igen a matek nem biztos, hogy a legjobb. De azert valamilyen szinten win now modeba kellene kapcsolni. Es biztos lehet valami magicet csinalni. Bonusokkal, backloaddal vagy tudja tokom. Kellene ennek a falnak mint egy falat kenyer. Lehetne akar Colquitten meg Caldwellen is sporolni.

Plussz, ha sporolas akkor itt van Clady is. 5 eves ~52M dodos szerzodes kapott 15M garantaltal. Azota ket szezonja is kuka. Meg egy jo meg egy szar. Azert ennek tudataban nem hiszem, hogy Elway sokat gondolkodna rajta, ha esetleg ki kellene vagni. Jovore ha jol nezem 9M-t lehetne sporolni rajta 1M dead moneyval. Azert ezen el lehet gondolkozni. Persze All Pro meg minden es ha cut akkor tuti valahol ujra elete formajaban jatszana.

Szoval szerintem hozni kellene. Nem nyirna ki a franchiset evekre, okos szerzodest lehetne iratni vele. Plussz tenyleg lehet sporolni is kovetkezo evekben (amellett hogy kolteni is kell). Waren is lehet majd sporolni, PM-en is stb. Es belegondolva, ilyen lepesekkel leszel contender, az ilyen igazolasok megerik a kockazatot es kesz.

Amugy Clarkot en sem ertem miert nem visszuk LT-be. Szerintem O nem olyan kuka. Megicsak SB-ig ment vele a csapat abban a szezonban, 2014-ben nem az egesz fal szar volt ahogy van. Erdekes lesz latni mit hoz ki az uj stab ebbol az emberanyagbol. Vagy inkabb arra lennek kivancsi, hogy a tavalyibol mit hozott volna ki, mert az mar sosem derul ki....


Pre TC posztelemző rovat

TE/FB
Black_Adder
Igazabol szerintem jobb lesz az a csapat mint a tavalyi. En is Greentol varok nagy szezont. Juliusnal en azt erzem, hogy O csak nem akart blokkolni. Azzal a termettel kb azt blokkolt volna meg akit akar. Szeirntem nala hozzaallasbeli problemak voltak, kicsit nagy lett az arc, ami Elwaynek nem adta be. Persze ez csak urban legend meg nem bizonyitotta senki, de en kinezem a sracbol. Sot azt is, hogy most, hogy megvan a nagy love eljonnek a serulesek aztan elvegetal meg par szezont es utana eli eletet foci nelkul.

Amugy szerintem most, hogy lesz futojatek is jobban elokerul, azert a red zone-ban is hasznalhatjuk, es akkor nem PM-nek kell az 1 yardosrol 2-3at passzolnia. Szoval, ha ennyi TD nem is jon, szerintem JT nelkul nem fog annyira visszaesni a tamadojatek, plane, hogy mar egesz offseasonben nelkule keszulunk.

Pre TC posztelemző rovat

WR
Black_Adder
Fizessuk mar vegre ki DT-t a picsaba (vagy hozzuk Mathist). Igazabol ez a velemeny. Tele van a tokom mar ezzel a farokmeregetessel. PM is belemnt a cutba, nem azert, hogy ott figyeljen a love a capben. Az, hogy nincs ott most, vegig a keszulesnel, nagyon sokat elvesz a csapattol. Nem ismerkedik a stabbal. Nem lesz handson ismerete a rendszerrol stb. Most nem tudom mennyit ker, de dumalt mar O is home town discountrol stb. Hozzak ossze a szerzodest es kesz. Es amugy A legjobb WR a ligaban. Nem jo senkinek, hogy tavol van.

A tobbiek is egy solid tarsasag. Latimer kivancsi vagyok mekkorat robbant. Sokat var tole mindenki, de MHR-en azt is olvastam, hogy hozzaallasbeli problemai is voltak tavaly, azert nem is jatszott tobbet.

You hear about how many fourth quarter comebacks that a guy has and I think it means a guy screwed up in the first three quarters. - Peyton Manning
több mint 8 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 004 — Patriots fan
Sackentést szìvhattak be a többiek. Ettől lesznek erősek, mert ami nem ől meg az erősìt nemdebàr 😀

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Von Millert megbüntették mert öööö... fingot a meetingeken 😀

 profootballtalk.nbcsports.com/2015/06/05/von-miller-pays-price-for-farting-in-team-meetings/

Az érintett is nyilatkozott:
"They can’t fine me if I get up and walk away, It’s not healthy. I keep trying to tell them it’s not healthy if I just sit there and hold it in. Nobody in the world does that. I just do it more than the average person."

Életem legszürreálisabb broncos híre... 😀Általános Doktor
Közben komoly vetélytársa akadt Wilfork személyében

:d

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Pre TC posztelemző rovat

OL

C
Gino Gradkowski
kor 26
tapasztalat 4. év
Ha nem tévedek az első? játékos az Elway érában akit trade útján szereztünk (draftpick draftpickért trade-eket nem nézve). Akkor biztos valami nagy dologról van szó ugye? Gradkowski ráadásul SB győztes a Ravens-szel. A baj csak az, h kezdőként kifejezetten rossz volt, Kubes-nál pedig ki is került inkább a kezdőből. Mindenképp visszalépés mind Montgomery-hez mind Ramirezhez képest, pedig ők se lennének megnyugtató megoldás a posztra. Egyelőre ő edz a kezdőkkel, de nagyon komoly fenntartásaim vannak.

Max Garcia
kor 23
tapasztalat R
Tehetséges, morál növelő játékos, center poszton lehet hátsó körökben is kincsre találni is kinevelni, csakhogy erre a nevelésre egy rövid offseason van, és Garcia hátrányának a mobilitását írták a scouting riportokban. Na most a ZBS-hez, amit Kubi egész életében játszatott "könnyű" és mobilis falemberek kellenek. És a kettőből a mobilis a lényeg, a könnyű igazából csak azért társult hozzá a kívánalmakhoz, mert általában a könnyebb emberek a mobilisabbak, a tömeg önmagában az bármilyen rendszerben előny lenne egy OL játékosnál. Egy fokkal bizakodóbb vagy vele tekintetben, mint a DL kapcsán, h egyaránt kérdés számomra a sémafittség, de őt már a jelenlegi vezetés szemelte ki a jelenlegi rendszerhez, és az többet számít, mint Mayock analízise. Teljesen nyugodt azért nem vagyok, de ha TC-n legyőzné Gradkowskit az jó jel lenne

Matt Paradis
kor: 25
tapasztalat 1. év
1 éve nevelkedik a PS-ben, elvileg nem rendszeridegen, persze nem láttunk még belőle semmit, hogy ezt alátámaszthassuk. Nem jönne rosszul egy meglepetés offseason tőle, de hatalmas reményeket ne támasszunk irányába...

Dillon Day
kor 23
tapasztalat R
Paradis-szal küzdhet, kérdés, h rosterspotért, vagy PS helyért...

