Filmek

40 feliratkozó

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 121 — #NoStress
De akkor, ha a filmekről fogtok, fogunk írni, akkor légy szíves ne írjátok le az egész sztorit, ne legyen spoiler 😀 Mert akkor nem nézi meg az ember, ugye, ha tudja miről szól.. 😀JC6
Szerintem nem érted.
Nem sztorileírásra gondolok, hanem egy leírásra a filmről, hogy miért jó, miért rossz, miért ajánlod, miért nem.
Nézz vissza pár hsz-t, mondjuk amit írtam a Paripáról, vagy a facebookos filmről. Vagy nézd meg kettővel feljebb deny79 filmleírását. Semmit nem ír a sztoriról, mégis tudom már, hogy miért nem nézem meg. 😊
Vagyis amit elolvasva kapunk egy szubjektív benyomást a filmmel kapcsolatban, és nem azt, hogy xy bemegy, kijön, lelövi, kiszabadítja, hepiend.
Természetesen ami spoileres, ott kéretik beírni hogy ***spoiler***.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
De akkor, ha a filmekről fogtok, fogunk írni, akkor légy szíves ne írjátok le az egész sztorit, ne legyen spoiler 😀 Mert akkor nem nézi meg az ember, ugye, ha tudja miről szól.. 😀
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Akkor én röviden megindoklom Utazós dolgot, bár már régen láttam relatívan, meg azóta ezer mást is néztem, illetve sok nyomot sem hagyott bennem.

Tehát szerintem a 2 sztár színész játéka sem a legjobb, igazából velük van eladva a film, csak azért vannak. Maga a sztori sem egy nagy durranás, tök gyorsan kitalálható a nagy csavar, amit terveztek. Elég sokszor volt olyan érzésem is, amikor néztem, hogy na majd most egy kicsit beindul, bepörög, ez végre egy olyan jelenet, amiben lesz több akció, de semmi, marad ugyanazon a tempóm a film. Ez a tempó pedig az altatós tempó. Bővebben már nem írnék róla, tényleg nem sok minden maradt meg bennem. Tény számomra, csa Jolie és Depp neve miatt lett ennek a filmnek bevétele maximum.

Oscar-ra meg mindenki szavazzon, alig vagyunk csak, így nem muri.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Egyébként volna egy ötletem.
Mégpedig az, hogy itt a filmek topicban is lehetne, hogy úgy írunk filmekről, mint ahogy a könyvesben, vagyis, nem csak annyi lenne egy hsz, hogy "láttam a Zöld nyulak-at, szar, unalmas", vagy "láttam az új Dzson Dzsekk filmet, lehetne jobb is".
Persze fontos, hogy mindenki elmondhassa a véleményét arról, neki mit tetszett, mi nem, de szerintem hasznosabb, szórakoztatóbb és élvezetesebb is lenne, ha valaki megnézett egy filmet, akkor úgy írna róla, hogy ezzel adjon némi támpontot annak is, aki nem látta.
Pl, sokan írták, hogy Az utazó szar, én nem láttam, és érdekelne, hogy miért szar, vagy ha olyan filmről van szó, amit mondjuk láttam, akkor is érdekel, hogy másnak meg miért nem tetszett. Így lehet tartalmasabban beszélgetni.
És ez csak egy ötlet, nem kötelező érvényű, csak egy felvetés.Sobri Jóska
Egyetértek, teljesen. Én is néha innen szoktam ötleteket meríteni, hogy mit nézzek, és könnyebb ha több minden van írva róla.

