Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Gyűlölködjünk

38 feliratkozó

több mint 15 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy katasztrófahelyzetet alapvetően a helyi-környékbeli - az érintett - polgároknak kell kezelni, tökmindegy, hogy állása van vagy munkanélküli. Mint annyi minden ebben az országban, a katasztrófavédelem is egy vicc. Számomra megdöbbentő volt a vörösiszap elöntésnél, hogy senki nem tudta, hogy a lé pH-értéke 13-14, tehát ha ez jön, akkor nem a TV-t mentjük, hanem az életünket és ha elkapott, akkor azonnal levetkőzünk és lemosatjuk magunkat. Közben a fejük felett 8 méter magasan több millió m3 volt/van immáron 40 éve és az érintett helyiségek közül Devecser - állítólag - város. Mintha egy lőszerraktár őrének nem szólnának, hogy áramszünet esetén ne gyújtson gyertyát.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 426 — #NoStress
Én voltam katona.
És ezért azt mondom nem érdemes összekeverni a lehetőségeket a valósággal.
Amit egy sorkatona tanult, elsajátított a szolgálati ideje alatt, azt egy délután meg lehet tanulni. persze biztos lehetne értelmesen is csinálni, úgy, hogy ne a lógásról, kummantásról, unalomról, értelmetlenségekről, stb. szóljon az egész, de nem Magyarországon a magyar tiszti, altiszti álománnyal, technikával, infrastruktúrával.
Ismerve ezen viszonyokat azt mondom, hogy 2011-ben (eltekintve a dolog eleve abszurditásától) tökéletesen értelmetlen, és szükségtelen a sorkatonaság is.
És még a valódi honvédelem sem ér semmit se.
Én hadtest vezetésbiztosító századnál voltam a jugó konfliktus idején, a jugó határnál.
Elárulom a teljesen hivatalos haditervet, stratégiát arra az esetre, ha akkor megtámadtak volna minket délről:
Az egész hadtest (ez kb. a teljes magyar nem specifikus haderő egyharmada) kompletten, amilyen gyorsan csak tud, visszavonul a Bakonyba, a Balaton, mint természetes védővonal mögé, elbújik, és reméli a legjobbakat. Erős haditerv, mi?
Vajh mi lett volna, ha a támadás északról, ne adj isten keletről vagy nyugatról érkezik, ráadásul egyszerre? Belegondolni és rémisztő. Ezek alapján egyetlen védhető pont a Margitsziget 😊
Szóval higyjétek el, teljesen agyhalott ötlet Magyarországra sorkatonaság, semmi pozitív hozadéka nincs, eltekintve pár jó katonasztoritól. De arra meg ott a Svejk.

több mint 15 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Na tényleg egyébként a különféle segélyeknek, és szegény sok panaszkodónak, hogy nincs munkája, simán lehetne mondani, hogy nab.meg, kapsz segélyt, de cserébehúzzál homokzsákot pakolni 😛

Egyébként nyilván sehogy nem megoldható, mert ígyis-úgyis kikerülné valahogy mindenki, csak valami értelmes kezdeményezést erre lehetne. De nem olyan szinten, hogy Győrből menjen valaki Miskolcra, hanem Miskolcra menjenek a környékbeliek, sztem mindenhol van elég munkanélküli.. Jó kivéve Komlóskát, ahol egy sincs 😛

