Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 262 — a new hope (again)
Egész héten 600 fok volt egy db felhő nélkül, persze, hogy ma estére jön a vihar és síkul be az ezész égbolt...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
Charlie Firpo Dallas Cowboys TCU Horned Frogs 4 561
na, csak hogy témát váltsunk.
71-es út. szívecske. ja nem.
sikerült kifogni egy nagyon ügyes osztrák rendszámos Micrát, kb Alsóörstől az M7-esig gyűjtötte maga mögött a sort. és mivel ez a kiszabott észak-balatoni főút, visszafelé is volt mindig forgalom, meg a két gyerek is ott ült hátul, meg néha kicsit nekieredt az eső, ezért nem kezdtem el vagizni, hogy visszakettő-padlógáz-előzni tilos alatt, mert csak úgy sikerült volna elé kerülni.
de annyira azért nem esett az eső, hogy 45/60-nal menjen a sor (50/80-90 helyett).

másik kedvenc, még most sem érem fel ésszel, hogy a toszba lehet az, hogy egy Balaton felé néző busz a középső susnyásban (lefelé szenvedett balesetet, de se fel nem borult, se nem tört rommá) annyira megakasztja a Butapest felé haladó forgalmat, hogy tíz kilométeren keresztül vagy húsz kilométeres átlaggal lehetett csak haladni. aki autópályán vezet, az mi a fasznak akar még mozizni is közben?
slowmotion
Én is ott voltam, csak eleve a 7-esen indultunk neki. Ott meg a 60-70-el utazgató ráérősök borzolták az idegeket. Meg a fehérvári lámpaerdő, kb. minden sarkonként. Az is szívás.

Az megvolt valakinek, hogy a magyar határtól az olasz főütőérig, Velencéig kb. szlovén és olasz részen is tavaly óta felújítanak? Főműsoridőben és folyamatosan. Eszem megállt.

- Engem gyíkká változtatott!
- Gyíkká?
- De már elmúlt.
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
na, csak hogy témát váltsunk.
71-es út. szívecske. ja nem.
sikerült kifogni egy nagyon ügyes osztrák rendszámos Micrát, kb Alsóörstől az M7-esig gyűjtötte maga mögött a sort. és mivel ez a kiszabott észak-balatoni főút, visszafelé is volt mindig forgalom, meg a két gyerek is ott ült hátul, meg néha kicsit nekieredt az eső, ezért nem kezdtem el vagizni, hogy visszakettő-padlógáz-előzni tilos alatt, mert csak úgy sikerült volna elé kerülni.
de annyira azért nem esett az eső, hogy 45/60-nal menjen a sor (50/80-90 helyett).

másik kedvenc, még most sem érem fel ésszel, hogy a toszba lehet az, hogy egy Balaton felé néző busz a középső susnyásban (lefelé szenvedett balesetet, de se fel nem borult, se nem tört rommá) annyira megakasztja a Butapest felé haladó forgalmat, hogy tíz kilométeren keresztül vagy húsz kilométeres átlaggal lehetett csak haladni. aki autópályán vezet, az mi a fasznak akar még mozizni is közben?
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Teljesen jogos, köszi... nagyon rég is volt már, de inkább csak azt akartam kiemelni én is, hogy nem ennyire egyszerű/sokat hallottam már ezt a gödeli dolgot félreértelmezni mindenféle formában.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
- Egy rendszeren belülről sosem lehet a teljes rendszer összes igaz állítását bebizonyítani, erről szól Gödel munkássága, nemteljeségi tételei. Ergo bizonyíték a világ keletkezésére nem lehetséges a világon belül. (Akár ősrobbanás, akár teremtés, egyremegy.)
Sobri Jóska
Kicsit Nagyon fáradt vagyok már, szóval lehet h hülyeség, de szerintem ebben több apró hiba is van/keverednek a fogalmak?

A nemteljességi tétel nem azt mondja ki, hogy van olyan állítás, ami nem bizonyítható (vagy cáfolható.. tehát eldönthetetlen) - de Te most rámutattál "Isten létezik"-re, egy adott állításra.. de azt honnan tudod így pontosan megmondani, hogy pontosan ez az állítás ami eldönthetetlen, és nem egy másik... lehetséges hogy ez egy másik eldönthetetlen állításra utalt, és ez az állítás speciel bizonyítható..
(Ilyen logikai alapon mindegy egyes állításra rámutathatunk, és akkor mind eldönthetetlen...)

