NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 037 — #neverpunt
Átnéztem az este én is, a puding próbája az evés lesz. Sok olyan rész van - sajnos - amit a gyakorlat fog kitöltetni.
Az egyértelmű, hogy a kertévéknél nem volt effektív az eddigi szankciórendszer. Télen a nagy nézettség alatt sorba szegték meg a törvényeket, majd az elsötétítést benyomták nyárra, amikor senki nem néz tévét.

Az mindenesetre hatalmas plusz, hogy a hírműsorok bűnügyi beszámolóit csökkenteni kell, kb. egy hónapja anyáztam azon, hogy az egyik kertévé híradójának vagy első 8 híre és negyed órája átment kékfénybe.
Ha rajtam múlna, még arra is kötelezném a nagy kertévéket, hogy a napi fő híradásba tegyenek 40 másodpercnyi sporthíreket is. Lassan 10 éve csak olyan sporteseményről számolnak be ezek a híradók, amit az adott csatorna közvetít.

több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 11 113 — SB 50 Champion @ Grund
Nah, elolvastam a comment.com-os összefoglalót az új médiatörvényről: http://comment.blog.hu/2010/12/21/elfogadtak_a_mediatorvenyt

Valaki el tudja mondani, hogy melyik az szabadságkorlátozó, kommunista stb. része? Mert én hiába olvastam, nem látom benne.F.Schleck
Bár én nem vagyok teljesen képben, de talán az, hogy gyakorlatilag egy Szalai Annamáriának (Orbán Viktor) nem tetsző cikk miatt simán megbaszhatnak bárkit 10-500 millió forintig nekik tesző összegre. Nincs leírva semmi, hogy mik a pontos szabályok, azokat majd személyesen döntik el, hogy mi tetszik és mi nem.
Ezek után kurvára nem fog senki olyat írni, ami őket kritizálja, mert nem a bíróságon megy a helyreigazítási per, hanem jön a sárga csekk és kész.zinedine5
Miért a mostani törvényben ez le van írva pontosan? Mármint arra gondolok, hogy amiért az elsötétítéseket szokták osztogatni.
szerk: Vagy az, hogy ez kiterjed az újságokra és a netes médiára is?F.Schleck
A netes médiához eddig senki se mert nyúlni...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 405 — Ajmo Vatreni
Nah, elolvastam a comment.com-os összefoglalót az új médiatörvényről: http://comment.blog.hu/2010/12/21/elfogadtak_a_mediatorvenyt

Valaki el tudja mondani, hogy melyik az szabadságkorlátozó, kommunista stb. része? Mert én hiába olvastam, nem látom benne.F.Schleck
Bár én nem vagyok teljesen képben, de talán az, hogy gyakorlatilag egy Szalai Annamáriának (Orbán Viktor) nem tetsző cikk miatt simán megbaszhatnak bárkit 10-500 millió forintig nekik tesző összegre. Nincs leírva semmi, hogy mik a pontos szabályok, azokat majd személyesen döntik el, hogy mi tetszik és mi nem.
Ezek után kurvára nem fog senki olyat írni, ami őket kritizálja, mert nem a bíróságon megy a helyreigazítási per, hanem jön a sárga csekk és kész.zinedine5
Miért a mostani törvényben ez le van írva pontosan? Mármint arra gondolok, hogy amiért az elsötétítéseket szokták osztogatni.
szerk: Vagy az, hogy ez kiterjed az újságokra és a netes médiára is?F.Schleck
Ahogy StormST itt írja, ott más volt a felállás (pártok delegáltjai), gyakorlatilag kizárták a politikai döntéseket a játékból.

Kiváncsi leszek, mi lesz, ha majd valaki leköpi OV képét főműsoridőben?
több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 11 113 — SB 50 Champion @ Grund
Nah, elolvastam a comment.com-os összefoglalót az új médiatörvényről: http://comment.blog.hu/2010/12/21/elfogadtak_a_mediatorvenyt

Valaki el tudja mondani, hogy melyik az szabadságkorlátozó, kommunista stb. része? Mert én hiába olvastam, nem látom benne.F.Schleck
Bár én nem vagyok teljesen képben, de talán az, hogy gyakorlatilag egy Szalai Annamáriának (Orbán Viktor) nem tetsző cikk miatt simán megbaszhatnak bárkit 10-500 millió forintig nekik tesző összegre. Nincs leírva semmi, hogy mik a pontos szabályok, azokat majd személyesen döntik el, hogy mi tetszik és mi nem.
Ezek után kurvára nem fog senki olyat írni, ami őket kritizálja, mert nem a bíróságon megy a helyreigazítási per, hanem jön a sárga csekk és kész.zinedine5
Meg azért az se kutya, hogy bármilyen vélt kihágás miatt bemehetnek akármelyik sajtótermék szerkesztőségébe és bármilyen iratot, akár törvény szerint titkosakat is, megnézhetnek, lemásolhatnak és elvihetnek. Ilyen még diktatúrákban se nagyon van...

