New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 10 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Nyilván ritka egy olyan labdabiztos játékos mint BJGE volt, és a játékát sem hasonlítanám össze Ridleyvel, de összeségében Ridley jó játékos lenne, ha nem átlag 33(!) yardonként csinálna egy labdavesztést. És lehet hogy abban igazad van, hogy Tommy is veszít labdákat mégsem padoztatják, de a vasárnapi meccsből kiindulva Ridley-t gameplan szempontból tudtuk pótolni, Tom-ot valszeg nem tudtuk volna. És az NFL nem az az iskolai bajnokság, ahol lélekápolás címszó alatt a hibázó játékosokat és a béna Ödönkét továbbjátszatják, mert ő is befizette a tagdíjat.vpi
BJGE egy tipikus 3-4 yardra elegendő, leszegem a fejem, s előre futok mindenbe bele, szem nélküli RB..Hülyeség is összehasonlítani vele.
Ridley nem jó játékos lenne, hanem jó játékos..Jelen idő.. 10 éve nem volt ilyen eredményes futónk!!! Vannak hülyeségei, saját hibáiból, főleg az irányváltások miatt elkövetett, kósza kézmozdulatai, ami miatt nagyobb valószínűséggel kiüthetik a kezéből a bőrt..Ez orvosolható, javítható.. Persze vannak mögötte, mellette a rosteren futók, de egyik sem az ő szintje..Csak azért ültethetik, mert vannak mellette..De meg is látszik a másik futó(k) egysíkúsága ilyenkor a futásainkkor..Abban igazad van, hogy az NFL nem leánynevelde, nem lélekápoló szakkör, de bizonyos döntések még a kifejezetten tehetséges, nagy játékosokat is taccsra tudják tenni..De furcsa, hogy AP, Rice, MJD-k is játszhatnak néha Ödönkét..Mégis bízik bennük a csapat és az edző is...Mert nem lesznek rosszabb játékosok attól, hogy néha (akár 33 labdacipelés után is..) labdát ejtenek.. De le is zártam a témát a részemről...Nem szeretném, ha Ridley ügyvédjének nézne itt valaki..kyobalu
Ridley sztem is a legjobb futó a négy közül (Vereen már inkább Faulk szerepkörét játssza, ). Ha nem játszik, kiszámíthatóvá válik megint a játékunk.
több mint 10 éve
Rule New England Patriots 451 — Tu estilo tu flow, mami muy criminal
Nem hiszem hogy van olyan másik csoport az NFL-ben ahol tizenév alatt sem sikerült más csapatnak kinőni a "nagy" árnyékából.
Megnéznék egy statisztikát a Bills v. a Miami ellen mondjuk 10 évre vetítve. Szerintem azért így könnyebb elől végezni a konferenciában, hogy csoporton belül kb. 5-1 az éves mérleg és nem kell recegni riválistól.Fredo
Azért nem annyira gyenge ez a csoport, mint ahogy az tűnik. Az tény, h nekünk nagyon jól megy a csoportriválisok ellen, de ellentétes statisztikákat is fel lehet mutatni, sokat:

1.) idén holtversenyben a 3. helyen áll az AFC East a szerzett győzelmek számában:
összesen 15 győzelmet szerzett divízión kívüli mérkőzéseken az AFC East
1.) NFC West 23
2.) AFC West 21
3.) AFC East és NFC South 15-15
5.) AFC North 13
8.) AFC South 6

Ebből a Pats és a Fins is 5-5 győzelmet szerzett csoporton kívül.
A KC, ARI 8-at, a DEN, NO, CAR 6-ot, a SEA 7-et.

2.)
Ha azt nézzük, - h a csoport első helyezettjeit leszámítva- a csoport többi tagja mit ért el az elmúlt 5 évben ott sem tűnik gyengének az AFC East, nagy NFL átlag a produkció:
2013. (állás) 14 győzelem (NYJ, MIA, BUF) ezzel holtversenyben 3. a csoport
2012. 6. holtversenyben 19 győzelemmel (a legerősebb csoportnak 24 győzelme volt)
2011. 5. holtversenyben 20 győzelemmel (a legerősebb csoportnak 23 győzelme volt)
2010. 2. hármas holtversenyben 22 győzelemmel (a legerősebb csoportnak 23 győzelme volt)
2009. (Brady visszatérése) 4. helyezett, (a legerősebb csoportnak 24 győzelme volt).

Ez a táblázat tehát reálisabb olyan szempontból, h a Pats nélküli eredményeket vettem figyelembe és értelemszerűen a többi csoportgyőztes is kimaradt. 1-1 csapat kiemelkedő teljesítménye tehát nem húzza fel aránytalan egy csoport teljesítményét.
több mint 10 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
azért TB intjeit és Ridley fumble-jait ne hasonlítsuk már össze.
a futás alapból biztonsági játék és ennek a kikötések nem tud megfelelni Ridley aki tehetséges futó de ha nem javít a technikáján és továbbra is felelőtlenül lóbálja a lasztit akkor BB élve eltemeti..2 és fél éve tanul vigyázni a labdára és egyenlőre nem látni a fényt az alagút végén..
Elit futókkal történő összehasonlítás pedig teljesen felesleges mert Ridley nem az, fele annyi yard-ot hoz kb ugyanannyi fumble-el, ez a baj. Senkit sem érdekelne a 33 cipelésenként elhagyná egyszer a zsugát ha átlagolna 7-8yard-otgordon
A 7-8 yardos átlag irreális elvárás, Adrian Peterson (idén eddig 4,4 yard/att) vagy Jamaal Charles (idén eddig 4,6 yard/att) szintű futókkal is (idén eddig LeSean McCoy 4,7 yard/att, Alfred Morris 5 yard/att, Matt Forte 4,5 yard/att).

Talán Soldados írta egyszer, hogy a 4 yard/att jelenti futásnál a jó szint alját (mert így átlagban "üzembiztosan" jönnek a first down-ok három próbálkozásra).

