Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Igazából onnantól, ha az univerzumot véges dimenziós entitásként definálod (legyen n, most nem akarok mindenféle húrelméleti kérdésekbe belemenni...), és feltételezzük, hogy van(nak) olyan felsőbbrendű lény(ek) amik n+k dimenzióban funkcionálnak (k>0), onnantól készen vagyunk a "bizonyítással".
Mert ezzel kijelentettük, hogy i) létezik/létezhet Isten(=magasabbrendű lény), viszont ii) elég nehéz bizonyítani hogy ő mikor éppen mit csinált/csinál/fog csinálni (már ha egyáltalán van értelme így, időtengely mentén bontani a dolgot.)

És mivel n vagy n+k bőven magasabb lehet mint 3, jó kérdés hogy mennyire tudjuk bizonyítani ezeket a kozmikus kérdésekhez kapcsolódó dolgot. Szerintem semennyire. (pont ez a bajom a harcos térítő ateistákkal... pont ugyanolyanok mint a harcos térítő vallásos emberek)

Úgyhogy pont ezért a jobb napjaimon inkább agnosztikus vagyok, mint ateista.. bár ez eléggé hangulatfüggő. 😊

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 487
Ha 1x be tudjak bizonyitani fizikaval, hogy miert/hogyan tortent az osrobbanas, utana lehet majd nagy palfordulas sok million hivo eleteben.
Csak ez is egy meddo vita, egyik oldal Istent mondja (ami nem bizonyitott es soha nem is lesz az), a masik oldal meg az osrobbanast es a fizikat (ami azt leszamitva h itt vagyunk es en epp ezt a mondatot gepelem, ugyan ugy nem bizonyitott. vagyis inkabb megmagyarazva nincs).Borbinho

Érdemes elolvasni: Simon Singh - A nagy bumm című könyvét sok minden jól és közérthetően le van benne írva egészen a csillagászat kezdetétől. Ha van egy kis plusz ismereted a fizika (matek), kémia területén akkor még jobban fogod élvezni (én ezeket gimiben tanultam utoljára, de így is simán értettem és tudtam követni a lényeget úgy hogy szórakoztató volt a könyv) Már régebben olvastam de valami olyasmi a vége, hogy | kimutathatóan most is jelen van valami sugárzásmaradék az ősrobbanásból, amit az azóta eltelt idő módosít(ott) |
Illetve kerdeznem azokat, akik vallasosak itt:
ti hisztek a Foldon tuli eletben? ha igen, oket/azokat is ugyan az az Isten alkotta, vagy egy masik?
en egyszeruen pusztan a vilagur vegtelen merete miatt elkepzelhetetlennek tartom, hogy csak nalunk van elet es civilizacio.
Borbinho
Ez itt megint hitvita. Nem is muszáj ehhez a világegyetemebe menni. (Ha kezdetben a semmi volt és a Napot is Isten teremtetten akkor jó eséllyel a többi csillagot is tehát igen minden civilizáció élet stb. az Ő keze műve, bár más bolygón lévő életről a Földön nem tudhatott írás születni -> értsd nem kerülhetett a Bibliába 😊 ) Lényegében azt kérdezed, hogy melyik az igaz Isten (vallás). A keresztény az iszlám a hindu? Akkor ki melyik mennybe illetve a hitetlen melyik pokolba kerül? A keresztény bekerül az iszlám poklába is a saját mennyországa mellett? Ki melyik apokalipszisben pusztul el? A jó iszlám hívő aki senkinek sem ártott (kb beillene kereszténynek a magatartása) ő "elragadtatna" felebaráti szeretetből a mindent elsöprő világvége előtt amiről a Jelenések könyve ír? (most lehet biztos hogy sok faszságot írtam ami nem igaz egy-egy vallásra de talán látszik a dilemma). A tudomány itt tehetetlen 😀

