Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 4 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
bár nem pont ez de az én ultimate kedvencem mikor mindenki doktor aztán összejön egy:
Dr. XYné Dr. Kovács Éva
csak, hogy nehogy ne vedd észre, hogy doktor 😀
rokaur
A Dr.XY-né mintapéldája néhai anyai nagyanyám, aki amíg tudott írni (90 fölött már nagyon rosszul látott) minden aláírandó helyre akkurátusan, gyöngybetűkkel kiírta a Dr.-t, ami egy kis faluban önmagában komoly respekttel járt, ezért akik nem ismerték a papát (70-es években meghalt) azok közül sokan hitték hogy a mama az.

Neki valójában 6 elemije volt, és amikor egyszer megkérdeztem hogy miért írja ki a Dr.-t, nagyon komolyan azt mondta, hogy azért, mert neki ez a neve.

Ennyi, ami jár az jár. 😀
több mint 4 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Klasszik:

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
bár nem pont ez de az én ultimate kedvencem mikor mindenki doktor aztán összejön egy:
Dr. XYné Dr. Kovács Éva
csak, hogy nehogy ne vedd észre, hogy doktor 😀
rokaur
én ismerek Dr Szabóné Dr Szabó-t
a szabó itt placeholder
Negritis
Pécsen volt egy doktor^2. mármint utca. Dr Doktor Sándor utca.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 437 — The Mathematician
bár nem pont ez de az én ultimate kedvencem mikor mindenki doktor aztán összejön egy:
Dr. XYné Dr. Kovács Éva
csak, hogy nehogy ne vedd észre, hogy doktor 😀
rokaur
én ismerek Dr Szabóné Dr Szabó-t
a szabó itt placeholder

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
rokaur 864
bár nem pont ez de az én ultimate kedvencem mikor mindenki doktor aztán összejön egy:
Dr. XYné Dr. Kovács Éva
csak, hogy nehogy ne vedd észre, hogy doktor 😀

Szerkesztette: rokaur
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
Miért jó az hogy ha az ember elválik, akkor megtartja a férjezett nevét?
| Rogán-Gaál C. Aztán majd ha hozzámegy a víz-gáz-fűtés szerelőhöz, akkor Kovácsné R-G C lesz? |
Matthew99
azé' gyanítom nincs túl sok olyan víz-gáz-fűtés szerelő, akihez hozzámenne. télleg, kinek a fiaborja ez az új kiccsávó?
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
Miért jó az hogy ha az ember elválik, akkor megtartja a férjezett nevét?
| Rogán-Gaál C. Aztán majd ha hozzámegy a víz-gáz-fűtés szerelőhöz, akkor Kovácsné R-G C lesz? |
Matthew99
Volt olyan kolléganőm, aki azért tartotta meg a leánykori vezetékneve g-re végződik, a keresztneve pedig k-val kezdődik, így kissé nehezen tudta kimondani.

| Jelen esetben pusztán self-brandingről van szó, az átlagmagyarnak bemutatkozik mint Gaál Cecília nem biztos h leesik neki h ő kicsoda, a Rogán-Gaál Cecíliától viszont elég sokan vágják pavlovi reflexszel haptákba magukat. |
empty taxi
Tudtam csak nem sejtettem. Nekem is volt olyan kolléganőm, aki meg bírná ölni a volt férjét mégis a nevét viseli tizen x éve, mert őt úgy ismerik hogy a XYné. De ha el akarja venni az új kan, akkor nem gond? Vagy olyat választ majd magának akitől szintén megáll a trágya az emberekben?
Matthew99
Gyanítom újraházasodásnál nevet változtat.
Legalábbis ha én lennék az új férj megkérném a mátkámat h akármekkora ember is volt az ex, legyen kedves vagy a leánykori nevét újra felvenni vagy az én nevemet biggyessze oda vhogy a sajátja mellé.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
Miért jó az hogy ha az ember elválik, akkor megtartja a férjezett nevét?
| Rogán-Gaál C. Aztán majd ha hozzámegy a víz-gáz-fűtés szerelőhöz, akkor Kovácsné R-G C lesz? |
Matthew99
Volt olyan kolléganőm, aki azért tartotta meg a leánykori vezetékneve g-re végződik, a keresztneve pedig k-val kezdődik, így kissé nehezen tudta kimondani.

