New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 8 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
A Herm Edwards csere lehet a mértékadó. (nemcsak a Parcells és Gruden csere van MAI szemmel borzalmasan túlárazva, hiszen minimum egy FR QB-t adtak az edzőért, MAI szemmel; de valójában a Belichick csere első köröse is nagyon erős volt MAI mértékkel)
Másrészt minden cserét az érte cserélő csapat kérte és adta!, nem az a csapat amelyik meg szeretne válni a jelenlegi edzőjétől, különben kirakják.
sapka
Edwardsnak a csere idején a win%-a 50 alatt volt. Payton 60 felett van.
Mivel az utolsó csere is 10 éve volt, nehéz erről véleményt mondani. De egy komolyan vehető HC-ért 4. kört adni kb. nevetséges, nagyjából semmi értelme.
Persze első körökkel meg milliókkal dobálózni szintén a másik véglet.

Szerkesztette: atapapa

több mint 8 éve
sapka Washington Commanders 6 583 — sapka
pár edzőcsere az nfl-ben a közelmúltból (kicsit félrevezető a pickek helye, mert több nem a csere évéből való volt, hanem később lett átadva, de ezekkel a megjegyzésekkel már nagyon átláthatatlan lett volna)

1997: Patriots Bill Parcells ---> Jets, első kör, második kör, harmadik kör, negyedik kör
2000: New York Jets, Bill Belichick ---> Patriots, első kör
2001: Raiders Jon Gruden ---> Tampa Bay Buccaneers.2 db első kör, 2 db. második kör, 8 millió dollár
2006: New York Jets, Herm Edwards ---> Kansas City Chiefs, 4. kör.

Megjegyzés: ebből a négyesből egyedül Parcells nyert bajnokságot a cserét megelőzően.
atapapa
szerintem 15 évvel ezelőtt nem értek annyit a draftpickek mint mostanság (nem értékre, hanem paradigma szinten), legalábbis én nagyon kedvelem a 90-es évek fociját (így szőröstül bőröstül), de ez a draftpick felhalmozás és érték képzés az utóbbi 10 év fejleménye a fociban azt gondolom

A Herm Edwards csere lehet a mértékadó. (nemcsak a Parcells és Gruden csere van MAI szemmel borzalmasan túlárazva, hiszen minimum egy FR QB-t adtak az edzőért, MAI szemmel; de valójában a Belichick csere első köröse is nagyon erős volt MAI mértékkel)
Másrészt minden cserét az érte cserélő csapat kérte és adta!, nem az a csapat amelyik meg szeretne válni a jelenlegi edzőjétől, különben kirakják.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 8 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Szerintem ez lesz:
- SP a Giants HC-a lesz,
- Brees pedig bele fog menni a paycut-ba, és megpróbál jövőre dobni még egy nagyot a csapattal...

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 8 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
pár edzőcsere az nfl-ben a közelmúltból (kicsit félrevezető a pickek helye, mert több nem a csere évéből való volt, hanem később lett átadva, de ezekkel a megjegyzésekkel már nagyon átláthatatlan lett volna)

1997: Patriots Bill Parcells ---> Jets, első kör, második kör, harmadik kör, negyedik kör
2000: New York Jets, Bill Belichick ---> Patriots, első kör
2001: Raiders Jon Gruden ---> Tampa Bay Buccaneers.2 db első kör, 2 db. második kör, 8 millió dollár
2006: New York Jets, Herm Edwards ---> Kansas City Chiefs, 4. kör.

Megjegyzés: ebből a négyesből mint HC, egyedül Parcells nyert bajnokságot a cserét megelőzően.

Szerkesztette: atapapa

több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 609 — Így remélem megfelelek nektek.....
Szerintem Payton hasobló cipőben jár itt mint nálunk Reid. Egész egyszerűen itt elfáradt a dolog, van ilyen. Váltásra van szüksége s ha szerencséje van talál magának egy hasonlóan jó teheségekkel teli rostert mint Reid s hamar megújulhat. Meg persze egy jó DCt is maga mellé. Drukkolok neki hogy sikerüljön! De ha itt meg tudna újulni az lenne a legjobb.
több mint 8 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Tehát ő egy jó offense-t kellene, hogy összerakjon, mellé kell egy önműködő D és egy olyan GM, aki szintén önálló. Nálam kisarkítva ez továbbra is OC. 😊