Ráadásul fontos kritérium az ellentmondásmentesség is, és szerintem se a világ/unvierzum. se a vallás/hit nem ellentmondásmentes rendszer.. 😊

- Jó opció, hogy isten teremtett mindent, csak ugye óhatatlanul felmerül, hogy akkor ő miként keletkezett.
Sobri Jóska
Na, ez viszont egyszerű, ez menni fog. (Sőt, ez annyira egyszerű kérdés, hogy még a sofőröm is meg tudná válaszolni.... 😛)
Egyébként pedig: teknősbékák, amik egymás hátán állnak.
Igor
ennél azért kicsit bonyolultabb a dolog
de lényeges hogy nem bizonyítható ÉS nem cáfolható (nem pedig vagy)
 hu.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6del_m%C3%A1sodik_nemteljess%C3%A9gi_t%C3%A9tele

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
- Egy rendszeren belülről sosem lehet a teljes rendszer összes igaz állítását bebizonyítani, erről szól Gödel munkássága, nemteljeségi tételei. Ergo bizonyíték a világ keletkezésére nem lehetséges a világon belül. (Akár ősrobbanás, akár teremtés, egyremegy.)
Sobri Jóska
Kicsit Nagyon fáradt vagyok már, szóval lehet h hülyeség, de szerintem ebben több apró hiba is van/keverednek a fogalmak?

A nemteljességi tétel nem azt mondja ki, hogy van olyan állítás, ami nem bizonyítható (vagy cáfolható.. tehát eldönthetetlen) - de Te most rámutattál "Isten létezik"-re, egy adott állításra.. de azt honnan tudod így pontosan megmondani, hogy pontosan ez az állítás ami eldönthetetlen, és nem egy másik... lehetséges hogy ez egy másik eldönthetetlen állításra utalt, és ez az állítás speciel bizonyítható..
(Ilyen logikai alapon mindegy egyes állításra rámutathatunk, és akkor mind eldönthetetlen...)

Ráadásul fontos kritérium az ellentmondásmentesség is, és szerintem se a világ/unvierzum. se a vallás/hit nem ellentmondásmentes rendszer.. 😊

- Jó opció, hogy isten teremtett mindent, csak ugye óhatatlanul felmerül, hogy akkor ő miként keletkezett.
Sobri Jóska
Na, ez viszont egyszerű, ez menni fog. (Sőt, ez annyira egyszerű kérdés, hogy még a sofőröm is meg tudná válaszolni.... 😛)
Egyébként pedig: teknősbékák, amik egymás hátán állnak.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 771 — Слава Україні! Героям слава!
Az őslakót is mindenképpen érdemes megtekinteni. Amúgy is érdemes. Többször is. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 160 — The Mathematician
Soha sehol nem a vallással szokott baj lenni, hanem az erre rátelepülő egYházzal, és annak személyes érdekeiket érvényesítő vezetőivel.
ozibozi
 www.youtube.com/watch?v=ku6nOcWXdKU

de tudom még ajánlani Scorsese-től a Krisztus utolsó megkísértését és a Némaságot is, szerintem azok után teljesen más szemmel képes az ember a keresztény vallásra tekinteni
r.baggio
némaságból az eredeti japánt javaslom

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 360 — #NoStress
- Egy rendszeren belülről sosem lehet a teljes rendszer összes igaz állítását bebizonyítani, erről szól Gödel munkássága, nemteljeségi tételei. Ergo bizonyíték a világ keletkezésére nem lehetséges a világon belül. (Akár ősrobbanás, akár teremtés, egyremegy.)

- Jó opció, hogy isten teremtett mindent, csak ugye óhatatlanul felmerül, hogy akkor ő miként keletkezett.

- Tételezzük fel, hogy van isten, de pont semmi hatása nincs az életedre, mivel nem avatkozik bele közvetlenül, vagy észrevehetően a veled történő dolgokba. Ez ugye a normális ember mindennapi tapasztalása. Ebben az esetben miért számolunk vele? Miért fontos, hogy létezik vagy sem? Pont annyira avatkozik a dolgainkba, mint egy fokvárosi sikátorban szaladgáló pók vagy egy kamcsatkai halászember.