szerk: Még holnap 23:59-ig lehet szavazni Oscar bácsira.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 121 — #NoStress
Egyébként volna egy ötletem.
Mégpedig az, hogy itt a filmek topicban is lehetne, hogy úgy írunk filmekről, mint ahogy a könyvesben, vagyis, nem csak annyi lenne egy hsz, hogy "láttam a Zöld nyulak-at, szar, unalmas", vagy "láttam az új Dzson Dzsekk filmet, lehetne jobb is".
Persze fontos, hogy mindenki elmondhassa a véleményét arról, neki mit tetszett, mi nem, de szerintem hasznosabb, szórakoztatóbb és élvezetesebb is lenne, ha valaki megnézett egy filmet, akkor úgy írna róla, hogy ezzel adjon némi támpontot annak is, aki nem látta.
Pl, sokan írták, hogy Az utazó szar, én nem láttam, és érdekelne, hogy miért szar, vagy ha olyan filmről van szó, amit mondjuk láttam, akkor is érdekel, hogy másnak meg miért nem tetszett. Így lehet tartalmasabban beszélgetni.
És ez csak egy ötlet, nem kötelező érvényű, csak egy felvetés.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ja, a Tolvajok városa lemaradt. Ez is tetszett nagyon, kivéve a "csajos rész"...
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 404 — Ajmo Vatreni
Atyaúristen, milyen borzalmasan rossz film 'Az utazó'.
Soha, senki ne nézze meg.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Az utóbbi fél évben két jó filmet láttam.
Az egyik a Buried volt, a másik Maximus feleségszöktetős filmje. Végig lekötött, néha döcögött, de nagyon izgultam. Kegyetlen jó film volt! Csak ajánlani tudom.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 493 — Sic semper tyrannis!
Full magyar filmek, sorozatok itt: http://www.youtube.com/user/csardijDzsokijuing
Aranybanya.. azonnal a kedvencek koze.
Mondjuk vicces a 30-as evek magyar filmjei mellet a Yoshi frateres kabare..Igor
Benne van a bebukottak is! Az nagyon durva dokumentumfilm! Mindenkinek ajánlom!
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Full magyar filmek, sorozatok itt: http://www.youtube.com/user/csardijDzsokijuing
Aranybanya.. azonnal a kedvencek koze.
Mondjuk vicces a 30-as evek magyar filmjei mellet a Yoshi frateres kabare..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 980 — Saturday Night Lights
Full magyar filmek, sorozatok itt: http://www.youtube.com/user/csardij

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 121 — #NoStress
A Black Swain egy nagyon jó thriller, egy a nagyon sok jó közül.
Sobri Jóska
A Black Swant tegnap láttam. Nem thriller, ha már egy műfajba akarjuk beletuszkolni, akkor pszichodráma szvsz. Engem megvett kilóra, de leginkább a 10/7-es sztori mellé pakolt 10/10-es látványvilággal. Ha ezt leszednénk a filmről, akkor egy erős, de nem kiemelkedő lélektani filmet kapunk, ráadásul ebben a művész-siker témában pl. az Amadeus azért sokkal erősebb.
De megérte a jegy árát. Mondjuk Aronofskytól a Rekviem... vagy a Forrás ütősebb volt.Dzsokijuing
Amit írtam nem azt jelenti, hogy rossznak tartanám, csak nem érzem annyira kiemelkedőnek, hogy a 10 film közül ez kapja az Oscart.
Pszichodráma, lélektani- vagy lelkihorror, thriller, biztos lehet cizellálni végtelenségig, én az akciófilm-vígjáték-thriller-egyéb négyesből választottam ezúttal cimkét. 😊
És az egész arra ment ráadásul ki, hogy itt sokan értetlenkedtek, és viszolyogtak, de teljesen megérdemelten kapja a The Social Network az Oscar-t, ha megkapja.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 980 — Saturday Night Lights
A Black Swain egy nagyon jó thriller, egy a nagyon sok jó közül.
Sobri Jóska
A Black Swant tegnap láttam. Nem thriller, ha már egy műfajba akarjuk beletuszkolni, akkor pszichodráma szvsz. Engem megvett kilóra, de leginkább a 10/7-es sztori mellé pakolt 10/10-es látványvilággal. Ha ezt leszednénk a filmről, akkor egy erős, de nem kiemelkedő lélektani filmet kapunk, ráadásul ebben a művész-siker témában pl. az Amadeus azért sokkal erősebb.
De megérte a jegy árát. Mondjuk Aronofskytól a Rekviem... vagy a Forrás ütősebb volt.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
gagyi mami 3 lazán nézhető.én jól szórakoztam rajta


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 13 éve
Stez SMU Mustangs 43 254 — Whoops, looks like something went wrong.
Kiraly beszede pipa
nagyon jo film szerintem, remek szineszi alakitasok, nagyon tetszett
Oscart neki 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 121 — #NoStress
Ami nekem nem volt tiszta a TSN-ben, hogy Timberlake karaktere tényleg paranoiás volt, vagy csak megjátszotta Zuckerbergéknek? Mert ha tényleg az volt, akkor nekem nagyon nem jött át.F.Schleck
A referenciákat böngészve mindenre választ találsz. 😊
http://en.wikipedia.org/wiki/Sean_Parker

Vagy ha írsz neki, biztos válaszol:
http://www.facebook.com/SeanSobri Jóska
Nem rossz ötlet. Bár a filmben, mint minden valós történet alapján írt filmben, van fikció, szóval még mindig nem vagyok biztos a dologban.

