Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
DT separated his shoulder in the first quarter. Played through it. Maybe it was that Chancellor hit. Not sure.
 twitter.com/VicLombardi/statuses/430754208669659136

így döntött Super Bowl rekordot elkapásokban...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Az én szememben Holliday-nek csak az a nagy szerencséje, hogy tenderrel megtartható, mert én egyébként ezt a projektet elvetném, sajnos egyre inkább csak felesleges roster-foglalónak tűnik, annyira elbizonytalanodott a szezon második felére, hogy kb. használhatatlan lett, a SB-ban még a 15 yard-on is csak egyszer jutott át, ha jól emlékszem, pedig többször indulhatott a 0 környékéről...StormST
Ott az egész offseason, vannak jó pszichológusok, helyre rakható a dolog. Nagy kár azért az illegal blockért a arájátszásban, lehet h csak annyi kellett volna az önbizalmának. Én még bízok ebben a projektben.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 816 — SB 50 Champion @ Grund
Az én szememben Holliday-nek csak az a nagy szerencséje, hogy tenderrel megtartható, mert én egyébként ezt a projektet elvetném, sajnos egyre inkább csak felesleges roster-foglalónak tűnik, annyira elbizonytalanodott a szezon második felére, hogy kb. használhatatlan lett, a SB-ban még a 15 yard-on is csak egyszer jutott át, ha jól emlékszem, pedig többször indulhatott a 0 környékéről...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Ez mondjuk lehet egy magyarázat:
 www.philly.com/philly/blogs/sports/eagles/Richard-Sherman-claims-the-Seahawks-figured-out-Peyton-Mannings-hand-signals.htmlHighlander
Ha valóban így volt, akkor ehhez csak gratulálni tudok, és megmagyaráz valamit abból, miért lesz ennyire frusztrált egy csapat egy negyed alatt, holott csak 8 pont a hátránya.
Ha azt érzed, hogy szinte a gondolataidban olvasnak, és mindig ott vannak az arcodban, akkor könnyen eljutsz odáig, hogy ez így nem fog menni, változtatni meg már nem tudsz rajta, és tudod, hogy szenvedős lesz az egész meccs. Ehhez jön még 2-3 egyéni hiba, és ennyi.
Gondolom a videózás alatt nem csak a playeket elemzik, hanem azt is ami előtte történik. Egy jó edző összerakja a matekot, hogy miket mutogat a nagy fehér főnök a játékok előtt. Ezt nem lehet 2 hét alatt megváltoztatni? Vagy annyi idő nem elég egy új jelrendszer kidolgozására? Most komolyan kérdezem, mert ennyire nem értek hozzá, de ha ezen múlna a SB, minden játékosom megtanítanám a klingonra... :cool:
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
OffseasonBlack_Adder
Köszi az összefoglalót, jó indítás a spekulálgatásra.

Jelenleg carryover-el, Doom dead cap-ével együtt kb. 12.5 millával van a csapat a 2014-es cap alatt, ami a keret erőssége és a húsz millás QB ellenére is még NFL szinten is relative jó összeg. És ehhez még hozzájön egy viszonylag nagy mozgástér. Ha Champ visszavonul, akkor plusz 10, ha marad, az átstruktúrálásban akkor is lesz legalább 5 milla. De az ő korában már nem ritka, hogy 2-3 milláért hozzák vissza 1-1 évre még a csapatok régi elit veteránjaikat. Dreessen, Kuper drága, és nincs is rájuk szüksége a csapatnak. Kettőjükön 6.5 millát lehet spórolni (és keletkezne 2.5 milla dead cap, de az nem sok). Ez már 23-25 millió körüli mozgástér.

Aztán ott van DRC ügye. Neki két nap múlva aktiválódik az 1+1 éves contractjából a második év (mert 1+1 az, csak ilyen formában, hogy az SB utáni 5. napon rosteren kell lennie hozzá). A második évre 7.2 milla já(na) neki, de elég valószínűtlen, hogy ennyit ki fogunk fizetni. Inkább kirakás és új contract vagy hosszabítás és átstruktúrálás lesz a vége. A 7.2 milla egyébként benne van a mostani team cap value-ban (azzal együtt van 12.5 milla space), ezért az ő szerződtetése a fenti számtan szerint nem kerül majd pluszba, inkább még esetleg 1-2 millát hozzá is ad a szabad cap space-hez.

Mivel 31.-ként húzva a draft sem fog többe kerülni 2.5 milliónál, bőven 20 millió fölött lesz a szabad cap úgy, hogy DRC és Champ marad, Dreessen és Kuper megy. Namost, az Adams, Caldwell, Justice, Phillips, Vallos, Harris, Unrein, Holliday, Ihenacho, Marshall részleghez nem kell ennyi. Egyedül Harris lesz drágább, de látva, hogy milyen CB felhozatal lesz az idei FA-n, a sérülésével együtt nem tudom elképzelni, hogy egy 6-7 millió átlagnál nagyobb contractot kapjon. Amit akár lehet úgy is struktúrálni, hogy az első két évben kevesebb, és majd Manning visszavonulása után lesz sok.

Szóval a fentiek visszahozatala (vagy helyettük hasonló árú és tudású FA idehozatala) után is még bő 5 millió mozgástérnek kell maradnia, ha jól spekulálok. Ebbe Decker nem fér bele, de Moreno beleférne. Viszont akármennyire is megkedveltük, nem nagyon lesz rá szükség. Ball nagyon jól mozgott az idény második felében, jövőre nyugodtan rá lehet bízni a kilátások alapján a #1 RB szerepet. Mögötte pedig Hillman (aki még mindig rendkívül fiatal - és olcsó), ill. C.J. Anderson elég lehet, Anderson is jól mozgott eddig amikor szerepet kapott.