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Amit nekem hozzá tesz a vallás, hogy hívőként jobban érzem magam, mintha abban a tudatban élném az életem, hogy van x évem a földön, szépen leélem aztán ennyi volt.eaglesmcnabb
Ezt nem hívő - sőt, a vallásokat baromságnak tartó - emberként is pont így gondolom. Van x évem a Földön, aztán csá. Ehhez minek hit?
Mikey
Talán nem voltam teljesen egyértelmű, de ugyanezt mondtam, hogy az ateista ebben a tudatban él,és ehhez nem is kell hit.
Én pedig hívőként hiszek abban hogy nincs így. Ahhoz kell hit, hogy elhidd, hogy nem csak ennyiből áll az élet.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 597
Amit nekem hozzá tesz a vallás, hogy hívőként jobban érzem magam, mintha abban a tudatban élném az életem, hogy van x évem a földön, szépen leélem aztán ennyi volt.eaglesmcnabb
Ezt nem hívő - sőt, a vallásokat baromságnak tartó - emberként is pont így gondolom. Van x évem a Földön, aztán csá. Ehhez minek hit?

Szerkesztette: Mikey
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Ha 1x be tudjak bizonyitani fizikaval, hogy miert/hogyan tortent az osrobbanas, utana lehet majd nagy palfordulas sok million hivo eleteben.
Csak ez is egy meddo vita, egyik oldal Istent mondja (ami nem bizonyitott es soha nem is lesz az), a masik oldal meg az osrobbanast es a fizikat (ami azt leszamitva h itt vagyunk es en epp ezt a mondatot gepelem, ugyan ugy nem bizonyitott. vagyis inkabb megmagyarazva nincs).
Illetve kerdeznem azokat, akik vallasosak itt:
ti hisztek a Foldon tuli eletben? ha igen, oket/azokat is ugyan az az Isten alkotta, vagy egy masik?
en egyszeruen pusztan a vilagur vegtelen merete miatt elkepzelhetetlennek tartom, hogy csak nalunk van elet es civilizacio.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 663 — Vikings fan
Evolúcióról hallottál?😊
NB2
A kettő nem zárja ki egymást. Attól még ez ugyanaz a jól működő rendszer, ami közben fejlődik, változik. (Csak két dolog örök, az Úristen, és a Vasbeton😊 ) De valaki csak létrehozta.
A különbség az, hogy szerinted magától jött létre, szerintem meg nem.

de a témát lezártam, nem állt célomban hitvitát nyitni
eaglesmcnabb
Ha nem állt volna szándékodban akkor csak 99%-ot írsz nem 100%ot 😀
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Evolúcióról hallottál?😊
NB2
A kettő nem zárja ki egymást. Attól még ez ugyanaz a jól működő rendszer, ami közben fejlődik, változik. (Csak két dolog örök, az Úristen, és a Vasbeton😊 ) De valaki csak létrehozta.
A különbség az, hogy szerinted magától jött létre, szerintem meg nem.

de a témát lezártam, nem állt célomban hitvitát nyitni

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Evolúcióról hallottál?😊
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
reszemrol befejeztem ezt a temat, viszont nagyon jo volt a kulonbozo allaspontokat olvasni, tobb olyan is volt, amibe bele se gondoltam korabban 😊
Borbinho
Annyira bonyolultnak látom ezt a rendszert amiben élünk, hogy kizártnak tartom, hogy nincs valami magasabbrendű erő aki ezt létrehozta. Hogy azt minek nevezzük, azt sokan másképpen gondolják, de hogy valami magasabb rendű erő (amit én Istennek hívok) létezik, az 100%.

Most részletesen nem akarok belemenni, és sokan biztos azt mondjátok, hogy ez faszág.
| de már maga az hogy valamit megeszel, amiből energia lesz, és te ezáltal tudsz cselekedni, már az egy akkora dolog, ami magától biztos hogy nem jön létre. Vagy a létfontosságú szervek, amiből ha egyet kiveszel már borul az egész. De az ember csak egy parányi porszem.
Vagy a növények, amik oxigént termelnek, hogy az állatok tudjanak lélegezni, vagy pl. az érdekes, hogyha nem lennének rovarok, meghalna az összes élőlény, és mégis vannak 😀 stb. és ez csak pár példa
|

Amit nekem hozzá tesz a vallás, hogy hívőként jobban érzem magam, mintha abban a tudatban élném az életem, hogy van x évem a földön, szépen leélem aztán ennyi volt.