- Aki szerint meg a homoszexualitás választás kérdése, az próbálja meg azt választani kísérletképpen. Valahogy nem fog menni.

több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 15 423
A politikai v reklámkampány stratégák pont abból indulnak ki, amiből egy mezei messiás vagy vallás alapító is. Az 1000 főre eső hülyék számából, és ezek mértékének megállapítása után a maradékot kategórizálja, és nekik is kínál vlmt.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 863 — No es importante
Soha sehol nem a vallással szokott baj lenni, hanem az erre rátelepülő egYházzal, és annak személyes érdekeiket érvényesítő vezetőivel.
ozibozi


de tudom még ajánlani Scorsese-től a Krisztus utolsó megkísértését és a Némaságot is, szerintem azok után teljesen más szemmel képes az ember a keresztény vallásra tekinteni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 413
Na jó, nekem ez az egész vita baromi unalmas magas, úgyhogy csak annyit teszek hozzá, hogy egész életemben mindössze két valamennyire szimpatikus vallási közösséget láttam, az egyik a TEKI-KAGYÜ, a másik a LaVey-féle sátánizmus
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 539 — Így remélem megfelelek nektek.....
Csak mert Slownak megígértem, hogy majd mikor módom lesz bővebben leírom. Most van módom rá, remélem érthetően sikerül 😊

Az idézett kommenthez, amiből kiindult az egész:

„Van a kereszténydemokrata magatartás és a liberális fertő, Bochkor ne támogasd az utóbbit. A mások felebaráti szeretetből megtehetnék, hogy ne zavarják az épeket. Az integráció és a tolerancia bűnös szavak.”

Szóval, aki ilyet írt az minden csak valójában nem keresztyén. A sérült ember gondozására vele való törődésére azt írni, hogy ne zavarják azzal az épeket és ezt liberális fertőhöz kapcsolni igen csak embertelen dolog, és, ahogy írtam, nem ért semmit az egészből. Mert a valamilyen okból sérült embert igenis gondozni kell, vele törődni, bármilyen nehéz is, erről a legtöbb esetben nem ő tehet, sőt maga Jézus igyekezett ezzel kapcsolatban jó néhány előítéletet lebontani (János evangéliuma 9. rész)

Viszont, ezt nem lehet összekeverni és egyenlőségbe tenni a homoszexualitással. A homoszexualitást nem azért ítéli még mindig el a keresztyénség, és nem azért ítélte el korábban is a zsidó majd zsidó -keresztyén, vagy pogány-keresztyén ember, mert a reprodukciót ez akadályozta, és a vallás köntösébe öltöztetve így igyekezett ezt szabályozni, hanem mert maga az élő Isten mondott rá nemet, és mondta azt, hogy ez nincsen helyén, hogy ez bűn, Isten teremtési rendje (férfi-nő alkot egy párt) elleni engedetlenség. Ebben a szexuális orientációban igenis felelősség terheli az egyént miként dönt és cselekszik. Ha megkeresitek és elolvassátok a Bibliában (Mózes 1 könyve 19. rész) tulajdonképpen már Sodoma és Gomora legfőbb bűne is ez volt, amikor látták, hogy Lóthoz férfiak mentek be (angyalok voltak egyébként), és el akarták őket "kérni" azért, hogy háljanak velük. Elég egyértelmű miről van szó. S aztán végig folyamatosan az Újszövetségben is ítélet alá esik a szexualitásnak azonos vagy mindkét fél felé való szexuális orientációja.

Olyan van, hogy valaki sérülten születik vagy azzá válik, és ezért Isten nem is vonja felelősségre, (ha csak kivételes esetben nem büntetésként kapja ezt az állapotot) de a homoszexualitásra úgy tekint, mint, amit tudatos döntéssel az illető választ, illetve enged ilyen hívásoknak. Ez nem állítható be születési rendellenességként. S ez nem szeretet vagy elfogadás vagy tolerancia stb kérdése. Ahogy írtam itt él az-az elv, a bűnöst szeretem, de magát a bűnt gyűlölöm. S abból az állapotából változnia kell s Isten adhat isd szabadítást.