És akkor Tamme. Ha Dreessen megy, akkor 3TE marad. És akkor szerintem Tamme is maradni fog, mert ennyi kell. Hacsak nem húzunk egy újoncot a drafton. Ha Tamme megy, akkor 3 millió felszabadul.

És végül Clady. Na, őrá kíváncsi leszek. Clark jól helyettesítette, hozott egy korrekt kezdő szintet, és ennél Manning elé nem is igazán kell több. Viszont Clady mögé egy ilyen csere LT 2.5 milláért luxus. Úgyhogy itt el tudok képzelni egy trade-et. Clark contract alatt van, és ilyen év után lenne egy még használható körös picknyi értéke, mert jó is és fiatal is. Sőt, neadjisten még egy Clady trade-et sem vetnék el elsőre. Nem hiszem, hogy Elway meglépné, de én megfontolnám, mert 7 milliót lehetne rajta spórolni, amivel azért lehetne mit kezdeni az FA-n. De ez tényleg csak elmélkedés, realitását azért nem látom.

Lényeg a lényeg, hogy igazából Decker-en kívül 2014-ben még olyan nagy vérveszteség nem látszik, ez a roster jövőre is nagyon erős lesz még.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Én szintén kihangsúlyozom még egyszer, nem hiszek ebben, ezen a szinten legalább is nem.
Egyszerűen azt éreztem, mintha azelőtt eldőlt volna a meccs, mielőtt pályára léptünk volna. Innen jött a hasonlatom. De ennek a vereségnek sokkal prózaibb okai vannak, mint ez a baromság. Két kurva jó csapat két totál ellentétes estét fogott ki, és ilyenkor ez lesz belőle. Az egyiket az egekbe emelte a hangulat, a másikat agyonnyomta a tét.

Most is azt mondom, hogy nem a safety-n múlott, a 8 pont az első negyed elején még istenes volt, ahhoz képest.
több mint 10 éve
sevarafa Houston Texans 511 — "take what the defense gives you"
Én ebbe a megbundázásban nem hiszek. Túl sok embert kellett volna lefizetni, beavatni, hogy ezt a meccset így eladják
Még egyszer hangsúlyozom: én sem hiszek és ugyanígy gondolom. Csak mint érdekesség hoztam fel, nem a tűz szítása volt a célom. A Seahawks hatalmasat játszott, példaértékű amit leműveltek. De engem kis túlzással sokként ért ez a rengetek példátlan hiba annak ellenére hogy nem is vagyok Broncos fan. Semmi nem utalt erre a korábbiakból - ismerve a csapat játékosainak mentalitását - hogy egy ilyenbe futnak bele. De valószínűleg az én készülékemben van a hiba, olyan tekintetben h soha nem élsportoltam és nem tudom átérezni egy-egy hiba lélektani jelentőségét.Highlander
Hát igen, ezt nagyon nehéz megítélni, hogy mennyire veti vissza a csapat teljesítményét a nagyon rossz kezdés, és egyre rosszabb alakulások... Én úgy gondolom, hogy talán 5-0-nál lehetett volna momentumok egy TD-vel, és akkor teljesen más meccs lehetett volna...de ez csak lehetett volna.. 😊
több mint 10 éve
Highlander Philadelphia Eagles 2 220 — We’re putting the family back together
Én ebbe a megbundázásban nem hiszek. Túl sok embert kellett volna lefizetni, beavatni, hogy ezt a meccset így eladják
Még egyszer hangsúlyozom: én sem hiszek és ugyanígy gondolom. Csak mint érdekesség hoztam fel, nem a tűz szítása volt a célom. A Seahawks hatalmasat játszott, példaértékű amit leműveltek. De engem kis túlzással sokként ért ez a rengetek példátlan hiba annak ellenére hogy nem is vagyok Broncos fan. Semmi nem utalt erre a korábbiakból - ismerve a csapat játékosainak mentalitását - hogy egy ilyenbe futnak bele. De valószínűleg az én készülékemben van a hiba, olyan tekintetben h soha nem élsportoltam és nem tudom átérezni egy-egy hiba lélektani jelentőségét.
Ez mondjuk lehet egy magyarázat:
 www.philly.com/philly/blogs/sports/eagles/Richard-Sherman-claims-the-Seahawks-figured-out-Peyton-Mannings-hand-signals.html