Összességében
Elég kiábrándító, h Gradkowski vs 4. körös újonc csatázik a kezdő helyért. Mivel még mindenki elég tapasztalatlan, lehet reménykedni abban h valaki névtelen hőssé válik augsztusban, de én nem "reménykedni" szeretnék.

OG
Louis Vasquez
kor 28
tapasztalat 7. év
Az egyetlen biztos pont ebben a szedett-vedett társaságban. Megjegyzem ő se az AllPro formáját hozta tavaly, addig se amíg guardot játszott, a szélen nyújtott teljesítményét nem venném most bele a képletbe. Mindenesetre ahogy most állunk a tavalyi teljesítményével is ő lenne a GOD ebben a falban, kérdés h mennyire hátráltatja majd őt a két szomszédja teljesítménye, meg h hogyan aklimatizuálódik a ZBS-re...

Ben Garland
kor: 27
tapasztalat 2. év
A hozzáállása példaértékű, nem véletlen őt neveztük tavaly a Walter Payton awardra. Sajnos tehetségből kevesebb jutott neki. Én személy szerint ezt a típust szeretem jobban, akinek az istenek kevesebbet adtak, de ami rajta múlik, abból kihozza a legtöbbet, az overachievereket. Garland a katonia szolgálatai teljesítése után még DT-ként próbálkozott, egy rossz szava nem volt, amikor azt mondtuk álljon át a labda másik oldalára, tanult a PS-ben, tavaly elcsípte a roster végét, idén már a kezdőért harcolhat, és ez akkor is szép történet, ha ez inkább a fal kritikája, mint az ő szintlépése. Évek óta szurkolunk neki, remélem összejön neki a kezdő, és a helyét is megállja. Nem lesz könnyű dolga, mert OF-hez fogják hasonlítani, aki tavaly a legjobb OL emberünk volt.

Shelley Smith
kor 28
tapasztalat: 6. év
Még Kubes draftolta őt Houstonba, de élesben nem próbálta ki őt. Legutóbb Miamiban játszott, nem túl jól, de az a kis tapasztalat is számíthat, amije van. Jobboldalon is játszott, de Garlanddal fog küzdeni az LG posztért

Andre Davis
kor: ?
tapasztalat R
Akikről nem hallottam azokra általában azt szoktam írni, h campbody, de a hivatalos oldalon szerint összesen van 4 guardunk, szóval nem teljesen esélytelen, bár elvileg Garcia és Gradkowski guardot is tud játszani... De PS-be még ezzel együtt is jó esélyei vannak

Összességében
Van egy jó Vasquez, de nagyon sekély poszt és akkor enyhén fogalmaztam...

OT
Ty Sambrailo
kor 23
tapasztalat: R
A legvalószínűbb, h Clady utódjának húztuk, csak nem feltétlen úgy számoltunk, h már az OTAkon az lesz. Az idei szezon egyik fontos kérdése, h ő mire lesz képes a mélyvízbe dobva. Erről ugyan nem tudunk semmit, de egy 2. körös újoncban egészen más bízni, mint egy 4. körösben. Ja és ha már valaki vakoldali tackle, azért mégiscsak előny Manninget védeni, aki még mindig 1. abban a tekintetben, h milyen gyorsan szabadul a labdától.

Chris Clark
kor 29
tapasztalat 7. év
Ő is jómunkás ember, de miért RTként próbálkozunk vele, ha egyszer 1 éve sincs, h belebukott a posztba, és szezonközben a fél falat eggyel jobbra kellet shiftelni... Miért menne neki idén jobban a futásblokkolás? A séma segíthet neki, de ő nem az a ZBS fit játékos, h most csodát várjunk tőle... Ez az egyik WTF eddig, és szvsz elég beszédes, ha így kezdenék a TC-t

Ryan Harris
kor 30
tapasztalat 9. év
Hát elég nosztalgia csapat érzés kezd eluralkodni rajtam. Kubiak se volt szégyellős begyűjteni bárkit, akivel korábban dolgozott együtt, Harris meg mindkét kritériumot teljesíti, úgyh adta magát Clady sérülése után. Korábban is próbálkoztunk már őt visszahozni, akkor az utolsó keretszűkítésben esett ki, most azért egy elfogadható szezonon van túl, visszaállunk ZBSA-re, és naggyon gyenge a fal, úgyh most nem lenne meglepetés, h szeptember is köztünk maradna. Nem lennék nyugodt, ha kezdenie kéne, nem vagyok nyugodt az Clark/Harris versennyel az RT posztért, de talán még mindig egy fokkal jobb, mint az LG vagy a C posztért folyó verseny...

Michael Schofield
kor 24
tapasztalat 2. év
Orlando Franklin "helyére" hoztuk egy év előrelátással, kérdés, h guardnak-e vagy tackle-nek. Tavaly egyiket se játszotta, és idén se a kezdővel edz egyelőre, hiába voltak komoly gondok tavaly is falban, és hiába van 4 kérdőjel az 5 posztra idén. Nos ez elsőre nem túl biztató. Az én tippem, h tackleként számítunk rá, a roster nem kérdés, de tőle a kezdő lenne az elvárás

Connor Rains
kor 23
tapasztalat R
campbody

Kyle Roberts
kor 23
tapasztalat R
vele is csak többen vagyunk

Ryan Clady (IR)
kor 28
tapasztalat 8. év
Egy All Pro LT elvesztése hatalmas veszteség. A tavalyi Clady elvesztése lehetőség a fiatal játékosok felfedezésére. Kérdés, h az All Pro Clady-t vesztettük el, vagy a tavalyit. Azt hiszem az előző szezon nehézségeiben komoly szerepet játsztott még a sérülése, idén lehetett volna bízni egy jobb szereplésben, de vannak fenntartásaim, h egy 300+ fontos ember mennyire tud felépülni a lábsérülésekből. Ezen kívül már a hosszabbítása előtt is az én fejemben egy olyan forgatókönyv élt, h őt áldozzuk be a cap oltárán Decker meg a többiek javára. ez akkor nem történt meg, most újra esedékes lesz, és az utolsó 3 évéből 2 év kihagyás meg 1 év gyenge játék lesz, ami aligha kerüli el Elway figyelmét. Mondjuk az akkori Manning elrejti a fal gyengeségeit érvem is lassan aktualitását veszti, egyrészt mert annyi gyengeséget kell elrejteni, másrészt mert szép lassan Manningnek is lejár az ideje. Ezen kívül ha nagyobb nevű veteránt elengedünk, akkor kompenzációs pick formájában valami visszajön, de cut után csak deadmoney-t kapunk. Minden esetre könnyen lehet h jövőre cap casuality lesz, és könnyen lehet h utána valahol máshol másodvirágzását éli majd. A szerződése pontos részleteit nem ismerem, de akkortályt fogunk dönteni a sorsáról, amikor a 2016-os fizetése garantálttá válna. Ha addig bizonyít maradhat, ha nem akkor cut. Sőt ha Sambrailo nagyon jól teljesítene, akkor lehet h nincs is saját kezében a sorsa, de ebbe a forgatókönyvbe egyelőre azért még ne éljük bele magunkat...