A Patriots futói mind 4 yard/att átlag fölött eddig idén:
Vereen: 5,6 yard/att (25 futás), 0 TD, 0 fumble, 5 first down,
2 db 20+ yardos futás, a leghosszabb: 21 yard
Bolden: 5,2 yard/att (51 futás), 3 TD, 0 fumble, 14 first down,
2 db 20+ yardos futás, a leghosszabb: 46 yard
Blount: 4,3 yard/att (82 futás), 2TD, 2 fumble, 14 first down,
3 db 20+ yardos futás, a leghosszabb: 47 yard
Ridley 4,3 yard/att (135 futás), 7 TD, 3 fumble, 29 first down,
2 db 20+ yardos futás, a leghosszabb: 23 yard
(Washingtont nem számolom, 1 futásból 1 yardot termelt.)

Ha már szóbakerült, hogy kinek hány futásra esik egy fumble:

Csapaton belüli arányok:
rush attempts / fumble:
Bolden: 51 / 0
Vereen: 25 / 0
Blount: 41 att / fumble
Ridley: 45 att / fumble

yard / fumble:
Bolden: 263 yard / 0
Vereen: 139 yard / 0
Ridley: 192 yard / fumble
Blount: 187 yard / fumble

Csapaton belül Blount sem teljesít arányaiban véve jobban, mint Ridley.

De ez a minta nem valami széles, nézzünk másokat is.

A legtöbb yardot futottak közül, akik szintén 3 fumble-t vétettek idén:
Adrian Peterson: 332 yard / fumble, 75 att / fumble
Marshawn Lynch: 308 yard / fumble, 69 att / fumble
Jamaal Charles: 306 yard / fumble, 67 att / fumble
Reggie Bush: 246 yard / fumble, 53 att / fumble

Akik körülbelül Ridley szintjén termeltek:
Rashad Jennings: 0 fumble, 553 yard, 109 att (egyébként 5,1 yard / att)
Arian Foster: 0 fumble, 542 yard, 121 att, (4,5 yard / att)
DeAngelo Williams: 1 fumble, 610 yard / fumble, 151 att / fumble (4 yard / att)
Ben-Jarvus Green-Ellis: 1 fumble, 522 yard / fumble, 156 att / fumble (3,3 yard / att)
Fred Jackson: 2 fumble, 290 yard / fumble, 70 att / fumble (4,2 yard / att)
C. J. Spiller: 3 fumble, 169 yard / fumble, 41 att / fumble (4,1 yard / att)

Közbevetve Ridley career stat-jai:
előző két szezon: 5 fumble, 75 att / fumble, 341 yard / fumble (ez azért jobban néz ki)
az idei szezonnal együtt: 8 fumble, 64 att / fumble, 285 yard / fumble

Az idén húsz legtöbb yardot futott RB között öten állnak 3, hatan 2, hatan 1 és hárman 0 fumble-lal. Igaz, hogy Ridley futásszámához inkább passzolna az 1-2 darab, de itt elég nagy a torzulás 1-1 plusz esetnél.

Szerintem az látszik, hogy nincs az elit szintjén Ridley (ezt tudtuk) és a maga kategóriájában inkább a kevésbé megbízhatók közé tartozik (szintén), de abszolútértékben nem kirívóan rossz. Átlagát nézve a Patriots keretéből nem lóg ki lefelé. (Bár lehet, hogy ez sovány vigasz...)
Ami az aggasztóbb, hogy egyelőre romló tendenciát mutat, főleg azzal, hogy az idei három fumble-t az utolsó három meccsen sikerült összehoznia. Ez nem nagyon passzol a technika javításához...

(Statisztikák innen ESPN)

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 10 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
De furcsa, hogy ha Brady intet dob, az is labdavesztés, mégsem ekézi senki érte..Ültetni sem ültetik..Vagy, ha bármelyik falember elnézi az emberét, leválnak róla, s földbe döngölik Tom apót, aki kiejti az ütközéstől a labdát a kezéből..Labdavesztés ugyanúgy..Ekézi bárki az irányítót, vagy a falembert??? Senki...Ültetnek érte bárkit? Nem..Mert tudják, hogy hülyeséget csináltak, de megkapják az esélyt a javításra..

azért TB intjeit és Ridley fumble-jait ne hasonlítsuk már össze.
a futás alapból biztonsági játék és ennek a kikötések nem tud megfelelni Ridley aki tehetséges futó de ha nem javít a technikáján és továbbra is felelőtlenül lóbálja a lasztit akkor BB élve eltemeti..2 és fél éve tanul vigyázni a labdára és egyenlőre nem látni a fényt az alagút végén..
Elit futókkal történő összehasonlítás pedig teljesen felesleges mert Ridley nem az, fele annyi yard-ot hoz kb ugyanannyi fumble-el, ez a baj. Senkit sem érdekelne a 33 cipelésenként elhagyná egyszer a zsugát ha átlagolna 7-8yard-ot
több mint 10 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mondjuk ha az egyik WR lenne lecserélve pár játékra egy ilyen, fel sem tűnne szerintem senkinek 😊
Futó poszton elég sok jó játékosunk van, ott nem vesztünk akkora minőséget, mintha egy Mankinst (aki a futásoknál még mindig olyan folyosókat tud nyitni, hogy tényleg megél belőle egy közepesnél gyengébb futó is simán), vagy Bradyt ültetnénk le. A futóknál amúgy is előfordul a rotálás egy meccsen, Bolden pedig utána nem játszott rosszul azért. Én remélem, hogy összeszedi magát, mert tényleg rohadt jó Ridley, csak figyeljen már a bogyeszra rendesen 😊

több mint 10 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 625 — Patriot
Nyilván ritka egy olyan labdabiztos játékos mint BJGE volt, és a játékát sem hasonlítanám össze Ridleyvel, de összeségében Ridley jó játékos lenne, ha nem átlag 33(!) yardonként csinálna egy labdavesztést. vpi
Azért ez a 33 elég érdekes, nem tudom hogy jött ki. Inkább carry-re gondoltál szerintem.

