Gyűlölködjünk
38 feliratkozó
több mint 15 éve
Az egyház a hippik nyakába varrta a pedofíliát: http://index.hu/kulfold/2011/05/19/a_hippik_miatt_lettek_pedofilok_a_papok/
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 15 éve
A takarítással semmi gond nincs, a WC tiszta volt, pusztán szívatásból mentem takarítani - piszoáronként fél kiló káliszappannal. Miért vigyázna a rendre? Valaki úgyis kitakarítja, a takarító meg nem nyuvaszthat ki mindenkit.Akkor segíts nekem, kérlek. Mennyiben járult hozzá a fegyelem elsajátításához, hogy teljesen szabályos engedélykérés után dohányzás helyett miért kellett budit pucolni, a rózsaszín buzipendely alá miért nem lehetett felvenni alsógatyát, a zalai 160 cm -es szakácsot miért kellett Ulanbátorba küldeni teherautó-sofőr kiképzésre, miért kellett ügyelnünk arra, hogy a kimaradáson lévő tiszthelyettes ágya alá bekészítsük a lavórt 5 centi vízzel és még sorolhatnám. Mondom ezt úgy, hogy összességében jó hangulatú volt az alapkiképzésem. (Körmend, 1985 február)tomi-tomiHány takarítónőt láttál a laktanyában? Takarítani is kellett valakinek..... 😀 Hogyan járult a fegyelemhez? Nem csinál kupit a klotyóban, mert a többiek (esetenként Te.. 😊) kinyúvasztják, ha utána is takarítani kell pluszban. Egy idő után már automatikusan vigyáz a rendre, talán még otthon is, leszerelés után. Alsógatya? Ugyan már, mi volt abban a borzasztó nehéz? Egyébként az volt a szabályzatban. Gondolom nem szavazással alkották. Hülye szabály, de szabály. A 160 cm-es szakács kicsit elszakadt anyuci szoknyája mellől, esetleg új szakmát tanult.... Nyírbátorban nem? Hogy miért nevelne fegyelemre a részeg tisztes? Talán mert remegtél tőle hogy valamit NEM tettél meg, amit meg kellett volna. A mai "plázacicák" szarnak rá. Suliba kellene menni? Mi a francnak? Fel kellene kelni reggel, mert dolgozni kéne menni? Ugyan már, apuci úgy is eltart.... Én nem mondhatom el, hogy jó hangulatú volt a kiképzésem, és az első kimaradásom a kiképzés utáni állomáshelyre való utazás előtt volt. Kaptam három órát. Siklósi "gladiátorképző" 1984 február. Mégis azt mondom utólag: visszamennék.apeszos
Hogy miért került a szabályzatba, hogy csak csattogó herékkel lehet esténként felmosni a folyosót, azt nem tudom, de hogy a fegyelmet nem növelte, az biztos. Ott volt "helyben" egy katonailag is hasznos szakmával egy - potenciálisan lelkes - szakács, belőle kreáltak egy gyakorlatlan, balesetveszélyes "beleszarok" hozzáállású tgk sofőrt. Ezt mondom, remegni valamitől/valakitől nem fegyelem, max. engedelmeskedés.
Én is visszamennék, de én szerencsés kivételnek érzem magam, nagyon valószínűnek tartom, hogy a zászlóaljból csak a mi szakaszunk tagjai(nak egy része) mondanák ezt.
"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
300 😀Siklósi "gladiátorképző" 1984 február.apeszosLudus 😀Höri
Én speciel kikészülnék ha érettségi után be kellett volna vonulnom, vagy most kellene. Tisztesség, alázat, becsület így is ragadt rám, nem kell, hogy ott szopassanak...Mondjuk Kalasnyikovval, Dragunovval, PK-val lőnék párat, eldobálnék 1-2 gránátot is, de ennyi.AsbeeMondtam: Respect a kivételnek. Nem volt az olyan nagy szívás, simán ki lehetett bírni. Ha tisztességgel csináltad amit mondtak, hamar leszálltak rólad. Persze voltak nagyon önérzetes emberkék, akik lázadoztak kicsit, így ők végezték a javát... 😀 És a végére érdekes módon megtanulták a rendet
több mint 15 éve
Én speciel kikészülnék ha érettségi után be kellett volna vonulnom, vagy most kellene. Tisztesség, alázat, becsület így is ragadt rám, nem kell, hogy ott szopassanak...Mondjuk Kalasnyikovval, Dragunovval, PK-val lőnék párat, eldobálnék 1-2 gránátot is, de ennyi.