Köszi amúgy, de nem mostanában gyógyul meg 😊:/
több mint 15 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
10 méter futás pont elegendő, megfutamodni nem fogsz, támadni meg 100 éve támadt utoljára magyar katona. A statikus védelem oszlopos tagja lehetnél. 😊 (Gyógyuljon meg az a térd!)
A katasztrófavédelem alapvetően polgári tevékenység, semmi köze nem lehet a hadkötelezettséghez még áttételesen sem. Rettentő sok pénzbe kerül azért fenntartani egy sorállományú hadsereget, hogy homokzsákot pakoljon a gátakon. Egy győri munkanélküli Szegeden enni, aludni, átöltözni, fürdeni is szeretne. Az ötlet egyébként nem rossz, egy éven belül nem lenne Magyarországon (bejelentett) munkanélküli.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
hát hogy háborúban 1) nem veszünk részt 2) úgyis lerombolják az országot, és a vereséget szenvedő fél tagja leszünk, és legszarabbul járunk és a végére marad egy megye nagyságú országunk; úgyhogy igazából olyan mindegy, hogy a pékek is beállnak-e háború esetén. Kérdés, hogy a megelőzéses cuccra mi alapján/esetén hivatkozhatnak.
Személy szerint egyáltalán nem szeretnék katona lenni. A pszichológiai része (pl. tisztelet, stb..) így is megvan bennem, fegyverrel lőni soha életemben nem fogok (legalábbis ha rajtam múlik), a fizikai része meg rámférne, de előbb halnék meg, minthogy javuljon a fizikumom. 😀 Mondjuk alkalmas sem lennék szerintem, tekintve, hogy 10 métert nem tudok futni a térdem miatt..

Egyébként igazából szerintem egy európai országnak semmi szüksége sorkatonaságra, mivel manapság nem olyan időket élünk, hogy kitörjön egy komolyabb, minket is érintő háború. A távolabbi helyekre meg mindenféleképpen profi katonákat küldenek. Tehát azzal a kitétellel, hogy háborús időben van, szerintem megfelelő.

Olyan szempontból van értelme, hogy katasztrófák idején legyen elég segítő, de ahhoz meg nem katonákat kell képezni, tehát inkább olyasmit vezetnék be, hogy pl. munkanélkülieknek alapból kötelező illetve bárki másnak is. Csak azt nem tudom mennyire lehetne garantálni, hogy a munkahelyről ne basszanak ki emiatt, vagy legalábbis ne szenvedjen az ember hátrányt.
több mint 15 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nem akartam beleszólni, de bizony nem ártana.... Én vissza mennék ha lehetne (és ha annyi idős lennék 😀) bár én határőr voltam annó....apeszos
Csatlakozom. A határőr legalább úgy érezhette, hogy nap mint nap (értelmes?) dolga van. Egyébként ennek a tiszti és altiszti karnak és hadseregrendszernek nem adnék a keze alá sorállományt. Kiképzés a kummantásra, a sunnyogásra és a másik szívatására.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Igen, az 1700-as években kezdték. Ha mesterségesen beavatkozol egy ökoszisztéma életébe, akkor ott rengeteg nem várt hatás is felléphet.tomi-tomi
Azért akkoriban (és sokkal később is) még nem volt annyi allergiás, mint manapság. A természethez való viszony is más volt: pl. hasznos állatok - káros állatok.
Más: Itt észak-keleten azt látom, hogy a tuják (mindenféle) rejtélyes módon pusztulnak, barnulnak, száradnak. Csak helyi jelenség, vagy felétek is látni ilyet?Atari
Itt az ökoszisztéma alatt egyáltalán nem értettem az embereket, pláne nem az allergiájukat. (Az akác jellemzően nem allergizál.)
Na, a tuját aztán tényleg utálom, gyűlölöm! Annak semmi keresnivalója kontinentális éghajlaton. Alapvetően barnul, szárad a belsejük, csak a külső 10-20 centi zöldell (nálunk, Magyarországon). Lehet, hogy túlzottan összeérnek - ez a leggyakoribb ok, mivel az esetek döntő többségében sövénynövényként ültetik. Kivágni a francba és tiszafát a helyébe! Ha ÉK inkább Borsod, mint Szabolcs, akkor fázhat is erősen, és érzékenyebb a fertőzésekre.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nem akartam beleszólni, de bizony nem ártana.... Én vissza mennék ha lehetne (és ha annyi idős lennék 😀) bár én határőr voltam annó....
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Amúgy én simán jónak tartom a sorkatonaságot. Sztem a mai fiatalok 80%-ra igenis ráférne.szaba
én még voltam sorozáson, szerencsére még egyetemre jártam 😀
a 3 hónapos alapkiképzés a fiataloknak annyira nem lenne gáz. tanulnának egy kis fegyelmet. Ami az alapkiképzés után jött az totál értelmetlen faszkodás volt már a végén. Haveromék "őrizték" a radart Dobogókőn...
több mint 15 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Igen, az 1700-as években kezdték. Ha mesterségesen beavatkozol egy ökoszisztéma életébe, akkor ott rengeteg nem várt hatás is felléphet.tomi-tomi
Azért akkoriban (és sokkal később is) még nem volt annyi allergiás, mint manapság. A természethez való viszony is más volt: pl. hasznos állatok - káros állatok.
Más: Itt észak-keleten azt látom, hogy a tuják (mindenféle) rejtélyes módon pusztulnak, barnulnak, száradnak. Csak helyi jelenség, vagy felétek is látni ilyet?