több mint 10 éve
sevarafa Houston Texans 511 — "take what the defense gives you"
Olyan érzésem volt, mintha ez a meccs meg lett volna bundázva. Még mielőtt bárki felhördülne, hangsúlyozom, hogy ezt csak a hangulata miatt mondom, tudom és hiszem, hogy nem történt ilyen.
Sziasztok!
Nem csak benned fordult meg ez a gondolat, el is kezdtek terjeszteni a neten egy szép kis HOAX-ot erről
 elitedaily.com/sports/superbowl-rigged-nfl-investgating/
Én sem gondolom h ilyen csúfság történt volna, bár teljesen érthetetlenül néztem a meccs eseményeit és azokat a már-már rookie hibákat amiket ezek a sokat átélt játékosok vétettek. Nagyon szurkoltam PM-nek h beérje az öccsét gyűrűkben, de sajnos nem az ő estéje volt :S Szóval teljesen át tudom érezni amiről Lecsó írt néhány sorral lentebb. Nem láttam még őszintén szólva ilyen szintű összeomlást. Valamit nagyon kitalálhattak seattle-i oldalon, ettől függetlenül több momentum is érthetetlen és megmagyarázhatatlan számomra, ahogy számotokra is. --->
Kearse TD-jénél Carter védekezésére van valami magyarázat? Fáj a jobbkeze? Először elengedi, másodszor meg nem üti meg. Addigra már feladta?
Remélem nem gáz h ezt beírtam ide, kitartást és gratula a szezonhoz. Támadófoci 4ever! 😊Highlander
Én ebbe a megbundázásban nem hiszek. Túl sok embert kellett volna lefizetni, beavatni, hogy ezt a meccset így eladják...a tavaly sb -nél pl elhinném, hogy van alapja a kételyeknek, de idén nem hiszem...
több mint 10 éve
Highlander Philadelphia Eagles 2 220 — We’re putting the family back together
Olyan érzésem volt, mintha ez a meccs meg lett volna bundázva. Még mielőtt bárki felhördülne, hangsúlyozom, hogy ezt csak a hangulata miatt mondom, tudom és hiszem, hogy nem történt ilyen.
Sziasztok!
Nem csak benned fordult meg ez a gondolat, el is kezdtek terjeszteni a neten egy szép kis HOAX-ot erről
 elitedaily.com/sports/superbowl-rigged-nfl-investgating/
Én sem gondolom h ilyen csúfság történt volna, bár teljesen érthetetlenül néztem a meccs eseményeit és azokat a már-már rookie hibákat amiket ezek a sokat átélt játékosok vétettek. Nagyon szurkoltam PM-nek h beérje az öccsét gyűrűkben, de sajnos nem az ő estéje volt :S Szóval teljesen át tudom érezni amiről Lecsó írt néhány sorral lentebb. Nem láttam még őszintén szólva ilyen szintű összeomlást. Valamit nagyon kitalálhattak seattle-i oldalon, ettől függetlenül több momentum is érthetetlen és megmagyarázhatatlan számomra, ahogy számotokra is. --->
Kearse TD-jénél Carter védekezésére van valami magyarázat? Fáj a jobbkeze? Először elengedi, másodszor meg nem üti meg. Addigra már feladta?
Remélem nem gáz h ezt beírtam ide, kitartást és gratula a szezonhoz. Támadófoci 4ever! 😊

több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Offseason

UFA
Én olyan ember vagyok, aki a sikert többre tartja mint a pénzt, maradnék olcsóért, de sok a játékosoknak most van a lehetőségük nagy szerződést kötni, később már nem biztos, és most kell megalapozni profi pályafutásuk után bizonytalan jövőjüket. Arról nem is beszélve, h van más contander csapat is, aki lehet megtudja fizetni azt akit mi nem...
Mike Adams: Szerintem könnyű itt tartani, és itt is kell tartani. Szó nélkül beállt a cseresorba duzzogás nélkül, és Moore sérülése után kezdőként is lehetett rá számítani. Ihenacho szezonvégi teljesítménye elmaradt az szezonelejitől, márcsak ezért is kell biztosítéknak. Sokkal értékesebb mint sokan gondolnák.
Rober Ayers: Szép csendben mégsem lett akkora bust, kérdés mennyire maradt a radar alatt. Szerintem elvesztjük, de van egy kis esély, h ha ki is engedjük FA-ra még mindig vissza tudjuk hozni. Ettől függetlenül rá se számítok jövőre
Zane Beadles Idei éve nem sikerült olyan jóra mint a tavalyi, ez tárgyaláskor akár még jól is jöhet. Cladyvel és Vasquezzel így is elég drága a fal, ő azért más kategória, ráadásul egy kevsbé fontos poszton. Pótolható, de ha egy mód van nem kéne újabb lyukakat generálni. Egy helycserés támadás se teljsen kizárt, Clark RT-nek, OF LG-nek és akkor Beadles nem kell, de az bizonytalanabb annál, semhogy az offseason elején erre alapozzunk...
Stewart Bradley: Nem volt meggyőző a tavalyi offseasonben, aztán meg IR-re került, remélem nem számolunk vele.
Andre Caldwell: Nem tűnik nehéznek hosszabbítani vele, és ha Deckert elvesztjük, akár fontos láncszeme is lehet a csapatnak. Mindenképp adnék neki egy 2-3 éves szerződést. Nem egy Decker, de sokkal olcsóbb, és rá biztosan telik. Olcsóért akkor is szívesen látnám, h mégis meg tudjuk tartani Deckert...
Dominique Rogers-Cromartie: Én 1+1 éves szerződésről tudtam, de mindenhol FAnak írják, ha Baileyvel nem számolunk kezdőként, DRC-t nem nagyon engedhetjük el. Újabb prove-it contracttal viszont nem lesz könnyű itt tartani, mi nem használtuk olyan szarul mint az Eagles, ezért nincs is leértékelve... Szerintem mindenképp meg próbáljuk tartani legalább 1 évre, kérdés az ügynöke mennyire lesz keménydió az FO számára. Túl biztos nem fizetjük...
Eric Decker Játéka alapján #1WR. Nálunk egyrészt nem az, másrészt nincs erre hely a capben. Valószínűleg vasárnap láttuk utoljára narancssárgában. Kár h ilyen meccsel kell búcsúznia, amennyiben valóban távozik. Az egyik legkeresettebb FA lehet...
Michel Huff: Egyáltalán itt se kéne lennie
Quentin Jammer: Alighanem visszavonul, de ha nem akkor is viszlát.
Winston Justice: Ha van igazság maradhat 😉 Egy csere RT-nek maradhat, csak ne kelljen pályára is lépnie. Ha nem hát nem, olyat mint ő találunk bármikor...
Dan Koppen: Visszavonul
Paris Lenon: Alighanem visszavonul, de ha nem akkor is viszlát
Knowshon Moreno: Hasonló a szitu, mint Deckernél. Ahogy idén játszott arra nekünk nincs pénzünk. Nála azért több reményt látok a maradásra és szerintem nagyobb gondot is okozna távozása. Decker mögött van WR bőven, Moreno mögött is ott van Ball, de Hillman egyelőre bukott projektnek néz ki... Imádom h látni rajta az érzelmeket, amikor eleredt a könnye az biztosan sok season highlightsban benne lesz, de teljesítményét lehet sokan diszkontálják PM jelenléte miatt, és akkor esetleg jól járhatunk. De nem számolok azzal h jövőre is köztünk lesz, inkább a halvány remény
Shaun Phillips: Rapport szerint visszaigazoljuk, ellentétben Moreno-val és Deckerrel akikről már szinte lemondtunk. Ez remélem azt jelenti, h úgy gondoljuk olcsón aláír, mert ő se pótolhatatlan, de legalább nem is fiatal... Ha valakit muszáj beáldozni nálam előbb lenne a sorban, mint Decker és Moreno, más kérdés, h nagyságrenddel olcsóbban marad.
Steve Vallos: vet minimumos csere centernek megteszi. Neki sincs sok választása
Wesley Woodyard A szezon elején no brainernek tűnt megtartása, azóta viszont elvesztette a kezdő pozícióját, így koránt sem biztos, h viszontlátjuk. A szezont jól kezdte középen is, de aztán főleg sérülése után visszaesett, így az MLB mindenképp egy need lesz az offseasonre, akár marad akár nem. Tartok tőle, h megy, valaki áron alul megszerzi, és nagyon jól fog járni vele...