De ám legyen, (ez most személyes, megengedő gondolat) mondjuk azt, hogy a homoszexuálisok között vannak olyanok, akik nem tehetnek róla, de a Biblia akkor is beszél úgynevezett férfiszeplősítőkről, vagyis olyanokról, akik a maguk homoszexuális mivoltát képviselve másokat is erre vesznek rá. Ez pedig végképp elfogadhatatlan Isten szemében. Ha valaki így is érez, gondolkodik stb, azt maga rendezz el, a maga életében, akár Istennel is, de ebbe másokat ne vonjon bele. Megint, ám legyen az állam mondja azt hogy azonos neműek között elismeri a házasságot, egyházi megáldást ne "várjon" mert az férfi-nő kapcsolatára vonatkozik illetve erre az egyházat ne kötelezze, illetve ne marasztalja el, mert ezt megtagadja..

Ettől eltér az úgynevezett hermafroditizmus, vagy interszexualitás (ezzel kapcsolatban nem foglal állást a Biblia), illetve transzneműség, ami nemi identitás zavarát jelenti. Ennek valóban vannak biológiai alapjai, biológiai háttere, ezt én is elfogadom, de ez nem egyenlő a homoszexualitással. Sőt az ilyen emberekre ezek a csoportok is lenézéssel tekintenek.

Erre reagálva:

vagy isten nem végzett tökéletes munkát az ember megteremtésekor, ami meg értelmezhetetlen, mert akkor a hibát (mulasztást) istenben kell keresni - már amennyiben a homoszexualitás hiba.

Isten tökéletes munkát végzett a természet törvényeinek megalkotásában, és az ember teremtettségében, a "hibát" abban vétette, hogy nem robotot alkotott, hanem szabad döntési felelősséggel bíró lényt. De mivel az ember (Ádám-Éva) nem Őt választotta, szabad akaratából, hanem az engedetlenséget, s a ember azóta is hajlandó erre, ennek következményeként jelenik meg az is, hogy különböző genetikai betegségek s rendellenességek jelennek meg, születhetnek sérült emberek. S míg itt a földön élünk a halállal és sokféle fájdalommal kell szembe néznünk. Erre lehet azt mondani, hogy kegyetlenség, meg milyen dolog már, de egyrészt ki vagyok én ember (magamról beszélek), hogy Istent ezért felelősségre vonjam, másrészt erre ő a teljes elpusztítás helyett (amire Noé idejében volt szándéka) választotta azt a megoldást, hogy Fiát elküldi először, a megváltás véghezvitelére, aki átélte maga is az emberi szenvedést és küzdelmet, s majd elküldi másodszor, a maga dicsőségében, amikor mindez átalakul és új ég és új föld lesz, ahol már nem lesz semmi ilyen gond és betegség. Mikor, ezt még Jézus sem tudta.

Ahogy írtam, a homoszexualitás a keresztyénség megítélése szerint nem tartozik a születési rendellenességek közé.

Még egy dologra próbálok reagálni azok közül a dolgok közül, amiket írtatok: egyház és vallás kapcsolata:

Maga a szó innen származik: eklészia (= kihívottak közössége)

bármennyire is szeretnénk, szeretnétek a kettő nincs meg egymás nélkül. Minden vallás melyhez már mondjuk legalább tíz ,húsz, legyen száz ember tartozik, előbb utóbb egyházat hoz létre, olyan szervezeti egységet, keretet, melyek között működni tud. Amíg vallás van, egyház is lesz és amíg egyház lesz, addig vallás is. Vallás pedig mindig lesz, amíg világ a világ, mert az emberben ott van az bizonyos Isten.alakú űr, amelyet igyekszik betölteni ki ilyen ki olyan formában.

Keresztyénség és egyház. A keresztyénségre, mint előre törő, szervezett egyházi formára igazából azóta tekintenek, amikor Nagy Konstantin elismerte a IV. században és államvallássá tette.
De reformátusként a Heidelbergi Kátéval ezt vallom erről és így tekintünk rá:

Heidelbergi KT 54. kérdés-felelet Mit hiszel az egyetemes keresztyén Anyaszentegyházról?

Hiszem, hogy Isten Fia a világ kezdetétől fogva annak végéig az egész emberi nemzetségből Szentlelke és igéje által az igaz hit egyességében magának egy kiválasztott gyülekezetet gyűjt egybe, azt oltalmazza és megőrzi. És hiszem, hogy annak én is élő tagja vagyok és örökké az is maradok.
itt gondolhatunk a szó fent említett eredeti származására.