Nyilván kérdés a motiválás, a meccselés, time management, ilyesmik, de egy kicsit azt érzem, hogy Payton túl van értekelve HC-ként, pont amiatt, mert zseniális offense-t rakott össze pár éve (ami azért hiába átlag feletti, szintén kopogat egy kicsit).
somoskovig
Motiválásban, time managmentben és meccselésben is átlag feletti.
A védelemhez nem ért. Védőt nem nagyon tud draftolni. Jó DC-t nem tud kiválasztani.
Ezt sok jó, de kizárólag a labda egyik oldalán gondolkodni képes HC mondhatja még el magáról.
atapapa
Persze, csak ezekért a HC-kért nem állnak sorba a hírek szerint draft picket is adni szándékozva...
somoskovig
Ezek szerint Payton ennél többet ér 😉

több mint 8 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 775 — 49ers GM
Tehát ő egy jó offense-t kellene, hogy összerakjon, mellé kell egy önműködő D és egy olyan GM, aki szintén önálló. Nálam kisarkítva ez továbbra is OC. 😊

Nyilván kérdés a motiválás, a meccselés, time management, ilyesmik, de egy kicsit azt érzem, hogy Payton túl van értekelve HC-ként, pont amiatt, mert zseniális offense-t rakott össze pár éve (ami azért hiába átlag feletti, szintén kopogat egy kicsit).
somoskovig
Motiválásban, time managmentben és meccselésben is átlag feletti.
A védelemhez nem ért. Védőt nem nagyon tud draftolni. Jó DC-t nem tud kiválasztani.
Ezt sok jó, de kizárólag a labda egyik oldalán gondolkodni képes HC mondhatja még el magáról.
atapapa
Persze, csak ezekért a HC-kért nem állnak sorba a hírek szerint draft picket is adni szándékozva...

több mint 8 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Tehát ő egy jó offense-t kellene, hogy összerakjon, mellé kell egy önműködő D és egy olyan GM, aki szintén önálló. Nálam kisarkítva ez továbbra is OC. 😊

Nyilván kérdés a motiválás, a meccselés, time management, ilyesmik, de egy kicsit azt érzem, hogy Payton túl van értekelve HC-ként, pont amiatt, mert zseniális offense-t rakott össze pár éve (ami azért hiába átlag feletti, szintén kopogat egy kicsit).
somoskovig
Motiválásban, time managmentben és meccselésben is átlag feletti.
A védelemhez nem ért. Védőt nem nagyon tud draftolni. Jó DC-t nem tud kiválasztani.
Ezt sok jó, de kizárólag a labda egyik oldalán gondolkodni képes HC mondhatja még el magáról.

több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Nem tartom kizártnak, hogy el is fáradt. Nyilván megviselte a 2012-es kihagyás is, és azért keménykedett a DC-kel, meg szólt bele a védelembe jobban, hogy ez mégegyszer ne történhessen meg. Az biztos, hogy egy Ireland mellett jobban ki tudna teljesedni. Szerintem akit még cserélni kell az Carmicheal, mert nem érzem hogy ő tenne hozzá bármit.

Tény, hogy pár éve Payton volt a legjobb motivátor, mára ez is kopni látszik, és hát azért a SB onside egy kicsit több, mint amit egy jó OC csak úgy meghoz 😊

több mint 8 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 775 — 49ers GM
Nem akarok nagyon bicskanyitogató lenni, de mivel több Payton az elmúlt pár éve alapján, mint egy nagyon jó OC? Nálam HC-ként eléggé megbukott, a D szerencsétlen koordinátor-választásaitól kezdve, a különböző balhék kezelésén keresztül a motiválatlanságig szerintem minden volt itt, ami nem a jó HC ismérve...
somoskovig
Payton mint GM bukott meg. Úgy hogy hivatalosan sohase volt az.
Egy karizmatikus GM kell mellé és/vagy egy olyan DC, mint Williams volt, aki szemernyi beleszólást sem enged a D-be (mondjuk a bounty is emiatt harapódzhatott el)
atapapa
Tehát ő egy jó offense-t kellene, hogy összerakjon, mellé kell egy önműködő D és egy olyan GM, aki szintén önálló. Nálam kisarkítva ez továbbra is OC. 😊

Nyilván kérdés a motiválás, a meccselés, time management, ilyesmik, de egy kicsit azt érzem, hogy Payton túl van értekelve HC-ként, pont amiatt, mert zseniális offense-t rakott össze pár éve (ami azért hiába átlag feletti, szintén kopogat egy kicsit).