RFA
Tony Carter:Megkapja a tendert, de bizonyítani is kell hozzá, h ne cutoljuk a végén.
Chris Harris: A lehető legrosszabb időzítéssel szakadt el a keresztszalagja, nem csak azért mert kurvára hiányzott a döntőben, hanem mert RFA lesz. Ha csak a tendert tesszük rá, esetleg ellophatják, hosszú távon meg ki mer hosszabbítani vele, amíg nem épült fel. Megtartása no brainer. Megy a tender, közben tárgyalni kell a hosszabbításról, mire közelednek az álláspontok úgy is kiderül hogy halad a rehabbal... Drága lesz, de őt meg is kell fizetni
MItch Unrein: Helyi hős, aki egyrészt DT depth, másrész FB abban az 5-10 snapben évente, amikor használunk ilyet. A tender logikus lépésnek tűnik, de kicsit félek h nem fejlődik tovább és az RFA tenderhez már drága lesz.

ERFA
Trindon Holliday: nem az övé volt a szezon vége, de erfa tenderért ez no brainer
Duke Ihenacho: no brainer
Brandon Marshall: erfa tenderért miért ne?

"Megtakarítások"
Champ Bailey: Paycut, vagy visszavonulás. Nagyon bízom az előbbiben, egyrészt Bailey-t olyan játékosnak tartom, aki képes meghozni ezt az áldozatot, másrészt a nyilatkozatai alapján meg se fogja ez úgy lepni, mint tavaly Doomot.
Joel Dressen: Teljesen háttérbe szorult, biztos vagyok benne, h jövőre már nem lesz velünk.
Chris Kuper: Jobbára inaktív volt, alighanem vége a pályafutásának. Nem tudom a paycut mennyire érintette 2014-es és későbbi fizetését, de veterán miinimumnál nem fognak neki többet adni... Hihetetlen balszerencsés pályafutás, pont akkor sérült le, amikor a legjobb volt és amikor a csapat is végre esélyes lett...
Jacob Tamme: Luxussá vált, és minden dollár számítani fog.

Összegezve:
Várható távozók: Ayers, Beadles, Bradley, Decker, Huff, Jammer, Koppen, Lenon, Moreno, Woody, Dressen, Kuper, Tamme
?: DRC, Carter
Várható maradók: Adams, Caldwell, Justice, Phillips, Vallos, Harris, Unrein, Holliday, Ihenacho, Marshall, Bailey

Decker, Moreno és Woody távozását nehéz lenne feldolgozni, de az FO-ra az érzelemmentes racionális döntések jellemzők, nekik ez a dolguk. Ha bármelyikük mégis marad, azt óriási sikernek fogom fel.

A távozók pótlására nyitva az FA, jó érzékünk van olcsón átlagon fölüli veteránok idehozatalában, és megvan mind a 7 pickünk a draftra. Mondjuk 5. kör alatt nem lesz könnyű rosteren maradni, lásd tavaly...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
sevarafa Houston Texans 511 — "take what the defense gives you"
Chip Kelly féle Philly pl olyan jelrendszert használ, ami szerintem teljesen tökéletes az NFLbe... Kézjeleket, képeket mutogatnak a pálya széléről... Ez zseniális megoldás szerintem, offense és defense oldalon is. Pl felmutatnak egy rocky képet, meg a 3 segítő elkezd mutogatni más más dolgokat, vagy épp ugyanazokat... de a lényeg... senki nem tudja hogy éppen kinek mutogatnak, és mit. Az egyik ember lehet, hogy a secondary-nek mutogat, a másik csak a LB-knek...a harmadik a DL-nek...de lehet teljesen más is a sztori... szerintem ez a jövő... egyszerűen lenyomozhatatlan, és totál mindegy, hogy van-e hangzavar...sevarafa
Láttál már NCAA meccset? Ott szinte minden meccsen láthatsz ilyent. 😊 Kelly nem a spanyol viaszt találta fel, hanem egyszerűen frissen jön az egyetemi futballból, és hozta magával a stábját meg a szokásaikat.