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 15 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Amúgy én simán jónak tartom a sorkatonaságot. Sztem a mai fiatalok 80%-ra igenis ráférne.szaba
Saját személyes tapasztalatod alapján mondod, vagy elméleti úton jutottál erre?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
szaba Los Angeles Chargers 12 907
Amúgy én simán jónak tartom a sorkatonaságot. Sztem a mai fiatalok 80%-ra igenis ráférne.
több mint 15 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 132 — no es importante
tanulási hasonlatodban lehet valami, mert az utóbbi pár percben annyi hülyeséget írtál, amennyi egy borgőzös kiskocsmában nem hangzik el egy este alatt


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Amúgy ugye elolvastad, hogy miről szól a törvény?
Annyi változás van, hogy háborús szituáció esetén behívható mindenki lényegében. És ez szerintem tök normális dolog, és magától értetődő is.Schleck
Mégis milyen háborús szituáció?! Van olyan marha aki Magyarországnak hadat üzen? Mégis mi van itt amit megéri elfoglalni? Ami értékes volt, azt lenyúlták Trianon idején...Amadeus91
Az elméletei lehetőség megvan. De ha úgyse fog hadat üzenni senki, akkor meg miért kellett kiakadnod?Schleck
Ha úgyse üzennek hadat, akkor minek ilyen törvényt hozni?
A sorozásnak - a hadkötelezettség újbóli bevezetésén kívül - egy értelme lehet. A Honvédség számára fontos információkból adatbázis létrehozása (hadi szempontból releváns képzettségek felmérése korosztályonként, egészségi állapot hadrafoghatóság szempontjából stb.)
Háborús szituáció esetén kb. 5 perc alatt rendeli el egy ilyen népességű állam az általános hadkötelezettséget.
Szóval indokolják az információ-szükséglettel - határeset, mert ha a háborús szituáció az indok a sorozásra, az néhány vérnősző barom szemében holnap reggeli háborút jelenthet. Ilyennel meg bőven el van látva a Kárpát-medence.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Igen, végül is 2/3-dal megváltoztathatják az államformát is. A kurva, nem akarok királyságot...Schleck
ezzel a kurva 2/3-dal szó szerint mindent lehet.... ettől olyan rémisztő ez az egész. Szépen egyesül a 3 hatalmi ág, 1 ember kezében.Amadeus91
De azért az irrealitását remélem érzed a dolognak. Nem lesz itt semmi különleges változás, nyugalom. 😉Schleck
Ez az, hogy nem érzem egy ideje... itt már olyan dolgok röpködnek a levegőben, amelyek normális országokban már pletyka szinten is kicsapják a biztosítékot.
több mint 15 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 132 — no es importante
Sokkal inkább reálisabb, hogy ezek itt tömegesen behívnak egy rakás fiatalt, csak, hogy elmondhassák milyen faszán alakul a munkanélküliségi ráta. Amilyen abszurd ez az ország, bőven kitelik tőlük.Amadeus91
Igen, végül is 2/3-dal megváltoztathatják az államformát is. A kurva, nem akarok királyságot...Schleck
ezzel a kurva 2/3-dal szó szerint mindent lehet.... ettől olyan rémisztő ez az egész. Szépen egyesül a 3 hatalmi ág, 1 ember kezében.Amadeus91
és valaki ezt is el hiszi, szörnyű