Hozzáteszem, hogy nem ítélem el sem azt aki ateista (a legjobb barátom is az), sem azt aki másban hisz. ÉS nem terveztem senkit sem meggyőzni, mert hívő vagyok, nem próféta.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 487
De pont ez az, ami szamomra zavaro es remelem el fog tunni. Egy csecsemo vagy kisgyerek nem tudja, hogy mi az a vallas. Megis elobb megkeresztelik, mint hogy beszelni tudna.
Borbinho
Az anabaptizmus is valami hasonlót mond | ha jól tévedek | 😀

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 5 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 771 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 5 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 413
Amúgy lassan az ateistáké lesz az egyik legnagyobb és egyben legagresszívabb vallás.
dawyd728
Mondjuk felrobbantani nem fognak, ha kigúnyolod őket. Sem egzisztenciálisan tönkretenni.

És most csak két közel-keleti eredetű vallást említettem.
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Amúgy lassan az ateistáké lesz az egyik legnagyobb és egyben legagresszívabb vallás.

Amúgy Róm. Kat. neveltetésem ellenére ma már inkább agnosztikusnak mondanám magam. Habár a világegyetem keletkezése is a semmiből lett valami esete is azt mondatja valami felsőbbrendűnek kellett legalább a kezdetnél lenni. Mindenesetre ahogy azt se tudom bizonyítani, h van Isten, úgy azt se, h nincs így maradok valahol félúton az agnosztikusokhoz közel.

Ja és attól mert valakit megkeresztelnek esetleg még első áldozó is lesz, még nem feltétlen lesz felnőtt korára droid. Ahogy nevet, úgy vallást is lehet cserélni vagy kihátrálni belőle esetleg idővel vallásosá válni.

Egy a lényeg az egyházak és az állam legyen mindenkor szétválasztva.
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Van egyébként egy olyan konzervatív társadalomfilozófiai gondolat h a vallásra azért van szükség mert maga a felekezet ad egyfajta kollektív tudatot és egyébként a legtöbb folyamat pedig inkább individualista irányba tolja a társadalmat miközben a kollektivista társadalmakra általában véve jobban jellemző a szolidaritás, ami egy jelenkorbeli fejlett társadalomnak egy alappillére lenne.

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Soha sehol nem a vallással szokott baj lenni, hanem az erre rátelepülő egYházzal, és annak személyes érdekeiket érvényesítő vezetőivel.
ozibozi
Kiveve az iszlam


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
De pont ez az, ami szamomra zavaro es remelem el fog tunni. Egy csecsemo vagy kisgyerek nem tudja, hogy mi az a vallas. Megis elobb megkeresztelik, mint hogy beszelni tudna. Picit reflektalva arra, amit Slow irt korabban, a homoszexualitassal kapcsolatban,: a vallasnal (legtobbszor) nem az egyen donti el, hogy milyen vallast vesz fel, hanem a kornyezetetol fugg. Ahogy a meleg ember nem magatol talalja ki | (kiveve ha az RTL-nel vagy programigazgato 😀 ) | , hogy o innentol meleg lesz. De egy gyerek nem tud ilyenrol donteni, ehhez elni es tapasztalni kellene. Vagy akkor fogajduk el ugy, mint a nemzetiseget? En magyarnak szulettem, magyar vagyok. Keresztenynek neveltek a szuleim, akkor az vagyok/lehetek? Nyilvan lehet vallast is valtani, csak szerintem ez egy olyan dolog, hogy az embert elso 10-20 eveben lehet a legjobban befolyasolni, hatni ra. Na ha most kiskoratol kezdve egy vallas van neki, akkor vagy megszokja, hivo lesz, vagy elkezd lazadni es mas vallast keres, vagy csak leszarja es masban keres menedeket/megoldast.
Es itt hozom fel ujra amivel elkezdtem ezt a temat: az ember mar lassan istent jatszik, 99.99%at a betegsegeknek mar lehet gyogyitani, masik bolygora keszulunk, klonozas, stb. Ezek utan nekem egyszeruen nem illik bele se a jovo se a jelenkepbe a vallas. Ismetlem magam, konnyen lehet, hogy az eltelt 24 ev alatt amit eltem alakult ki ez bennem, mert akar tudat alatt, de csalodtam a vallasban. Meglehet. De mar gyerekkoromban is zavartak az ellentmondasok es "csodak" a kotelezo hittan oran (illetve felig erdelyi vagyok, az ottani rokonsag meg mindig eleg erosen vallasos), nem tunt valosnak.