Nagyon kár lenne Ridley-ért, ha nem tudna fejlődni a labdabiztonságban, mert tényleg magasan a legjobb RB Dillon óta.LordTamas
Igazad van, benéztem, carry az.
több mint 10 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
Nyilván ritka egy olyan labdabiztos játékos mint BJGE volt, és a játékát sem hasonlítanám össze Ridleyvel, de összeségében Ridley jó játékos lenne, ha nem átlag 33(!) yardonként csinálna egy labdavesztést. vpi
Azért ez a 33 elég érdekes, nem tudom hogy jött ki. Inkább carry-re gondoltál szerintem.

Nagyon kár lenne Ridley-ért, ha nem tudna fejlődni a labdabiztonságban, mert tényleg magasan a legjobb RB Dillon óta.
több mint 10 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Nyilván ritka egy olyan labdabiztos játékos mint BJGE volt, és a játékát sem hasonlítanám össze Ridleyvel, de összeségében Ridley jó játékos lenne, ha nem átlag 33(!) yardonként csinálna egy labdavesztést. És lehet hogy abban igazad van, hogy Tommy is veszít labdákat mégsem padoztatják, de a vasárnapi meccsből kiindulva Ridley-t gameplan szempontból tudtuk pótolni, Tom-ot valszeg nem tudtuk volna. És az NFL nem az az iskolai bajnokság, ahol lélekápolás címszó alatt a hibázó játékosokat és a béna Ödönkét továbbjátszatják, mert ő is befizette a tagdíjat.vpi
BJGE egy tipikus 3-4 yardra elegendő, leszegem a fejem, s előre futok mindenbe bele, szem nélküli RB..Hülyeség is összehasonlítani vele.
Ridley nem jó játékos lenne, hanem jó játékos..Jelen idő.. 10 éve nem volt ilyen eredményes futónk!!! Vannak hülyeségei, saját hibáiból, főleg az irányváltások miatt elkövetett, kósza kézmozdulatai, ami miatt nagyobb valószínűséggel kiüthetik a kezéből a bőrt..Ez orvosolható, javítható.. Persze vannak mögötte, mellette a rosteren futók, de egyik sem az ő szintje..Csak azért ültethetik, mert vannak mellette..De meg is látszik a másik futó(k) egysíkúsága ilyenkor a futásainkkor..Abban igazad van, hogy az NFL nem leánynevelde, nem lélekápoló szakkör, de bizonyos döntések még a kifejezetten tehetséges, nagy játékosokat is taccsra tudják tenni..De furcsa, hogy AP, Rice, MJD-k is játszhatnak néha Ödönkét..Mégis bízik bennük a csapat és az edző is...Mert nem lesznek rosszabb játékosok attól, hogy néha (akár 33 labdacipelés után is..) labdát ejtenek.. De le is zártam a témát a részemről...Nem szeretném, ha Ridley ügyvédjének nézne itt valaki..

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 10 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 625 — Patriot
Én nem igazán értem, hogy miért alakul a Ridley-nem-tehet-a-fumbleról-remélem-BB-nem-csinálja-ki csoport.
Ha objektív nézzük, rajta ment el a Panthers meccs, illetve óriási szerepe volt abban, hogy a Broncos elkapta a fonalat az első félidőben. Mert persze nem ő vesztette el háromszor, de hogy az ő labdavesztése pörgette fel a Broncos védelmet az is biztos.
Kiváncsi lennék, hogy edzőként ki az aki utána még megadta volna a lehetőséget a meccs során?
Hiányzott? Nem.
Halálos bűn fumblizni? Nyilván nem, de ha egy játékos olyan loopba van, hogy ez rendszeresen előjön (és főleg, hogy kritikus pillanatokban szoros eredménynél, PO-ban) én nem építeném rá a futásomat.
Negyedik meccsen kapja meg az esélyt, hogy kijavítsa a hibáját, de nem tud vele élni, szóval szerintem egy hosszabb padoztatás minimum kijár neki, és amikor nem életbevágó, akkor majd játszhat, hogy visszarázódjon.
Ha profikról van szó, akkor így megy. Ha kamionos céged van, és van egy marha tehetséges sofőröd, aki viszont néha oda-oda bassza a kocsit a szalagkorláthoz, lehet, hogy a legfontosabb fuvart törékeny áruval nem rá bízod.vpi
Nem hiszem, hogy alakult egy "Szabadítsuk ki Ridley-t" csoport nálunk..Maximum az lehet, hogy másképp látják, látjuk BB padoztatásának a várható hatásait..
BB a Steelers meccs után nyilatkozta, hogy meg kell különböztetni a labdavesztéseket..Van amelyiket a támadó figyelmetlensége, nemtörődömsége okoz..Míg a másikat a kifejezetten koncentrált, kemény, sebészi pontosságú védői munka..Az utóbbinál nem hibáztatja a támadójátékosát, elismeri, ha jó munkát végez ellenük..Polamalut is ezért dícsérte, szerinte ott Ridley nem volt hibás..
Véleményem alapján nem gond, ha az egyéni, felróható hibák miatt ültet..Gondolja át, értékelje át a munkáját a játékos..
A gond nálam, s valószínűleg másoknál is az ültetés tartama miatt van.. Én egy ilyen hibáért leültetném a hibázó játékost pár snap erejéig, amennyiben a játék tervben nem szerepel annyira a játéka, vagy nem annyira fontos a jelenléte..De nem jelezném neki azt, hogy tudom, hogy mennyi munkád van benne, de nem bízom benned! Mert pszichésen teszi szarrá azt amit felépített addig..Ridley nagyon jól tudja, hogy hibázott..S javítani is akar, de ehhez nincs meg felé a kellő bizalom..S ez baj!!
Mert lehet, hogy van 4 futónk is, de az igazi erőfutásokat, kicsi irányváltásokkal, leválásokkal egyik sem tudja úgy mint ő..Bolden és Blount is jó, megbízható, de messze nem az a minőség..Vereen pedig a Faulk féle játékot csinálja teljesen más RB, vele fölösleges is hasonlítani..
A fumblek mindig véleményesek..Picit szerencse dolga is kell hozzá..
De furcsa, hogy ha Brady intet dob, az is labdavesztés, mégsem ekézi senki érte..Ültetni sem ültetik..Vagy, ha bármelyik falember elnézi az emberét, leválnak róla, s földbe döngölik Tom apót, aki kiejti az ütközéstől a labdát a kezéből..Labdavesztés ugyanúgy..Ekézi bárki az irányítót, vagy a falembert??? Senki...Ültetnek érte bárkit? Nem..Mert tudják, hogy hülyeséget csináltak, de megkapják az esélyt a javításra..