Összességében
A poszt sikeressége első sorban Sambrailo-n múlik, amit nehéz előre prognosztizálni. A Clark, Harris, Schofield jó cseresornak hangzik, kérdés h kipottyan-e belőlük egy elfogadható kezdő. Szerintem mindhárom kb ugyanazt tudja, csakh az a szint tavaly se volt elég...

OL összességében
Kiábrándító, a csapatunk leggyengébb pontja. Csak a sémaváltás hatásában bízhatunk, Manning <2mp-s passzaiban és Anderson contact utáni yardjaiban. De mindegy hogy blokkolunk, ha ilyen fal mögött kell beszállnia Oswinak, akkor bajban leszünk. A jövőkép egy fokkal fényesebb, mert sok fiatal játékos van, aki elvilg még fejlődik, nem hanyatlik, de a Painter projekt pl máris bebukott. És nagy mozgásterünk az erősítésre jövőre se lesz a cap miatt. Egy újabb korai draftpicket ide lehet áldozni, de egyelőre nem látjuk, h ki lehet elérhető számunkra, és hol keletkeznek lyukak a rosteren addig...
Egyelőre a skill posztokon szvsz képesek vagyunk kompenzálni a fal gyengeségét, de a skillposzton játszóknak is elérkezik majd a szerződéshosszabbítás vagy a visszavonulás ideje, akkor őket is elveszthetjük. Kicsit kezd utólérni minket a liga esélykiegyenlítő rendszere...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Pre TC posztelemző rovat

TE/FB
Owen Daniels
kor: 32
tapasztalat: 10. év
Az új rezsim egyik első igazolása, ha lehet ilyet mondani, Kubiak poggyásza. Kubi draftolta őt Houstonba az első évében, az azóta eltelt 9 évben együtt dolgoztak, mert Baltimore-ba is követte mesterét, és most Denverbe is. Ha valaki ismeri Kubes-t, és a sémáját, akkor ő biztos és FWIW 2× Pro Bowler ebben a sémában. Meg van az ereje a blokkoláshoz, de az elkapás az erőssége. Játszhat FB-t, de felállhat elkapáshoz mondjuk slotba, és lehet az OL toldaléka erős oldali TEként, szóval logikus választás. ...-nak tűnik. Csakhogy tavaly Julius Thomas-szal kezdődött ez a névsor, aki a liga egyik legjobb end zone targetje, de bárhol máshol bátran lehet neki passzolni, csak nem tud blokkolni mondtuk. Nos FWIW a PFF-en Thomas -0.5-ös blokking grade-et kapott, míg Daniels -4.8-at. Na ez nem feltétlen mérvadó, de Thomas valójában nem volt "annyira" szar blokkolásban, mint sokan gondolják, és attól h Daniels FB-t is játszik, meg minden, még nem jelenti azt, h ő hirtelen elit blokkoló TE 32 évesen. Sokkal inkább a 2012-es Dressen / Tamme szint amit képvisel, ami akkor bőven jobb volt, de a 2013-14-es Thomashoz képest komoly visszalépés, akárhogy is próbálja eladni ezt az FO. Persze olcsóbb is, mint Thomas, és ezekben az években a fogunkhoz kell verni minden garast... Évi 4 millióért jó játékos lesz, de a "4 egy az egyben levédekezhetetlen célpont luxusáról" le kell mondanunk

Virgil Green
kor: 26
tapasztalat: 5. év
Eddig Thomas árnyékában élt. Egyszerre jöttek, csak ő pár órával később, ami 3 kört jelentett a drafton. 2011-ben nem nagyon létezett TE játék, 2012-ben Tamme és Dressen mögött voltak a sorban, aztán 2013-ban hiába volt jó Green is, Julius teljesítménye minden mást beárnyékolt ezen a poszton. A jó elkapó TE amúgy is nagyobb rivaldafényt kap, mint a jó blokkoló TE, Greennek meg utóbbi az erőssége, de ez nem jelenti azt h fakezű lenne. Most Thomast leírtuk veszteségként, egy az ő képességeihez sokkal jobban illő támadósémára váltunk, szóval nem meglepő módon hosszabbítottunk vele, ami manapság elég ritka esemény a Sziklás-hegységben. Aztán kapott a nyakára egy Danielst, egy Caseyt és egy Heuermant, csak h ne bízza magát nagyon el. Ettől függetlenül, szerintem ő az idei "secret superstarunk". Ahogy Daniels (és Casey) ő is bevethető erős oldali TE-ként az RT mellett, FB-ként és adott esetben elkapásoknál is lehet rá számítani. Sőt az igazán nagyot pont elkapásoknál várom tőle, most h nincs Julius

James Casey
kor: 30
tapasztalat 7. év
Ő is egy Kubiak találmány, a Kubiak rendszerbe. Philly-ben nem is volt annyira jó szvsz, de azt hiszem a houstoni időszak nála most mérvadóbb. A statok alapján inkább FB-nek volt használva, mint TE-nek, vagy fogalmazhatunk úgy, h még egy lépéssel közelebb a HB-hoz, mint Daniels. Volt néhány elkapása is. A PFF szerint "above avg", amit szvsz első sorban az ST munkájának köszönhet. 1 éves szerződése van, szal a Heuerman draftnak ő annyira pl nem örült szvsz, de bizonyítani biztos lesz lehetősége. Az ST-ben remélem impact lesz, és az offenseben is szerephez juthat a TE rotációban, meg lehetővé teszi Daniels és Green pihentetését.

Jeff Heuerman
kor: 22
tapasztalat: R
A rossz hír, h out of season. A jó hír, h szvsz nem fog hiányozni, mert megvagyunk nélküle is. Az idei WTF pickünk. Daniels+Green kezdő párossal az ember azt hinné elégedettek vagyunk, mindkettőnek van legalább 3 éve szerződés szerint, Casey teljesen megbízható cserének, és rotációnak tűnik, máshol van need bőven, és jön Heuerman. Idén sajnos nem fogunk rájönni, h mit terveztünk vele, de azt se, h amúgy mire képes. Egyébként igazi vezér, meg példamutató meg minden, szóval az öltözőben nem árt a jelenléte, jövőre meg lehet h Casey már nem lesz, de ezt a picket én még mindig nem fejtettem meg.

Joe Don Duncan
kor 24
tapasztalat R
Na ez is egy érdekes. Ő ha jól emlékszem tavaly volt UDFA, csak nem nagyon kellett sehova, most future contractot kapott tőlünk, és akkor még úgy tűnt FB-ként akár lehet is keresnivalója. Azóta viszont Kubes alaposan kiélte a TE fétisét, szóval inkább a PS a cél neki, de ő az egyik akire kíváncsi leszek a TC alatt.

