Gyűlölködjünk

37 feliratkozó

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 417 — #NoStress
....
diverdoc
Annak idején, tizeniksz éve, amikor Csurka volt a vezető szélsőjobboldali politikus, sok emberrel beszélgettem róla.
És azt mondtam, hogy nem azzal van a baj, ami kritikát megfogalmaz Csurka, nem azzal, hogy felismer nagyon is létező problémákat, hanem a problémákra adott válaszaival.
A Jobbik ügyesen választ olyan problémagócokat, ahol valós problémákra igyekszik reflektálni, csak a rasszizmus, a gyűlölködés nem megoldás.
Ezért, amíg akár te, akár más nem tudja különválasztani azt, hogy mi a probléma és mi a megoldás, nehéz lesz érdemben erről kommunikálnunk.
És amíg a Jobbik azzal nyer szavazatokat, és alapozza meg a politikai jelenlétét, hogy az emberek sokszor jogos zsigeri félelmeire, dühére, tehetetlenségére apellál, addig szintén nem fognak tudni közeledni az álláspontok a valós megoldást illetően.
Ez egyértelműen az aktuális szélsőjobboldal óriási hibája, aminek nem ők isszák meg a levét.Sobri Jóska
Az alapfelvetés az volt (visszakerestem JC kérdezte), hogy miért szavaz vki a jobbikra. Egy teljesen reális, sokakat nagyon mélyen érintő témát közelít meg, ahogy az sokaknak tetszik. Nem agyhalottak ettől, csak reális félelmeik és tapasztalataik vannak. Magyarázatnak szántam. Nem azonosul a jobbikkal, de pl abban, hogy cigánybűnözés létezik azzal igen. És igazad van a gyülölködés, rasszizmus lehet, hogy nem megoldás. De vég nélküli tolerancia sem az.diverdoc
1. Nincs vég nélküli tolerancia.
Minden cigány (származású) bűnöző megkapja a büntetését. (A börtönök tele vannak velük, nem?)
Viszont aki nem bűnöző, nem érdemli meg, hogy miattuk negatív általánosításoknak legyenek kitéve.
Sosem loptam Ausztriában, ezért amikor láttuk kitéve a "Ne lopj magyar!" táblákat, arra gondoltam: akurvaanyátok!
Ugyanaz a hibás általánosítás.
Felesleges.
2. A Jobbik problémafelvetése valóságos.
Ha nem az lenne, nem lenne miről beszélnünk.
A megoldásaik, a konkrétak és a sugalmazottak egyaránt azok, ami miatt értelmes ember sosem szavazna rájuk.
Mivel a zsigeri dühre, gyűlölködésre, az emberi ostobaságra játszanak - bevallottan. Ez ilyen biznisz.
A múltban Hitler, Sztálin, de még Pol Pot is fogalmazott meg valós problémákat, csak az általuk adott válaszok azok, melyek kultúrember számára elfogadhatatlanok.
Ugyanez a helyzet a Jobbikkal.
3. Cigánybűnözés, amit a kifejezés jelent, miszerint a cigány lét, a cigány származás, a cigány életforma bűnre predesztinál nem létezik.
Sőt, még csak a másodlagos jelentésként felmerülő cigányok által kiemelten gyakori bűnelkövetési módozatok sem léteznek.
Vannak tagadhatatlan tendenciák, de nincs bennük kizárólagosság a cigányokra terhelhetően.
Léteznek bűnöző cigányok, szociális okok miatt szignifikánsan sok, de cigánybűnözés nem.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
....
diverdoc
Annak idején, tizeniksz éve, amikor Csurka volt a vezető szélsőjobboldali politikus, sok emberrel beszélgettem róla.
És azt mondtam, hogy nem azzal van a baj, ami kritikát megfogalmaz Csurka, nem azzal, hogy felismer nagyon is létező problémákat, hanem a problémákra adott válaszaival.
A Jobbik ügyesen választ olyan problémagócokat, ahol valós problémákra igyekszik reflektálni, csak a rasszizmus, a gyűlölködés nem megoldás.
Ezért, amíg akár te, akár más nem tudja különválasztani azt, hogy mi a probléma és mi a megoldás, nehéz lesz érdemben erről kommunikálnunk.
És amíg a Jobbik azzal nyer szavazatokat, és alapozza meg a politikai jelenlétét, hogy az emberek sokszor jogos zsigeri félelmeire, dühére, tehetetlenségére apellál, addig szintén nem fognak tudni közeledni az álláspontok a valós megoldást illetően.
Ez egyértelműen az aktuális szélsőjobboldal óriási hibája, aminek nem ők isszák meg a levét.Sobri Jóska
Az alapfelvetés az volt (visszakerestem JC kérdezte), hogy miért szavaz vki a jobbikra. Egy teljesen reális, sokakat nagyon mélyen érintő témát közelít meg, ahogy az sokaknak tetszik. Nem agyhalottak ettől, csak reális félelmeik és tapasztalataik vannak. Magyarázatnak szántam. Nem azonosul a jobbikkal, de pl abban, hogy cigánybűnözés létezik azzal igen. És igazad van a gyülölködés, rasszizmus lehet, hogy nem megoldás. De vég nélküli tolerancia sem az.diverdoc
Nem én mondom hanem a cigányvajda:

Ha nem változik meg az egész akkor előbb-utóbb harc lesz. Valakinek nyílván ez a célja, mert semmit nem tesznek a munkába terelés felé. Ja de, van ez a közmunka program ahol egész nap ülnek a padon,dumálnak a családdal meg köpködik a magot. (cigány-magyar vegyesen)

több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Azt tanultam meg az "életsuliban", hogy aszerint ítéljek, véleményezzek, viszonyuljak, ami a valóság, nem a feltételezések, vélekedések, előítéletek alapján.
Sobri Jóska
Sóbri ezen mondatod alapján csak egy eldöntendő kérdést teszek fel:
Feltételezés és vélekedés és előítélet szerinted az ma Magyarországon, hogy a cigánynemzetiségű állampolgárok között (arányaikat tekintve) jóval magasabb a bűnözői magatartás, az adófizetési kötelezettség alóli mentesség, a segélyek élvezete és az azokkal való visszaélés?
Ha a válaszod igen, akkor gratulálok az életsulidhoz és kérlek segíts nekünk, hogy gyermekeinket oda tudjuk jutattni és nincs több kérdésem.
Ha a válaszod nem, akorr sincs több kérdésem.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
....
diverdoc
Annak idején, tizeniksz éve, amikor Csurka volt a vezető szélsőjobboldali politikus, sok emberrel beszélgettem róla.
És azt mondtam, hogy nem azzal van a baj, ami kritikát megfogalmaz Csurka, nem azzal, hogy felismer nagyon is létező problémákat, hanem a problémákra adott válaszaival.
A Jobbik ügyesen választ olyan problémagócokat, ahol valós problémákra igyekszik reflektálni, csak a rasszizmus, a gyűlölködés nem megoldás.
Ezért, amíg akár te, akár más nem tudja különválasztani azt, hogy mi a probléma és mi a megoldás, nehéz lesz érdemben erről kommunikálnunk.
És amíg a Jobbik azzal nyer szavazatokat, és alapozza meg a politikai jelenlétét, hogy az emberek sokszor jogos zsigeri félelmeire, dühére, tehetetlenségére apellál, addig szintén nem fognak tudni közeledni az álláspontok a valós megoldást illetően.
Ez egyértelműen az aktuális szélsőjobboldal óriási hibája, aminek nem ők isszák meg a levét.Sobri Jóska
Az alapfelvetés az volt (visszakerestem JC kérdezte), hogy miért szavaz vki a jobbikra. Egy teljesen reális, sokakat nagyon mélyen érintő témát közelít meg, ahogy az sokaknak tetszik. Nem agyhalottak ettől, csak reális félelmeik és tapasztalataik vannak. Magyarázatnak szántam. Nem azonosul a jobbikkal, de pl abban, hogy cigánybűnözés létezik azzal igen. És igazad van a gyülölködés, rasszizmus lehet, hogy nem megoldás. De vég nélküli tolerancia sem az.diverdoc
A pozitív diszkriminációról nem is beszélve.
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
....
diverdoc
Annak idején, tizeniksz éve, amikor Csurka volt a vezető szélsőjobboldali politikus, sok emberrel beszélgettem róla.
És azt mondtam, hogy nem azzal van a baj, ami kritikát megfogalmaz Csurka, nem azzal, hogy felismer nagyon is létező problémákat, hanem a problémákra adott válaszaival.
A Jobbik ügyesen választ olyan problémagócokat, ahol valós problémákra igyekszik reflektálni, csak a rasszizmus, a gyűlölködés nem megoldás.
Ezért, amíg akár te, akár más nem tudja különválasztani azt, hogy mi a probléma és mi a megoldás, nehéz lesz érdemben erről kommunikálnunk.