Emellett ott van még az is, hogy az NMHH önkényesen, pályázat nélkül oszthat ki (és asszem vehet is el) frekvenciákat és mivel nincs pályázat, ezért a döntés bíróságon se támadható meg...

A NMHH is érdekes, a sokat szidott ORTT-be minden parlamenti párt delegálhatott egy tagot, az NMHH-ba viszont csak a fidesz jelöl, az elnököt meg 9 évre választották (ahogy most már a felső ügyészt is), ami egy 4 éves választási ciklusú országban elég vérlázító...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Nah, elolvastam a comment.com-os összefoglalót az új médiatörvényről: http://comment.blog.hu/2010/12/21/elfogadtak_a_mediatorvenyt

Valaki el tudja mondani, hogy melyik az szabadságkorlátozó, kommunista stb. része? Mert én hiába olvastam, nem látom benne.F.Schleck
Bár én nem vagyok teljesen képben, de talán az, hogy gyakorlatilag egy Szalai Annamáriának (Orbán Viktor) nem tetsző cikk miatt simán megbaszhatnak bárkit 10-500 millió forintig nekik tesző összegre. Nincs leírva semmi, hogy mik a pontos szabályok, azokat majd személyesen döntik el, hogy mi tetszik és mi nem.
Ezek után kurvára nem fog senki olyat írni, ami őket kritizálja, mert nem a bíróságon megy a helyreigazítási per, hanem jön a sárga csekk és kész.zinedine5
Miért a mostani törvényben ez le van írva pontosan? Mármint arra gondolok, hogy amiért az elsötétítéseket szokták osztogatni.
szerk: Vagy az, hogy ez kiterjed az újságokra és a netes médiára is?

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 405 — Ajmo Vatreni
Nah, elolvastam a comment.com-os összefoglalót az új médiatörvényről: http://comment.blog.hu/2010/12/21/elfogadtak_a_mediatorvenyt

Valaki el tudja mondani, hogy melyik az szabadságkorlátozó, kommunista stb. része? Mert én hiába olvastam, nem látom benne.F.Schleck
Bár én nem vagyok teljesen képben, de talán az, hogy gyakorlatilag egy Szalai Annamáriának (Orbán Viktor) nem tetsző cikk miatt simán megbaszhatnak bárkit 10-500 millió forintig nekik tesző összegre. Nincs leírva semmi, hogy mik a pontos szabályok, azokat majd személyesen döntik el, hogy mi tetszik és mi nem.
Ezek után kurvára nem fog senki olyat írni, ami őket kritizálja, mert nem a bíróságon megy a helyreigazítási per, hanem jön a sárga csekk és kész.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Nah, elolvastam a comment.com-os összefoglalót az új médiatörvényről: http://comment.blog.hu/2010/12/21/elfogadtak_a_mediatorvenyt

Valaki el tudja mondani, hogy melyik az szabadságkorlátozó, kommunista stb. része? Mert én hiába olvastam, nem látom benne.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 127 — #NoStress
Már maga Pityinger Dopeman László sem bírja. Blogot indított, és mondja:

"Ma Olivértől és Márki Zsuzsitól hangos a sajtó (csak összevesztek és dobálóztak, nem az ő hibájuk). Közben pedig szép lassan elveszik a szólásszabadságot (média törvény), államosítanak és visszahozzák a boldogan szürke nyolcvanas éveket.
Ne aggódjatok, a Csillag Születik attól még elindul. Na meg a DopeManTV 😀. A bankadó rajtunk nem segít (inkább a hitelek járulékos költségeiből kellett volna engedni, talán jobb lenne minden). Gyurcsányéknál már negyed ennyiért állt a világ (na jó, mondjuk tett egy terhelőt a csávó). Mind megérik a pénzünket. Benzinár a Csomolungma fölött (nem úgy volt, hogy leviszik?), a forint már vagy háromszor kivégezve. Devizahitelesek (lesz itt Mad Max előbb-utóbb)? Király a Viktor. Okos birka vagy magyar. Jól megmutattad. Nesze neked: két-harmad, négy-ötöd! Diktatúra. E-felé halad a világ. Különben, hogyan is lehetne kimászni a bajból nem igaz? A végén még koncot kéne vetni a sóhereknek, és fölemelni a leszakadt rétegeket (minek azt, még beindulna a gazdaság). Kevesebbet szankcionálni és többet ösztönözni. Ne álmodj Laci, ez a Való Világ..."