Az NFL-ben erre nincs szükség, mert nagyon más a playbook és a támadósorok működése, mint az egyetemi futballban. Még a kevésbé elit QB-val felálló csapatoknál is úgy megy, hogy a huddle-ben a QB megkapja és bemondja a playt - de inkább playeket -, aztán utána mindenki tudja a dolgát, nincs szükség az oldalvonalra többet. Több play esetén is egy mozdulattal hívja át a QB a play-t, mindenki tudja, hogy mi a dolga az áthívott playben. A védelem hívását pedig a rádiós védő mondja/mutatja be, és azt is minden védő azonnal leveszi. (Ritka kivételektől eltekintve, amikor elrontják és jön a timeout vagy az elváltott védekezés. 😊)

Az egyetemen viszont azért hókuszpókuszolnak annyit az oldalvonalon, mert sem a QB, sem a védelem vezére nem képes önmaga play-t választani, áthívni, stb, a többi játékos meg főleg nem tud több playt játszani egy hívásra. Az olyan egyetemi játékosból, mint Luck volt Stanfordban (akit kvázi profi QB-ként használtak, egyszerre több playt hívva, amiből ő választott, ill. LOS-on áthívott, stb.), olyanból tíz évenként van egy. Egyébként Kelly az ősz folyamán el is mondta valamelyik interjújában, hogy azért kell nekik annyit mutogatni, mert annyira új az a rendszer amit csinál, hogy a játékosok élesben tanulják még.peterk2005
Egy szóval sem mondtam, hogy Chip bármit is feltalált volna. Azt mondom, hogy használ egy rendszert, ami beválik nekik. Láttam ncaa meccset, tudom, hogy ott ezt csinálják sokan, a már általad is leírt dolgok miatt. Én annyit mondok, hogy ha ezt átveszik NFL-be, akkor nagyban segíthet a csapatnak a playhívásoknál ez a fajta rendszer. Nyílván nem a LoS-nél való variálásokra gondolok, hanem pl egy no huddle-nél csak ki kell nézni és már mindenki tudja mi a dolga... Snap count-ot is el lehet mutogatni simán...
több mint 10 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Ugyanez Peyton Manning megítélésére is. egész szezonban jól játszott, pont a Super Bowlon szarul. Nélküle hol lennénk? Ember fel nem tudja mérni mennyit köszönhet neki a csapat. Legacy? Elismerem sokat jelent a Super Bowlok száma, de Manningnek így is ugyanannyi van, mint Mondjuk Favre-nak, Steve Youngnak (kezdőként), Warnernek vagy Namath-nek ha már ővé volt a cointtoss, több mint Marino-nak, Tarkentonnak vagy Fouts-nak. Rajtuk utólag mégse röhög a világ, miért pont Manningen kell?
Egy skálán nem is tudnám hova tenni azt a kicsinyességet, h valaki minden egyes Broncos vereség után eljön ide osztani az észt, h mekkroa egy szar ez a Manning, nem is a legyőző csapat jó, csak Manning és a Broncos szar. Fontosabb belerúgni a haldoklóba, mint örülni saját új csapata győzelmének, az igen. pesze a győzelmek alatt, amikor dőltek a rekordok és jól játszott a csapat, akkor a hallgatás, de minden egyes vereségre rá kell ugrani...

...

Köszönet minden látogatónak, akivel ez a vereség nem feledtette azt a csapatot, amelyik idáig eljutott és aki nem azzal a szándékkal jött, h forgassa a kardot a sebben...Black_Adder
Ejj, látszik, hogy nem mozogsz ki túl gyakran a topicotokból 😊
Csak megsúgom, hogy ami itt van egy ilyen meccs után belerugdosás címén, az lófasz 😀
Nálunk konkrétan az „alázós” szezonunk utáni vereséget követően jött minden kéretlen verni a faszát, hogy na a csalógecibanda végre kikapott. Azt a szintű undorító szövegelést, amit ott akkoriban lement a kárörvendő megmondóembereknek hála... Szoknotok kell még ezt, tök simán megúsztátok 😊
Btw, nálunk Gronkowski sérülése is a karma miatt volt, mert gecimódon aláztuk az ellenfelet azzal, hogy pontokat mertünk szerezni, egy már eldőltnek látszó meccsen
PM-et sem fikázzák, bár most már volt pár mém, de hát az is semmi a két, pláne a hat szezonnal ezelőttihez képest.
Át tudom érezni, milyen szar lehet már csak a vereség ténye is egy ilyen szezon után, pláne egy ilyen meccs után, pont ezért még véletlenül sem akartam itt utána baszogatni senkit, elég baj ez önmagában. Úgy látszik, hogy fejlődnek az itteni emberek és képesek normálisabban is lereagálni ezeket a dolgokat (vagy inkább csak egy bizonyos csapatnál jön elő ez az ingerük, amiben nem PM játszik), mert ez a mostani szerintem azért még bőven a tolerálható kategória
(Tebow jó forma, nem kell bántani a személyiségét 😊 )Wyatt
Mondjuk a Pats topik rá is szolgált a savra, az arcokat tekintve😊 BB se tette éppen szimpatikussá a csapatot. Amúgy tisztelet a kivételnek. A káröröm szívből jön, és nincs benne irigység😀

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Chip Kelly féle Philly pl olyan jelrendszert használ, ami szerintem teljesen tökéletes az NFLbe... Kézjeleket, képeket mutogatnak a pálya széléről... Ez zseniális megoldás szerintem, offense és defense oldalon is. Pl felmutatnak egy rocky képet, meg a 3 segítő elkezd mutogatni más más dolgokat, vagy épp ugyanazokat... de a lényeg... senki nem tudja hogy éppen kinek mutogatnak, és mit. Az egyik ember lehet, hogy a secondary-nek mutogat, a másik csak a LB-knek...a harmadik a DL-nek...de lehet teljesen más is a sztori... szerintem ez a jövő... egyszerűen lenyomozhatatlan, és totál mindegy, hogy van-e hangzavar...sevarafa
Láttál már NCAA meccset? Ott szinte minden meccsen láthatsz ilyent. 😊 Kelly nem a spanyol viaszt találta fel, hanem egyszerűen frissen jön az egyetemi futballból, és hozta magával a stábját meg a szokásaikat.