És amíg a Jobbik azzal nyer szavazatokat, és alapozza meg a politikai jelenlétét, hogy az emberek sokszor jogos zsigeri félelmeire, dühére, tehetetlenségére apellál, addig szintén nem fognak tudni közeledni az álláspontok a valós megoldást illetően.
Ez egyértelműen az aktuális szélsőjobboldal óriási hibája, aminek nem ők isszák meg a levét.Sobri Jóska
Az alapfelvetés az volt (visszakerestem JC kérdezte), hogy miért szavaz vki a jobbikra. Egy teljesen reális, sokakat nagyon mélyen érintő témát közelít meg, ahogy az sokaknak tetszik. Nem agyhalottak ettől, csak reális félelmeik és tapasztalataik vannak. Magyarázatnak szántam. Nem azonosul a jobbikkal, de pl abban, hogy cigánybűnözés létezik azzal igen. És igazad van a gyülölködés, rasszizmus lehet, hogy nem megoldás. De vég nélküli tolerancia sem az.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Vérszagra gyűl az éji vad...
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 417 — #NoStress
Sobri elfelejtetted megemlíteni amit a vajda mond:
Létezik a cigánybűnözés.Bazzani
Szerinte.
Fura, hogy bár cigány, de ezt elhiszed neki, mert azt mondja amit hallani akarsz.
Attól, hogy vajda még nem kell, hogy lángelme legyen.
Ő is tévedhet.
Nem létezik se magyarbűnözés, se cigánybűnözés, se angolbűnözés, stb.
Bűnözők léteznek, származástól függetlenül.Sobri Jóska
Nem azért hiszem el mert ő mondja.
Csak megerősít benne, hogy egy cigányvezető is kimondja.
Viszont te ugyanúgy nem hiszel egy orvosnak az orvostémában, egy cigánynak a cigánytémában vagy egy apának a családtémában.
Csak szajkózod amit a "liberálissuliban" belétek vertek.
Én soha nem állítottam, hogy egy cigány nem mondhat igazat, én annyit állítok hogy a cigánybűnözés létezik.Bazzani
Nem sok liberális iskolába jártam, nem sok belémveréssel szembesültem, de ami "belémverődött", azt bizony a világ valósága tette, nem a liberálok meg a többi rémed, mumusod.
Tudom, hogy annyit állítasz, hogy van cigánybűnözés.
Én meg azt mondom, hogy nem létezik származási alapon bűnösség.
Minden ember egyenként felel a tetteiért, akármilyen nemzetiség, náció szülötte is.
Én nem oldozok fel senkit származási alapon, és nem is ítélek el.
Azt tanultam meg az "életsuliban", hogy aszerint ítéljek, véleményezzek, viszonyuljak, ami a valóság, nem a feltételezések, vélekedések, előítéletek alapján.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 417 — #NoStress
....
diverdoc
Annak idején, tizeniksz éve, amikor Csurka volt a vezető szélsőjobboldali politikus, sok emberrel beszélgettem róla.
És azt mondtam, hogy nem azzal van a baj, ami kritikát megfogalmaz Csurka, nem azzal, hogy felismer nagyon is létező problémákat, hanem a problémákra adott válaszaival.
A Jobbik ügyesen választ olyan problémagócokat, ahol valós problémákra igyekszik reflektálni, csak a rasszizmus, a gyűlölködés nem megoldás.
Ezért, amíg akár te, akár más nem tudja különválasztani azt, hogy mi a probléma és mi a megoldás, nehéz lesz érdemben erről kommunikálnunk.
És amíg a Jobbik azzal nyer szavazatokat, és alapozza meg a politikai jelenlétét, hogy az emberek sokszor jogos zsigeri félelmeire, dühére, tehetetlenségére apellál, addig szintén nem fognak tudni közeledni az álláspontok a valós megoldást illetően.
Ez egyértelműen az aktuális szélsőjobboldal óriási hibája, aminek nem ők isszák meg a levét.