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
hát a Goldfinger alap hogy jobb. 😛
de a legjobb természetesen ez 😛
http://www.youtube.com/watch?v=zy7HvvC9K_w


ez a sugarloaf viszont iszonyat tré. emlékszem még voltam valami kurva régi szigeten a koncertjükön. akkor még valami csávó énekelt benne. azóta volt egy pár muff, akiket mind raknék, de a zenéjük csak szarabb lett tőle.
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
LUFTE BALOOOOOOOOOOOOON!

fagyit!sutianap
tudtam, hogy van, aki benyomja ezt 😊Hurka
mivel te is benyomtad magadnak, csak kiszerkesztetted, láttam ám

nesze ez jobb http://www.youtube.com/watch?v=EitROqiiqswkonqueror
komoly munka lehetett kihozni a felvételből, hogy komoly koncert volt 😛 a Millenárison volt, és nagyon max 200 ember volt ott (ingyen).
amúgy akkor már jobb ez: http://www.youtube.com/watch?v=-X5_q4a9HQs

több mint 13 éve
konqueror 2 491 — ...
Neun und neunzig......Hurka
LUFTE BALOOOOOOOOOOOOON!

fagyit!sutianap
tudtam, hogy van, aki benyomja ezt 😊Hurka
mivel te is benyomtad magadnak, csak kiszerkesztetted, láttam ám

nesze ez jobb http://www.youtube.com/watch?v=EitROqiiqsw
több mint 13 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 100 — 28-14
Neun und neunzig......Hurka
LUFTE BALOOOOOOOOOOOOON!

fagyit!sutianap
tudtam, hogy van, aki benyomja ezt 😊
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 301 — capitaine du château de Vienne 1487
Neun und neunzig......Hurka
LUFTE BALOOOOOOOOOOOOON!

fagyit!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 100 — 28-14
Neun und neunzig......
több mint 13 éve
mighty8 34 — The Rebels' C
"A németek tapasztalata szerint egy MiG-29-es üzembentartása évente 0,94 millió dollárt emészt fel, 150 repült óra esetén. Ez 6266 dolláros közvetlen óránkénti költséget jelent. A teljes élettartamra vonatkoztatott repült óra költség, tehát a beszerzési árral, az ipari javítások árával együtt meghaladhatja a 15 ezer dollárt, ami a világon az egyik legmagasabb érték. Ez hétszeresen múlja felül a MiG-21 hasonló kalkulációját, de természetesen ez is változik országról országra, hiszen mindenhol más az üzemanyag ára, a katonák fizetése, stb. Bulgáriában “csak” 4,7 MiG-21 vagy 2,3 MiG-23 üzemeltetési költségei azonosak egyetlen MiG-29-esével. Hasonló hazai adatok sajnos nem kerültek nyilvánosságra."
http://jets.hu/news?id=30
tessék a dologra innen emlékeztem, nem csak úgy mondtam, itt elég jól összegezve volt a Mig29es valamennyi tulajdonsága.mighty8
A SZU jogos. Valamelyik Szuhoj tipus volt, de nem a 47.
A fenntartási költségek kissé horribilisek, nem hiszem, hogy bármelyik ország bevállalta volna, ha ez igaz. És a MIG elég népszerű darab volt. Ahány honlap, annyi vélemény: olvastam a linket, más katonai oldalak pár dolgot máshogy tudnak, de ez nem igazán izgat. Meg amúgy sem lehettem vadász, így tökmindegy :o .
Azért MIG 31, mert - gondolom én - ha maradunk az orosz vonalon, akkor arra frissítünk mi is, új gép, tehát ha hasonlítunk, akkor az alternatívával hasonlítsuk. Ellenben nagyon sok szempontból alulmarad a Grippen még a MIG29-el szemben is.toxique
Az talán még egy magyar döntéshozóban sem merült fel komolyan, hogy NATO tagországként több százmillió dolcsit szánjunk nem NATOkompatibilis gépre, ráadásul a gyártó nem valószínű, hogy ilyen fegyvert adna el egy kvázi ellenséges katonai tömb tagjának.
A 29esek, elrettentő erejük miatt, a délszláv válságnál kellettek. Ezen kívül az elmúlt 10 évben annyi hasznuk volt, hogy nagyon sok pénzért jól lehet velük szerepelni a bemutatókon meg szépek. Ez - hacsak valaki nem nő - egy kicsit kevés, úgyhogy szigorúan szakmai alapon valószínűleg már korábban is belátták, hogy használható harci gépet kell venni. A gripen ilyen téren sokkal jobban megfelel nekünk.