Mondjuk Zuckerberg kedvenc filmjei között nem szerepel a TSN. 😊
http://www.facebook.com/zuckSobri Jóska
Zene téren viszont elég bandwagonnak tűnik. 😊F.Schleck
Parker valóban paranoiás. 😊
A bandwagonságról meg: szerintem pl. Lady Gaga kiadójának/managementjének egy like Zuckerbergtől kb 2-5 millió dollárba kerülhet. 😊

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ami nekem nem volt tiszta a TSN-ben, hogy Timberlake karaktere tényleg paranoiás volt, vagy csak megjátszotta Zuckerbergéknek? Mert ha tényleg az volt, akkor nekem nagyon nem jött át.F.Schleck
A referenciákat böngészve mindenre választ találsz. 😊
http://en.wikipedia.org/wiki/Sean_Parker

Vagy ha írsz neki, biztos válaszol:
http://www.facebook.com/SeanSobri Jóska
Nem rossz ötlet. Bár a filmben, mint minden valós történet alapján írt filmben, van fikció, szóval még mindig nem vagyok biztos a dologban.

Mondjuk Zuckerberg kedvenc filmjei között nem szerepel a TSN. 😊
http://www.facebook.com/zuckSobri Jóska
Zene téren viszont elég bandwagonnak tűnik. 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 121 — #NoStress
Ami nekem nem volt tiszta a TSN-ben, hogy Timberlake karaktere tényleg paranoiás volt, vagy csak megjátszotta Zuckerbergéknek? Mert ha tényleg az volt, akkor nekem nagyon nem jött át.F.Schleck
A referenciákat böngészve mindenre választ találsz. 😊
http://en.wikipedia.org/wiki/Sean_Parker

Vagy ha írsz neki, biztos válaszol:
http://www.facebook.com/Sean

Mondjuk Zuckerberg kedvenc filmjei között nem szerepel a TSN. 😊
http://www.facebook.com/zuck

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ami nekem nem volt tiszta a TSN-ben, hogy Timberlake karaktere tényleg paranoiás volt, vagy csak megjátszotta Zuckerbergéknek? Mert ha tényleg az volt, akkor nekem nagyon nem jött át.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 121 — #NoStress
Azért gondoltam írok pár sot a többi 9 filmről is:

A 127 Hours fényképezése zseniális, de a problematikája speciális, nehezen azonosulható.
A Black Swain egy nagyon jó thriller, egy a nagyon sok jó közül.
A The Fighter szintén egy a boxfilmek sokaságából, vannak jobbak ebben a témában, fontosabb boxolókról, jobban megcsinálva.
Az Inception nagyon eredeti, lendületes, de annyira fikció, hogy nem Oscar favorit a téma miatt.
A The Kids Are All Right vígjáték, nincs az előzőekkel egy súlycsoportban, a The King's Speech még lehetne is akár, de ott a témaválasztáson csúszik el a dolog, tipikus egynek jó film.
A Toy Story 3 simán nyerő lehet animációs kategóriában, de meglepne, ha ez lenne az az animációs film, mely Best Picture szobrot kap.
A True Grit remake, mégha a jobbfajtából is való, egyébként talán a legszórakoztatóbb film a 10-ből, de jelentősége elhanyagolható. (És akkor inkább a Leon kapott volna, hasonló témában. 😊 )
A Winter's Bone dráma, nyűglődős, de a Sundance-en kaszált, vagyis nem egy közönségfilm.

több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
nehezebb dióSobri Jóska
Bocs, hogy nálad említem, de a "nehéz dió" az egyik kedvenc képzavarom! 😊