több mint 15 éve
Akkor segíts nekem, kérlek. Mennyiben járult hozzá a fegyelem elsajátításához, hogy teljesen szabályos engedélykérés után dohányzás helyett miért kellett budit pucolni, a rózsaszín buzipendely alá miért nem lehetett felvenni alsógatyát, a zalai 160 cm -es szakácsot miért kellett Ulanbátorba küldeni teherautó-sofőr kiképzésre, miért kellett ügyelnünk arra, hogy a kimaradáson lévő tiszthelyettes ágya alá bekészítsük a lavórt 5 centi vízzel és még sorolhatnám. Mondom ezt úgy, hogy összességében jó hangulatú volt az alapkiképzésem. (Körmend, 1985 február)tomi-tomiHány takarítónőt láttál a laktanyában? Takarítani is kellett valakinek..... 😀 Hogyan járult a fegyelemhez? Nem csinál kupit a klotyóban, mert a többiek (esetenként Te.. 😊) kinyúvasztják, ha utána is takarítani kell pluszban. Egy idő után már automatikusan vigyáz a rendre, talán még otthon is, leszerelés után. Alsógatya? Ugyan már, mi volt abban a borzasztó nehéz? Egyébként az volt a szabályzatban. Gondolom nem szavazással alkották. Hülye szabály, de szabály. A 160 cm-es szakács kicsit elszakadt anyuci szoknyája mellől, esetleg új szakmát tanult.... Nyírbátorban nem? Hogy miért nevelne fegyelemre a részeg tisztes? Talán mert remegtél tőle hogy valamit NEM tettél meg, amit meg kellett volna. A mai "plázacicák" szarnak rá. Suliba kellene menni? Mi a francnak? Fel kellene kelni reggel, mert dolgozni kéne menni? Ugyan már, apuci úgy is eltart.... Én nem mondhatom el, hogy jó hangulatú volt a kiképzésem, és az első kimaradásom a kiképzés utáni állomáshelyre való utazás előtt volt. Kaptam három órát. Siklósi "gladiátorképző" 1984 február. Mégis azt mondom utólag: visszamennék.
több mint 15 éve
Akkor segíts nekem, kérlek. Mennyiben járult hozzá a fegyelem elsajátításához, hogy teljesen szabályos engedélykérés után dohányzás helyett miért kellett budit pucolni, a rózsaszín buzipendely alá miért nem lehetett felvenni alsógatyát, a zalai 160 cm -es szakácsot miért kellett Ulanbátorba küldeni teherautó-sofőr kiképzésre, miért kellett ügyelnünk arra, hogy a kimaradáson lévő tiszthelyettes ágya alá bekészítsük a lavórt 5 centi vízzel és még sorolhatnám. Mondom ezt úgy, hogy összességében jó hangulatú volt az alapkiképzésem. (Körmend, 1985 február)Az alapkiképzésnek pont a fegyelemre nevelés a célja, a "gondolatgyilkosság" csak utána jön... 😊 Én vallom, hogy jó kiképzést kaptam, igaz annak 27 éve is van már, és a határőrségnél, nem a nyusziknál. Nálunk állandóra volt kiosztva az éles lőszer, nem csak őrség idején.... Muszáj volt fegyelmet tanulni.apeszosén nem vagyok mai fiatal 😛haromt, azt hiszem tévedésben vagy. Az alapkiképzésnek nem a fegyelem a célja, hanem a gondolkodás nélküli, akár a józan észnek ellentmondó engedelmeskedés. Nem fegyelmet várnak el - az csak a felszín, hanem egyéniség nélküli egységes cselekvést. S most a tömegképzésről beszélünk, nem elitalakulatokról.tomi-tomi
ezek ma már sorba sem tudnak állni. most ilyen dolgokról, mint csapat, vagy fegyelem ne is beszéljünk.