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
De utálom, hogy mostanában 11 óránál kevesebbet nem tudok aludni, így MNF idején sikerült 5-kor felkelnem. Ráadásul még anyám is felidegesít...F.Schleck
én tegnap ~11kor feküdtem le erre 7kor alig tudtam kikászálódni az ágyból a suliban kb agyhalott voltam, 2re haazértem és félhétkor keltem. utáálom, mondjuk így könyebb lesz bowl meccset nézni 😀
ja és visszaolvasás suckskristof
Én amióta hazajöttem Pestről 11-13 órákat alszok, szerintem nem egészséges 😀
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
De utálom, hogy mostanában 11 óránál kevesebbet nem tudok aludni, így MNF idején sikerült 5-kor felkelnem. Ráadásul még anyám is felidegesít...F.Schleck
én tegnap ~11kor feküdtem le erre 7kor alig tudtam kikászálódni az ágyból a suliban kb agyhalott voltam, 2re haazértem és félhétkor keltem. utáálom, mondjuk így könyebb lesz bowl meccset nézni 😀
ja és visszaolvasás sucks
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
"A németek tapasztalata szerint egy MiG-29-es üzembentartása évente 0,94 millió dollárt emészt fel, 150 repült óra esetén. Ez 6266 dolláros közvetlen óránkénti költséget jelent. A teljes élettartamra vonatkoztatott repült óra költség, tehát a beszerzési árral, az ipari javítások árával együtt meghaladhatja a 15 ezer dollárt, ami a világon az egyik legmagasabb érték. Ez hétszeresen múlja felül a MiG-21 hasonló kalkulációját, de természetesen ez is változik országról országra, hiszen mindenhol más az üzemanyag ára, a katonák fizetése, stb. Bulgáriában “csak” 4,7 MiG-21 vagy 2,3 MiG-23 üzemeltetési költségei azonosak egyetlen MiG-29-esével. Hasonló hazai adatok sajnos nem kerültek nyilvánosságra."
http://jets.hu/news?id=30
tessék a dologra innen emlékeztem, nem csak úgy mondtam, itt elég jól összegezve volt a Mig29es valamennyi tulajdonsága.mighty8
A SZU jogos. Valamelyik Szuhoj tipus volt, de nem a 47.
A fenntartási költségek kissé horribilisek, nem hiszem, hogy bármelyik ország bevállalta volna, ha ez igaz. És a MIG elég népszerű darab volt. Ahány honlap, annyi vélemény: olvastam a linket, más katonai oldalak pár dolgot máshogy tudnak, de ez nem igazán izgat. Meg amúgy sem lehettem vadász, így tökmindegy :o .
Azért MIG 31, mert - gondolom én - ha maradunk az orosz vonalon, akkor arra frissítünk mi is, új gép, tehát ha hasonlítunk, akkor az alternatívával hasonlítsuk. Ellenben nagyon sok szempontból alulmarad a Grippen még a MIG29-el szemben is.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 127 — #NoStress
Én beletörődtem hogy anyagilag és életszínvonalban nekem itt jobb semmilyen oldal kormányával nem lesz.
Viszont éppen ezért azt is megfogadtam, hogy amelyik a konstans szar mellett még a személyes alapjogaimat is korlátozza annak az első sorban fogok nekimenni mindenféle fegyverrel ami a kezembe akad, amint erre mód nyílik....haromt
...Sobri Jóska
Erre csak egy mondatot tudok mondani:
“Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. ..."neuw
Így igaz, és főleg amilyet választ, ha már demokráciában élünk. Megmondta Gyurcsány, van még sok másik ország, határ a csillagos ég. (Bár a mondat második felét Virág elvtárs mondta, de egy kutya)

több mint 13 éve
neuw 271 — Patriots fan
Én beletörődtem hogy anyagilag és életszínvonalban nekem itt jobb semmilyen oldal kormányával nem lesz.
Viszont éppen ezért azt is megfogadtam, hogy amelyik a konstans szar mellett még a személyes alapjogaimat is korlátozza annak az első sorban fogok nekimenni mindenféle fegyverrel ami a kezembe akad, amint erre mód nyílik....haromt
...Sobri Jóska
Erre csak egy mondatot tudok mondani:
“Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. ..."