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Sokkal inkább reálisabb, hogy ezek itt tömegesen behívnak egy rakás fiatalt, csak, hogy elmondhassák milyen faszán alakul a munkanélküliségi ráta. Amilyen abszurd ez az ország, bőven kitelik tőlük.Amadeus91
Igen, végül is 2/3-dal megváltoztathatják az államformát is. A kurva, nem akarok királyságot...Schleck
ezzel a kurva 2/3-dal szó szerint mindent lehet.... ettől olyan rémisztő ez az egész. Szépen egyesül a 3 hatalmi ág, 1 ember kezében.Amadeus91
De azért az irrealitását remélem érzed a dolognak. Nem lesz itt semmi különleges változás, nyugalom. 😉

több mint 15 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 740 — Poloska confirmed
Igen, végül is 2/3-dal megváltoztathatják az államformát is. A kurva, nem akarok királyságot...Schleck
Hagyd már egy személyben kaptunk egy biztonságpolitikai, és politikai elemzőt, remélem még pár kiváló hozzászólással megcsillogtatja rejtett képességeit :cool:
több mint 15 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Az elméletei lehetőség megvan. De ha úgyse fog hadat üzenni senki, akkor meg miért kellett kiakadnod?Schleck
Sokkal inkább reálisabb, hogy ezek itt tömegesen behívnak egy rakás fiatalt, csak, hogy elmondhassák milyen faszán alakul a munkanélküliségi ráta. Amilyen abszurd ez az ország, bőven kitelik tőlük.Amadeus91
Igen, végül is 2/3-dal megváltoztathatják az államformát is. A kurva, nem akarok királyságot...Schleck
ezzel a kurva 2/3-dal szó szerint mindent lehet.... ettől olyan rémisztő ez az egész. Szépen egyesül a 3 hatalmi ág, 1 ember kezében.
több mint 15 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Tájidegen, nem őshonos fajta, (...)tomi-tomi
Mi a kritériuma annak, hogy valami ne legyen tájidegen növény? (Itt kimondottan az Alföldre gondolok. Ha jól tudom, akácot több, mint 200 éve telepítenek Magyarországon.)Gogo
Igen, az 1700-as években kezdték. Ha mesterségesen beavatkozol egy ökoszisztéma életébe, akkor ott rengeteg nem várt hatás is felléphet. Például behozod az adott fajjal annak kór/károkozóját, amely - ha nem túl specializált - könnyedén ugrik át az ökoszisztéma más fajaira. Az elterjedés mértékét nem tudjuk szabályozni egy idő után, vagy olyan áldozatokkal, amelyek felülmúlják a beavatkozásból remélt hasznot. Olyan kereszthatások lépnek fel, amelyek előre nem modellezhetők, például az új faj megtámogatja bizonyos faj(ok) elszaporodását az ökoszisztémán belül. A betelepítés helyén nincs természetes "ellensége"; mértéktelenül, az ökoszisztéma számára kontrollálatlanul szaporodik az új faj. Növényeknél gyakran előfordul, hogy megváltoztatják az élőhely (biotóp) alapvető tulajdonságait. Összességében a nem várt hatások az eredeti ökoszisztémát teljesen felborít(hat)ják, az emberi beavatkozással történő tudatos betelepítések döntő többségénél meg is történt. Meggyőződésem, hogy ma egy darab akácot sem telepítenénk az Alföld homokjára.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Mégis milyen háborús szituáció?! Van olyan marha aki Magyarországnak hadat üzen? Mégis mi van itt amit megéri elfoglalni? Ami értékes volt, azt lenyúlták Trianon idején...Amadeus91
Az elméletei lehetőség megvan. De ha úgyse fog hadat üzenni senki, akkor meg miért kellett kiakadnod?Schleck
Sokkal inkább reálisabb, hogy ezek itt tömegesen behívnak egy rakás fiatalt, csak, hogy elmondhassák milyen faszán alakul a munkanélküliségi ráta. Amilyen abszurd ez az ország, bőven kitelik tőlük.Amadeus91
Igen, végül is 2/3-dal megváltoztathatják az államformát is. A kurva, nem akarok királyságot...