az más kérdés hogy milyen a magyar tiszti állomány és hogyan képeznének ki, de most éppen elméletről vitázunk. Márpedig elméletben a fegyelem belenevelése a totálisan elkanászodott fiatalokba, kurvára mindenkinek jót tenne.haromt
"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
A mai fiatalság fegyelemre és csapatszellemre nevelésének legjobb módja az lenne, ha mindenkit államilag támogatott tömegsport-képzésben részesítenének. Majd' 10 évig röplabdáztam versenyszerűen és annál jobb kiképzést nem kaptam egész életemben 😊
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 15 éve
Az alapkiképzésnek pont a fegyelemre nevelés a célja, a "gondolatgyilkosság" csak utána jön... 😊 Én vallom, hogy jó kiképzést kaptam, igaz annak 27 éve is van már, és a határőrségnél, nem a nyusziknál. Nálunk állandóra volt kiosztva az éles lőszer, nem csak őrség idején.... Muszáj volt fegyelmet tanulni.haromt, azt hiszem tévedésben vagy. Az alapkiképzésnek nem a fegyelem a célja, hanem a gondolkodás nélküli, akár a józan észnek ellentmondó engedelmeskedés. Nem fegyelmet várnak el - az csak a felszín, hanem egyéniség nélküli egységes cselekvést. S most a tömegképzésről beszélünk, nem elitalakulatokról.tomi-tomiHa ennyire tetszik, mutass példát és jelentkezzél önként, én ezt megspórolom és mindenki óvva intek a kaszárnyától.Dzsokijuingén nem vagyok mai fiatal 😛
ezek ma már sorba sem tudnak állni. most ilyen dolgokról, mint csapat, vagy fegyelem ne is beszéljünk.
az más kérdés hogy milyen a magyar tiszti állomány és hogyan képeznének ki, de most éppen elméletről vitázunk. Márpedig elméletben a fegyelem belenevelése a totálisan elkanászodott fiatalokba, kurvára mindenkinek jót tenne.haromt
több mint 15 éve
haromt, azt hiszem tévedésben vagy. Az alapkiképzésnek nem a fegyelem a célja, hanem a gondolkodás nélküli, akár a józan észnek ellentmondó engedelmeskedés. Nem fegyelmet várnak el - az csak a felszín, hanem egyéniség nélküli egységes cselekvést. S most a tömegképzésről beszélünk, nem elitalakulatokról.én nem vagyok mai fiatal 😛igazából pontosan ez kell nekik. nem is feltétlen fegyveres kiképzés, hanem sok alakizés és fizikális baszkodás, sok szivatással.haromtHa ennyire tetszik, mutass példát és jelentkezzél önként, én ezt megspórolom és mindenki óvva intek a kaszárnyától.Dzsokijuing
ezek ma már sorba sem tudnak állni. most ilyen dolgokról, mint csapat, vagy fegyelem ne is beszéljünk.
az más kérdés hogy milyen a magyar tiszti állomány és hogyan képeznének ki, de most éppen elméletről vitázunk. Márpedig elméletben a fegyelem belenevelése a totálisan elkanászodott fiatalokba, kurvára mindenkinek jót tenne.haromt
"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
ami komoly baj, hogy nem lenne erre szükség, ha az általános és középiskolában tanulnának fegyelmet a gyerekek, de ez teljesen eltűnt.egy rendet nem ismerő 18-25 éves fiatallal már nem tudsz mit kezdeni igazából.
több mint 15 éve
Mintha apámat hallanám, de teljesen jogos 😀én nem vagyok mai fiatal 😛igazából pontosan ez kell nekik. nem is feltétlen fegyveres kiképzés, hanem sok alakizés és fizikális baszkodás, sok szivatással.haromtHa ennyire tetszik, mutass példát és jelentkezzél önként, én ezt megspórolom és mindenki óvva intek a kaszárnyától.Dzsokijuing
ezek ma már sorba sem tudnak állni. most ilyen dolgokról, mint csapat, vagy fegyelem ne is beszéljünk.
az más kérdés hogy milyen a magyar tiszti állomány és hogyan képeznének ki, de most éppen elméletről vitázunk. Márpedig elméletben a fegyelem belenevelése a totálisan elkanászodott fiatalokba, kurvára mindenkinek jót tenne.haromt
No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
én nem vagyok mai fiatal 😛Ha ennyire tetszik, mutass példát és jelentkezzél önként, én ezt megspórolom és mindenki óvva intek a kaszárnyától.DzsokijuingA mai fiatalságnak azért annál jobbat kívánok, minthogy frusztrált, fegyverbuzi, IQ-hiányos és hatalommániás katonatisztek felügyelete alá helyezzem őket (tisztelet a kivételnek).Dzsokijuingigazából pontosan ez kell nekik. nem is feltétlen fegyveres kiképzés, hanem sok alakizés és fizikális baszkodás, sok szivatással.haromt
ezek ma már sorba sem tudnak állni. most ilyen dolgokról, mint csapat, vagy fegyelem ne is beszéljünk.