| Jelen esetben pusztán self-brandingről van szó, az átlagmagyarnak bemutatkozik mint Gaál Cecília nem biztos h leesik neki h ő kicsoda, a Rogán-Gaál Cecíliától viszont elég sokan vágják pavlovi reflexszel haptákba magukat. |
empty taxi
Tudtam csak nem sejtettem. Nekem is volt olyan kolléganőm, aki meg bírná ölni a volt férjét mégis a nevét viseli tizen x éve, mert őt úgy ismerik hogy a XYné. De ha el akarja venni az új kan, akkor nem gond? Vagy olyat választ majd magának akitől szintén megáll a trágya az emberekben?
Matthew99
Kolléganőm is ilyen idióta (szarrágó) és ráadásul egy ügyfélnek be is jött, mit ad isten ugyanaz volt a családneve mint az exnek😊 Mondtuk is neki, hogy jól jár vele, nem kell okiratokat cserélni😊
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 347 — Invisible man
Miért jó az hogy ha az ember elválik, akkor megtartja a férjezett nevét?
| Rogán-Gaál C. Aztán majd ha hozzámegy a víz-gáz-fűtés szerelőhöz, akkor Kovácsné R-G C lesz? |
Matthew99
Volt olyan kolléganőm, aki azért tartotta meg a leánykori vezetékneve g-re végződik, a keresztneve pedig k-val kezdődik, így kissé nehezen tudta kimondani.

| Jelen esetben pusztán self-brandingről van szó, az átlagmagyarnak bemutatkozik mint Gaál Cecília nem biztos h leesik neki h ő kicsoda, a Rogán-Gaál Cecíliától viszont elég sokan vágják pavlovi reflexszel haptákba magukat. |
empty taxi
Tudtam csak nem sejtettem. Nekem is volt olyan kolléganőm, aki meg bírná ölni a volt férjét mégis a nevét viseli tizen x éve, mert őt úgy ismerik hogy a XYné. De ha el akarja venni az új kan, akkor nem gond? Vagy olyat választ majd magának akitől szintén megáll a trágya az emberekben?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
Miért jó az hogy ha az ember elválik, akkor megtartja a férjezett nevét?
| Rogán-Gaál C. Aztán majd ha hozzámegy a víz-gáz-fűtés szerelőhöz, akkor Kovácsné R-G C lesz? |
Matthew99
Volt olyan kolléganőm, aki azért tartotta meg a leánykori vezetékneve g-re végződik, a keresztneve pedig k-val kezdődik, így kissé nehezen tudta kimondani.

| Jelen esetben pusztán self-brandingről van szó, az átlagmagyarnak bemutatkozik mint Gaál Cecília nem biztos h leesik neki h ő kicsoda, a Rogán-Gaál Cecíliától viszont elég sokan vágják pavlovi reflexszel haptákba magukat. |


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 347 — Invisible man
Miért jó az hogy ha az ember elválik, akkor megtartja a férjezett nevét?
| Rogán-Gaál C. Aztán majd ha hozzámegy a víz-gáz-fűtés szerelőhöz, akkor Kovácsné R-G C lesz? |


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 161 — Lucas Scott
Megint 1 kis segítségért fordulok hozzátok:
hétfőtől csökkentett munkaidő + arányosan fizetés (alapból is részmunkában voltam eddig)...

Ezt a Kurzarbeit faszságot nekem kell igényelni, vagy a cégnek, vagy mindkettő? Gondolom minél előbb kellene, hogy ne legyen már a kövi hónapban kaphassak.

Jól értem, hogy a kieső bér 70%-át fizetik?

Köszi előre is.
Borbinho
Na a cégnél megoldották a kérdést, nem lehet igénybe venni, mert túl sok adminisztrációval jár, és nem is lehet mindenkit "képzésre" küldeni. Jó tudni h a munkavállalók érdekeit is figyelembe vették....
Borbinho
pedig a kormány mindent megtett, de gondolom a cég Soros kezében van ezért nem tudjátok igénybe venni.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Megint 1 kis segítségért fordulok hozzátok:
hétfőtől csökkentett munkaidő + arányosan fizetés (alapból is részmunkában voltam eddig)...

Ezt a Kurzarbeit faszságot nekem kell igényelni, vagy a cégnek, vagy mindkettő? Gondolom minél előbb kellene, hogy ne legyen már a kövi hónapban kaphassak.

Jól értem, hogy a kieső bér 70%-át fizetik?

Köszi előre is.
Borbinho
Na a cégnél megoldották a kérdést, nem lehet igénybe venni, mert túl sok adminisztrációval jár, és nem is lehet mindenkit "képzésre" küldeni. Jó tudni h a munkavállalók érdekeit is figyelembe vették....

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 817
Megint 1 kis segítségért fordulok hozzátok:
hétfőtől csökkentett munkaidő + arányosan fizetés (alapból is részmunkában voltam eddig)...