Dominique Jones
kor: 27
tapasztalat 4. év
Tavaly jött szezonközben Thomas sérülése miatt, de nem hinném, h sokáig marad

Marcel Jensen
kor: 25
tapasztalat 2. év
campbody

Összességében
A elvesztettük a sztárunkat, de nagyon mély a poszt és illik a tervezett sémához, talán túl mély is lenne Heuerman sérülés nélkül. Az elmúlt években nem létező FB szerepkör ellátására is van 3-4 ember, akik elkapni is tudnak amikor kell, szóval fontos poszt lesz, és az egyik olyan, ahol a nem túl ismert játékosok javunkra dönthetnek el meccseket. Ugyanakkor a legjobb EZ célpontunk szvsz hiányozni fog, és meg fog mutatkozni RZ hatékonyásban, ahogy megmutatkozott tavaly évvégén is...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Brandon Marshall a "secret superstar"-unk a PFFnél:
 www.profootballfocus.com/blog/2015/06/12/secret-superstars-denver-broncos/

Mondjuk, h mennyire "secret" miután gyakorlatilag 1 teljes évet kezdett, de lelkük rajta...
Én Virgil Greentől várom, h berobban a köztudatbaBlack_Adder
Nálunk volt már Ninko is pár éve, pedig ő is kezdő volt már egy ideje 😊 Marshall amúgy szerintem pont jó választás, mert az előző éve alapján a negyedik legjobb 4–3-as OLB volt náluk, mégis nagyon a radar alatt van szinte mindenhol. Kíváncsi vagyok, 3–4-ben tudja-e tartani a teljesítményét, és felfigyelnek-e rá

több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 133 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Brandon Marshall a "secret superstar"-unk a PFFnél:
 www.profootballfocus.com/blog/2015/06/12/secret-superstars-denver-broncos/

Mondjuk, h mennyire "secret" miután gyakorlatilag 1 teljes évet kezdett, de lelkük rajta...
Én Virgil Greentől várom, h berobban a köztudatbaBlack_Adder
Pedig mekkora ordas nagy bustnak nézett ki Brandon II Marshall nálunk a rookie szezonjában.... Most pedig szép lassan ő lesz a Gene Smith éra legjobb draftpickje(Knighton mellett, már ha épp nem küzd túlsúllyal)...
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Pre TC posztelemző rovat

WR
Demaryius Thomas
kor 27
tapasztalat 6. év
Magas, gyors, jó kezű, jó route futó elkapó. Azt hiszem más nem kell egy WR-től. Labdával a kezében mindig is veszélyes volt, ezért értékét a legtöbb Broncos drukker már 2011-re is rég tudta. A többiek meg rendre meglepődtek. Azóta sokat fejlődött a labdabiztossága, és Manning mellett megtanult precíz route-okat is futni. Tökéletes. Csak 1 baj van, ezzel ő is tisztában van. Tavaly ilyenkor arról volt szó, h a TC kezdetére mindkét Thomasszal hosszabbítunk, aztán Julius már itt sincs, Demaryius meg csak tag-elve van és jelenleg épp holdoutol egy szerződés reményében. így aztán az ő személyével kapcsolatban 3 kérdés van

- Mi a piaci értéke?
Ehhez a többi elkapóhoz kell viszonyítani. Az első és legegyértelműbb találat Dez Bryant. Képességeiket, tapasztalatukat, korukat de még méreteiket tekintve is nagyon egyformának érzem őket. Csakhogy van még egy hasonlóság, ő is épp franchise taggel van és holdoutol a szerződésért. Ügynökeik valószínűleg szoros figyelemmel kísérik a másik játékos szerződésének ügyét. Ami a többieket illeti, 1 évre jutó átlagos fizetésben csak Megatron előzi őket, de amikor ő hosszabbított, akkor vitán felül a legjobb elkapó volt a ligában. Mike Wallace, Vincent Jackson és Larry Fitzgerald 11-12 millió körül keresnek évente, ez irányadó lehet mind Thomasnak, mind Bryantnek. Az évről-évre egyre magasabb cap miatt és mivel h még erejük teljében vannak, ők ennél biztos többet kérnek. Megatron 16 milliója meg tekinthető plafonnak. Szerintem évi átlagban 13-15 millió közötti szerződésen megy most a huzavona. Aztán már csak a garantált számít, de a tapasztalatok alapján olyan szerződés köttetik majd, amiből több ponton fájdalommentesen ki lehet lépni...

- Mennyit tudunk mi adni neki?
Szerencsétlen Klis szerint minél kevesebb capspace a jobb, mintha nem kéne tartalékolni a szezonra az esetleges kidőlők pótlására, meg nem lehetne átgörgetni valamennyit a következő évre. 150 milliós cappel számolva - ami egy elég jó közelítés szvsz - úgy kb 30 millió szabad kapacitásunk van jövőre. Ide kell begyömöszölni Thomas szerződése mellé még Von Millerét és Trevathanét, meg pótolni a távozókat, vagy esetleg mással is hosszabbítani. Meg a rookie salaryk. Ezt a 30 milliót kb elvinné Thomas és Miller, szóval továbbra se egyszerű a helyzet, nem véletlen, h idén elmaradt a nagy költekezés (és szerintem Mathis teljesen esélytelen). így is sanszos h valakinek megköszönjük, aki sokat fogyaszt. A kedvenc jelöltem ide Colquitt szokott lenni, de mondjuk Clady-n 9,5 milliót lehet spórolni 2016-ra meg további 10-et 2017-re, ha most Ray bevállna Ware 11,5 milliójából is egy masszív 10 millió szolgálhatna nemesebb célokat. Olyan ez mint a sakkban amikor beindul a nagy csereberélés, előre ki kell számolni, h mi lesz a vége, mert nagyon meg lehet szívni

- Mennyire nélkülözhető az offense-ből?
Ott van Sanders, felkészül Latimer, emellett várhatóan csökken a passzjáték szerepe az elmúlt évekhez képest, de ilyen fizikumú játékost nem tud minden drafton leakasztani a fáról bármelyik csapat. Vagy ha igen, akkor vagy karakter problémás mint Dez, vagy még egy 2 évig nevelni kell, mint Thomast. Szerintem nem az a befektetés amit csak úgy el lehet pazarolni. Ha jó a QB akkor azért, mert maximálisan ki használja a képességeit, ha meg rossz a QB, akkor azért h legyen valaki akinek még ő is tud passzolni.