az más kérdés hogy milyen a magyar tiszti állomány és hogyan képeznének ki, de most éppen elméletről vitázunk. Márpedig elméletben a fegyelem belenevelése a totálisan elkanászodott fiatalokba, kurvára mindenkinek jót tenne.
több mint 15 éve
Ha ennyire tetszik, mutass példát és jelentkezzél önként, én ezt megspórolom és mindenki óvva intek a kaszárnyától.igazából pontosan ez kell nekik. nem is feltétlen fegyveres kiképzés, hanem sok alakizés és fizikális baszkodás, sok szivatással.haromtmost megint az összemosás megy. az alapkiképzés jó dolog. főleg a mai totálisan mindenbe beleszaró, a fegyelmet hírből sem ismerő fiatalságnak lenne jó.A mai fiatalságnak azért annál jobbat kívánok, minthogy frusztrált, fegyverbuzi, IQ-hiányos és hatalommániás katonatisztek felügyelete alá helyezzem őket (tisztelet a kivételnek).Dzsokijuing
haromt
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 15 éve
most megint az összemosás megy. az alapkiképzés jó dolog. főleg a mai totálisan mindenbe beleszaró, a fegyelmet hírből sem ismerő fiatalságnak lenne jó.Ez így van. Viszont egy három hónapos "alapkiképzésnek" sem lenne értelme. Vagy minimum fél év, vagy semmi. Három hónap alatt, ahogy Te írtad: "a mai totálisan mindenbe beleszaró, a fegyelmet hírből sem ismerő fiatalság" a gatyáját normálisan összehajtani sem tanulna meg. Respect a kivételnek. Akkor meg tényleg többe lenne a leves..... Ha csak nem így akarnak kedvet csinálni a szerződéses katonaság iránt, rögvest lenne pár ezer új munkahely. De hogy fizetést miből adnának......
a régi alapkiképzés utáni szolgálatnak viszont semmiféle értelme nem lenne. polgári védelmi feladatra kurva drága lenne fenn tartani, katonai feladat meg nincs. főleg olyan amit egy 3 hónapos kiképzés után képes lenne ellátni valami jött-ment.
a másik, hogy az alapkiképzés és sorozás több tízmilliárdba lenne évente. úgy tudom erre éppen nincs pénz. vagy OV kurva jól titkolja.haromt
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
igazából pontosan ez kell nekik. nem is feltétlen fegyveres kiképzés, hanem sok alakizés és fizikális baszkodás, sok szivatással.most megint az összemosás megy. az alapkiképzés jó dolog. főleg a mai totálisan mindenbe beleszaró, a fegyelmet hírből sem ismerő fiatalságnak lenne jó.A mai fiatalságnak azért annál jobbat kívánok, minthogy frusztrált, fegyverbuzi, IQ-hiányos és hatalommániás katonatisztek felügyelete alá helyezzem őket (tisztelet a kivételnek).Dzsokijuing
haromt
több mint 15 éve
most megint az összemosás megy. az alapkiképzés jó dolog. főleg a mai totálisan mindenbe beleszaró, a fegyelmet hírből sem ismerő fiatalságnak lenne jó.A mai fiatalságnak azért annál jobbat kívánok, minthogy frusztrált, fegyverbuzi, IQ-hiányos és hatalommániás katonatisztek felügyelete alá helyezzem őket (tisztelet a kivételnek).
haromt
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
most megint az összemosás megy. az alapkiképzés jó dolog. főleg a mai totálisan mindenbe beleszaró, a fegyelmet hírből sem ismerő fiatalságnak lenne jó.a régi alapkiképzés utáni szolgálatnak viszont semmiféle értelme nem lenne. polgári védelmi feladatra kurva drága lenne fenn tartani, katonai feladat meg nincs. főleg olyan amit egy 3 hónapos kiképzés után képes lenne ellátni valami jött-ment.
a másik, hogy az alapkiképzés és sorozás több tízmilliárdba lenne évente. úgy tudom erre éppen nincs pénz. vagy OV kurva jól titkolja.
több mint 15 éve
Összhangban van a seregbeli tapasztalatom az előttem szólókkal ("semmi értelme nem volt").Viszont arra jutottam, hogy az abszurditás szándékos: egy fajta stressz teszt. Pl. mikor egy-egy személyt szivatott egy feljebbvaló, az egy próba volt. Szűrés. Nem lenne jó, ha háborús helyzetben bukna ki idegileg a katona és kezdene fegyverrel ámokfutásba. Ezért kell, hogy hosszabb legyen a szolgálat 2 hónapnál.