Szkeptikus | es racionalis | ember vagyok.
Szamomra egyszeruen elkepzelhetetlen, h letezne isten, es ezaltal bukik minden vallas is.

reszemrol befejeztem ezt a temat, viszont nagyon jo volt a kulonbozo allaspontokat olvasni, tobb olyan is volt, amibe bele se gondoltam korabban 😊

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 487
A vallásra is pont az igaz - mint sok minden másra - hogy ésszel kell követni és hinni benne. Sok mindent adhat egy közösségnek, embernek mind társadalmi mind pedig gazdasági szinte ugyanakkor a fanatizmus ebben is - mint sok minden másban - káros. De nem is kell pont vallásnak nevezni. Hívhatjuk nyugodtan máshogy, összefogás/segítés másokon stb. Egy közösség építésre és összefogásra alkalmas erő.

Mert mi is a vallás? Az emberek saját maguknak teremtettek egy viszonyrendszert amibe belekevertek valami rajtuk kívül álló megmagyarázhatatlan erőt. De csak olyan viszonyrendszer születhetett meg, ami közel állt a nagy többség gondolkodásához (kialakult szokásjogához), mert különben nem maradhatott volna fenn (nem véletlenül nem lett világvallás minden utolsó bódult szektából). Ez a gondolkodás pedig eltérő lehet - mint ahogy ki is alakult több világvallás - földrajzi szociográfiai sokszínűség miatt. Tehát a vallás (mint koncepció) nem fog sose megszűnni, még akkor sem, ha egy hatalmas utópia lesz a földön és nem lesznek országok, nemzetek, nyelvek stb. csak Emberek. Ebben az esetben is lesz vallás csak:
- lehet hogy nem fog feltűnni, mert 1 darab lesz belőle és nem így fogják hívni
- lehet hogy közösségkovácsoló összetartó erőként, szociális érzékenységként vagy éppen kegyetlen brutalitásként fog jelen lenni és nem lesz intézményesült formája.

Talán röviden úgy mondaná, hogy vallás mindig lesz, de egyház nem biztos.

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 15 423
Soha sehol nem a vallással szokott baj lenni, hanem az erre rátelepülő egYházzal, és annak személyes érdekeiket érvényesítő vezetőivel.
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Az egyházakkal az a gond, hogy amíg hitről/vallásról van szó az egyén szintjén addig csak vallási/filozófiai kérdésekkel van gond. Amint egy komplex szervezetet rászervezel ezekre az alapokra (vallása válogatja mennyire stabilak). innentől bejönnek a politikai/gazdasági/társadalmi vonatkozások&kérdések is... persze hogy több lesz a gond.

Szerintem speciel így kell hozzáállni az egészhez 😊


We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
OFF:
lehet egyedul vagyok vele, de en arra a korra "varok", amikor megszunnek a vallasok.