több mint 13 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 025 — no es importante
Tegnap néztem meg a facebook-filmet.
Azt kell mondjam, hogy Fincher megint hozta a tőle megszokott minőséget, a főszereplő srác és Justin Timberlake is frankón elkapta a karaktert, és érdeklődve néztem Rooney Mara perceit, még így, a világsztárság elött. (Ő lesz a Fincher féle Millenium trilógiában Lisbeth Salander.)
Engem a film lekötött, szórakoztatott, az egyik Winklevoss-on felbukkanó Patriots melegítőfelső még meg is örvendeztetett, de ezek ugye szubjektív érzések. Viszot felmerült, hogy megérdemli ez az Oscar-t vagy sem.
Ha azt veszük alapul, hogy benne van e minden idők 84 legjobb filmjében, akkor evidens, hogy nem. De szerintem minden idők 100 legjobb filmjéből sincs 83-nak szobrocskája, jó ha 10-15-nek, tehát ez tulajdonképpen nem szempont.
Ami szempont, hogy az elmúlt évet figyelembe véve született e ennél meghatározóbb, másként fogalmazva jobb film, hát ez ár nehezebb dió.
Szerencsére nem kell az összes tavalyi filmmel összevetni, csak azzal a kilenccel amelyiket jelölték Oscar-díjra.
Azt kell mondjam, hogy azokkal össszevetve a következő szempontok alapján: témaválasztás, megvalósítás, rendezés/szereplők/fényképezés/forgatókönyv, eredetiség, ötletesség, bizony megérdemli.
Remekül átjött a 2000-es évek első felének feelingje, az internet ahogy meghódította a világot, a net ifjú zsenijeinek Parkernek, Zuckerbergnek a karaktere, Fincher rendezése kimondottan szuper (bár aki az Alien3-at, Fight Club-ot, Seven-t megalkotta, attól el is várható ez a minőség), egyszóval én amellett teszem le a voksomat, hogy ez korszakos film erről a témáról, jelenségről, és ha megkapja, akkor megérdemelten kapja meg az Oscart vasárnap.
(Arról nem is beszélve, hogy a többi jelölt film között bár akadnak szintén jó filmek, ilyen jelentős egy sem.)Sobri Jóska
azt nem tudom hányan tudják, hogy a két Winklevoss testvért egy színész és egy dublőr játszotta, előbbinek az arcát utólag, számítógépes technikával varázsolták a dublőrének helyére


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 121 — #NoStress
Tegnap néztem meg a facebook-filmet.
Azt kell mondjam, hogy Fincher megint hozta a tőle megszokott minőséget, a főszereplő srác és Justin Timberlake is frankón elkapta a karaktert, és érdeklődve néztem Rooney Mara perceit, még így, a világsztárság elött. (Ő lesz a Fincher féle Millenium trilógiában Lisbeth Salander.)
Engem a film lekötött, szórakoztatott, az egyik Winklevoss-on felbukkanó Patriots melegítőfelső még meg is örvendeztetett, de ezek ugye szubjektív érzések. Viszot felmerült, hogy megérdemli ez az Oscar-t vagy sem.
Ha azt veszük alapul, hogy benne van e minden idők 84 legjobb filmjében, akkor evidens, hogy nem. De szerintem minden idők 100 legjobb filmjéből sincs 83-nak szobrocskája, jó ha 10-15-nek, tehát ez tulajdonképpen nem szempont.
Ami szempont, hogy az elmúlt évet figyelembe véve született e ennél meghatározóbb, másként fogalmazva jobb film, hát ez ár nehezebb dió.
Szerencsére nem kell az összes tavalyi filmmel összevetni, csak azzal a kilenccel amelyiket jelölték Oscar-díjra.
Azt kell mondjam, hogy azokkal össszevetve a következő szempontok alapján: témaválasztás, megvalósítás, rendezés/szereplők/fényképezés/forgatókönyv, eredetiség, ötletesség, bizony megérdemli.
Remekül átjött a 2000-es évek első felének feelingje, az internet ahogy meghódította a világot, a net ifjú zsenijeinek Parkernek, Zuckerbergnek a karaktere, Fincher rendezése kimondottan szuper (bár aki az Alien3-at, Fight Club-ot, Seven-t megalkotta, attól el is várható ez a minőség), egyszóval én amellett teszem le a voksomat, hogy ez korszakos film erről a témáról, jelenségről, és ha megkapja, akkor megérdemelten kapja meg az Oscart vasárnap.
(Arról nem is beszélve, hogy a többi jelölt film között bár akadnak szintén jó filmek, ilyen jelentős egy sem.)

több mint 13 éve
Maka Jacksonville Jaguars Tulane Green Wave 2 758
http://moneymaka.blog.hu/2011/02/23/83_oscar_gala_podcast

Oscar-gála beharangozó podcast, próbáljátok szeretettel fogadni. 😊

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
off:
még én is nyomtam a lapozgatós könyveket szép számmal, pedig 80-as évek legvégén születem 😛pc_x
iggen! Nekem is ismerős: ha kimész az ajtón, lapozz a 848-ashoz. Ha inkább maradnál a puskacső előtt, lapozz a (balra a )2.-hoz 😂