Ridley jó játékos..Véleményem alapján 10 éve nem volt ilyen jó futónk..Ki kell használni a képességeit, még akkor is, ha néha hülyeséget csinál..Egy picit eltúlzottnak tartom a felelősségét, főleg a felelősségre vonását..Tudja ő, hogy miben kell javulnia..De, hogy ezt be is bizonyítsa, játszania kell..Mert különben a pszichés stressz miatt fogja elkövetni a butaságait.. Ráadásul messze nem ejt el több labdát, mint a liga elit RB-jei..Csak hát azok a csapataik ikonjai..Jobban bíznak bennük, a hülye hibák ellenére..kyobalu
Nyilván ritka egy olyan labdabiztos játékos mint BJGE volt, és a játékát sem hasonlítanám össze Ridleyvel, de összeségében Ridley jó játékos lenne, ha nem átlag 33(!) yardonként csinálna egy labdavesztést. És lehet hogy abban igazad van, hogy Tommy is veszít labdákat mégsem padoztatják, de a vasárnapi meccsből kiindulva Ridley-t gameplan szempontból tudtuk pótolni, Tom-ot valszeg nem tudtuk volna. És az NFL nem az az iskolai bajnokság, ahol lélekápolás címszó alatt a hibázó játékosokat és a béna Ödönkét továbbjátszatják, mert ő is befizette a tagdíjat.
több mint 10 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Én nem igazán értem, hogy miért alakul a Ridley-nem-tehet-a-fumbleról-remélem-BB-nem-csinálja-ki csoport.
Ha objektív nézzük, rajta ment el a Panthers meccs, illetve óriási szerepe volt abban, hogy a Broncos elkapta a fonalat az első félidőben. Mert persze nem ő vesztette el háromszor, de hogy az ő labdavesztése pörgette fel a Broncos védelmet az is biztos.
Kiváncsi lennék, hogy edzőként ki az aki utána még megadta volna a lehetőséget a meccs során?
Hiányzott? Nem.
Halálos bűn fumblizni? Nyilván nem, de ha egy játékos olyan loopba van, hogy ez rendszeresen előjön (és főleg, hogy kritikus pillanatokban szoros eredménynél, PO-ban) én nem építeném rá a futásomat.
Negyedik meccsen kapja meg az esélyt, hogy kijavítsa a hibáját, de nem tud vele élni, szóval szerintem egy hosszabb padoztatás minimum kijár neki, és amikor nem életbevágó, akkor majd játszhat, hogy visszarázódjon.
Ha profikról van szó, akkor így megy. Ha kamionos céged van, és van egy marha tehetséges sofőröd, aki viszont néha oda-oda bassza a kocsit a szalagkorláthoz, lehet, hogy a legfontosabb fuvart törékeny áruval nem rá bízod.vpi
Nem hiszem, hogy alakult egy "Szabadítsuk ki Ridley-t" csoport nálunk..Maximum az lehet, hogy másképp látják, látjuk BB padoztatásának a várható hatásait..
BB a Steelers meccs után nyilatkozta, hogy meg kell különböztetni a labdavesztéseket..Van amelyiket a támadó figyelmetlensége, nemtörődömsége okoz..Míg a másikat a kifejezetten koncentrált, kemény, sebészi pontosságú védői munka..Az utóbbinál nem hibáztatja a támadójátékosát, elismeri, ha jó munkát végez ellenük..Polamalut is ezért dícsérte, szerinte ott Ridley nem volt hibás..
Véleményem alapján nem gond, ha az egyéni, felróható hibák miatt ültet..Gondolja át, értékelje át a munkáját a játékos..
A gond nálam, s valószínűleg másoknál is az ültetés tartama miatt van.. Én egy ilyen hibáért leültetném a hibázó játékost pár snap erejéig, amennyiben a játék tervben nem szerepel annyira a játéka, vagy nem annyira fontos a jelenléte..De nem jelezném neki azt, hogy tudom, hogy mennyi munkád van benne, de nem bízom benned! Mert pszichésen teszi szarrá azt amit felépített addig..Ridley nagyon jól tudja, hogy hibázott..S javítani is akar, de ehhez nincs meg felé a kellő bizalom..S ez baj!!
Mert lehet, hogy van 4 futónk is, de az igazi erőfutásokat, kicsi irányváltásokkal, leválásokkal egyik sem tudja úgy mint ő..Bolden és Blount is jó, megbízható, de messze nem az a minőség..Vereen pedig a Faulk féle játékot csinálja teljesen más RB, vele fölösleges is hasonlítani..
A fumblek mindig véleményesek..Picit szerencse dolga is kell hozzá..
De furcsa, hogy ha Brady intet dob, az is labdavesztés, mégsem ekézi senki érte..Ültetni sem ültetik..Vagy, ha bármelyik falember elnézi az emberét, leválnak róla, s földbe döngölik Tom apót, aki kiejti az ütközéstől a labdát a kezéből..Labdavesztés ugyanúgy..Ekézi bárki az irányítót, vagy a falembert??? Senki...Ültetnek érte bárkit? Nem..Mert tudják, hogy hülyeséget csináltak, de megkapják az esélyt a javításra..