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Cigány bűnözés.
Magyar bűnözés.
Tök mindegy.
JC6
Ezt mondja a Jobbik is.Bazzani
Meg sok más oltári nagy baromságot, rágalmat és olyan dolgot, amiket azok az emberek mondanak, akik nem 100-asok és zárt osztályon a helyük.
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Cigány bűnözés.
Magyar bűnözés.
Tök mindegy.
JC6
Ezt mondja a Jobbik is.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Sobri elfelejtetted megemlíteni amit a vajda mond:
Létezik a cigánybűnözés.Bazzani
Szerinte.
Fura, hogy bár cigány, de ezt elhiszed neki, mert azt mondja amit hallani akarsz.
Attól, hogy vajda még nem kell, hogy lángelme legyen.
Ő is tévedhet.
Nem létezik se magyarbűnözés, se cigánybűnözés, se angolbűnözés, stb.
Bűnözők léteznek, származástól függetlenül.Sobri Jóska
Nem azért hiszem el mert ő mondja.
Csak megerősít benne, hogy egy cigányvezető is kimondja.
Viszont te ugyanúgy nem hiszel egy orvosnak az orvostémában, egy cigánynak a cigánytémában vagy egy apának a családtémában.
Csak szajkózod amit a "liberálissuliban" belétek vertek.
Én soha nem állítottam, hogy egy cigány nem mondhat igazat, én annyit állítok hogy a cigánybűnözés létezik.

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Cigány bűnözés.
Magyar bűnözés.
Tök mindegy.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 417 — #NoStress
Sobri elfelejtetted megemlíteni amit a vajda mond:
Létezik a cigánybűnözés.Bazzani
Szerinte.
Fura, hogy bár cigány, de ezt elhiszed neki, mert azt mondja amit hallani akarsz.
Attól, hogy vajda még nem kell, hogy lángelme legyen.
Ő is tévedhet.
Nem létezik se magyarbűnözés, se cigánybűnözés, se angolbűnözés, stb.
Bűnözők léteznek, származástól függetlenül.

több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Minek érveljek? Meggyőzni nem tudjuk egymást. Az a pár halott meg nem számít, akiknek a gyilkosait a jobbik fegyverezte fel, titokban. Milyen jó is volt addig, amíg nem volt jobbik és nem terjesztették az idióta, fanatikus baromságaikat, minden létező fórumon.

Van cigány bűnözés. Kiskoromban engem is tartottak rettegésben cigányok. Általános iskolában például. Fenyegettek meg, igen. Bár tettlegességig nem fajult a dolog. Most már nem félek. Sőt, a legjobb barátom roma.

Sok probléma van velük, rengeteg, de ezt mi itt a fórumon sose fogjuk tudni megoldani. Ahelyett, hogy értelmes dolgokkal foglalkoznánk, itt ülünk a gép előtt és órákon át próbáljuk meggyőzni az igazunkról a másikat, ami lehetetlen. Ez időt és energiát vesz el, ráadásul semmi értelme. Én találkoztam itt rengeteg értelmes emberrel, olvastam jó dolgokat, köszönhetek nektek sok mindent.