Az NFL-ben erre nincs szükség, mert nagyon más a playbook és a támadósorok működése, mint az egyetemi futballban. Még a kevésbé elit QB-val felálló csapatoknál is úgy megy, hogy a huddle-ben a QB megkapja és bemondja a playt - de inkább playeket -, aztán utána mindenki tudja a dolgát, nincs szükség az oldalvonalra többet. Több play esetén is egy mozdulattal hívja át a QB a play-t, mindenki tudja, hogy mi a dolga az áthívott playben. A védelem hívását pedig a rádiós védő mondja/mutatja be, és azt is minden védő azonnal leveszi. (Ritka kivételektől eltekintve, amikor elrontják és jön a timeout vagy az elváltott védekezés. 😊)

Az egyetemen viszont azért hókuszpókuszolnak annyit az oldalvonalon, mert sem a QB, sem a védelem vezére nem képes önmaga play-t választani, áthívni, stb, a többi játékos meg főleg nem tud több playt játszani egy hívásra. Az olyan egyetemi játékosból, mint Luck volt Stanfordban (akit kvázi profi QB-ként használtak, egyszerre több playt hívva, amiből ő választott, ill. LOS-on áthívott, stb.), olyanból tíz évenként van egy. Egyébként Kelly az ősz folyamán el is mondta valamelyik interjújában, hogy azért kell nekik annyit mutogatni, mert annyira új az a rendszer amit csinál, hogy a játékosok élesben tanulják még.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Ugyanez Peyton Manning megítélésére is. egész szezonban jól játszott, pont a Super Bowlon szarul. Nélküle hol lennénk? Ember fel nem tudja mérni mennyit köszönhet neki a csapat. Legacy? Elismerem sokat jelent a Super Bowlok száma, de Manningnek így is ugyanannyi van, mint Mondjuk Favre-nak, Steve Youngnak (kezdőként), Warnernek vagy Namath-nek ha már ővé volt a cointtoss, több mint Marino-nak, Tarkentonnak vagy Fouts-nak. Rajtuk utólag mégse röhög a világ, miért pont Manningen kell?
Egy skálán nem is tudnám hova tenni azt a kicsinyességet, h valaki minden egyes Broncos vereség után eljön ide osztani az észt, h mekkroa egy szar ez a Manning, nem is a legyőző csapat jó, csak Manning és a Broncos szar. Fontosabb belerúgni a haldoklóba, mint örülni saját új csapata győzelmének, az igen. pesze a győzelmek alatt, amikor dőltek a rekordok és jól játszott a csapat, akkor a hallgatás, de minden egyes vereségre rá kell ugrani...

...

Köszönet minden látogatónak, akivel ez a vereség nem feledtette azt a csapatot, amelyik idáig eljutott és aki nem azzal a szándékkal jött, h forgassa a kardot a sebben...Black_Adder
Ejj, látszik, hogy nem mozogsz ki túl gyakran a topicotokból 😊
Csak megsúgom, hogy ami itt van egy ilyen meccs után belerugdosás címén, az lófasz 😀
Nálunk konkrétan az „alázós” szezonunk utáni vereséget követően jött minden kéretlen verni a faszát, hogy na a csalógecibanda végre kikapott. Azt a szintű undorító szövegelést, amit ott akkoriban lement a kárörvendő megmondóembereknek hála... Szoknotok kell még ezt, tök simán megúsztátok 😊
Btw, nálunk Gronkowski sérülése is a karma miatt volt, mert gecimódon aláztuk az ellenfelet azzal, hogy pontokat mertünk szerezni, egy már eldőltnek látszó meccsen
PM-et sem fikázzák, bár most már volt pár mém, de hát az is semmi a két, pláne a hat szezonnal ezelőttihez képest.
Át tudom érezni, milyen szar lehet már csak a vereség ténye is egy ilyen szezon után, pláne egy ilyen meccs után, pont ezért még véletlenül sem akartam itt utána baszogatni senkit, elég baj ez önmagában. Úgy látszik, hogy fejlődnek az itteni emberek és képesek normálisabban is lereagálni ezeket a dolgokat (vagy inkább csak egy bizonyos csapatnál jön elő ez az ingerük, amiben nem PM játszik), mert ez a mostani szerintem azért még bőven a tolerálható kategória
(Tebow jó forma, nem kell bántani a személyiségét 😊 )

több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 713 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ugyan már srácok, fel van ez fújva. Nyilatkozik mindenki minden félét, ráadásul sokszor a média fél mondatokat ragad ki belőlük. Nem olvastam/láttam Welker nyilatkozatát teljességében, de igen meglepne, ha tényleg így, ilyen formában, mint ahogy a média tálalta, így mondta volna.peterk2005
https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/w7ytjbaln525djltvxma
Broncos' Wes Welker: We didn't prepare well for noise
Wide receiver Wes Welker said his Denver Broncos teammates weren't ready for the crowd noise at the start of their Super Bowl XLVIII matchup against the Seattle Seahawks.