Bocsánat, hosszú voltam, lenne még miről írni 😊 remélem érezhető, mindezt nem térítő, inkább gondolkodtató, illetve tájékoztató szándékkal írtam. Köszönöm a türelmeteket. 😉

Szerkesztette: dande2
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Nekem ez ugrott be ezt végigolvasva 😀
 www.youtube.com/watch?v=WAIw3_NZ77M


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
A vallasok meg letezes vitatasa utan Igor belinkel egy reszletet a kertvarosi gettobol 😀
na ez a priceless

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Zavarba ejtő, súlyos fogalmi tévedések vannak itt (még Igornál is, ejnye 😊 ). Az ateizmus nem vallás (önmagában a teizmus sem), mindössze egy kérdésre adott válasz: ha nem hiszel isten(ek)ben, akkor ateista vagy. De abszolút nem egy homogén világnézet, pláne ideológia, hiszen a nihilistáktól a szekuláris buddhistákig baromi sok különböző filozófiát követő ateista van.

Amúgy kb mindenki agnosztikus, mert egyelőre nincs bizonyítékunk a kezdetekre, tehát tudni senki sem tudhatja, hogy léteznek-e szupernaturális lényeg vagy sem. Más kérdés, hogy ez nem 50-50 százalékos valószínűségi kérdés...
Jakehomer
Nem vagyok vallástörténész, prédikátor, bölcsész (😛), úgyhogy belefér.. amúgy hol írtam hogy vallás? 😛

Egyébként az hogy minek tituláljuk, alapvetően mellékes szerintem (hacsak nem hajtasz egyházi adómentességre/1%-ra.... 😛)

Megint attól függ az egész, hogy te milyen gondolat/kritériumrendszer alapján ítéled meg... szerintem simán lehet vallásnak is tekinteni (mint a spagettiszörnyet is), csak az összes kérdésre "NEM"-mel felelsz... esetleg azzal, hogy "Nem, mert nincs isten" , ha ateista vagy 😛
(A második pontot is vitatom, szerintem a "mindenki agnosztikus" kijelentésnél eléggé nagy ecsettel festesz... 😊)

"Más kérdés, hogy ez nem 50-50 százalékos valószínűségi kérdés..."

erre pedig muszáj ezt.... 😀
 www.youtube.com/watch?v=_w5JqQLqqTc

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Zavarba ejtő, súlyos fogalmi tévedések vannak itt (még Igornál is, ejnye 😊 ). Az ateizmus nem vallás (önmagában a teizmus sem), mindössze egy kérdésre adott válasz: ha nem hiszel isten(ek)ben, akkor ateista vagy. De abszolút nem egy homogén világnézet, pláne ideológia, hiszen a nihilistáktól a szekuláris buddhistákig baromi sok különböző filozófiát követő ateista van.

Amúgy kb mindenki agnosztikus, mert egyelőre nincs bizonyítékunk a kezdetekre, tehát tudni senki sem tudhatja, hogy léteznek-e szupernaturális lényeg vagy sem. Más kérdés, hogy ez nem 50-50 százalékos valószínűségi kérdés...

Perception is reality.
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Majd a mennyben ledumáljuk személyesen jó pár év múlva 😊
kristóf17
Kikérem magamnak én a pokolra jutok. 😀
dawyd728
mindegy, csak ne a tisztítótűzbe jussak, mert ott egész nap dolgozni kell, többi kettő nem para 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Amúgy lassan az ateistáké lesz az egyik legnagyobb és egyben legagresszívabb vallás.
dawyd728
Mondjuk felrobbantani nem fognak, ha kigúnyolod őket. Sem egzisztenciálisan tönkretenni.