De valahogy fárasztó már ez az egész, szellemileg. Ha én, te, ti tudnánk változtatni azon, hogy ne legyen cigánybűnözés, már rég nem itt tartanánk. Akiknek meg lehetőségük van rá, azok szinte abból élnek.

Siralmas...JC6
Így van sajnos. Tudod, most már Te is leírtad, hogy van cigánybűnözés. Az én hozzászolásomnak ez volt az alapja, hogy ezt a tényt fogadja el mindenki. És ha ezt elfogadnánk végre hiszem, hogy könnyebb lenne a megoldás. Cigány barátom nincsen, de több rendesen dolgozó becsületes cigányt ismerek, akikkel jó viszonyban vagyok. Osztják a véleményemet. A cigánybűnözés nekik árt a legtöbbett.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Minek érveljek? Meggyőzni nem tudjuk egymást. Az a pár halott meg nem számít, akiknek a gyilkosait a jobbik fegyverezte fel, titokban. Milyen jó is volt addig, amíg nem volt jobbik és nem terjesztették az idióta, fanatikus baromságaikat, minden létező fórumon.

Van cigány bűnözés. Kiskoromban engem is tartottak rettegésben cigányok. Általános iskolában például. Fenyegettek meg, igen. Bár tettlegességig nem fajult a dolog. Most már nem félek. Sőt, a legjobb barátom roma.

Sok probléma van velük, rengeteg, de ezt mi itt a fórumon sose fogjuk tudni megoldani. Ahelyett, hogy értelmes dolgokkal foglalkoznánk, itt ülünk a gép előtt és órákon át próbáljuk meggyőzni az igazunkról a másikat, ami lehetetlen. Ez időt és energiát vesz el, ráadásul semmi értelme. Én találkoztam itt rengeteg értelmes emberrel, olvastam jó dolgokat, köszönhetek nektek sok mindent.

De valahogy fárasztó már ez az egész, szellemileg. Ha én, te, ti tudnánk változtatni azon, hogy ne legyen cigánybűnözés, már rég nem itt tartanánk. Akiknek meg lehetőségük van rá, azok szinte abból élnek.

Siralmas...
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Meg még szeretnék egy Hummert és sok pénzt. Hol a dzsinn?JC6
Észérveiddel meggyőztél ebben a vitában. Te nyertél.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Én meg szeretnék egy felmérést a magyar bűnözőkről meg a jobbikos bűnözőkről, meg azokról, akiknek a keze papíron tiszta.
Meg még szeretnék egy Hummert és sok pénzt. Hol a dzsinn?
több mint 11 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
JC, Sóbri!
Halgassátok ezt a rasszistát (sajnos most találtam meg, ezért bocs, hogy visszakanyarodtam)
 www.youtube.com/watch?v=RGnj2MQVd-o
"Ha tőlem négyszer el fogják lopni a tyúkomat, a búzámat a krumplimat akkor én is gárdista leszek, előbb vagy utóbb"diverdoc
Végülis alátámasztod ezzel amit én is mindig mondok: nem lehet általánosítani.
Van hülye cigány, okos cigány, dolgos cigány, lusta cigány, rafkós cigány, tufa cigány, rendes cigány, faszfej cigány, stb.
Ergo, a származás szerinti minősítés, vagyis a rasszizmus ostobaság.
Valamint, hogy a cigánykérdést szándékosan nem oldja meg, sőt, direkt eszkalálja a teljes politikai elit, hiszen egyaránt érdekük az ebből fakadó anomáliák fenntartása.
Pedig (Dzsoki is írta) egy jó intézkedéscsomaggal, pár törvénymódosítással, következetes ügyintézéssel meglepően rövid idő alatt meg lehetne oldani majdnem teljesen.
De tökéletes gumicsont pro és kontra, kormánynak és ellenzéknek egyaránt.
És végtére is csak a cigányok és a magyarok szívják meg a szándékolt nemintézkedést, a politikai elit nem.
De ugye ez a kb. 9 millió ember amúgy se érdekli a kutyát se azon kívül, hogy választásokkor a megfelelő helyre ikszeljen.Sobri Jóska
Maximálisan igazad van az általánosítást illetően és abban is, hogy sok embernek érdeke a status quo. Elsősorban a megélhetési rettegő liberálisoknak.
Nem tudom melyikötök kérdezte, hogy miért szavaznak az emberek a jobbikra. És itt a válasz. Mert van egy párt ami a nyilvánvaló tényt, hogy van cigánybűnözés, megélhetési gyerekvállalás és segélyhelyzet nyíltan kezel és próbál tenni ellene. Bár ez a vajda egy Fidesz rendezvényen beszélt, de amiket elmondott a cigányságról és, hogy mit kellene tenni azt csak egy párt írta le és vállalta fel. Szinte szóról szóra benne van a programjukban. Igazad van sokaknak érdeke, hogy ne változzon semmi.