Ridley jó játékos..Véleményem alapján 10 éve nem volt ilyen jó futónk..Ki kell használni a képességeit, még akkor is, ha néha hülyeséget csinál..Egy picit eltúlzottnak tartom a felelősségét, főleg a felelősségre vonását..Tudja ő, hogy miben kell javulnia..De, hogy ezt be is bizonyítsa, játszania kell..Mert különben a pszichés stressz miatt fogja elkövetni a butaságait.. Ráadásul messze nem ejt el több labdát, mint a liga elit RB-jei..Csak hát azok a csapataik ikonjai..Jobban bíznak bennük, a hülye hibák ellenére..

Ward egy paraszt.. 😉
több mint 10 éve
Fredo 205
Az, hogy mi több mint 10 éve mindig (még Matt Cassellel is jóformán) benne vagyunk ebben a körben, ez szerintem egy megismételhetetlen csoda az NFL-ben.DoM
Nem a NE érdemeit kisebbítve, de az azért egy nagy szerencsefaktor, hogy igen harmatos a csoport finoman szólva. Nem hiszem hogy van olyan másik csoport az NFL-ben ahol tizenév alatt sem sikerült más csapatnak kinőni a "nagy" árnyékából.
Megnéznék egy statisztikát a Bills v. a Miami ellen mondjuk 10 évre vetítve. Szerintem azért így könnyebb elől végezni a konferenciában, hogy csoporton belül kb. 5-1 az éves mérleg és nem kell recegni riválistól.Kollega
több mint 10 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Nálam az a kiindulási pont, hogy még mindig ugyanaz a HC és QB, akivel már nyert három Super Bowlt
...
és a PO-ért. Ilyen alapra már lehet tovább építkezni, amivel együtt az elvárásokat is lehet növelni.DoM
Valamiről megfeledkezel! Ez pedig a sérülésfaktor.
Én úgy gondolom, hogy az eredményességünket nem TB-nek, WW-nek, Seymournak, stb. köszönhetjük, hanem az tulajdonosi kör és a management odaadásának és szakértelmének.

De egy olyan ligában, ahol ilyen szigorú ellensúlyok szabályozzák az egyenlőséget (keret létszám, fizetési sapka, stb.), viszont ilyen permanensen, de random módon sújtják a sérülések, bajnoki címekben mérni az eredményességet, az minimum a realitások teljes ignorálását jelenti.

Szerintem egyike vagyunk annak 6-8 csapatnak, akik bajnokok lehetnek. Ezek közül a jószerével a vakszerencse fogja eldönteni ki ér oda a végén. Az, hogy mi több mint 10 éve mindig (még Matt Cassellel is jóformán) benne vagyunk ebben a körben, ez szerintem egy megismételhetetlen csoda az NFL-ben.

We are all PATRIOTS!
több mint 10 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 625 — Patriot
Én nem igazán értem, hogy miért alakul a Ridley-nem-tehet-a-fumbleról-remélem-BB-nem-csinálja-ki csoport.
Ha objektív nézzük, rajta ment el a Panthers meccs, illetve óriási szerepe volt abban, hogy a Broncos elkapta a fonalat az első félidőben. Mert persze nem ő vesztette el háromszor, de hogy az ő labdavesztése pörgette fel a Broncos védelmet az is biztos.
Kiváncsi lennék, hogy edzőként ki az aki utána még megadta volna a lehetőséget a meccs során?
Hiányzott? Nem.
Halálos bűn fumblizni? Nyilván nem, de ha egy játékos olyan loopba van, hogy ez rendszeresen előjön (és főleg, hogy kritikus pillanatokban szoros eredménynél, PO-ban) én nem építeném rá a futásomat.
Negyedik meccsen kapja meg az esélyt, hogy kijavítsa a hibáját, de nem tud vele élni, szóval szerintem egy hosszabb padoztatás minimum kijár neki, és amikor nem életbevágó, akkor majd játszhat, hogy visszarázódjon.
Ha profikról van szó, akkor így megy. Ha kamionos céged van, és van egy marha tehetséges sofőröd, aki viszont néha oda-oda bassza a kocsit a szalagkorláthoz, lehet, hogy a legfontosabb fuvart törékeny áruval nem rá bízod.
több mint 10 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 824 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
Érdekes, hogy sok helyen előjött (nem csak itt, hanem az amerikai szakíróknál is), hogy el lett rontva az elmúlt évek koncepciója, és idén visszatért a csapat a "championship-way"re, hallelúja.

Én egyáltalán nem így látom, szerintem a 2007 utáni stratégia helyes volt, egyszerűen nem sikerült sokáig megtalálni a sec-be a megfelelő játékosokat. Ha 2008-ban vagy 2009-ben behúzunk a sok DB bust helyett egy Dennardot, vagy tradelünk egy Talibot, történelmi erősségű csapatunk lett volna az elmúlt 3 évben.

Szerintem az idei Patriots, bár fejlődik, de még mindig lényegesen gyengébb, mint a tavaly Colts ellen felálló együttes (Gronk még egészséges, Talib már megjött), a 2010 második félévi vagy a 2011-es AFC bajnok csapatnál. Számomra azért hiányzik a Wilfork-Kelly páros, jók az újoncok, de rotáció is alig van.

A tegnapi meccs hatalmas élmény volt, de túlzásnak tartanám, ha hirtelen a PR-ek élére kerülnénk. Objektívan nézve sok dolog mellettünk szólt: nincs HC-juk, majdnem tökéletes időjárás, elég sok sérült a Denver védelmében a 2-ik félidőre és otthon játszottunk. Persze a másik oldalról nézve mi is csináltunk pár ki nem kényszerített hibát (pl: Blount fumble). Még mindig a Broncos-t tartom az erősebb csapatnak, de remélhetőleg mi még fejlődünk, ők meg már túl vannak a csúcson.LordTamas
Egyetértek. Az idei erősebb csapat lenne az elmúlt évek csapatainál, ha játszana Vollmer, Wilfork, Kelly és Mayo, illetve ha Hörni nem lett volna olyan alak, amilyen. Tavalyhoz képest a SS poszton van nagy előrelépés, illetve, hogy Talib mellett Dennard is stabil játékossá vált, valamint Ryan egyre biztatóbban játszik. Tavaly - és az elmúlt években - a sec. gyengesége, a passrush hiánya miatt szinte minden meccsen naggyá tettük a liga összes sehol nem jegyzett QB-jét. (A Ravens ellen a védekezés Talib sérülése után omlott össze, amikor Arrington megint a szélén játszott.) A sec. egyértelműen stabillá vált, a védelem volt a szezon első felében a sikerek fő faktora. Ha sérültek a pályán lennének, egyértelműen SB contendernek tartanám a csapatot.