És most csak két közel-keleti eredetű vallást említettem.
Kampman
Oké, ha azt mondom a nyugati típusú társadalmak szabályai között létező vallásokat veszem, akkor már elfogadható? A szalafista, vahabita leágazása az iszlámnak, ami Európában szórványban fellelhető, az éppen a nyugati társadalmak hibájából nyert itt táptalajt.
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 413 — Colts fan
Majd a mennyben ledumáljuk személyesen jó pár év múlva 😊
kristóf17
Kikérem magamnak én a pokolra jutok. 😀
dawyd728
Majd a mennyben ledumáljuk személyesen jó pár év múlva 😊
kristóf17
Rossz hírem van, mi pár emelettel lejjebb leszünk 😀
NB2
Lehet kicsit utópisztikus voltam?! 😀
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Majd a mennyben ledumáljuk személyesen jó pár év múlva 😊
kristóf17
Rossz hírem van, mi pár emelettel lejjebb leszünk 😀
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Majd a mennyben ledumáljuk személyesen jó pár év múlva 😊
kristóf17
Kikérem magamnak én a pokolra jutok. 😀
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 413 — Colts fan
Majd a mennyben ledumáljuk személyesen jó pár év múlva 😊
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Ha 1x be tudjak bizonyitani fizikaval, hogy miert/hogyan tortent az osrobbanas, utana lehet majd nagy palfordulas sok million hivo eleteben.
Csak ez is egy meddo vita, egyik oldal Istent mondja (ami nem bizonyitott es soha nem is lesz az), a masik oldal meg az osrobbanast es a fizikat (ami azt leszamitva h itt vagyunk es en epp ezt a mondatot gepelem, ugyan ugy nem bizonyitott. vagyis inkabb megmagyarazva nincs).
Borbinho
Pont az a lényeg, h az ősrobbanás is vmiből lett. A legelső nanoszekundum előtt is volt vmi vagy nem volt semmi, de akkor a valamit valakinek meg kellett teremtenie, ergo van valami természetfeletti. Pont ez a lényeg, h ezt a tudomány mai állása sem vitatja. A "második nanoszekundum" kezdetétől sejtjük hogyan változott a mai képére a világegyetem.

Pont ezért felesleges szerintem a hívő embereket basztatni, mert te sem tudod bebizonyítani, ahogy senki sem, h miből lettünk, így meddő a vita. Ha pedig nem tudod bizonyítani, h a kezdet kezdetén nem volt semmi természetfeletti erő, akkor egy istenhívőnek sem tudod bebizonyítani, h nincs Isten, ha pedig ő úgy gondolja, h mégis van, onnantól nehéz az ellen érvelni, h Mózes előtt miért ne válhatott ketté a Vörös-tenger és hasonlók. Persze ezzel nem azt mondom, h igaza van pl a keresztény vagy zsidó vallású embereknek, de egyfajta szkepticizmussal kell hozzáállni minden "csodához".
dawyd728
De a tudomany jelenlegi allaspontja szerint az a valami lehetett pusztan veletlen is, nem pedig egy felsobb hatalom. Pontosan erre irtam, hogy amig nem bizonyitjak "fizikaval", addig mindketto mellett lehet ervelni (csak epp tenyek nincsenek egyik allaspont mogott sem 😀 ).

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Ha 1x be tudjak bizonyitani fizikaval, hogy miert/hogyan tortent az osrobbanas, utana lehet majd nagy palfordulas sok million hivo eleteben.
Csak ez is egy meddo vita, egyik oldal Istent mondja (ami nem bizonyitott es soha nem is lesz az), a masik oldal meg az osrobbanast es a fizikat (ami azt leszamitva h itt vagyunk es en epp ezt a mondatot gepelem, ugyan ugy nem bizonyitott. vagyis inkabb megmagyarazva nincs).
Borbinho
Pont az a lényeg, h az ősrobbanás is vmiből lett. A legelső nanoszekundum előtt is volt vmi vagy nem volt semmi, de akkor a valamit valakinek meg kellett teremtenie, ergo van valami természetfeletti. Pont ez a lényeg, h ezt a tudomány mai állása sem vitatja. A "második nanoszekundum" kezdetétől sejtjük hogyan változott a mai képére a világegyetem.

Pont ezért felesleges szerintem a hívő embereket basztatni, mert te sem tudod bebizonyítani, ahogy senki sem, h miből lettünk, így meddő a vita. Ha pedig nem tudod bizonyítani, h a kezdet kezdetén nem volt semmi természetfeletti erő, akkor egy istenhívőnek sem tudod bebizonyítani, h nincs Isten, ha pedig ő úgy gondolja, h mégis van, onnantól nehéz az ellen érvelni, h Mózes előtt miért ne válhatott ketté a Vörös-tenger és hasonlók. Persze ezzel nem azt mondom, h igaza van pl a keresztény vagy zsidó vallású embereknek, de egyfajta szkepticizmussal kell hozzáállni minden "csodához".