Emmanuel Sanders
kor 28
tapasztalat 6. év
Tavaly erősen alábecsültem őt, és azt h mire képes az offenseben. Slotban és mélységi célpontként egyaránt nagyon jó egy percig nem lehetett olyat érezni h ne férnének el Thomas-szal egyszerre ketten a pályán, nem fél belemenni hatalmas pofonokba se, h meg legyen a labda. Voltak ellenfelek akik ellen jobban tudtuk használni, mint Thomast. Idén h nincs Welker és elő akarjuk venni Latimert a szekrényből, valszeg többet lesz slotban, meg mivel úgy általában átalakul a támadófelfogás, valszeg visszafogottabb számai lesznek, de ez nem azt jelenti, h kevésbé lenne hasznos vagy jó

Cody Latimer
kor 22
tapasztalat 2. év
Tavaly nagyon örültem ennek a picknek, és azt vártam, h a szezon végére fokozatosan előtérbe kerül Welker kárára. De valójában csak Welker tűnt el nem is annyira fokozatosan, Latimer meg szurkolt az oldalvonal mellől. Ami miatt örültem neki tavaly, azok még mindig érvényesek, és idén megrövidultünk egy Julius Thomas-szal és egy Welkerrel a célpontokat illetően. Szóval Latimernek nincs kifogás, akkor is a pályán kell őt látni, h több lesz a 12 personel, mint a 11 personel...

Jordan Norwood
kor 28
tapasztalat 6. év
Talán nem emlékszik rá mindenki, de tavaly ő állt nyerésre a visszahordó posztért, mielőtt IR-re került. Bár ez akkor meglepett, de most se nagyon erősítettünk ezen a poszton, és úgy gondolom, h se Burse se Caldwell nem lockolta magát a pozícióhoz a tavalyi év folyamán... Szóval ez elég neki, h nálam a 4. helyre kerüljön, de nem hiszem h szignifikánsan jobb lenne akár Burse-nél akár Caldwellnél akár KRként akár PRként, akár elkapóként, és idén ugyanúgy lesérülhet és akkor ugyanolyan szarban vagyunk mint tavaly. Aztán majd Sanders fog visszahordani, mert egy 100+ elkapásos WR-t milyen jó az ST-ben összetöretni

Andre Caldwell
kor 30
tapasztalat 8. év
Nagy túlélő, nála jobb játékosok is kerültek már ki a ligából hamarabb, de azt hiszem még mindig nem jött el az ő ideje. Se távozni nem fog, mert megrövidült a pozíció, de bizonyítani se fog. Vannak későn érő típusok, de nem ennyire...

Kyle Williams
kor 26
tapasztalat 5
Visszahordóként versenyben lehet a rosterért. akár 5. számú elkapóként is labdábarúghat keretszűkítéskor...

Isaiah Burse
kor 23
tapasztalat 2.év
Tavaly ő volt a legkevésbé rossz visszahordó (nem számolva a túlértékes Sanderst és a sérült Norwoodot) és ez sajnos súlyos kritika mindenki másnak, akit kipróbáltunk ott. Idén is van esélye rosteren ragadni, de én jobban örülnék egy biztos megoldásnak KR/PR szerepre vagy hagyjunk mindent fixen TB-re, minth néhány "rakás szerencsétlenség" versenyezzen érte. Akkor 100× inkább Holliday.

Bennie Fowler
kor 24
tapasztalat 1. év
tavalyról itt ragadt camp body. Rosteren idén se nagyon lesz, de lehet h még jövőre is visszatér edzeni.

Nathan Palmer
kor 26
tapasztalat: 2 év
Ő is tavalyi campbody maradvány. De ő már nem biztos h PS eligible. Továbbra is tartja elkapásonkénti -4 yardos átlagát 😉

Jordan Taylor
kor 23
tapasztalat: Rookie
cambody

Solomon Patton
kor 24
tapasztalat 2. év
4 QB van, mindenkinek kell tudnia dobálni valakinek...

David Porter
A hivatalos oldlaon még a korát se tudják. Ennyit az esélyeiről..

Összességében
Nagyjából azon múlik majd h erősebb-e vagy gyengébb mint tavaly volt, h Latimer mire képes a tavalyi Welkerhez képest. Ha Latimer nem válik be, és Thomasszal nem tudunk megegyezni, akkor még bajban is lehetünk WR poszton, de idén még megvagyunk. Igazából Thomast is tagelhetjük mégegyszer, bár az +20% lenne, szóval inkább irassuk végre alá, aztán nézzük őket pályán. Idén talán kisebb feladat hárul rájuk, bár a kevesebb passz az extrém sokhoz képest lesz kevesebb, és amikor futunk akkor meg DB-ket kell majd blokkolniuk, szóval unatkozni senki nem fog, meg azért senki se olyan O-t várjon, mint 2011-ben...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Brandon Marshall a "secret superstar"-unk a PFFnél:
 www.profootballfocus.com/blog/2015/06/12/secret-superstars-denver-broncos/

Mondjuk, h mennyire "secret" miután gyakorlatilag 1 teljes évet kezdett, de lelkük rajta...
Én Virgil Greentől várom, h berobban a köztudatba

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 977 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
Találtam egy pöpec cikket Kubes személyiségéről, akit érdekel, az itt megtalálja.

Valamint az aktuális cap helyzetünkkel kapcsolatban is van olvasnivaló. Lustábbaknak összegezve:
- 1,2 M dead money van idén, ez a második legjobb az egész ligában
- 6,9 M capspace van jelenleg, ez az ötödik legjobb | (Klis értelmezésében az év ezen szakában az az ideális, ha deadmoney és capspace is kevés van, mert ez azt jelenti h maximálisan kihasználta az adott csapat a lehetőségeit) |
- a két ember, akinek az érdeme a remek cap managment az a cikk szerint a volt játékosügynök Mike Sullivan (ő felel a szerződésekért és úgy általában a pénzügyekért), valamint a Stanfordon végzett John Elway 😊

Lefekvés előtt pedig ezt az nfl.com-os Kubes interjút javaslom elolvasásra 😕) Már több napos, de aki esetleg elsiklott felette, annak érdemes pótolnia, elég hosszú és sok érdekességet mond PM-ről.

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 8 éve
burzum Denver Broncos 152
Evan Mathis, 34 éves, All-Pro LG, aki tökéletes fitnek tűnik a ZBS falunkba. Örülnénk neki? Pontosabban mennyiért örülnénk neki? 😕) | több mint 7 millánk van, mindenféle roster mozgás nélkül |

Az egyetlen szívfájdalmam h ezzel Garland kerülne ki a kezdőből (bár az offseason elején volt róla szó h C-ként is kipróbáljuk).Általános Doktor
Én örülnék Mathisnek.

Jó lenne a maradék pénzből egy-egy a liga átlag kezdőjénél jobb OL embert és FS-t hozni. Ha kell, akkor pl. punter poszton tudunk még némi pénzt szerezni
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Köszi az összefoglalót Black!