Politikai hovatartozástól függetlenül mindenki egyetért abban, hogy a magyar-cigány együttélés kérdése a magyar társadalom egyik, ha nem a legsúlyosabb problémája. A magyar helyzet sajátossága, hogy az elmúlt évtizedekben nemhogy előre mutató lépések nem történtek, hanem éppen ellenkezőleg, a helyzet tovább romlott, az ország egyes területein az elviselhetetlenségig. A megoldás felé vezető úton az első lépés mindig a diagnózis felállítása, és mivel ez nálunk elmaradt, így nincs miért csodálkozni a tragikus állapotokon. Az érdemi diagnózis felállítását nehezíti, hogy a vitateret teljes mértékben a „politikailag korrektnek” nevezett nyelvezetet használó balliberális ideológusok és szakértők töltötték ki, akik az érdemi diskurzusra törekvőket játszi könnyedséggel raszszistázzák le, és kerülik el velük érveik ütköztetését. Miután ezt megtették, a cigányproblémát rendre hamis színben festik le, amelyben a cigányság mint szegény, szerencsétlen áldozat, a magyarság pedig mint fajgyűlölő, intoleráns agresszor jelenik meg.Cigány fiatalok tömegei nőttek fel úgy, hogy a szüleiket nem látták dolgozni, ők maguk pedig nem jártak iskolába.A cigányság az ország számos pontján olyan elviselhetetlen kriminológiai nyomás alá helyezte az ott élőket, amelyet a kormányzat nem akart és nem is tudott kezelni. A főképp a baloldal által önző politikai célokból felhergelt cigányságban kialakult az a kép, hogy a magyarság – amely egyébként hatalmas anyagi erőfeszítéseket tett az integrációra – az ellenségük, így a magyarokkal szembeni agresszív cselekedeteiket nemegyszer faji indíttatás vezette. A cigánybűnözés fogalmának megélhetési bűnözéssé nyilvánításával a cigányság szinte morális felmentést kapott a bűnözői életforma követése alól. A cigányság érdekképviseleti rendszerét a hazai pártpolitika gyorsan maga alá gyűrte, kontraszelekciót beindítva a cigányvezetők kiválasztódásában. A parlamenti pártok „díszcigányok” felmutatásával igyekeztek jelezni a probléma iránti érzékenységüket, de valójában semmilyen érdemi lépés megtételére nem volt meg bennük az akarat és a bátorság. A beilleszkedni nem tudó, összeférhetetlen és oktatást nehezítő gyermekek problémájával küzdő önkormányzatokat, iskolákat a szegregáció vádpadjára ültetik, bírságolják a megoldás lehetőségének biztosítása helyett

Ez az idézet a jobbik programjából van és nagyon összecseng a vajda által, és az általad (igen-igen) elmondottakkal.