--------------------------------------------------
több mint 13 éve
mighty8 34 — The Rebels' C
Ha jól tudom a MIG31-est - a 29es példáján okulva - olyannak tervezték, hogy bármilyen feladatra szánva könnyedén alakíthatók - kis túlzással a fegyverek és a tűzvezető rendszer cseréjével. Ezt jelzi a függesztésekre alkalmazható rakéták típusa is. Vegyes levegő-levegő, föld-levegő rakéták (a Grippen föld-levegő rakétákat hordoz). Már ezen látszik, hogy a Grippen sem csak földi célpontok ellen bevethető - elvileg. Vagyis 1-0 a vacak orosznak. A hajtóművek tolóereje között lévő különbség egyértelmű. 2-0 a kevésbé barátinak. A beszerzési ára közel egál a 2 gépnek. 3-0? A fenntartási költsége igaz, hogy több, de nem ennyivel. Akkor mindenki SAAB-ot használna 😀. Gondolj bele: sz@rt kapsz ingyé, csokifagyit meg 120 HUf-ért. Nem kérdés, hogy melyik a jobb. A minőséget itt is meg kell venni, a teljesítménynek meg kaja kell (trabant 5 liter 100on megy vagy 70el, BMW M5 20liter 100km-en megy vagy 300al chiptuninggal). Az oroszok és az ukránok nagyon jól és könnyen együttműködtek a közös NATO hadgyakorlaton a NATO vadászokkal, ahol pl. az F22 raptor nagyon csúnyán lebőgött egy ukrán behatolási gyakorlaton pont a SZU-47el szemben (de mit is várunk egy országtól, amelyik csak a filmeken és csóró arab országok ellen nyer háborút).

Ellenben még mindíg buta vagyok. Szómagyarázatokkal tudok dobálózni én is, de annak nem sok köze lenne a valósághoz.toxique
"A németek tapasztalata szerint egy MiG-29-es üzembentartása évente 0,94 millió dollárt emészt fel, 150 repült óra esetén. Ez 6266 dolláros közvetlen óránkénti költséget jelent. A teljes élettartamra vonatkoztatott repült óra költség, tehát a beszerzési árral, az ipari javítások árával együtt meghaladhatja a 15 ezer dollárt, ami a világon az egyik legmagasabb érték. Ez hétszeresen múlja felül a MiG-21 hasonló kalkulációját, de természetesen ez is változik országról országra, hiszen mindenhol más az üzemanyag ára, a katonák fizetése, stb. Bulgáriában “csak” 4,7 MiG-21 vagy 2,3 MiG-23 üzemeltetési költségei azonosak egyetlen MiG-29-esével. Hasonló hazai adatok sajnos nem kerültek nyilvánosságra."
http://jets.hu/news?id=30
tessék a dologra innen emlékeztem, nem csak úgy mondtam, itt elég jól összegezve volt a Mig29es valamennyi tulajdonsága.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 127 — #NoStress
Én beletörődtem hogy anyagilag és életszínvonalban nekem itt jobb semmilyen oldal kormányával nem lesz.
Viszont éppen ezért azt is megfogadtam, hogy amelyik a konstans szar mellett még a személyes alapjogaimat is korlátozza annak az első sorban fogok nekimenni mindenféle fegyverrel ami a kezembe akad, amint erre mód nyílik.
Most sikerült elérni. Abban mindenki biztos lehet, hogy a legelső komolyabb megmozduláson ott leszek a legradikálisabbak között.