több mint 8 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nem akarok nagyon bicskanyitogató lenni, de mivel több Payton az elmúlt pár éve alapján, mint egy nagyon jó OC? Nálam HC-ként eléggé megbukott, a D szerencsétlen koordinátor-választásaitól kezdve, a különböző balhék kezelésén keresztül a motiválatlanságig szerintem minden volt itt, ami nem a jó HC ismérve...
somoskovig
Payton mint GM bukott meg. Úgy hogy hivatalosan sohase volt az.
Egy karizmatikus GM kell mellé és/vagy egy olyan DC, mint Williams volt, aki szemernyi beleszólást sem enged a D-be (mondjuk a bounty is emiatt harapódzhatott el)

több mint 8 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 775 — 49ers GM
Nem akarok nagyon bicskanyitogató lenni, de mivel több Payton az elmúlt pár éve alapján, mint egy nagyon jó OC? Nálam HC-ként eléggé megbukott, a D szerencsétlen koordinátor-választásaitól kezdve, a különböző balhék kezelésén keresztül a motiválatlanságig szerintem minden volt itt, ami nem a jó HC ismérve...

Plusz nem tudom, hogy személyzeti/draft kérdésekbe mennyi beleszólása van, de azért az elmúlt években a draft se nagyon volt sikersztori...

több mint 8 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Talán ez a 2. kör csak egy kiinduló ár. Ha a HC nélküli csapatok fele akarja, akkor lehet ezen még felfelé licitálni.

Roppant izgalmas egy-két nap elé nézünk. Ha végül Payton marad, akkor meg majd az FA szezon kezdete lesz roppant mód mozgalmas.
Gyurma Pappa
Olyasmi hírek is keringenek, hogy Loomis-t Benson a Pelicans felé terelgetné, ott kapna egyre nagyobb hatalmat, és a GM pedig Ireland lenne
Ami abból a szempontból hálás lenne, hogy Ireland játékosmegfigyelőből emelkedett egy FO élére, na őt nem táncoltatná úgy Payton, ahogy akarná (már ha SP maradna)

több mint 8 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
"A Saints beárazta edzőjét, egy második körös draft cetlit várnak Sean Paytonért cserébe."
Az a durva.
Coolearie
WTF??? Mindössze egy sz@ros 2. kör???

Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
"A Saints beárazta edzőjét, egy második körös draft cetlit várnak Sean Paytonért cserébe."
Az a durva.
Coolearie
Ha ez igaz, akkor kezdem azt hinni, hogy Brees is relatív olcsón fog elkelni. Most már csak akkor lennék baromi szomorú ha mondjuk Allen-t neveznék meg HC-nak... Akkor rendelek egy életnagyságú Mike Smith szobrot.

több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
A Pats anno 1. köröst adott Belichickért a Jetsnek, ha igaz ez az ár, akkor nekem nagyon úgy tűnik, hogy Benson a korábbi érdemeire tekintettel nem akarja dicstelenül kirúgni, viszont nagyon nincs is benne bizadalma, hogy Sean meg tudna újulni ebben a környezetben.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
"A Saints beárazta edzőjét, egy második körös draft cetlit várnak Sean Paytonért cserébe."
Az a durva.
Coolearie
Kevés
atapapa
"A Saints beárazta edzőjét, egy második körös draft cetlit várnak Sean Paytonért cserébe."
Az a durva.
Coolearie
Rapaportnál már ott tartok, hogy akár én is írhatnám azokat a tweeteket... nem túl valid
mondjuk a Philly-hez így biztos nem megy 😀
lol
Szerintem mi elhoztuk volna simán, de most pont abban a helyzetben vagyunk hogy nem kellene pazarolni a picket.

több mint 8 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
"A Saints beárazta edzőjét, egy második körös draft cetlit várnak Sean Paytonért cserébe."
Az a durva.
Coolearie
Kevés

több mint 8 éve
eloel 3 203 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.
"A Saints beárazta edzőjét, egy második körös draft cetlit várnak Sean Paytonért cserébe."
Az a durva.
Coolearie
Rapaportnál már ott tartok, hogy akár én is írhatnám azokat a tweeteket... nem túl valid
mondjuk a Philly-hez így biztos nem megy 😀

- new orleans saints hungary - sig gallery -
több mint 8 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
"A Saints beárazta edzőjét, egy második körös draft cetlit várnak Sean Paytonért cserébe."
Az a durva.

több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 645 — Egyéb témák lakó
Roppant izgalmas egy-két nap elé nézünk. Ha végül Payton marad, akkor meg majd az FA szezon kezdete lesz roppant mód mozgalmas.