A "Manning miatt könnyű" dolgot a magam részéről fognám és hagynám is a fenébe, mert manapság ez már nesze semmi fogd meg jól. lényegében minden jó csapatra igaz. Luck, Brady, Big Ben, Rodgers, Romo, stb. ellen sem lehet tömni a boxot, mert a mai pass happy szabályok között mindegyik szétdobálná a secondary-t. Nem véletlen, hogy tavaly Gore messze kiemelkedett a maga 85 körüli snapszámával, amit tömött box ellen kellett futnia. És ezt is 250 snapből, azaz kb. még ő is cca. 35%-ban futott loaded box ellen. A második futó már csak kb. fele ennyit. Szóval manapság Manning inkább már csak abban relatív segítség a többihez képest, hogy ő valamivel többször/jobbkor tud áthívni futó playeket, ha azt látja, hogy a védelem úgy mozog, hogy érdemes futni. De mások is megoldják ezt sémával, dual threat QB-val, read optionnal, oldalvonalról, ésatöbbi. Szóval megvan mindenkinek már a segítsége így vagy úgy.

A futó squadról pedig összességében úgy gondolom, hogy amióta követem a Broncos-t (3 éve), azóta az idei a legményebb futóegység. Vannak persze különbségek, van aki ebben vagy abban nem olyan jó, de ettől függeetlenül ez egy olyan squad, hogy ha úgy alakul, hogy bejön egy sérülés vagy pihentetni akarunk, akkor #1-től akár #4-ig mindegyikben látom azt, hogy beáll, és hozza a yardokat, különösebb visszaesés nélkül. Tényleg csak az a kérdés, hogy ki milyen hamar képes belerázódni Kubiak ZBS rendszerébe.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Pre TC posztelemző rovat

RB
CJ Anderson
kor: 24
tapasztalat: 3. év
A tavalyi év felfedezettje. A PFF-nél most nagyon megy az Anderson hype, én ezzel egyelőre óvatosabb lennék, de nem véletlen tettem már egy éve is a 2. helyre (amikor voltak akik azt vízionálták, Bibbs majd a rosterhelyét is elveszi). 1200+ scrimmage yard, 10 TD, mindezt úgy h ki kellett várnia a sorát (Ball és Hillman sérülése), gyakorlatilag a 13. fordulóban "vettük le róla a pórázt". Azóta kb 2 féle vélemény van róla
- A PFFnél az 50. legjobb játékos az aktuális szezonra, top 5 a listájukon az kiharcolt missed tackle-ök és az elusive rating alapján
- "Manning akármelyik RB-ből Pro Bowler csinál."
Ahogy az általában lenni szokott, valamennyi igazságtartalma mindkét állításnak van. Manningnek köszönhetően általában light boxok ellen futhat a futó, ugyanakkor a kiharclt missed tackle-ökhöz Manningnek semmi köze sincs. És ott van a többi RB, aki azonos feltételek mellett sokkal kevesebbet tudott kihozni a szituációból. A szezon végére ő vitte a hátán az offense-t. Anderson elég gyors, h open fielden sok yardot hozzon, elég erős, h ha elkapják "előre" menjen le a földre, és a hirtelen irányváltásaival sok védőt ki tud cselezni. Emellett megbízható checkdown célpont, és passz protectionben is hozza az elvárt szintet. Idén talán többet készülnek belőle, talán eggyel több ember lesz a boxban, de amik miatt olyan jól ment neki tavaly, azokat nem a védelem tudja elvenni tőle, hanem a kor és a sérülések. Szóval ha helytelenül csak a végletekben gondolkozunk, akkor a PFF high quality jelzője közelebb áll a valósághoz, mint a mindent Manningnek köszönhet álláspont.

Montee Ball
kor 24
tapasztalat: 3. év
Tavaly ő lett az áldozata a fal leggyengébb felállásának, végig szenvedett 4-5 meccset, majd lesérült, aztán annak ellenére időelőtt visszaküldtük, h Anderson már szárnyrakapott. Az eredmény, h elvesztettük őt az egész szezonra. Így ér véget a világ dicsősége... Attól függetlenül viszont, h idén csak második a sorban, még kaphat elég lehetőséget a bizonyításra. A rookie évéből kiindulva, ő abban volt főleg a jó, h érvényesítse a kedvező körülményeket. Míg Moreno is rengeteget futhatott light box ellen, ő csak "kicsit" volt jobb, mint a "normál" védekezés ellen, addig Ball pont ezeket tudta jobban kihasználni és nem csak saját magához mérten, hanem Moreno-hoz képest is. Bár a tavalyi szezon eleji OL tragédia is lehetett volna sokkal súlyosabb, ha Ball nem küzd meg minden yardért, de azt hiszem, bár ez inkább csak érzés, h ő egy jó fal mögött tud nagyon jó lenni, nem pedig egy rossz fal mögött is elég jó. Ha ez így van, akkor a ZBS kedvehzehet neki, más kérdés, a ZBS ellensúlyozza-e a gyenge játékosállományt, Clady sérülését, és a többit. Arra h Andersont tehermentesítse, több mint jó, de neki a célja is az, h vissza szerezze a #1 helyet, vagy h legalább az 50% közelítse a snapszáma... Anderson viszont tavaly elkapásokban és pass protectionben is többet mutatott mint ő.

Ronnie Hillman
kor 23
tapasztalat 4. év
Tavaly sikerült megmutatnia, h vannak olyan szituációk, amikor erőből nem lehet, de sebességgel igen. Csak ez egyrészt nem tartott sokáig, másrészt:
- Nem tud contact után yardokat hozni, még csak nem is "előre" megy le a földre
- Nem tud pass protectiont nyújtani (már-már megalázó szinten verték meg néha)
- Semmi kiemelkedő elkapások terén se
Ez így elég kevés egy NFL futótól. Nálam eddig ő Elway legrosszabb draftpickje, úgy h egyébként egybehangzó vélemények szerint Lamarr Miller volt a legjobb bent lévő RB, aki egyelőre sokkal jobb is nála. Visszahordónak talán kipróbálhatnánk, de igazából mindegy, ez az utolsó éve, szinte kizárt, h hosszabbítsunk vele...

Juwan Thompson
kor: 23
tapasztalat: 2. év
Az év eleji néhány snap alkalmával hasonlóan biztató volt mint Anderson, egy-két meccsen meg is előzte Andersont a sorban (bár akkor nem értettem a váltást). Én jobban is örülnék, ha Hillman előtt lenne a sorban, de nincsenek illúzióim és amúgy se annyira lényeges, meccsenként 3-4 snapről beszélünk. Ha sérülések miatt előtérbe kell kerülnie, akkor ha nem is annyira mint tavaly Anderson, de okozhat meglepetést, akár PM-nek tulajdonítják majd, akár saját erőnek, az eredmény szempontjából nem fog számítani. Teljesen jó biztosíték RB poszton

Kapri Bibbs
kor: 22
tapasztalat: 2. év
Tavaly a nagy hype közepette megjósoltam, h a PS és a semmi szerep vár rá, idén eddig hirtelen le is ült a Bibbs majd 2. számú futó lesz szezonkezdetre és a blogokon kb el is felejtették, h ilyenünk is van. Idén szintén a PS-t pályázhatja meg, aztán jövőre majd Hillman helyét próbálhatja meg átvenni, de arra még fog kapni egy vetélytársat.