lehet nem par evtizeden belul, de par evszazadon belul (ha megeli az emberiseg) szerintem siman elkepzelheto. Regen kellett a vallas, hogy osszetartsa az embereket, es hogy megmagyarazza a dolgokat amiket nem ertettek (kezdve akar az ejszakatol egeszen a halalig, masvilagig). ugye ezt a szerepet a tudomany es a technologia kb mar teljesen atvette, marmint a dolgok megmagyarazasat. vannak meg nyitott kerdesek, persze, de en egyre inkabb a vallas ellen vagyok.
Foleg, hogy ugyan ugy belefolyik a politika a vallasba es a vallas a politikaba, mint a kozepkorban kb (csak szerencsre a legtobb hataskorben mar korlatoztak az egyhazakat).
Lehet tul sok csalodas ert eletem korai szakaszaban es ezert "csabultam" ki belole, de kb miota az eszemet tudom emlekszem, hogy nekem "sok volt", akar a hittan ora, akar templomba jarni. persze fontos tanulni a vallasokrol es a szerepukrol, de erre ott a tortenelem pl.
Mennyi konfliktust szult csak az, hogy ket nemzet/nepcsoport, vagy akar csak ket egyen kulonbozo vallasu? Es most nem kell visszamenni a keresztes haborukig. Eroszakkal semmikepp nem nyulnek bele ezekbe a dolgokba, inkabb csak abban bizok, hogy idovel majd kikopnak.
Borbinho
Ha ki is fog kopni, az több évezredes folyamat lesz, de remélem nem kerül rá sor.

Való igaz, a vallás elsősorban a szegényebb régiókban a legelterjedtebb, ahol az embereknek az egyetlen reményt jelenti egy szebb életre, de azért vannak kivételek.
számomra pl. üdítő volt látni a horvátokat a vb során, hogy mennyire vallásosak:

Zlatko Dalic:
 777blog.hu/2018/07/12/halas-vagyok-az-en-uramnak-mely-hite-vezeti-horvatorszag-nemzeti-hoset/
Corluka:
 777blog.hu/2018/07/07/a-horvat-legenda-aki-ujjaepittette-szulofalujanak-lerombolt-templomat/
Kovacic:
 777blog.hu/2018/07/16/a-horvat-kozeppalyas-plebaniajanak-zaszlojaval-unnepelt-a-donto-utan/

 777blog.hu/2018/07/14/a-nap-kepe-horvat-gyerekek-imadkoznak-csapatukert/

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
OFF:
lehet egyedul vagyok vele, de en arra a korra "varok", amikor megszunnek a vallasok.

lehet nem par evtizeden belul, de par evszazadon belul (ha megeli az emberiseg) szerintem siman elkepzelheto. Regen kellett a vallas, hogy osszetartsa az embereket, es hogy megmagyarazza a dolgokat amiket nem ertettek (kezdve akar az ejszakatol egeszen a halalig, masvilagig). ugye ezt a szerepet a tudomany es a technologia kb mar teljesen atvette, marmint a dolgok megmagyarazasat. vannak meg nyitott kerdesek, persze, de en egyre inkabb a vallas ellen vagyok.
Foleg, hogy ugyan ugy belefolyik a politika a vallasba es a vallas a politikaba, mint a kozepkorban kb (csak szerencsre a legtobb hataskorben mar korlatoztak az egyhazakat).
Lehet tul sok csalodas ert eletem korai szakaszaban es ezert "csabultam" ki belole, de kb miota az eszemet tudom emlekszem, hogy nekem "sok volt", akar a hittan ora, akar templomba jarni. persze fontos tanulni a vallasokrol es a szerepukrol, de erre ott a tortenelem pl.
Mennyi konfliktust szult csak az, hogy ket nemzet/nepcsoport, vagy akar csak ket egyen kulonbozo vallasu? Es most nem kell visszamenni a keresztes haborukig. Eroszakkal semmikepp nem nyulnek bele ezekbe a dolgokba, inkabb csak abban bizok, hogy idovel majd kikopnak.
Borbinho
Van benne igazság, bár teszem hozzá h a hit rengeteg nehézségen át tud segíteni, szóval nyilván van a mérleg másik serpenyőjében is.
A gond nálam ink az egyházakkal van, szvsz semmi szükség rájuk, viszont legalább belefolynak a politikába, lehúzzák a híveiket, stb.
Szvsz mki képes lenne praktizálni a saját vallását nélkülük is.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
OFF:
lehet egyedul vagyok vele, de en arra a korra "varok", amikor megszunnek a vallasok.