5 forgatókönyvet látok (az új DC-t alapvetésnek veszem):
1) SP és Brees marad, valahogy kipasszíroz Loomis annyi pénzt, meg elcserélünk egy-két embert/cetlit, hogy lehessen erősíteni a védelmet. Na, erre én így nem látok nagy esélyt.
2) SP és Brees marad, viszont megtépázzák Payton jogköreit, hoznak egy olyan DC-t, aki segéd HC-ként is képes üzemelni, és meglátjuk hogy működik a rendszer (+ ugye az 1) pontos passzírozás)
3) Mindenki marad, de Brees kap egy új szerződés (hosszabbítás + pay cut), és megpróbálunk az így felszabadult pénzből valamit kezdeni a védelemmel. Esetleg kombinálható ez a megoldás a 2. verzióval, és Payton hatalma kisebb lesz.
4) Payton megy, Brees marad. Hát talán ez a legrosszabb variáció mindközül. Több zsé nem lesz, de legalább elveszik a kémia fele. Én ettől nagyon szomorú lennék.
5) Mindenki lapát: ha kapunk valami értéket, értsd cetliket, akkor neki lehet állni újjáépíteni a csapatot, de akkor 2-3 igen szánalmas év elé nézünk.

Amit szándékosan nem említettem, mert nem tartom elképzelhetőnek: Loomis megy (egyszerűen szerintem ő túlzottan közel van a tulajdonosokhoz, és ő a munkáját minden évben elvégezte, nem tudom őt okolni az eredmény elmaradásáért), illetve hogy Brees megy, de Payton marad (ezt egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy Payton belefog egy új QB felépítésébe, miközben Drew ellovagol...)

több mint 8 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 110 — WHO DAT!!!!
12.hely. Sokat nem buktunk a győzelmen, jól van ez így.

Ha jól nézem Brees úgy passzolta a legtöbb yardot idén is, hogy egy meccsel kevesebbet játszott. Az elég derék.

Sorsfordító napok jönnek, kíváncsi vagyok az LM-SP találka eredményére.
Ha igazak a pletykák, a fél Liga sorban áll Paytonért.
Ha marad is, DC-fronton mindenféleképpen újítani kell.

atapapa
Érthető, hogy mindenki sorban áll paytonért. Kb. a legnagyobb offense guru az nfl-ben, amióta ő itt van/meg persze brees/ mindig ligaelit volt az offense. Csak már ugye ez évek óta kevés, mivel nincsen mellette egy megfelelő defense ami hozhatná a győzelmeket.


több mint 8 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nem ertem mi a demagog abban, hogy Watsonnak pont 35 evesen lett karriereve, Jimmy meg Brees keze alol kikerülve valt onmaga arnyekava. Meg ha ez az arnyek a ti tamadojatekotokban fenyesnek is szamitott.

több mint 8 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Watson meccsenkénti átlaga: 51 yard, 0,375 TD. A yard karriercsúcs.
Jimmy meccsenkénti átlaga: 55 yard, 0,181 TD.

Watson csak TD-ben marad el jelentősen Jimmy tavalyi itteni teljesítményétől.
Szerintem Jimmy hálás lehet Brees-nek, amiért gazdag emberré tette. Meg Watson is, utóbbi ugye most FA lesz.
atapapa
Mondjuk ezt azért demagóg így leírni, mert Jimmy amíg egészséges volt és játszott, rendre clutch 3rd downokat hozott és nagyon hasznos volt a pályán, viszont egészen odáig a falunk annyira gyenge volt, hogy kb ligautolsó passzjátékunk volt. Jimmy sérülése után centert váltottunk és beindult a henger. Baldwin 6 meccsen mennyi, 11 (?) TD, Russ pedig valami 22 TD-t szórt az azt követő 5-6 meccsen 😊

Summa summarum, Jimmy egy akadozó gépezet egyik legjobbja volt, arról nem tehet, hogy ennyi jött ki abban az időben a falunkból.
több mint 8 éve
Rutin New Orleans Saints LSU Tigers 2 021
Epic... 😀


Who * dat * say * dey * gonna * beat * dem * Saints * ???