A mostani állománnyal a futás elleni védekezés középen brutálisan gyenge. A Panthers és a Broncos meccs alapján szvsz. ha egy csapat hosszú drive-okat vezetve középen fut, arra alig van most ellenszerünk. Az offense végre megint régi önmagát kezdi idézni (remélem, Ridley-t nem csinálják ki fejben BB-ék, mert azért sokkal jobb futó mint Bolden vagy Blount, Vereen-re pedig szemmel láthatóan "vigyáznak"), de az elmúlt 4 évben mindig ott volt az út vége, ha egy másik csapat megfogta az offense-t, akkor a védelem nem tudta hozni a meccset.
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
Én csak azt kérdem, ha 2007-ben nem menekül ki Eli és 2011-ben Welker elkapja azt a rohadt lasztit akkor is elszúrtunk volna valami Sobri szerint? Én még mindig röhögök, hogy tavaly a hollók nyerték meg az SB-t, elnézve az évad közepén nyújtott teljesítményüket.
Nyílván ha kikapunk SB-n baromi dühös leszek, de azért aludva rá 2-3 napot büszke is leszek, hogy SB-t játszottunk. Emberek milyen lehet jaguárnak lenni? És Atlanta szurkolónak? Tényleg baromira el vagyunk kényeztetve😊
több mint 10 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
Érdekes, hogy sok helyen előjött (nem csak itt, hanem az amerikai szakíróknál is), hogy el lett rontva az elmúlt évek koncepciója, és idén visszatért a csapat a "championship-way"re, hallelúja.

Én egyáltalán nem így látom, szerintem a 2007 utáni stratégia helyes volt, egyszerűen nem sikerült sokáig megtalálni a sec-be a megfelelő játékosokat. Ha 2008-ban vagy 2009-ben behúzunk a sok DB bust helyett egy Dennardot, vagy tradelünk egy Talibot, történelmi erősségű csapatunk lett volna az elmúlt 3 évben.

Szerintem az idei Patriots, bár fejlődik, de még mindig lényegesen gyengébb, mint a tavaly Colts ellen felálló együttes (Gronk még egészséges, Talib már megjött), a 2010 második félévi vagy a 2011-es AFC bajnok csapatnál. Számomra azért hiányzik a Wilfork-Kelly páros, jók az újoncok, de rotáció is alig van.

A tegnapi meccs hatalmas élmény volt, de túlzásnak tartanám, ha hirtelen a PR-ek élére kerülnénk. Objektívan nézve sok dolog mellettünk szólt: nincs HC-juk, majdnem tökéletes időjárás, elég sok sérült a Denver védelmében a 2-ik félidőre és otthon játszottunk. Persze a másik oldalról nézve mi is csináltunk pár ki nem kényszerített hibát (pl: Blount fumble). Még mindig a Broncos-t tartom az erősebb csapatnak, de remélhetőleg mi még fejlődünk, ők meg már túl vannak a csúcson.
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Rule
Nálam az a kiindulási pont, hogy még mindig ugyanaz a HC és QB, akivel már nyert három Super Bowlt a csapat. Ettől kezdve évről-évre egy kérdést teszek fel: mit tettek azért, hogy a végső győzelem megismétlődhessen (a tőlem és tomi-tomitól is sokszor hallott hányféleképpen tud egy csapat meccset nyerni, kiegyensúlyozott csapat teória)? Páratlan az a eredményesség az alapszakaszban, amit a Patriots bemutat 2001 óta, ezt senki sem vitatja. Nehéz lenne megfeledkeznem róla, mert a beharangozók írása során mindig szembesülök vele, mert a patriots.com game release bookjának az első 3-4 oldala csak ezekkel a rekordoknak a felsorolásából áll..

Ugyanakkor azonosulni tudok azzal a felfogással, hogy az NFL csapatok 2/3 harmada kutyaütő kategóriába tartozik, akikkel nem kell versenyezni, mert saját magukat úgyis elintézik valamilyen formában. Egy jó napot kifogva, még a legszerencsétlenebb csapat is lehet, hogy legyőz akárkit, de a másik 15 hétvégéből 12-n azt se tudják hol vannak (any given sunday). A maradék 1/3 csapatból az alapszakaszban már az is szép szó, ha négy-öt meccset tud játszani valaki.

Ez alapján én nem tartom akkora teljesítménynek a rájátszás elérését. A csoportgyőzelmeket természetesen elismerem, de az elvárásaimat nem fogom ilyen minimum szinten tartani, ameddig Hall of Famer irányít lesz a csapat élén. Ha ez változik, akkor lehet azt mondani a következő 1-2 évben, hogy micsoda teljesítmény és bravúros küzdelem árán ért oda megint a csapat a csoport első helyére, vagy jutott be szép hajrával szabadkártyával a PO-ba.

NCAA-ben Northwestern szurkolóként tavasszal, nyáron vagy az első fordulók alatt nem azzal a felkiáltással várom érdeklődve az aktuális csapatot, hogy na vajon idén összejön-e a national championship vagy a BCS bowl, mert a rendelkezésre álló erőforrások asszimmetrikus elosztása miatt ez egyszerűen nem realitás. Hanem vajon sikerül-e közelebb kerülni az élmezőnyhöz és talán harcban lenni a csoportgyőzelemért? Vagy legrosszabb esetben elkapni egy nagy csapatot.