lehet nem par evtizeden belul, de par evszazadon belul (ha megeli az emberiseg) szerintem siman elkepzelheto. Regen kellett a vallas, hogy osszetartsa az embereket, es hogy megmagyarazza a dolgokat amiket nem ertettek (kezdve akar az ejszakatol egeszen a halalig, masvilagig). ugye ezt a szerepet a tudomany es a technologia kb mar teljesen atvette, marmint a dolgok megmagyarazasat. vannak meg nyitott kerdesek, persze, de en egyre inkabb a vallas ellen vagyok.
Foleg, hogy ugyan ugy belefolyik a politika a vallasba es a vallas a politikaba, mint a kozepkorban kb (csak szerencsre a legtobb hataskorben mar korlatoztak az egyhazakat).
Lehet tul sok csalodas ert eletem korai szakaszaban es ezert "csabultam" ki belole, de kb miota az eszemet tudom emlekszem, hogy nekem "sok volt", akar a hittan ora, akar templomba jarni. persze fontos tanulni a vallasokrol es a szerepukrol, de erre ott a tortenelem pl.
Mennyi konfliktust szult csak az, hogy ket nemzet/nepcsoport, vagy akar csak ket egyen kulonbozo vallasu? Es most nem kell visszamenni a keresztes haborukig. Eroszakkal semmikepp nem nyulnek bele ezekbe a dolgokba, inkabb csak abban bizok, hogy idovel majd kikopnak.

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Teljesen mindegy hogy milyen vallas, politika, filozofia, stb... semmit nem szabad dogmatikusan követni.
Ez a fő probléma..

Éljen a szkepticizmus! (de természetesen ezt is csak keretek között/ezzel a mondattal kapcsolatban is kicsit szkeptikus vagyok 😀 de ha valamit mondani kell, akkor inkább a skála pro-szkeptikus oldalán helyezkedek el, mint az anti-szkeptikuson)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Charlie Firpo Dallas Cowboys TCU Horned Frogs 4 561
Klasszikus eset: a téves premisszák hamis konklúzióra vezetnek. Vagy röviden: nem.
Ne a média torz (rosszindulatú???) tükréből tájékozódj.

Kereszténységről, kereszténydemokráciáról, kirekesztésről és egyebekről azért ne a Mocskorgábor műsor legyen az akármi is, még kiindulópont se.

Szerkesztette: Charlie Firpo

- Engem gyíkká változtatott!
- Gyíkká?
- De már elmúlt.
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
Volt egy eset Down-kóros gyerekekkel, a lényeg az, hogy egy nyolcadikos osztály felajánlotta, hogy mivel az iskolába járnak fogyatékosok is, ők is legyenek rajta a képükön (öt emberről volt szó azt hiszem), majd néhány szülő ezt végül a határidő előtt megfúrta, hogy az ő gyerekük ugyan már ne legyen sérültekkel egy tablóképen.

Erre jött Bochkorék érthető problémafelvetése, majd a jelenleg elutasítása.

Hallgatói sms:

„Van a kereszténydemokrata magatartás és a liberális fertő, Bochkor ne támogasd az utóbbit. A mások felebaráti szeretetből megtehetnék, hogy ne zavarják az épeket. Az integráció és a tolerancia bűnös szavak.”
Wyatt
a kereszténydemokrácia az egy logikai bukfenc, egy értelmezhetetlen valami.
modern társadalomban keresztény erkölcs szerint nem lehet nevelni, mert fújj a melegek meg minden, közben meg ugye ott a tanítás, hogy csak isten ítélkezhet, meg szeresd felebarátodat stb., szóval azonnal jön az önellentmondás.

azt meg eleve nem értem, hogy ahol ilyen semjének, meg harrachok, meg rétvárik a kirakatpolitikusok, az hogyan élhet meg éveken keresztül.
jó, de, értem, fityiszt odabasszák eléjük kötőjellel, és attól már a szar sem büdös. a fityisznek meg pont jól jön, hogy van egy Benny Hill Show tagozatuk, amire rá lehet lőcsölni minden kérdéses eredményű kísérletezgetést, a bokszzsák szerepet.
slowmotion
A keresztyéndemokrácia nem ezért logikai bukfenc. Abban hogy szeresd felebarátodat, de közben a homoszexualitást nem nincs ellentmondás. A homoszexualitás a keresztyén tanítás szerint bűn s elitélendő dolog nem jobban s nem kevésbe, mint az összes többi . Magát az emberi mivoltát kell, lehet tisztelni a másik embernek, de meleg mivoltát nehéz elfogadni mert maga Isten is elitéli. Ez úgy fogalmazható meg, hogy a bűnt gyűlölöm de a bűnöst, aki szabadulhat szeretem. Az itélet joga valóban Istené.