Ezt a Kurzarbeit faszságot nekem kell igényelni, vagy a cégnek, vagy mindkettő? Gondolom minél előbb kellene, hogy ne legyen már a kövi hónapban kaphassak.

Jól értem, hogy a kieső bér 70%-át fizetik?

Köszi előre is.
Borbinho
Ennél jobban nem nagyon lehet szerintem összefoglalni, de még így is baromira nehéz megérteni:

 ado.hu/ado/tovabbi-reszletek-az-allami-bertamogatas-valtozasarol/

Ez a korábbi szabályozás alapján:

 www.billingo.hu/blog/olvas/az-allami-berkiegeszites-igenybevetelenek-a-feltetelei

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Megint 1 kis segítségért fordulok hozzátok:
hétfőtől csökkentett munkaidő + arányosan fizetés (alapból is részmunkában voltam eddig)...

Ezt a Kurzarbeit faszságot nekem kell igényelni, vagy a cégnek, vagy mindkettő? Gondolom minél előbb kellene, hogy ne legyen már a kövi hónapban kaphassak.

Jól értem, hogy a kieső bér 70%-át fizetik?

Köszi előre is.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
Ha még nincs kész a kerítés valakinek:
 www.vidaxl.hu/campaign/20/2/41/keritespanel-akciok
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 735 — Vikings fan
Van egy cég aki ugye bérmunkában kiszervez (IT), csak külföldre dolgozol és tudod, hogy mondjuk X eurós órabérben számláz ki viszont ugye a fizetésed forintban kapod (abban is lett megegyezve belépéskor). Szerintetek mennyire jogos kompenzációt kérni a 350+ euró miatt? Mármint nyilván a cég viseli ezt a kockázatot a váltással, lehetne az euró 290 is nem is szoktam ezt nézni de azért itt 20-30ft-ot gyengült a forint ami azért már elég nagy változás.
rokaur
Semennyire. Megvan adva forintba mennyit kapsz nem?
több mint 4 éve
rokaur 864
Van egy cég aki ugye bérmunkában kiszervez (IT), csak külföldre dolgozol és tudod, hogy mondjuk X eurós órabérben számláz ki viszont ugye a fizetésed forintban kapod (abban is lett megegyezve belépéskor). Szerintetek mennyire jogos kompenzációt kérni a 350+ euró miatt? Mármint nyilván a cég viseli ezt a kockázatot a váltással, lehetne az euró 290 is nem is szoktam ezt nézni de azért itt 20-30ft-ot gyengült a forint ami azért már elég nagy változás.
több mint 4 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 631 — Bla, bla, bla
 index.hu/belfold/2020/05/05/nyugati_palyaudvar_pentek_felujitas_elkezdodik/

Azt persze nem írják, hogy akkor most wtf, közlekednek-e rendesen a vonatok, utasok hol, hogy, merre...
warr_b
 www.mavcsoport.hu/mav-start/belfoldi-utazas/nyugati-palyaudvar-felujitas

...esetleg, itt... 😉
Amúgy meg ELVIRA!

Szerkesztette: nagir



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 21 033 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 index.hu/belfold/2020/05/05/nyugati_palyaudvar_pentek_felujitas_elkezdodik/

Azt persze nem írják, hogy akkor most wtf, közlekednek-e rendesen a vonatok, utasok hol, hogy, merre...
warr_b
A metrófelújítás az megy rendben amúgy továbbra is? Arról sem olvastam semmit hónapok óta. Remélem igen, és akkor legalább ennyi jó van ebben a karanténban, hogy nem kell pótlóbuszozni hónapokat amíg kész lesz már esetleg.
zavi27
Szerintem csinálják...

 m3felujitas.hu/node/520


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 700 — Amerikai sportok rajongója
 index.hu/belfold/2020/05/05/nyugati_palyaudvar_pentek_felujitas_elkezdodik/

Azt persze nem írják, hogy akkor most wtf, közlekednek-e rendesen a vonatok, utasok hol, hogy, merre...
warr_b
A metrófelújítás az megy rendben amúgy továbbra is? Arról sem olvastam semmit hónapok óta. Remélem igen, és akkor legalább ennyi jó van ebben a karanténban, hogy nem kell pótlóbuszozni hónapokat amíg kész lesz már esetleg.
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 21 033 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 index.hu/belfold/2020/05/05/nyugati_palyaudvar_pentek_felujitas_elkezdodik/

Azt persze nem írják, hogy akkor most wtf, közlekednek-e rendesen a vonatok, utasok hol, hogy, merre...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 161 — Lucas Scott
Sziasztok, jogászoktól illetve hasonló helyzetet már megélő emberektől szeretnék tanácsot kérni.