A cigányság integrációja a többségi társadalomba való beilleszkedést jelenti, amit már kis gyermekkorban el kell kezdeni, az óvodában, az iskolában. Számos közelmúltbeli iskolaügy mutat rá arra, hogy az integráció vakbuzgó és adott körülmény mérlegelésétől független erőltetése mind a cigányság érintett tagjainak, mind a többségi magyarságnak is rossz. Az oktatási intézményeknek hathatós szakmai támogatást és pénzügyi eszközöket kell adni ahhoz, hogy az oktatásban való részvétel alkotmányos jogát a helyi viszonyok figyelembevételével tudják érvényesíteni. Elfogadhatatlan az összeférhetetlen gyerekek problémájával küzdő önkormányzatoknak, iskoláknak a szegregáció vádpadjára ültetése és bírságolása a megoldási lehetőségének biztosítása helyett. Tehát a teljes tanulási-képzési folyamatot végig kell gondolni, hogy minél több cigány fiatal jusson el a munkaerőpiacon keresett képzettséghez.

Átfogó és mélyreható felmérést kell készíteni a cigány kisebbségről, kitérve annak lélekszámára, családi állapotaira, demográfiai dinamikájára,iskolázottságára,bűnözéshez való viszonyára, a többségi társadalommal kapcsolatos attitűdjeire, az integrációhoz való hozzáállására.

És ha ez megtörténik, akkor lehetne igazán elbeszélgetni a dolgokról. És lehet kiderülne, hogy Nektek van igazatok és 100 cigányból 95 becsületesen él, dolgozik, adózik, segélyt nem használ és bűnözéshez nincs köze. És máris jogosak lennétek vádjaitok. De aki ezt a szembesítést elutasítja a rasszizmus bélyegével az álszent.És félreértés ne essék ezt a felmérést nem bánnám, ha magyarokkal, németajkúakkal, zsidókkal, szlovákokkal, románokkal, ruszénokkal is lefolytatnák. Magyarnak tartom magam és magyarként ez engem nem zavarna. Ne zavarja a cigányokat se és főleg ne a megélhetési liberálisokat.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
JC, Sóbri!
Halgassátok ezt a rasszistát (sajnos most találtam meg, ezért bocs, hogy visszakanyarodtam)
 www.youtube.com/watch?v=RGnj2MQVd-o
"Ha tőlem négyszer el fogják lopni a tyúkomat, a búzámat a krumplimat akkor én is gárdista leszek, előbb vagy utóbb"diverdoc
Pedig (Dzsoki is írta) egy jó intézkedéscsomaggal, pár törvénymódosítással, következetes ügyintézéssel meglepően rövid idő alatt meg lehetne oldani majdnem teljesen.
Sobri Jóska
ebben nem értek veled egyet, pedig sok minden másban egyet szoktam. Nézd meg a németországi törököket, ugyanazok a jogaik és lehetőségeik mint a németnek, munkát kapnak, nyugati fizetést, állampolgárságot, külön segély jár nekik mint bevándorlóknak, előnyt élveznek a különböző kedvezmények miatt a munkaerőpiacon az anyaországi németekkel szemben. 50 éve írnak rájuk integrációs politikát. És az eredmény?
- a legtöbb török nem akar megtanulni németül
- a legtöbb török maximum az első iskoláját járja ki
- eltörökösödtek a legnagyobb városok
- a bűnözési ráta veri az eget, a németországi kábítószer piac, egy az egyben török kézben van.
- nulla, azaz nulla integráció történt 50 év alatt. Ezt a tényt maga Merkel is elismerte.

Ezt nem rasszista indíttatásból írom, de tény, hogy vannak olyan kulturális különbségek, amelyeket egy szimpla intézkedés csomaggal nem lehet megoldani, pedig a mai német egy kifejezetten toleráns társadalom a magyarhoz képest.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 735 — Vikings fan
[quote
Csak kerdezem ha keres 280-at , de honap vegere valamiert nem marad 80 ezre a teligumira es flevesz 80-at amit aztan a kov heti fizetesebol kifizet es marad 200 ezre akkor mibol fog szerinted megelni?
A. Meg egy kolcson
B. Eladja a vesejet C. Fizetese maradek reszebol
csi77
Ha ennyit keres, kérjen kölcsön mástól vagy ami talán logikusabb kérjen fizetési előleget a cégétől/főnökétől, amelyet (ha ennyit keres, valószínűsíthető, hogy legalább alsó v. középvezető), ha nem játssza el havonta, meg is kaphat rendkívüli esetben. Így nem kell majd 350 e Ft-ot visszafizetnie.....[/quote]Tévedésben jársz egy picit, én ne mvagyok híve sőt kifejezette utálom a Providentet és a stb. cégeket, én csupán Sobri kérdésére válaszoltam mindentől függetlenül.