Az NFL-ben viszont a feltételrendszer azonos. Onnantól kezdve csak a tulajon, az FO-n és edzőstábon múlik, hogy mit hoznak ki belőle. Két-három idény alatt ilyen körülmények között alapelvárás, hogy valaki olyan csapatot építsen (rebuilding címszóval), amely évről évre harcban áll a csoportgyőzelemért és a PO-ért. Ilyen alapra már lehet tovább építkezni, amivel együtt az elvárásokat is lehet növelni.
több mint 10 éve
Rule New England Patriots 451 — Tu estilo tu flow, mami muy criminal
De én a SB-győzelmeket szeretem, az elvesztett SB és a 1/4-es draftcetli nekem pont ugyanannyit ér.
Meg lehet erről a véleményed, én mégis így gondolom.
Én a győzelmet élvezem, nem a második, vagy 29.helyet.Sobri Jóska
Hasonlóan látom én is. Azonban van valami az idei csapatban, amit már szeptember óta nem tudok kiverni a fejemből és hétről-hétre csak megerősítenek, hogy talán ez lesz a negyedik.DoM
Én sokkal konzervatívabb vagyok, talán azért mert gurulós fociban a Diósgyőrön nevelkedtem, ahol éveken át az volt a szlogen, h "minden meccs ajándék".

Hatalmas eredmény, ha
- bejutunk a PO-ba;
- megnyerjük a csoportot;
- ha AFC döntőt játszunk;
- ha SB-ba kerülünk (akkor ugye az AFC-t megnyertük!)
- ha SB-t nyerünk.

Eredmény, ha
- pozitív a mérleg, vagy ha 0 (8-8);
- 10 vagy több W-t sikerül felpakolni a tabellára;

Őszintén szólva el vagyunk kényeztetve. Minden szezon elején izgulunk néhány fordulón át (kb. 6-8-10. fordulóig), aztán már csak azon aggódunk, h ne sérüljön meg senki (ld. Brady, Welker, Gronk, Hörni, stb. idén ugye VW, Mayo, Vollmer, Talib, ...)
... mert a PO/ a div. győzelem már biztos.

Ilyen gondokkal évente kb. 6 csapat kűzd a 32-ből. (idén kb. DEN, KC, SEA, NO)
További kb. 6-8 csapat a csoport megnyeréséért kűzd. (idén kb.
Van kb. 10-14 csapat, akinek a szurkolói azon matekoznak, h vhogy az utolsó néhány forduló szerencsés eredményei és csapatuk kőkemény küzdelme révén elcsípje valamelyik Wild Car spotot.
A többi meg várja a következő szezont, egy sikeres draftot, egy új GM-t, egy új OC-t/DC-t/QB-t/RB-t/ LB-t/WR-t/CB-t, stb. és minden egyes megnyert meccsnek örül.

Szóval:
nyilván nem egyszerű veszíteni. Nem egyszerű úgy kikapni a PO-ban, hogy előtte 10+ győzelmet szereztünk az alapszakaszban (Jets vereségnél 14-2 volt, NYG SB vereségnél 14-2, tavaly 13-3 a Ravens ellen). Fájdalmas. Elkeserítő. Főleg úgy, h TB - minden idők egyik legjobbja - a QB és BB a GM.
DE!
Ezek önmagában is hatalmas eredmények, amelyeket meg kell becsülnünk.
Nincs még egy olyan csapat az NFL-ben, aki az elmúlt 12 évben stabilan PO részvételért harcolt, illetve kb. 10 évben (Brady sérülését és az azt követő szezont leszámítva) minden évben SB esélyes is volt.

De én a SB-győzelmeket szeretem, az elvesztett SB és a 1/4-es draftcetli nekem pont ugyanannyit ér.
Meg lehet erről a véleményed, én mégis így gondolom.
Én a győzelmet élvezem, nem a második, vagy 29.helyet.Sobri Jóska
Én örülök, ha megvan egy szezonban a 8. győzelmünk. Ha matematikailag is bejutunk a PO-ba. Ha megnyerjük a csoportot. Örülök, ha a 4. negyedben 1st downt szerezünk 3. kísérletre és számolgatok, h hány yardot kell megtenni az ellenfél célterületéig. Örülök, ha kivédekezzük az ellenfél 3. vagy 4. kísérletét a 0:57-el a meccs vége előtt és így biztossá válik, h megnyerjük a meccset.
Örülök a 31/32-es cetlinek épp úgy, mint a 28 v. 26. v. 24/32-es cetlinek is.
...és mindig eszembe jut ilyenkor, h nekünk a szezon januárban ért véget és nem november közepén, amikor így állunk:

Bills 4 - 7
Browns 4-7
Jax 2-9
HOU 2-9
OAK 4-7
WAS 3-8
TB 3-8
ATL (!!!!!!!!!) 2-9
több mint 10 éve
Rule New England Patriots 451 — Tu estilo tu flow, mami muy criminal
A mai meccset párhuzamba lehet állítani a 2009es Colts meccsel. Ott 4th&2re neki mentünk, mert BB nem bízott a D-ben, erre fel most az OT-ban oda adtuk Manningnek a labdát, mert bízott az egységben. Idén valahogy minden más, mint az elmúlt években. Nagyon bizakodó vagyok.FViktor93
Ez nekem is eszembe jutott a 4. negyed végén, amikor nem mentünk neki a 4&2-nak, hanem punt jött. A DEF meg is állította Manningéket. Meg utána még néhányszor...
több mint 10 éve
kolok1972 New England Patriots 2 439 — Pats fan
Sobri befejezem,mert Veled csak abszolút parttalan vitába lehet bonyolódni,de privátban folytathatjuk.2 megjegyzés csak: 1. Azt mondod belül örülsz...Az a baj ezzel,hogy én azt látom,hogy amikor nyerünk és ad abszurdum TB még jól is játszik,akkor érdekes módon "belül örülsz",egyszerűen sztem csak azért ,mert ez nem illik bele a TB kiégett fixa ideádba,főleg nem ,ha láthatóan TB még teljesen feltüzelt.Ilyenkor jössz elő a "ja dehát ez csak egy érdektelen alapszakasz meccs" dumáddal. Érdekes módon viszont ha egy uilyen "érdektelen alapszakasz meccsen" játszik Brady szarul (ilyenre is volt idén jópár példa),akkor nem magadban bosszankodsz,hanem azért ha más nem legalább egy mondattal biztos előjössz a mantrával.Ha a meccsek alakulása alátámasztja a rögeszmédet akkor biztos megnyilvánulsz,ha nem ,akkor hallgatsz,vagy elintézed azzal h ez csak az alapszakasz. 2.Atomcsőd PO= épphogy elvesztett SB ??? WTF...(ahol ráadásul TB-n aztán abszolút nem múlott) Itt ráadásul az eredeti szöveg sem működik,hiszen a PO-ban is nyertük a meccseket. Ilyenkor jön az(mivel más már nem marad),hogy na dehét a SB-t elbuktuk. Az egyáltalán nem zavar,hogy ez legkevésbé múlott Bradyn,mert ez nem illik a teóriádba.
Én azt látom,hogy h csak akkor kerülsz elő amikor kárörvendeni lehet,hogy megint kiszoptunk és ezáltal igazolni a teóriádat(lsd a bukott SB után órákkal azonnal kirakott loosers sigedet). Bocs,de nekem nem hiteles,hogy ez a kedvenc csapatod.

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.
több mint 10 éve
triangle 1 283
én maximálisan egyetértek az idénvanalegerősebbkeretünkazutóbbiévekben véleménnyel, és kb a legnagyobb SB esélyesnek tartanám magunkat, ha lenne még Wilfork és Mayo. így viszont az a rossz sejtésem van, hogy a PO-ban majd 1 elrontott szerelésen vagy engedett 3&long-on (ezeknél nagyon hiányzik Mayo szerintem - hajrá Fletcher) fog múlni az egész szezonunk, ami után azért lesz hiányérzetem, mert Mayoval/Wilforkkal meglett volna... (nem pótolhatatlanok, de pont ennyi fog hiányozni - ne legyen igazam)
több mint 10 éve
Nomac New England Patriots 2 685 — balazs.t85@gmail.com
Nagyon kellemes meglepetés az újoncok játéka, eddig úgy néz ki sok hiányposztot sikerült betömni.
- WR-ek teljesen rendben vannak. Dobson és KT elég jól kiegészítik egymást, még nem klasszisok, de azt megadják a csapatnak ami kell.
- Sec-ben: Ryan és Harmon is jó fogásnak tűnik.
- DT poszton: Chris Jones és Vallano kiegészülve Kellyvel és Baby Vinceel teljes mértékben megoldják a posztot.

Ti melyik posztot érzitek gyengének? Hova Draftolnátok az első körökben?
több mint 10 éve
Bruschi85 New England Patriots 1 705 — Patriots és Kaposvári KK fan
Hasonlóan látom én is. Azonban van valami az idei csapatban, amit már szeptember óta nem tudok kiverni a fejemből és hétről-hétre csak megerősítenek, hogy talán ez lesz a negyedik. Más lett a csapat szerkezete, felépítése az elmúlt évek "bukott" Patseihez képest. Komoly tartásuk lett. három idegenbeli meccs is lesz még az alapszakaszban, ott lehet edződni, még bizonyítani.

Bizakodó vagyok. Jó lenne idén végre megszabadulni ettől a nyomástól. Ki tudja, talán újabb sorozat is indulhatna még! 😉DoM
Végre van csapatunk. A mai meccset párhuzamba lehet állítani a 2009es Colts meccsel. Ott 4th&2re neki mentünk, mert BB nem bízott a D-ben, erre fel most az OT-ban oda adtuk Manningnek a labdát, mert bízott az egységben. Idén valahogy minden más, mint az elmúlt években. Nagyon bizakodó vagyok.FViktor93
Csak, hogy ott Faulk megcsinálta a játékot, csak rossz helyre tették vissza a labdát és nem tudtuk visszanézetni, pedig több kamerából is meg volt a 1st down.. De igazad van akkor nem bízott a D#-ben BB, most viszont a Denver ellen az OT-ben maximálisan.
Az idei évben a sérültekkel teli D# erősödése miatt bizakodhatunk, az utóbbi évek legjobbja, pedig kiestek vezérek, akik hiányoznak és fontos kiélezett meccseket nyertünk.
Nekem az első félidő alapján a Ravens meccs borzalmai jutottak villantak fel, a 2. alapján pedig a Kóc fordítása ellenünk a PO-ban, ahol ugye ők megnyerték az SB-t lendületből..



A lényeg továbbra is Hajrá Pats és Hajrá Kometa Kaposvári KK!
több mint 10 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Hasonlóan látom én is. Azonban van valami az idei csapatban, amit már szeptember óta nem tudok kiverni a fejemből és hétről-hétre csak megerősítenek, hogy talán ez lesz a negyedik. Más lett a csapat szerkezete, felépítése az elmúlt évek "bukott" Patseihez képest. Komoly tartásuk lett. három idegenbeli meccs is lesz még az alapszakaszban, ott lehet edződni, még bizonyítani.

Bizakodó vagyok. Jó lenne idén végre megszabadulni ettől a nyomástól. Ki tudja, talán újabb sorozat is indulhatna még! 😉DoM
Végre van csapatunk. A mai meccset párhuzamba lehet állítani a 2009es Colts meccsel. Ott 4th&2re neki mentünk, mert BB nem bízott a D-ben, erre fel most az OT-ban oda adtuk Manningnek a labdát, mert bízott az egységben. Idén valahogy minden más, mint az elmúlt években. Nagyon bizakodó vagyok.
több mint 10 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
Váó.