Jeremy Stewart
kor 26
tapasztalat: 4. év
Rosterspotért küzd majd - amíg nincsenek sérülések - kis eséllyel...

Összességében
Amíg a futókon múlik bizakodó vagyok a futójátékban. Szerintem szükségesség is növelni a szerepét a támadójátékban, és a játékosállomány adott is hozzá. Ha Anderson azt hozza amit tavaly máris nagyon jók vagyunk, elvileg Ball is pozitívan tud hozzá tenni ehhez, ha 5-10 futással beszáll a közösbe meccsenként, akkor Anderson is tovább bírja, és ez még papíron vissza se veti a földi offenzívát. És akik számítnak 24 évesek vagy fiatalabbak. Akár azt is mondhatnám, h hosszú évekre meg van oldva a poszt, ha néha megtartanánk egy-két embert a változatosság kedvéért...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem nem lenne drága (5 millió a plafon, de akár jóval kevesebbet is el tudok képzelni). Az más kérdés, hogy inkább tackle v. center kéne. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 977 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
Evan Mathis, 34 éves, All-Pro LG, aki tökéletes fitnek tűnik a ZBS falunkba. Örülnénk neki? Pontosabban mennyiért örülnénk neki? 😕) | több mint 7 millánk van, mindenféle roster mozgás nélkül |

Az egyetlen szívfájdalmam h ezzel Garland kerülne ki a kezdőből (bár az offseason elején volt róla szó h C-ként is kipróbáljuk).

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Nem ítélheted meg Oswi-t pár perc alapján amikor váratlanul be kellett állnia. Egészen más amikor úgy készül az ember egy meccsre, h ő játszik, de hasonló lenne az álláspontom, h abban a pár percben brillírozik, ugyanúgy kevés lenne a minta az értékeléshez. Persze eddig nincs mire alapozni a bizalmat sem, de másik zsákbamacskára csak azért mert arról még kevesebbet tudunk most nem cserélném.

Nem aggódom az undercenter snappek miatt, nem aggódom a playaction playek miatt. Ami miatt aggódom, az az, h Kubiak legjobb offense-e igényli a mobilitást a QB-tól, ami Manningnek zéró van, Kubesnál van h a QB-nak ki kell mozognia a zsebből. Nem látom őt bootleget futni, vagy második szándékból 1st downt. Nem mondom h ez alapja lenne, vagy enélkül ne tudna mit csinálni Kubes, a 36 éves Elway se mozgott már úgy, Schaub se az a Russell Wilson típusú megoldom lábon is irányító. Azt se mondom, h nem fog együtt működni a kettő, sőt inkább bizakodó vagyok, de ettől még ez egy olyan dolog, h én nem látom, hogyan lesz összetéve Kubes legjobb playbookja, Manning erényeivel és hiányosságaival, mert a 2 nem perfect match...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én amikor Manning Denverbe ment, és Oswi le lett igazolva, akkor biztosra vettem, hogy nem ő lesz Manning utódja. Most már nem vagyok annyira biztos benne. 😊 Viszont ez inkább nem jó hír, mint jó hír. Ha olyan borzasztó tehetség lenne amit a drafton nem szúrtak ki, annak már meg kellene látszania két év NFL csere szerep után is. Az "észt" (a védelmek olvasása, playbook, stb.) Manning mögött kenni-vágnia kell, max. a kezdő tapasztalat miatti hibáknak kéne előfordulnia. De azért ennél sajna több látszik. Illetve kevesebb. Amikor tavaly Manning a Bolts elleni meccs félideje előtt nem sokkal lesérült, és Oswi jött be helyette, akkor abban a néhány percben olyan szinten volt gyámoltalan és reménytelen, hogy a második félidőre vissza kellett jönnie Manningnek, pedig láthatóan csak kóválygott a pályán. Manning persze magától akkor se menne le, ha a bele kilóg - senki se menne le Cutleren kívül 😀 -, de a staff szerintem nem engedte volna vissza, ha azt érzik, hogy Oswival hozható a meccs. Még minimálisan sem érezték így sajnos.

Manninggel kapcsolatban a sémás problémát azóta nem értem, amióta Kubiak idejött, és felmerült. Manning a teljes Indy karrierjét play action-t játszva töltötte. Nem csak azt is játszott, hanem lényegében ő volt mister play action éveken keresztül. Kizárt, hogy ezzel bármi gondja lenne. Ami hiányzik a régi időkből, az a play actionből nyomott deep bombák. Sose volt egy ágyú keze persze, de 40-50 yardra azért eléggé szórta annak idején a lasztit. Na, ez hiányozhat, de önmagában ez még nem jelent semmit .Brady play action-t játszik, és 30 yardnál messzebbre már ő se lát el, mégis jól megvan nélküle. Ami nála előny, hogy közelre viszont erősen meg tudja lőni a labdát, Manning meg már ezt sem. Ez számít, mert a kis helyre nagyonn erővel lőtt rövid passzokat kevésbé lehet levédekezni, de ez a probléma nem mai keletű, ez shotgunból is probléma volt, és azért megoldotta. Play actionből is meg fogja. Ezért számomra csak egy kérdés van: a tavaly év végi bukórepülés tényleg a sérülés miatt volt-e, vagy a fathertime köszöntött be. Előbbi esetén sima ügy, nyugodtan nyomhat idén is olyan szezont, mint az előző három évben amikor nem volt sérült. A father time viszont nem menedzselhető, ha ez a helyzet, akkor kb. annyi. Azért abban bízom, hogy Manning nem egy Favre, ő tisztában van azzal, hogy mit tud, mit tudhat, és ha lekenyegett volna neki, akkor nem erőltetné már.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Pre TC posztelemző rovat

QB
Peyton Manning
kor: 39
tapsztalat: 18 év
Tavaly utólérte őt a kor ésvagy a sérülések, idén új támadósémát kell tanulnia, ami első ránézésre nem az ő erősségeire van szabva, miközben elvesztette az egyik legmegbízhatóbb End zone célpontját (a másik meg holdoutol), a "testőrét", de úgy általában az egész fal romokban hever. Hogy könnyebben fussa a bootlegeket 4 misivel könnyítettük a zsebeit.
Röviden, az elmúlt 3 év legbiztosabb pozíciójához szép számmal írhatjuk a kérdőjeleket. Elképzelhető, hogy az egész offense-ben csökkentjük Manning szerepét, ami amúgy nem lenne hülyeség figyelembe véve hogyan "használódott" rendre el a szezon végére az elmúlt 3 évben. Manning a médiában nagyon pozitívan áll az új sémához, 39 évesen érdekesnek talál új dolgokat tanulni új sémában. Kérdés, h Kubes mit kezd majd Manninggel, hogyan egyesíti az ő sémáját Manning erényeivel. Szeptemberig ez nem fog kiderülni, de szerintem a kérdőjelek inkább a "milyen lesz" mintsem a "jó lesz" mögé kell tenni.