Ennyi.haromt
Muhaha 😊
Nem csinálsz úgyse semmit, se most, se máskor 😊
Amikor lehetett volna csinálni, akkor az ország kétharmada ezeket akarta, ígyhát teljesen demokratikusan a "diktatúrát" választotTUK. Most jön az a bizonyos dolog, amit az előre gondolkodni képtelen és/vagy magyar ember persze a háta közepére nem kíván, és úgy hívják: következmény.
Aki élt már 1998-2002 között (és azóta is olvasott/látott ezt azt), az tudta mi lesz itt Orbán kétharmados győzelmekor, és most, láss csodát, az lesz. Nem borult a papírforma, hogy úgy mondjam.
Aki kurvának megy, ne csodálkozzon, ha megbasszák. Ez van most.

több mint 13 éve
StormST Denver Broncos 11 113 — SB 50 Champion @ Grund
Nos, én elég nagy részben szavakon lovaglásnak érzem az elmúlt pár hozzászólást. (közgazdász <-> gazdász, stb.)

Amire én próbáltam volna utalni az az, hogy Szíjártó a saját honlapján (is) közgazdásznak nevezi a saját diplomáját, ennek ellenére óriási blődségeket állít gazdasági kérdésekben...

Egyébként az én nemzetközi kapcsolatok szakon végzett unokatesóm gazdasági elemzőként dolgozik olyan helyen, ahova hozzá nem értő embereket nem vesznek fel, ennél közelebbit nem mondhatok, de a lényeg az, hogy azért valszeg tanulnak ebben az irányban is eleget...

Hozzátenném, hogy magam nem vagyok gazdasági ember, én informatika szakon végeztem egy félév közgázzal, de mivel vállalatirányítási rendszerek bevezetésével is foglalkozom, így azért valamennyi sejtése van, hogy mit kell csinálni egy céges könyvelőnek... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 13 éve
mighty8 34 — The Rebels' C
Kérlek ezt fejtsd ki bővebben. Az "enyém a nagyobb mer' mer'" magyarázattal a chat-en a kiscsajokat, okés? 😂

Egyébként a Grippen könnyű vadászbombázó... a korrektség miatt. Tényleg, mesélsz nekem a különbségekről az elfogó vadász és a könnyű vadász között? Csak hogy ne halljak meg bután 😂toxique
persze nagyon szívesen, bár én igazából a vh-s gépekhez értek inkább
a vadászbombázó elsődleges feladata a földi célpontok elleni csapásmérés, ami után saját magát hatékonyan megvédve tud visszatérni a támaszpontjára
a vadászatra csak másodlagos
az elfogó vadászgép egyes v csoportos behatolók elfogására lett tervezve, földi csapásmérésre csak csekély mértékben alkalmas, ennek megfelelően gyorsabb, nagyobb, erősebb és sokkal drágább mint az első
a Mig egy repült órája kb 15ezer dollár volt, a Gripené kb 3ezer
a Mig egy kvázi katonailag jelenleg nem túl baráti ország terméke, az alkatrészbeszerzés évek óta, vagy talán soha nem volt igazán megoldott, a Gripennél ilyen gondok nem lesznek előreláthatóan, valamint ez nagy részben integrált a NATO-ba, pl ha elküldjük Afganisztánba, akkor ott egyszerűen és viszonylag olcsón tud részt venni a hadműveletekben. Hatékonyan lehet irányítani, könnyen lehet benne alkatrészt cserélni és hasonlók.mighty8
Ha jól tudom a MIG31-est - a 29es példáján okulva - olyannak tervezték, hogy bármilyen feladatra szánva könnyedén alakíthatók - kis túlzással a fegyverek és a tűzvezető rendszer cseréjével. Ezt jelzi a függesztésekre alkalmazható rakéták típusa is. Vegyes levegő-levegő, föld-levegő rakéták (a Grippen föld-levegő rakétákat hordoz). Már ezen látszik, hogy a Grippen sem csak földi célpontok ellen bevethető - elvileg. Vagyis 1-0 a vacak orosznak. A hajtóművek tolóereje között lévő különbség egyértelmű. 2-0 a kevésbé barátinak. A beszerzési ára közel egál a 2 gépnek. 3-0? A fenntartási költsége igaz, hogy több, de nem ennyivel. Akkor mindenki SAAB-ot használna 😀. Gondolj bele: sz@rt kapsz ingyé, csokifagyit meg 120 HUf-ért. Nem kérdés, hogy melyik a jobb. A minőséget itt is meg kell venni, a teljesítménynek meg kaja kell (trabant 5 liter 100on megy vagy 70el, BMW M5 20liter 100km-en megy vagy 300al chiptuninggal). Az oroszok és az ukránok nagyon jól és könnyen együttműködtek a közös NATO hadgyakorlaton a NATO vadászokkal, ahol pl. az F22 raptor nagyon csúnyán lebőgött egy ukrán behatolási gyakorlaton pont a SZU-47el szemben (de mit is várunk egy országtól, amelyik csak a filmeken és csóró arab országok ellen nyer háborút).