Persze, lehet, hogy csak magamat nyugtatgattam ezzel. 😊
"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 15 éve
Én ismerek jópárat, bár nem engem kérdeztél.Egyébként ennek a tiszti és altiszti karnak és hadseregrendszernek nem adnék a keze alá sorállományt. Kiképzés a kummantásra, a sunnyogásra és a másik szívatására.tomi-tomiIsmersz most aktív tiszteket és tiszthelyetteseket vagy ezt az 1950-60-as évek Magyar Néphadseregének UL-jeire alapozod?Gogo
Anélkül, hogy elvesznénk a részletekben, azt mondom a következő kérdésedre: ne eröltessük ezt a kötelező katonásosdit.
több mint 15 éve
Svejk befért a honvédségbe, én szerencsére nem.A kötelező sorkatonai szolgálat kis hazánkban az idiotizmus csúcsa volt, ötször próbáltak besorozni, úgyhogy sikerült belesnem a kulcslyukon. Lehet, hogy más helyeken, Svájcban, Franciaországban ez jobban működik, nemtom.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 15 éve
Egyébként ennek a tiszti és altiszti karnak és hadseregrendszernek nem adnék a keze alá sorállományt. Kiképzés a kummantásra, a sunnyogásra és a másik szívatására.tomi-tomiIsmersz most aktív tiszteket és tiszthelyetteseket vagy ezt az 1950-60-as évek Magyar Néphadseregének UL-jeire alapozod?
I swung a saber and I was a young Hussar
"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 15 éve
Emiatt írtam, hogy megnéztem volna azt a "kompletten, amilyen gyorsan csak tud" visszavonulást. 😊 Legalább maradt volna mindenki a seggén, és harcolt volna a somogyi dombok között.
"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 15 éve
Ellentámadás?😊A vezetésbiztosító zászlóalj (szerintünk vezetésbénító), ahol voltam az egész hadtest számára az irányítást volt hivatott biztosítani a hadtestvezetői kar által. A zászlóalj ehhez adta a teljes technikai és ellátó hátteret.
A törzsbuszállományról pár érdekes adat (ugye ezek jelentik egy hadtest agyközpontját):
A rendes évi bakonyi hadgyakorlatra a 28 Csepel márkájú törzsbusz 27 akkumulátorral indult el (és érkezett meg 1 nap elteltével), az indulást megelőző egy teljes héten 24/24-es szervízelést, állagoptimalizálást követően. A törzsbuszok felében nem volt fűtés (ez téli hadgyakorlat volt, erős minuszokban), 3 vagy 4-ben nem működött a rádióösszeköttetés semmivel az égvilágon, a technikai személyzetnek kb. a 70%-a állt rendelkezésre.
Az ablaktörlők szinte sehol se működtek, már ahol volt egyáltalán, minden gumiszigetelés porlott, a gépkocsioszlop reggel indult, és 24 óra alatt nem ért fel a majd 200-250 km-re lévő Bakonyba az állandó menet közbeni meghibásodások, és tűzoltásszerű szervízeléseknek köszönhetően. Inkább nem sorolom, de lehetne. Viszont minden törzsbuszban volt egy teljesen alkesz őrnagy, vagy alezredes.
És még egyszer hangsúlyozom ez a kb. huszonezres 2. Magyar Hadtest vezérkarának, vagyis az agynak a technikai és személyi háttere.
Összegezve nem az ellentámadás volt a gondolatok fő csapásiránya. 😊
több mint 15 éve
Én voltam katona.Nem erős haditerv, hanem agyhalott. A Balaton minket akadályozott volna meg a sikeres (ellen)támadásban. A Budapest felé vonuló ellenség jobb szárnyát végig védi a Duna, a bal szárnyat a komplett (na, azt megnéztem volna!) visszavonulásnak köszönhetően 100-120 kilométeren a Balaton. Ha Székesfehérvár környékét sikeresen blokkolják, akkor az utolsó akadály az érdi emelkedő. Bravúros elgondolás! S ezeknek sorállományt?!
Elárulom a teljesen hivatalos haditervet, stratégiát arra az esetre, ha akkor megtámadtak volna minket délről:
Az egész hadtest (ez kb. a teljes magyar nem specifikus haderő egyharmada) kompletten, amilyen gyorsan csak tud, visszavonul a Bakonyba, a Balaton, mint természetes védővonal mögé, elbújik, és reméli a legjobbakat. Erős haditerv, mi?
Sobri Jóska
"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