A logikai bukfenc ott van, amellet hogy különösen a protestáns vonal a legelfogadhatóbb földi államformaként támogatja a demokráciát, hogy a keresztyénség számára a teokrácia (Isten általi hatalom vezetettség) lenne a legideálisabb. Erre példa a Bibliában a Pátriárkák (Ábrahámtól Józsefig) , Mózes és különösen az úgynevezett Bírák kora (Bírák könyve). De ez itt már földi keretek között nem fog megvalósulni állam szinten semmikép.

Az egy másik kérdés, hogy a politika miként telepedik rá erre. S tesz hiteltelenné sok mindent, azzal együtt, hogy van pozitív hozadéka is ennek az egyház számára. Az egyház az lenne a dolga hogy megfelelő kritikai éllel jól használja fel a kegyelmi időt (Istentól s nem a pártoktól) a misszióra. Ezzel sem sáfárkodunk megfelelően.

Aki pedig a sérült emberi mivoltot s mondjuk a homoszexualitást egy kalap alá veszi, s így itéli meg, úgynevezett keresztyéni szemszögből, s fejt ki véleményt az nem ért az egészből semmit
dande
már most az utolsó mondatot az nekem céloztad?

szvsz az a probléma a kereszténységgel, hogy elég merev "tanítás", egyáltalán nem alkalmazkodik a változó világhoz. pl a homoszexualitást jelenleg nem azért ítéli el, mert tényleg akkora probléma lenne, hanem mert ez a régi tanítás, az axióma, és ezekhez ragaszkodni kell.
viszont amikor ezeket a "tanításokat" összegyűjtötték, akkor még nem volt közel sem olyan fejlett az emberiség, mint most. a törzs, a nép túléléséhez szükség volt a minél több (pl földeken dolgozó) kézre, a több hadra fogható emberre, és ebbe nem fér bele az, ha valaki eleve nem "hajlandó" a reprodukcióra.

az egyház viszont nem képes, nem hajlandó elfogadni azt a tényt, hogy a melegek jelentős (túlnyomó?) része bizony nem a rendszer, az isten elleni lázadásként lesz meleg, hanem mert így született, csak nyilván amikor még nem ébred fel benne a nemiség, akkor erre még nem jött rá. márpedig ha így születik, akkor vagy eleve bűnösnek születik (ami nonszensz), vagy isten nem végzett tökéletes munkát az ember megteremtésekor, ami meg értelmezhetetlen, mert akkor a hibát (mulasztást) istenben kell keresni - már amennyiben a homoszexualitás hiba.

és hát ha a melegek így születnek, akkor kb pont annyira tehetnek erről, mint a sérültek. ez is, az is egy állapot, csak az egyik a nemi irányultságra vonatkozik, a másik meg az értelmi képességekre. és itt lehet összevezetni a kettőt. attól még, hogy van, aki úri passzióból homokozik, attól még azokra is rásüti a kereszténység a bűn bélyegét, aki máshogy nem tud létezni, de az egyház nem hajlandó "engedményt" adni az utóbbiaknak. a mai világ erősen feszegeti a kereszténység tanításait, jónéhány dolgot csak apróbetűs kiegészítéssel lehetne alkalmazni, de erre az egyház nem vevő. ez az, amit én egyáltalán nem tudok elfogadni.
slowmotion
Nem, véletnül sem, az utolsó mondatot a épp a kommentárnak céloztam, ezért írtam "az úgynevezett keresztyén".

De most nincs módom bővebben válaszolni csak ezt a félreértést gyorsan tisztázni akartam 😉
dande
okey dokey