Nah meg ki akartam robbantani egy 2-3-4 oldalon terjengő mindenkit behívó polgárpukkasztó hsz áradatot amiben szerencsére Hanni rögtön felkarolt így nincs megállás 😊
több mint 11 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
kérjen fizetési előleget a cégétől/főnökétől, amelyet (ha ennyit keres, valószínűsíthető, hogy legalább alsó v. középvezető), ha nem játssza el havonta, meg is kaphat rendkívüli esetben. Így nem kell majd 350 e Ft-ot visszafizetnie.....csi77
szerintem ehhez nincs sokaknak eszük/bátorságuk, inkább a ráfizetés..

több mint 11 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 490 — Bears & Illinois fan
[quote
Csak kerdezem ha keres 280-at , de honap vegere valamiert nem marad 80 ezre a teligumira es flevesz 80-at amit aztan a kov heti fizetesebol kifizet es marad 200 ezre akkor mibol fog szerinted megelni?
A. Meg egy kolcson
B. Eladja a vesejet C. Fizetese maradek reszebol
[/quote]Ha ennyit keres, kérjen kölcsön mástól vagy ami talán logikusabb kérjen fizetési előleget a cégétől/főnökétől, amelyet (ha ennyit keres, valószínűsíthető, hogy legalább alsó v. középvezető), ha nem játssza el havonta, meg is kaphat rendkívüli esetben. Így nem kell majd 350 e Ft-ot visszafizetnie.....

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 735 — Vikings fan
Sobri elfelejtetted megemlíteni amit a vajda mond:
Létezik a cigánybűnözés.Bazzani
Csak mert őt is beetette a Jobbik egy olyan fogalommal ami sokkal regebbi naluk? Ugyan már...
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Sobri elfelejtetted megemlíteni amit a vajda mond:
Létezik a cigánybűnözés.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 417 — #NoStress
JC, Sóbri!
Halgassátok ezt a rasszistát (sajnos most találtam meg, ezért bocs, hogy visszakanyarodtam)
 www.youtube.com/watch?v=RGnj2MQVd-o
"Ha tőlem négyszer el fogják lopni a tyúkomat, a búzámat a krumplimat akkor én is gárdista leszek, előbb vagy utóbb"diverdoc
Végülis alátámasztod ezzel amit én is mindig mondok: nem lehet általánosítani.
Van hülye cigány, okos cigány, dolgos cigány, lusta cigány, rafkós cigány, tufa cigány, rendes cigány, faszfej cigány, stb.
Ergo, a származás szerinti minősítés, vagyis a rasszizmus ostobaság.
Valamint, hogy a cigánykérdést szándékosan nem oldja meg, sőt, direkt eszkalálja a teljes politikai elit, hiszen egyaránt érdekük az ebből fakadó anomáliák fenntartása.
Pedig (Dzsoki is írta) egy jó intézkedéscsomaggal, pár törvénymódosítással, következetes ügyintézéssel meglepően rövid idő alatt meg lehetne oldani majdnem teljesen.
De tökéletes gumicsont pro és kontra, kormánynak és ellenzéknek egyaránt.
És végtére is csak a cigányok és a magyarok szívják meg a szándékolt nemintézkedést, a politikai elit nem.
De ugye ez a kb. 9 millió ember amúgy se érdekli a kutyát se azon kívül, hogy választásokkor a megfelelő helyre ikszeljen.