több mint 15 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Amúgy ugye elolvastad, hogy miről szól a törvény?
Annyi változás van, hogy háborús szituáció esetén behívható mindenki lényegében. És ez szerintem tök normális dolog, és magától értetődő is.Schleck
Mégis milyen háborús szituáció?! Van olyan marha aki Magyarországnak hadat üzen? Mégis mi van itt amit megéri elfoglalni? Ami értékes volt, azt lenyúlták Trianon idején...Amadeus91
Az elméletei lehetőség megvan. De ha úgyse fog hadat üzenni senki, akkor meg miért kellett kiakadnod?Schleck
Sokkal inkább reálisabb, hogy ezek itt tömegesen behívnak egy rakás fiatalt, csak, hogy elmondhassák milyen faszán alakul a munkanélküliségi ráta. Amilyen abszurd ez az ország, bőven kitelik tőlük.
több mint 15 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Az meg a másik.... komolyan... nem azért tanulok mint a hülye, hogy kint felvegyenek egyetemre, meg nem azért melózok, hogy el tudjam magam tartani, hogy utána visszahívjanak ebbe a balfasz bohóc bandába, hogy egy rakás töketlen faszkalap kedvéért részt vegyek 1 éven át egy naaaagy Nemzeti Balfaszkodásban... hagyjon engem mindenki békén, főleg a magyar állam.Amadeus91
Amúgy ugye elolvastad, hogy miről szól a törvény?
Annyi változás van, hogy háborús szituáció esetén behívható mindenki lényegében. És ez szerintem tök normális dolog, és magától értetődő is.Schleck
Mégis milyen háborús szituáció?! Van olyan marha aki Magyarországnak hadat üzen? Mégis mi van itt amit megéri elfoglalni? Ami értékes volt, azt lenyúlták Trianon idején...Amadeus91
Az elméletei lehetőség megvan. De ha úgyse fog hadat üzenni senki, akkor meg miért kellett kiakadnod?

több mint 15 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
inkább azt mondanám
milyen hadsereg az amelyiknek én kellek?haromt
Az meg a másik.... komolyan... nem azért tanulok mint a hülye, hogy kint felvegyenek egyetemre, meg nem azért melózok, hogy el tudjam magam tartani, hogy utána visszahívjanak ebbe a balfasz bohóc bandába, hogy egy rakás töketlen faszkalap kedvéért részt vegyek 1 éven át egy naaaagy Nemzeti Balfaszkodásban... hagyjon engem mindenki békén, főleg a magyar állam.Amadeus91
Amúgy ugye elolvastad, hogy miről szól a törvény?
Annyi változás van, hogy háborús szituáció esetén behívható mindenki lényegében. És ez szerintem tök normális dolog, és magától értetődő is.Schleck
Mégis milyen háborús szituáció?! Van olyan marha aki Magyarországnak hadat üzen? Mégis mi van itt amit megéri elfoglalni? Ami értékes volt, azt lenyúlták Trianon idején...
több mint 15 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 740 — Poloska confirmed
A faszom akar sorkatonának menni....Amadeus91
Szégyellheted magad.


Igen jöhet most rám a szardobálás....