A szituáció:
Sajnos az elmúlt 3 hónapban mindkét apai ági nagyszülőm elhunyt, édesapám pedig már régóta nincs köztünk. Édesapám testvére (egyedüli) és a bátyám illetve én örököljük a házukat (nagynéném 2/4, bátyám és én 1/4 - 1/4).

A nagynéném szeretné eladni a saját házát már régóta (többet ér, mint a nagyszüleimé), és utána a kapott összegből felújítaná a nagyszülői házat és odaköltözne. Ebben az esetben megegyeznénk egy összegben, hogy mennyit érne a nagyszülői ház (nyilván jelenleg), és annak a felét a másik ház eladási árából kifizetné nekünk (mi pedig lemondanánk a hagyatékról).
De az is benne van (főleg, ha nem tudja jó áron eladni a saját házát, és így nem maradna elég felújításra + nekünk), hogy mindkét ingatlan eladásra kerülne.

Hagyaték és adózási szempontból mi lenne a legjobb megoldás? Ha 5 éven belül eladnánk a nagyszülői házat, akkor (ha jól tudjuk,) adót kell az eladási ár után fizetni.

Ha lemondunk a bátyámmal a részünkről, akkor milyen dokumentumot és kinél (közjegyző, ügyvéd?) állíttassunk ki? Ugye kellene valami arról is, hogy a nagynéném az ár felét odaadja, de ha lemondunk a hagyatékról, akkor az hogy néz ki? (Olyan tippet kaptam, hogy arról írjunk egy nyilatkozatot, hogy a nagynéném tartozik nekünk az eladási ár felével).

Ha nem mondunk le a mi részünkről a tesómmal, akkor ugye mindent együtt kellene intézni, ami meg tudja bonyolítani a dolgokat (bátyám Angliában él, meghatalmazások, stb).
Esetleg az opció, hogy a többiek mondanak le (bátyám és nagynéném) az én javamra, ha eladnánk, és így én adnám el? (Amikor ingatlant vett édesanyám, akkor az 99%ban az én nevemre került, mert kor szerint kell illetéket fizetni, nem tudom, hogy eladásnál ez hogy megy, változtat-e bármin is. * na ha jól értesültem ez csak vételnél van, és ott is csak az elsőnél).


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
Borbinho
nehogy lemongyatok az örökrészről!
sutianap
én mondtam le örökrészről, de akkor úgy végleg, nem volt ilyen csavar a történetben, mondjuk nem is volt nagy tétel pár százezer huf, de ezzel háláltam meg nagynénémnek, hogy vigyázott nagymamámra egész életében (anyum jogán voltam örökös, mivel ő már sajnos ekkor nem élt), nem éreztem volna jogosnak, ha örökölök is akár pár forintot is.

legegyszerűbbnek nekem az tűnik, hogy amit legelőször írtál: nagynéni elad saját házat, kivásárol titeket és felújít. de ha elhúzodik ezzel is nagynéni járhat nagyon jól, még viszonylag magasan adja el a házát, de mire megkapja a pénzt addigra már az örökölt ház a piac beesése miatt (ami azért várható most) kevesebbet kell kifizetnie nektek.

én vigyáznék azzal, hogy lemondtok, mert ha picit is okoskodik a nagynéni buktok rajta (pl szerződésben van x összeg de kap fű alatt még Y összeget, ti csak az X összeg felét kapjátok meg). lehet erre kötni vmien megállapodást, de itt több lehetőséget látok, amiből rosszul jöhettek ki, és hát az örökség az mindig kényes dolog, sajnos saját tapasztalatból is tudom, meg tudnak hülyülni az emberek attól már akkor is mikor az örökhagyó még bőven életben van. testvéremmel többek közt én ezért nem beszélek évek óta.

nem kellene mindent együtt intézni, mert már a római jog is feltalálta a klónozást. bátyád ír egy meghatalmazást neked, hogy te képviseled az ingatlannal kapcsolatos ügyletben (nekem volt olyan kollégám, aki teljeskörű meghatalmazást adott testvérének, hogy bármely ügyletben képviselheti míg Kairóban dolgozik a nagykövin). ez esetben rád több teher hárulna, de elvileg kisebb az esély, hogy nagynéni a vevővel átvág. javaslom, hogy a meghatalmazás közjegyző által legyen a biztonság kedvéért.

adózási szempontot nem tudom.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Sziasztok, jogászoktól illetve hasonló helyzetet már megélő emberektől szeretnék tanácsot kérni.