Azt hiszem ha Manning szerepe kicsit redukálódik is a game-manager felé, még mindig nélkülözhetetlen lesz. Elég sok ponton vagyok bizonytalan ezzel a Broncos-zal kapcsolatban, és ezzel mások is így vannak a PRek alapján, és a bizonytalanság egyik oka, h nem tudjuk pontosan mit fog Manning csinálni a séma, a sérülése vagy épp a kora miatt, de én 2012-ben is úgy gondoltam, h nem szabad hagyni h 600+ passzkísérlete legyen, h most végre lemegy ez a szám 450-500 köré, az nem feltétlen jelenti azt, h rosszabb az offense, vagy nélkülözhető belőle Manning. Ellenben így lehet h az offseasont is olyan formában tudja végig játszani, mint az alapszakasz elejét...

Brock Osweiler
kor 24
tapasztalat 4 év
Beszarok ha csak 24 éves. Ez lesz a 4. éve, h türelmesen várja, h Manning kikopjon előle, közben idén lejár majd a szerződése, dönthet úgy hogy lelép, ha máshol több esélyt lát karrier építésre, de Manningnek a mostanin kívül már csak 1 év van a szerződéséből, szerintem nálunk van a legnagyobb esélye 2017-ben kezdeni. Kérdés, h mi mit tervezünk vele.
Ehhez odáig kell visszamenni, h miért őt választottuk a 4 kiszemelt közül
Weeden: A karerősség és játékintelligencia (elvileg nem csak complete-elte a passzokat, hanem annak dobta akinek ideális volt) miatt figyelt fel rá. Akkor került ki a képből, amikor idecsábítottuk Manninget, hisz most olyan 32-33 éves lenne kb, és még ki se derült volna mekkora bust
Foles: Erős kar, jó pocket awerness / lábmunka volt a reklámja, de nem túl mobilis. Azt hiszem akkor vesztette el a bizalmat, amikor egy INT után meg se próbálta megállítani a visszahordást.
Russell Wilson: Kiváló atléta, nem csak mobilis, hanem futásból is jól passzol és playeket is életben tud tartani, meg volt a karereje a mély passzokhoz, de nagyon alacsony volt (igazából a draftprofilján is ez az egyetlen hátránya). Elway végül alacsonysága miatt nem őt választotta
Oswi: His shining asset is his arm strength; he can hit nearly any NFL-caliber throw at this point in his career, ... He is good to extend plays with his feet., de Osweiler had on-the-field judgment issues throughout his career
Elway valójában 3 dolgot keresett a QB-jában, azt a 3-mat ami őt HOF-erré tette:
"I think you have to see the potential," Hall of Fame quarterback and Denver Broncos general manager John Elway said. "You have to have the raw potential of the arm strength and the ability to move around and to process information. Those are the three things you try to find out about in a quarterback. It's up to us in that point in time to coach them and see if they can mature and become the player you want them to be at the position. You have to have that ability, first, and then hopefully we can get it out of you."
De Shanny postElway QB kálváriája alatt is ezeket a tulajdonságokat kutatta, a mobilis és jó döntéseket hozó Plummerben, az erős karú, és jó lábmunkájú Cutlerben és az athletic freak Griffinben. De nem mellesleg Kubi is tudott mit kezdeni egy erős karú és mobilis lábú Flacco-val
Wilson játékintelligencijáról nem írtak draft előtt, azt hiszem ez alapján tekintsük úgy, h átlagosnak tartották, és akkor igaz mind a 4 kiszemeltre, h a 3 keresett tulajdonságból 2 adott volt. Egyébként pont azért sem is örültem Oswinak, mert a karereje neki is megvolt, és a mobilitása is (bár a pocsék pocket awerness maitt ezt nem mindig tudta kamatoztatni, amikor passzolni kellett és nem QB draw volt), csak a "process information" kategóriában tűnt reménytelennek.
Ha Oswinkat nézzük, azon kívül h semmit se tudunk róla, a karerő mindenesetre olyan dolog, ami nem veszik el, amikor az ember profivá válik, az NFL-ben ugyanakkora a pálya, mint NCAA-ben. A mobilitásra ez már nem feltétlen igaz és Oswi amúgy semmi esetre se egy dual threat "futkározós" QB. De ha második szándékból tud hozni 5-6 yardokat az már nem rossz. Hogy erre a profik között képes-e még nem derült ki.
A process information alatt Elway valami olyasmit érthetett, h olvassa a védelmet, és el tudja dönteni, h mi rá a legjobb válasz. Pl hátul van mindkét safety, akkor handoff, a WR-en egy LB védekezik, akkor annak passzolom, Hát Brock kb mint a lassított felvétel Manning után, de a liga egyik legjobb QB-jával hasonlítjuk, akit pont ez tett a liga egyik legjobbjává, szal nem túl igazságos, csak más viszonyítási alap meg nincs.

A jövőjét illetően talán mérvadó lehet, h visszautasítottunk egy trade ajánlatot érte, de az ellenértékről nem tudunk semmit. Ha egy 7. kört utasítottunk el, az még semmit nem jelent. Ettől függetlenül Oswi szerintem egyike lesz azoknak a játékosoknak, aki kap szerződésajánlatot tőlünk, kérdés lesz-e olyan csapat, ahol már 2016-ban is küzdhet a kezdő posztért, mert akkor könnyen azt választhatja. Arról nem is beszélve, h a "csak mi tudjuk mit tud" kijelentés se állja annyira meg a helyét, McCoy és Gase elvileg nem zsákbamacskát venne vele. Az új sémába mindenesetre kijönnének az erősségei. Ha meg új után kell nézni, az miért lenne jobb, mint Brock?

Zac Dysert
kor: 25
tapasztalat: 2 év
2 éve még picket áldoztunk rá, ami jó jel lehetett neki, de most kapott egy vetélytársat, aki szintén megérte megérte a 7. körös draftcetlit Elwaynek.

Trevor Siemian
kor: 23
tapasztalat: R
Dyserttel küzd a 3rd QB kényelmes posztjáért, hogy ez a rosteren vagy a PS-ben lesz az majd kiderül.

Összességében:
2 kérdésre várjuk a választ, hogyan fog festeni Manning az új offense-ben és lesz-e Oswi éra. Mindkettő adhat okot aggodalomra, de egyelőre nincs ok elveszteni a bizalmunkat. Ha csak egy évben gondolkozok, még mindig nincs sok csapat, akikkel cserélnék QB poszton.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 8 éve
xrace77 Denver Broncos 4 464
Én kérek elnézést! 😊

több mint 8 éve
uatu Indianapolis Colts 906 — uatu@freemail.hu
Már várom a témában Drew Litton reakcióját. 😀