"That's the way the start of any Super Bowl is: It's going to be loud," Welker said, per TheMMQB.com. "The fans are going to be yelling. They don't really know why they're yelling -- it's just the start of the Super Bowl. We didn't prepare very well for that, and it showed."
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ugyan már srácok, fel van ez fújva. Nyilatkozik mindenki minden félét, ráadásul sokszor a média fél mondatokat ragad ki belőlük. Nem olvastam/láttam Welker nyilatkozatát teljességében, de igen meglepne, ha tényleg így, ilyen formában, mint ahogy a média tálalta, így mondta volna. Ne vicceljünk már, a Chiefs stadionja százszor hangosabb annál ami az SB-n volt, és ott nyoma sem volt semmiféle snapcount problémának. Ennél azért Manning és Ramirez is sokkal többet látott már. Amúgy a nyitó snapen kívül nem is nagyon volt több hiba, és az se tűnt fel, hogy az elkapók, futók tömegével futkároztak volna rossz route-okat, playeket.

Minden csapatrész rossz napot fogott ki, és ráadásnak még a labda is a Seattle felé pattogott, amiből lehetett abból ők jöttek ki jobban, mindig a legtökéletesebb pillanatban. Amikor kicsit megindultunk volna, azonnal jött egy INT, egy fumble ami újra és újra rúgott egyet a morálon. Félidőben összeszedhettük volna magunkat, erre kijöttünk, próbáltunk egy rövidebb kickoffot, hátha azzal end-zone tájra szoríthatjuk a Seattle-t, és mi lett? Visszafutottak belőle. Eljutottunk a red zone-ba, és mi lett? DT fumble. Úgy, ahogy egyébként szvsz életében még nem fumblizott el labdát. Ez egy ilyen nap volt. Én még a morált sem tudom számon kérni Foxon. Nincs az a csapat amelyiket ne viselné meg, ha a meccs három negyedében hol saját hibából, hol a labda úgy pattanása miatt folyamatosan a legrosszabb pillanatokban szed be megrendítő erejű pofonokat. Ilyenből aznap nem lehet felállni. Egy hét múlva igen, az más történet, de azt a meccset meszelték.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
sevarafa Houston Texans 511 — "take what the defense gives you"
Igazad van teljesen. Chip Kelly féle Philly pl olyan jelrendszert használ, ami szerintem teljesen tökéletes az NFLbe... sevarafa
Manningnél szerintem inkább a presnap előtti utasításokba kavar be a zaj. Amikor pl a WR-ek már kint vannak szélen, mindenki felállt, de te még kitalálsz valamit, végighaknizod vele a támadósort, aztán vagy megértik, vagy nem.
Mivel a play-ek legalább felében reagál valamit a defensre, ez nagy fegyver lehet, de ha nem értik meg a támadók, akkor viszont jönnek a homály játékok.
Vasárnap az első snapp kivételével én nem emlékszem rossz snapp-re, szóval nem hiszem, hogy itt volt a probléma. Amire Welker utalhatott, az inkább az áthívás. De lehet hogy nincs igazam.Lecsó
Hát erre a meccsre szerintem ez azért nem lehet igaz, mert a Sea konkrétan 2 védekezi formációt játszik, és azt a kettőt variálja olyanokkal, hogy néha van press néha nincs... Hasselback a meccs előtt mondta is, hogy a SEA ellen azért lesz nehéz a denvernek, mert a SEA pont azt veszi el Manningtől, amiben a legjobb. A pre snap áthívásokban... Ez azért lehet, mert a SEA nem variálja a játékokat, nyílt titok melyik 2 védekezést variálják folyamatosan.
hátha valaki még nem olvasta :  www.sbnation.com/nfl/2014/1/29/5355360/super-bowl-xlviii-seahawks-defense-richard-sherman-earl-thomas-covering-peyton-manning
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Igazad van teljesen. Chip Kelly féle Philly pl olyan jelrendszert használ, ami szerintem teljesen tökéletes az NFLbe... sevarafa
Manningnél szerintem inkább a presnap előtti utasításokba kavar be a zaj. Amikor pl a WR-ek már kint vannak szélen, mindenki felállt, de te még kitalálsz valamit, végighaknizod vele a támadósort, aztán vagy megértik, vagy nem.
Mivel a play-ek legalább felében reagál valamit a defensre, ez nagy fegyver lehet, de ha nem értik meg a támadók, akkor viszont jönnek a homály játékok.
Vasárnap az első snapp kivételével én nem emlékszem rossz snapp-re, szóval nem hiszem, hogy itt volt a probléma. Amire Welker utalhatott, az inkább az áthívás. De lehet hogy nincs igazam.
több mint 10 éve
StormST Denver Broncos 10 816 — SB 50 Champion @ Grund
Itt a hangszimuláció csak annyit jelentett volna, hogy megbeszélik a silent count-ot erre a meccsre is, ahogy meg szokták idegenben minden meccsre, de ezt közben is helyre lehetett volna tenni, szóval a magyarázat eléggé sántít...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 10 éve
sevarafa Houston Texans 511 — "take what the defense gives you"
Igazad van, kifogásokat nem kell keresni, viszont tanulni csak úgy lehet belőle, ha a vereség valódi okait megpróbálod kideríteni. Ha az egyik a zaj volt, akkor az egyrészt egy baki, másrészt meg megoldást kell rá találni, mert jövőre sem lesz kisebb.
Én a hangszimulációt se nagyon értem. Oké hogy csinálnak kurva nagy zajt az edzésen, hogy na fiúk, ez kb ilyen lesz. De abból mi tanulsz meg? Hogy hangosabban kell ordibálni? Igen, és? Mindenki volt már hangos meccsen, nem ez lenne az első. Én inkább valami másfajta jelrendszerben vagy kommunikációban látnám a megoldást, nem a hangosabb ordibálásban. Vagy akkor kevesebb áthívás, merevebb játék, de az legalább meg van beszélve...Lecsó
Igazad van teljesen. Chip Kelly féle Philly pl olyan jelrendszert használ, ami szerintem teljesen tökéletes az NFLbe... Kézjeleket, képeket mutogatnak a pálya széléről... Ez zseniális megoldás szerintem, offense és defense oldalon is. Pl felmutatnak egy rocky képet, meg a 3 segítő elkezd mutogatni más más dolgokat, vagy épp ugyanazokat... de a lényeg... senki nem tudja hogy éppen kinek mutogatnak, és mit. Az egyik ember lehet, hogy a secondary-nek mutogat, a másik csak a LB-knek...a harmadik a DL-nek...de lehet teljesen más is a sztori... szerintem ez a jövő... egyszerűen lenyomozhatatlan, és totál mindegy, hogy van-e hangzavar...
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Igazad van, kifogásokat nem kell keresni, viszont tanulni csak úgy lehet belőle, ha a vereség valódi okait megpróbálod kideríteni. Ha az egyik a zaj volt, akkor az egyrészt egy baki, másrészt meg megoldást kell rá találni, mert jövőre sem lesz kisebb.
Én a hangszimulációt se nagyon értem. Oké hogy csinálnak kurva nagy zajt az edzésen, hogy na fiúk, ez kb ilyen lesz. De abból mi tanulsz meg? Hogy hangosabban kell ordibálni? Igen, és? Mindenki volt már hangos meccsen, nem ez lenne az első. Én inkább valami másfajta jelrendszerben vagy kommunikációban látnám a megoldást, nem a hangosabb ordibálásban. Vagy akkor kevesebb áthívás, merevebb játék, de az legalább meg van beszélve...
több mint 10 éve
sevarafa Houston Texans 511 — "take what the defense gives you"
Ramirez magára vállalta az esetet, a csapat nem őt hibáztatja, azt mondják a hangzavar miatt volt. Tény s való, támadáskor olyan volt akár ha idegenben játszanánk, de ez nálam nem kifogás, viszont továbbra is haragudni vagy mindenkire vagy senkire, és akkor már inkább utóbbi.