A szituáció:
Sajnos az elmúlt 3 hónapban mindkét apai ági nagyszülőm elhunyt, édesapám pedig már régóta nincs köztünk. Édesapám testvére (egyedüli) és a bátyám illetve én örököljük a házukat (nagynéném 2/4, bátyám és én 1/4 - 1/4).

A nagynéném szeretné eladni a saját házát már régóta (többet ér, mint a nagyszüleimé), és utána a kapott összegből felújítaná a nagyszülői házat és odaköltözne. Ebben az esetben megegyeznénk egy összegben, hogy mennyit érne a nagyszülői ház (nyilván jelenleg), és annak a felét a másik ház eladási árából kifizetné nekünk (mi pedig lemondanánk a hagyatékról).
De az is benne van (főleg, ha nem tudja jó áron eladni a saját házát, és így nem maradna elég felújításra + nekünk), hogy mindkét ingatlan eladásra kerülne.

Hagyaték és adózási szempontból mi lenne a legjobb megoldás? Ha 5 éven belül eladnánk a nagyszülői házat, akkor (ha jól tudjuk,) adót kell az eladási ár után fizetni.

Ha lemondunk a bátyámmal a részünkről, akkor milyen dokumentumot és kinél (közjegyző, ügyvéd?) állíttassunk ki? Ugye kellene valami arról is, hogy a nagynéném az ár felét odaadja, de ha lemondunk a hagyatékról, akkor az hogy néz ki? (Olyan tippet kaptam, hogy arról írjunk egy nyilatkozatot, hogy a nagynéném tartozik nekünk az eladási ár felével).

Ha nem mondunk le a mi részünkről a tesómmal, akkor ugye mindent együtt kellene intézni, ami meg tudja bonyolítani a dolgokat (bátyám Angliában él, meghatalmazások, stb).
Esetleg az opció, hogy a többiek mondanak le (bátyám és nagynéném) az én javamra, ha eladnánk, és így én adnám el? (Amikor ingatlant vett édesanyám, akkor az 99%ban az én nevemre került, mert kor szerint kell illetéket fizetni, nem tudom, hogy eladásnál ez hogy megy, változtat-e bármin is. * na ha jól értesültem ez csak vételnél van, és ott is csak az elsőnél).


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
Borbinho
nehogy lemongyatok az örökrészről!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Sziasztok, jogászoktól illetve hasonló helyzetet már megélő emberektől szeretnék tanácsot kérni.

A szituáció:
Sajnos az elmúlt 3 hónapban mindkét apai ági nagyszülőm elhunyt, édesapám pedig már régóta nincs köztünk. Édesapám testvére (egyedüli) és a bátyám illetve én örököljük a házukat (nagynéném 2/4, bátyám és én 1/4 - 1/4).

A nagynéném szeretné eladni a saját házát már régóta (többet ér, mint a nagyszüleimé), és utána a kapott összegből felújítaná a nagyszülői házat és odaköltözne. Ebben az esetben megegyeznénk egy összegben, hogy mennyit érne a nagyszülői ház (nyilván jelenleg), és annak a felét a másik ház eladási árából kifizetné nekünk (mi pedig lemondanánk a hagyatékról).
De az is benne van (főleg, ha nem tudja jó áron eladni a saját házát, és így nem maradna elég felújításra + nekünk), hogy mindkét ingatlan eladásra kerülne.

Hagyaték és adózási szempontból mi lenne a legjobb megoldás? Ha 5 éven belül eladnánk a nagyszülői házat, akkor (ha jól tudjuk,) adót kell az eladási ár után fizetni.

Ha lemondunk a bátyámmal a részünkről, akkor milyen dokumentumot és kinél (közjegyző, ügyvéd?) állíttassunk ki? Ugye kellene valami arról is, hogy a nagynéném az ár felét odaadja, de ha lemondunk a hagyatékról, akkor az hogy néz ki? (Olyan tippet kaptam, hogy arról írjunk egy nyilatkozatot, hogy a nagynéném tartozik nekünk az eladási ár felével).

Ha nem mondunk le a mi részünkről a tesómmal, akkor ugye mindent együtt kellene intézni, ami meg tudja bonyolítani a dolgokat (bátyám Angliában él, meghatalmazások, stb).
Esetleg az opció, hogy a többiek mondanak le (bátyám és nagynéném) az én javamra, ha eladnánk, és így én adnám el? (Amikor ingatlant vett édesanyám, akkor az 99%ban az én nevemre került, mert kor szerint kell illetéket fizetni, nem tudom, hogy eladásnál ez hogy megy, változtat-e bármin is. * na ha jól értesültem ez csak vételnél van, és ott is csak az elsőnél).


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."