Ellenben még mindíg buta vagyok. Szómagyarázatokkal tudok dobálózni én is, de annak nem sok köze lenne a valósághoz.toxique
Amennyire még emlékszem nekünk Mig-29B-ink voltak lokátor nélküli UBkkel talán, tehát most a Mig-31es hogy jön ide?
A Gripen nem csak földi célok ellen bevethető, de sztem nem is írt ilyet senki
Az F-22-es meg egy teljesen más kategória, azok ellen valószínűleg senkinek sem lenne esélye csoportos légi harcban, annak az egy darab Szu-47esnek, ami tényleg meg is épült, biztosan nem.

több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Irreálisan drága az üzemeltetésük, megbízhatatlanok, és teljesen használhatatlanok bármelyik NATO misszióban.mighty8
Kérlek ezt fejtsd ki bővebben. Az "enyém a nagyobb mer' mer'" magyarázattal a chat-en a kiscsajokat, okés? 😂

Egyébként a Grippen könnyű vadászbombázó... a korrektség miatt. Tényleg, mesélsz nekem a különbségekről az elfogó vadász és a könnyű vadász között? Csak hogy ne halljak meg bután 😂toxique
persze nagyon szívesen, bár én igazából a vh-s gépekhez értek inkább
a vadászbombázó elsődleges feladata a földi célpontok elleni csapásmérés, ami után saját magát hatékonyan megvédve tud visszatérni a támaszpontjára
a vadászatra csak másodlagos
az elfogó vadászgép egyes v csoportos behatolók elfogására lett tervezve, földi csapásmérésre csak csekély mértékben alkalmas, ennek megfelelően gyorsabb, nagyobb, erősebb és sokkal drágább mint az első
a Mig egy repült órája kb 15ezer dollár volt, a Gripené kb 3ezer
a Mig egy kvázi katonailag jelenleg nem túl baráti ország terméke, az alkatrészbeszerzés évek óta, vagy talán soha nem volt igazán megoldott, a Gripennél ilyen gondok nem lesznek előreláthatóan, valamint ez nagy részben integrált a NATO-ba, pl ha elküldjük Afganisztánba, akkor ott egyszerűen és viszonylag olcsón tud részt venni a hadműveletekben. Hatékonyan lehet irányítani, könnyen lehet benne alkatrészt cserélni és hasonlók.mighty8
Ha jól tudom a MIG31-est - a 29es példáján okulva - olyannak tervezték, hogy bármilyen feladatra szánva könnyedén alakíthatók - kis túlzással a fegyverek és a tűzvezető rendszer cseréjével. Ezt jelzi a függesztésekre alkalmazható rakéták típusa is. Vegyes levegő-levegő, föld-levegő rakéták (a Grippen föld-levegő rakétákat hordoz). Már ezen látszik, hogy a Grippen sem csak földi célpontok ellen bevethető - elvileg. Vagyis 1-0 a vacak orosznak. A hajtóművek tolóereje között lévő különbség egyértelmű. 2-0 a kevésbé barátinak. A beszerzési ára közel egál a 2 gépnek. 3-0? A fenntartási költsége igaz, hogy több, de nem ennyivel. Akkor mindenki SAAB-ot használna 😀. Gondolj bele: sz@rt kapsz ingyé, csokifagyit meg 120 HUf-ért. Nem kérdés, hogy melyik a jobb. A minőséget itt is meg kell venni, a teljesítménynek meg kaja kell (trabant 5 liter 100on megy vagy 70el, BMW M5 20liter 100km-en megy vagy 300al chiptuninggal). Az oroszok és az ukránok nagyon jól és könnyen együttműködtek a közös NATO hadgyakorlaton a NATO vadászokkal, ahol pl. az F22 raptor nagyon csúnyán lebőgött egy ukrán behatolási gyakorlaton pont a SZU-47el szemben (de mit is várunk egy országtól, amelyik csak a filmeken és csóró arab országok ellen nyer háborút).

Ellenben még mindíg buta vagyok. Szómagyarázatokkal tudok dobálózni én is, de annak nem sok köze lenne a valósághoz.