Azt mondják ami nem öl meg attól erősebb leszel, Jövőre visszatérünk a Lombardiért!Black_Adder
Welker azt mndta,hogy "nem készültetek" fel megfelelően a zajra. Nfl.com-on azt írják,hogy Fox döntött úgy, nem használ hangszimulációt,mert úgy gondolta,hogy nem lesz akkora zaj,hogy amiatt máshogy kelljen edzeni.undisputedly

Welker, persze a végén kiderül a labda formája miatt vesztettek... Bakker be kell ismerni hogy hawksnak nem lehetett ellenfele senki azon az estén, abból a meccsből tanulni kell és nem fa..gokal kifogást keresni. Mit gondoltak a Superbowlt süket-némák nézik kint a stadionba? Ugyan már....ParadSEC
Szerintem is nagyon rossz duma amit Welker próbál beadni... Tegyük fel, hogy zavarta őket, hogy hangzavar volt... és? A denver csapatából minden egyes ember játszott már hangzavarban meccset... értem én, hogy a snap count-ot nehezíti a hangzavar. De a SEA támadásánál is hangzavar volt... Ez csak rossz duma... persze kell valamit mondani egy vereség után. De szerintem nem szégyen kikapni egy ilyen Seattle-től... aznap senki sem vette volna fel velük a versenyt...
több mint 10 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 000 — Patriots fan
Ramirez magára vállalta az esetet, a csapat nem őt hibáztatja, azt mondják a hangzavar miatt volt. Tény s való, támadáskor olyan volt akár ha idegenben játszanánk, de ez nálam nem kifogás, viszont továbbra is haragudni vagy mindenkire vagy senkire, és akkor már inkább utóbbi.

Azt mondják ami nem öl meg attól erősebb leszel, Jövőre visszatérünk a Lombardiért!Black_Adder
Welker azt mndta,hogy "nem készültetek" fel megfelelően a zajra. Nfl.com-on azt írják,hogy Fox döntött úgy, nem használ hangszimulációt,mert úgy gondolta,hogy nem lesz akkora zaj,hogy amiatt máshogy kelljen edzeni.undisputedly

Welker, persze a végén kiderül a labda formája miatt vesztettek... Bakker be kell ismerni hogy hawksnak nem lehetett ellenfele senki azon az estén, abból a meccsből tanulni kell és nem fa..gokal kifogást keresni. Mit gondoltak a Superbowlt süket-némák nézik kint a stadionba? Ugyan már....

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Én nem hibáztatom Ramirezt, de Manninget sem, mert ez a meccs valahol rendszer szintem ment el. Ez látszott abból, hogy semmi sem működött. Lehet a zaj, a felkészülés, költözés vagy bármi más. Most már mindegy.
Azon a rossz snapp-en túl kellett volna lépni pillanatok alatt, köszönetet mondani, hogy csak mezőnygól lett belőle, és menni tovább. És szerintem nem is azon múlt a dolog. De még az első TO-n sem...
Mindenki hibázott egyet-egyet, vagy csak 80 százalékban volt ott fejben, és nem volt senki, aki a 120 százalékával ezt ellensúlyozni tudta volna.

A SB-n meg zaj van, tökmindegy, hol játszák. Az emberek fele csak azért ordít, mert ott van, a másik fele meg azért, mert szurkol valamelyik csapatnak. Erre nem is értem, miért nem lehet felkészülni.